PDA

View Full Version : Derbi GPR 50 Κόπηκε στα 2



DUKEMNUKEMgr
02/11/2005, 20:37
Τα σχόλια δικά σας!

Το τρακάρισμα έγινε ως εξής: Πήγαινα ευθεία σε δρόμο με όριο ταχύτητας τα 50. Έκανα μία μικρή παράβαση κ πήγαινα με 65. Από ένα stop βγήκε ένας που "δεν με είχε δεί". Δέν πρόλαβα να φρενάρω κ έπεσα πάνω του στην πίσω πόρτα! Οδηγούσε ένα Nissan Cherry. Εγώ πέρασα πάνω από το αμάξι του, αφήνοντας πίσω μου την μηχανή.. Αυτός πήρε μαζί του την μηχανή μου. Έπεσα μετά από ένα μαγικό αεροπλανικό 6-7 μέτρα μακρια απο το σημείο της σύγκρουσης, αφού έκανα 1,5 τούμπα στον αέραν μάζί με την σέλα, στο οδόστρομα δίπλα από ένα καπάκι φρεατίου με την πλάτη! Ήμουν χωρίς κράνος! Ευτυχώς δεν έπαθα απολύτως τίποτα! Σηκώθηκα να πάρω την μηχανή από την μέση του δρόμου, κ την είχε γυρίσει κατά 180 μοίρες!! Αυτός έπαθε ζημιά 120 ευρώ! Εγώ όμως έμεινα χωρις μηχανή. Απο το τρακάρισμα πάνε όλα τα φαίρινγκ κ οι βάσεις τους! Πάει το ψυγείο, αντλία υδραβλικού φρένου μπροστα! Ξυλόθηκε το ντεπόζιτο. Η σέλα κ κόπικε ο σκελετός! Ευτυχώς έκανε δήλωση, οπότε δεν θα τον βρουν σε κανένα χαντάκι χαρακωμένο :p

Το θέμα είναι οτι εξεπλάγειν από το πόσο "αναξιόπιστοι" είναι αυτοί οι σκελετοί.

http://homepages.pathfinder.gr/DUKEMNUKEMgr/pda%2EJPG

gtsiros
02/11/2005, 22:48
Έσκασες φάτσα κάρτα σε αμάξι με 65 και περίμενες το derbi να αντέξειι;

επίσης, και αυτό είναι το δεύτερο σφάλμα σου, 65 είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ μεγάλη ταχύτητα για να πλησιάζεις σε σταυροδρόμι.

manos426f
03/11/2005, 00:13
Συμφωνω απολυτα με οσα σου ειπε ο qtsiros!
Παλι καλα που εισαι εσυ καλα.....

johnpagr
03/11/2005, 02:00
File niko

katarxhn kala kseberdemata me thn ypo8esh antikatastashs tou moto sou kai oti kalytero gia thn olh ekseliksh.
Mia filikh sumvoulh:NA FWRAS KRANOS
AN ESKAGES STHN KOLONA TOU KOUTIOU H' STHN GWNIA TOU PEZODROMIOU to kefali sou 8a eixe .........


kai den 8a legame gia skeleto moto alla gia .......


filika panta

:wave2:

The Animal
03/11/2005, 08:36
Συμφωνώ με τον johnpagr....παντα κράνος!!! Ελπίζω μετά από αυτό να βάλεις μυαλό κ κράνος!!! :) Τυχερός ήσουν γιαυτό με προσοχή!

ride safe...με κράνος πάντα!



:wave2:

Alx 84
04/11/2005, 23:54
συμφωνώ με τον johnpagr. Δε βγαίνουμε ούτε για δοκιμή της μοτό γύρω από το τετράγωνο χωρίς κράνος!
Καλά ξεμπερδέματα και προσοχή

DarKeGo
09/11/2005, 12:01
Symfono me olous tous apo pano kai mi ksexnas, ta 65 den einai mono km, symfona me tous nomous tis fysikis, pollaplasiase, me to synoliko varos mixanis+epivati, pou 8a sou dosei to swsto apotelesma tis dynamis pou aski8ike sto skeleto tis mixanis sou kata tin proskrousi...!

gl hf

Julius
09/11/2005, 12:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από DarKeGo
Symfono me olous tous apo pano kai mi ksexnas, ta 65 den einai mono km, symfona me tous nomous tis fysikis, pollaplasiase, me to synoliko varos mixanis+epivati, pou 8a sou dosei to swsto apotelesma tis dynamis pou aski8ike sto skeleto tis mixanis sou kata tin proskrousi...!

gl hf

Symfono me oooolous toy parapano kai me emenane

thn glytoses ftina, eisai kolofardos pou den xtypises

ola ta alla einai aplos odontokremes


eytyxos tha sou eyxitho mono, kalh anarosh sto mixanaki sou


pare to 125 tora, einai eksisou mpaniko kai exei kai gazi

SF
09/11/2005, 13:23
Να συμπληρώσω κι εγώ ότι πρέπει να πας καπάκι να παίξεις όλα τα Τζοκερ και Λοττα που υπάρχουν!!!!!!

Επίσης να συμπληρώσω (ΤΖΟΝΠΑΓΚΡ) ότι το κράνος είναι για να το φοράμε πάντα και να το ΔΕΝΟΥΜΕ επίσης. Και μάλιστα σωστά.
:dizzy:

Τέλος, να πάρεις και λαχείο επειδή σου έκανε δήλωση, ενώ θα μπορούσε να έχει αντιληφθεί ότι πήγαινες γρήγορα, και απλά να σε τραβήξει στα δικαστήρια για συνυπαιτιότητα.

Όπως λέει και η υπογραφή:

johnpagr
09/11/2005, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF


Επίσης να συμπληρώσω (ΤΖΟΝΠΑΓΚΡ) ότι το κράνος είναι για να το φοράμε πάντα και να το ΔΕΝΟΥΜΕ επίσης. Και μάλιστα σωστά.
:dizzy:





:a22: :a22: :a021: :a024: :a027: :a33: :a51: :a49:



:wave2: