PDA

View Full Version : Bazzar για εξοπλισμο!!



lmb990
01/10/2015, 00:20
https://www.facebook.com/ScooterFestival

zannisvel
01/10/2015, 12:20
Πολυ καλη ιδεα. Αν εχουν οντως και καλες τιμες νομιζω θα ειναι εξαιρετικα.
Θα εχει και εισοδο?

Ζεύκας
01/10/2015, 12:48
Είσοδος δωρεάν.

BLiTzER
01/10/2015, 12:51
inb4 είχα παρκάρει στο ΣΕΦ, έξω από την έκθεση και όταν γύρισα, το μηχανάκι μου έλειπε.

George_M.
01/10/2015, 14:25
το θεμα ειναι να υπαρχουν μεγεθη,
τωρα με τα καπιταλ κοντρολς καμια εταιρεια δεν εφερε τπτ κ οτι υπηρχε εχει φυγει,εχουν μεινει ελαχιστα νουμερα σε λιγους οποτε βαστατε μικρο καλαθι...

roukos_x
01/10/2015, 14:30
ωπ!!! κ ηθελα μπουφανακιιιιιιιιιιιιιιιιι............. :D

paramedic
01/10/2015, 20:22
Θυμάμαι πριν λίγα χρόνια την χαζομάρα που είχα κάνει και είχα πάει στο BAZAAR της μοτοσυναμικής τι τραβήξαμε για να μπούμε μέσα και να δούμε κάτι προσφορές του πέους(συγνώμη για τον χαρακτηρισμό αλλά δεν έβρισκα άλλον ιδανικο). Ελπίζω να μην είναι ίδιο γιατί στην Ελλάδα δεν έχουμε δει καποια αξιόλογη κίνηση σε αυτό τον τομέα.

zannisvel
02/10/2015, 11:35
Το Scooter moto festival ηταν πολυ καλα οργανομενο και τις δυο φορες. Αν μπορεσουν να οργανωσουν και το bazaar ετσι νομιζω θα παει καλα.

McTalas
03/10/2015, 00:37
inb4 είχα παρκάρει στο ΣΕΦ, έξω από την έκθεση και όταν γύρισα, το μηχανάκι μου έλειπε.

Τι εγινε μπλιτζ? Σου φάγανε το μηχανακι? Ή κατάλαβα κατι αλλο?

ChrisNt
03/10/2015, 01:24
ωπ!!! κ ηθελα μπουφανακιιιιιιιιιιιιιιιιι............. :D

πάρε ένα και για μένα..με φούτερ κυκλοφορώ :(

BLiTzER
03/10/2015, 12:23
Τι εγινε μπλιτζ? Σου φάγανε το μηχανακι? Ή κατάλαβα κατι αλλο?

Όχι ρε. Φτου φτου. Εννοούσα ότι κάποιος θα βρεθεί μεθαύριο να το πει αυτό.

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=inb4

lmb990
07/11/2015, 14:52
Οποιος δεν εχει παει ακομη, να μην παει.... δεν ειχε τιποτα και οι τιμες ηταν κανονικες... επισης δεν ειχε νουμερα...

Road Pirat
07/11/2015, 15:48
Δεν άξιζε τίποτα, όλα πολύ παλιά πεταμένα όπου νάνε όποιος πήγε απλά έχασε τον χρόνο του

George_M.
07/11/2015, 15:48
το θεμα ειναι να υπαρχουν μεγεθη,
τωρα με τα καπιταλ κοντρολς καμια εταιρεια δεν εφερε τπτ κ οτι υπηρχε εχει φυγει,εχουν μεινει ελαχιστα νουμερα σε λιγους οποτε βαστατε μικρο καλαθι...


Οποιος δεν εχει παει ακομη, να μην παει.... δεν ειχε τιποτα και οι τιμες ηταν κανονικες... επισης δεν ειχε νουμερα...

αμ δεν τα λεγαμε απο τοτες....:wave2:

Johny the Fox
07/11/2015, 17:53
ποσο πια ξεφτιλισμενα events για μοτοσυκλετες θα φαμε ακομα σαν Ελληνες ρε γμτ.Το απολυτο τπτ.Χαμενος χρονος..:moutza:

7Tolis
07/11/2015, 17:56
Μόλις γύρισαμε απο εκεί.Κάτσαμε και δέκα λεπτά.Τι ξεφτιλίκι ήταν αυτό.Σε κούτες κατάχαμα τα είδη και η κακομοιριά σε όλο το μεγαλείο.Στο αλ χαλίλι καλύτερα είναι.

