PDA

View Full Version : αγορά - πώληση



panagiotis dim
14/09/2015, 12:20
πόσο κάνει ? 350 . αν το εδινες 300 θα το αγόραζα. πάρτο 300. εκτέθηκα . Δεν είχα αποφασίσει να το πάρω και μπλοκάρισα . ημουν σίγουρος οτι δεν θα κατέβαινε τόσο κάτω .κράνος είχα ανάγκη να μην πω και πίσω λάστιχο και αρχίσουν τις παπάτζες μετα. του τα μετράω και οταν μου είπε οτι θα κάνει διακοπές με αυτά το μετάνιωσα ακόμα περισσότερο. Την επόμενη μέρα αρχισα τις μαλακίες . το πουλάω . πόσο ? είναι ολοκαίνουργιο.. Πόσο? 300 ...αμ δε ..τελος παντων αν το θέλει κανένας 300 ( δηλ οσο το πήρα ) να μου πει.

Sapadak
14/09/2015, 12:22
Τι πουλάς ρε παλικάρι? Κινητό?

byron
14/09/2015, 12:23
Μια χαρά το χειρίστηκες...:tooth:

Δεν βάζεις και καμμιά φωτό του κράνους μπας και ενδιαφέρει κανέναν?

panagiotis dim
14/09/2015, 12:25
ωπα ..λοιπόν αλλα ντάλων .. η αγορά εχει να κάνει με το καινουργιο δερμάτινο μπουφάν alpinestar . απο το κατάστημα που yamaha στην καλλιρόης

nickald
14/09/2015, 13:37
Σε καποια φαση νομισα ότι γραφει ο μεγαλοπαραγοντας του Εδεσσαϊκου....

panagiotis dim
14/09/2015, 14:03
Σε καποια φαση νομισα ότι γραφει ο μεγαλοπαραγοντας του Εδεσσαϊκου....


μετα ομως κατάλαβες οτι δεν είμαι ..του εδεσσαικού?

Vice
14/09/2015, 14:20
Σε καποια φαση νομισα ότι γραφει ο μεγαλοπαραγοντας του Εδεσσαϊκου....

Καιιιι τότεεεε εγω....εγω....του είπα...είπα....δώστο 300 και το παίρνω και και και αυτος ειπε ναι, οχι πάρτο αλλά 350 το έδινααααα...πριν...εσυ...εεεε....εγω....το δώσω 300 και τεεεεελικά εγώ ειπα οκ και μετα αυτός μουυυ μουυ μου το έδωσε. ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!

Τι πηρε τελικα;

α) Κράνος;
β) Κινητό;
γ) Μπουφάν;
δ) Τον Εδεσσαϊκο;

Πέρα απο την πλάκα τώρα, γιατι το πήρες αφού δεν το χρειαζόσουν;

George_M.
14/09/2015, 14:31
φιλε μην στεναχωριεσαι..απλα δεν ηξερες απο ''τραμπες'' κ μολις εμαθες το πρωτο μαθημα...
η αγοροπωλησιες κ τα παιχνιδια με παζαρια κ μπλοφες θελουν χρονο για να πει καποιος οτι ''το εχει''..

BLiTzER
14/09/2015, 14:34
Ώπα γιατί δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα. Αγόρασες κάτι, για το οποίο θεωρείς ότι έδωσες πολλά λεφτά και το μετάνιωσες, οπότε το πουλάς στην ίδια τιμή;!

nickald
14/09/2015, 14:41
μετα ομως κατάλαβες οτι δεν είμαι ..του εδεσσαικού?

επιφυλάσσομαι....

byron
14/09/2015, 16:13
Ώπα γιατί δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα. Αγόρασες κάτι, για το οποίο θεωρείς ότι έδωσες πολλά λεφτά και το μετάνιωσες, οπότε το πουλάς στην ίδια τιμή;!

Οχι, αγόρασε κάτι που δεν χρειαζόταν από ντροπή όταν η μπλόφα πήγε αδιάβαστη, και τώρα προσπαθεί να το πουλήσει σε κάποιον που δεν μπλοφάρει αλλά χρειάζεται μπουφάν σε "λογική" τιμή προκειμένου να πάει και αυτός διακοπές όπως έκανε αυτός που του το πούλησε.

BLiTzER
14/09/2015, 16:16
Οκ, απλά αδυνατούσα να καταλάβω πώς είναι δυνατόν να αγοράσεις κάτι που δε θες.

Ε πες και ποιο μοντέλο είναι. Ακόμα καλύτερα, σβήσε όλο αυτό το thread και φτιάξε μια αγγελία.

