PDA

View Full Version : πουλα την! βαλτην αγγελια!



roukos_x
02/09/2015, 14:39
Ω ναι.. αυτη ηταν η απαντηση του μηχανικου οταν του ειπα το προβλημα της μηχανης.
Μιλαμε για ενα προβλημα που εχει ξαναναφερθει εδω μεσα. Τα βραχυκυκλωμενα μπουζι.
Στο συγκεκριμενο συνεργειο παω απο την πρωτη στιγμη που πηρα την μηχανη.
Μου τον ειχε συστησει ενας "γνωστης":lol:

2.5 χρονια τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την δουλεια που εκανε ο συνεργατης του,
ο οποιος ηταν παντα προθυμος να σου μιλησει, να σου εξηγησει κ να δωσει τον καλυτερο του εαυτο
για να φτιαξει αυτο το μπ@υρδελο.

Σημερα ομως δεν ηταν εκει κ μιλησα με τον αλλον..
Ειλικρινα η σταση του με ξενερωσε.
τι πουλα το?
Πρωτα απολα, ποιος εισαι εσυ που θα μου πεις τι θα το κανω?
δεν γουσταρεις να ασχοληθεις αγορι μου? πες το μου.
δεν γουσταρεις που ερχομαι καθε τρεις κ λιγο κ στα ακουμπαω?
θελεις να χασεις εναν καλο πελατη σου?
τον εχασες! -1 γι'αυτον τον μηχανικο.

Στραβωσα. Οχι με την σταση του απεναντι στην γρια, αλλα στο οτι σεβαστηκε καποια πραγματα.
ρε φιλε, ρωτας ΠΩΣ την απεκτησα?
Αν ιδρωσα ή αν μου την χαρησαν?
Αν στερηθηκα κατι για να την παρω?
Αν εχω την δυνατοτητα να πουλησω το bandit κ να παρω ενα R1?
Ναι ρε, μπορω, αλλα δεν βρισκω το χρωμα που θελω.
Εye see χτιρ.
game over γι'αυτον.

PetranGR
02/09/2015, 16:00
Θα κάνω λίγο χιούμορ.

Αν για κάθε φορά που άκουγα , πούλα την το σκεφτόμουν τώρα θα είχα αποκλείσει όλα τα συνεργεία της Ελλάδας και θα αναγκαζόμουν να γίνω εγώ μηχανικός.

theofilos888
02/09/2015, 16:04
Ευκολη λυση σε δυσκολο προβλημα..... γνωστη ποσοτητα!

devil's animal
02/09/2015, 16:09
μολις πριν λιγο εβλεπα το " Η μεγαλη αποφραξη" με τον Τσακωνα...
μιλαμε εργο σταθμος...
ετσι ειναι οι μαστορες...

roukos_x
02/09/2015, 16:10
η σωστη απαντηση θα ηταν "κλειστο" , αλλα το πηρα στον χαβαλε εκεινη την ωρα, μετα στροφαρα κ μου γυρισε..
Κ οσο αφορα το χιουμορ, οσοι με εχετε γνωρισει ξερετε οτι ειμαι ανευ οριων..
αλλα εκει ειμαι πελατης, ειναι "επαγγελματιας" κ κανουμε "δουλεια".
Να παμε για καφε να πουμε οσα αστειακια θελει.
Σε ενα προβλημα ομως που με ταλαιπωρει κ μου τρωει λεφτα, θελω σοβαρη αντιμετωπιση.

Desperado
02/09/2015, 16:13
Θα έπρεπε να τον ρωτήσεις σοβαρός " Φίλε, ξέρεις κανένα καλο μάστορα να την πάω??" :lol::lol:
Άπαράδεκτος ο τύπος απλά....

