PDA

View Full Version : παπι που ειναι να παραδωσω πινακιδες ερωτησεις για κτεο κλπ



JOHNNYSUEDE
27/09/2015, 14:00
καλησπερα παιδια..εχω ενα παπι που δεν το μεταχειριζομαι κ ειναι να παραδωσω πινακιδες..η αδεια του ειναι το 2009 και δεν εχω περασει κτεο ποτε.. Υπαρχει περιπτωση να φαω προστιμο? αν ναι ποσο θα ειναι..αν προλαβω να δωσω πινακιδες τι γινεται με το κτεο?

duke200
27/09/2015, 14:08
δεν νομίζω να σου που για κτεο για να παραδώσεις πινακίδες. Λογικά μόνο τα τέλη θα σου ζητησουν να ναι πληρωμένα.

Το προστιμο για κτεο είναι ίδιο είτε εχεις αργήσει 1 ή 10 χρόνια. Κατεθεσε πινακίδες και όταν τις ξαναπάρεις περνα ΚΤΕΟ, εκτός εαν θα έχει αλλάξει το ποσό του προστίμου όταν θα τις πάρεις. Υπ΄οψη χωρίς περασμένο ΚΤΕΟ πλέον δεν μπορείς να κανεις μεταβίβαση.

lmb990
27/09/2015, 15:01
Φιλε καλησπερα! Τι παπί ειναι μάρκα μοντέλο και τετοια... Εχει κάποιο πρόβλημα και δεν το κουνάς;;

leftos
28/09/2015, 12:19
προστιμο θα πληρωσεις οταν χρειαστει να ξαναπαρεις τις πινακιδες πιθανον.
Και επειδη ειναι ευκαιρια να το περασεις τωρα γιατι εχει εκπτωση το κτεο 50 % στα προστιμα.
Πηγαινε περασσετο να εχεις το κεφαλι σου ετοιμο. Εκτος αν δεν προκειται να ξαναπαρεις πινακιδες ποτε....
http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/dhmosio/72112/meionetai-sto-miso-to-prostimo-se-osous-perasoun-kteo-amesa