Bob_o_mastoras
14/09/2015, 17:17
300 εε;; Αμα το δινες 200 θα το αγοραζα.. :D :lol: (αμα ειναι cordura και οχι δερμα..)

foogr01
14/09/2015, 17:25
Εγώ μπορώ να πω ότι σε καταλαβαίνω. Δε νομίζω να ήταν θέμα μπλόφας. Απλά είπες κάτι και με την απάντηση κόλλησε το μυαλό και συνέχισες μηχανικά.
Shit happens. Ή κοίτα να ευχαριστηθείς το μπουφάν ή φτιάξε μια αγγελία να το ευχαριστηθεί κάποιος άλλος :)

Eversman
14/09/2015, 18:31
Ότι γίνεται, δεν ξεγινεται, οπότε προχώρησε παρακάτω ....

α)Το κρατας, το φοράς, το βγαζεις στη βροχή , στο χιόνι, του πινεις το αίμα. Τα εσκασες, οπότε φχαριστησου το!

β)Το πουλάς στην τιμή που το πήρες, ή και λίγο παρακάτω για να φύγει γρήγορα. Μπορεί να χάσεις κάποια χρήματα, αλλά δεν θα τα "χάσεις" ΟΛΑ. So f@ckin' what! Shit happens!
Χρήματα είναι και όχι ψυχή. Κοινώς, στα μεζεα σου.

γ)Το πάς πίσω αν δεν το χρειάζεσαι και παίρνεις αλλα πράγματα που σου είναι χρήσιμα.

Pan (dvs)
14/09/2015, 19:46
Οχι, αγόρασε κάτι που δεν χρειαζόταν από ντροπή όταν η μπλόφα πήγε αδιάβαστη, και τώρα προσπαθεί να το πουλήσει σε κάποιον που δεν μπλοφάρει αλλά χρειάζεται μπουφάν σε "λογική" τιμή προκειμένου να πάει και αυτός διακοπές όπως έκανε αυτός που του το πούλησε.

Τοσα χρονια στο moto,εχεις ψηηηηησει...

panagiotis dim
15/09/2015, 09:02
mono o byron με καταλαβαίνει.

λοιπόν σκέφτηκα να κάνω το εξής . θα παω να ρωτήσω πόσο κάνει ενα κράνος.

θα μου πει... ας πούμε 500.

θα του πω αν το εδινες 300 θα το αγόραζα/ θα μου πει οκ σκάσε τα 300. ( θα περιμένει να την πατήσω πάλι ...οπως με το μπουφάν το δερμάτινο το alpinestar). Θα του πω οκ !!!! ( προετοιμασμένος μεγαλομέτοχος του πανσεραικού !!!!

θα μου πεί ρίχτα να παω για διακοπές στην ταυλάνδη .

εκεί θα τον πιάσω εγώ. θα του πω οχι δεν στα δίνω γιατί δεν γουστάρω που μου τα παίρνεις και πας για σεξουαλική εκμετάλευση μικρών αγοριών.

θα προτείνω ..παρε πίσω το μπουφάν ( το δερμάτινο και δώσμου το κράνος) θα μου πεί δώσμου και 100 ευρώ διαφορά . και εκει θα χτυπησω αλυπητα και θα του πω . Δώσμου το κράνος κρατάω το μπουφάν πάρε τα 100 ευρώ να πας διακοπές στην Αιδηψό ας πούμε .

nickald
15/09/2015, 09:16
Ετσι!!!!

Βαρα τον αλύπητα τον παιδερα.....

panagiotis dim
15/09/2015, 09:34
Ετσι!!!!

Βαρα τον αλύπητα τον παιδερα.....

θα του αλλάξω τα φώτα λέμε

GFawkes
15/09/2015, 09:41
δεν την παλευετε γρι ετσι;

χαχαχα
:lol:

buckley
15/09/2015, 09:41
mono o byron με καταλαβαίνει.

λοιπόν σκέφτηκα να κάνω το εξής . θα παω να ρωτήσω πόσο κάνει ενα κράνος.

θα μου πει... ας πούμε 500.

θα του πω αν το εδινες 300 θα το αγόραζα/ θα μου πει οκ σκάσε τα 300. ( θα περιμένει να την πατήσω πάλι ...οπως με το μπουφάν το δερμάτινο το alpinestar). Θα του πω οκ !!!! ( προετοιμασμένος μεγαλομέτοχος του πανσεραικού !!!!

θα μου πεί ρίχτα να παω για διακοπές στην ταυλάνδη .

εκεί θα τον πιάσω εγώ. θα του πω οχι δεν στα δίνω γιατί δεν γουστάρω που μου τα παίρνεις και πας για σεξουαλική εκμετάλευση μικρών αγοριών.

θα προτείνω ..παρε πίσω το μπουφάν ( το δερμάτινο και δώσμου το κράνος) θα μου πεί δώσμου και 100 ευρώ διαφορά . και εκει θα χτυπησω αλυπητα και θα του πω . Δώσμου το κράνος κρατάω το μπουφάν πάρε τα 100 ευρώ να πας διακοπές στα Καμμένα Βούρλα ας πούμε .

