PDA

View Full Version : Μηπως εχουμε ξεφυγει;



teogtp
03/10/2015, 12:35
Δεν εχω κατι με τους χορτοφαγους και δεν ξερω'γω πως αλλιως λεγονται.
Αλλα αυτο πια δεν μπορω να το καταλαβω.........
https://www.youtube.com/watch?v=kzhkNLUa-rQ

Joyrider
03/10/2015, 12:38
Ένα κάποιο δίκιο το έχουν.
Αφού δεν στήνουν καρτέρι έξω από τα steak house με καμιά πυρωμένη σφραγίδα "murderer" πάλι καλά :uplate:

MG-KTiNoS
03/10/2015, 12:46
Μπάι δε γουέι`όποιος ΔΕΝ θέλει να βασανίζουν ζώα οι επιστήμονες μπορεί να πάει εθελοντής ο ίδιος.
Θα κερδιθούν πολλά χρόνια έρευνας πολύ χαλαρά.
(χωρίς πλάκα)
:)


Ένα κάποιο δίκιο το έχουν.
Αφού δεν στήνουν καρτέρι έξω από τα steak house με καμιά πυρωμένη σφραγίδα "murderer" πάλι καλά :uplate:

καλά δε μπάνε σε καμιά χασαποταβέρα να τα πουν αυτά να δεις πως θα τρέχουν να βγάλουν το πυρωμένο σίδερο από το γκ...λο τους μετά!
:lol:

κατά τ άλλα το λαικό άΖμα τα λέει καθαρά...

.... είναι υγεία,
σου κάνει μπράτσα κι ωραία φάτσα
κι είναι κι οικονομική.
------------------------


ωραία γκομενάκια είχε πάντως....
λες να πάμε να τους το παίξουμε βεγκάν οι φίλοι μας τα ζώα κλπ?
:cool:

teogtp
03/10/2015, 12:51
Τρεμω στην σκεψη του επομενου "βηματος" ακτιβισμου.

MG-KTiNoS
03/10/2015, 12:53
Τρεμω στην σκεψη του επομενου "βηματος" ακτιβισμου.

άσε ρε χλιαρό ήταν το σίδερο....
Κάτσε να της το πάταγε καλά να δεις τι θα γινότανε!
Γιαλατζί μαρκάρισμα !

:lol:

taisteal
03/10/2015, 12:55
Τρεμω στην σκεψη του επομενου "βηματος" ακτιβισμου.

Δεν εχεις ιδεα...
Τον ρολο του και καλα ακτιβιστη τον εχουν αναλαβει οι κυβερνησεις.
Εκει ειναι ολο το ζουμι ;)

teogtp
03/10/2015, 12:56
άσε ρε χλιαρό ήταν το σίδερο....
Κάτσε να της το πάταγε καλά να δεις τι θα γινότανε!
Γιαλατζί μαρκάρισμα !

:lol:

Τα λες αυτα γιατι δεν ειχε βυζαρες............
:bawl:

pipe_smoker
03/10/2015, 12:59
Τρεμω στην σκεψη του επομενου "βηματος" ακτιβισμου.

Ευκολάκι....

Θα αναλάβουν οι Ρώσοι από το διπλανό θρεντ.
Εκεί που θα τρως το κοψίδι σου, θα σκάνε μύτη και θα σου λένε "Φτύσε!"

Κι άμα πεις όχι, θα σε βουτάνε και θα σου βγάζουν όλα τα δόντια με τανάλια.

BLiTzER
03/10/2015, 13:02
https://www.youtube.com/watch?v=0MtC3KgmHng

Joyrider
03/10/2015, 13:02
Μπάι δε γουέι`όποιος ΔΕΝ θέλει να βασανίζουν ζώα οι επιστήμονες μπορεί να πάει εθελοντής ο ίδιος.
Θα κερδιθούν πολλά χρόνια έρευνας πολύ χαλαρά.
(χωρίς πλάκα)
:)

Εμένα καναδυο φορές που μου τα έχουν πρήξει μ'αρέσει να τους λέω ότι έχουν δίκιο και από δω και πέρα να μην χρησιμοποιούν ότι έχει βασιστεί στα ζώα για να αναπτυχθεί. Ψιλοπράγματα δηλαδή όπως αντιβιοτικά, ινσουλίνες, βαλβίδες καρδιάς, μεταγγίσεις, εμβόλια. :lol:


άσε ρε χλιαρό ήταν το σίδερο....
Κάτσε να της το πάταγε καλά να δεις τι θα γινότανε!
Γιαλατζί μαρκάρισμα !

:lol:

Θα μύριζε καμμένο μετά και θα θύμιζε αυτό που πολεμάνε.

GiorgosLa
03/10/2015, 13:20
Τι βλέπεις μεσημεριάτικα μωρέ??? Ανακατεύτηκα.
Πάω να φάω τις μπριζολίτσες μου να στανιάρω.

7Tolis
03/10/2015, 13:28
Δεν έφτασα εγώ στη κορυφή της τροφικής αλυσίδας για να τρώω μπάμιες.

MG-KTiNoS
03/10/2015, 13:29
κανένας να πει πως έχουν δίκιο μπα ε?

:D

Bob_o_mastoras
03/10/2015, 13:30
Σημερα να παρω χοιρινη σπαλομπριζολα ή μοσχαρισια κοντρα;;; Ιδου η απορια.. :confused:
:tooth:

Ενταξει, αν το αναλυσουμε, εχουν και καποια δικια οι χορτοφαγοι και ισως και οι vegan. Αλλα ειναι μεγαλη κουβεντα και γενικα διαφωνω μαζι τους απλα με βρισκουν συμφωνο σε καποια σημεια του σκεπτικου τους.

GiorgosLa
03/10/2015, 13:36
Τρεμω στην σκεψη του επομενου "βηματος" ακτιβισμου.

Στο επόμενο βήμα ίσως την σφάξουν κιόλας την κυρία.

7Tolis
03/10/2015, 13:38
Για τον βασανισμο συμφωνώ. Υπάρχει και η ταινία Temple Grandin όπου μπορείτε να δείτε πως άλλαξε το σύστημα στην Αμερική.

RaGe_Raptor
03/10/2015, 13:41
για τα μυγάκια που σκοτώνουν οι βάρβαροι οι μότοριστς κανείς?

RaGe_Raptor
03/10/2015, 13:43
Για τον βασανισμο συμφωνώ. Υπάρχει και η ταινία Temple Grandin όπου μπορείτε να δείτε πως άλλαξε το σύστημα στην Αμερική.

υπάρχουν και ντοκιμαντέρ ....απέδειξαν επιστημονικά πως το κρέας είναι πιο νόστιμο αν έχει "γαλήνιο" θάνατο το ζώο...

teogtp
03/10/2015, 13:44
Ο τροπος διαμαρτυριας ειναι εκτος πραγματικοτητας.
Το να ενημερωθει ο κοσμος για την κακοποιηση ζωων ειναι κατι που με βρισκει συμφωνο,αλλα ρε παιδια δεν ειδα κανενα να μαρκαρεται για καθε βομβαρδισμο στην Γαζα και δεν ξερω που αλλου στον πλανητη.
Αυτο μου κανει εντυπωση.

MG-KTiNoS
03/10/2015, 13:44
για τα μυγάκια που σκοτώνουν οι βάρβαροι οι μότοριστς κανείς?

Στην Ιταλία ένας χορτοφάγος με σκούτερ αυτοκτόνισε όταν κατάλαβε πως τα είχε καταπιεί !
:cry:

MG-KTiNoS
03/10/2015, 13:45
Ο τροπος διαμαρτυριας ειναι εκτος πραγματικοτητας.
Το να ενημερωθει ο κοσμος για την κακοποιηση ζωων ειναι κατι που με βρισκει συμφωνο,αλλα ρε παιδια δεν ειδα κανενα να μαρκαρεται για καθε βομβαρδισμο στην Γαζα και δεν ξερω που αλλου στον πλανητη.
Αυτο μου κανει εντυπωση.
Έχεις δίκιο.
Έπρεπε να δώσει κ...
:rotflmao:

teogtp
03/10/2015, 13:46
Στην Ιταλία ένας χορτοφάγος με σκούτερ αυτοκτόνισε όταν κατάλαβε πως τα είχε καταπιεί !
:cry:

Black humor:
Ενταξει μωρε..............ενας λιγοτερος σκουτερακιας στον δρομο...........

RaGe_Raptor
03/10/2015, 13:48
Στην Ιταλία ένας χορτοφάγος με σκούτερ αυτοκτόνισε όταν κατάλαβε πως τα είχε καταπιεί !
:cry:


Black humor:
Ενταξει μωρε..............ενας λιγοτερος σκουτερακιας στον δρομο...........

:lol: τι μλκς....!!!!!

BLiTzER
03/10/2015, 13:57
342278

MG-KTiNoS
03/10/2015, 13:57
Εγώ πάντως επιμένω.
Έπρεπε να διαμαρτυριθεί για την Κτηνοβασία και να δώσει κ....
:rotflmao:

τατουάζ με χλιαρό σίδερο και μλκιες...

skylaros
03/10/2015, 14:03
Ο τροπος διαμαρτυριας ειναι εκτος πραγματικοτητας.
Το να ενημερωθει ο κοσμος για την κακοποιηση ζωων ειναι κατι που με βρισκει συμφωνο,αλλα ρε παιδια δεν ειδα κανενα να μαρκαρεται για καθε βομβαρδισμο στην Γαζα και δεν ξερω που αλλου στον πλανητη.
Αυτο μου κανει εντυπωση.

Εμένα με βρίσκει σύμφωνο, δικό τους σώμα ότι θέλουν το κάνουν. Δε θα συμμετείχα αλλά το κεντρικό θέμα το καταλαβαίνει όποιος έχει iq πάνω από 40. Για τα πειράματα στα ζώα και τη φαρμακοβιομηχανία, τη βιομηχανία κοσμητικής κ.α μπορούμε να γράψουμε άπειρα! Το μόνο σίγουρο είναι πως πλέον έχει λύσεις για να μη γίνετε χρήση ζώων σε ένα τεράστιο ποσοστό πειραμάτων αλλά αυτό αυξάνει το κόστος.

Για τη Γάζα έχουν όχι απλά μαρκαριστεί αλλά έχουν κινδυνέψει, φυλακιστεί, βασανιστεί ακόμα και πεθάνει ακτιβιστές.

Πολλά μπορούμε να πούμε για τον ακτιβισμό επίσης και πως σε ένα πολύ μεγάλο μέρος του είναι χειραγωγίσιμος από τις Κυβερνήσεις. Αλλά είναι τεράστιο ζήτημα και δαύτο και δε ξέρω αν ταιριάζει με το φόρουμ (θα βάλει φωτιές:p )

Φυσικά δε στη λέω Teo απλά πιάστηκα από τη Γάζα.

MG-KTiNoS
03/10/2015, 14:05
Εμένα με βρίσκει σύμφωνο, δικό τους σώμα ότι θέλουν το κάνουν.

χμμμ πριβέ μπορεί, δημόσια δεν είναι και τόσο απλό.
:rolleyes:

skylaros
03/10/2015, 14:13
Να προκαλέσουν θέλουν και γενικά έχω θέμα με τις εντυπωσιακές κινήσεις ακόμα και αν ο λόγος είναι ο πλέον σωστός. Από την άλλη προφανώς το βιώνουν, μερικοί άνθρωποι δε βρίσκουν ησυχία αν ξέρουν πως κάτι υποφέρει, καταλαβαίνω πως προσωπικές προβολές είναι αυτές και ίσως το αυτομαστίγωμα να τους δημιουργεί και μια αίσθηση εξιλέωσης, αλλά και πάλι με ενοχλεί αισθητικά πολύ λιγότερο από τη φρίκη του μόνιμου πόνου και τρόμου οποιουδήποτε πλάσματος.

dimmie_72
03/10/2015, 14:25
Πολλά μπορούμε να πούμε για τον ακτιβισμό επίσης και πως σε ένα πολύ μεγάλο μέρος του είναι χειραγωγίσιμος από τις Κυβερνήσεις.

η ίσως από μεγάλα κεφάλαια.

pipe_smoker
03/10/2015, 14:27
η ίσως από μεγάλα κεφάλαια.

Το ίδιο δεν κάνει?:D

skylaros
03/10/2015, 14:28
η ίσως από μεγάλα κεφάλαια.


Οι κυβερνήσεις είναι ΑΦΟΥ ανδρείκελα του μεγάλου κεφαλαίου :p

SHOOTER045
03/10/2015, 14:32
Να ντυθούμε ραδίκια, μαϊντανοί, μανιτάρια χορτοκεφτεδες και λοιπές μαλακίες και να τούς κάνουμε σπάσιμο.
Και τα χορταρακια ψυχούλες είναι....





Άστα διαλα με τους μαλάκες και μόλις έφαγαπα'ι'δακια.
Οκ κάποιοι κάπου θανατώνουν αύτα που τρώμε με λάθος τρόπο.
Κάποτε όταν κάποιοι έλεγαν ότι θα μας κάνουν να τρώμε μόνο σόγια και παράγωγα αυτής τούς λέγαμε γραφικούς.
Δικαίωμα του καθενός να τρώει ότι θέλει, αν τούς ρίχνανε κάνα κοντοσουβλι κάνα χωριάτικο λουκάνικο (τεο ξέρεις εσύ) θα έκαναν κωλοτουμπες.
Το έχουμε παραχεσει το πράγμα παίρνουμε ένα πλακάτ και κράζουμε τούς άλλους που είναι αντίθετοι, Αυτό δεν είναι ακτιβισμός μαλακία στον εγκέφαλο είναι, όταν θες να κάνεις κάτι το κάνεις σιωπηλά δεν το διατυμπανίζεις.
Μην συγχέουμε τούς εθελοντες στην Γάζα και σε κάθε θερμή ζώνη.
Οι εν λόγω μια χαρά περνάνε και αφού θέλουν ας πάρουν τα βουνά να τρώνε βολβους και ρίζες, να παίρνουν το φυσικό κολλαγόνο τούς και να πασαλειβονται.



Ουφ τα είπα

dimmie_72
03/10/2015, 14:51
Τρεμω στην σκεψη του επομενου "βηματος" ακτιβισμου.

σωστά τρέμεις σύντροχε....

342283

Βoycott coffee consumption to protest against human trafficking

ωραίος είσαι με το πλατύγυρο...:D

Bob_o_mastoras
03/10/2015, 14:59
Ακαρδε δουλεμπορα βαρωνε της καφεϊνης... Ντροπη σου!!!!

el_hymador
03/10/2015, 15:02
H αλήθεια είναι ότι στη ζούγκλα (και όχι μόνο) τα θηράματα αυτοκτονούν ευτυχισμένα και προσφέρονται εθελοντικά στους θηρευτές κατανοώντας απόλυτα τις ανάγκες τους... αν χρειαστεί να κυνηγήσει κανά λιοντάρι, τίγρης, κροκόδειλος κτλ-κτλ παίρνουν μαζί και ψυχολόγο - ειδικό σε θέματα συμβουλευτικής καθώς και επιτηρητές που τσεκάρουν την όλη διαδικασία προκειμένου αυτή να είναι όσο το δυνατόν λιγότερο αγωνιώδης και επώδυνη...