DAYMAN
07/11/2015, 17:58
Αλαργααααα αρπαχτη απο καποια καλοπαιδα.

zannisvel
07/11/2015, 18:00
Τόσο χαλιά??? Δηλαδή να μην πάω αύριο που έλεγα?

7Tolis
07/11/2015, 18:01
ΟΧΙ

aris xj
07/11/2015, 18:06
πολυ σαβουρα:a06::a06::a06::a06:

sv1000s
07/11/2015, 18:09
ρε μια φοτο δεν υπαρχει να γελασουμε και αυτη που δεν παραβρεθηκαν?

πρεπει να ηταν για το π@ος η λαικη!ρε τη μαλακες ειναι αυτη?καλα τοσα χρονια ρουχα που τα ειχαν?

αρπαχτη για γελια

lmb990
07/11/2015, 18:13
Για τα είδη που δεν ήταν επώνυμα δεν λέω τίποτα...
Για τα επώνυμα τώρα...
Τα μπουφαν πρέπει να ήταν 10ετιας 70-80... Τετοια χρώματα δεν εξηγούνται αλλιώς...
Γάντια 30-50€ τα οποία ήταν εντελώς γάντια σκι... Και τα δερμάτινα και αυτα δεκαετίας 70-80...

xarisiero
07/11/2015, 18:25
Χαμενος χρονος ρε πστ μου....Ευτυχως απολαμβανω καφεδακι στο μικρολιμανο....Ξενερωσα λιγο αλλα εκατσα...:rotflmao::rotflmao:

Dimos35
07/11/2015, 18:36
Δεν είναι έτσι όπως τα λένε οι από πάνω.




Ήταν χειρότερα. Ήμουν εκεί στις 10:05. Μπήκα στις 10:20 καθώς γινόταν πανικός από κόσμο. 10:25 έφυγα.



Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ότι υπήρχαν πολλά άτομα που ήθελαν να ψωνίσουν αλλά είχε τόσο κόσμο που απλά δεν μπορούσαν να εξυπηρετηθούν. Οργάνωση 0, κρίμα.

amyroukai
07/11/2015, 18:39
Μη μου πείτε ότι είχε και είσοδο;

Dimos35
07/11/2015, 18:42
Μη μου πείτε ότι είχε και είσοδο;
Ευτυχώς όχι. Τουλάχιστον είχε ωραίο καιρό και ευχαριστήθηκα τη βολτίτσα.

stathis78
07/11/2015, 22:09
Πήγα, είδα και απήλθα. Χάσιμο χρόνου. Πολύ διαφήμιση για το τίποτα.

Gi_4ce
07/11/2015, 22:12
Εγώ πάλι ως υπάλληλος εκθέτη, έχω να πω οτι όσοι ήρθαν το πρωί πετύχανε τρομερά πράγματα σε σούπερ τιμές (προσωπικά εγώ με τα χέρια μου έδωσα 2 άψογα κράνη των 525 Ευρώ με 200 Ευρώ, πολλά μπουφάν διετίας με 35% και 50% έκπτωση ενώ και γάντια GoreTEX με 25 ευρώ απο 75 αρχική!!!).

Ο όγκος του κόσμου μέχρι τις 3 η ώρα ήταν ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ. Πραγματικά κάποια στιγμή ένιωσα στριμωξίδι λες και ήμουν σε μπαράκι.
Έχω δουλέψει και σε άλλες εκθέσεις, αλλά αυτό που έζησα απο τις 10 μέχρι τις 3 απο την κοσμοσυρροή δεν περιγράφεται...

Είναι λογικό οτι όσο πέρναγε η ώρα οτι τα "καλά" μειωνόντουσταν.

Λογικό όσοι ήρθαν το απόγευμα να βρήκαν ότι απέμεινε...

Τώρα το οτι έχουμε στήσει πολλά περίπτερα τα κράνη σε πυραμίδες απο κούτες, να μας συγχωρείτε, αλλά είναι καθαρά και μόνο θέμα γρήγορης αντιστοιχίας μεγέθους και σχεδίου για να μην περιμένει ο κόσμος.