Οκ ρε συνονόματε γιατί προς στιγμήν νόμισα ότι ξέχασες να γράφεις...
ΥΓ Α! και στο φτιαξα το γεωγραφικό λέμε.

panagiotis dim
15/09/2015, 09:44
[QUOTE=buckley;2633040]Οκ ρε συνονόματε γιατί προς στιγμήν νόμισα ότι ξέχασες να γράφεις...
ΥΓ Α! και στο φτιαξα το γεωγραφικό λέμε.[/QUOT

πάντως αν θέλει καποιος να το πάρει θα το ευχαριστηθεί είναι μαλακό δερμα σου μιλάει και δεν σε πιάνει στις μασχάλες καθόλου γιατί είναι ανοιγόμενες και εξαερίζονται. καμπούρα δεν έχει και οι τσέπες του εχουν φερμουάρ . απο μέσα εχει και αλλες τσέπες αδιάβροχες για τον ιδρώτα και μυρίζει σαν μοσχάρι

buckley
15/09/2015, 09:50
[QUOTE=buckley;2633040]Οκ ρε συνονόματε γιατί προς στιγμήν νόμισα ότι ξέχασες να γράφεις...
ΥΓ Α! και στο φτιαξα το γεωγραφικό λέμε.[/QUOT

πάντως αν θέλει καποιος να το πάρει θα το ευχαριστηθεί είναι μαλακό δερμα σου μιλάει και δεν σε πιάνει στις μασχάλες καθόλου γιατί είναι ανοιγόμενες και εξαερίζονται. καμπούρα δεν έχει και οι τσέπες του εχουν φερμουάρ . απο μέσα εχει και αλλες τσέπες αδιάβροχες για τον ιδρώτα και μυρίζει σαν μοσχάρι

Το τερμάτισες ρεεεεεεεε



































Η μήπως όχι ???

spyrakos35
15/09/2015, 10:04
α δλδ είναι φορεμένο?

150 ευρουδάκια εντελώς χαριστικά όμως και να ξέρεις οτι με γδέρνεις....

:p

panagiotis dim
15/09/2015, 11:37
α δλδ είναι φορεμένο?

150 ευρουδάκια εντελώς χαριστικά όμως και να ξέρεις οτι με γδέρνεις....

:p

xωρίς μαλακίες τώρα το μπουφάν είναι ΚΟΥΤΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ ΑΦΟΡΕΤΟ ΕΝΤΕΛΏΣ.


μόνο τον ιουλιο που τοπηρα το δοκιμασα μια βολτα που πήγα στην καλαμάτα το καθαρισα απο μερικά κουνουπια δεν είχε τιποτα πάνω μυρίζει καινούργιο και κανα δύο φορές που πήγα πλαταμώνα τον αυγουστο και τοτε ουτε μυγα δεν ακούμπησε πάνω

BLiTzER
15/09/2015, 11:40
Τα κουνούπια ήταν στον θώρακα ή στην πλάτη του μπουφάν;

7Tolis
15/09/2015, 11:41
Δε το λες και αφόρετο πάντως.

GFawkes
15/09/2015, 12:23
xωρίς μαλακίες τώρα το μπουφάν είναι ΚΟΥΤΑ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ ΑΦΟΡΕΤΟ ΕΝΤΕΛΏΣ.


μόνο τον ιουλιο που τοπηρα το δοκιμασα μια βολτα που πήγα στην καλαμάτα το καθαρισα απο μερικά κουνουπια δεν είχε τιποτα πάνω μυρίζει καινούργιο και κανα δύο φορές που πήγα πλαταμώνα τον αυγουστο και τοτε ουτε μυγα δεν ακούμπησε πάνω

Ξεχασε και μια καταδρομικη Northcapp και μια IRAN αλλα κατα τα αλλα ειναι ολοκαινουργιο, παρα την πτωση με 160 στο χαλικι....
:uplate:

Bob_o_mastoras
15/09/2015, 14:11
Ενα 50αρικο φιλε..
Και παλι κοροϊδο με πιανεις αλλα τεσπα..

panagiotis dim
15/09/2015, 18:22
Ενα 50αρικο φιλε..
Και παλι κοροϊδο με πιανεις αλλα τεσπα..

φτάίω εγώ που είμαι ειλικρινής και τα περιέγραψα οπως εγιναν. αν ηταν αλλος λαμόγιος θα το εβαζε αγγελίες με φωτο και κουραφέξαλα.

αυτό το μπουφάν εχει ιστορία δεν είναι ενα κομμάτι επιλεγμένο μαλακο απο κοιλιά μοσχαράκι .

αντε 290 να φεύγει γιατι καιγετε η ψυχή μου να το ΄βλέπω στο καθαριστήριο να περιμένει

Bob_o_mastoras
15/09/2015, 18:37
αυτό το μπουφάν εχει ιστορία δεν είναι ενα κομμάτι επιλεγμένο μαλακο απο κοιλιά μοσχαράκι .


Bαλε και ποδαρακι και κεφαλι, ψιλο, με σκορδοστουπι αλλα χωρις κοκκινο. Φερε και μια φετα και μια sprite. :D


Kαλες πωλησεις και ελπιζω να το δωσεις στα λεφτα που θελεις! :beer: