PDA

View Full Version : service manual για kriss modenas II , 110 κυβικά



nnkos
22/09/2015, 23:32
Καλησπέρα,

μπορέι καποιος να με βοηθησει να βρω το service manual για το kriss modenas II ?

Ευχαριστώ

Anritsu
23/09/2015, 08:05
Τι ακριβώς ψάχνεις ? Έχω το kriss 125 . H modenas δίνει ένα βιβλιαράκι περισσότερο user's manual παρά service . Πολύ λίγα τεχνικά περιγραφει . Στο δικό μου μάλιστα οι φωτογραφίες αν θυμάμαι καλά είναι απο το Kriss II .

nnkos
23/09/2015, 12:03
Βασικά ψάχνω να βρω οδηγίες συντήρησης κι επισκευής του ηλεκτρολογικού συστήματος. Τα ηλεκτρολογικά διαγράμματα τα έχω αλλά θέλω να έχω και τις οδηγίες. Το 'έχω αυτό που λες από το kriss 125 αλλά όντως δεν λεει αρκετά πράγματα. Θα μου έκανε πάντως να βρω το manual service και από μηχανάκια παρόμοια με το modenas όσν αφορά το ηλεκτρολογικό σύστημα.

Anritsu
23/09/2015, 18:39
Βασικά ψάχνω να βρω οδηγίες συντήρησης κι επισκευής του ηλεκτρολογικού συστήματος. Τα ηλεκτρολογικά διαγράμματα τα έχω αλλά θέλω να έχω και τις οδηγίες. Το 'έχω αυτό που λες από το kriss 125 αλλά όντως δεν λεει αρκετά πράγματα. Θα μου έκανε πάντως να βρω το manual service και από μηχανάκια παρόμοια με το modenas όσν αφορά το ηλεκτρολογικό σύστημα.

Εσύ θες σερβις μανιουαλ από αυτό που αν υπάρχει θα το έχει μόνο κάποιος εξουσιοδοτημένος αντιπρόσωπος/επισκευαστής μαζι με το parts list . Δύσκολο νομίζω να βρεθεί κάτι τετοιο . Αν υπάρχει βέβαια . Τις καλωδιώσεις που τις βρήκες αν επιτρεπέται ?

nnkos
23/09/2015, 18:57
Αγόρασα το pdf του modenas διαδικτυακά-λείπει βέβαια το κομματι εκείνο που αναφέρω παραπάνω