PDA

View Full Version : Ζηταω λιγο την προσοχη σας παλι αν και...



Σελίδες : [1] 2

hornet
02/11/2005, 12:53
απευθυνεται σε συγκεκριμενα ατομα...

Εχει πεσει στην αντιληψη μας εδω και πολυ καιρο η δημιουργια ενος φορουμ το οποιο ενω θα επρεπε να θεωρει εαυτον αδελφο, κανει οτι ειναι δυνατον να μην εχει σχεση με κανεναν και η προσπαθεια αυτη αγγιζει τα ορια της μυστικοπαθειας...κριμα αλλα οι ανθρωποι που το συντηρουν και προσεχουν εχουν την αποψη τους και ειναι σεβαστη.

Το προβλημα που εχουμε εμεις εδω του moto.gr ειναι οτι η προσελκυση ανθρωπων στον νεο αυτον τοπο εγινε αντιδεοντολογικα...και εξηγουμε οτι ειναι ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ απο αυτους τους ανθρωπους να προσελκυουν τους χρηστες του moto.gr με προσωπικες προσκλησεις χρησιμοποιοντας το συστημα προσωπικων μηνυματων του moto.gr.

Περα του οτι δηλωνει μια αρειοποιηση μεταξυ μας ...δηλαδη για το συγκεκριμενο φορουμ μονο καποιοι εκλεκτοι ειναι σωστοι για τα δρωμενα του εκει φορουμ...αλλα και η ιδια αρνηση των ιδιοκτητων-δημιουργων στο να δηλωσουν την ιδρυση και ανοικτη προσκληση σε ολους ειναι περα εως περα υποπτη

Αυτα θα παρακαλουσα να σταματησουν οι προσκλησεις ατομων διοτι ειναι προσβλητικο και αντιδεοντολογικο για τους ανθρωπους που εχουν φιλοξενησει τοσο κοσμο στο moto.gr ακομα και τους ιδιους και ισως ακομα να φιλοξενουν, αλλα επισης ειναι ακομα χειροτερα προσβλητικο να κανουμε διακρισεις σε ατομα μεταξυ μας

Ελπιζω σε μια απαντηση απο καποιους για το θεμα ...

moto.gr moderation team

dukeandthecity
02/11/2005, 13:30
καποιο σχόλιο δεν έχει κανένα παιδάκι ?????

Boxer
02/11/2005, 13:45
Εγω προφανως δεν καλυπτω τις απαιτησεις των εκει μοδιστρων και ως εκ τουτου δεν ελαβα προσκληση.:nono:

Επισης δεν ξερω καν ποιο site ειναι.:bigcry:

Απορια :confused:

Αυτοι που το εφτιαξαν ειναι μελη του μοτο οι οποιοι αποσκιρτησαν και θελουν να παρουν και καποιους εκλεκτους;

Η ειναι καποιοι ασχετοι οι οποιοι μπηκαν ως καινουρια μελη και καλουσαν μεσω πμ;

sniper
02/11/2005, 14:00
Το να φτιαχτεί ένα φόρουμ και μάλιστα αδερφό είναι καλό και καλοδεχούμενο....

Η ύπαρξη του ενός φόρουμ δεν αναιρεί ένα άλλο.... για διαφορετικούς λόγους ο καθένας μπαίνει σε ένα φόρουμ και διαβάζει και σε άλλο γράφει....

Το γεγονός όμως ότι κάποιοι δεν το ανακοίνωσαν αλλά μάλιστα πήγαν "υπόγεια" να το πουν σε 5-10 δεν ξέρω κι εγώ πόσους μέσα από εδώ είναι και κατακριτέο και ύποπτο. Και στο κάτω κάτω αν δεν θέλουν κάποιους από εδώ μέσα θα μπορούσαν να τους κάνουν ban.

Την ανάγκη για την ύπαρξη του φόρουμ ούτε που την σχολιάζω δεδομένου ότι τα άτομα που το φτιάξανε είναι μέλη κι εδώ μέσα, κάτι που σημαίνει ότι είτε δεν τους καλύπτει αυτό το φόρουμ, είτε δεν τους αρέσουν τα υπόλοιπα μέλη, είτε τους την σπάει κάτι τέλος πάντων, είτε θέλουν κάτι δικό τους να το χειρίζονται όπως αυτοί θέλουν... Δικό τους το θέμα, δεν με ενδιαφέρει και δεν ασχολούμαι...

Αλλά φόρουμ με κανόνες συνομωτικούς παραπέμπει σε άλλες εποχές.... MotoGP Uber Alles

:smokin:

gmakris
02/11/2005, 14:17
To συγκεκριμενο forum ξεκινησε πριν ενα μηνα απο καποιον φίλο ο οποιος δεν εχει καμμια σχεση με τον χώρο (forums).

To forum λειτουργει δοκιμαστικά μεχρι να βρεθει χωρος φιλοξενιας (λογικα θα εχει γινει μεχρι τελους Νοεμβριου) οποτε θα υπαρχει και η δυνατοτητα να φιλοξενησει περισσοτερα ατομα.
Το περιορισμενο bandwith και αποθηκευτικος χωρος δυστυχως δεν επιτρεπουν να προχωρησουμε σε ανοικτή πρόσκληση μεχρι να ετοιμαστει ο νεος χωρος, γι'αυτο και η "μυστικότητα" ;)

Στο τέλος του μήνα ανάλογα με τις εξελίξεις, θα υπαρξει και σχετική ενημέρωση προς τα μέλη του forum

Φιλικά

:wave2:

dukeandthecity
02/11/2005, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:sad: :sad: :sad:

Gentlemen, δυστυχώς τα πράγματα ΔΕΝ είναι τόσο "εξ απαλών ονύχων", όσο (πιθανόν εσκεμμένα...) αφήσαν να φανεί ο Στάθης και ο Νίκος !!!

Πέραν των "προσωπικών" προσκλήσεων, έχουν συμβεί και άλλα γεγονότα (ειλικρινά ΔΕΝ θέλω να επεκταθώ:sad: ) που και η στοιχειωδέστερη δεοντολογία (μεταξύ ανθρώπων) θα τα απέρριπτε μετά βδελυγμίας (*).

Never mind !!!



(*) Αηδία σε βαθμό ξεράσματος

Σφάχτε όλο το Thread. Ή θα τα πούμε όλα ή δεν θα πουμε τίποτα.

Τα μισόλογα δεν εξυπηρετουν τίποτα.

Και αν ειναι να τα πουμε ένα χεράκι ας γίνει γενική κουβέντα για το forum.

hornet
02/11/2005, 14:37
Μια απαντηση που δεν με καλυπτει ρε γιωργο...καλυψες μονο το ενα σκελος....λεμε οτι εμεις σαν moto.gr δεν θελουμε να στελνετε προσωπικες προσκλησεις σε χρηστες ενα δεν θα ξαναγινει νομιζω θα ηταν αρκετο αρκετο

hornet
02/11/2005, 14:41
δεν προκειται να σφακτει τιποτα κεινοι που πρεπει να καταλαβουν ας καταλαβουν.Αν και νομιζω οτι πολλοι λογοι απο εδω μεσα δεν καταλαβαν

τελος duke εαν εχεις να πεις κατι πεστο

gdevelek
02/11/2005, 14:44
Γιατί τόση μυστικότητα;;;

"κάποιο" φόρουμ έχει ξεκινήσει...

από "κάποια" άτομα...

έχουν γίνει "κάποια" άσχημα πράγματα αλλά "δεν θέλω να επεκταθώ"...

Ωραία... Και "κάποιοι" αναγνώστες του τόπικ σχηματίζουν "κάποια" εικόνα για "κάποιους" που γράφουν χωρίς να γράφουν τίποτε.

Αν έχετε λόγους να μην λέτε τι ακριβώς γίνεται, γιατί το συζητάτε σε δημόσιο φόρουμ; Βρείτε τα μεταξύ σας.

hornet
02/11/2005, 14:47
Αμαν ρε σεις το βαλα γιατι ετσι ηθελα να μπει...γιατι θελω να γινει δημοσια αυτη η κουβεντα και οχι με πμ...μπααα!!!!
Νομιζω οτι απο τις απαντησεις θα καταλαβετε εαν δεν εχετε καταλαβει

dukeandthecity
02/11/2005, 14:51
Στάθη νομίζω ότι έχεις την δυνατότητα να ξέρεις ποιος λαμβάνει pm απο ποιον. Αν όχι αποσαφηνίζω οτι δεν ήξερα τίποτα πριν ανοιξεις εσύ το thread.

απο εκει και πέρα το τι έχει γίνει δεν το σχολιαζω γιατι δεν ξερω λεπτομέριες. Απλα περιμένω απο αυτούς που ξέρουν τις λεπτομέριες ή να τις πουν σε όλους μας ή να μην πουν τίποτα. Γιατι στο κατω κατω ρε φίλε, για μένα που είμαι ενας απλος χρήστης εδω μέσα ή θα με αφήσεις στην άγνοια μου να ποσταρω ανεκδοτα και συναντήσεις-βόλτες ή θα με συμπεριλάβεις ενεργά στις διαδικασίες και τους προβληματισμούς του forum. :wave2:

hornet
02/11/2005, 14:53
Το συστημα πμ ειναι πληρως αδιαβλητο και δεν φαινεται τιποτα απο εκει και περα stay tuned και θα μαθεις

gdevelek
02/11/2005, 14:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Αμαν ρε σεις το βαλα γιατι ετσι ηθελα να μπει...γιατι θελω να γινει δημοσια αυτη η κουβεντα και οχι με πμ...μπααα!!!!


Μα τι σόι δημόσια κουβέντα να γίνει, όταν τα ουσιαστικά σημεία είναι στο σκοτάδι; Αυτή τη στιγμή είναι ολοφάνερο πως μόνο εσύ και ο gmakris συνενοείστε, οι υπόλοιποι ξύνουμε το κεφάλι μας...


Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
Νομιζω οτι απο τις απαντησεις θα καταλαβετε εαν δεν εχετε καταλαβει

Μα, για να καταλάβουμε, πρέπει να μυρίσουμε τα νύχια μας...

:confused:

Τέλος πάντων, μια τέτοια κουβέντα δεν με αφορά, αν με αφορούσε, θα μου δινόταν και περισσότερη πληροφορία για το θέμα...

Julius
02/11/2005, 15:04
Παίδες

Ανέκαθεν θεωρούσα ότι δεν είχα να χωρίσω τίποτα με κανένα χρήστη από άλλο forum. Το moto.gr προέκυψε από την καύλα μας και χωρίς να έχουμε μεγάλη επαφή με τον διαδικτιακό μοτοσυκλετιστικό χώρο

Εώς τότε γνώριζα το Μ/Β του περιοδικού ΜΟΤΟ, Αργότερα γνώρισα το bikenet, το off-road και το enduro

Κάθε ένα από αυτά το συμπάθησα διαφορετικούς λόγους, και ποτέ δεν μου πέρασε από το μυαλό ότι εγώ είμαι ο Κυρ Τάδε με το μαγαζί μου το Τάδε, αντίθετα προσπάθειες από ανόητους επισκέπτες – μέλη να βάλουνε ταμπελίτσες και να χωρίσουνε οικόπεδα με εκνεύριζαν αφάνταστα.

Θέλω να προσθέσω ότι ανέκαθεν μπαίνανε posts που αφορούσαν εγκαίνια λειτουργίας άλλων forum, δικτυακών χώρων κλπ κλπ και όλα ήταν καλοδεχούμενα και πάντα μοιραζόμασταν τις γνώσεις μας και τις εμπειρίες μας για να βοηθήσουμε.

Όταν μαθαίνουμε μετά από καιρό ότι έχει φτιαχτεί ένα forum και επιλεκτικά καλούν άτομα με PM « σε ένα νέο χώρο όπου θα μπορούνε να λένε ελεύθερα την άποψη τους» και αργότερα διαβάζω posts όπως αυτό http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=14574 με το σχόλιο…… «για να μην τα ξαναγράφω μπείτε εδώ….»
Και διαβάζω ακόμα 3 γραμμές οι οποίες εύκολα γίνονται copy paste, εκνευρίζομε γιατί πλέων με θεωρούν και ανόητο ως επισκέπτη.


Προσωπικά αρνούμαι και θα αρνηθώ να δεχτώ πρόσκληση με ένα forum που από την δημιουργία του προσπάθησε να χωρίσει αντί να συνεισφέρει

SF
02/11/2005, 15:08
Οπότε για να καταλάβω κι εγώ ο πτωχός (που δεν έχω λάβει από αυτά τα συλλεκτικά ΠΜ)... θα πω φωναχτά έναν λογικό συλλογισμό:

Ανοίγει ένα άλλο φόρουμ.

Είναι λέει σε δοκιμή, οπότε όλοι όσοι έλαβαν ΠΜ-Πρόσκληση, είναι μάλλον beta testers!

Περίεργο βέβαια το παραπάνω, αφού ο δημιουργός είναι "άσχετος" με το moto.gr.

Άλλωστε κάπου έχει πάρει το μάτι μου και ένα trailer διαφήμησης. "Σύντομα μαζί σας http://abcd...". Προσπαθώ να καταλάβω τι ακριβώς προσπαθεί να μου πει το http...

Στη συνέχεια έχουμε κάποια ημι-ειρωνικά και ημι-προσβλητικά μηνύματα, σαφέστατα κατά του moto.gr. Αυτά γιατί άραγε??? (Όποιος ζητήσει links προς τεκμηρίωση τρώει φατούρο!!!)

Τέλος, διαβάζω ότι θα μπει και ΓΕΝΙΚΗ πρόσκληση.

Δηλαδή θα λέει τι? Καλό το φόρουμ αυτό, αλλά ελάτε και στο άλλο? Ελπίζω να έχει παπάδες που χορεύουν και καλό καπουτσίνο, αλλιώς δεν καταλαβαίνω το νόημα. Fora υπάρχουν ήδη αρκετά.

Ρε μήπως το κούτελό μου γράφει βλάκας και δε το βλέπω???! :lol:

makis206
02/11/2005, 15:13
Εγώ αυτό που θέλω να πώ αποκλειστικά για μένα, είναι οτι κι εγώ έχω λάβει μια πρόσκληση μέσω προσωπικού μηνύματος αλλά δέν θέλω να πώ ούτε δημόσια ούτε σε άλλο πμ απο ποιόν και πότε το έλαβα.

Είμαι κι εγώ ένας απλός χρήστης του Μοto gr και είμαι μέλος καί του Bikenet (χωρίς να συνδέομαι συχνά εκεί και χωρίς καμμία δημοσίευση) και ενός άλλου ποδηλατικού forum (εκεί μπαίνω σχεδόν καθημερινά).

Προσωπικά γουστάρω το Μoto gr καλύτερα απο όλα τα υπόλοιπα γι'αυτό με βρίσκετε κάθε μέρα -τις ώρες που δουλεύω- συνδεδεμένο να λέω τις μαλακίες μου, σοβαρές κουβέντες ή ηλιθιότητες με όσα μέλη γουστάρω και συναντώ καθημερινά εδώ μέσα.
Προσπαθώ να τα έχω καλά με όλους και μέχρι στιγμής δέν με έχει χαλάσει τίποτα απο'δώ μέσα.

Γι'αυτό λοιπόν, έγω είμαι αυτός που θα κρίνει για τον εαυτό μου με ποιούς θέλω και μ'αρέσει να τα κουβεντιάζω καθημερινά.

Το οτι έλαβα ένα πμ ούτε με χάλασε, ούτε με στεναχώρεσε, ούτε μ'έκανε υποψιασμένο απέναντι στο άτομο που μου τό'στειλε.
Ίσα ίσα που τον εκτιμώ για όσα έχω διαβάσει από αυτόν εδώ μέσα.

Φιλικότατα Μανώλης :beer:

:wave2:

gdevelek
02/11/2005, 15:16
Ρε παιδιά... έλεος... αντί να συγχωνεύονται τα φόρουμ, πολλαπλασιάζονται... κρίμα... δηλαδή τι έχουμε εμείς εδώ να χωρίσουμε με τα άλλα τρία (που τουλάχιστον εγώ γνωρίζω) φόρα στην Ελλαδίτσα;

Σε πόσα φόρα πρέπει να πάω να κάνω μια ερώτηση, ή να βάλω μια αγγελία, ή να ψάξω απαντήσεις σε ερώτηση ή αγγελία... αυτή τη δουλειά θα κάνουμε όλη μέρα;;

Και πάλι κρίμα...


:( :( :(

afrotwin
02/11/2005, 15:22
re pedia ine grameni ke i nimbus eki :rotflmao: :rotflmao:

lete na tin kalesan me PM?

pantos den kani gia mas eki re pedes :rotflmao: :rotflmao:

ala mpori kapios na mou diksi ta asxima sxolia gia to moto.gr na min psaxno re pedes...

hornet
02/11/2005, 15:26
φιλε μανωλη το οτι ελαβες ενα πμ και φυσικα δεν θα πρεπε να σε χαλαει....το οτι το ελαβαν 150 μαζι χαλαει εμενα!

και η δικαιολογια δεν σας φωναξα ολους γιατι ειναι demo εινα τουλαχιστον φτηνη...εννοειται οτι ενα φορουμ το οποιο ξεκιναει με τετοιες προοπτικες εμενα με αφηνει αδιαφορο και αηδιασμενο...και προπαντων στεναχωρημενο διοτι εκανα λαθος εκτιμηση για καποιους ανθρωπους (που ειναι υπευθυνοι γιαυτο) δεν μιλαω ουτε για το που θα παει ο καθενας χρηστης δεν μιλαω ουτε για το θελει να κανει ο καθενας...μιλαω για καποιους που εχουν σφετεριστει την φιλοξενια του εδω χωρου προσπαθωντας με αλλουνου τα χερια να χτισουν κατι

Μιλαω για ανθρωπους που λενε ασε τους μαλακες εκει να κουρευονται και εσυ εισαι ο καταλληλος για σοβαρη κουβεντα εσυ εισαι ο καταλληλος να παμε βολτες μαζι εσυ εισαι ο καταλληλος για συναναστρεφομαστε ,οι αλλοι ειναι ....εβραιοι (εαν πιανεις το μηνυμα μου)

Σφήγκας600
02/11/2005, 15:28
Θυμάστε κάποτε ένα reality που το έλεγαν The bar?.Είχα πετύχει ένα επεισόδιο σε επανάλυψη αρκετά χρόνια μετά ,μία κουλή ώρα 4-5 τα ξημερώματα, με ένα επεισόδιο που κυκλοφορούσανε κάτι "χαρτάκια" (του στύλ ψήφισε με,μαύρισε αυτόν) μεταξύ των κάφρων μέσα στο παιχνίδι. Στο τέλος το ξεφτυλίσανε τελείως (πολύ γέλιο).Κάπως έτσι μου φαίνεται και η φάση με τα pm που λέτε ότι παίξανε. (Μακάρι να ήξερα και τα κριτήρια που έπρεπε να είχε ο κάθε παραλήπτης!). Γουσσσσστάρω το Moto.gr γιατί είναι free και άνετο. Δέν γουστάρω κλίκες και "χαρτάκια". Ο καθένας τον δρόμο του. ΟΥΣΤ!

gcrook
02/11/2005, 15:35
Πολλοι σωστοι ολοι, αλλα εγω σας παραπεμπω σε καποια ποστ (δεν τα ποσταρω μπορειτε να τα βρειτε), εδω, καθως και και στο bikenet.
Για να σας βοηθησω τα ποστ αυτα ειχαν ανοιχτει τις περιοδους που και τα δυο φορουμς ειχαν σοβαρα τεχνικα προβληματα, και οι χρηστες ειχαν αναγκαστει να ποσταρουν σε φορουμ αγνωστα σε αυτους.
Θυμαμαι πολυ καλα τι ειχε ακουστει τοτε και απο τις δυο πλευρες, μιας και στα δυο φορουμ ειχαμε διαμαχες.
Το τι επακολουθησε ειναι γνωστο.
Εν ολιγοις η ολη κατασταση που περιγραφτηκε παραπανω, δεν ειναι κατι το καινουργιο, αλλα εγινε με μεγαλυτερη ωμοτητα.
Το θεμα ειναι να μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας μερικοι.
Βαζω και τον εαυτο μου, μιας και λανθασμενα εκανα αρκετες υποδειξεις, και συνεβαλα στο να δημιουργηθει αυτο το κλιμα.
Ας αναλαβουμε ΟΛΟΙ τις ευθυνες μας λοιπον, μιας και καποια απο τα παιδια που ανοιξαν το νεο φορουμ, δεν ηταν και τιποτα "χθεσινοι", κατι χιλιαδες ποστ μετραγανε το "κοντερια" τους.
Κατα τα αλλα ο Sf-sama με καλυψε απολυτα.

adam_tsouk
02/11/2005, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από Σφήγκας600
Θυμάστε κάποτε ένα reality που το έλεγαν The bar?.Είχα πετύχει ένα επεισόδιο σε επανάλυψη αρκετά χρόνια μετά ,μία κουλή ώρα 4-5 τα ξημερώματα, με ένα επεισόδιο που κυκλοφορούσανε κάτι "χαρτάκια" (του στύλ ψήφισε με,μαύρισε αυτόν) μεταξύ των κάφρων μέσα στο παιχνίδι. Στο τέλος το ξεφτυλίσανε τελείως (πολύ γέλιο).Κάπως έτσι μου φαίνεται και η φάση με τα pm που λέτε ότι παίξανε. (Μακάρι να ήξερα και τα κριτήρια που έπρεπε να είχε ο κάθε παραλήπτης!). Γουσσσσστάρω το Moto.gr γιατί είναι free και άνετο. Δέν γουστάρω κλίκες και "χαρτάκια". Ο καθένας τον δρόμο του. ΟΥΣΤ!