Μέτρο χρειάζεται απλά.

SHOOTER045
03/10/2015, 15:03
σωστά τρέμεις σύντροχε....

342283

Βoycott coffee consumption to protest against human trafficking

ωραίος είσαι με το πλατύγυρο...:D

Δεν ρωτάς τον Παναγιώτη.
Τον έχει υποχρεώσει να μην ξυρίζεται να κάνει όλο τον χρόνο σολαριουμ για να του θυμίζει τις καλές εποχές στις φυτείες

akis_trevor
03/10/2015, 15:05
το προβλημα ειναι η υπερκαταναλωση.

dimmie_72
03/10/2015, 15:08
Δεν ρωτάς τον Παναγιώτη.
Τον έχει υποχρεώσει να μην ξυρίζεται να κάνει όλο τον χρόνο δολαρίου για να του θυμίζει τις καλές εποχές στις φυτείες

ε μα τον έστειλε honey moon να επιβλέψει τις φυτείες.

μη μου πεις εντόπισες και τον βασιλιά πίσω απ τα δέντρα! :lol:


...πάντως στο αριστερό χέρι έχει το καινούργιο kayfun.

pipe_smoker
03/10/2015, 15:11
Μέτρο χρειάζεται απλά.

Αυτό.

Κι έχει χαθεί από όλες τις πλευρές κι έχουμε γίνει τσίρκο.

MG-KTiNoS
03/10/2015, 15:31
342284

pipe_smoker
03/10/2015, 16:03
342284

Ρε μλκ....

Μια χθες που σχολιασες τα βυζομπαλα της μπαζορωσιδας....
Μια σήμερα που όλο παραπονιεσαι που δεν έδωσε κ@λ@ το μπαζοβηγκαν....

Θα σου το κάνω branding στο κούτελο το μπολντοζας:lol:

MG-KTiNoS
03/10/2015, 16:06
:lol:
εγω για το καλό της το λέω,,,,
Να στανιάρει η γυνάικα!

nikos_abel
03/10/2015, 17:08
Η αμαρτία είναι ο βασανισμός που γίνεται για να "κατασκευαστούν" "προϊόντα" τα οποία τελικά αντί να καταναλωθούν
θα καταλήξουν στις χωματερές, αντί να φτάσουν σε πεινασμένους που το έχουν ανάγκη.

Χαμένα βέβαια δε θα πάνε, όπου και να καταλήξουν, κάποιο πάρτυ θα στηθεί, σκουλίκια και ρίζες φυτών θα ανακυκλώσουν
τα υπόλοιπα μια χαρούλα.

Παρόλαυτά...


http://www.dailymotion.com/video/x2f15dh

bulmont
03/10/2015, 17:56
Η Λουκά έλειπε ρε παιδιά ....................

gior-gos
03/10/2015, 21:51
για τα μυγάκια που σκοτώνουν οι βάρβαροι οι μότοριστς κανείς?


Στην Ιταλία ένας χορτοφάγος με σκούτερ αυτοκτόνισε όταν κατάλαβε πως τα είχε καταπιεί !
:cry:

Μαγκες Δευτερα Συνταγμα καψιμο και μετα χαρακιρι..

:p

342312

teogtp
03/10/2015, 21:57
Μαγκες Δευτερα Συνταγμα καψιμο και μετα χαρακιρι..

:p

342312


Και μετα απο ολα αυτα φωναζουμε και τον spyrako με το σαλαμι ανα χειρας........

SHOOTER045
03/10/2015, 22:06
Και μετα απο ολα αυτα φωναζουμε και τον spyrako με το σαλαμι ανα χειρας........
Εδω τα καλά λουκάνικα.... :smokin:

gior-gos
03/10/2015, 22:11
Και μετα απο ολα αυτα φωναζουμε και τον spyrako με το σαλαμι ανα χειρας........

..με λιγο μαγιονεζα να γλιστραει λιγο ε

:bawl::bawl:

sotostzav
07/10/2015, 00:28
Ενα και μονο θα πω και τιποτες αλλο...Η αληθεια βρισκεται στην προβατινα (και στους sex pistols)...

Ζεύκας
07/10/2015, 09:17
η τρολιά θα ήταν να έπαιρνες μια λαδόκολλα τίγκα στα σουβλάκια, πανσέτες, λουκάνικα και μπιφτέκια
και να στηνόσουν να τα τρωγες απέναντι τους.

alex14
07/10/2015, 09:52
Ενα και μονο θα πω και τιποτες αλλο...Η αληθεια βρισκεται στην προβατινα (και στους sex pistols)...

+ 1000

ειδικα για την προβατινα :D

BELZEBOYLIS
07/10/2015, 10:26
Εγώ το ΑΦΜ μου θα έκανα, γιατί το ξεχνάω συνέχεια.....

Bob_o_mastoras
07/10/2015, 12:02
Ενα και μονο θα πω και τιποτες αλλο...Η αληθεια βρισκεται στην προβατινα (και στους sex pistols)...

Στα παϊδακια της συγκεκριμενα..;) Και θελω τουλαχιστον ενα δαχτυλο λιπος να εχει πανω το καθενα!!
Ή βουλωνουμε τις αρτηριες ή παιζουμε..:tooth:

Desperado
07/10/2015, 14:34
Ωωπ!! Τι έγινε εδώ? Πότε θα φάμε προβατίνα??? Και κοντοσουβλι είναι μούρλια λέμεεεεεε!!!!!!

