PDA

View Full Version : Xαιρετώ ! βαζω bros !



FKpros
06/09/2015, 19:19
Παιδιά καλησπέρα και καλό φθινόπωρο..
εχω να κανω θεμαστο forum γυρω στα 3 χρονια. τοτε ρωτησα γνωμες για On/Off και κατεληξα σε ενα tdm με μονταρισμενα usd και mivv suono κτλ κτλ και δε συμμαζευεται.. το κρατησα κανα χρονάκο και ευχαριστήθηκε η ψυχούλα μου αλλα για επαγγελματικους και οικονομικους λογους αποφασισα τοτε πως θα ηταν σοφοτερο να την δωσω.
και ετσι εκανα λοιπον.. και σε κακο δεν μου βγηκε η επιλογη γιατι πραγματικα την εδωσα σε πολυ καλη τιμη κτλ κτλ.. ελα ομως τωρα που κλεινω 2 χρονια αποκλειστικα κουτακιας !! ναι 2 χρονια !! ποναει :(

επιστρεφω λοιπον στο φορουμ για να ζητησω τα φωτα σας αγαπητοι γιατι εχω στερητικο συνδρομο και μπαινω επιτελους στο ψητο..

βαζω μπρος για bros :D

απωθημενο μεγαλο αυτη η ομορφη μονομπρατση κυρια με το V.. και περα απ αυτο βρισκομαι στην επαρχια με τραγικους δρομους. και δεν λεω πως ειναι κανα ον οφ αλλα δεν ειναι το tdm σαύρα να βρισκει η καρινα μου και να χανω 10 χρονια ζωης :cry:
τον κινητηρα της και το σουλουπι της τα γουσταρω απιστευτα.. μου αρεσει τοσο πολυ μαμισια που θα την κρατουσα πιστευω πολλα χρονια προτου μπει το μαμουνι για να αρχισω να μονταρω ροδες vfr και ουρες ducatι κτλ κτλ κτλ..
ενα τιμονακι θελω γιατι δεν ειμαι φαν του κλιπ ον.. 2 ντιζες. μανετες. καμια εξατμιση αν ειναι σαπια.. λαδια στις μπουκαλες. τσεκαρισμα το shock πισω γιατι θα χει γινει αλοιφη. φρενα να σταματουν τα 30 περιπου αλογα :rotflmao:
οτι μαζεματα χρειαστουν και ολα κομπλε..

θα εκτιμουσα απιστευτα αν εχετε καποιο tip γιατο τι να τσεκαρω στα υποψηφια brosakia που θα δω.. τι να προσεξω.. τι θα χρειαστει να συντηρησω η να αντικαταστησω.. αν εχετε καποιον εμπιστο μαστορα με πειρα πανω στο μηχανακι..
η μεχρι και καποιος αν πουλαει brosaki ας μου στειλει βρε αδερφε :cool:

ελπζω το θεμα να μην το βαλα οπου να ναι.. ειναι απο γενικης συζητησης μεχρι ''μοντελα'' μεχρι αγγελια ζητησης.. ευχαριστω για το χρονο σας και την αναγνωση και ευχαριστω εκ των προτερων για τυχον απαντησεις, παρατηρησεις η οποιαδηποτε συμμετοχη


edit : 1000 ευρα καλα ειναι???

panavour
06/09/2015, 19:27
λεφτουδακια?

FKpros
06/09/2015, 19:38
λεφτουδακια?

1000 το πολυ ειναι καλα η ειμαι για τοματες? :uplate:

panavour
06/09/2015, 19:55
1000 το πολυ ειναι καλα η ειμαι για τοματες? :uplate:

χμμμμμμμμμ.χλωμο το βλεπω.αμα εισαι τυχερος?αλλα νομιζω οτι για μηχανη 25ετιας και βαλε δυσκολο εως απιθανο να ειναι σε καλη κατασταση.βεβαια λογω κρισης που ξερεις??:)

sernodas2
06/09/2015, 20:55
Αυτο που πρεπει να τσεκαρεις ειναι το καρε του αξονα στο εμπρος γραναζι,πραγμα που για να δεις πρεπει να βγει το εμπρος γραναζι.

Τωρα,με ενα 1000ρικο περνεις μια βαση, απο κει κ περα πρεπει να αρχισεις να χωνεις χρημα κ πολυ προσωπικη εργασια ωστε να κανεις ολα αυτα που θες να κανεις,αν πεις οτι δεν πιανουν τα χερια σου.....τοτε ανεβαζεις κ αλλο το κοστος εργασιων,πραγμα ασύμφορο για μια μοτο 25ετιας κ με τελικο κοστος ισως οσο κ ενα μεταγενεστερο μοτο