Εσύ ρε φίλε έχεις έρθει ποτέ να σε δούμε;

Μέσα σε 2 μήνες χρήστης έμαθες τι είναι ο καθένας;

Όχι γιατί εμένα μου πήρε κανα χρόνο και πολλές ώρες σε καφεδομπυροκατστάσεις.


Έχω πει ότι δεν θέλω να ασχοηθώ με το θέμα. Πέρα από την σεβαστή άποψη του Στάθη και λοιπών "υπευθύνων" του φόρουμ όλοι οι άλοι ασχολήστε γιατί είστε Κατίνες και μόνο. Δεν σας ενδιαφέρει τπτ πραγματικά. Το παίζεται δήθεν και υπεράνω. Και ναι, υπάρχουν μέλη που είναι και στα δύο (προσωπικά είμια "δραστήριος" χρήστης σε περίπου 5-6 φόρουμς) και σημμετέχουν και στα δύο. Έχει να λέει κάτι; Άντε γιατί πολλά τα λέτε και δεν έχετε κανένα δικαίωμα γιατί οι περισσότεροι δεν ξέρετε κανέναν μας-τους. Από κει και πέρα, δνε με ενδιαφέρει η γνώμη κανενος άσχετου πάνω στο θέμα και δεν θέλω ασχοληθώ, απλά δεν μπορώ να κάθομαι και να διαβάζω τις στραβές του καθενός που νομίζει ότι είναι και έξυπνος.
Και για να ξεκαθαρίσω τα πράγματα όσο αφορά εμένα, είμαι απλό μέλος και στα δύο φόρουμς (όπως και σε άλλα όπως ανέφερα)

adam_tsouk
02/11/2005, 15:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Πολλοι σωστοι ολοι, αλλα εγω σας παραπεμπω σε καποια ποστ (δεν τα ποσταρω μπορειτε να τα βρειτε), εδω, καθως και και στο bikenet.
Για να σας βοηθησω τα ποστ αυτα ειχαν ανοιχτει τις περιοδους που και τα δυο φορουμς ειχαν σοβαρα τεχνικα προβληματα, και οι χρηστες ειχαν αναγκαστει να ποσταρουν σε φορουμ αγνωστα σε αυτους.
Θυμαμαι πολυ καλα τι ειχε ακουστει τοτε και απο τις δυο πλευρες, μιας και στα δυο φορουμ ειχαμε διαμαχες.
Το τι επακολουθησε ειναι γνωστο.
.


Γιώργο, τα άτομα που και τότε δημιούργησαν προβλήματα ήταν μετρημένα.... :wave2:

gcrook
02/11/2005, 15:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Γιώργο, τα άτομα που και τότε δημιούργησαν προβλήματα ήταν μετρημένα.... :wave2:

Δεν ηθελα να σταθω εκει Αδαμαντιε, και μετρημενοι δεν ηταν, ολοι συνεβαλαν ειδικα στο ποστ του bikenet.
Κατι αλλο ηθελα να επισημανω, απλα το κομματι που παρεθεσες ηταν η αφορμη.
Ο νοων νοειτω.:wave2:

afrotwin
02/11/2005, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Γιώργο, τα άτομα που και τότε δημιούργησαν προβλήματα ήταν μετρημένα.... :wave2:

den ftene atoma pou ine metrimena i oxi
ftene nootropies pou dexonte tin diaforetikotita
ke episis oti edo den proo8i8ike pote i nootropia tou magka mixanoviou me to ss to gamato ke i aloi ine kotes ke ala tetia

empasi periptosi ego ida eki merika atoma pou ipoti8ete ine raliarides ke mourati ke exoun ali glosa epikinonias

afto o vlakas o matmat ti i8ele eki?:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

re magkes ksekolate
oti psaxni o ka8e enas vriski...

ke me ton enan tropo i ton alo ena kenourio forum 8a pari tin fimi pou tou aksizi

ego diladi pos diafimizo pantou to forum tou africa pou exoume edo mesa?..

diladi asxima sas fenete na sixnazoun pio poli eki atoma san ton tigka i na grafi tis alaloum logies tis i nimbus eki...:rotflmao: :rotflmao:

to 8ema ine min to psisoune oti ine odigara ke ales teties mpourdes ke tin valoun sto louki ke to sakatepsoun to koritsaki...

to provlima ine oti iparxoume oloi mazi
an imouna mono ego ke i ginekes den 8a ipirxe provlima..
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σφήγκας600
02/11/2005, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Εσύ ρε φίλε έχεις έρθει ποτέ να σε δούμε;

Μέσα σε 2 μήνες χρήστης έμαθες τι είναι ο καθένας;

Όχι γιατί εμένα μου πήρε κανα χρόνο και πολλές ώρες σε καφεδομπυροκατστάσεις.


Έχω πει ότι δεν θέλω να ασχοηθώ με το θέμα. Πέρα από την σεβαστή άποψη του Στάθη και λοιπών "υπευθύνων" του φόρουμ όλοι οι άλοι ασχολήστε γιατί είστε Κατίνες και μόνο. Δεν σας ενδιαφέρει τπτ πραγματικά. Το παίζεται δήθεν και υπεράνω. Και ναι, υπάρχουν μέλη που είναι και στα δύο (προσωπικά είμια "δραστήριος" χρήστης σε περίπου 5-6 φόρουμς) και σημμετέχουν και στα δύο. Έχει να λέει κάτι; Άντε γιατί πολλά τα λέτε και δεν έχετε κανένα δικαίωμα γιατί οι περισσότεροι δεν ξέρετε κανέναν μας-τους. Από κει και πέρα, δνε με ενδιαφέρει η γνώμη κανενος άσχετου πάνω στο θέμα και δεν θέλω ασχοληθώ, απλά δεν μπορώ να κάθομαι και να διαβάζω τις στραβές του καθενός που νομίζει ότι είναι και έξυπνος.
Και για να ξεκαθαρίσω τα πράγματα όσο αφορά εμένα, είμαι απλό μέλος και στα δύο φόρουμς (όπως και σε άλλα όπως ανέφερα)
Οι γνώμες του καθενός είναι σαν τις κολ*****δες τους - ο καθένας έχει απο μία.(Dirty Harry) Επέτρεψε μου να έχω και εγώ την γνώμη μου. Δέν έβρισα κανέναν γιατι όντως δεν σας ξέρω. Αν είναι έτσι να μην γράφουμε στο forum ρε adam. Αν πρόσβαλα κάποιον με το (ούστ!) του ζητώ ταπεινά συγγνώμη.

idi
02/11/2005, 16:00
Εγω ειμαι παντα αμέτοχος σε τετοια θεματα οπως εκανα στο παρελθών (bikenet) γιατι πραγματικά πιστεύω οτι δεν υπάρχει κατι να χωρίσουμε με κανενα αλλο φορουμ...

Αρα δεν υπάρχει θεμα... αρα κακως ασχολούμαστε γιατι ουτε οικονομικά παίζονται ουτε τιποτα αλλο ανάλογης σοβαρότητας απο την ύπαρξη πολλων φορουμ

Ειμαι μελος σε αυτο το φορουμ και συμμετέχω ενεργά στις περισσότερες εκ των δραστηριοτήτων του, φανατικά. Μου αρεσει πολυ η παρεα και εχω κανει πολλούς ΦΙΛΟΥΣ

Αλλα δεν ΑΝΗΚΩ σε κανένα...

Αμα θελω να συμμετέχω και σε αλλα φόρουμ η παρέες ή βόλτες, δε χρειάζετε να αναφέρω νομίζω, οτι θα το κανω οπως και οταν γουστάρω χωρις να παρω κανενός την άδεια




...
Η αλήθεια ειναι οτι τελευταία εχω ξενερώσει πολυ με την ασέβεια μερικών μελων του moto.gr σε θεματα που δε επιδέχονται χλευασμού και προσβολής (ξέρετε πολυ καλα τι εννοώ) με πρωτεργάτη τον φασίστα afroTWEEN που νομίζει οτι εδω ειναι το μαγαζάκι του

Αμα ο Καφρος δε τρωει κράξιμο οταν π.χ. ονομάζει την 28η Οκτώβρη ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΩΛΟΥ εγω το εκλαμβάνω ως αποδοχή του απο τα αλλα μελη πραγμα που με προσβαλει και με ξενερώνει.

Μπορει να ειναι άσχετη η παρέμβαση μου, μπορει ομως και να μην ειναι, γιατι εχω σπαστει παρα πολυ με τις βλακεις αρκετων ακομα μελλων οπως SONIC22, REZEGUE κτλ και με την πληθώρα «αναζητήσεων προβληματισμών» χωρίς νόημα αντικείμενο και ουσιαστικών θέσεων, απλα επίδειξη "κουλτούρας"

Αυτο φυσικα δε σημαίνει οτι θα φύγω η κατι αλλο (αυτοι να φύγουν αν θελουν, δε θα μου λείψουν καθόλου) απλα βρηκα την ευκαιρια και τα ειπα βλεπωντας οτι ο πρωτομάστορας/πρωτοπαλίκαρο αρχισε να εκφέρει άποψη για το Moto.gr λες και ειναι σπουδαίο μελος και θα τον ακούσουμε

(άρχισε παλι τις απειλές κάφρε μπορεί και να τρομάξω)

adam_tsouk
02/11/2005, 16:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Σφήγκας600
Οι γνώμες του καθενός είναι σαν τις κολ*****δες τους - ο καθένας έχει απο μία.(Dirty Harry) Επέτρεψε μου να έχω και εγώ την γνώμη μου. Δέν έβρισα κανέναν γιατι όντως δεν σας ξέρω. Αν είναι έτσι να μην γράφουμε στο forum ρε adam. Αν πρόσβαλα κάποιον με το (ούστ!) του ζητώ ταπεινά συγγνώμη.


Τα ίδια λέμε, απλά μου φάνηκες υπερβολικός.

προσωπικά δεν έχω να χωρίσω τπτ με κανέναν. Και γι αυτό μπορώ να λέω την γνώμη μου άνετα.

adam_tsouk
02/11/2005, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Εγω ειμαι παντα αμέτοχος σε τετοια θεματα οπως εκανα στο παρελθών (bikenet) γιατι πραγματικά πιστεύω οτι δεν υπάρχει κατι να χωρίσουμε με κανενα αλλο φορουμ...

Αρα δεν υπάρχει θεμα... αρα κακως ασχολούμαστε γιατι ουτε οικονομικά παίζονται ουτε τιποτα αλλο ανάλογης σοβαρότητας απο την ύπαρξη πολλων φορουμ

Ειμαι μελος σε αυτο το φορουμ και συμμετέχω ενεργά στις περισσότερες εκ των δραστηριοτήτων του, φανατικά. Μου αρεσει πολυ η παρεα και εχω κανει πολλούς ΦΙΛΟΥΣ

Αλλα δεν ΑΝΗΚΩ σε κανένα...

Αμα θελω να συμμετέχω και σε αλλα φόρουμ η παρέες ή βόλτες, δε χρειάζετε να αναφέρω νομίζω, οτι θα το κανω οπως και οταν γουστάρω χωρις να παρω κανενός την άδεια




...
Η αλήθεια ειναι οτι τελευταία εχω ξενερώσει πολυ με την ασέβεια μερικών μελων του moto.gr σε θεματα που δε επιδέχονται χλευασμού και προσβολής (ξέρετε πολυ καλα τι εννοώ) με πρωτεργάτη τον φασίστα afroTWEEN που νομίζει οτι εδω ειναι το μαγαζάκι του

Αμα ο Καφρος δε τρωει κράξιμο οταν π.χ. ονομάζει την 28η Οκτώβρη ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΩΛΟΥ εγω το εκλαμβάνω ως αποδοχή του απο τα αλλα μελη πραγμα που με προσβαλει και με ξενερώνει.

Μπορει να ειναι άσχετη η παρέμβαση μου, μπορει ομως και να μην ειναι, γιατι εχω σπαστει παρα πολυ με τις βλακεις αρκετων ακομα μελλων οπως SONIC22, REZEGUE κτλ και με την πληθώρα «αναζητήσεων προβληματισμών» χωρίς νόημα αντικείμενο και ουσιαστικών θέσεων, απλα επίδειξη "κουλτούρας"

Αυτο φυσικα δε σημαίνει οτι θα φύγω η κατι αλλο (αυτοι να φύγουν αν θελουν, δε θα μου λείψουν καθόλου) απλα βρηκα την ευκαιρια και τα ειπα βλεπωντας οτι ο πρωτομάστορας/πρωτοπαλίκαρο αρχισε να εκφέρει άποψη για το Moto.gr λες και ειναι σπουδαίο μελος και θα τον ακούσουμε

(άρχισε παλι τις απειλές κάφρε μπορεί και να τρομάξω)


Γιωργο για άλλη μια φορά συμφωνώ με 1000 μαζί σου.



Και αν είχαμε να κρύψουμε κάτι δεν θα γράφαμε σε όλα τα φόρουμ με το ίδιο Nickname.

:wave2: :wave2:

Σφήγκας600
02/11/2005, 16:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Τα ίδια λέμε, απλά μου φάνηκες υπερβολικός.

προσωπικά δεν έχω να χωρίσω τπτ με κανέναν. Και γι αυτό μπορώ να λέω την γνώμη μου άνετα. οκ φίλε.σωστός:wave2:

hornet
02/11/2005, 16:29
Μην ξεφευγουμε παιδια μην το παιρνετε προσωπικα κανενας δεν σας υποχρεωνει τιποτα ....δεν ειμαι ο τσομπανης και εσεις τα προβατα και το moto.gr το μαντρι...απλα λεμε μην χρησιμοποιουμε αθεμιτα μεσα...αυτο ειπαμε...


Ναι μας εχει πειραξει το γεγονος της μυστικοπαθειας

Ναι μας εχει πειραξει το γεγονος οτι ειμαστε παντα ανοιχτοι σε καθε νεο στα δρωμενα του μοτοσυκλετισμου στην ελλαδα αλλα παρολαυτα μαθαινουμε γιαυτο απο αλλες γωνιες

Προς stako το πμ μπορεις να το χρησιμοποιεις δεοντολογικα σωστα...μιλησα για δεοντολογια και οχι για λειτουργια

marine521
02/11/2005, 16:39
Χωρίς να ξέρω το τι έχει παιχτεί στα προηγούμενα fora καθομαι και διαβάζω το τόσο ενδιαφέρων thread (εάν το έγραψα σωστά).

Προσωπική μου εκτίμηση είναι οτι

Αρχικά για το θέμα των PM εφόσον τα παιδιά έστειλαν ένα μήνυμα στους φίλους τους δεν νομίζω ότι υπάρχει και κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Δεν θέλησαν να τους καλέσουν όλους; Και πάλι δικαίωμα τους. Εκτός εάν κάποιος το εξέλαβε ως διαφήμιση ενοχλήθηκε και έστειλε μήνυμα στους MODS. Και βέβαια εκτός αν το έστειλαν σε αγνώστους.

Για το θέμα των συμμετεχόντων και πάλι έχω την εντύπωση ότι ο καθένας από εμάς έχει το δικαίωμα να πάει στο εν λόγο forum είτε να διαβάσει είτε να εγγραφεί και εάν για κάποιο λόγο δεν τον εκφράζουν αυτά που γράφονται να μην γράψει. (εγώ προσωπικά μπήκα γράφτηκα αλλά ξέχασα το password :lol: )

Τώρα για το θέμα των ατόμων που γράφουν στο moto ο καθένας έχει μία άποψη και είναι ελεύθερος να την εκφέρει.

Καλή, κακή είναι η άποψη του.

Συνήθως οι περισσότεροι προσπαθούν και να την τεκμηριώνουν κάτι που για μένα είναι πολύ καλό. Δεν εξετάζω την ορθότητα των πηγών που επικαλούνται. Στην διακριτική ευχέρεια του καθενός είναι να τους απαντήσει η όχι.

Silence doesn’t always means approval or rejection (α ρε αγγλικό δίκαιο… tifo που μας κράζεις που σπουδάσαμε στην Αγγλία :lol: :lol: )

Ο κάθε άνθρωπος έχει ένα στυλ που γράφει και έναν τρόπο που εκφράζει τις απόψεις του. Το αν συμφωνούμε με αυτές ή μας εκφράζουν είναι ένα άλλο θέμα.

Τώρα, η Δημοκρατία στην έκφραση, (Δημοκρατία ….ένας παρεξηγημένος όρος), φτάνει μέχρι του σημείου να μην προσβάλει τον άλλον (προσωπικότητα, δικαιώματα κτλ) Από την στιγμή που προσβάλλει κάποιον προσωπικά μπορεί να του στείλει ένα ωραίο Pm και να του γράψει να το σταματήσει εάν και μετά από αυτό δεν σταματάει τότε είναι καθήκον τον mods να τον φρενάρουν.

Εγώ το μόνο που έχω να πω είναι καλή αρχή στα παιδιά.

manos426f
02/11/2005, 16:45
Παιδια,εγω,αν και νεος στο forum (δεν εχω δει κανενας σας απο κοντα ακομη) εχω να πω οτι ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει και να πει αυτο που θελει,με το θαρρος της γνωμης του
Αν λοιπον καποιοι αποφασισαν να φυγουν,δε τους κραταει κανενας και ας το κανουν,αρκει να εχουν τη μαγκια να το κανουν φανερα και οχι με αλλο τροπο,προσκαλωντας και αλλους σε αυτο..
Απο εκει και περα τι θα κανουν οι αλλοι,εξαρταται απο αυτους και μονο
Και εμενα ορισμενα ατομα απο δω μεσα δε με εκφραζουν με οσα λενε κατα καιρους,αλλα απλα δεν ασχολουμαι μαζι τους....
Οταν και αν κρινω οτι δε γουσταρω να μιλαω με αλλους εδω μεσα,απλα δεν θα ξαναμπω.Αλλα επειδη εχω διαπιστωσει οτι υπαρχουν και πολλοι ωραιοι τυποι,που γουσταρουν την συζητηση,την ανταλλαγη αποψεων αλλα και την δημιουργια μιας καλης μοτοπαρεας,συνεχιζω να συμμετεχω οσο μπορω
Και βεβαια,πειραγματα γινονται,οπως και παντου αλλου,αρκει να ειναι καλοπροαιρετα και να μην προσβαλλεται κανεις (αν και δε ξερω αν γινονται απο ολους ετσι....)
Τελος παντων,στην τελικη αν δω οτι φευγουν και καποιοι δυσαρεστοι -για μενα προσωπικα- τυποι απο δω μεσα,καθολου δεν θα με χαλασει!
Δε ξερω αν εκφραζω και αλλους με ο,τι ειπα,αλλα αυτη ειναι η δικη μου αποψη...

rsp
02/11/2005, 16:50
Ειχα λαβει πριν λιγο καιρο και εγω το γνωστο πμ και αν και δεν με πειραξε και αν και το νεο φορουμ μου φανηκε ενδιαφερων, ηταν καπως περιεργος ο τροπος προσκλησης...Απο εκει και περα θα συμφωνησω με το Ντιντι οτι τα θεματα περι Εθνικων εορτων ηταν απαραδεκτα και προσβλητικα σε σημειο που αφου εγραψα το τελευταιο ποστ τοτε φωναζοντας στους μοντσ για την υπερβολικη καθυστερηση τους σκεφτηκα να μην ξανα πατησω σε ενα σιτε που βλεπω την Ελληνικη σημαια να βεβηλωνετε, και μετα δεν ακουω κανενα σχολιο απο τους μοντς..Θα διαφωνησω και παλι στο οτι ο Λεωνιδας ειναι προβλημα και θα πω ξανα ενα γενικο μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ για τα παιδια του μοτο.gr γιατι σε γενικες γραμμες ειμαστε μια πολυ καλη παρεα..

bartlal
02/11/2005, 17:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
....και αργότερα διαβάζω posts όπως αυτό http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=14574 με το σχόλιο…… «για να μην τα ξαναγράφω μπείτε εδώ….» ........ γιατί πλέον με θεωρούν και ανόητο ως επισκέπτη.


εγω γιατι δεν μπορω να διαβασω το περιεχομενο και γενικοτερα το φορουμ αυτο, αφου μου ζηταει login???
τοοοοοσο ανοικτο ειναι στον καθενα???

evvou
02/11/2005, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
εγω γιατι δεν μπορω να διαβασω το περιεχομενο και γενικοτερα το φορουμ αυτο, αφου μου ζηταει login???
τοοοοοσο ανοικτο ειναι στον καθενα???



:confused: :confused: αυτο ειναι πολυ κουλο ρε συ...την ωρα που ανεβηκε το link και πηγα να δω το site, διαβαζα μια χαρα

τωρα ομως και εμενα μου ζηταει login...

ωραιο...

CHRISTINE
02/11/2005, 17:41
Που είναι το φόρουμ, ΟΕΟ? που είναι τα π.μ, ΟΕΟ?


Το ολο θεμα ειναι ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ και τα περι καθαρων τροπων και υπογειων οδων ας τα αφησουμε για παιδακια του δημοτικου...


"Ζηταω λιγο την προσοχη σας παλι αν και...
απευθυνεται σε συγκεκριμενα ατομα..."


Γιατί δεν στέλνεις πμ βρε Hornet αφού απευθύνεσαι σε συγκεκριμένα άτομα???

Να σου πω γιατί.... γιατί από την στιγμή που υπάρχουν αρχηγοί, υπεύθυνοι, πρώτοι, mods, admins και οπαδοί, δεύτεροι, μέλη κτλ υπάρχει διαφορά.... για τον απλό λόγο ότι έχουμε διαφορετικό access στα ίδια όμως πράγματα....

...επισης το κανεις για να εκθεσεις και καλα οσους εκαναν το αλλο φορουμ και να μην ανταποκρινεται ο κοσμος....


προσωπικά δεν το θεωρώ καθόλου αντιδεοντολογικό.. το pm, όπως και το μειλ είναι τρόπος επικοινωνίας... εγώ γουστάρω να επικοινωνίσω μαζί σου για τον Χ λόγο σου στέλνω πμ...... επιλέγω με ποιον θέλω να επικοινωνίσω και στέλνω μόνο σε εκείνον.. γιατί να το ανακοινώσω σε όλους άμα δεν γουστάρω??? τότε να καταργήσετε τα πμ γιατι σε πληροφορώ (πράγμα που ήδη ξέρεις βέβαια και ότι δεν βλέπουν οι admins πμ να τα πείτε σε κανέναν άλλον.. δηλαδή αν δεν βλέπει, δεν έχει την δυνατότητα να δει εννόω, o admin τότε ποιος έχει???) οτι εχουν γινει απειρες συνεννοησεις μεσω πμ για απειρα θεματα... ακομα και για θεμα διαφημισης ή θεμα χρημάτων... για παραδειγμα εγω πολλες φορες εχω πει "στειλε μου πμ να σου πω σε ποιο μαγαζι θα αγορασεις πιο φθηνα το κρανος σου..." εκει γιατι δεν μας την λετε? επειδη εξυπηρετειται καποιο μελος και ουσιαστικα εσας δεν σας αγγιζει???


Κοιτα μπορει για οσους δεν ξερουν ή για όσους ειναι νεοι χρηστες ολα αυτα που ειπωθηκαν πιο πανω να φαινονται περιεργα και ακαταλαβιστικα αλλα για οποιον ξερει τι εννοεις το ποστ σου ειναι απλα αστειο.... its a free country λεμε αλλα προφανως οχι... και αν σας ενοχλει η μυστικοτητα και εισαστε κατα των "υπογειων" συνεννοησεων πες ΤΩΡΑ απο που εμαθες για το αλλο φορουμ.... δεν γινεται να χρησιμοποιεις τον ιδιο "υπογειο" τροπο (υπονοουμενα, καποιος, κτλ) που καταδικαζεις...
Και στα λεω αυτα οχι για να μαθω το φορουμ..το ξερω ποιο ειναι και εχω γραφτει αλλα δεν καταλαβαινω γιατι ως μελος του moto.gr, του bikenet.gr του οποιοιδηποτε φορουμ απαγορευεται να λαβω προσωπικη ενημερωση για κατι καινουριο και να παω μονη μου να τσεκαρω... και να μεινω ή να φύγω...

Εν τέλει δεν μου αρεσουν τα δυο μετρα και δυο σταθμα... ναι μεν το εκαστοτε φορουμ ανηκει στα μελη και καλα.. και το φορουμ ειναι τα μελη και εμεις οι mods/admins δεν ειμαστε πιο πανω αλλα μολις βλεπετε οτι με το δικο σας μεσο (=πμ) το οποιο εχουμε δικαιωμα ολοι και καλα να χρησιμοποιουμε μαθαινει ο κοσμος για κατι αναλογο με το δικος σας χωρο στραβωνετε! Αποφασιστε για τον ρολο σας.. ή σας ανηκει και ειμαστε ολοι φιλοξενουμενοι εδώ... ή ειμαστε ολοι το ιδιο... ( βεβαια ειναι καθαρα ρητορικο αυτο που λεω γιατι εγω ξερω ηδη τι απο τα δυο ισχυει....)


Μην τρελλενεστε και μην προσπαθειτε να μειωσετε τους αλλους για να φανειτε εσεις... κρατηστε το Moto.gr αξιοπρεπες και χωρις βλακειες και ο κοσμος δεν παει πουθενα οσα Pm και αν λαβει.... το πολυ-πολυ να ανοιξει ενα επιπλεον παραθυρο στον υπολογιστη του και να εχει και το αλλο φορουμ ανοιχτο...



Cheers!

CHRISTINE
02/11/2005, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp


Χριστηνα δεν νομιζεις οτι ηταν λιγο "περιεργη" η προσκληση, απλα περιεργος ο τροπος οχι απαραιτητα κακος...???


Περίεργο??? γιατί? ξέρουμε τι σημαίνει "επιλέγω"??? φτιάχνω εγώ ένα site και θέλω να προσκαλέσω εσένα, τον Μήτσο, τον Κήτσο και την Γκολφω (οκ.. θα ειναι λεει το www.voykolikoi.gr :lol: ) ποιο ειναι το περιεργο σε αυτο???


και ξαναρωτάω... πόσες συνεννοήσεις έχουν γίνει μέσω πμ για άπειρα πράγματα... απο τσαμπουκάδες μέχρι έμμεση/ άμεση διαφήμιση και από "πεσίματα" σε γκομενους/ες μέχρι αλληλοσυγχαρητήρια "μπράβο μεγάλε χώσε, καλα τους τα είπες!"


ο τρόπος μου φαίνεται μια χαρά... για μένα είναι πιο ενοχλητικό το να επικαλούμαστε ένα δήθεν περίεργο τρόπο όταν το προβλημά μας είναι ότι νοιώθουμε αδικημένοι γιατί τα δικά μας μέλη ενημερώθηκαν μέσω του δικού μας φόρουμ για κάποιο άλλο ανάλογο φόρουμ... τα μέλη δεν ανήκουν σε κανέναν... επιλέγω να παιρνάω πιο ευχάριστα την ώρα μου στην δουλεία μπαίνωντας στο moto.gr, στο bikenet.gr ή σε οποιοδήποτε φόρουμ... δεν έχω υπογράψει κανένα συμβόλαιο με κανέναν και δεν θα νοιώσω ποτέ "προδομένη" ή εξαπατημένη απο ενα nickname (αυτο για ατάκες του στυλ "δεν το περίμενα αυτο από εσάς" και κατι τετοια χαζα)....


και μιας που ελεγα "επιλέγω να παιρνάω πιο ευχάριστα την ώρα μου στην δουλεία μπαίνωντας στο moto.gr"



σχολασαααααααα!!!!

kawasaki ZX-12
02/11/2005, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από CHRISTINE
Που είναι το φόρουμ, ΟΕΟ? που είναι τα π.μ, ΟΕΟ?


Το ολο θεμα ειναι ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ και τα περι καθαρων τροπων και υπογειων οδων ας τα αφησουμε για παιδακια του δημοτικου...


"Ζηταω λιγο την προσοχη σας παλι αν και...
απευθυνεται σε συγκεκριμενα ατομα..."


Γιατί δεν στέλνεις πμ βρε Hornet αφού απευθύνεσαι σε συγκεκριμένα άτομα???

Να σου πω γιατί.... γιατί από την στιγμή που υπάρχουν αρχηγοί, υπεύθυνοι, πρώτοι, mods, admins και οπαδοί, δεύτεροι, μέλη κτλ υπάρχει διαφορά.... για τον απλό λόγο ότι έχουμε διαφορετικό access στα ίδια όμως πράγματα....

...επισης το κανεις για να εκθεσεις και καλα οσους εκαναν το αλλο φορουμ και να μην ανταποκρινεται ο κοσμος....


προσωπικά δεν το θεωρώ καθόλου αντιδεοντολογικό.. το pm, όπως και το μειλ είναι τρόπος επικοινωνίας... εγώ γουστάρω να επικοινωνίσω μαζί σου για τον Χ λόγο σου στέλνω πμ...... επιλέγω με ποιον θέλω να επικοινωνίσω και στέλνω μόνο σε εκείνον.. γιατί να το ανακοινώσω σε όλους άμα δεν γουστάρω??? τότε να καταργήσετε τα πμ γιατι σε πληροφορώ (πράγμα που ήδη ξέρεις βέβαια και ότι δεν βλέπουν οι admins πμ να τα πείτε σε κανέναν άλλον.. δηλαδή αν δεν βλέπει, δεν έχει την δυνατότητα να δει εννόω, o admin τότε ποιος έχει???) οτι εχουν γινει απειρες συνεννοησεις μεσω πμ για απειρα θεματα... ακομα και για θεμα διαφημισης ή θεμα χρημάτων... για παραδειγμα εγω πολλες φορες εχω πει "στειλε μου πμ να σου πω σε ποιο μαγαζι θα αγορασεις πιο φθηνα το κρανος σου..." εκει γιατι δεν μας την λετε? επειδη εξυπηρετειται καποιο μελος και ουσιαστικα εσας δεν σας αγγιζει???


Κοιτα μπορει για οσους δεν ξερουν ή για όσους ειναι νεοι χρηστες ολα αυτα που ειπωθηκαν πιο πανω να φαινονται περιεργα και ακαταλαβιστικα αλλα για οποιον ξερει τι εννοεις το ποστ σου ειναι απλα αστειο.... its a free country λεμε αλλα προφανως οχι... και αν σας ενοχλει η μυστικοτητα και εισαστε κατα των "υπογειων" συνεννοησεων πες ΤΩΡΑ απο που εμαθες για το αλλο φορουμ.... δεν γινεται να χρησιμοποιεις τον ιδιο "υπογειο" τροπο (υπονοουμενα, καποιος, κτλ) που καταδικαζεις...
Και στα λεω αυτα οχι για να μαθω το φορουμ..το ξερω ποιο ειναι και εχω γραφτει αλλα δεν καταλαβαινω γιατι ως μελος του moto.gr, του bikenet.gr του οποιοιδηποτε φορουμ απαγορευεται να λαβω προσωπικη ενημερωση για κατι καινουριο και να παω μονη μου να τσεκαρω... και να μεινω ή να φύγω...

Εν τέλει δεν μου αρεσουν τα δυο μετρα και δυο σταθμα... ναι μεν το εκαστοτε φορουμ ανηκει στα μελη και καλα.. και το φορουμ ειναι τα μελη και εμεις οι mods/admins δεν ειμαστε πιο πανω αλλα μολις βλεπετε οτι με το δικο σας μεσο (=πμ) το οποιο εχουμε δικαιωμα ολοι και καλα να χρησιμοποιουμε μαθαινει ο κοσμος για κατι αναλογο με το δικος σας χωρο στραβωνετε! Αποφασιστε για τον ρολο σας.. ή σας ανηκει και ειμαστε ολοι φιλοξενουμενοι εδώ... ή ειμαστε ολοι το ιδιο... ( βεβαια ειναι καθαρα ρητορικο αυτο που λεω γιατι εγω ξερω ηδη τι απο τα δυο ισχυει....)


Μην τρελλενεστε και μην προσπαθειτε να μειωσετε τους αλλους για να φανειτε εσεις... κρατηστε το Moto.gr αξιοπρεπες και χωρις βλακειες και ο κοσμος δεν παει πουθενα οσα Pm και αν λαβει.... το πολυ-πολυ να ανοιξει ενα επιπλεον παραθυρο στον υπολογιστη του και να εχει και το αλλο φορουμ ανοιχτο...



Cheers!


+++1000000:a10: :a18: :a20: :a09: :a012: :a46: :a08: :a23:

BAD BOY
02/11/2005, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από kawasaki 636
+++1000000:a10: :a18: :a20: :a09: :a012: :a46: :a08: :a23: ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ:winka: ΠΡΟΣ ΚΡΙΣΤΙΝ:cool:

stako
02/11/2005, 20:25
Γεια χαρά σε όλους, μια και έτυχε να είμαι κι εγώ από αυτούς τους χάλιες, ανεγκέφαλους, γκομενολιγούρηδες, κόπανους, φασιστάκια, μαλάκες (όλα αυτά ειπώθηκαν μέσα σε αυτό το thread χωρίς καμία αντίδραση από κανέναν admin/mod) θα ήθελα να απαντήσω σχετικά. Εκφράζω μόνο τον εαυτό μου καθώς δεν έχει γίνει καμία συνεννόηση με κανένα από τα παιδιά που έφτιαξαν το "άλλο" (φτου κακά) φόρουμ.

Δεν ξέρω ακριβώς να σας πω πως δημιουργήθηκε "το κακό το φόρουμ", αν δεν κάνω λάθος έγινε από τον Merlin απλά για να έχουμε έναν χώρο ορισμένοι γνωστοί και φίλοι να τα λέμε και να κανονίζουμε τις βόλτες μας. Γιατί δεν το κάναμε αυτό στο moto.gr? Το κάναμε για πολύ καιρό μέχρι που νιώσαμε ότι για μια πολύ μικρή μερίδα των χρηστών "δεν κάναμε", δεν μας γουστάρανε ρε παιδάκι μου και άρχισαν να το βγάζουν με κάθε ευκαιρία, απρόκλητα και με χυδαίο πολλές φορές τρόπο. Προσωπικά είχα διαμαρτυρηθεί για το θέμα σε υπεύθυνους του moto.gr. το αποτέλεσμα ήταν να σβηστούν ορισμένα ποστ και μετά ξανά από την αρχή η ίδια ιστορία σε άλλα thread. Έτσι λοιπόν μόλις μου είπε ο ΦΙΛΟΣ, ξαναλέω ΦΙΛΟΣ (όχι κανένας άσχετος δλδ που μου έστειλε ξαφνικά πμ), Γιώργος ότι έφτιαξαν ένα forum πάνω σε έναν server ενός φίλου (που φυσικά έχει την υποδομή του Google και σηκώνει εκατομμύρια επισκέψεις ανα δευτερόλεπτο) χάρηκα πολύ που θα μπορούσαμε να έχουμε έναν χώρο να τα λέμε χωρίς να μας χαλάει τα ποστ κανείς και όπου τέλος πάντων θα είμαστε σε γενικές γραμμές άνθρωποι με τις ίδιες αυτοκαταστροφικές και ηλίθιες ιδέες και απόψεις. Από τότε γράφω και ανταλλάσω απόψεις "στο κακό το φόρουμ" και μπορώ να πω ότι περνάω μια χαρά. Φυσικά επισκέπτομαι και το moto.gr. Αλλά δεν γράφω σχεδόν ποτέ πλέον. Για κάποιους καλύτερα έτσι, εξάλλου είναι φανερό πόσο άχρηστα και ανούσια ποστ είχα κάνει.

Το "κακό το φόρουμ" έγινε εντελώς απρογραμμάτιστα και ερασιτεχνικά, ξαφνικά βρεθήκαμε να έχουμε κάποιες εκατοντάδες μηνύματα την μέρα και αυτό ήταν κάτι που δεν περιμέναμε. Αυτά τα εκατοντάδες μηνύματα ήταν από 30-50 χρήστες αρχικά, πράγμα που δείχνει την όρεξη μας και τον ενθουσιασμό μας. Αυτά τα πολλά μηνύματα (που φαίνονται αστεία για φόρουμ με μια ελάχιστη έστω τεχνική υποδομή) μας δημιούργησαν πρόβλημα, ήδη από την πρώτη βδομάδα είχαμε πρόβλημα με το bandwidth (ο server προδιαγραφών Google βλέπετε....). Όλα αυτά με ενημέρωση μόνο των φίλων. Σκεφτείτε μόνοι σας τι θα γινόταν αν γινόταν ανοιχτή ανακοίνωση σε όλους για το νέο φόρουμ. Συνέχεια 404 θα είχαμε (page not found), ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.......... Κρίνετε λοιπόν μόνοι σας αν είναι φτηνή δικαιολογία ότι το forum είναι σε demo λειτουργία ή ότι υπάρχει θέμα μυστικοπάθειας και ύπουλων κινήσεων.

"Το κακό το φόρουμ" προχώρησε καλά, το κλίμα είναι φιλικό και οικογενειακό, μας αρέσει (με το ηλίθιο και χαζό μυαλό μας) και είπαμε να το συνεχίσουμε και να του επιτρέψουμε να μεγαλώσει. Έτσι ήδη έχει αγοραστεί χώρος και πιστεύω θα μπορεί να γίνει public σύντομα. Μόλις γίνει και αυτό θα μπορείτε όλοι να μπείτε και να δείτε τι γράφουν οι χάλιες, ανεγκέφαλοι, γκομενολιγούρηδες, κόπανοι, φασιστάκια, μαλάκες κτλ που είναι εκεί μέσα.

Σχετικά με τον αριθμό των πμ, αναφέρθηκε ένας αριθμός 150 και επίσης υπονοήθηκε ότι έγινε μαζική αποστολή, προς το παρόν μετρήσαμε 7-8 πμ που έχουν στείλει τα παιδιά (εγώ κανένα).

Over and out… Δεν θα ήθελα να επανέλθω στο θέμα, δεν νομίζω να υπάρχει και τίποτα άλλο, καλά να είμαστε όλοι.........

:wave2:

gmakris
02/11/2005, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Γεια χαρά σε όλους, μια και έτυχε να είμαι κι εγώ από αυτούς τους χάλιες, ανεγκέφαλους, γκομενολιγούρηδες, κόπανους, φασιστάκια, μαλάκες (όλα αυτά ειπώθηκαν μέσα σε αυτό το thread χωρίς καμία αντίδραση από κανέναν admin/mod) θα ήθελα να απαντήσω σχετικά. Εκφράζω μόνο τον εαυτό μου καθώς δεν έχει γίνει καμία συνεννόηση με κανένα από τα παιδιά που έφτιαξαν το "άλλο" (φτου κακά) φόρουμ.

