PDA

View Full Version : aprilia tuono 06



geopoul
02/11/2005, 19:00
Γεια χαρά σε όλους. Έχω πολύ καιρό να βρεθώ ανάμεσα σας και μου έλειψε.
Θέλω την γνώμη σας για το νέο tuono. Με ενδιαφέρει η άποψη που προέρχεται από ανθρώπους που ασχολούνται με το χώρο. Για όσους φίλους δεν το ξέρουν έχω zx6r636 ’02 . αν κάποιος έχει κάνει κάποτε αλλαγή από supersport σε naked παρακαλώ να κάνει τον κόπο και να γράψει δυο λόγια. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

υ.γ. ειρήνη είσαι καλά;

AFTER
02/11/2005, 23:16
Ειδικα απο 600 τετρακυλινδρο θα δεις τεραστια διαφορα στην ροπη!
Λεγεται οτι θα ειναι το πιο γρηγορο γυμνο(280 τελικη)
Εγω προσωπικα το βρισκω πολυ ομορφο, και σαν Ιταλικο, ειναι ηδη στημενο καλα απο την αρχη(καλες αναρτησεις,φρενα κτλ.)
Απο θεμα ανεσης θα σου φανει τουριστικο σε συγκριση με 600ss.

Εγκρινω 1000%

:beer:

MOZART
08/11/2005, 21:30
Λενε οτι τα service ειναι πανακριβα στα aprilia.Aληθευει αυτο?γιατι αν ειναι καθε 5000 klm να δινεις τα μαλλια της κεφαλης σου σε λαστιχα και service καλη ειναι η τιμη στα 11700 αλλα πρεπει να συνοδευται με ενα +1000 ευρω το εξαμηνο

dras.
08/11/2005, 21:38
me 50 euro ta 5000 hiliometra den kani oute perouka

dodos_1
09/11/2005, 11:28
εγω ειχα supersport και πηρα το tuono.η μερα με τη νυχτα!μεγάλη διαφορά!σαφώς πιο ανετο απο κλιπονατο με πολλη καλη θεση οδηγησης.πολλή ροπή με γαματο ηχο.τα αξιζει τα λεφτα του αν δεις τα περιφερειακα που φοραει επανω.εγω παντως το γουσταρω παρα πολύ το μηχανακι!τα σερβις ειναι πανω κατω τα ιδια με τις υπόλοιπες εταιρειες.μην μασας!αμα το γουσταρεις το μηχανακι παρ'το χωρίς 2η κουβεντα!μακραν το καλυτερο απο πολλά naked!

MOZART
11/11/2005, 19:51
Ρωτησα για τα service και τελικα ειναι τα ιδια χρηματα.Το μηχανακι ειναι ακριβως το ιδιο με to mile χωρις τα πλαστικα και μχωρις την αναρτηση την πισω.εχει το ιδιο στησιμο,πλαισιο και φρενα και εννοειτε και το μοτερ(γεωμετρια και τα λοιπα).ειναι κουκλι και ειναι στα επομενα μου σχεδια μαζι με το gsx-r 750 k6 θα δουμε τι θα επικρατησει