PDA

View Full Version : Στην Ελλαδα Ελληναρας (σε παιρνει)..στην Γερμανια ομως κοτα...@#$%^&...



George_M.
02/09/2015, 06:26
βαλτε το (https://www.youtube.com/watch?v=NzsRGifbHYw) να παιζει..

σημερα πρωι 05.30 στο παρκιν μοτο στις αφιξεις του ΕΛ.ΒΕΛ.
εχω παρκαρει κ ειμαι στην φαση του βγαλε κρανος,γαντια,φορα καρτα κτλ...
σκαει γυμνο με ζευγαρακι,αμφοτεροι ξεκρανωτοι με σορτσακια σακ βουαγιαζ ανα χειρας κ πεδιλα....:cry:
ενω εχει αρκετες θεσεις για σταθευμεση κοιτουν για την ιδανικη...:uplate:

αφου φτανουν στο τελος ξαναγυριζουν προς τα πισω κ στεκονται να με ρωτησουν...με ολιγο περιεργη προφορα...(κρατηστε το αυτο):smokin:
''φιλε αν παρκαρω στο πεζοδρομιο γραφουν..?'' :eyepop::eyepop:
τα'χασα...τοσος τοπος κ αυτος θελει να την βαλει πανω..?:eek:

ακυρη ερωτηση του απαντω...
κ συνεχιζει με υφος...
ε.. να επειδη εδω ειναι Ελλαδα μου λεει...
δοκιμασε τους του ξανα-απαντω θελοντας να κλεισει οποια κουβεντα με τον βλαμενο χαραματα...

φευγει κ τον παρακολουθω να κανει μια τελευταια γυρα αποφασισμενος να ξαναψαξει την ''βιβλικη θεση'' που θα βολευε την προεκταση του πουλιου του το οποιο μαντεψτε...
ειχε Γερμανικες πινακιδες...!!

spyrakos35
02/09/2015, 07:20
Ετσι ειναι, ετσι κανει και η τετραχρονη κορη μου..... Οπου την παιρνει κανει μαγκιες, οπου δεν, την παπια....

Αλλα μη νομιζεις..... Και οι ξενοι τα ιδια κανουν.... Εχω δει ελβετους στην Ιταλια να κανουν μαλακιες καργα και μολις περνανε τα συνορα, κυριες.....

PortisHead
02/09/2015, 07:52
Στη Γερμανια να ξέρεις (οσο και να φανει σε ορισμενους παραξενο) υπάρχει πολυ
μεγαλυτερη ελλειψη παιδειας απ' οτι εδω στην Ελλαδα.

Η διαφορα ειναι οτι εκει υπάρχει τιμωρία για κάθε μαλακια και ο νομος
εφαρμόζεται πάντα.

Γιαυτο και σου ειπε....να επειδη εδω ειναι Ελλαδα

catmaster
02/09/2015, 07:59
βαλτε το (https://www.youtube.com/watch?v=NzsRGifbHYw) να παιζει..

σημερα πρωι 05.30 στο παρκιν μοτο στις αφιξεις του ΕΛ.ΒΕΛ.
εχω παρκαρει κ ειμαι στην φαση του βγαλε κρανος,γαντια,φορα καρτα κτλ...
σκαει γυμνο με ζευγαρακι,αμφοτεροι ξεκρανωτοι με σορτσακια σακ βουαγιαζ ανα χειρας κ πεδιλα....:cry:
ενω εχει αρκετες θεσεις για σταθευμεση κοιτουν για την ιδανικη...:uplate:

αφου φτανουν στο τελος ξαναγυριζουν προς τα πισω κ στεκονται να με ρωτησουν...με ολιγο περιεργη προφορα...(κρατηστε το αυτο):smokin:
''φιλε αν παρκαρω στο πεζοδρομιο γραφουν..?'' :eyepop::eyepop:
τα'χασα...τοσος τοπος κ αυτος θελει να την βαλει πανω..?:eek:

ακυρη ερωτηση του απαντω...
κ συνεχιζει με υφος...
ε.. να επειδη εδω ειναι Ελλαδα μου λεει...
δοκιμασε τους του ξανα-απαντω θελοντας να κλεισει οποια κουβεντα με τον βλαμενο χαραματα...

φευγει κ τον παρακολουθω να κανει μια τελευταια γυρα αποφασισμενος να ξαναψαξει την ''βιβλικη θεση'' που θα βολευε την προεκταση του πουλιου του το οποιο μαντεψτε...
ειχε Γερμανικες πινακιδες...!!


