PDA

View Full Version : Eksatmish



FilipposR
09/09/2015, 20:09
Kalispera , exw edw kai ena peripou xrono to Scouter Sym Symphony SR 150.. skeftomoun na tou allaksw eksatmish efoson diathetw merika xrimata kai h mama tou eine poly kakh! Vrika mia Protect sta 130 eurw kai psaxnw gia perissotera.. Akouw genikotera oti den aksizei na tin allaksw alla to sugkekrimeno mixanaki tha to kratisw eforou zwhs. Me tin nea eksatmish ektos apo thoruvo ti allages tha uparksoun? yparxei periptwsh na mou dimiourgisei thema sto moter?
Euxaristw ek twn proterwn

teogtp
09/09/2015, 21:06
Kalispera , exw edw kai ena peripou xrono to Scouter Sym Symphony SR 150.. skeftomoun na tou allaksw eksatmish efoson diathetw merika xrimata kai h mama tou eine poly kakh! Vrika mia Protect sta 130 eurw kai psaxnw gia perissotera.. Akouw genikotera oti den aksizei na tin allaksw alla to sugkekrimeno mixanaki tha to kratisw eforou zwhs. Me tin nea eksatmish ektos apo thoruvo ti allages tha uparksoun? yparxei periptwsh na mou dimiourgisei thema sto moter?
Euxaristw ek twn proterwn

Δηλαδη τι κανει;
Δεν το αφηνει να παιξει με τα αλλα παιδακια;

Bob_o_mastoras
10/09/2015, 02:52
Επ'ουδενι!!!! :nono:

Αν θες να πεταξεις 130 € δωστα σε μενα καλυτερα σε παρακαλω φιλε.. Θα κερδισεις την συμπαθεια μου (ειμαι και καλο παιδι :D) αντι για 0,1 ψοφιo αλογo και λιγο παραπανω βαβουρα απο ενα scooter.
Θα σε κερασω και ποτο και θα σου γνωρισω και καμια φιλη μου.. Ψησου!!! ;)

spyrakos35
10/09/2015, 05:44
Ατυχησασα η φιλη;
:lol:

GiorgosLa
10/09/2015, 07:24
Kalispera , exw edw kai ena peripou xrono to Scouter Sym Symphony SR 150.. skeftomoun na tou allaksw eksatmish efoson diathetw merika xrimata kai h mama tou eine poly kakh! Vrika mia Protect sta 130 eurw kai psaxnw gia perissotera.. Akouw genikotera oti den aksizei na tin allaksw alla to sugkekrimeno mixanaki tha to kratisw eforou zwhs. Me tin nea eksatmish ektos apo thoruvo ti allages tha uparksoun? yparxei periptwsh na mou dimiourgisei thema sto moter?
Euxaristw ek twn proterwn

Αυτό το… «to sugkekrimeno mixanaki tha to kratisw eforou zwhs.» μ ανατρίχιασε λίγο. Αν δεν είσαι 90 χρονών, χτύπα κάνα ξύλο εκεί γύρο.

amyroukai
10/09/2015, 07:51
Ατυχησασα η φιλη;
:lol:

Εκείνη με τον "έξτρα εξοπλισμό" θα του φέρει ον απατεώνας να τον θυμηθείς...

teogtp
10/09/2015, 07:58
Ο Μπομπ μαστορας,το ποιο πιθανο ειναι να σου γνωρισει την Βερα την μπετονιερα......

noodles
10/09/2015, 11:00
θα πεταξεις τα λεφτα σου. δε εχει κανενα νοημα αυτη η βελτιωση (προβλημα στο μοτερ δε θα εχεις, μονο στην τσεπη σου) καλυτερα να τα φας σουβλακια τα λεφτα. :)

spyrakos35
10/09/2015, 11:02
θα πεταξεις τα λεφτα σου. δε εχει κανενα νοημα αυτη η βελτιωση (προβλημα στο μοτερ δε θα εχεις, μονο στην τσεπη σου) καλυτερα να τα φας σουβλακια τα λεφτα μαζί με την Βερα . :)

κομπλέ τώρα

:lol:

dimmie_72
10/09/2015, 12:04
Αν θες να πεταξεις 130 € δωστα σε μενα καλυτερα σε παρακαλω φιλε..