SHOOTER045
07/10/2015, 17:56
Ωωπ!! Τι έγινε εδώ? Πότε θα φάμε προβατίνα??? Και κοντοσουβλι είναι μούρλια λέμεεεεεε!!!!!!
Γουστάρςςςς ???

Desperado
07/10/2015, 17:59
Γουστάρςςςς ???

Με κόκκινο κρασάκι είναι λουκούμι φίλε!!! :a8::a8::a32:

amyroukai
07/10/2015, 18:16
Ρε κουφάλες δεμουγαμιόσαστελεωγω βραδιάτικο;

theofilos888
07/10/2015, 18:28
Ρε κουφάλες δεμουγαμιόσαστελεωγω βραδιάτικο;
Διαιτα κανεις;;;;

devil's animal
07/10/2015, 18:29
https://youtu.be/Jrqw9q-2xTU?t=56

https://www.youtube.com/watch?v=UXdoc86FOD4

amyroukai
07/10/2015, 18:30
Διαιτα κανεις;;;;

διατροφή λέγεται.

Και επιπροσθέτως πες ότι σε πιάνει μιά λιγούρα, πουστοδιάολο βρίσκεις κάτι τέτοιο αμαρτωλό ΧΩΡΙΣ να ξενιτευτείς γιατί μπουμπουνάει κιόλας και ουδεμία όρεξη έχω να τραγουδήσω το πιπι το παπί;

devil's animal
07/10/2015, 18:39
διατροφή λέγεται.

Και επιπροσθέτως πες ότι σε πιάνει μιά λιγούρα, πουστοδιάολο βρίσκεις κάτι τέτοιο αμαρτωλό ΧΩΡΙΣ να ξενιτευτείς γιατί μπουμπουνάει κιόλας και ουδεμία όρεξη έχω να τραγουδήσω το πιπι το παπί;



διατροφη το λενε οι γκομενες και οι gay...
ο σωστος ο ελληναρας το λεει "ψωμολυσαω γιατι πρεπει να φυγει η μπακα και να μην με πονανε τα γονατα οταν ανεβαινω μια σκαλα"...:lol:


και οταν σε πιανει λιγουρα για τετοια, ανοιγεις google πατας μαγικα κουμπια, παιρνεις τηλ την κοντινοτερη αμαρτωλη ψησταρια και ενα τρελο delivery boy ερχεται στην πορτα σου με τις λιχουδιες...:p
του δινεις κατι παραπανω σε τιπ (αφου βρεχει κιολας), μπας και μαζεψει πιo γρηγορα τα λεφτα για το xtx...:D

amyroukai
07/10/2015, 18:43
Σόρι αγάπη, δεν πεινάω ποτές σε "μόνιμη βάση" διότι με πιάνει γκρίνια όταν πεινάω, η διαφήμιση του σνίκερς δεν θα μπορούσε να είναι πιο αληθινή.

Ντελίβερι... Δεν θυμάμαι αν έχει στο χωριό. Πάω εγώ και τα παίρνω και με θυμούνται γιατί με ότι κWλόκαιρο σκάει ο βλαμμένος με το μηχανάκι τις άκυρες βραδινές ώρες της λιγούρας και ρωτάει τι έχει μείνει. Αυτά ναι, τα έχω κόψει, πεταμένες θερμίδες είναι.

Bob_o_mastoras
07/10/2015, 19:02
Αυτά ναι, τα έχω κόψει, πεταμένες θερμίδες είναι.

Πεταμενες θα ηταν αν δεν τις ετρωγες.. :smokin:
Μια χαρα τις αξιοποιησες! :D

amyroukai
07/10/2015, 19:04
Πεταμενες θα ηταν αν δεν τις ετρωγες.. :smokin:
Μια χαρα τις αξιοποιησες! :D

"πεταμένες" από την άποψη ότι τις φορτώνεις χωρίς να καίγονται, άρα απλώς αυξάνεις το σκεμπεβουάρ με λίπος.

nikos_abel
07/10/2015, 23:14
Άντε ρε άζωοι, αν δε πίνεις, δεν τρως, δεν καπνίζεις και δεν μαμάς για ποιο λόγο ζεις;

Ματαιότης είναι να θες να ζήσεις παραπάνω, για να αλλάξεις τι;











Σοβαρά τωρα, αν ο λόγος για τον οποίο ειναι κάποιος εγκρατής στις υλικές απολαύσεις είναι άλλος από τη ποιότητα ζωής (και εννοώ να έχει συνειδητοποιήσει την έλλειψη αναγκαιότητας αυτών) τότε μόνο ταλαιπωρείται άνευ λόγου και αιτίας.

