PDA

View Full Version : suzuki fm 50 landie



mhtsos32
30/09/2015, 15:18
Καλησπερα σας ,ειμαι νεος στο φορουμ,οπως γραφω και στον τιτλο,το ξαδερφακι μου εχει ενα suzuki fm ,το οποιο θελει να το φτιαξει λιγο να τραβαει,εξατμισεις κλπ..,θα ηθελα να ρωτησω διαφορα για τη βελτιωση του,μιας και δεν εχω δει σε αλλα topic η φορουμ για το συγκεκρειμενο μηχανακι,οι ερωτησεις ειναι οι εξης μπουζι ιριδιου η πλατινα παιρνει?,εξατμιση ? blade κλπ..,καρμπυρατερ?,ευχαριστω εκ των πρωτερων..Περιμενω απαντησεις!

Panos76
01/10/2015, 11:37
Φίλε μου αυτό είναι παλιό μηχανάκι και νομίζω δυσεύρετο πλέον.

Αν ήμουν στη θέση σας, θα το επανέφερα σε εντελώς μαμά κατάσταση εμφανισιακά - αν δεν είναι - και θα το άφηνα στην ησυχία του

και το πολύ αν ήμουν πυρκ@υλος να του έβαζα ένα καινούριο μοτέρ (λιφαν, κλπ).

mhtsos32
01/10/2015, 15:43
Καλησπερα φιλε και σε ευχαριστω για την απαντηση,το ξαδερφακι μου αποφασιζει,δεν ειναι δικο μου το μηχανακι,εξωτερικα ειναι πολυ καλο,φρεσκοβαμμενο ,με την καθε βιδα να γραφει σουζουκι ,μεχρι να μαζεψει τα λ7 το παιδι,για να βαλει αλλο μοτερ,γιατι εχω ακουσει οτι παιρνει μοτερακι αστρα.Θελει να κανει καποιες μικροβελτιωσουλες,οπως ανεφερα παραπανω,για αυτο θελω λιγες πληροφοριες.Οντως εχεις δικιο ειναι δυσευρετο,για 50αρακι παει αρκετα καλα,απλα θελει να εχει λιγο παραπανω τραβηγμα και καλυτερο θορυβο!για γραναζωμα ποιο ειναι καταλληλο?