Δεν ξέρω ακριβώς να σας πω πως δημιουργήθηκε "το κακό το φόρουμ", αν δεν κάνω λάθος έγινε από τον Merlin απλά για να έχουμε έναν χώρο ορισμένοι γνωστοί και φίλοι να τα λέμε και να κανονίζουμε τις βόλτες μας. Γιατί δεν το κάναμε αυτό στο moto.gr? Το κάναμε για πολύ καιρό μέχρι που νιώσαμε ότι για μια πολύ μικρή μερίδα των χρηστών "δεν κάναμε", δεν μας γουστάρανε ρε παιδάκι μου και άρχισαν να το βγάζουν με κάθε ευκαιρία, απρόκλητα και με χυδαίο πολλές φορές τρόπο. Προσωπικά είχα διαμαρτυρηθεί για το θέμα σε υπεύθυνους του moto.gr. το αποτέλεσμα ήταν να σβηστούν ορισμένα ποστ και μετά ξανά από την αρχή η ίδια ιστορία σε άλλα thread. Έτσι λοιπόν μόλις μου είπε ο ΦΙΛΟΣ, ξαναλέω ΦΙΛΟΣ (όχι κανένας άσχετος δλδ που μου έστειλε ξαφνικά πμ), Γιώργος ότι έφτιαξαν ένα forum πάνω σε έναν server ενός φίλου (που φυσικά έχει την υποδομή του Google και σηκώνει εκατομμύρια επισκέψεις ανα δευτερόλεπτο) χάρηκα πολύ που θα μπορούσαμε να έχουμε έναν χώρο να τα λέμε χωρίς να μας χαλάει τα ποστ κανείς και όπου τέλος πάντων θα είμαστε σε γενικές γραμμές άνθρωποι με τις ίδιες αυτοκαταστροφικές και ηλίθιες ιδέες και απόψεις. Από τότε γράφω και ανταλλάσω απόψεις "στο κακό το φόρουμ" και μπορώ να πω ότι περνάω μια χαρά. Φυσικά επισκέπτομαι και το moto.gr. Αλλά δεν γράφω σχεδόν ποτέ πλέον. Για κάποιους καλύτερα έτσι, εξάλλου είναι φανερό πόσο άχρηστα και ανούσια ποστ είχα κάνει.

Το "κακό το φόρουμ" έγινε εντελώς απρογραμμάτιστα και ερασιτεχνικά, ξαφνικά βρεθήκαμε να έχουμε κάποιες εκατοντάδες μηνύματα την μέρα και αυτό ήταν κάτι που δεν περιμέναμε. Αυτά τα εκατοντάδες μηνύματα ήταν από 30-50 χρήστες αρχικά, πράγμα που δείχνει την όρεξη μας και τον ενθουσιασμό μας. Αυτά τα πολλά μηνύματα (που φαίνονται αστεία για φόρουμ με μια ελάχιστη έστω τεχνική υποδομή) μας δημιούργησαν πρόβλημα, ήδη από την πρώτη βδομάδα είχαμε πρόβλημα με το bandwidth (ο server προδιαγραφών Google βλέπετε....). Όλα αυτά με ενημέρωση μόνο των φίλων. Σκεφτείτε μόνοι σας τι θα γινόταν αν γινόταν ανοιχτή ανακοίνωση σε όλους για το νέο φόρουμ. Συνέχεια 404 θα είχαμε (page not found), ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.......... Κρίνετε λοιπόν μόνοι σας αν είναι φτηνή δικαιολογία ότι το forum είναι σε demo λειτουργία ή ότι υπάρχει θέμα μυστικοπάθειας και ύπουλων κινήσεων.

"Το κακό το φόρουμ" προχώρησε καλά, το κλίμα είναι φιλικό και οικογενειακό, μας αρέσει (με το ηλίθιο και χαζό μυαλό μας) και είπαμε να το συνεχίσουμε και να του επιτρέψουμε να μεγαλώσει. Έτσι ήδη έχει αγοραστεί χώρος και πιστεύω θα μπορεί να γίνει public σύντομα. Μόλις γίνει και αυτό θα μπορείτε όλοι να μπείτε και να δείτε τι γράφουν οι χάλιες, ανεγκέφαλοι, γκομενολιγούρηδες, κόπανοι, φασιστάκια, μαλάκες κτλ που είναι εκεί μέσα.

Σχετικά με τον αριθμό των πμ, αναφέρθηκε ένας αριθμός 150 και επίσης υπονοήθηκε ότι έγινε μαζική αποστολή, προς το παρόν μετρήσαμε 7-8 πμ που έχουν στείλει τα παιδιά (εγώ κανένα).

Over and out… Δεν θα ήθελα να επανέλθω στο θέμα, δεν νομίζω να υπάρχει και τίποτα άλλο, καλά να είμαστε όλοι.........

:wave2:

Δεν μπορώ να προσθέσω κάτι περισσότερο........


Σχετικα με τα PM :

Οσα PM εφυγαν απο το δικο μου πληκτρολογιο, ηταν σε λίγους φίλους που τους έστειλα το link με σκοπό να δουν τον νεο χώρο και να βοηθησουν με τυχον παρατηρησεις για την βελτιωση του, αναφεροντας πάντα οτι είμαστε σε δοκιμαστική περίοδο.

Δεν μπορω να γνωριζω εαν ο Σταθης εχει προσβαση και μπορει να διαβαζει τα PM's των μελων του moto.gr και σε ποιά στοιχεία αναφέρεται.
Ειμαι σιγουρος ομως, οτι τα PM's αυτά δεν ειναι ουτε τα μισα απο τον αριθμο που αναφερει.
Νομιζω ότι πριν αναφερθει στο θέμα αυτό, καλο θα ηταν να ειχε φροντισει να ενημερωθει καλυτερα..... :sad:

latris mixanis
02/11/2005, 21:34
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω το εξής:

Ποιος ο λόγος που δεν μπήκε ένα θρεντ που να λέει ότι γίνεται μια προσπάθεια για έναν καινούριο χώρο για όσους αγαπούν τις μηχανες και ότι για την ώρα υπάρχει πρόβλημα με τον όγκο ατόμων που μπορούν να μπουν γιατι δεν το έχουν τελειώσει. Να γράψουν τη σελίδα κ ο καθένας να μπει να το δει και να κρίνει αν του κάνει.
Δεν νομίζω ότι θα γίνοταν αυτή η κουβεντα τώρα και ουτε θα υπήρχαν διάφορες υπόνιες!!
Το θρεντ που άνοιξε ο Στάθης δεν έγινε για να κατηγορήσει όσους γράφουν σε άλλα Forum ! Νομίζω ότι όλοι γράφουμε σε αρκετά χωρίς να δίνουμε αναφορά σε κανέναν. Επίσης δεν νομίζω ότι μπήκε για να κρατήσει άτομα δεν έχει τέτοια ανάγκη :smilea:

AFTER
02/11/2005, 22:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Γεια χαρά σε όλους, μια και έτυχε να είμαι κι εγώ από αυτούς τους χάλιες, ανεγκέφαλους, γκομενολιγούρηδες, κόπανους, φασιστάκια, μαλάκες (όλα αυτά ειπώθηκαν μέσα σε αυτό το thread χωρίς καμία αντίδραση από κανέναν admin/mod) θα ήθελα να απαντήσω σχετικά. Εκφράζω μόνο τον εαυτό μου καθώς δεν έχει γίνει καμία συνεννόηση με κανένα από τα παιδιά που έφτιαξαν το "άλλο" (φτου κακά) φόρουμ.

Δεν ξέρω ακριβώς να σας πω πως δημιουργήθηκε "το κακό το φόρουμ", αν δεν κάνω λάθος έγινε από τον Merlin απλά για να έχουμε έναν χώρο ορισμένοι γνωστοί και φίλοι να τα λέμε και να κανονίζουμε τις βόλτες μας. Γιατί δεν το κάναμε αυτό στο moto.gr? Το κάναμε για πολύ καιρό μέχρι που νιώσαμε ότι για μια πολύ μικρή μερίδα των χρηστών "δεν κάναμε", δεν μας γουστάρανε ρε παιδάκι μου και άρχισαν να το βγάζουν με κάθε ευκαιρία, απρόκλητα και με χυδαίο πολλές φορές τρόπο. Προσωπικά είχα διαμαρτυρηθεί για το θέμα σε υπεύθυνους του moto.gr. το αποτέλεσμα ήταν να σβηστούν ορισμένα ποστ και μετά ξανά από την αρχή η ίδια ιστορία σε άλλα thread. Έτσι λοιπόν μόλις μου είπε ο ΦΙΛΟΣ, ξαναλέω ΦΙΛΟΣ (όχι κανένας άσχετος δλδ που μου έστειλε ξαφνικά πμ), Γιώργος ότι έφτιαξαν ένα forum πάνω σε έναν server ενός φίλου (που φυσικά έχει την υποδομή του Google και σηκώνει εκατομμύρια επισκέψεις ανα δευτερόλεπτο) χάρηκα πολύ που θα μπορούσαμε να έχουμε έναν χώρο να τα λέμε χωρίς να μας χαλάει τα ποστ κανείς και όπου τέλος πάντων θα είμαστε σε γενικές γραμμές άνθρωποι με τις ίδιες αυτοκαταστροφικές και ηλίθιες ιδέες και απόψεις. Από τότε γράφω και ανταλλάσω απόψεις "στο κακό το φόρουμ" και μπορώ να πω ότι περνάω μια χαρά. Φυσικά επισκέπτομαι και το moto.gr. Αλλά δεν γράφω σχεδόν ποτέ πλέον. Για κάποιους καλύτερα έτσι, εξάλλου είναι φανερό πόσο άχρηστα και ανούσια ποστ είχα κάνει.

Το "κακό το φόρουμ" έγινε εντελώς απρογραμμάτιστα και ερασιτεχνικά, ξαφνικά βρεθήκαμε να έχουμε κάποιες εκατοντάδες μηνύματα την μέρα και αυτό ήταν κάτι που δεν περιμέναμε. Αυτά τα εκατοντάδες μηνύματα ήταν από 30-50 χρήστες αρχικά, πράγμα που δείχνει την όρεξη μας και τον ενθουσιασμό μας. Αυτά τα πολλά μηνύματα (που φαίνονται αστεία για φόρουμ με μια ελάχιστη έστω τεχνική υποδομή) μας δημιούργησαν πρόβλημα, ήδη από την πρώτη βδομάδα είχαμε πρόβλημα με το bandwidth (ο server προδιαγραφών Google βλέπετε....). Όλα αυτά με ενημέρωση μόνο των φίλων. Σκεφτείτε μόνοι σας τι θα γινόταν αν γινόταν ανοιχτή ανακοίνωση σε όλους για το νέο φόρουμ. Συνέχεια 404 θα είχαμε (page not found), ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.......... Κρίνετε λοιπόν μόνοι σας αν είναι φτηνή δικαιολογία ότι το forum είναι σε demo λειτουργία ή ότι υπάρχει θέμα μυστικοπάθειας και ύπουλων κινήσεων.

"Το κακό το φόρουμ" προχώρησε καλά, το κλίμα είναι φιλικό και οικογενειακό, μας αρέσει (με το ηλίθιο και χαζό μυαλό μας) και είπαμε να το συνεχίσουμε και να του επιτρέψουμε να μεγαλώσει. Έτσι ήδη έχει αγοραστεί χώρος και πιστεύω θα μπορεί να γίνει public σύντομα. Μόλις γίνει και αυτό θα μπορείτε όλοι να μπείτε και να δείτε τι γράφουν οι χάλιες, ανεγκέφαλοι, γκομενολιγούρηδες, κόπανοι, φασιστάκια, μαλάκες κτλ που είναι εκεί μέσα.

Σχετικά με τον αριθμό των πμ, αναφέρθηκε ένας αριθμός 150 και επίσης υπονοήθηκε ότι έγινε μαζική αποστολή, προς το παρόν μετρήσαμε 7-8 πμ που έχουν στείλει τα παιδιά (εγώ κανένα).

Over and out… Δεν θα ήθελα να επανέλθω στο θέμα, δεν νομίζω να υπάρχει και τίποτα άλλο, καλά να είμαστε όλοι.........

:wave2:

Πραγματικα δεν θα μπορουσα να προσθεσω τιποτα αλλο και εγω.

sonic22
02/11/2005, 22:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
Μπορει να ειναι άσχετη η παρέμβαση μου, μπορει ομως και να μην ειναι, γιατι εχω σπαστει παρα πολυ με τις βλακεις αρκετων ακομα μελλων οπως SONIC22, REZEGUE κτλ


den asxolise, den asxolise alla olo gia emena les...

den jerw pio einai telika to provlima tou hornet alla sigoura to diko sou provlima den eimai egw...:D :D

dimitris74
02/11/2005, 22:55
να υποθεσω οτι και η διαγραφη λογαριασμου εγκειται στο beta testing του νεου φορου,:smokin: :smokin:

m1ke
02/11/2005, 23:53
Εγώ το μόνο που έχω να πω είναι ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά που αφιερώνουν προσωπικό χρόνο για να δημιουργήσουν και να συντηρήσουν φόρουμ για τη μοτοσυκλέτα, είτε αυτό λέγετε moto.gr είτε motogp είτε bikenet. Όσο περισσότερα τόσο καλύτερα.

Τώρα όσον αφορά στα πμ νομίζω ότι το όλο ζήτημα που τέθηκε είναι άστοχο και άτοπο.

Διευκρινίζω ότι δεν έχω λάβει κάποιο πμ για νέο φόρουμ.:wave2:

manos426f
02/11/2005, 23:57
Ωχ ωχ ωχ,εχει επελθει μεγαλο σχισμα στην παρεα τελικα.....
Μηπως θα ηταν καλυτερα να τελειωσει το thread εδω και ο καιρος θα δειξει ποιοι θα παραμεινουν....

Ε κυριοι μοντερατορες????

sniper
03/11/2005, 01:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Γεια χαρά σε όλους, μια και έτυχε να είμαι κι εγώ από αυτούς τους χάλιες, ανεγκέφαλους, γκομενολιγούρηδες, κόπανους, φασιστάκια, μαλάκες (όλα αυτά ειπώθηκαν μέσα σε αυτό το thread χωρίς καμία αντίδραση από κανέναν admin/mod) θα ήθελα να απαντήσω σχετικά. Εκφράζω μόνο τον εαυτό μου καθώς δεν έχει γίνει καμία συνεννόηση με κανένα από τα παιδιά που έφτιαξαν το "άλλο" (φτου κακά) φόρουμ.

Δεν ξέρω ακριβώς να σας πω πως δημιουργήθηκε "το κακό το φόρουμ", αν δεν κάνω λάθος έγινε από τον Merlin απλά για να έχουμε έναν χώρο ορισμένοι γνωστοί και φίλοι να τα λέμε και να κανονίζουμε τις βόλτες μας. Γιατί δεν το κάναμε αυτό στο moto.gr? Το κάναμε για πολύ καιρό μέχρι που νιώσαμε ότι για μια πολύ μικρή μερίδα των χρηστών "δεν κάναμε", δεν μας γουστάρανε ρε παιδάκι μου και άρχισαν να το βγάζουν με κάθε ευκαιρία, απρόκλητα και με χυδαίο πολλές φορές τρόπο. Προσωπικά είχα διαμαρτυρηθεί για το θέμα σε υπεύθυνους του moto.gr. το αποτέλεσμα ήταν να σβηστούν ορισμένα ποστ και μετά ξανά από την αρχή η ίδια ιστορία σε άλλα thread. Έτσι λοιπόν μόλις μου είπε ο ΦΙΛΟΣ, ξαναλέω ΦΙΛΟΣ (όχι κανένας άσχετος δλδ που μου έστειλε ξαφνικά πμ), Γιώργος ότι έφτιαξαν ένα forum πάνω σε έναν server ενός φίλου (που φυσικά έχει την υποδομή του Google και σηκώνει εκατομμύρια επισκέψεις ανα δευτερόλεπτο) χάρηκα πολύ που θα μπορούσαμε να έχουμε έναν χώρο να τα λέμε χωρίς να μας χαλάει τα ποστ κανείς και όπου τέλος πάντων θα είμαστε σε γενικές γραμμές άνθρωποι με τις ίδιες αυτοκαταστροφικές και ηλίθιες ιδέες και απόψεις. Από τότε γράφω και ανταλλάσω απόψεις "στο κακό το φόρουμ" και μπορώ να πω ότι περνάω μια χαρά. Φυσικά επισκέπτομαι και το moto.gr. Αλλά δεν γράφω σχεδόν ποτέ πλέον. Για κάποιους καλύτερα έτσι, εξάλλου είναι φανερό πόσο άχρηστα και ανούσια ποστ είχα κάνει.

Το "κακό το φόρουμ" έγινε εντελώς απρογραμμάτιστα και ερασιτεχνικά, ξαφνικά βρεθήκαμε να έχουμε κάποιες εκατοντάδες μηνύματα την μέρα και αυτό ήταν κάτι που δεν περιμέναμε. Αυτά τα εκατοντάδες μηνύματα ήταν από 30-50 χρήστες αρχικά, πράγμα που δείχνει την όρεξη μας και τον ενθουσιασμό μας. Αυτά τα πολλά μηνύματα (που φαίνονται αστεία για φόρουμ με μια ελάχιστη έστω τεχνική υποδομή) μας δημιούργησαν πρόβλημα, ήδη από την πρώτη βδομάδα είχαμε πρόβλημα με το bandwidth (ο server προδιαγραφών Google βλέπετε....). Όλα αυτά με ενημέρωση μόνο των φίλων. Σκεφτείτε μόνοι σας τι θα γινόταν αν γινόταν ανοιχτή ανακοίνωση σε όλους για το νέο φόρουμ. Συνέχεια 404 θα είχαμε (page not found), ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων.......... Κρίνετε λοιπόν μόνοι σας αν είναι φτηνή δικαιολογία ότι το forum είναι σε demo λειτουργία ή ότι υπάρχει θέμα μυστικοπάθειας και ύπουλων κινήσεων.

"Το κακό το φόρουμ" προχώρησε καλά, το κλίμα είναι φιλικό και οικογενειακό, μας αρέσει (με το ηλίθιο και χαζό μυαλό μας) και είπαμε να το συνεχίσουμε και να του επιτρέψουμε να μεγαλώσει. Έτσι ήδη έχει αγοραστεί χώρος και πιστεύω θα μπορεί να γίνει public σύντομα. Μόλις γίνει και αυτό θα μπορείτε όλοι να μπείτε και να δείτε τι γράφουν οι χάλιες, ανεγκέφαλοι, γκομενολιγούρηδες, κόπανοι, φασιστάκια, μαλάκες κτλ που είναι εκεί μέσα.

Σχετικά με τον αριθμό των πμ, αναφέρθηκε ένας αριθμός 150 και επίσης υπονοήθηκε ότι έγινε μαζική αποστολή, προς το παρόν μετρήσαμε 7-8 πμ που έχουν στείλει τα παιδιά (εγώ κανένα).

Over and out… Δεν θα ήθελα να επανέλθω στο θέμα, δεν νομίζω να υπάρχει και τίποτα άλλο, καλά να είμαστε όλοι.........

:wave2:

Λοιπόν αρχηγέ..... επείδη δεν είμαστε μαλάκες όπως εσύ μας περνάς.....

Ο merlin αν δεν κάνω λάθος - και δεν κάνω - είναι ο fzr1000exup μέλος του moto.gr κάτι που αρνήθηκε ο gmakris..... aka Κυριάκος....


Ολόκληρο forum για βόλτες; δεν έχετε δηλαδή τα τηλέφωνά σας;

"ότι έφτιαξαν ένα forum πάνω σε έναν server ενός φίλου (που φυσικά έχει την υποδομή του Google και σηκώνει εκατομμύρια επισκέψεις ανά δευτερόλεπτο) "

Τι λες τώρα; εδώ ο gmakris είπε ότι είναι ένα φόροyμ δοκιμαστικό και στείλατε PM σε συγκεκριμένους λόγω bandwith..... δηλαδή το google δεν σηκώνει 10.000 μέλη; Χλώμό και μαλακία μάστορα....

επανέλθεις ή όχι στα @@ μας.....


Μην μας περνάτε για κρετίνους μόνο....

Pokermon
03/11/2005, 01:29
ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΙ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΤΟ ΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΟΛΟ ΚΑΚΟ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΜ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥ ΑΛΛΟΥ ΦΟΡΟΥΜ!!!!
ΑΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΥΝΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΤΣΙ ΟΠΟΣ ΗΜΟΥΝΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ,
ΝΑ ΚΑΝΟ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝΕ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝΕ ΣΕ ΜΕΝΑ,
ΝΑ ΠΟΣΤΑΡΩ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝΕ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ,
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΟΣΤΑΡΟΥΝΕ ΑΥΤΟΙ ΝΑ ΚΑΝΟ ΤΟΥΜΠΕΚΙ!
ΟΧΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΟΙΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΤΩΡΑ.
ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ΑΣ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟΥΜΠΕΚΙ Η ΑΣ ΜΕ ΔΙΑΓΡΑΨΟΥΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ, ΧΕΣΤΗΚΑ!!!!!
ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΔΕΙ ΔΕΝ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΔΙΑΒΑΖΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ, ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΟΤΑΝ ΞΕΛΑΣΚΑΡΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΟΤΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΔΙΩΞΑΤΕ ΚΟΣΜΟ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΥΓΑΝΕ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΥ, ΑΝ ΠΕΡΝΑΓΑΝΕ ΚΑΛΑ ΕΔΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΦΕΥΓΑΝΕ!!!!!
ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ ΣΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΑΤΕ ΣΕ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΘΕΜΑΤΑ, ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΙΑ, ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ !!!!!

ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ!!!!!!

:wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

oulas
03/11/2005, 01:30
Αντιγραφω απο Cristine.


τα μέλη δεν ανήκουν σε κανέναν... επιλέγω να παιρνάω πιο ευχάριστα την ώρα μου στην δουλεία μπαίνωντας στο moto.gr, στο bikenet.gr ή σε οποιοδήποτε φόρουμ...

+1

Επισης δεν καταλαβαινω τι επαθαν οι moderators με τα pms. Προσωπικο μυνημα ειναι και ο καθενας στελνει οτι γουσταρει. Προσωπικα δεν βλεπω ποιο νοημα εχει το ανοιγμα αυτου του thread. Δεν φτανει που σβηνονται και χανοντε τα ποστς, πολλες φορες χωρις καμια εξηγιση, γιατι οι θεοι του φορμουμ ετσι θελουν, τωρα εχουμε ελεγχο στο τι γραφουμε και στο τι στελνουμε στα προσωπικα μας μυνηματα! Ελεος!:yuck:

Θάνος
03/11/2005, 01:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Δεν φτανει που σβηνονται και χανοντε τα ποστς, πολλες φορες χωρις καμια εξηγιση, γιατι οι θεοι του φορμουμ ετσι θελουν, τωρα εχουμε ελεγχο στο τι γραφουμε και στο τι στελνουμε στα προσωπικα μας μυνηματα! Ελεος!:yuck:

Έλεος δεν υπάρχει! :smokin:

sniper
03/11/2005, 01:50
Να το πω διαφορετικά μπας και καταλάβετε τι γίνετε;


Κάποιοι δεν γουστάρουν το moto.gr για το χψ λόγο και έφτιαξαν δικό τους μαγαζί για να τα λένε μεταξύ τους......

Μαγκιά τους.....

είναι οι γλήγοροι της ιστορίας κι εμείς οι κάμπιες...... ΟΚ.... δεκτόν....

και γουστάρουν να βλέπουν τους εαυτούς τους στον δρόμο να ξύνουν..... ΟΚ... κι αυτό δεκτό....

Επίσης γουστάρουν να είναι αρχηγοί σε ότι κάνουν..... κι επειδή εδώ υπάρχουν και φωνές αντίθετες με τις δικές τους την έκαναν!
Κι έφτιαξαν ένα δικό τους "φόρουμ" για να κανονίζουν τις βόλτες τους και να θαυμάζουν τους εαυτούς τους..

ΟΚ.. κι αυτό δεκτόν....

Αλλά..... το να βγαίνουν και να λένε ότι λογοκρίθηκαν αυτό πάει πολύ.....

Το ότι ακούστηκνα διαφορετικές απόψεις με αυτό που κάνουν.... και που έβαλαν 15.000 φωτογραφίες (δεν ξέρω αν το νουμερο είναι σωστό..... μπορεί και να είναι 150 οι φωτο) ίσως κούρασαν... ίσως φόβησαν... ίσως εκνεύρισαν κάποιους..... πάντως κούρασαν....

Αλλά ότι θέλει κάνει ο καθένας..... δημοκρατία έχουμε και ο καθείς ευ ω ετάχθει.....

Και όλοι είμαστε υπευθυνοι των πράξεών μας....

oulas
03/11/2005, 01:57
Αντιγραφω απο Θανος

Έλεος δεν υπάρχει!


Ακριβως με αφορμη αυτου του ειδους την νοοτροπια, την οποια εχεις εσυ και ολοι οι mods, ειναι για εμενα, και ο λογoς που εχει "σπασει" το moto.gr

sniper
03/11/2005, 02:04
Λοιπόν επειδή την έχετε δει στραβά την όλη υπόθεση...... ακούστε κάτι :

Οι Mods δεν ειναι Θεοί.....

Δεν είναι δεσμοφύλακες.....

Δεν είναι παντογνώστες....

Δεν έχουν άπειρο χρόνο να διαβάζουν ότι κατέβει στην γκλάβα του καθένα....

Όποιος νομιζει ότι δεν γουστάρει moto.gr μπορεί να μετακομίσει εκεί που γουστάρει... δεν είναι κανείς εδώ υποχρεωτικά ούτε κονομάμε από τον αριθμό των ποστ......

Όποιος καταλαβαίνει τί λέω καλώς.....

Όποιος πάλι όχι...... δεν θα ανεχθώ εγώ προσωπικά όμως να μας περνάνε για ΜΑΛΑΚΕΣ.... ΤΕΛΟΣ!

κι επειδή κάποιοι νομνίζουν ότι μπορούν να γράφουν ότι γουστάρουν...... ΛΑΘΟΣ!

Προς όλους τους αποδέκτες : Λογοκρισία δεν υπάρχει... αλλά όρια υπάρχουν.

Θάνος
03/11/2005, 02:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Αντιγραφω απο Θανος



Ακριβως με αφορμη αυτου του ειδους την νοοτροπια, την οποια εχεις εσυ και ολοι οι mods, ειναι για εμενα, και ο λογoς που εχει "σπασει" το moto.gr

Άκουσε oulas και άκουσε με καλά:

"αυτού του είδους η νοοτροπία" με την κακή έννοια όπως τη γράφεις, είναι αυτή η νοοτροπία που έχουν όλοι όπως και εσύ αυτή τη στιγμή, που δεν καταλαβαίνουν ότι σε ένα χώρο με χιλιάδες άτομα, ο οποίος ταυτόχρονα δεν ανήκει σε κανέναν, πόσω μάλλον σε αυτούς, ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ Ο,ΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΒΕΙ, ΟΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΒΕΙ, ΑΛΛΑ ΟΦΕΙΛΟΥΝ ΝΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ, ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ! ΟΣΟ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΘΑ ΚΑΤΟΙΚΟΕΔΡΕΥΟΥΝ ΜΟΝΙΜΑ ΣΤΗ ΖΩΝΗ ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ._

Μπαίνω στο φόρουμ χωρίς nick, με το όνομα μου και είμαι ό,τι πιο ξεκάθαρο μπορείς να περιμένεις από χρήστη του internet! Υπονοούμενα του είδους για το πρόσωπο μου δεν πρόκειται ξανά να ανεχτώ γιατί πολλά μας τα έχετε κάνει!

ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΕΙ!

gcrook
03/11/2005, 02:13
Παραθετω απο ουla.
Ακριβως με αφορμη αυτου του ειδους την νοοτροπια, την οποια εχεις εσυ και ολοι οι mods, ειναι για εμενα, και ο λογoς που εχει "σπασει" το moto.gr

Ωραια εχει λοιπον "σπασει" το μοτο.
Αυτο το σπασιμο εσυ το αντιλαμβανεσαι αλλιως.
Για μενα εχει σπασει επειδη υπηρχαν καποια ατομα που γουσταρα να καθομαι να διαβαζω, και για λογους προσωπικους, και επαγγελματικους σταματησαν.
Πιστεψε με δεν μιλαμε για τους ιδιους.

Αφου λοιπον εχει σπασει βρες εσυ σαν μελος τροπο να το αναζωογονησεις, αλλα προφανως δεν μπορεις, και αναλωνεσαι σε τετοιες εκφρασεις.
Αυτο που εχω ακουσει τον τελευταιο καιρο απο πολλους ειναι η δικαιολογια οτι βαρεθηκα.
Πολλοι εχουν δικιο.
Ελα ομως φιλε μου που αυτοι εφυγαν ακριβως επειδη αυτη η κινηση εκ μερους των μοντς, που εσυ περιγραφεις σαν δικτατορια, αργησε να γινει.
Και αργησε πολυ.
Και φταιμε ολοι μας που κατσαμε και το ειδαμε να συμβαινει, και δεν καναμε τιποτα.

Μπορει να μην με αντιλαμβανεσαι, δεκτο.
Για μενα ομως το μοτο, το πραγματικο μοτο,αυτο που βλεπω τις Δευτερες, ειναι οπως ακριβως το ειχα πριν απο χρονια στο μυαλο μου, που απλα παρακολουθουσα και σχηματιζα εντυπωση σαν εσενα.
Στις επαφες που ειχα μετα πο καιρο, καταλαβα ακριβως τι παιζει.
Και αυτο με αποζημιωσε και με αποζημιωνει ακομα.

Και σχετικα με το "σπασιμο", σου εχω εξηγησει σε αλλο ποστ πριν απο καιρο οτι δεν εισαι σε θεση να το αντιληφθεις επειδη δεν εχεις πολλες εμπειριες εδω μεσα.
Μην αφοριζεις προσωπα και καταστασεις που δεν εχεις μπει καν στον κοπο να γνωρισεις.
Η ζωη δεν σταματαει στα CBF's.
Συνεχιζεται εξω με τους πραγματικους ανθρωπους του μοτο, και χαιρομαι για το προνομιο που ειχα να γνωρισω πολλους απο αυτους.
Εισαι μια χαρα τυπος βασικα, αλλα κανε την αυτοκριτικη σου επιτελους.
Οσοι δεν γουσταρετε, γραφτε οπου βρειτε.
Αλλα μια ζωη ενα πληκτρολογιο με αποψη θα ειστε.

free rider
03/11/2005, 07:15
Τα φόρουμ περνάνε πάντα από κάποιες φάσεις..
Είναι οι χώροι που μαζεύονται άσχετοι άνθρωποι που πιθανόν τελικά θα βρουν κάτι κοινό..
Όπως εδώ τις μηχανές αλλά και σε άλλα μέρη .φόρουμ
Εδώ και αρκετό καιρό έχω βρει την ησυχία μου χωρίς καβγάδες και αντιπαλότητες, κι εσείς έχετε την δική σας …
Θα ήθελα από ένα φόρουμ να μπορεί να είναι ένας χώρος απλός που δεν σου επιτίθεται κανένας που δεν σε ενοχλεί και σε κεντρίζει κάποιος για να κάνει πλάκα, ή ακόμα και να μην σε ξεσηκώνει το κλίμα για αντιπαραθέσεις..
Απλά μου αρέσει να υπάρχω σε χώρους που με σέβονται χωρίς να τους ενοχλώ.
Ούτε φτάνεις στο σημείο να εκτροχιάζεσαι με ορισμένα άτομα όπως τα ονομάζουν κάποιοι.. προβληματικά ειναι λάθος...
γιατί στην ουσία δεν πιστεύω ότι είναι κάποιος προβληματικός …απλά συμβαίνει το ίδιο όπως όταν βρίσκεται κάποιος με αυτοκίνητο στη κίνηση της Αθηνας. Πολλοί άνθρωποι μαζεμένοι κοντά κοντά στον ίδιο χώρο και δεν θέλει πολύ μια σπίθα και ανάψει μπουρλότο..

Δεν πιστεύω ότι απειλείται το μοτο ούτε κανένα άλλο φόρουμ από την μη συμμετοχή κανενός ..
Οι άνθρωποι πίσω από τα νικ είναι γνωστοί …


:beer: :beer:

AFTER
03/11/2005, 07:30
Θα συμφωνησω με τον POKERMON.(με εβγαλες και απο τον κοπο να γραφω)

McGyver
03/11/2005, 07:48
Να εκφράσω κι εγώ την άποψή μου, αν και σχετικά νέος...
Δεν προσπαθώ να πάρω το μέρος κανενός, δεν έχει και νόημα στο κάτω κάτω...

Κάποιοι θέλησαν να ξεκινήσουν ένα νέο forum, για δικούς τους λόγους.
Δεν ξέρω ποιοι είναι αυτοί οι λόγοι, απλά εικάζω...
Μπορεί να μην τους αρέσουν πια τα άλλα forums και θέλουν κάτι που να τους εκφράζει καλύτερα...
Μπορεί να θέλουν απλά να πειραματιστούν με τις τεχνολογίες δυναμικών ιστοσελίδων...

Κατά την ταπεινή μου άποψη, δε νομίζω πως ξεκίνησαν ένα νέο forum μόνο για "εκλεκτά" και "γρήγορα" μέλη...
Έλαβα κι εγώ το διαβόητο pm, άσχετα αν δε γνωρίζομαι με κανένα από τα παιδιά...
Σίγουρα όμως δεν είμαι "γρήγορος", "ξύστης", κλπ και αυτό το ξέρουν όλοι...
Ανταποκρίθηκα στην πρόσκληση και έκανα register, γνωρίζοντας πως δεν πρόκειται να παρακολουθώ άλλο forum εκτός από το moto.gr (δεν έχω χρόνο)...
Απλά για να βοηθήσω τα παιδιά στο testing...

Το θέμα που προέκυψε δεν είναι γιατί και πώς δημιουργήθηκε αυτό το νέο forum...
Η αντίδραση των admins του moto.gr είναι για τη χρήση του συστήματος των pm's για την αποστολή των "προσκλήσεων"...
Απόλυτα σεβαστό και θεωρώ πως έχουν δίκιο...
Ειπώθηκε όμως παραπάνω πως τα pm's είναι για να στέλνει κανείς ό,τι θέλει σε όποιον θέλει...
Εν μέρει σωστή άποψη, μιας και δεν υπάρχουν όροι κατά την εγγραφή των μελών πέρα από το "δεν θα αποστέλνετε μηνύματα προσβλητικού περιεχομένου, ή περιεχομένου που σχετίζεται με παράνομες πράξεις"...

Αυτά από μένα, ζητώντας συγγνώμη αν σας κούρασα...

Julius
03/11/2005, 08:02
Παπαριές που διάβασα στις τελευτές σελίδες

Σε ποιόν ανήκει το forum όλοι το ξέρουμε, Σαφώς το domain moto.gr ανήκει σε ένα άτομο και το διαχειρίζεται όπως νομίζει από εκεί και πέρα πάρθηκε απόφαση να φτιαχτεί το site και το forum και το άτομο που ανήκει to domain ούτε καν γράφει, από εκει και πέρα είμαστε όλοι χρήστες, μερικοί εξουσιοδοτημένοι με την δουλειά του mod


Τα pm διαβάζονται από τους admins δεν τρώμε κουτόχορτο. Μάλλον δεν είναι κουτόχορτο, άλλο χόρτο είναι αυτό που τρωτέ. Μην εκφέρετε γνώμη για κάτι το οποίο είσαστε ΠΑΝΤΕΛΩΣ άσχετοι και μην νομίζετε ότι έχουν όλοι οι υπόλοιποι γύρω σας τον ίδο τρόπο σκέψης με εσάς. Σαφώς και δεν εχει την δυνατότητα να διαβάσεις pm από τις administration σελίδες του forum, για να το κάνεις απ’εξω πρέπει να έχεις πρόσβαση στον server (webmaster της εταιρίας hosting) να ξέρεις ποιον πίνακα φτιάχνει το sοftware του forum και να έχεις «εργαλείο» να τον διαβάζεις, όπου θα δεις πεδία αριθμών και το text του μηνύματος.
Τέλος πάντων είναι μια διαδικασία που ο μοναδικός άνθρωπος που έχει την γνώση και την ΠΡΟΣΒΑΣΗ να το κάνει του είναι τελείως αδιάφορο.

Το σχόλιo του στάκου για φασιστάκια και βρισίδια και τι κάνουνε οι mods αρχικά αν και ξανα έψαξα στα παραπάνω post δεν βρίκα τις αναφορές που λές κατά δεύτερον εάν έμπαινα να τα σβήσω καπάκι θα διάβαζα, ορίστε φασιστική νοοτροπία σβήνουνε την «γνώμη» μου και δεν με θέλουνε εδώ μέσα κλπ κλπ.

Και τέλως μια απάντηση στην φίλτατη CHRISTINE, αγαπιτή άγνωστη φίλη, πέρα από το cheers του post σου όλο το υπόλοιπο ήτανε μια παπαριά από την αρχί εώς το τέλος. ΟΧΙ δεν είναι θέμα ανταγωνισμού, δεν έχω να ανταγωνιστώ για οτιδήποτε οσο αφορά το forum γιατί πολύ απλά δεν μου φέρνει χρήματα (η διαφήμιση στην κεντρική σελίδα είναι κατάστημα κολλητού).
Προφανώς και ο Στάθης δεν είναι κότα να επικοινωνήσει με ΠΜ, και δεν είχε σκοπό να μαλώσει αλλά να εκθέσει την συμπεριφορά και τον τρόπο που σκέφτονται κάποιοι.
Οσο αφορά τα ΠΜ διάβασε άλλη μια παραπάνω.
Οσο αφορά τα δύο μέτρα….. διάβαζε άλλη μια παραπάνω.

Όσο αφορά την δημιουργία του νέου και τον υπολοίπων που θα ακολουθήσουν (φυσική ροή των πραγμάτων είναι ) ΔΕΝ ενόχλησε η δημιουργία του αλλά ο τρόπος που έγινε η επικοινωνία του, αυτό ήτανε το κράξιμο του HORNET στο αρχικό post άλλα κάπου χάθηκε η μπάλα στην συνέχεια.

Julius
03/11/2005, 08:09
Α! και όσο αφορά το σύστημα PM μέχρι εχθές μπορούσε οποιοσδήποτε να στείλει όσα Pm ήθελε δηλαδή εγώ που πουλάω κιλότες, έκανα register και σε ένα βράδυ έστελνα 10.000 πμ σε όλα τα μέλη του moto.gr ότι στο τάδε κατάστημα βρίσκεις καλές κιλότες. Αθέμιτο ή θεμιτό ??? διαφορετική η άποψη του κάθε ένα για το θέμα αλλά εγώ που έχω την διαχείριση και το θεωρώ αθέμιτο, πλέων κόβω την δυνατότητα να μπορεί να στείλει κάποιο μέλος πχ 50 pm την ημέρα.

oulas
03/11/2005, 08:20
πλέων κόβω την δυνατότητα να μπορεί να στείλει κάποιο μέλος πχ 50 pm την ημέρα.

Ποιο ειναι πλεον το ημερησιο οριο;

stako
03/11/2005, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Παπαριές που διάβασα στις τελευτές σελίδες

Το σχόλιo του στάκου για φασιστάκια και βρισίδια και τι κάνουνε οι mods αρχικά αν και ξανα έψαξα στα παραπάνω post δεν βρίκα τις αναφορές που λές κατά δεύτερον εάν έμπαινα να τα σβήσω καπάκι θα διάβαζα, ορίστε φασιστική νοοτροπία σβήνουνε την «γνώμη» μου και δεν με θέλουνε εδώ μέσα κλπ κλπ.



Δεν έψαξες αρκετά καλά, ΟΛΟΙ οι χαρακτηρισμοί υπάρχουν σε ποστ μέσα σε αυτό το thread, τα έγραψα στο μήνυμα μου διαβάζοντας τα από ένα ποστ κυρίως. Εκτός και αν τα σβήσατε εκ των υστέρων, δεν ξέρω γιατί ΒΑΡΙΕΜΑΙ να ψάχνω πάλι και ήδη σπατάλησα πολύ χρόνο.

Και σε ευχαριστούμε που μας λες παπάρες.

nimbus
03/11/2005, 08:42
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
gia to forum? ti les vre xazo ego ime gramenos se ka8e forum eliniko ke kseno me diaforetiko onoma safos...
ti na zilepso
katarxin ama skeftome ton tigka ke ton idi meloi eki mou erxete anagoula..

gia sena zilevo oxi na mas paroune ke tin maskot mas i kseneroti liparodis mamaloukoi...

--------------------------------------------------------------------------------




κατ'αρχάς, είναι Μαμελούκοι κι όχι μαμαλούκοι
και δεύτερον, δεν είμαι μασκότ κανενός
μήπως τα έχεις μπερδέψει λίγο?
Μα προ πάντων, αφού δεν γουστάρεις τους τίγκα και idi, γιατί σκοτίζεσαι με το όλο θέμα? Άστο γιατί θα χαλάσει και την επιδερδμίδα σου και δεν κάνει στην ηλικία που είσαι!!!!!

Julius
03/11/2005, 08:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Παπαριές που διάβασα στις τελευτές σελίδες


Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Και σε ευχαριστούμε που μας λες παπάρες.

Χ χα χα αχ χα χα αχ χ

πάντως εγώ πιστεύω ότι εδώ τίθεται θέμα "ανώμαλης διαστολής του νερού στους 4c" το οποίο χρίζει ιατρικής παρακολουθήσεως, ρε OLD να το μεταφέρουμε στα τεχνικά?????



Ε????


ΟΕΟΟΟΟΟ



Ε???


:wave2: :wave2: :wave2:

stako
03/11/2005, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Λοιπόν αρχηγέ..... επείδη δεν είμαστε μαλάκες όπως εσύ μας περνάς.....

Ο merlin αν δεν κάνω λάθος - και δεν κάνω - είναι ο fzr1000exup μέλος του moto.gr κάτι που αρνήθηκε ο gmakris..... aka Κυριάκος....


Ολόκληρο forum για βόλτες; δεν έχετε δηλαδή τα τηλέφωνά σας;

"ότι έφτιαξαν ένα forum πάνω σε έναν server ενός φίλου (που φυσικά έχει την υποδομή του Google και σηκώνει εκατομμύρια επισκέψεις ανά δευτερόλεπτο) "

Τι λες τώρα; εδώ ο gmakris είπε ότι είναι ένα φόροyμ δοκιμαστικό και στείλατε PM σε συγκεκριμένους λόγω bandwith..... δηλαδή το google δεν σηκώνει 10.000 μέλη; Χλώμό και μαλακία μάστορα....

επανέλθεις ή όχι στα @@ μας.....


Μην μας περνάτε για κρετίνους μόνο....



Καταρχάς εγώ δεν έβρισα κανέναν όπως υπονοείς. Όποιος έχει μάτια διαβάζει.

Ο merlin βεβαίως και είναι ο FZR1000EXUP, δεν ξέρω αν είπε ο Γιώργος ότι δεν είναι αλλά πολύ αμφιβάλω.

Σχετικά με το φόρουμ που έχει την υποδομή του Google(!) ήταν εμφανώς ειρωνικό, ο server είπαμε είναι ενός φίλου (ξέρεις πόσο κοστίζει να έχεις υποδομή Google? Αν το σήκωνε το πορτοφόλι μου δεν θα ήμουν εδώ να γράφω σε ποστ, θα είχα αγοράσει το Silverstone...)

Τέλος σε παρακαλώ μην βάζεις λόγια και χαρακτηρισμούς στο στόμα μου που δεν είπα.

Τώρα όσοι κατάλαβαν κατάλαβαν, δεν θα επανέρθω με άλλο ποστ, όταν με το καλό σηκώσουμε τον νέο server και μπορούμε να έχουμε public λειτουργία μπορεί να μπει όποιος θέλει και να κρίνει πόσο χάλιες, ανεγκέφαλοι, γκομενολιγούρηδες, κόπανοι, φασιστάκια και μαλάκες είμαστε.

Καλά να είμαστε όλοι, πάντα χαρές με τις μηχανές μας και χαλαρώστε, δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα με το 99,99% των χρηστών του moto.gr.

Julius
03/11/2005, 08:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
Καταρχάς εγώ δεν έβρισα κανέναν όπως υπονοείς. Όποιος έχει μάτια διαβάζει.

Ο merlin βεβαίως και είναι ο FZR1000EXUP, δεν ξέρω αν είπε ο Γιώργος ότι δεν είναι αλλά πολύ αμφιβάλω.

Σχετικά με το φόρουμ που έχει την υποδομή του Google(!) ήταν εμφανώς ειρωνικό, ο server είπαμε είναι ενός φίλου (ξέρεις πόσο κοστίζει να έχεις υποδομή Google? Αν το σήκωνε το πορτοφόλι μου δεν θα ήμουν εδώ να γράφω σε ποστ, θα είχα αγοράσει το Silverstone...)

Τέλος σε παρακαλώ μην βάζεις λόγια και χαρακτηρισμούς στο στόμα μου που δεν είπα.

Τώρα όσοι κατάλαβαν κατάλαβαν, δεν θα επανέρθω με άλλο ποστ, όταν με το καλό σηκώσουμε τον νέο server και μπορούμε να έχουμε public λειτουργία μπορεί να μπει όποιος θέλει και να κρίνει πόσο χάλιες, ανεγκέφαλοι, γκομενολιγούρηδες, κόπανοι, φασιστάκια και μαλάκες είμαστε.

Καλά να είμαστε όλοι, πάντα χαρές με τις μηχανές μας και χαλαρώστε, δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα με το 99,99% των χρηστών του moto.gr.


Τώρα μίλησες σωστά αν και δεν ξέρω τι είναι η υποδομή google και μπορεί να πείς πάλι ότι σε έβρισα

Απλά να υπενθυμίσω αυτό……


Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Όσο αφορά την δημιουργία του νέου και τον υπολοίπων που θα ακολουθήσουν (φυσική ροή των πραγμάτων είναι ) ΔΕΝ ενόχλησε η δημιουργία του αλλά ο τρόπος που έγινε η επικοινωνία του, αυτό ήτανε το κράξιμο του HORNET στο αρχικό post άλλα κάπου χάθηκε η μπάλα στην συνέχεια.

ironbum2
03/11/2005, 09:01
Πολύ φασαρία για το τίποτα.

- Οι περισσότεροι είμαστε μέλη σε πάνω από ένα φόρουμ.

- Τα μέλη, όπως σωστά γράφτηκε, δεν ανήκουν σε κανέναν.

- Τα pm υπάρχουν για να πεις κάτι σε κάποιον χωρίς να το μάθουν κάποιο άλλοι.

Το οτι κάποιος-κάποιοι, έκαναν ένα νέο φόρουμ και ήθελαν να καλέσουν ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ, εμένα δεν μου λέει τίποτα. Από την στιγμή που δεν πρόσβαλαν, δεν υποχρέωσαν, δεν δελέασαν, δεν έθεσαν όρους, αλλά απλά γνωστοποίησαν κάτι, καλά έκαναν και δεν βλέπω που είναι το κακό της υπόθεσης.
Αυτό που καταλαβαίνω είναι οτι υπάρχουν κάποιες κόντρες ανάμεσα σε κάποιους και προσπαθούν να δημιουργήσουν εντυπώσεις χρησιμοποιώντας το φόρουμ.
Ο καθένας έχει μυαλό και μπορεί να κρίνει τι είναι σωστό και τι όχι. Αλλά να γίνεται τέτοιος σάλος για κάτι ασήμαντο (κατά την γνώμη μου πάντα) είναι βλακεία. Στο κάτω κάτω όλοι για την μοτοσυκλετα νοιαζόμαστε, και τέτοιες κόντρες μόνο κακό κάνουν.

όσο για το pm......ΝΑΙ ΤΟ ΕΛΑΒΑ ΚΙ ΕΓΩ!!!!

Να τυπωθουν μπλουζάκια που να λένε "ΤΟ ΕΛΑΒΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ PM"

(κλοπη ραιτ από το "ΗΜΟΥΝΑ ΚΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΟΤΕΡΟ")




:lol: :lol:

DUKASII
03/11/2005, 09:17
γιατι δε πηρα κανενα πμ προσκλησης???

ε??

:mad:

θελω και εγω να ειμαι μελος αλλου φορουμ .

αυτο το μοτο.gr μου χει φαει τη ζωη..


αφηστε που τα πιο πολλα μυνηματα που εχουν πεθανει ...

ειναι δικα μου..

λοιπον περιμενω πμ.

Α ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ...


ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ''VIVOYLA'' ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ-...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

hornet
03/11/2005, 09:19
Καταρχην christine παντα κρινουμε εξ ιδιων ...δηλαδη εβαλες το μικροσκοπικο μυαλο σου σε λειτουργια και μας ειπες αυτα τα ωραια μαργαριταρια...και αφου μας εδειξες περιτρανα τις τεχνολογικες σου γνωσεις ηρθες να αμφισβητησεις κιολας η να σαρκασεις.

Για το συστημα πμ τα ειπε ο julius.ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ τα πμ σας και επισης χριστινα δεν ξερω τι κανεις εσυ αλλα εμεις δεν ειμαστε κατινες να κοιταμε τα πμ αλλωνων!!!!!!!!

Δεν σου φταιμε να ακουμε χαζαμαρες, τα πμ σας φαινονται μονο απο την κοσνολα του σερβερα που φιλοξενει και δεν φαινονται καν επικεφαλιδες ουτε που πανε εχουν id tags για να τα αναγνωριζει ο πινακας με τη λιστα μελων και ετσι να κανει την αποστολη ΝΑΙ εκει στο datacenter μπορει να δει καποιος τα πμ αλλα δεν θα ξερει που παει απο ποιον ηρθε κλπ κλπ και τελος οπως προειπε αυτος που εχει το onsite administration δεν ασχολειται καν με τα του moto.gr.

αυτα για την παραπληροφορηση της χριστινας για λογους εντυπωσιασμου και προστασιας των αδυνατων απο εμας τους κακους.

Μεχρι προχτες δεν ασχολιομουνα αλλα οταν εμαθα απο διαφορους οτι εσκαγαν πμ προσκλησεις για αλλο φορουμ και μαλσιτα σε ασχετους οπως αποδεικτηκε τοτε γιναμε τουρκοι γιατι θεωρουμε οτι οι συγκεκριμενοι ανθρωποι καταχραστηκαν τη φιλοξενια μας.
Δεν με ενδιαφερει εαν ανοιξουν 45 φορα καλως και εκαναν τα παιδια ,που παρεπιπτωντως καποιους τους συμπαθω ιδιαιτερως χριστινα που μπηκες στο κοπο ασχετη τελειως με το ποιους ξερω ποσο τους ξερω και σε τι βαθμο και τι οικειοτητα μπορω να μιλησω μαζι τους,απλα εγραψα κατι που μας πειραξε για να το σταματησω απευθυνομενος σε ολους οσους το κανουν στα κρυφα....καντε το στα φανερα...και σας ρωταω ολους σας γιατι οχι στα φανερα;

Εγω πρωτος θα το υποστηριζα και θα βοηθουσα κιολας σε οτι θα μου ζητιοταν...γαι την ιστορια ειμαι γραμενος σε καμια 20αρια φορα ανα το κοσμο και δεν ειμαι κολλημενος με το moto.gr

Επισης οσοι γνωριζουν θα ηξεραν οτι οι απαιτησεις ενος φορουμ σε resources αλλα και bandwith ειναι αστειες ακομα και αν εχεις 50 concurrent χρηστες...αλλα εγω πιστευω οτι εγινε για να μην πανε καποιοι συγκεκριμενοι βλεπε sonic,crs,dirtymoto,afrotwin και δεν ξερω ποσοι ακομα....τελικα αυτο σας διδαξε η παρουσια σας εδω μεσα το να πατε και να κλειστειτε στο κλουβι σας (χριστινα εαν δω τα παιδια θα τα πω στα ισια και σε κλιμα ηπιας συζητησης οπως οι ιδιοι με ξερουν και δεν με ξερεις εσυ!!!) επομενως χριστινα δεν σου επιτρεπω να με ξαναπιασεις στο στομα σου και να ξανασκεφτεις αυτα που ειπες γιατι δεν με ξερεις...επισης δεν εχω καμια διαθεση να σε γνωρισω πλεον αν και εχουμε πολλους κοινους γνωστους.

Συνεχιζω και το ξαναλεω αλλα ολοι σας τυφλωθηκατε απο μισος και πεσατε σαν τα ορνια να μας φατε που τολμησαμε και ειπαμε κατι που μας χαλασε και τελικα εχουμε και δικιο

ρε συ στακο ποιος σας ειπε κακο φορουμ ;
δεν εχω κανενα ενδοιασμο να πατε οπου θελετε, εγω θα σας εμποδισω;

Οι λογοι που μπηκε το ποστ εξηγηθηκαν ας μην εθελοτυφλουμε...εγω οποτε θελουν τα παιδια ας συναντηθουμε να συζητησουμε ειμαι διαθεσιμος...ακομα τα παιδια που γνωριζω τους σεβομαι και τους συμπαθω απλα στεναχωρηθηκαμε οχι γιατι εφυγαν αλλα γιατι εκαναν κατι που δεν ηταν σωστο...τελεια και παυλα...και σαν κινηση καλης θελησης απο την πλευρα μου θα παω και θα γραφτω και εκει και αμα θελεουν μπορουμε να το συζητησουμε και εκει με πιο ησυχια

CHRISTINE
03/11/2005, 09:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
Παπαριές που διάβασα στις τελευτές σελίδες

Σε ποιόν ανήκει το forum όλοι το ξέρουμε, Σαφώς το domain moto.gr ανήκει σε ένα άτομο και το διαχειρίζεται όπως νομίζει από εκεί και πέρα πάρθηκε απόφαση να φτιαχτεί το site και το forum και το άτομο που ανήκει to domain ούτε καν γράφει, από εκει και πέρα είμαστε όλοι χρήστες, μερικοί εξουσιοδοτημένοι με την δουλειά του mod


Τα pm διαβάζονται από τους admins δεν τρώμε κουτόχορτο. Μάλλον δεν είναι κουτόχορτο, άλλο χόρτο είναι αυτό που τρωτέ. Μην εκφέρετε γνώμη για κάτι το οποίο είσαστε ΠΑΝΤΕΛΩΣ άσχετοι και μην νομίζετε ότι έχουν όλοι οι υπόλοιποι γύρω σας τον ίδο τρόπο σκέψης με εσάς. Σαφώς και δεν εχει την δυνατότητα να διαβάσεις pm από τις administration σελίδες του forum, για να το κάνεις απ’εξω πρέπει να έχεις πρόσβαση στον server (webmaster της εταιρίας hosting) να ξέρεις ποιον πίνακα φτιάχνει το sοftware του forum και να έχεις «εργαλείο» να τον διαβάζεις, όπου θα δεις πεδία αριθμών και το text του μηνύματος.
Τέλος πάντων είναι μια διαδικασία που ο μοναδικός άνθρωπος που έχει την γνώση και την ΠΡΟΣΒΑΣΗ να το κάνει του είναι τελείως αδιάφορο.

Το σχόλιo του στάκου για φασιστάκια και βρισίδια και τι κάνουνε οι mods αρχικά αν και ξανα έψαξα στα παραπάνω post δεν βρίκα τις αναφορές που λές κατά δεύτερον εάν έμπαινα να τα σβήσω καπάκι θα διάβαζα, ορίστε φασιστική νοοτροπία σβήνουνε την «γνώμη» μου και δεν με θέλουνε εδώ μέσα κλπ κλπ.

Και τέλως μια απάντηση στην φίλτατη CHRISTINE, αγαπιτή άγνωστη φίλη, πέρα από το cheers του post σου όλο το υπόλοιπο ήτανε μια παπαριά από την αρχί εώς το τέλος. ΟΧΙ δεν είναι θέμα ανταγωνισμού, δεν έχω να ανταγωνιστώ για οτιδήποτε οσο αφορά το forum γιατί πολύ απλά δεν μου φέρνει χρήματα (η διαφήμιση στην κεντρική σελίδα είναι κατάστημα κολλητού).
Προφανώς και ο Στάθης δεν είναι κότα να επικοινωνήσει με ΠΜ, και δεν είχε σκοπό να μαλώσει αλλά να εκθέσει την συμπεριφορά και τον τρόπο που σκέφτονται κάποιοι.
Οσο αφορά τα ΠΜ διάβασε άλλη μια παραπάνω.
Οσο αφορά τα δύο μέτρα….. διάβαζε άλλη μια παραπάνω.

Όσο αφορά την δημιουργία του νέου και τον υπολοίπων που θα ακολουθήσουν (φυσική ροή των πραγμάτων είναι ) ΔΕΝ ενόχλησε η δημιουργία του αλλά ο τρόπος που έγινε η επικοινωνία του, αυτό ήτανε το κράξιμο του HORNET στο αρχικό post άλλα κάπου χάθηκε η μπάλα στην συνέχεια.



Νow we are talking!


σχετικά με τα pms αν διαβάσεις ΚΑΛΑ μέσα στην παρένθεση θα δεις ότι λέω ότι "έχει την δυνατότητα να διαβάσει τα pms" επίσης ξέρω ότι έχει την δυνατότητα να δει από ποιον φεύγει pm για ποιον... το αν το κάνει ή όχι μου είναι αδιάφορο γιατί πολύ απλά δεν σε ξέρω.. οποτε αν ισχυρίζεσαι ότι "όποιος" μπορεί να το κάνει απλά δεν το κάνει μου είναι αδιάφορο επίσης! Με ενδιαφέρει οτι μπορει και οτι είναι στην διακριτική του ευχαίρια την οποία επίσης δεν ξέρω....


Ανταγωνισμός: Αγώνας για επικράτηση, έντονος συναγωνισμός (ναι, αντιγραφή από λεξικό είναι)

να προσθέσω κάτι ακόμα?

Γόητρο: θέλγητρο, μτφ κύρος.
(αυτό το βάζω για να καταλάβεις ότι το ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ δεν αναφέρεται απαραίτητα στα χρήματα όπως και το γόητρο δεν έχει να κάνει.... ξέρω ΄γω.. με την γοητεία... γιατί θα γράψεις κανενα τέτοιο και θα τραβάμε τα μαλλιά μας εδώ μέσα...)


Από αυτό που γράφεις από την μία ισχυρίζεσαι ότι "για φασιστάκια και βρισίδια και τι κάνουνε οι mods αρχικά αν και ξανα έψαξα στα παραπάνω post δεν βρίκα τις αναφορές που λές κατά δεύτερον εάν έμπαινα να τα σβήσω καπάκι θα διάβαζα, ορίστε φασιστική νοοτροπία σβήνουνε την «γνώμη» μου και δεν με θέλουνε εδώ μέσα κλπ κλπ. "

Μάλιστα.. κόψε τώρα αντιδράσεις από ψύχραιμους απλούς διαχειριστές:


Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος

ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ Ο,ΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΒΕΙ, ΟΠΟΤΕ ΤΟΥΣ ΚΑΤΕΒΕΙ, ΑΛΛΑ ΟΦΕΙΛΟΥΝ ΝΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ, ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ! ΟΣΟ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΘΑ ΚΑΤΟΙΚΟΕΔΡΕΥΟΥΝ ΜΟΝΙΜΑ ΣΤΗ ΖΩΝΗ ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ._

Μπαίνω στο φόρουμ χωρίς nick, με το όνομα μου και είμαι ό,τι πιο ξεκάθαρο μπορείς να περιμένεις από χρήστη του internet! Υπονοούμενα του είδους για το πρόσωπο μου δεν πρόκειται ξανά να ανεχτώ γιατί πολλά μας τα έχετε κάνει!

ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΕΙ!

(Θανο απλά χρησιμοποιω τα λόγια σου και στο "Μπαίνω στο φόρουμ χωρίς nick" δεν λεει τιποτα γιατι και εγω οπως και πολλοι αλλοι απο εδω μεσα δεν σε ξερουμε προσωπικα... συν εισαι ενας ακομα mod και οχι απλο μελος.... την διαφορετικοτητα μας την εχω εξηγησει σε προηγουμενο ποστ....






Σχετικά με την τακτική " ο Στάθης δεν είναι κότα να επικοινωνήσει με ΠΜ".. δλδ όσοι επικοινώνησαν με pm είναι κότες γιατί πολύ απλα δεν θέλανε για τον Χ, Ψ λόγο να καλέσουν όλα τα μέλη.... κάτσε ρε ΄συ γιατί θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε.. τα pm για πιο λόγο υπάρχουν? για να επικοινωνούν τα μέλη δεν υπάρχουν?? υπάρχει κάποιος όρος που να λέει δεν θα επικοινωνείτε με πμ όταν θα αναφέρεστε σε άλλα φόρουμ??? ξαναέρχομαι στον τολμηρό Στάθη που δεν είναι κότα... γιατί δεν λέει από που έμαθε για το φόρουμ και του την βάρεσε ο "υπόγειος" τρόπος αφου ειναι τοσο ανοιχτος τυπος??? δεν νομιζω να ελαβε πμ.. μηπως γιατι αν πει θα "δωσει" στεγνα την πηγη του και αυτη θα χαρακτηριστει ως roof garden (κοινως ρουφιανος)??? Χαλαρωσε βρε Jul. που τα πηρατε και κρανιο.. μπα? γιατι δεν μου εξηγησες ακομα.. που ειναι το κακο οτι εστειλαν ήδη υπαρχοντα μελη αυτου του φορουμ σε αλλα μελη ενημερωση για νεο site και μαλιστα site σχετικα με την μοτοσυκλετα? εσεις που αγαπατε τον μοτοσυκλετισμο γιατι σας ενοχλει να ειδοποιηθουν με τον δικο σας τροπο (πμ) μελη "σας" σχετικα με αυτο? Γιατι πολυ απλα το σκεπτικο ειναι "ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΜΕΛΗ ΘΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ?? ΖΑΜΕΕΕΕ!!!" ... ποσο πιο απλο παραδειγμα να χρησιμοποιησω για να συνεννοηθουμε και να μην παει το θεμα παλι στα χρηματα? Κανω εγω ενα παρτυ και γουσταρω να καλεσω συγκεκριμενους ανθρωπους, πρεπει δλδ να βγαλω ανακοινωση????

Η διαφορά μας ξέρετε ποια ειναι? καποιοι εισαστε παρεα... θεωρειται αυτονοητο οτι η παρεα εχει παντα δικιο.. λες και ο καθενας σας δεν ειναι μοναδα και κανει οτι γουσταρει ανεξαρτητως παρεας.... Εσυ υπερασπιζεσαι τον Hornet.. οι υπολοιποι mods που ανηκουν στην "παρεα" των mods υπερασπιζονται τον ρολο τους..... Εγω δεν δινω δεκαρα για το αν θα βγει αλλο φορουμ ή οχι.. για το αν θα γραφτω σε 300 φορουμ και για το αν θα σβηστουν post μου (αν και αυτο το εχουμε συζητησει αλλα ακρη δεν βρικαμε και ουτε προκειται...).. απλα μπορω να γραφω αυτο που νομιζω αποστασιοποιημενα... δεν μου ανηκει το moto.gr και κανενα αλλο φορουμ και αυτο ξερεις τι μου χαριζει? ανεξαρτησια! Αν εγω εκανα ενα site για κυλοτες που λες κι εσυ και πληροφορουσα γι΄αυτο ολες τις κοπελες του φορουμ θα με λεγατε φεμινιστρια και "υπογεια" γιατι δεν ενημερωσα και τους αντρες ξερω ΄γω??? ξερουμε τι σημαινει επιλέγω ξαναρωτω???


Παρτε το χαμπαρι! υπαρχει εκμεταλλευση εκατερωθεν... μελη προς mod/admins/forum και τουμπαλιν... Το φορουμ δεν μπορει να υπαρξει χωρις μελη.... και τα μελη διασκεδαζουν εκμεταλλευομενα (με το να γραφουν στο φορουμ δηλαδη) το φορουμ.... Η εκμεταλλευση δεν ειναι παντα αρνητικη....


Τελος αν εισασταν λιγο εξυπνοι και πονηροι θα το περναγατε στο ντουκου το ολο θεμα! Εχετε κανει τρελλη διαφημιση στο αλλο φορουμ... και ολοι ρωτανε ποιο ειναι..... μπραβο για την τολμηρη σας αντιδραση... ετσι ο κρυφος σας φοβος (τα δικα μας μελη ενημερωνονται και εμεις δεν το ξερουμε και μπορει να την κανουν") θα πραγματοποιηθει!!!

Cheers!

(εβαλα παλι το "cheers" γιατι μιας και το υπολοιπο ειναι παπαρια ας εχει και κατι σωστο μεσα το ποστ μου!!!" χαχαχχαχα!)

CHRISTINE
03/11/2005, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
γιατι δε πηρα κανενα πμ προσκλησης???

ε??

:mad:

θελω και εγω να ειμαι μελος αλλου φορουμ .

αυτο το μοτο.gr μου χει φαει τη ζωη..


αφηστε που τα πιο πολλα μυνηματα που εχουν πεθανει ...

ειναι δικα μου..

λοιπον περιμενω πμ.

Α ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ...


ΑΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ''VIVOYLA'' ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ-...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


έχεις pm λεει!!! χαχαχχαχαχαχχαχα!!!!



Στάθη και Julius μην τρελλενεστε.... μπορειτε να απαντησετε χωρις να εκνευριζεστε εφοσον εχετε δικιο.....

και σταθη δεν με νοιαζει ουσιαστικα ποιος στο ειπε... δεν καταλαβαινεις οτι απλα προσπαθω να δειξω οτι η τολμη σου και το οτι εισαι ανοιχτος ειναι εκ διαμετρου αντιθετο με το οτι δεν λες απο που το εμαθες??? κανεις το ιδιο με αυτο που κατηγορεις.. πως να το πω διαφορετικα? το ειπα στο πρωτο ποστ το ειπα στο δευτερο το λεω και εδω... αν δεν ειναι σαφες ουτε τωρα αλλα σορρυ δεν μπορω να το θεσω πιο απλα....

τα υπολοιπα του στυλ "παπαριες" και "εξ ιδιων" και δεν ξερω ΄γω τι .. μου κανουν απλα μη ψυχραιμα και δεν καταλαβαινω γιατι.... απλα εχουμε διαφορετικη αποψη.. πρωτη φορα σας συμβαινει αυτο???? ουτε προσωπικα δεν γνωριζομαστε .. αυτο δεν συμβαλει στην αντικειμενικοτητα? ή το οτι δεν λεω "ζητω το moto.gr ΟΞΩ ολα τα αλλα φορουμ...." το οτι δεν μου φανηκε παραξενος ο τροπος επικοινωνιας ειναι τοσο δλδ εξω απο την λογικη σας??? μην τρελλε..... υπαρχουν και διαφορετικοι ανθρωποι και κυκλοφορουν αναμεσα ΣΑΣ!!! χαχαχαχαχ!

nimbus
03/11/2005, 09:42
:D

adam_tsouk
03/11/2005, 09:46
Ρε σεις, σταματηστε λίγο, θέλω να πάω και στα άλλα τοπικ!!!


:lol: :lol: :lol:

DUKASII
03/11/2005, 09:48
πολλά λες χωρίς λογο μαλιστα.


οταν ξεκινησε το φορουμ..ητανε 15 ατομα εδω μέσα και τωρα ειναι 10.000.
το ιδιο θα γινει σε οποιο φορουμ για μοτο και να ανοιξει.

το οτι κανουμε κουβεντα τωρα για ενα φορουμ που σε λιγο θα γινει και εκει οτι εχει γινει και εδω με τους μοντ τα κοψιματα ποστ και τα λοιπα..

ειναι φυσικολογικο επακολουθο.
οταν εκει θα υπαρχουν 3000 κωλοτρυπες να κλανουν καθημερινα..[ωχχχχ σορυ αποψεις ηθελα να πω..] τοσο θα μεγαλωνει και η αναγκη για να μπει ενα οριο στα γραφομενα και σε αυτα που θα απαγορευονται.

λοιπον ειναι σα να λεμε τωρα...ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ ΓΑΜΟΥΣΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ.

εγω λεω μακαρι να φυγουνε ολοι απο δω μεσα και να μεινουμε παλι τα 15 αρχιδια που ειμασταν στην αρχη.
ΔΕ ΠΑΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΧΩ ΟΛΟΥ ΧΕΣΜΕΝΟΥΣ.
Εδω δε παω και μερικους απο τους 15 πρώτους και τους εχω και αυτους χεσμενους.
ανταγωνισμος δεν υπαρχει γιατι ΑΝ υπηρχε θα μας εβλεπες εμας τους μοντ στουσ δρομους σε καμπανιες και σε διαφημιση του φορουμ μας κτλ.
τεσπα πολυ κακο για το τιποτα παλι..
αλλα δεν παιζει δουλεια εδω τωρα.

CHRISTINE
03/11/2005, 09:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
πολλά λες χωρίς λογο μαλιστα.


οταν ξεκινησε το φορουμ..ητανε 15 ατομα εδω μέσα και τωρα ειναι 10.000.
το ιδιο θα γινει σε οποιο φορουμ για μοτο και να ανοιξει.

το οτι κανουμε κουβεντα τωρα για ενα φορουμ που σε λιγο θα γινει και εκει οτι εχει γινει και εδω με τους μοντ τα κοψιματα ποστ και τα λοιπα..

ειναι φυσικολογικο επακολουθο.
οταν εκει θα υπαρχουν 3000 κωλοτρυπες να κλανουν καθημερινα..[ωχχχχ σορυ αποψεις ηθελα να πω..] τοσο θα μεγαλωνει και η αναγκη για να μπει ενα οριο στα γραφομενα και σε αυτα που θα απαγορευονται.

λοιπον ειναι σα να λεμε τωρα...ΔΟΥΛΕΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ ΓΑΜΟΥΣΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ.

εγω λεω μακαρι να φυγουνε ολοι απο δω μεσα και να μεινουμε παλι τα 15 αρχιδια που ειμασταν στην αρχη.
ΔΕ ΠΑΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΧΩ ΟΛΟΥ ΧΕΣΜΕΝΟΥΣ.
Εδω δε παω και μερικους απο τους 15 πρώτους και τους εχω και αυτους χεσμενους.
ανταγωνισμος δεν υπαρχει γιατι ΑΝ υπηρχε θα μας εβλεπες εμας τους μοντ στουσ δρομους σε καμπανιες και σε διαφημιση του φορουμ μας κτλ.
τεσπα πολυ κακο για το τιποτα παλι..
αλλα δεν παιζει δουλεια εδω τωρα.

βρε με εχεις καταμπερδεψει.. τελικα να στην στειλω την διευθυνση του αλλου φορουμ ή οχι????

μπααα.. δεν σε πιανω πουθενα....

(ουτε εγω εχω δουλεια γι΄αυτο γραφω πολλα..... και εσυ mod εισαι πουλακι μου? μου κανεις γιατι εισαι mod διπλωματης, χαλαρος και χαβαλες.... παρε την θεση του Jul γρηγορααααα!!! -ξερω οτι κατα βαθος αυτο θελεις- χαχαχαχαχαχα!!!)

lygonis
03/11/2005, 09:57
Πρώτα από όλα καλημέρα σε όλους. Το ότι κάποια παιδιά έφτιαξαν ένα άλλο forum το επικροτώ και καλά έκαναν αφού προφανώς το παρόν δεν τους έφτανε. Το όλο θέμα είναι ότι χρησιμοποίησαν μία δυνατότητα του moto.gr για να “διαφημίσουν” το καινούριο. Υπάρχει λοιπόν το εξής πρόβλημα. Το παραπάνω συμβάν είναι σαν να δουλεύεις σε μία εταιρία να δουλεύεις και σε μια άλλη part time και να χρησιμοποιείς τους πόρους της πρώτης για να διευκολύνεις τη δεύτερη. Η διαφορά είναι όμως ότι στην περίπτωση μας δεν πρόκειται για δουλειά ούτε υπάρχει κάποια δέσμευση προς το moto.gr. Το λάθος για μένα είναι και από τις δύο πλευρές. Από τη πλευρά των mods διότι αντέδρασαν υπερβολικά για αυτό το γεγονός που θα μπορούσαν απλά να το συζητήσουν απευθείας με αυτούς που έχουν το πρόβλημα. Από τη πλευρά αυτών που διέδωσαν μέσω pm το καινούριο site διότι θα μπορούσαν να το κάνουν είτε με e-mail, είτε μέσο τηλεφώνου-sms.

afrotwin
03/11/2005, 09:58
lipon na milisoume ligo sovara :rotflmao: :rotflmao:

oxi entaksi sovara 8a milisoume

katarxin ego prosopika den antiprosopevo to moto ime ke ego analosimos opos oloi se oles tis fasis tis zois
afto pou para8eto panta ine prosopiki apopsi ke den exi oute ipostiriktes oute sponsores

to opio provlima exete mazi mou to exete me emena oxi me to moto

tora afto to forum exi mia poli kali nootropia mporo na po isos tin kaliteri
giati mpori o ka8e enas na ekfrasti aneta mesa se kapia oria vevea den ine i admin apo ta atoma pou den exoun ipomoni i exoun klisto mialo
ke etsi anexonte ta panta
giati gnorizoun profanos oti edo ine mia mikrografia tis kinonias

ke se mia kinonia periexonte ta panta apo nootropies antidrasis ke lipa

den ixan skopo na ftiaksoun mia rompotiki katastasi tou stil edo 8a mazevomaste mono osi ine metaksi 20 ke 30 exoun ksan8a malia ke tous aresoun i souzes....:lol:

ala ksekinise san mia parea pou vrike ton tropo na ekfrasti
ke ksekinise me atoma anixta me kali psixi ke dia8esi
an diavasete ta prota post 8a katalavete pola..

to pos ekselix8ike isos den itan provlepomeno ala ola stin zoi alazoun pistevo oti ta pedia (admin) esto ke iposinidita to katalavan ke to dextikan

ke sta simia pou exoun orio8eti8i gia na min iparxi ena xaos pou kanenas den goustari afisan tin kinonia na ekfrazete me tis opies idiomorfies tis ke ta opia eftrapela tis

nomizo oti afto ekane afto to forum na trexi me trela noumera se maloi ke post ine oti oli evlepan oti ine anixto se ola ke se texnika 8emata ke se sovara 8emata ke se xavale pou ego ime fan...:lol:

vlepoume diladi se oles tis fasis ke tin ekseliksi tou forum oti ine anixto ke dektiko se ka8e logis atomo

ke vasizete se afto sta atoma ke genikos ston an8ropino paragonta
8a exete proseksi ke sto delear oti den vazoume tis mixanes mas na kanoun parea ala tis afinoume kapou pou den fenonte ke ginonte to metaforiko meson pou 8a mas feri konta stin parea pou epileksame na simetexoume apo psixiki anagki ke oxi apo tin idiotita tis san strifteri i magkiora..
diladi o an8ropinos paragonta se olo tou to megalio siniparxi eki
ke oxi o mixanikos paragontas pou kavalame
afto ine to meso gia na ksekinisi mia epafi

to idio stixio pou agapame i motosikleta ine to meso pou 8a mas vgali apo tin amixania tis protis foras
diladi kseroume oti an ke den kseroume ton alon exoume mia kini glosa na ksekinisoume mia gnorimia
i opia vasizete stin dimiourgia filon ke pareas ke tou na ksefevgoume apo tin ka8imerinotita ke ta provlimata mas na pername kala genikos

vlepoume oti skopos tou forum den ine na feri konta ke na kani klikes me tous strifterous tous foverous odigous tous grigorous tous vounisious tous taksideftes ke ego den ksero ti alo
afto 8a itan ili8io

ke ego prosopika otan apef8inome sto kenourio forum ton pedion
pou pragmatika den me apasxoli mporo na po oti an litourgisi sosta 8a ine kati oreo na iparxi
otan apef8inome lipon se afto to forum ke tous onomazo ili8ious
ine giati tous ksero ke ksero oti afto pou 8eloun na kanoun ine kati to opio na xaraktirizi orismenes ptixes tou an8ropou pou exoun na kanoun me tin idiotita tou os grigorou ke strifterou
kat epektasi o8oun tin epilektikotita sta atoma pou simetexoun

parte to xampari ine GP ta atoma:lol:

episis afto pou e8ikse o sta8is ke pou ine o tropos pou proo8isan afto to site ke perioixe mistikismo ixe san vasi tin epilektikotita
ke 8a dite oti eki den 8eloun opion nane ke aftos ine o skopos pou edrasan etsi ke afto o skopos dimiourgi ena logo akros epilipsimo diladi ine san na erxete kapios sto spiti sas stin giorti sas ke na metatrepi tin sigketrosi pou ine gia sas se aformi gia na poulisi kapotes me lampakia i kati paromio

exoun gini ke ala forum pou exoun parousiasti edo anixta xoris kanena provlima

ala afti i nootropia exi afton ton skopo tis epilektikotitas ke afto to forum den simfoni me aftin tin nootropia ke den 8eli na sinenesi me aftin

nomizo oti ine toso aplo
ola afta pou grafo den ta exo sizitisi me kanenan ine souma apo afta pou katalava

afrotwin
03/11/2005, 10:07
tora oson afora emena oloi kseroun oti den exo ousiastiko provlima me kanenan ala se prosopikes epi8esis apo alous 8a aminome iper tou deontos giati ksero na to kano
ke episi goustaro xavale ke aftos ime
ti na mou kano diladi?:rotflmao:


ala iparxoun atoma ta opia ir8an edo den ksero apo pou ke epixirisan na to peksoun anoteri kaliteroi magkes ke oti alo..

ego prosopika aftous perimena gia na vro kapio noima stin zoi mou:rotflmao:

mou aresoun i kaliteroi i anoteroi ke i magkes giati kanoun orea soupa:rotflmao:

ke fisika den tous afisa se xloro klari ke oute prokite
:rotflmao:

apo eki ke pera itan orea idea afto to kenourio forum
8a ftiakso ke ego ena ke 8a kaleso meli osous tous exi magkosi i porta tou tsoutsouni exoun ena mati mple ke ena gialino
odigane soleksakia ke tous aresi i touloumpa
fisika osi den plirite tis proipo8esis min tolmisete na graftite 8a trote ban giati 8a imaste sovaro forum oxi san kati ala
asxeta an imaste oloi toso IQ low
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

rsp
03/11/2005, 10:23
Προς Ιντι και Νιμπους...Αν διαβασετε το κειμενο του Αφρο αν και σπαστικο λογο greekglish , νομιζω οτι θα δειτε οτι ειναι απο τις λιγες φορες που μιλαει πολυ σωστα και χωρις να ειρωνευετε..Εχει δικιο και απλα το χανει επειδη τον συνηθησαμε σε ανουσιες κατα καιρους επιθεσεις..

afrotwin
03/11/2005, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ρε Καφρο οσοι τον εχουν μεγαλυτερο απο εσενα (βασικα ΟΛΟΙ οσοι ειναι πανω απο 5 ετων):lol: ειναι εχθροι σου :

signomi pou sou apantisa deftero ala i kiries proigounte idika otan den fenonte...:rotflmao: :rotflmao:

sofotato afto pou ipes an to pedi sou ine pano apo 5 xronon sou miazi opote ine ex8ros mou..
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
03/11/2005, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Προς Ιντι και Νιμπους...Αν διαβασετε το κειμενο του Αφρο αν και σπαστικο λογο greekglish , νομιζω οτι θα δειτε οτι ειναι απο τις λιγες φορες που μιλαει πολυ σωστα και χωρις να ειρωνευετε..Εχει δικιο και απλα το χανει επειδη τον συνηθησαμε σε ανουσιες κατα καιρους επιθεσεις..

oxi ke anousies toso gelio exo riksi
ke apo egkires piges ke meriki aloi..
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

stavrogin
03/11/2005, 10:32
Ωραιος λογος, δομημενος....αν ηταν και γραμμενο στα ελληνικα...ετσι για την εικονα του γραπτου.