Μ@λακία έκανες ρε Γιωργάκη , έπρεπε να τους πεις "τι να γράφουν ρε παιδιά , εδώ γίνεται της πουτ@νας capital controls και τα ρέστα .... αφήστε το πάνω στις θέσεις για ΑΜΕΑ και θα σας το φυλάνε κιόλας"

και μετά άστους να ψάχνουν στη μάντρα στην ελευσίνα για το κουτί :lol:

μα τη παναγία εγώ αυτό θα έκανα

Pan (dvs)
02/09/2015, 08:14
Μονο εγω εχω δει Γερμανους ,ιθαγενεις και οχι γιαλαντζι σαν τους δικους μας,να συμπεριφερονται σαν Ελληνες στην Ελλαδα?

George_M.
02/09/2015, 08:22
Μ@λακία έκανες ρε Γιωργάκη , έπρεπε να τους πεις "τι να γράφουν ρε παιδιά , εδώ γίνεται της πουτ@νας capital controls και τα ρέστα .... αφήστε το πάνω στις θέσεις για ΑΜΕΑ και θα σας το φυλάνε κιόλας"

και μετά άστους να ψάχνουν στη μάντρα στην ελευσίνα για το κουτί :lol:

μα τη παναγία εγώ αυτό θα έκανα

χα,χα σωστος Ακη! ομολογω οτι δεν το σκεφτηκα.ενα τετοιο ''μπανιο'' θα το θυμοντουσαν για παντα!!:lol:

George_M.
02/09/2015, 08:24
Μονο εγω εχω δει Γερμανους ,ιθαγενεις και οχι γιαλαντζι σαν τους δικους μας,να συμπεριφερονται σαν Ελληνες στην Ελλαδα?
μωρε ολοι μας εχουμε δει,απλα το αναφερα καθως ηταν ηλιθια η ολη συμπεριφορα.

MG-KTiNoS
02/09/2015, 09:30
Στη Γερμανια να ξέρεις (οσο και να φανει σε ορισμενους παραξενο) υπάρχει πολυ
μεγαλυτερη ελλειψη παιδειας απ' οτι εδω στην Ελλαδα

Άκυρο.
Έχουν παν.μια φιλοσοφίας, αρχαιολογίας και όλα τα σχετικά που εδώ ούτε στον ύπνο μας.
Κάφροι υπάρχουν παντού όμως, απλά στην Ελλάδα ο κύκλος σου είναι τέτοιος
που δεν τους "βλέπεις" και δεν ξέρεις τα κατορθώματα τους.
Οι νόμοι όμως για τους μαλάκες είναι.
Οι καλοί άνθρωποι δεν τους έχουν ανάγκη.

Εδώ είναι και το μεγάλο κόλπο της Ελλάδας.
Πάνω χέρι κάτω χέρι τίνος είναι το παραπάνω.....

vaska
02/09/2015, 09:33
Μ@λακία έκανες ρε Γιωργάκη , έπρεπε να τους πεις "τι να γράφουν ρε παιδιά , εδώ γίνεται της πουτ@νας capital controls και τα ρέστα .... αφήστε το πάνω στις θέσεις για ΑΜΕΑ και θα σας το φυλάνε κιόλας"

και μετά άστους να ψάχνουν στη μάντρα στην ελευσίνα για το κουτί :lol:

μα τη παναγία εγώ αυτό θα έκανα

+1200

7Tolis
02/09/2015, 09:36
Δεν με έχετε δει να δίνω οδηγίες σε Γερμανους τουρίστες..

Viking
02/09/2015, 09:45
Παραμένει δικό μας πρόβλημα και όχι των Γερμανών :ZZZ:

dimmie_72
02/09/2015, 09:50
Άκυρο.
Έχουν παν.μια φιλοσοφίας, αρχαιολογίας και όλα τα σχετικά που εδώ ούτε στον ύπνο μας.


καλά και στην Αγγλία και την Αμερική έχουν, αυτό δεν ακυρώνει το επίπεδο ενός μέσου Άγγλου η Αμερικανού να είναι ΓΤΠ.

Viking
02/09/2015, 09:57
καλά και στην Αγγλία και την Αμερική έχουν, αυτό δεν ακυρώνει το επίπεδο ενός μέσου Άγγλου η Αμερικανού να είναι ΓΤΠ.

ΓΤΠ? Σε σχέση με του μέσου Έλληνα? :lol: :lol: :lol:

balakia
02/09/2015, 10:07
Δεν έχουν έλειψη παιδειάς οι γερμανοί,απλά έχουν διαφορετική κουλτούρα,ευγενεστατοι είναι συνήθως.
Ένα βράδυ είχα μπλοκάρει σ ένα χωριουδάκι με το φορτηγό και ήρθε σχεδόν το μισό χωριό για βοήθεια ώσπου στο τέλος ήρθε μια κοπέλα συνοδηγός μου και 1 κούρσα συνοδεία και με πήγαν στον προορισμό μου στα 7χλμ σε άλλο χωριό.
Οχι όπως κάνουν μερικοί ελληναρες που του στέλνουν Καλαμάτα αντί Καβάλας.

