PDA

View Full Version : Ώρα για αλλαγή ελαστικών



sam4g
15/09/2015, 09:12
Παίδες καθώς τα λάστιχα τα έφαγαν τα ψωμιά τους δώστε καμία συμβουλή. Εγώ είμαι ανάμεσα στα pirelli diablo rosso και στα michelen pilot power.

Έχετε κάτι άλλο να προτεινετε;

devil's animal
15/09/2015, 10:09
μοταρντ ειναι?

sam4g
15/09/2015, 10:22
μοταρντ ειναι?

Ναι ξέχασα να το αναφέρω..

devil's animal
15/09/2015, 11:09
Ναι ξέχασα να το αναφέρω..


κοιτα εδω--->http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=144824&highlight=%CE%BB%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CF%87%CE%B1+%CE%B3%CE%B9%CE%B1+%CF%84%CE%BF+xr

sam4g
15/09/2015, 11:29
Το διάβασα το θρεντακι αλλά άκρη δεν εβγαλα... Είδα καλά σχόλια για στο Dunlop αλλά ότι είναι φαρδύ και παίζει και να μην μπαίνει. Επίσης είδα και το mutant το οποίο είναι κυρίως για βροχή και για χώμα..

devil's animal
15/09/2015, 12:27
Το διάβασα το θρεντακι αλλά άκρη δεν εβγαλα... Είδα καλά σχόλια για στο Dunlop αλλά ότι είναι φαρδύ και παίζει και να μην μπαίνει. Επίσης είδα και το mutant το οποίο είναι κυρίως για βροχή και για χώμα..


ναι στο εβαλα επειδη εχει reviews απο ατομα που εχουν δοκιμασει τα πιο "πολυφορεμενα" λαστιχα και επιπλεον παιζει ενημερωση για τα καινουργια dunlop...
νομιζω οτι αν καποιος ψαχνεται για motard λαστιχα μπορει να βγαλει μια ακρη και να αποφασισει συμφωνα με τις αναγκες του...

οσον αφορα το dunlop μπορεις να δοκιμασεις να βαλεις το 150αρι πισινο...


αν ψαχνεσαι και για λιγο χωμα νομιζω οτι ειναι πιο safe να κινηθεις σε mutant ή mt60...

sam4g
15/09/2015, 19:18
Μάλλον θα πάω λοιπόν για τα mutant..το μόνο που με προβληματίζει είναι η γρήγορη κορώνα αν θα είναι εύκολο να το συνηθισω..

noodles
18/09/2015, 12:50
αρκετοι βαζουν τα pirelli rosso ii σε sm, εχε τα υποψιν.

WiSe
19/09/2015, 09:24
Μετα απο δυο σετ Michelen Pilot power 3 εχω να πω νομιζω καποια πραγματα..... μολις το στρωσεις κραταει σαν σατανας! αμα εισαι ομως του σπινιαρισματος μολις του ριξεις ενα καλο το καψες και χανει σε αποδοση....... μολις φαγωθει το μισο πελμα και μετα γινεται ενα μετριο ελαστικο... η πλαινη του γομα ομως ειναι φοβερη και ειναι οτι πρεπει για πλαγιασματα δυνατα. Ζεστενεται παρα πολυ γρηγορα και ειναι ετοιμοπολεμο μετα απο 3-4 στροφες καλες.... Κακο ομως για βροχη..... πολυ κακο! Το επομενο μου λογικα θα ειναι το rosso να το δοκιμασω.

sam4g
21/09/2015, 09:26
Λοιπόν παλουκαρια έβαλα τλκ το Σάββατο τα mutant. Αρχική εντύπωση, όντως έχουν γρήγορη κορώνα. Μ αρέσει πολύ εμφανισιακά. Από κράτημα κλπ δεν μπορώ να ξέρω ακόμα γτ τα στρωνω και δεν μπορώ να τα πιεσω...

Θα επανελθω με εντυπώσεις οταν θα τα πιεσω λιγάκι.

sam4g
26/09/2015, 16:03
Λοιπόν επανήλθα. Σημερα λοιπόν που εκανα τα απαραίτητα χιλιόμετρα ώστε να μπορω να το πιέσω λιγο το λάστιχο μου έκανε το χατήρι και έριξε και μια ωραια καταιγιδουλα..

Καλυτερα λεω να τα δοκιμάσω στο βρεγμένο.. :)

Εγω μπορει να έγινα παπί γτ βγήκα χωρις αδιάβροχα αλλα ευχαριστήθηκα κράτημα.. Πολυ καλή εντύπωση έως τωρα τουλάχιστον.. Μ αρέσουν! Αυτα!