Ή αλλιώς, χίλιες φορές μια χοντρούλα που θα πιάσει το δίπιτο και θα το σκίσει, παρά αυτά τα καχεκτικά πετσί και κόκκαλο πράγματα που πολλοί θεωρούν γυναίκες (σε αυτό αν θέλετε μπορώ να επεκταθώ)

Bob_o_mastoras
07/10/2015, 23:19
Ή αλλιώς, χίλιες φορές μια χοντρούλα που θα πιάσει το δίπιτο και θα το σκίσει, παρά αυτά τα καχεκτικά πετσί και κόκκαλο πράγματα που πολλοί θεωρούν γυναίκες (σε αυτό αν θέλετε μπορώ να επεκταθώ)

Προσωπικα, ως καλος μυλος, τα αλεθω ολα.. :D

Joyrider
07/10/2015, 23:39
Ή αλλιώς, χίλιες φορές μια χοντρούλα που θα πιάσει το δίπιτο και θα το σκίσει, παρά αυτά τα καχεκτικά πετσί και κόκκαλο πράγματα που πολλοί θεωρούν γυναίκες (σε αυτό αν θέλετε μπορώ να επεκταθώ)

Γιατί θεωρείς αδύνατο να πιάσει το φακόρυζο ο φυτοφάγος και να το σκίσει; Ή να έχει αυξημένο βάρος/λίπος ένας φυτοφάγος;

noodles
08/10/2015, 09:07
Γιατί θεωρείς αδύνατο να πιάσει το φακόρυζο ο φυτοφάγος και να το σκίσει; Ή να έχει αυξημένο βάρος/λίπος ένας φυτοφάγος;

ναι υπαρχει περιπτωση να εχει αυξημενο βαρος ενας φυτοφαγος, λογο γονιδιων κτλ. εγω απορω απο που παιρνουν τα συστατικα που χρειαζεται ενας οργανισμος οι φυτοφαγοι? πρεπει να φας και λιγο κρεας, δε γινεται αλλιως.


Άντε ρε άζωοι, αν δε πίνεις, δεν τρως, δεν καπνίζεις και δεν μαμάς για ποιο λόγο ζεις;

Ματαιότης είναι να θες να ζήσεις παραπάνω, για να αλλάξεις τι;

Σοβαρά τωρα, αν ο λόγος για τον οποίο ειναι κάποιος εγκρατής στις υλικές απολαύσεις είναι άλλος από τη ποιότητα ζωής (και εννοώ να έχει συνειδητοποιήσει την έλλειψη αναγκαιότητας αυτών) τότε μόνο ταλαιπωρείται άνευ λόγου και αιτίας.

Ή αλλιώς, χίλιες φορές μια χοντρούλα που θα πιάσει το δίπιτο και θα το σκίσει, παρά αυτά τα καχεκτικά πετσί και κόκκαλο πράγματα που πολλοί θεωρούν γυναίκες (σε αυτό αν θέλετε μπορώ να επεκταθώ)

τα παντα χρειαζονται αλλα με μετρο (εγω ουτε πινω ουτε καπνιζω, παντως). για τη ζουμπουρλουδικη με το πιτογυρο συμφωνω, αρκει να τρωει 1 και οχι 2-3 την καθε φορα. :)

GFawkes
08/10/2015, 09:22
"Μηπως εχουμε ξεφυγει; "


Tελικα η στειρωση δεν ειναι κακη λυση για μερικους!!!

Joyrider
08/10/2015, 09:45
ναι υπαρχει περιπτωση να εχει αυξημενο βαρος ενας φυτοφαγος, λογο γονιδιων κτλ. εγω απορω απο που παιρνουν τα συστατικα που χρειαζεται ενας οργανισμος οι φυτοφαγοι? πρεπει να φας και λιγο κρεας, δε γινεται αλλιως.

Ο νο1 παράγοντας πρόσληψης βάρους είναι η αυξημένη πρόσληψη θερμίδων πάνω από τις ανάγκες σου .Αυτό ήθελα να σημειώσω μόνο. Το πετυχαίνεις και ως φυτοφάγος αν και λίγο πιο δύσκολο λόγω των επιλογών.

Για το άλλο που λες, πολύ απλά δεν παίρνουν όλα όσα χρειάζονται. Ειδικά οι ανενημέρωτοι, γιατί εξ'ορισμού θα έχεις έλλειψη σε συστατικά που βρίσκονται μόνο σε ζωικές τροφές ή θα παρουσιάσεις προβλήματα από την υπερβολική πρόσληψη φυτικών τροφίμων..

spyrakos35
08/10/2015, 09:56
ναι υπαρχει περιπτωση να εχει αυξημενο βαρος ενας φυτοφαγος, λογο γονιδιων κτλ. εγω απορω απο που παιρνουν τα συστατικα που χρειαζεται ενας οργανισμος οι φυτοφαγοι? πρεπει να φας και λιγο κρεας, δε γινεται αλλιως.


:a021:

;)

:lol:

Cpt. Haddock
08/10/2015, 10:33
ναι υπαρχει περιπτωση να εχει αυξημενο βαρος ενας φυτοφαγος, λογο γονιδιων κτλ. εγω απορω απο που παιρνουν τα συστατικα που χρειαζεται ενας οργανισμος οι φυτοφαγοι? πρεπει να φας και λιγο κρεας, δε γινεται αλλιως.[...]

Τα όσπρια γενικα ειναι τιγκα στις πρωτεΐνες.