Να θυμάστε οτι λόγω του οτι είναι bazzaar και όπως είναι λογικό μιλάμε για περιορισμένο αριθμό προϊόντων, το πρωινό πουλί πιάνει το σκουλήκι (σιχαμένη έκφραση αλλά αληθινή).
Όσοι έχουν ακόμα "κράχτες" για την αυριανή γιόμα στα περίπτερα, θα την κάνουν το πρωί πριν ανοίξει η έκθεση.

Eversman
07/11/2015, 22:17
Λοιπόν ... πήγα και εγώ .... εκατσα 10 λεπτά και έφυγα άρον-αρον. Τέσσερα "περίπτερα" όλα κι όλα, με ότι σαβουρα μπορεί να φανταστεί κανείς. Μπουφάν ανώνυμα με λιωμένα προστατευτικά στα 130 ευρώ!!!
Όλα μέσα στη μυρωδιά της μούχλας και σε κουτες καταγης, που έκανες βουτιά, μπας και βρείς κάτι της προκοπής. Νούμερα small ,και medium.

Αν πάρ' ελπίδα έβρισκες κάτι της προκοπής, έπρεπε να το πάς στον υπεύθυνο του περιπτέρου, να σου δώσει χαρτάκι, να στηθεις στο μοναδικό ταμείο και για τα 4 περίπτερα, σε μια ουρά 50+ ατόμων, να πληρώσεις, να πάρεις την απόδειξη, να ξαναπάς στο περίπτερο και να πάρεις αυτομπου αγόρασες!!!
Όχι ρε φίλε, τετοια ταλαιπωρια να μου λείπει. Καλύτερα σε κατάστημα, επώνυμο και ας δώσω λίγα παραπάνω.

Και σημειωτέον, ήμουν 1100 στο χώρο.

taisteal
07/11/2015, 22:19
:a014:

Johny the Fox
07/11/2015, 23:28
το πρωινό πουλί πιάνει το σκουλήκι.


πρωινα πουλια και κολοκυθια τουμπανα φιλε μου

Με τα χερακια τους βγαζουν τα ματακια τους οι εκθετες ,καθως χειροτερη διαφημιση δεν θα μπορουσαν να κανουν για την δουλεια τους με τετοιο γυφτομπαροκ.Δεν κλωτσανε ετσι μοναδικες εμπορικες ευκαιριες να κουνησουν λιγο την εγχωρια αγορα και μαλιστα αυτην την στιγμη που δεν λειτουργει ο ανταγωνισμος των καταστηματων του εξωτερικου λογω capital control.Πρεπει να εχουν μεγαλο θρασος να θελουν να αποκαλουνται επαγγελματιες και να διωχνουν απογοητευμενο κοσμο με ζεστο χρημα στην τσεπη αφου δεν υπηρχε τπτ να αγορασει.

GsDakar
08/11/2015, 13:12
Πιστευω τωρα που ειδαν οτι ο κοσμος πηγαινει σε τετοιες εκδηλωσεις(με τιποτα εκθεση) να οργανωσουν κατι ποιο σοβαρο και με ποιο πολλα περιπτερα,και σαφως ποιο σοβαρη οργανωση και οχι στο πατωμα,επρεπε να τραβηξω φωτο να βλεπατε 5 τυπους χωμενους σε μια κουτα για ενα μπουφαν.....απαραδεκτο....ειδατε ανταποκριση...φτιαξτε κατι καλο και τα ξαναλεμε...

Ζεύκας
08/11/2015, 13:41
μπαζάρ είναι, μην περιμένετε να έχει ράφια κ οργάνωση καταστήματος.

επίσης στα μπαζάρ οι "ευκαιρίες" -60%-70%-80% είναι συνήθως αντικείμενα XL/XXL ή XS/ΧΧS

GsDakar
08/11/2015, 13:43
ενταξει Bazaar ειναι αλλα εκτος απο την μοτοκινηση ολα τα αλλα ηταν στο πατωμα...οχι και ετσι...