καλό σεφτέ! τώρα εξηγούνται οι 2 μήνες για κείνο το αμορτισέρ... :D

vaska
10/09/2015, 13:22
Να βάλεις εξάτμιση άφτερ φίλε μου, είναι πολύ πνιγμένα από την κατασκευαστή αυτά τα μηχανάκια σε σημείο που δεν ακούς σχεδόν καθόλου το μοτέρ και δεν μπορείς να κάνεις αλλαγές με το αφτί όπως πρέπει. Νομίζω για να περάσουν τις προδιαγραφές Euro5 το κάνουν οι εταιρίες.
Κι εγώ δεν μπορούσα ν' αλλάξω ταχύτητες και ειδικά στο κατέβασμα είχα μεγάλο πρόβλημα. Άλλαξα την μαμά με μία GPR και όλα μια χαρά.
:wave2:

byron
10/09/2015, 13:55
Να βάλεις εξάτμιση άφτερ φίλε μου, είναι πολύ πνιγμένα από την κατασκευαστή αυτά τα μηχανάκια σε σημείο που δεν ακούς σχεδόν καθόλου το μοτέρ και δεν μπορείς να κάνεις αλλαγές με το αφτί όπως πρέπει. Νομίζω για να περάσουν τις προδιαγραφές Euro5 το κάνουν οι εταιρίες.
Κι εγώ δεν μπορούσα ν' αλλάξω ταχύτητες και ειδικά στο κατέβασμα είχα μεγάλο πρόβλημα. Άλλαξα την μαμά με μία GPR και όλα μια χαρά.
:wave2:

Ρε τιτάνα Βασίλη, πρέπει να είσαι ο μοναδικός οδηγός που ανεβοκατεβάζει ταχύτητες σε scooter.

Πόσο μικρός νοιώθω ρπμ...

vaska
10/09/2015, 14:00
Ρε τιτάνα Βασίλη, πρέπει να είσαι ο μοναδικός οδηγός που ανεβοκατεβάζει ταχύτητες σε scooter.

Πόσο μικρός νοιώθω ρπμ...

Σκωπτική ήταν η απάντηση μάστορα αλλά δεν έβαλα εμότικονς επίτηδες.

Αφού το παλικάρι θέλει να βάλει σε σκούτερ 150άρι τελικό , ας του δώσουμε έναν λόγο ρε φίλε.

byron
10/09/2015, 14:04
Σκωπτική ήταν η απάντηση μάστορα αλλά δεν έβαλα εμότικονς επίτηδες.

Αφού το παλικάρι θέλει να βάλει σε σκούτερ 150άρι τελικό , ας του δώσουμε έναν λόγο ρε φίλε.

Ασε ρε τον κόσμο να ΄ουμε...
Εδώ άλλοι βάζουν Akrapovic σε BMW μπας και ξυπνήσουν τα μουλάρια του boxer :tooth:

vaska
10/09/2015, 14:11
Ασε ρε τον κόσμο να ΄ουμε...
Εδώ άλλοι βάζουν Akrapovic σε BMW μπας και ξυπνήσουν τα μουλάρια του boxer :tooth:

Τι δεν κάνει να βάζουμε Ακράπες στις Μπέμπες??? Γιατί ρε δεν μου το είπατε νωρίτερα

OldMan
10/09/2015, 14:35
ΡΕ κωλοπαιδαραδες...

Τζαμπα ειπε το παλικαρι: "Euxaristw ek twn proterwn"..???

Bowleno
10/09/2015, 14:54
Τι δεν κάνει να βάζουμε Ακράπες στις Μπέμπες??? Γιατί ρε δεν μου το είπατε νωρίτερα

Και βέβαια δεν κάνει, τις ακούνε και νομίζουν ότι αναστήθηκε η ψόφια :p


ΡΕ κωλοπαιδαραδες...

Τζαμπα ειπε το παλικαρι: "Euxaristw ek twn proterwn"..???


Όπως βλέπεις, θείο, ναι.....:D

teogtp
10/09/2015, 15:00
ΡΕ κωλοπαιδαραδες...

Τζαμπα ειπε το παλικαρι: "Euxaristw ek twn proterwn"..???

Ολο μπλα μπλα είστε. ......
Λυσεις δεν βλεπω.......
:tooth:

noodles
11/09/2015, 00:00
Σκωπτική ήταν η απάντηση μάστορα αλλά δεν έβαλα εμότικονς επίτηδες.

Αφού το παλικάρι θέλει να βάλει σε σκούτερ 150άρι τελικό , ας του δώσουμε έναν λόγο ρε φίλε.

τα 150αρια δεν αξιζουν ενα τελικο φιλος? περα απο την πλακα δεν εχει κανενα νοημα το τελικο στο σκουτερ. ασχετα αν στην ελλαδα δεν υπαρχει κανενα tmax με στοκ τελικο. βεβαια οι περισσοτεροι απο τους οδηγους αυτων, θα εβαζαν τελικο και σε αναπηρικο καροτσακι.:lol:

Bob_o_mastoras
11/09/2015, 00:42
..βεβαια οι περισσοτεροι απο τους οδηγους αυτων, θα εβαζαν τελικο και σε αναπηρικο καροτσακι.:lol:

Στο οποιο, οπως οδηγουν, δεν αποκλειεται να καταληξουν, δυστυχως... :(

devil's animal
11/09/2015, 00:54
Kalispera , exw edw kai ena peripou xrono to Scouter Sym Symphony SR 150.. skeftomoun na tou allaksw eksatmish


μεχρι εδω διαβασα και εμπηξα τα κλαματα...απο τα γελια...:bawl::bawl:

Panos76
11/09/2015, 11:45
Φίλε μου για να δεις βελτίωση πραγματική στο σκούτερ σου πρέπει να αλλαχθεί μια σειρά από ανταλλακτικά εντός και εκτός του μοτέρ.

Ενδεικτικά μόνο την μετάδοση να αλλάξεις θες ένα 300άρι στο νερό!

Αν πάμε σε καρμπιρατέρ, εκκεντροφόρους, κυλινδροπίστονα, κλπ άλλο ένα 500άρι να πω;

Για εξάτμιση min 100 οπότε ξεφεύγει ο λογαριασμός.

To τελικό αν το αλλάξεις θα είναι μόνο ψυχολογική η διαφορά κ νοιώθοντας τους κραδασμούς και τον ήχο της θα αισθάνεσαι ότι κάτι άλλαξε.

Ζημιά-φθορά καμία για το μοτεράκι.

toyar
13/09/2015, 07:09
με τα λεφτα της εξατμισης τραβα μια ιταλια στο γνωστο συντριβανι πετα μεσα τα ρεστα απο το ταξιδι και κανε ευχες
εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να κερδισεις κατι σε σχεση με το τελικο στο σκουτερ και θα σου μεινει και το ταξιδι;)

GiorgosLa
13/09/2015, 07:49
με τα λεφτα της εξατμισης τραβα μια ιταλια στο γνωστο συντριβανι πετα μεσα τα ρεστα απο το ταξιδι και κανε ευχες
εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να κερδισεις κατι σε σχεση με το τελικο στο σκουτερ και θα σου μεινει και το ταξιδι;)

Πςςς!!! Τ είπες τώρα? :eek:

Αλλιώς πήγαινε στη Βαγδάτη, η κάπου εκεί ανατολικά και ψάξε για λυχνάρι. Οι πιθανότητες ανεβαίνουν. :wave2:


Εν τω μεταξύ ο Φίλιππος δεν ξαναφάνηκε, αλλά η… «βοήθεια» έρχεται ερήμην του, ασταμάτητα. Πόση αλληλεγγύη πια? :D