toyar
02/09/2015, 16:36
καποτε πηρα απο κολλητο ενα eliminator
το πηγαμε στον μαστορα του τον οποιο ταιζε ασυστολα για χρονια για να αλλαξει μπουζι
ο μαστορας αλλαζοντας μπουζι μου ειπε οτι το μηχανακι ειναι κουμπαρας ξεφτιλιζοντας τον πελατη του και φιλο μου:rolleyes:
μετα απο ενα μηνα τα μπουζι που αλλαξε κλωτσησαν και φυσικα αναγκαστηκα να ανοιξω μοτερ:cry:
μαλλον θα εφταιγε το μηχανακι:rolleyes:

roukos_x
02/09/2015, 16:45
δεν αποκλειω την περιπτωση να φταιει η μηχανη.
Πιο πανω αποκαλω μονος μου την δικη μου μηχανη μπ@υρδελο.
Ολοι ξερουμε οτι ειναι προβληματικα, μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας.
Αλλα ρε φιλαρακι, δουλεια σου ειναι να το κανεις σωστο!
μπορεις? καλως..
δεν μπορεις? παλι καλως..
αλλα πες το!
μην τα ξεφτιλιζεις ολα!
κ εγω στην δικη μου δουλεια, που ειμαι κ υπαλληλος, οταν δεν μπορω να το κανω, ή πιστευω οτι δεν κανει να αναλαβω, το λεω!
Κ εχω κ πανω απο το κεφαλι μου το αφεντικο που βλεπει ολους τους πελατες σαν κουμπαραδες κ με κραζει.
Περα απο αυτο, πολλοι απο αυτους εχουν γυρισει κ μου εχουν πει μπραβο που δεν ανελαβα.
Ο πελατης το εκτιμαει αυτο.

AristidisZ
02/09/2015, 18:20
μολις πριν λιγο εβλεπα το " Η μεγαλη αποφραξη" με τον Τσακωνα...
μιλαμε εργο σταθμος...
ετσι ειναι οι μαστορες...

εσύ μην ανακαυτεύεσαι σε τεχνολογικά ζητήματα (http://www.youtube.com/watch?v=TRQrhIhYJpg&t=18m29s)

spyro
02/09/2015, 18:24
Εάν σε συγκλονίζει συναισθηματικά τόσο πολύ ένα ανούσιο σχόλιο ενός συνεργιατζή τότε φίλος πρέπει να επαναξιολογήσεις τις προτεραιότητες σου

:wave2:

Bob_o_mastoras
02/09/2015, 19:41
Επρεπε να του πεις:

Την αγαπαω τη γρια, δεν βαζω αγγελια
αμα δεν ξες πως φτιαχνεται, δικια σου μ@λακια... ;)

omega
02/09/2015, 20:37
...... , αλλα το πηρα στον χαβαλε εκεινη την ωρα, Καλύτερα έτσι γιατί μπορεί να ξέφευγε το πράγμα.
Αυτός έχασε.Αν ο άλλος ήταν εντάξει απέναντί σου,σφύριξέ του το για να ξέρει τι "μάλαμα" συνεργάτη έχει.

Hayate
02/09/2015, 22:45
Ε πούλα τη κ εσύ να ησυχάσεις :p:p:p .Αφού ξέρς μωρέ τώρα πως πάει το παραμύθι,εσύ εγώ κάποιος απο δω μέσα θα τον παρατήσουμε το μηχανικό αυτός μετά θα γκρινιάζει πως πελατεία δεν υπάρχει στο μαγαζί και στο τέλος θα φταίει η στραβή επιγραφή έξω απο το μαγαζί και η κρίση....Πάενε αγορίνα αλλού,υπάρχουν κ αλλού πορτοκαλιές που κάνουν μανταρίνια!Η 1 όψη είναι αυτή.

Αυτό που εσύ κόπιασες να το αποκτήσεις μην περιμένεις απο κανέναν να το αγαπήσει όπως εσύ,εγώ εκεί καταλήγω αν και συγκαταλέγω τον εαυτό μου σε αυτούς που έχουν "τυχερό" μηχανικό και στην δύσκολη στιγμή με βοήθησε επαγγελματικά ως όφειλε πρώτα απέναντι στον εαυτό του κ αυτό που κάνει και ύστερα σε όλα τα υπόλοιπα.

Απο εκεί κ έπειτα νομίζω οτι το μεγαλοποιείς πολύ μέσα σου και δεν αξίζει,ξόδεψε καλύτερα χρόνο απλά να βρείς έναν που να θέλει να ασχοληθεί με το πρόβλημα,δε μπορεί υπάρχουν τόσοι μαστοραίοι δεν είναι όλοι τζούφιοι τι γδιάολο!Και απλά στον επόμενο κάνε ξήγα απο την αρχή,εγώ αυτό έχω αυτό αγαπάω αν μπορείς να με βοηθήσεις έχει καλώς αν όχι μπαϊ μπαϊ μαϊ ντάρλινγκ κ αλλού σε άλλη παραλία.