Εαν παντως θελετε να γινετε χορτοφαγοι και δυσκολευεστε, σας συμβουλεύω να περασετε λιγες μερες δουλευοντας σε χοιροστάσιο. θα σας ειναι πολύ πιο εύκολο μετά :lol:

GFawkes
08/10/2015, 10:34
:a021:

;)

:lol:

Δεν αναφερει το ΠΩΣ....

noodles
08/10/2015, 10:44
Δεν αναφερει το ΠΩΣ....

οχι, οχι δεν το παω στο πονηρο :lol: εννοω μπριζολες, σουβλακια, παϊδακια κτλ:p

spyrakos35
08/10/2015, 11:21
Τα όσπρια γενικα ειναι τιγκα στις πρωτεΐνες.

Εαν παντως θελετε να γινετε χορτοφαγοι και δυσκολευεστε, σας συμβουλεύω να περασετε λιγες μερες δουλευοντας σε χοιροστάσιο. θα σας ειναι πολύ πιο εύκολο μετά :lol:

δλδ εσύ έχεις γινει φέτες τώρα???

ή πλακώνεσαι στα πα ου σοκολά και δεν???
:lol:

Cpt. Haddock
08/10/2015, 11:32
δλδ εσύ έχεις γινει φέτες τώρα???

ή πλακώνεσαι στα πα ου σοκολά και δεν???
:lol:

Οχι, καμια σχέση. (φετες ειμαι έτσι κι αλλιως :smokin: )

Εκτος του οτι δε θελω να γινω χορτοφαγος (απλα προσπαθω να μην τρωω πολυ κρεας...), το να ζεις στη γαλλικη επαρχια και να εισαι βετζετάριαν ειναι αθλος (και ηρωες όσοι το καταφερνουν).

Ακομα και για πρωινο, κρεας τρωνε (και δεν εννοω μπέικον :lol: )

Το ξεπερασα το αρχικο σοκ με το χοιροστάσιο και η όποια λυπη για τα κακομοιρα τα ζωντανα που ειναι στοιβαγμενα για να παχυνουν περιμενοντας να έρθει η ώρα της νταλικας που θα τα παει στο σφαγειο, εξαφανιζεται οταν σκανε οι μπριζολες και τα πατέ... :D

(μλκια που δεν ηρθες μεχρι εδω ρε παπαρα - τι το ηθελες το παρισι; )

Bowleno
08/10/2015, 12:16
Εδω τα καλά λουκάνικα.... :smokin:

Εγώ ακόμα περιμένω :(

teogtp
08/10/2015, 12:27
Εγώ ακόμα περιμένω :(

Δεν εισαι ο μονος........

SHOOTER045
08/10/2015, 13:49
Δεν εισαι ο μονος........

Άστα διαλα ρε....



Την χοληστερίνη σού σκέφτομαι

Joyrider
08/10/2015, 14:42
Tελικα η στειρωση δεν ειναι κακη λυση για μερικους!!!

πχ για αυτούς που υποστηρίζουν την στείρωση, την ευγονική και λοιπές φασιστικές πρακτικές ας πούμε;


Τα όσπρια γενικα ειναι τιγκα στις πρωτεΐνες.

Έχουν τις περισσότερες από τα φυτικά τρόφιμα αλλά είναι δύσπεπτες, ελλειπείς σε προφίλ αμινοξέων και σε βιοδιαθεσιμότητα. Γιαυτό σε αυστηρά φυτοφάγους προτείνονται συνδυασμοί οσπρίων με δημητριακά όπως φακές με ρύζι ή φασόλια με κριθάρι.

BLiTzER
08/10/2015, 14:58
Ισχύει ότι τα όσπρια είναι ότι πιο κοντινό στη ζωική πρωτεΐνη, αλλά και πάλι δε συγκρίνονται.

Ζεύκας
08/10/2015, 15:00
να καταναλώνετε φυτικη πρωτεϊνη σε σκόνη με γεύση μπανανα κύριοι.

τι σας φταίνε τα ζωάκια;

BLiTzER
08/10/2015, 15:09
342537

nikos_abel
08/10/2015, 20:40
Τα ζα πάντως κατά κανόνα δεν είναι υπέρβαρα, εκτός από εξαιρέσεις με προβλήμάτα υγείας ή τις περιπτώσεις που διατρέφονται από τον άνθρωπο.

Οι χοντροί και χοντρές είναι ανθρώπινο χαρακτηριστικό λόγω υπερκατανάλωσης και του άλλου προβλήματος :

Δεν τρώμε όταν πεινάμε, αλλά επειδή "πρέπει".