Johny the Fox
08/11/2015, 13:50
δλδ στο μπαζαρ πως θα προβαρεις μια π.χ ,ολοσωμη φορμα χωρις να χαζευει ολο το ΣΕΦ τον πισινο σου ;Μια γυναικα πως θα προβαρει ενα παντελονι ; Ντροπη λεμε


https://www.youtube.com/watch?v=dIWd5q5gwrs

omega
08/11/2015, 15:00
Άλλα γι'άλλα έγραψα.. :a018:

Τσάμπα χάρηκε και πήγε ο κόσμος.

spyrakos35
08/11/2015, 15:57
δλδ στο μπαζαρ πως θα προβαρεις μια π.χ ,ολοσωμη φορμα χωρις να χαζευει ολο το ΣΕΦ τον πισινο σου; [/url]

γυρνάς ανφάς και χαζεύει το πουλί σου

:lol:

Gi_4ce
09/11/2015, 01:52
Εφ'όσον τελείωσε πλέον το Bazzaar, αρχικά να ευχαριστήσουμε όσους ήρθαν και στο δικό μας το περίπτερο. Όνομα δε λεω για ευνόητους λόγους.
Ίσως να μη βρήκατε στο δικό μας αυτό που θα θέλατε διότι απο πολύ "επώνυμα" είχαμε ελάχιστα κομμάτια.
Επειδή όμως εξυπηρέτησα αρκετό κόσμο το διήμερο, σαν Τάσος (και όχι σαν υπαλληλος καταστήματος) είμαι ευχαριστημένος με τη δουλειά που έκανα.

-Έντυσα ντελιβεράδεςαπο 16 εως 50 χρονών με ΣΩΣΤΑ ρούχα και πλήρη εξοπλισμό (μπουφαν, παντελόνι, αδιάβροχα, γάντια) με κόστος περίπου στα 250 ευρώ για όλα.
Και όπως είπα, εδωσα ΣΩΣΤΑ πράγματα. Γιατί είναι μια δουλειά που την έκανα μέχρι πριν 2 χρόνια και ξέρω τι απαιτήσεις και τι δυσκολίες έχει.

-Ήρθανε γονείς και ψωνίσανε κράνη για τα παιδιά τους. Γονείς που έχουν τρομερά έξοδα και ακόμα και το 50άρικο είναι μια σοβαρή βοήθεια στον μηνιαίο προϋπολογισμό.

-Ήρθαν οι πιτσιρικάδες με τα παπιά για φθηνά κράνη και μαζί είχαν και τις κοπέλες τους. Έδειξα και σε αυτές κράνη. Δε με νοιάζει αν θα πάρουν απο εμάς ή όχι. Με φτάνει που το κράνος που το είχαν ως κάτι άγνωστο, τώρα είχαν μια επαφή. Ίσως αύριο μεθαύριο να το ζητήσουν. Ίσως και να το φορέσουν.

Θεωρώ οτι του χρόνου θα είναι καλύτερα τα πράγματα και απο θέμα οργάνωσης της εκδήλωσης αλλά και απο θέμα οργάνωσης των καταστημάτων.

Φέτος ήταν η πρώτη χρονιά και ομολογουμένως, κανείς δεν περίμενε τόσο μεγάλη ανταπόκριση. Ισως γι αυτό και τα περίπτερα να μην ήταν όπως θα έπρεπε να είναι (ράφια - εμπόρευμα).

Πολλοί ξεμείνανε ΠΟΛΥ πιο γρήγορα απο εμπόρευμα σε κινήσιμα νούμερα (ακόμα και στο πρωτο μισάωρο!!!), ενώ πολλοί δεν είχαν και τις κατάλληλες υποδομές (ράφια - προσωπικό κλπ) για να ανταπεξέλθουν σε αυτό τον όγκο προσέλευσης. Σε αυτό να ζητήσω προσωπικά συγνώμη διότι πραγματικα δεν προλαβαίναμε να συμμαζεύουμε και να εξυπηρετούμε παράλληλα τον κόσμο. Η κατάσταση βεβαια σε όλα τα περίπτερα βελτιώθηκε την Κυριακή που όλοι, με περισσότερο προσωπικό και ποικιλία εμπορεύματος οσον αφορά τα μεγέθη για να μην εξαντληθούν τόσο γρήγορα, θεωρώ οτι μπήκαν σε εναν ρυθμό. αν και πάλι, προς το κλείσιμο, τα περισσότερα είχαν εξαντληθεί.

Επίσης πολλά κατστήματα δεν πήραν το ρίσκο της συμμετοχής λόγω του κόστους ενοικίασης του περιπτέρου. Θέλανε να δούνε πως θα παει και του χρόνου βλέπουμε (καθόλου κατακριτέα λογική, ειδικά στις εποχές που διανύουμε).

Συν τιοις άλλοις να αναφέρω οτι εκτός απο εμάς (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) που θέλουμε να πετύχουμε την σούπερ προσφορά στο τελευταίο μοντέλο arai shoei schuberth dainese κλπ, υπάρχουν και αυτοι που θέλουν ενα μπουφαν απλά για να μην κρυώνουνε και να μη βρεχονται, ενα κράνος να τους προστατεύει, γάντια να μπορούν να οδηγούν στο κρυο σαν άνθρωποι. Τουλάχιστον αυτοί, στο δικό μας το περίπτερο, ξέρω οτι τους δώσαμε ότι καλύτερο για τις ανάγκες τους.

Και να είστε σίγουροι οτι, μετά απο αυτή την τεραστια προσέλευση που είχε το bazzaar, του χρόνου σίγουρα θα μπουν κι άλλοι, ενώ θα είμαστε καλύτρα οργανωμένοι και όσοι πήραμε το ρίσκο και μπήκαμε φέτος.

Καλά χιλιόμετρα σε όλους.

PortisHead
09/11/2015, 09:54
Οτι ειπαν οι παραπανω.
Το παζαρι στο σχιστο πιο οργανωμενο ειναι.
Τραγικό.
Τουλαχιστον ας γραφαν στις διαφημισεις : Παζαρι της ΜΟΤΟΚΙΝΗΣΗΣ και του MOTOFASHION (2 μαγαζια ολα κι ολα).
(Ψεματα...ηταν κι ενας που πουλαγε κινεζικα ρολογια.)

Α το θετικό...πηρα δωρο στην εισοδο το MOTO TRITH...Αυγουστου !!!
:lol:

andreastwin
17/11/2015, 20:00
απλα για τον πεουλα ηταν.πρεπει να καταλαβουν οι εκθετες οτι με πορδες δεν βαφουνε αυγα,πρεπει να βαλουν χρωμα.10.00 π.μ ειμουνα εκει και ολα τα αδιαβροχα ηταν smol και xsmol. και πεταμενα επανω σε ενα παγκο που σου εδειχνε οτι τα ειχε για πεταγμα.οσο για την μοτοκινηση η ουρα για να περασεις μεσα μου θυμιζε ΙΚΑ οποτε αλεκος απο το γιουσουρουμ,
πηγα απο τα νευρα μου και ξεκ@βλωσα στα λιμανακια.η μονοι που εξυπηρετουσαν θα ελεγα σε καλω βαθμο ηταν στα κρανη schuberth.ολοι οι αλλοι ηταν πανικοβλητοι,λες και περιμενανε 20 ατομα στο bazaar. ειμαστε για ΑΝΤΕ ΓΙΑΑΑΑ.

Airhead
17/11/2015, 20:59
Αυτή η κουβέντα είναι ντεζαβού. Τα ίδια γράφαμε και για τις τελευταίες εκθέσεις μοτοσικλέτας που γινόταν όλο και πιο απογοητευτικές.

Απογοήτευση στην απογοήτευση τελικά έκθεση δεν ξανάγινε. Και το χειρότερο; Έτσι όπως θυμόμαστε τις τελευταίες, δεν λείπουν και σε κανέναν.

Κάθε φορά που καλείς τον κόσμο της μοτο κάπου και απογοητεύεται, καις και ένα κανονάκι στην επαφή σου με αυτόν. Θα απογοητευτεί μία φορά, δύο φορές ...από την τρίτη φορά και μετά και να θέλεις να κάνεις σοβαρή έκθεση bazaar/ supercross/ αγώνες, οτιδήποτε, θα πρέπει να φτύσεις αίμα για να τον ξαναφέρεις πίσω τον πελάτη. Θα στήνεις τα καλύτερα και δεν θα πατάει κανείς.

Εγώ έπαθα σοκ πάντως. Μπήκα κοιτάω τέσσερις πάγκοι/μαγαζιά. Δεν μπορεί λέω κάτι μου διαφεύγει. Αφού ψάχνοντας τα υπόλοιπα μπήκα στο κυλικείο και έστριψα αριστερά μπας και το bazaar είναι παραμέσα.

Στον ένα χώρο μάλιστα τα είχαν χύμα στο πάτωμα σε κούτες λες και είχαν πέσει από το φορτηγό...
Καλά κανένας δεν νογάει ότι έτσι απαξιώνεις και το προιόν σου και το μαγαζί;

lleonidas
15/06/2018, 11:11
Για να μην ανοίγω νέο θέμα...
396476

Πηγή (http://2wo.gr/market1/1796-ktm-sumer-sale)