PortisHead
02/09/2015, 12:01
Άκυρο.
Έχουν παν.μια φιλοσοφίας, αρχαιολογίας και όλα τα σχετικά που εδώ ούτε στον ύπνο μας.

Παιδεία, δεν ειναι μόνο η μόρφωση.
Λες να μην ξερω ?
20 χρονια τους έζησα.

stam2
02/09/2015, 12:48
Μα καλά βαλτό είναι το θέμα???

Πριν δυο βδομάδες στο Χ95 για αεροδρόμιο, συνταξιδεύω με ζευγαράκι γερμανών που "παίζουν" μεταξύ τους με ενα χαρτινο σκουπίδι που το έχουν κάνει μπαλάκι. Το πετάει ο παλήκαρος στην κοπελιά και τ' ανάποδο. Φτάνουμε αεροδρόμιο, και με μία περίτεχνη κίνηση το πετάει ο μάγκας πίσω από τις βαλίτσες σε χαραμάδα, και σηκώνονται να βγουν από το λεωφορείο. Δεν ξέρω γιατί, αλλά ήμουν εξαιρετικά ήρεμος σε εκείνη τη φάση και δεν τον γράπωσα από το μπλουζάκι, του λέω όμως "στη Γερμανία το ίδιο κάνεις ή εκεί είναι διαφορετικό το πολιτσάι και οι νόμοι?" με κοίταξε, κοκκίνισε και μου πέταξε ένα σόρυ και την έκανε βιαστικά.
Σκέφτηκα ότι θα είναι μεμονωμένο περιστατικό, αλλά ίσως και να μην είναι τελικά. Ίσως είναι πληροφορημένοι πως στην Ελλάδα μπορούν να γουρουνίζουν χωρίς επιπτώσεις.

spyrakos35
02/09/2015, 12:57
Ίσως είναι πληροφορημένοι πως στην Ελλάδα μπορούν να γουρουνίζουν χωρίς επιπτώσεις.

και να μην την έχουν την πληροφορία, δύο μερούλες στην Ελλάδα τους φτάνει να καταλάβουν τι μπουρδέλο είμαστε....

spyrval
02/09/2015, 13:06
και να μην την έχουν την πληροφορία, δύο μερούλες στην Ελλάδα τους φτάνει να καταλάβουν τι μπουρδέλο είμαστε....

Είναι κι αυτό ένα κομμάτι του myth που live in Greece.

PortisHead
02/09/2015, 13:11
Πριν καμια 10ετια (και βαλε) η οικογενειακη γιατρος που μου ειχε ορισει το ΙΚΑ για την περιοχη μου
ητανε γερμανιδα.
Ειχε κανει τα χαρτια της , και ειχε πιασει δουλεια κανονικα στο ΕΣΥ.
Στο ιατρειο ολα τακτοποιημενα , μιση ωρα κοιταζε τον καθε ασθενη , φουλ εξεταση,αυστηρη σειρα προτεραιοτητας
κ.λ.π.
1 χρονο μετα την ξαναχρειαστηκα...
Τους ΙΚΑτζιδες τους εβλεπε κανα 2ωρο μονο στην αρχη και βιαστηκά...
Τους μη ΙΚΑτζηδες μετα τις 19:00 με το αζημιωτο φυσικα.
Το κερασακι ?
Μεσα στο εξεταστηριο ειχε και τον Ιατρικο Επισκεπτη και χαχανιζαν...

"9 υγιη μήλα σε ενα σακι δεν μπορουν να γιατρεψουν 1 σαπιο.
1 σαπιο μηλο ομως, μεσα στο ιδιο σακι , μπορει να τα χαλάσει ολα."

lykourgi
02/09/2015, 13:58
και να μην την έχουν την πληροφορία, δύο μερούλες στην Ελλάδα τους φτάνει να καταλάβουν τι μπουρδέλο είμαστε....
Μια χαρά την έχουν την πληροφορία και μάλιστα για κάποιους είναι σοβαρό κριτήριο επιλογής προορισμού διακοπών.

George_M.
02/09/2015, 14:06
Πριν καμια 10ετια (και βαλε) η οικογενειακη γιατρος που μου ειχε ορισει το ΙΚΑ για την περιοχη μου
ητανε γερμανιδα.
Ειχε κανει τα χαρτια της , και ειχε πιασει δουλεια κανονικα στο ΕΣΥ.
Στο ιατρειο ολα τακτοποιημενα , μιση ωρα κοιταζε τον καθε ασθενη , φουλ εξεταση,αυστηρη σειρα προτεραιοτητας
κ.λ.π.
1 χρονο μετα την ξαναχρειαστηκα...
Τους ΙΚΑτζιδες τους εβλεπε κανα 2ωρο μονο στην αρχη και βιαστηκά...
Τους μη ΙΚΑτζηδες μετα τις 19:00 με το αζημιωτο φυσικα.
Το κερασακι ?
Μεσα στο εξεταστηριο ειχε και τον Ιατρικο Επισκεπτη και χαχανιζαν...

"9 υγιη μήλα σε ενα σακι δεν μπορουν να γιατρεψουν 1 σαπιο.
1 σαπιο μηλο ομως, μεσα στο ιδιο σακι , μπορει να τα χαλάσει ολα."


https://www.youtube.com/watch?v=Dd_KEtaMH5k

toyar
02/09/2015, 14:34
σωστος εισαι με 2 τροπους
γιατι ετσι σου βγαινει ή γιατι σε αναγκαζουν
στις ''προοδευμενες'' δυτικες κοινωνιες δεν προλαβαινουν να καταλαβουν πως τους βγαινει γιατι μαθαινουν απο μικροι στον εξαναγκασμο, στην απαρεγκλιτη τηρηση κανονων
μολις παυσει ο εξαναγκασμος η εκτονωση ειναι αποτομη
εδω τα πραγματα ειναι πιο χυμα και ακολουθει ο καθενας τις αρχες που θα παρει απο το σπιτι του καλες ή κακες αφου προφανως δεν υπαρχει κανενα συστημα που να τον επιτηρει-εξαναγκαζει-τιμωρει

spyrakos35
02/09/2015, 14:46
σωστος εισαι με 2 τροπους
γιατι ετσι σου βγαινει ή γιατι σε αναγκαζουν
στις ''προοδευμενες'' δυτικες κοινωνιες δεν προλαβαινουν να καταλαβουν πως τους βγαινει γιατι μαθαινουν απο μικροι στον εξαναγκασμο, στην απαρεγκλιτη τηρηση κανονων
μολις παυσει ο εξαναγκασμος η εκτονωση ειναι αποτομη
εδω τα πραγματα ειναι πιο χυμα και ακολουθει ο καθενας τις αρχες που θα παρει απο το σπιτι του καλες ή κακες αφου προφανως δεν υπαρχει κανενα συστημα που να τον επιτηρει-εξαναγκαζει-τιμωρει

σαν τα ανηψια μου από το Αμερική που η μάνα τους έλεγε "τα παιδιά μου εδώ στην Ελλάδα έχουν γίνει άνιμαλς".... :moutza:

tzimidis
02/09/2015, 16:58
Μα καλά βαλτό είναι το θέμα???

............. με κοίταξε, κοκκίνισε και μου πέταξε ένα σόρυ και την έκανε βιαστικά.............

πες το αυτό σε κανέναν ομοεθνή μας , και υπάρχει 95% πιθανότητα να εισπράξεις μια από τις παρακάτω απαντήσεις :

α) μάζεψέ το εσύ
β) δικό σου είναι το τρόλεϋ ρε μεγάλε?
γ) κάνε μου μήνυση
δ) σάλτα και @!#!@#$σου
ε) الحُرُوف العَرَبِيَّ ?


θα μπορούσα να γράφω μέχρι το πρωι για το πόσο ζώα είναι οι γάλλοι , οι άγγλοι , οι αμερικανοί , οι γερμανοί, οι ρώσοι κλπ κλπ.
επίσης θα μπορούσα να γράφω άλλο τόσο και πιο πολύ ακόμα ίσως για το πόσο ζώα είμαστε εμείς.
Ζώα και απαίδευτοι άνθρωποι υπάρχουν παντού. Το ίδιο όμως και πολιτισμένοι, σωστοί.
Το θέμα είναι εσύ ποιους ψάχνεις να βρείς, γιατί στο τέλος αυτούς μόνο βλέπεις.
και αφομοιώνεσαι......................

Το να δείξεις με το δάχτυλο έναν μαλ@κα είναι εύκολο.
Το δύσκολο είναι να ακολουθήσεις τον σωστό.

omega
02/09/2015, 20:52
βαλτε το (https://www.youtube.com/watch?v=NzsRGifbHYw) να παιζει..
Ήταν ότι έπρεπε!!!

Κατά τα άλλα.. η γνώμη μου είναι ότι όλα έχουν να κάνουν με την ποιότητα του ανθρώπου.Την πνευματική του καλλιέργεια.http://www.matia.gr/egrapsan/arthra-meletes/pnevmatiki-kalliergia.html