Pan (dvs)
08/10/2015, 20:55
Τα όσπρια γενικα ειναι τιγκα στις πρωτεΐνες.
.............:lol:

Αντε φατε κανα οσπριο να βγαλω καμμια μπενζινα.

http://www.vita.gr/diatrofi/eating-healthy/article/24964/zhtw-ta-ospria/

Bob_o_mastoras
08/10/2015, 21:28
Αντε φατε κανα οσπριο να βγαλω καμμια μπενζινα.

http://www.vita.gr/diatrofi/eating-healthy/article/24964/zhtw-ta-ospria/

Οταν τρωω πολλα οσπρια... ξερετε...
αερια, πολλα αερια (για να το θεσω ευγενικα). :lol:

teogtp
08/10/2015, 21:59
Αντε φατε κανα οσπριο να βγαλω καμμια μπενζινα.

http://www.vita.gr/diatrofi/eating-healthy/article/24964/zhtw-ta-ospria/


Οταν τρωω πολλα οσπρια... ξερετε...
αερια, πολλα αερια (για να το θεσω ευγενικα). :lol:

Παναγιωτη,κανε το bandit αεριο...............
Θα στο γεμιζουμε τσαμπα!:lol:

Joyrider
08/10/2015, 21:59
Τα ζα πάντως κατά κανόνα δεν είναι υπέρβαρα, εκτός από εξαιρέσεις με προβλήμάτα υγείας ή τις περιπτώσεις που διατρέφονται από τον άνθρωπο.

Οι χοντροί και χοντρές είναι ανθρώπινο χαρακτηριστικό λόγω υπερκατανάλωσης και του άλλου προβλήματος :

Δεν τρώμε όταν πεινάμε, αλλά επειδή "πρέπει".

Ας είχαν σούπερ μάρκετ και θα έβλεπες :lol:

nikos_abel
08/10/2015, 23:04
Ας είχαν σούπερ μάρκετ και θα έβλεπες :lol:

:moutza:


:lol:

Pan (dvs)
09/10/2015, 08:02
Οταν τρωω πολλα οσπρια... ξερετε...
αερια, πολλα αερια (για να το θεσω ευγενικα). :lol:


Παναγιωτη,κανε το bandit αεριο...............
Θα στο γεμιζουμε τσαμπα!:lol:

Εγω φταιω που δεν ξερετε να αγοραζεται οσπρια?

amyroukai
09/10/2015, 08:04
Α όλα και όλα, έχω την πηγή μου στον Φενεό... :p

Αλλά αν στέλνεις Αθήνα, να το συζητήσουμε.
Ρακή βρήκαμε, κρασί... καλά θα δω στο άλλο θρεντ τι έχουν πει, μέλι έχει το φόρουμ επίσης, τι άλλο να ζητήσει κανείς... :)

devil's animal
09/10/2015, 09:31
Ρακή βρήκαμε, κρασί... καλά θα δω στο άλλο θρεντ τι έχουν πει, μέλι έχει το φόρουμ επίσης, τι άλλο να ζητήσει κανείς... :)


σταφυλια, κοριτσοπουλα και βγηκε το αρχαιοελληνικο οργιο...
:giggle:

Pan (dvs)
09/10/2015, 09:35
Α όλα και όλα, έχω την πηγή μου στον Φενεό... :p

Αλλά αν στέλνεις Αθήνα, να το συζητήσουμε.
Ρακή βρήκαμε, κρασί... καλά θα δω στο άλλο θρεντ τι έχουν πει, μέλι έχει το φόρουμ επίσης, τι άλλο να ζητήσει κανείς... :)

Αθηνα δεν στελνω,αλλα οποιος ερχεται απο εδω την βρισκουμε την ακρη.

BELZEBOYLIS
09/10/2015, 09:54
-είναι χορτοφάγος γιατί αγαπάει τα ζώα?
-όχι , επειδή μισεί τα φυτά. ....

Αρκας.

Bob_o_mastoras
09/10/2015, 13:43
Εγω φταιω που δεν ξερετε να αγοραζεται οσπρια?

Και φουλ organic βιολογικη ντοπια χιπικη φαβα να φαω η κλ@νια παει συνεφο! :lol:
Εχει να κανει με τις πολλες φυτικες ινες των τροφων αυτων που αν δεν εισαι συνηθισμενος να τρως (και δεν ειμαι) χωνευωνται δυσκολα.

Panos76
09/10/2015, 13:51
Και φουλ organic βιολογικη ντοπια χιπικη φαβα να φαω η κλ@νια παει συνεφο! :lol:
Εχει να κανει με τις πολλες φυτικες ινες των τροφων αυτων που αν δεν εισαι συνηθισμενος να τρως (και δεν ειμαι) χωνευωνται δυσκολα.

Χωνεύεις την προβατίνα και όχι τις φακές;; :lol:

Το μυστικό είναι να αλλάξεις το νερό 1-2 φορές στη βράση να ελαφρώσουν.

SHOOTER045
09/10/2015, 14:30
Χωνεύεις την προβατίνα και όχι τις φακές;; :lol:

Το μυστικό είναι να αλλάξεις το νερό 1-2 φορές στη βράση να ελαφρώσουν.

Φουλ στο θέμα με τις μαγειρικές








Η προβατίνα λόγω λίπους λαδώνει το άντερο (και όχι μόνο) και χωνεύεται.
Τα φασόλια τι να κλασουν....

Pan (dvs)
09/10/2015, 14:38
Και φουλ organic βιολογικη ντοπια χιπικη φαβα να φαω η κλ@νια παει συνεφο! :lol:
Εχει να κανει με τις πολλες φυτικες ινες των τροφων αυτων που αν δεν εισαι συνηθισμενος να τρως (και δεν ειμαι) χωνευωνται δυσκολα.

Σημαντικο ρολο σε αυτο παιζει η φλουδα.Οσο ποιο λεπτη τοσο το καλυτερο.