Στην τελική μπορεί απλά να το θεωρούσε και γι αυτόν τελειωμένη υπόθεση και σπατάλη χρόνου ο άνθρωπος κ να βαριόταν να ασχοληθεί εκ βαθέως με ένα μηχανάκι γι αυτόν τελειωμένη υπόθεση,σίγουρα δε ξέρω τον τρόπο σκέψης του αλλά δικαίωμα του είναι.Τα λεφτά σου απλά δεν τα αξίζει να τα λάβει ως αμοιβή για την παροχή υπηρεσιών για τους λόγους που ανέφερες.

H άλλη όψη είναι απλά να θέλει να σε προστατεύσει απο οικονομικές επιβαρύνσεις εις βάθος χρόνου.

roukos_x
02/09/2015, 22:52
εισαστε σωστοι κ ξηγιεστε ολοι πολυ ωραια..

Hayate
02/09/2015, 22:54
εισαστε σωστοι κ ξηγιεστε ολοι πολυ ωραια..

"Ερωτευμένοι" θα μας αποκαλούσα με το ίδιο μικρόβιο όπως κ εσύ τα 2τροχα :a33:

roukos_x
02/09/2015, 23:25
+15.000 :beer:

Bowleno
02/09/2015, 23:44
Τελικά την έβαλες την αγγελία; :confused::p

roukos_x
03/09/2015, 00:16
την εβαλα αλλα μου την κατεβασαν μεσα σε 3 λεπτα...
δεν ξερω γιατι..

LogOutGoRide
03/09/2015, 07:19
Ευτυχώς δεν είναι όλοι έτσι. Θέλει ψάξιμο. Στην τελική δεν έγινε και τίποτα, πήγαινε πάλι εκεί αλλά μην μένεις αν δεν είναι ο άλλος που ξέρεις και σε ξέρει καλύτερα.
Ο καλός ο μάστορας στην δύσκολη βλάβη και στην πατέντα φαίνεται.

Bowleno
03/09/2015, 08:22
την εβαλα αλλα μου την κατεβασαν μεσα σε 3 λεπτα...
δεν ξερω γιατι..

Προφανώς ο διαχειριστής του καρ είναι κρυφό μέλος εδώ και ξέρει τι μπ@υρδέλ@ έχεις :p

spyrakos35
03/09/2015, 08:31
Προφανώς ο διαχειριστής του καρ είναι κρυφό μέλος εδώ και ξέρει τι μπ@υρδέλ@ έχεις :p

και επιπλέον μάλλον δεν έβαλε τη φράση - κλειδί















































"για γνωστες μόνο"
:lol:

GFawkes
03/09/2015, 08:59
"για γνωστες μόνο"

κλαιω...

:bawl:

roukos_x
03/09/2015, 10:39
οσο αφορα τα 400, το σημαντικο ειναι ο αγοραστης να ΜΗΝ ειναι γνωστης.
γνωστης κ να ψαχνει 400αρι γινεται????

EVI
03/09/2015, 11:28
λολ μου εχει τυχει και σε μενα ... βεβαια οντως το μηχανακι ηταν σε αθλια κατασταση ομως με ξενερωσε τοσο πολυ και μενα που δεν ξαναπατησα το ποδι μου (ηταν η πρωτη φορα που πηγαινα εκει) και φυσικα εχασε αυτος και οχι εγω.... γιατι δεν ειχα μονο ενα μηχανακι σε αθλια κατασταση αλλα , αλλες 2 μηχανες η μια καινουρια ... και ενα καρο φιλους με μηχανες...αλλα ξερεις τωρα ελληνες επαγγελματιες ειναι τοσοι λιγοι που τους μετρας στα δαχτυλα.Στα @@ σου. :)

teogtp
03/09/2015, 11:47
+15.000 :beer:

Φιλε .............
Παπορι εχει μονο ο spyrakos........
Παρακαλω να αναγραφει το σωστο εκτοπισμα σου.
:D

teogtp
03/09/2015, 11:48
την εβαλα αλλα μου την κατεβασαν μεσα σε 3 λεπτα...
δεν ξερω γιατι..

Ειχες γραψει για γνωστες;








Εντιτ: Με προλαβε η αλλη κουφαλα............:D

spyrakos35
03/09/2015, 11:49
ρουκο,

αν στο έλεγε πιο διπλωματικά θα το δεχόσουν? ή θα σε πειραζε ρε παιδί μου τόσο πολύ?

spyrakos35
03/09/2015, 11:50
Ειχες γραψει για γνωστες;
Εντιτ: Με προλαβε η αλλη κουφαλα............:D

που πα ρε φίλε με το γυμνό?

οεμ θερμαινόμενα και ηλεκτρική ζελατίνα εδώ....

γατάκι
:lol:

teogtp
03/09/2015, 11:51
που πα ρε φίλε με το γυμνό?

οεμ θερμαινόμενα και ηλεκτρική ζελατίνα εδώ....

γατάκι
:lol:

Ναι αλλα εγω εχω μπρατσα!
:tooth:

spyrakos35
03/09/2015, 11:51
Ναι αλλα εγω εχω μπρατσα!
:tooth:

και φούξια στρινγκ μαγιουδάκι.....

bulmont
03/09/2015, 12:15
και φούξια στρινγκ μαγιουδάκι.....


κουτσομπόλα μου βγαίνεις μαλλιά, σιγά-σιγά..............:bawl:

roukos_x
03/09/2015, 12:22
ρουκο,

αν στο έλεγε πιο διπλωματικά θα το δεχόσουν? ή θα σε πειραζε ρε παιδί μου τόσο πολύ?

σιγουρα ο τροπος του με πειραξε, αλλα κ αλλιως να μου το ελεγε, δεν θα αλλαζε η γνωμη μου για την γρια.
Συν ενας λογος για να με πιασει το πεισμα μου, να φτιαχτει κ να του το τριψω στα μουτρα..
Οχι οτι θα ιδρωσει το αφτακι του..αλλα για το γαμωτο!
στα υπολοιπα σας χανω λιγο... :lol:

spyrakos35
03/09/2015, 12:24
σιγουρα ο τροπος του με πειραξε, αλλα κ αλλιως να μου το ελεγε, δεν θα αλλαζε η γνωμη μου για την γρια.
Συν ενας λογος για να με πιασει το πεισμα μου, να φτιαχτει κ να του το τριψω στα μουτρα..
Οχι οτι θα ιδρωσει το αφτακι του..αλλα για το γαμωτο!
στα υπολοιπα σας χανω λιγο... :lol:


ξέρεις, πείσμα και τσέπη δεν είναι πάντα ο καλύτερος συνδιασμός

τζαστ σέινγκ

εσύ ξέρεις καλύτερα

:beer:

teogtp
03/09/2015, 12:43
κουτσομπόλα μου βγαίνεις μαλλιά, σιγά-σιγά..............:bawl:

Ζηλευει ρε φιλε γιατι δεν εχει τους γλουτους να το αναδειξει.
:D

dimmie_72
03/09/2015, 12:53
Εye see χτιρ.
game over γι'αυτον.

πρέπει να παρακολουθήσει σεμινάρια από απόγονο του Ιωβ. το μάστορα της Νικολ. :D

Panos76
03/09/2015, 13:57
:rotflmao:

roukos_x
03/09/2015, 14:42
ιωβ? νικολ?:eek:
γλουτους? μπρατσα????
τι λετε ωρε??? τι γλωσσα μιλατε????:lol:

Bowleno
03/09/2015, 14:51
ιωβ? νικολ?:eek:
γλουτους? μπρατσα????
τι λετε ωρε??? τι γλωσσα μιλατε????:lol:

Του "πεινασμένου" που "καρβέλια" ονειρεύεται :D

Bob_o_mastoras
03/09/2015, 15:05
ιωβ? νικολ?:eek:
γλουτους? μπρατσα????
τι λετε ωρε??? τι γλωσσα μιλατε????:lol:

O Iωβ ειναι βιβλικη προσωπικοτητα, απο την Παλαια Διαθηκη που φημιζεται για την υπομονη του (και για το οτι ζουσε στο στομαχι μιας φαλαινας).

Η Νικολ ειναι μελος του φορουμ με παπι που το παει μονο με 4η διοτι δεν κατανοει τη λειτουργεια και χρησιμοτητα του κιβωτιου ταχυτητων , με αποτελεσμα να ταλαιπωρει το παπι και τον μηχανικο της.

Ο γλουτος ειναι το καθένα από τα δύο σαρκώδη ημισφαίρια που σχηματίζονται στην πίσω πλευρά του ανθρώπινου σώματος, χαμηλά, μεταξύ της μέσης και των μηρών, η περιοχή αριστερά και δεξιά από τον πρωκτό.

Το μπρατσο ειναι μέλος του σώματος ανάμεσα στον ώμο και τον αγκώνα. Διακρινεται για το μεγεθος του σε κατοχους γυμνων μοτοσυκλετων.


:D:D

roukos_x
03/09/2015, 15:10
Χριστε μου....
κοψτε την παρεα με Δαλτωνα κ Πολντο γιατι δεν σας βλεπω καλα!

spyrakos35
03/09/2015, 15:12
Το μπρατσο ειναι μέλος του σώματος ανάμεσα στον ώμο και τον αγκώνα. Διακρινεται MONO σε κατοχους γυμνων μοτοσυκλετων.:D:D

έτσι

dimmie_72
03/09/2015, 15:18
Το μπρατσο ειναι μέλος του σώματος ανάμεσα στον ώμο και τον αγκώνα. Διακρινεται για το μεγεθος του σε κατοχους γυμνων μοτοσυκλετων.


:D:D

... οι οποίοι ουδόλως το διαμόρφωσαν απ το μονόζυγο. :D

Bowleno
03/09/2015, 15:48
Ο γλουτος ειναι το καθένα από τα δύο σαρκώδη ημισφαίρια που σχηματίζονται στην πίσω πλευρά του ανθρώπινου σώματος, χαμηλά, μεταξύ της μέσης και των μηρών, η περιοχή αριστερά και δεξιά από τον πρωκτό.

:D:D

Και ο οποίος όταν είναι και καλοσχηματισμένος είναι υπεύθυνος για σωρεία ατυχημάτων όλων των ειδών :D

byron
03/09/2015, 16:08
O Iωβ ειναι βιβλικη προσωπικοτητα, απο την Παλαια Διαθηκη που φημιζεται για την υπομονη του (και για το οτι ζουσε στο στομαχι μιας φαλαινας).



:nono:

Ο Ιωνάς γλεντοκόπαγε μέσα σε στομάχια.

Bob_o_mastoras
03/09/2015, 16:19
:nono:

Ο Ιωνάς γλεντοκόπαγε μέσα σε στομάχια.

:plaf: γμτ.. πρεπει να ξαναδιαβασω την Παλαια Διαθηκη.. :D

BLiTzER
03/09/2015, 16:24
Δε διαφέρουν και πολύ οι ιστορίες τους. Και τους 2 τους τιμώρησε/δοκίμασε ο καλός θεούλης γιατί έτσι, αλλά εκείνοι παρέμειναν πιστοί, επειδή η αγάπη πάντα νικάει.

Επίσης και οι 2 είναι φανταστικά πρόσωπα.

byron
03/09/2015, 16:28
Δε διαφέρουν και πολύ οι ιστορίες τους. Και τους 2 τους τιμώρησε/δοκίμασε ο καλός θεούλης γιατί έτσι, αλλά εκείνοι παρέμειναν πιστοί, επειδή η αγάπη πάντα νικάει.

Επίσης και οι 2 είναι φανταστικά πρόσωπα.

Οχι ρε συ...τι λες?
Του Ιωνά είναι πραγματική ιστορία. :D
Θα γυριστεί και ταινία based on true story με πρωταγωνιστή τον Τσάκ Νορρις, στην οποία μετά το ατυχές συμβάν της κατάποσης, ο Τ.Ν αρχίζει να την τρώει αυτός για να δραπετεύσει μέσω του φυσητήρα της.

Ακου φανταστική ιστορία...:tooth:

BLiTzER
03/09/2015, 16:30
Οι ιστορίες είναι πραγματικές. Τα πρόσωπα είναι φανταστικά. Όπως στις ταινίες.

pipe_smoker
03/09/2015, 16:40
:lol:

taisteal
03/09/2015, 18:32
Δε διαφέρουν και πολύ οι ιστορίες τους. Και τους 2 τους τιμώρησε/δοκίμασε ο καλός θεούλης γιατί έτσι, αλλά εκείνοι παρέμειναν πιστοί, επειδή η αγάπη πάντα νικάει.

Επίσης και οι 2 είναι φανταστικά πρόσωπα.

:lol::lol::lol:

Bob_o_mastoras
03/09/2015, 19:19
Επίσης και οι 2 είναι φανταστικά πρόσωπα.

Tι λες βρε απιστε!!!!! :priest:
Ακου φανταστικη ιστορια... :rolleyes:
Εμενα ενα φιλο μου (απο το χωριο, δεν το ξερεις) τον ειχε καταπιει και αυτον φαλαινα και μια χαρα ειναι τωρα!

pipe_smoker
03/09/2015, 19:38
Εμενα ενα φιλο μου (απο το χωριο, δεν το ξερεις) τον ειχε καταπιει και αυτον φαλαινα και μια χαρα ειναι τωρα!

Μην τα γελάς αυτά.

Μπορεί ο φίλος σου να φόραγε σταυρουδακι απο τίμιο ξύλο.

Νομίζω μόνο γύρω στα 468.354.945.412 εχουν βγει.

roukos_x
03/09/2015, 20:00
ναι, ειναι ενα κομματι ξυλο, που οσο κοβεις, αλλο τοσο φυτρωνει! κοβεις 2 κομματια? βγαινουν 3!

daz
03/09/2015, 20:17
Μην τα γελάς αυτά.

Μπορεί ο φίλος σου να φόραγε σταυρουδακι απο τίμιο ξύλο.

Νομίζω μόνο γύρω στα 468.354.945.412 εχουν βγει.

Νομίζω έχει και ο billmuse ένα.

Desperado
03/09/2015, 20:19
Εμενα ενα φιλο μου (απο το χωριο, δεν το ξερεις) τον ειχε καταπιει και αυτον φαλαινα και μια χαρα ειναι τωρα!

Η φάλαινα ? Γιατί μας διαβάζουν και από το WWF ξέρεις.....

mikes
03/09/2015, 20:35
Tι λες βρε απιστε!!!!! :priest:
Ακου φανταστικη ιστορια... :rolleyes:
Εμενα ενα φιλο μου (απο το χωριο, δεν το ξερεις) τον ειχε καταπιει και αυτον φαλαινα και μια χαρα ειναι τωρα!αν αναφερεσαι σε μενα, να ενημερωσω οτι δεν καταπια ποτε κανεναν....

Desperado
03/09/2015, 20:38
αν αναφερεσαι σε μενα, να ενημερωσω οτι δεν καταπια ποτε κανεναν....

Willy εσυ???

340486

mikes
03/09/2015, 20:46
Willy εσυ???

340486
Οχι.… ξαδερφος....

roukos_x
03/09/2015, 21:17
μην πειραζετε τον mikes!!!!!!!!! :a015:

pipe_smoker
03/09/2015, 22:32
Νομίζω έχει και ο billmuse ένα.

Ο μπιλ έχει φωτάκι νύχτας μικρό Χριστούλη.

Είναι κατηγορία μόνος του:lol:


ΥΓ. Δεν κάνω πλάκα. Αν δεν είχες πετύχει τη φωτό πες του να την ξαναβάλει.

chr1s_86
04/09/2015, 01:18
Πες του "την πούλησα, αύριο θα στη φέρει για service ο νέος ιδιοκτήτης ! " :lol: :lol:

Nikol1979
10/09/2015, 16:08
πρέπει να παρακολουθήσει σεμινάρια από απόγονο του Ιωβ. το μάστορα της Νικολ. :D


O Iωβ ειναι βιβλικη προσωπικοτητα, απο την Παλαια Διαθηκη που φημιζεται για την υπομονη του (και για το οτι ζουσε στο στομαχι μιας φαλαινας).

Η Νικολ ειναι μελος του φορουμ με παπι που το παει μονο με 4η διοτι δεν κατανοει τη λειτουργεια και χρησιμοτητα του κιβωτιου ταχυτητων , με αποτελεσμα να ταλαιπωρει το παπι και τον μηχανικο της.

:D:D

Rouko σε παραπλανουν, προκειται περι προπαγανδας!!

Η Νικολ ειναι καποια που ΚΑΠΟΤΕ οδηγουσε μονο με τεταρτη, μετα ειπαμε εκανε ενα δυο μαθηματα με DAZ, και τωρα το παει μια χαρα. Επισης λαμβανω την τιμη να σας ανακοινωσω οτι το μηχανακι εχει πανω απο 8μηνο να παθει οτιδηποτε (χτυπα ξυλο) και τα τρια καινουρια μπουζΙ (δεν εχει πληθυντικο λεει) που εχω μονιμα κατω απο τη σελα παραμενουν αθικτα.
Επισης πηγα προχτες στο μηχανικο μου να αλλαξω λαδια και κοντευε να με εχει ξεχασει!!! 2000 χλμ ειχε να με δει!

Οταν πηγε να βαλει το μηχανακι μπρος να το παρει μεσα, παει να πατησει τη μανιβελα..."επ" του λεω "τι κανεις, κατω το ποδι σου, δουλευει η μιζα ειπαμε,τοσα λεφτα σου εδωσα για το πηνιο το ξεχασες?!".

Αυτα τα νεα μου. Μου λειψατε.

7Tolis
10/09/2015, 16:10
#awwwww

BLiTzER
10/09/2015, 16:11
@daz: Για πες.

Bob_o_mastoras
10/09/2015, 16:35
Γεια σου ρε Νικολ!!! :beer:

stefanos
10/09/2015, 17:48
Ω ναι.. αυτη ηταν η απαντηση του μηχανικου οταν του ειπα το προβλημα της μηχανης.
Μιλαμε για ενα προβλημα που εχει ξαναναφερθει εδω μεσα. Τα βραχυκυκλωμενα μπουζι.
Στο συγκεκριμενο συνεργειο παω απο την πρωτη στιγμη που πηρα την μηχανη.
Μου τον ειχε συστησει ενας "γνωστης":lol:

2.5 χρονια τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την δουλεια που εκανε ο συνεργατης του,
ο οποιος ηταν παντα προθυμος να σου μιλησει, να σου εξηγησει κ να δωσει τον καλυτερο του εαυτο
για να φτιαξει αυτο το μπ@υρδελο.

Σημερα ομως δεν ηταν εκει κ μιλησα με τον αλλον..
Ειλικρινα η σταση του με ξενερωσε.
τι πουλα το?
Πρωτα απολα, ποιος εισαι εσυ που θα μου πεις τι θα το κανω?
δεν γουσταρεις να ασχοληθεις αγορι μου? πες το μου.
δεν γουσταρεις που ερχομαι καθε τρεις κ λιγο κ στα ακουμπαω?
θελεις να χασεις εναν καλο πελατη σου?
τον εχασες! -1 γι'αυτον τον μηχανικο.

Στραβωσα. Οχι με την σταση του απεναντι στην γρια, αλλα στο οτι σεβαστηκε καποια πραγματα.
ρε φιλε, ρωτας ΠΩΣ την απεκτησα?
Αν ιδρωσα ή αν μου την χαρησαν?
Αν στερηθηκα κατι για να την παρω?
Αν εχω την δυνατοτητα να πουλησω το bandit κ να παρω ενα R1?
Ναι ρε, μπορω, αλλα δεν βρισκω το χρωμα που θελω.
Εye see χτιρ.
game over γι'αυτον.

Δηλαδή ένας άνθρωπος που προσπάθησε να σε γλυτώσει απο έξοδα με κίνδυνο να σε χάσει απο πελάτη
είναι λάθος ενώ ο άλλος που σου χαμογελάει και σου χαειδεύει τα αυτιά είναι σωστός?

daz
10/09/2015, 21:12
@daz: Για πες.

Αδικος κόπος φίλε, πολύ ευγενική στο δρόμο! Ενώ έχει γίνει πιο γρήγορη από μένα, την περιμένω όλη την ώρα γιατί παραχωρεί προτεραιότητα σε όλους.

spyrakos35
11/09/2015, 13:54
@daz: Για πες.


Αδικος κόπος φίλε, πολύ ευγενική στο δρόμο! Ενώ έχει γίνει πιο γρήγορη από μένα, την περιμένω όλη την ώρα γιατί παραχωρεί προτεραιότητα σε όλους.

α μωρή ποτ@ν@ σουπιά

:lol:
:beer:

dimmie_72
11/09/2015, 14:51
Η Νικολ ειναι καποια που ΚΑΠΟΤΕ οδηγουσε μονο με τεταρτη, μετα ειπαμε εκανε ενα δυο μαθηματα με DAZ, και τωρα το παει μια χαρα...

... το μηχανάκι;
... το αυτοκίνητο;
...................
... το γράμμα; :D

:beer:

Nikol1979
11/09/2015, 20:26
....μονο για το αντικείμενο της πρότασης ρωτάς; Για το υποκείμενο τιποτα;

amyroukai
11/09/2015, 20:32
Λοιπόν το πούλα την βάλε την αγγελία πρέπει να παίζει πολύ στη χώρα μας και με μεγάλη επιτυχία.

Πόσα μηχανάκια 10 ως 15 ετών έχει το car ας πούμε με σπασμένα/κολλημένα/χαλασμένα μοτέρ και τιμή 1300-1500-1800 και βάλε... Ω ρε γραικοί ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ...;;;

daz
11/09/2015, 21:23
.. Ω ρε γραικοί ΠΑΤΕ ΚΑΛΑ...;;;

Πριν λίγο καιρό ένας συνάδελφος που μια ζωή γύριζε με παρτάλια αγόρασε άφρικα με 3Κ και της έριξε άλλα 2.

Είπε να σοβαρευτεί το παιδί και να ρίξει το παραδάκι σε ένα σωστό εργαλείο.

Πάω να δω τι παλιοσίδερα έχω στο σπίτι να τα βγάλω στη φόρα. Τι μλκ είμαι τόσα χρόνια που έχω το χρήμα και σαπίζει στην πίσω αυλή του συνεργείου ενός φίλου?

spyrakos35
11/09/2015, 21:25
Δε σαπιζει ρε.....

Αξια παιρνει...

teogtp
11/09/2015, 22:26
Δε σαπιζει ρε.....

Αξια παιρνει...

Μην τους ανοιγεις τα ματια ρε συ!
:lol:

amyroukai
11/09/2015, 22:28
ρε ένα σοφτ χωμάτινο λέω να βρω.

χρυσάφι... πωλούνται όσο η αξία του αγροτεμαχιου που θα διασχίσουν στο βουνό.

dimmie_72
11/09/2015, 22:49
Δε σαπιζει ρε.....

Αξια παιρνει...

εσύ σπύρο τι πότισες το μηχανάκι και φτέρωσε (https://www.youtube.com/watch?v=6BtHZgqp8tY)! :eek:

Bob_o_mastoras
12/09/2015, 02:12
Πριν λίγο καιρό ένας συνάδελφος που μια ζωή γύριζε με παρτάλια αγόρασε άφρικα με 3Κ και της έριξε άλλα 2.

Είπε να σοβαρευτεί το παιδί και να ρίξει το παραδάκι σε ένα σωστό εργαλείο.


Πολυ σωστος ο φιλος!!!! :D Χαιρομαι που προσεχεις τις παρεες σου! :beer:
Ρε 'σεις.. Παρτε το χαμπαρι, το Africa ειναι επενδυση. Δεν παλιωνει, απλα. Τελεια και παυλα! :smokin:
Αλλα και να παλιωσει, με την εννοια του να χασει την αξια του, τη δουλεια του θα την κανει για παντα.

zentakiasSF
10/10/2015, 11:18
για αλλο πραμα ξεκινησε το θεμα, σε αλλο κατεληξε. :lol:


Ρουκο μη σκας, αμα θες γρια και 400αρα, παρε ενα cb400 sf σαν το δικο μου.
Στον 1,5 χρονο, μηδεν μηχανικα/ηλεκτρολογικα προβληματα, μονο αναλωσιμα ζηταει το καημενο.

Βεβαια οταν ηταν το 1ο ραντεβου σε μαστορα για ελεγχο για να το αγορασω,οταν του ειπα για cb400 μοντελο 92 και την τιμη απο το car,
μου ειπε "φιλε, μακρια. τοσο παλιο μηχανακι και σε τετοια τιμη, κανενα παρτάλι θα 'ναι, δεν αξιζει ο κοπος."

ευτυχως εκανε σωστο ελεγχο και φανηκε καλος με τον τροπο που το δοκιμασε, αλλά αν με ρωτησεις αν θα πηγαινα εκει, μπααα...