+1 κι απο μενα,

GST
03/11/2005, 10:40
οσο για το υπουλο της ολης ιστοριας επειδη καποιοι ειναι καινουργιοι η δεν θυμουνται η μπορει να μην παρακολουθουν και τα παντα να θυμισω οτι καποιο απο τα ατομα αυτα εγραφε εδω με ενα πολυ υπεροπτικο υφος για ολους τους υπολοιπους και συγχρονος εγραφε και αλλου με αλλο παλι υφακι....αφου τον πηρανε χαμπαρι εκει και τον κραξανε την κοπανησε και ηρθε εδω αρχιζοντας να γραφει στης καλημερες.........στο ενδιαμεσο διαστημα λογω του γεγονοτος της πολλαπλης προσωπικοτητας και στα ορια του χαβαλε εμφανηστηκε και ως βιβουλα χωρις ποτε να το αποκαληψει και αφου εκ τον υστερων αποκαληφθηκε το επαιξε κοτουλα και δεν τρεχει και τιποτα μια πλακα εκανα αλλα δεν σας το ειπα και ποτε...........................οπως βλεπετε υπαρχει προιστορια στην ολη κατασταση για καποιον που οπου παει δημιουργει προβληματα:D

$py
03/11/2005, 11:12
H dikaiosyni einai tyfli...

Paraklisi: Kathomaste tosi ora oles oi katines kai diavazoume ena thread pou ousiastika afora kamia 10aria atoma gia na akousoume kana bineliki kai otan peftei eseis pate kai to svinete...min ta svinete re paidia, mas kovete sto kalytero...:mad:

afrotwin
03/11/2005, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
H dikaiosyni einai tyfli...

Paraklisi: Kathomaste tosi ora oles oi katines kai diavazoume ena thread pou ousiastika afora kamia 10aria atoma gia na akousoume kana bineliki kai otan peftei eseis pate kai to svinete...min ta svinete re paidia, mas kovete sto kalytero...:mad:

ides vre pedi mou pes ta ke esi den me akoune..:rotflmao: :rotflmao:
ine san na vlepis ton diplano stin apenanti polikatikia na fi stikoni ke na pernai i ka8aristria na sou klini to patzouri

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

devil's animal
03/11/2005, 11:24
+1 για τα λεγομενα του afro....:beer:

+1000 για $py



δωστε τσακωμο στον λαο......:evil: :evil: :evil:
:lol: :lol: :lol:


εγω περιμενω να ερθουν να απαντησουν και οι αλλοι (του αλλου μαγαζιου ντε) να γινει της κακομοιρας......ο Ζηκος δεν ξερω ποιος θα ειναι....:lol: :lol:

Θάνος
03/11/2005, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από CHRISTINE
Μάλιστα.. κόψε τώρα αντιδράσεις από ψύχραιμους απλούς διαχειριστές:



(Θανο απλά χρησιμοποιω τα λόγια σου και στο "Μπαίνω στο φόρουμ χωρίς nick" δεν λεει τιποτα γιατι και εγω οπως και πολλοι αλλοι απο εδω μεσα δεν σε ξερουμε προσωπικα... συν εισαι ενας ακομα mod και οχι απλο μελος.... την διαφορετικοτητα μας την εχω εξηγησει σε προηγουμενο ποστ....

Δεν είπα ποτέ ότι είμαι φυτό. Ειδικά όταν τον τελευταίο καιρό έχω ακούσει τόσες φορές σχετικά με τον φασισμό των mod. Εσύ που είσαι flat και κοντρολαρισμένο άτομο μπορείς να κάθεσαι παθητικά υποταγμένη όταν σε προσβάλουνε χωρίς να αντιδράς καθόλου.

Το σχόλιο για το όνομα είχε λίγο παραπάνω νόημα απ'αυτό που μπορείς να δεις... τέλος πάντων τώρα ψιλά γράμματα και πού να τα διαβάσεις...

Boxer
03/11/2005, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από $py
H dikaiosyni einai tyfli...

Paraklisi: Kathomaste tosi ora oles oi katines kai diavazoume ena thread pou ousiastika afora kamia 10aria atoma gia na akousoume kana bineliki kai otan peftei eseis pate kai to svinete...min ta svinete re paidia, mas kovete sto kalytero...:mad:

Ναι ρεεεεεεεεεεεεε

+1 point

Pokermon
03/11/2005, 12:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
απευθυνεται σε συγκεκριμενα ατομα...


Το προβλημα που εχουμε εμεις εδω του moto.gr ειναι οτι η προσελκυση ανθρωπων στον νεο αυτον τοπο εγινε αντιδεοντολογικα...και εξηγουμε οτι ειναι ΑΝΕΠΙΤΡΕΠΤΟ απο αυτους τους ανθρωπους να προσελκυουν τους χρηστες του moto.gr με προσωπικες προσκλησεις χρησιμοποιοντας το συστημα προσωπικων μηνυματων του moto.gr.

moto.gr moderation team

ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΣΤΑΘΗ ΘΑ ΗΜΟΥΝΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΦΤΑΝΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΚΡΑΞΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΜΕ ΤΡΟΠΟ ΑΣΧΗΜΟ ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΠΜ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΕΛΑΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΓΡΑΦΤΕ ΤΟ ΜΟΤΟ.ΓΡ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝΕ ΕΚΕΙ Η ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΟΣΟΝ ΚΑΛΕΣΤΗΚΑΝ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!
ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝΕ ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣΑ ΜΕ ΠΜ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ?????? ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΟΧΙ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΩ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΟΣΟΝ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ??? ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΑ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΕΧΤΗ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΓΑΜΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟ ΠΛΕΟΝ.
ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ
:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

CHRISTINE
03/11/2005, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
Δεν είπα ποτέ ότι είμαι φυτό. Ειδικά όταν τον τελευταίο καιρό έχω ακούσει τόσες φορές σχετικά με τον φασισμό των mod. Εσύ που είσαι flat και κοντρολαρισμένο άτομο μπορείς να κάθεσαι παθητικά υποταγμένη όταν σε προσβάλουνε χωρίς να αντιδράς καθόλου.

Το σχόλιο για το όνομα είχε λίγο παραπάνω νόημα απ'αυτό που μπορείς να δεις... τέλος πάντων τώρα ψιλά γράμματα και πού να τα διαβάσεις...


Its part of the job... somebody has to do it.... και αν δεν κανω λαθος δεν σου εχει επιβαλει ρε Θανο κανεις να εισαι mod.... το επελεξες και θα επρεπε να ξερεις οτι δεν θα ακους(/διαβαζεις) μονο καλα αλλα και ασχημα... δεν χρειαζεται να εισαι flat και κοντρολαρισμενος που λες κι εσυ.. σιγα το πραμα.... εχετε κανει το φορουμ μερος της ζωης σας και τα παιρνετε κρανιο με οτιδηποτε δεν συμφωνει μαζι σας.. αραγε και εκτος φορουμ ετσι εισαι?? με οποιον δεν ειναι μαζι σου τα παιρνεις κρανιο και εισαι ετοιμος για τσαμπουκα??? καθομαι λεει παθητικα υποταγμενη (σε ποιον δεν μου λες αλλα τεσπα) να με προσβαλουνε??? go figure τι θελει να πει ο ποιητης!
... ποιος ρε συ Θανο σε προσβαλει? ενα nickname? καποιος που εχεις δει 10 φορες στο δελεαρ? τοτε μαλακια σου που καθεσαι και προσβαλεσαι εχω να σου πω.... γιατι αν τα παιρνεις κρανιο με τους τυχαιους συμφορουμιτες? που να σου την πει κανενας δικος σου φαντασου τι εχει να γινει....... τι εχεις να χασεις ή να κερδισεις ιντερνετικα μωρε Θανο και εισαι τοσο ευθικτος μεσα στο φορουμ.. απο την αλλη αν νοιωθεις οτι θηγεσαι απο καποιον που τον ξερεις, βρες τον εξω και καντε κοντρες, παιχτε ξυλο ή whatever κανετε εσεις οι αντρες για να λυσετε τις διαφορες σας....


και να σου πω κατι? αν περιμενεις να ακουσεις απο εμενα "φασιστα" και αλλα τετοια δεν παιζει... ξερω να υποστηριζω την γνωμη μου πολυ ηρεμα.. αυτο συμβαινει γιατι καποτε ημουν και εγω τσαμπουκας και νομιζα οτι εχω παντα δικιο και νομιζα οτι ο αλλος που ουτε καν τον ξερω δεν εχει το δικαιωμα να μου μιλαει και αλλα τετοια χαζα... μεχρι που την ειδα αλλιως!


εν τελει κανε οτι νομιζεις.. αν εσενα σε ευχαριστει να τα παιρνεις κρανιο just do it... απλα ξαναλεω οτι εγω μπαινω εδω για να διασκεδαζω... αν ειναι να χαλιεμαι αστα να πανε....

afrotwin
03/11/2005, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pokermon
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΣΤΑΘΗ ΘΑ ΗΜΟΥΝΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΦΤΑΝΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΚΡΑΞΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΜΕ ΤΡΟΠΟ ΑΣΧΗΜΟ ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΠΜ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΕΛΑΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΓΡΑΦΤΕ ΤΟ ΜΟΤΟ.ΓΡ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝΕ ΕΚΕΙ Η ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΟΣΟΝ ΚΑΛΕΣΤΗΚΑΝ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!
ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝΕ ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣΑ ΜΕ ΠΜ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ?????? ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΟΧΙ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΩ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΟΣΟΝ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ??? ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΑ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΕΧΤΗ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΓΑΜΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟ ΠΛΕΟΝ.
ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ
:

file vagkeli efxome to grama mou na se evri kalos....:lol:

lipon file ise sini8ismenos stin ipokrisia ke stin apo piso gia afto to vlepis etsi to prama
stin ousia o tropos pou epikinonisate me ta atoma afto elege
elate se emas ke afiste tous malakes tou moto....

alios 8a to vazate se mia orea anakinosi stis genikes as poume ke den 8a etrexe tipota

ke an exis ma8i esi ke merikoi aloi na kriveste piso apo to daxtilo sas edo lipame den ginete kati tetio apo olous mas..

ke min to sinxeis me ton gamo sou
o gamos sou se periptosi pou den to kseris ine prosopiko sou zitima
ke kita na dis pia ine i diafora
edo ine ekte8imeno dimosia afto to forum
ke gia afto ise ke esi edo ke ego ke oli mas

ara afto pou prepi na katalavis ine oti den ine prosopiko kapiou

den ksero pos alios na to poume mpas ke to katalavis?

an itane toso apla oso 8es na ta parousiasis 8a to kaname 8ema?
den nomizo oti ine kanis edo toso mikroprepis afto ine pronomio merikon alon min mperdevese...

Θάνος
03/11/2005, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από CHRISTINE
Its part of the job... somebody has to do it.... και αν δεν κανω λαθος δεν σου εχει επιβαλει ρε Θανο κανεις να εισαι mod.... το επελεξες και θα επρεπε να ξερεις οτι δεν θα ακους(/διαβαζεις) μονο καλα αλλα και ασχημα... δεν χρειαζεται να εισαι flat και κοντρολαρισμενος που λες κι εσυ.. σιγα το πραμα.... εχετε κανει το φορουμ μερος της ζωης σας και τα παιρνετε κρανιο με οτιδηποτε δεν συμφωνει μαζι σας.. αραγε και εκτος φορουμ ετσι εισαι?? με οποιον δεν ειναι μαζι σου τα παιρνεις κρανιο και εισαι ετοιμος για τσαμπουκα??? καθομαι λεει παθητικα υποταγμενη (σε ποιον δεν μου λες αλλα τεσπα) να με προσβαλουνε??? go figure τι θελει να πει ο ποιητης!
... ποιος ρε συ Θανο σε προσβαλει? ενα nickname? καποιος που εχεις δει 10 φορες στο δελεαρ? τοτε μαλακια σου που καθεσαι και προσβαλεσαι εχω να σου πω.... γιατι αν τα παιρνεις κρανιο με τους τυχαιους συμφορουμιτες? που να σου την πει κανενας δικος σου φαντασου τι εχει να γινει....... τι εχεις να χασεις ή να κερδισεις ιντερνετικα μωρε Θανο και εισαι τοσο ευθικτος μεσα στο φορουμ.. απο την αλλη αν νοιωθεις οτι θηγεσαι απο καποιον που τον ξερεις, βρες τον εξω και καντε κοντρες, παιχτε ξυλο ή whatever κανετε εσεις οι αντρες για να λυσετε τις διαφορες σας....


και να σου πω κατι? αν περιμενεις να ακουσεις απο εμενα "φασιστα" και αλλα τετοια δεν παιζει... ξερω να υποστηριζω την γνωμη μου πολυ ηρεμα.. αυτο συμβαινει γιατι καποτε ημουν και εγω τσαμπουκας και νομιζα οτι εχω παντα δικιο και νομιζα οτι ο αλλος που ουτε καν τον ξερω δεν εχει το δικαιωμα να μου μιλαει και αλλα τετοια χαζα... μεχρι που την ειδα αλλιως!


εν τελει κανε οτι νομιζεις.. αν εσενα σε ευχαριστει να τα παιρνεις κρανιο just do it... απλα ξαναλεω οτι εγω μπαινω εδω για να διασκεδαζω... αν ειναι να χαλιεμαι αστα να πανε....

Ούτε τσαμπουκάς το παίζω, ούτε είμαι in real life. Όποιος με ξέρει λίγο παραπάνω θα γέλαγε μ'αυτά που γράφεις για μένα, χωρίς αυτό να σημαίνει όμως ότι δεν θα αντιδράσω και σε ό,τι με ενοχλεί. Διαφέρει από το παίζω ξύλο και τα άλλα υπερβολικά που γράφεις...

Δεν με υποχρέωσαν να γίνω mod, αλλά ούτε και το ζήτησα. Μου το πρότειναν και δέχτηκα λέγοντας από την αρχή ότι ίσως να μην έχω τον απαιτούμενο χρόνο.

Ωστόσο στο βαθμό του εφικτού κάνω ό,τι νομίζω ότι μπορώ και ό,τι θεωρώ ότι είναι δίκαιο με τα δικά μου δεδομένα και όχι του αλάθητου Πάπα.

Μία αναγνώριση της προσπάθειας, μία κατανόηση και μία βοήθεια από όλους θα αρκούσε, αντί να ψάχνει ο καθένας πώς θα προβληθεί στους άλλους ως εκείνος που μπόρεσε με την ψαγμένη και φιλύποπτη συμπεριφορά του να ανακαλύψει κρυφές συνομωσίες, αδικίες, εμπάθειες, κλίκες και φασιστικά στοιχεία μέσα στο φόρουμ.

Σε ό,τι αφορά στα δικά σου κείμενα, είναι τόσο ακραία και υπερβολικά που δεν μπορώ να ξεχωρίσω την ουσία...

Boxer
03/11/2005, 13:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από Pokermon
ΚΑΛΕ ΜΟΥ ΦΙΛΕ ΣΤΑΘΗ ΘΑ ΗΜΟΥΝΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΦΤΑΝΑ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΚΡΑΞΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΑΝ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΜΕ ΤΡΟΠΟ ΑΣΧΗΜΟ ΚΑΙ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟ ΤΟΥ ΣΤΥΛ ΠΜ ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΕΙ ΕΛΑΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΓΡΑΦΤΕ ΤΟ ΜΟΤΟ.ΓΡ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝΕ ΕΚΕΙ Η ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ.
ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΟΣΟΝ ΚΑΛΕΣΤΗΚΑΝ ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ!!!
ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝΕ ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΓΩ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣΑ ΜΕ ΠΜ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ ΜΟΥ?????? ΑΣΦΑΛΩΣ ΚΑΙ ΟΧΙ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΩ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΟΣΟΝ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ??? ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΑ ΟΤΑΝ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΔΕΧΤΗ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΙΛΑΓΑΜΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟ ΠΛΕΟΝ.
ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ, ΒΑΓΓΕΛΗΣ
:wave2: :wave2: :wave2: :wave2:

Μια ερωτηση

Ποιος ο λογος υπαρξης ενος αλλου φορουμ με το ιδιο αντικειμενο και ανοιχτη προσκληση σε ολους;
Για να γραφουμε τα ιδια πραγματα σε δυο παραθυρια;
Οι ιδιοι;
Ποιες αναγκες δεν καλυπτει το υπαρχον φορουμ;

Προφανως καποιοι δεν γουσταρετε να ειστε πελατες στο μαγαζι του Σταθη , Julius κλπ και ανοιξατε το δικο σας στο οποιο καποια στιγμη θα μας καλεσετε ολους.

Δηλαδη τι προτεινετε;
Να μετακομισουμε ολοι απο κει;
Και τι θα αλλαξει;

Απλα μου φαινεται οτι θα μπορει να κοβεται ο αφρο και ο καθε αφρο πιο ευκολα.Εκει καταληγω.:wave2:

Θάνος
03/11/2005, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin

re si 8ano den mas xeretas?
an den ixe 8ix8i to 8ema opos 8ix8ike 8a isouna akoma toumpeki psilokomeno

Φυσικά... μια γνώμη παραπάνω δεν προσθέτει τίποτα. Έτσι κι αλλιώς το θέμα από ένα σημείο και μετά καλύφθηκε και ανακυκλώνεται...

Αφού το γυρίσαμε στο προσωπικό θα απαντήσω... άμα επεκταθεί θα πάει σε άλλο ποστ.

Simple.

afrotwin
03/11/2005, 13:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Boxer
Μια ερωτηση

Ποιος ο λογος υπαρξης ενος αλλου φορουμ με το ιδιο αντικειμενο και ανοιχτη προσκληση σε ολους;
Για να γραφουμε τα ιδια πραγματα σε δυο παραθυρια;
Οι ιδιοι;
Ποιες αναγκες δεν καλυπτει το υπαρχον φορουμ;

Προφανως καποιοι δεν γουσταρετε να ειστε πελατες στο μαγαζι του Σταθη , Julius κλπ και ανοιξατε το δικο σας στο οποιο καποια στιγμη θα μας καλεσετε ολους.

Δηλαδη τι προτεινετε;
Να μετακομισουμε ολοι απο κει;
Και τι θα αλλαξει;

Απλα μου φαινεται οτι θα μπορει να κοβεται ο αφρο και ο καθε αφρο πιο ευκολα.Εκει καταληγω.:wave2:

mpa kita ama i8ele o afro na simetexi den ton kratage tipota
ala emis edo geni8ikame edo megalosame edo kaname patrida ke ikogenia ke den mas aresi o ksenitemos..
ke dos tou pali kazantzidi ke katroutsa ke... a pa pa pa..

apla edo epidi ine o afro den mporousan na sikosoun kefali den pernage i mpogia tous ke tora pou pigan eki na minoun i 60-80 posi ine ke 8a doulevoun o enas ton alo gia to poso odigares ine ke ala tetia...:rotflmao: :rotflmao:

ke ola afta xoris provlima
me sovarotita prota apo ola.....
giati ine sovaro forum....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DUKASII
03/11/2005, 13:18
που έκανα μια βολτα στο εκει φορουμ..
ανακαλυψα οτι θα γινει οτι ακριβως λες μποξερ.
το φιλελευθερο εκει πνευμα..σου ζηταει να κανεις ρετζιστερ για ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΙΣΑ ΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙς ΤΟ ΤΙ ΛΕΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.


οποτε ειναι οτι ακριβως ειπες..δε αρεσε στα παιδια το εδω κλιμα -ορια - κλικα μοντ- κτλ.

και πηγανε και φτιαξανε τα δικα τους ορια κτλ με τη δικια τους κλικα ..
και παμε παρακατω...

sniper
03/11/2005, 13:19
Μην μπαίνετε ρε παιδιά στο τριπ της σύγκρισης.....


Θέλουν φόρουμ.... πολύ καλά κάνανε....

:smokin:

afrotwin
03/11/2005, 13:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Μην μπαίνετε ρε παιδιά στο τριπ της σύγκρισης.....


Θέλουν φόρουμ.... πολύ καλά κάνανε....



nikolaki esi mou aresis exo arxisi ke s'agapao ala kita na dis
afou 8a mas katigorisoun pou 8a mas katigorisoun gia krites giati na min to kanoume na pai sto dialo...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: