PDA

View Full Version : HABEMUS PAPA(RIA)M 4



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20

nickald
22/11/2015, 10:47
Εγω λεω να αρχισουμε να τους λεμε με τα ονοματα τους.... κΣερωγω συριζα και νουδου.....

Γιατι για να βγω απο το σπιτι πρεπει να παρω 2 αριστερες στροφες..... και μπερδευομαι....

THEOD
22/11/2015, 10:47
Όπως καταλαβαίνετε η χώρα έχει τελειώσει... Με 2 τσίρκα - ένα στην κυβέρνηση και ένα στην αξ αντιπολίτευση να διαγωνίζονται για το χρυσό μετάλλιο, τα πράγματα δεν θα γίνουν καλύτερα ούτε σε 20 χρόνια... Τα διαβατήρια στο στόμα όσοι μπορούν και όσο προλαβαίνουν ακόμα... :rolleyes:

nicksior
22/11/2015, 10:58
Εγω λεω να αρχισουμε να τους λεμε με τα ονοματα τους.... κΣερωγω συριζα και νουδου.....

Γιατι για να βγω απο το σπιτι πρεπει να παρω 2 αριστερες στροφες..... και μπερδευομαι....


Μπερδεύεσαι γιατί η αριστερά πάντα είχε κάμποσα πρόσωπα (σήμερα τρία) ώστε ακόμα κι αν ένα πρόσωπο φταίει τα υπόλοιπα να μην φταίνε .

Ενώ η «χαζή» δεξιά , ένα πρόσωπο, που πάντα φταίει..

Τι σημασία έχουν τα ονόματα , νέα σχήματα χρειάζονται, και όσο αργούν θα ενισχύονται τα σαπρόφυτα .

MG-KTiNoS
22/11/2015, 11:00
Με 3 ευρώ.μόνο, ψηφίζεις τον δεξιό αρχηγό της καρδιάς σου

Τελικά ρε Αμιρού κατάφεραν να ψηφίσουν ???

:lol:

nicksior
22/11/2015, 11:14
ψηφισαν!

:lol:



Τσίπρα!

MG-KTiNoS
22/11/2015, 11:45
346018

skylaros
22/11/2015, 12:06
Μπερδεύεσαι γιατί η αριστερά πάντα είχε κάμποσα πρόσωπα (σήμερα τρία) ώστε ακόμα κι αν ένα πρόσωπο φταίει τα υπόλοιπα να μην φταίνε .

Ενώ η «χαζή» δεξιά , ένα πρόσωπο, που πάντα φταίει..

Τι σημασία έχουν τα ονόματα , νέα σχήματα χρειάζονται, και όσο αργούν θα ενισχύονται τα σαπρόφυτα .

Μήπως σε λένε Στέφανο Μάνο ? :p

MG-KTiNoS
22/11/2015, 12:09
346020

tsompanis
22/11/2015, 12:55
Μπαίνεις και ψάχνεις λίγο στο ίντερνετ για τα τελευταία γεγονότα στον πλανήτη και μέσα σε όλα βλέπεις και ικανούς προέδρους, πρωθυπουργους κλπ να παίζουν το παιχνίδι τους στην πολιτική σκακιέρα. Μέχρι και οι Κινέζοι το έχουν προχωρήσει το παιχνίδι. Στην Ευρώπη βλέπεις συμμαχίες, πρόσωπα που έχουν κάτι να πουν, που μπορούν εν πάση περιπτώσει να κυβερνησουν.
ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΈΧΟΥΜΕ ΜΠΛΕΞΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΡΑΧΑΝΑΔΕΣ! ΕΛΕΟΣ!

pipe_smoker
22/11/2015, 13:47
Έχω λιώσει στο γέλιο με τον κάθε καρακατακαημένο που παραπονιέται από ραδίου και τελεόρασης, που πήγε να ψηφίσει Αρχιδ.... εεε Αρχηγό, και του εγαμήκανε τη διαδικασία, του φάγανε το χρόνο, του φάγανε το 3ευρω, "ντροπή και αίσχος τους", και δε συμμαζεύεται:lol:

Ένα τραγούδι για την παρηγοριά (https://www.youtube.com/watch?v=EIIvodNx5CI):D (NSFW, ακατάλληλο κάτω των 18 κλπ)

taisteal
22/11/2015, 13:50
Έχω λιώσει στο γέλιο με τον κάθε καρακατακαημένο που παραπονιέται από ραδίου και τελεόρασης, που πήγε να ψηφίσει Αρχιδ.... εεε Αρχηγό, και του εγαμήκανε τη διαδικασία, του φάγανε το χρόνο, του φάγανε το 3ευρω, "ντροπή και αίσχος τους", και δε συμμαζεύεται:lol:

Ένα τραγούδι για την παρηγοριά (https://www.youtube.com/watch?v=EIIvodNx5CI):D (NSFW, ακατάλληλο κάτω των 18 κλπ)

Θελουμε τα λεφτα μας πισω...

:smokin:

pipe_smoker
22/11/2015, 14:01
Θελουμε τα λεφτα μας πισω...

:smokin:

Εμένα μου λες?

Και τις βενζίνες ρε νιαμού!!!!:lol:

SHOOTER045
22/11/2015, 14:52
Διεκόπη η εκλογική διαδικασία για την ανάδειξη προέδρου στην νδ, γιατί τα αποτελέσματα μέχρι εκεινη την ώρα, βγάζανε πρώτο τον τσιπρα

AUFGEBRACHT
22/11/2015, 15:05
Θελουμε τα λεφτα μας πισω...

:smokin:


Όταν ξαναβγεί με το κακό η ΝΔ και γίνει κυβέρνηση, θα έχει προβλεφθεί για τον κάθε πικραμένο ψηφοφόρο φοροαπαλλαγή €3 από τα ετήσια χαράτσια...

nickald
22/11/2015, 15:36
η ποινη για διακοπη της διαδικασιας ειναι διαφορετικη αν ξεκινησει και αλλη αν δεν εχει ξεκινησει καν?

Pan (dvs)
22/11/2015, 16:02
Θελουμε τα λεφτα μας πισω...

:smokin:

Tη στεναχωρια μας,που τη βαζεις?

pipe_smoker
22/11/2015, 16:41
Tη στεναχωρια μας,που τη βαζεις?

Αλλά ποιός νοιάστηκε ποτέ για μας?

Pan (dvs)
22/11/2015, 16:57
Αλλά ποιός νοιάστηκε ποτέ για μας?

Αντε ντε.Και ολα αυτα γιατι πιστεψαμε οτι υπαρχει καλυτερη Ελλαδα και την θελουμε.

AUFGEBRACHT
22/11/2015, 19:31
Καλησπέρα σε όλους,

Με λένε Βαγγέλη και είμαι προσωρινός (και μελλοντικός ελπίζω) πρόεδρος σε μεγάλο κόμμα, ενώ δεν σας κρύβω ότι θα ήθελα να γίνω κι εγώ κάποια στιγμή πρωθυπουργός. Θέλω τη βοήθειά σας για ένα πρόβλημα που αντιμετωπίζω και με έχει τρελάνει: Σήμερα είχαμε εκλογές για την ανάδειξη νέου προέδρου που τελικά αναβλήθηκαν και γίναμε ρόμπα ξεκούμπωτη. Βασικά το πρόβλημα είναι τεχνικό, γιατί δεν επικοινωνούσαν τα τερματικά από τα εκλογικά τμήματα με τον κεντρικό server της εταιρείας που ανέλαβε το έργο. Έμαθα ότι εδώ υπάρχει ένας George_Sp που είναι γάτα σε αυτά και δίνει δωρεάν τεχνικές συμβουλές, μπορεί να καταλάβει γιατί ένα laptop μια ανοίγει μια δεν ανοίγει, διαγράφει κινέζικα bloatware, φλασσάρει rom μέσω spflashtool σε usb flash mode και τέτοια. Επειδή οι άλλοι 3 μου έχουν ζαλίσει τα π@π@ρια και τα ρίχνουν σ' εμένα, το ένα το κωλοπαίδι ζητάει να παραιτηθώ, ο άλλος ο βιβλιοπώλης λέει και αυτός ότι έχω ευθύνες, ο Τέρης Χρυσός θέλει να πάρει τη θέση μου η Γιαννάκου, έχω τρελαθεί ρε παιδιά, τι μπορεί να φταίει; Λέτε να είναι θέμα drivers? Aosp? Vibeui? Tηλεπικοινωνιακό; Modem; Router; Είμαι ντόμπρος τύπος και παιδί της πιάτσας και αν με βοηθήσετε εγώ θα 'ξηγηθώ μόρτικα και αντρίκια.

Υ.Γ. Για να μην είμαι off topic στο φόρουμ σας καλά του έκανε ο Rossi του άλλου και τον κλώτησε και λίγα του έκανε... Εγώ θα κατέβαινα αμα λάχει και θα του γ@μ@γ@ τα πρέκια αν μου το είχε κάνει και να μη με λένε Βαγγέλα αν λέω ψέμματα.

George_Sp
22/11/2015, 19:45
κλάμα!

:lol:

George_Sp
22/11/2015, 21:30
Ελλαδάρα.
Επίπεδο σοβαρότητος και ασφάλειας:
το απέραντο του σύμπαντος

Γραφείο Τόσκα

Το λινκ είναι από το επίσημο site του Υπουργείου Προστασίας του Πολίτη.


http://www.yptp.gr/images/stories//2015/photos2015/30092015-yptp_toskas.jpg


Για όποιον δεν είναι παρατηρητικός. Ζουμάρει και κοιτάζει το κίτρινο post it.

MINISTER
1234567

AUFGEBRACHT
22/11/2015, 21:34
Το χαρτάκι είναι blur (όχι το συγκρότημα)... να φανταστώ έχει γράψει τους κωδικούς πρόσβασης;

George_Sp
22/11/2015, 21:39
Το χαρτάκι είναι blur (όχι το συγκρότημα)... να φανταστώ έχει γράψει τους κωδικούς πρόσβασης;

346079

AUFGEBRACHT
22/11/2015, 21:43
346079

Κάτω βλέπω κάτι νούμερα... πάνω δεν μπορώ να το διαβάσω, μάλλον το όνομά του στα λατινικά;

George_Sp
22/11/2015, 21:47
Κάτω βλέπω κάτι νούμερα... πάνω δεν μπορώ να το διαβάσω, μάλλον το όνομά του στα λατινικά;

χαλάει πολύ στην επεξεργασία και εκ νέου αποθήκευση. αν ξέρεις 2 πράγματα να την επεξεργαστείς στο προσωπικό σου υπολογιστή χωρίς να την ανεβάσεις εξαρχής αλλού φαίνεται πολύ καλύτερα.

στην ουσία όμως να μείνουμε :lol:

MG-KTiNoS
22/11/2015, 21:51
346080

AUFGEBRACHT
22/11/2015, 21:51
χαλάει πολύ στην επεξεργασία και εκ νέου αποθήκευση. αν ξέρεις 2 πράγματα να την επεξεργαστείς στο προσωπικό σου υπολογιστή χωρίς να την ανεβάσεις εξαρχής αλλού φαίνεται πολύ καλύτερα.

στην ουσία όμως να μείνουμε :lol:

Ε ναι, αυτό προσπαθώ να καταλάβω, αν είναι οι κωδικοί πρόσβασης ή κάτι άσχετο, π.χ. τα ψώνια της ημέρας... αν και φαντάζομαι ότι είναι τα passwords.

AUFGEBRACHT
22/11/2015, 21:56
Πάντως εκεί στην Αστυνομία κάνουν φοβερή δουλειά στο συγκεκριμένο τομέα - και δεν κάνω πλάκα, απόδειξη ότι τώρα που πήγα να μπω η φωτό έχει ρετουσαριστεί και λείπει το post it!!!

Billymuse
22/11/2015, 22:00
Mονο και μόνο απο το site (http://www.infosolution.gr/) της εταιρείας μπορει να καταλάβει κανεις γιατί δεν έγιναν οι εκλογές..
Ο Παπαμιμίκος για να φαει καμια μίζα απο Μπάνσκο και Μυκονο ειναι καλός, τωρα επεκτάθηκε και σε πιο μεγαλες μπιζνες..

George_Sp
22/11/2015, 22:04
Πάντως εκεί στην Αστυνομία κάνουν φοβερή δουλειά στο συγκεκριμένο τομέα - και δεν κάνω πλάκα, απόδειξη ότι τώρα που πήγα να μπω η φωτό έχει ρετουσαριστεί και λείπει το post it!!!

Συμφωνώ. Επειδή είναι νεοσυσταθείσα υπηρεσία που ασχολείται με αυτά, κάνουν όντως καλή δουλειά. Το πρόβλημα είναι να μην μου ρθει κάνα email με ποινική δίωξη για τη δημοσίευση. Εκεί θα χρειαστώ τη βοήθεια του moto να τους πεί οτι είμαι καλό παλικάρι :lol:

skylaros
22/11/2015, 22:07
346081346081

MG-KTiNoS
22/11/2015, 22:08
ΑΥτη δεξιά ποιά είναι??

Billymuse
22/11/2015, 22:10
346081346081

Η άρθροιση των ηλικιών τους πρέπει να πιάνει μεχρι την εποχή του χαλκού

byron
22/11/2015, 22:11
Με τι ασχολείστε ρε 'σεις...

Διαβάστε την συγκλονιστική επικαιρότητα. Αυτά είναι τα νέα. (http://news247.gr/eidiseis/psixagogia/media/xardavellas-prospathhsan-na-me-viasoyn-15-tourkoi-alla-telika-htan-kourdoi-kai-glitwsa.3783718.html?utm_source=News247&utm_medium=MintaXasete_article&utm_campaign=24MediaWidget) :tooth:

AUFGEBRACHT
22/11/2015, 22:12
Συμφωνώ. Επειδή είναι νεοσυσταθείσα υπηρεσία που ασχολείται με αυτά, κάνουν όντως καλή δουλειά. Το πρόβλημα είναι να μην μου ρθει κάνα email με ποινική δίωξη για τη δημοσίευση. Εκεί θα χρειαστώ τη βοήθεια του moto να τους πεί οτι είμαι καλό παλικάρι :lol:

Να εύχεσαι να είναι e-mail, μη σκάσουν τπτ ΕΚΑΜ στα μαύρα μεσάνυχτα φοβάμαι... η πλάκα είναι πως μόλις μπήκα στη σελίδα του υπουργείου και μετά μπήκα πάλι εδώ ξαφνικά κολλάνε τα πάντα, ωχ σκέφτηκα, έχουν μπει στον υπολογιστή μου να δουν τι κουμάσι είμαι!!! Για να γυρίσουμε στον Τόσκα, είναι και πρώην στρατιωτικός κι έχει υπηρετήσει και Έβρο στα ΤΘ. Στην επιλαρχία που ήμουν στα γραφεία θυμάμαι είχαν μεγάλες αφίσες "Ο ΕΧΘΡΟΣ ΕΧΕΙ ΜΑΤΙΑ ΠΑΝΤΟΥ", "ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΣΤΡΑΜΜΕΝΗ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΕ ΠΑΡΑΘΥΡΑ" και τέτοια, φαίνεται ο Τόσκας δεν τις διάβασε...

byron
22/11/2015, 22:12
ΑΥτη δεξιά ποιά είναι??

H Σαπούντζο..

amyroukai
22/11/2015, 22:15
Με τι ασχολείστε ρε 'σεις...

Διαβάστε την συγκλονιστική επικαιρότητα. Αυτά είναι τα νέα. (http://news247.gr/eidiseis/psixagogia/media/xardavellas-prospathhsan-na-me-viasoyn-15-tourkoi-alla-telika-htan-kourdoi-kai-glitwsa.3783718.html?utm_source=News247&utm_medium=MintaXasete_article&utm_campaign=24MediaWidget) :tooth:

Και τότε θυμήθηκα πως ήμουν σε μια περιοχή Κούρδων, που οι Κούρδοι αγαπάνε πολύ τους Έλληνες και είπα τη λέξη Γιουνάν. Και κατάλαβαν ότι είμαι Έλληνας. Η λέξη Έλληνας λειτούργησε καταλυτικά σε αυτούς τους ανθρώπους".
Μάλιστα. Ακόμα μια φορά που η ελληνική τηλεόραση έπιασε πάτο.


ΛΟΛ με το μλκ...

Billymuse
22/11/2015, 22:16
Με τι ασχολείστε ρε 'σεις...

Διαβάστε την συγκλονιστική επικαιρότητα. Αυτά είναι τα νέα. (http://news247.gr/eidiseis/psixagogia/media/xardavellas-prospathhsan-na-me-viasoyn-15-tourkoi-alla-telika-htan-kourdoi-kai-glitwsa.3783718.html?utm_source=News247&utm_medium=MintaXasete_article&utm_campaign=24MediaWidget) :tooth:


Ανταγιάντιστος • 12 ώρες πριν

Μη φεύγεις! Στάσου, κάστανα!

67

Απάντηση

Κοινοποίηση ›

:lol:

AUFGEBRACHT
22/11/2015, 22:16
Με τι ασχολείστε ρε 'σεις...

Διαβάστε την συγκλονιστική επικαιρότητα. Αυτά είναι τα νέα. (http://news247.gr/eidiseis/psixagogia/media/xardavellas-prospathhsan-na-me-viasoyn-15-tourkoi-alla-telika-htan-kourdoi-kai-glitwsa.3783718.html?utm_source=News247&utm_medium=MintaXasete_article&utm_campaign=24MediaWidget) :tooth:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!! Φαντάζομαι τη συνέχεια της σκηνής, ο Χαρδαβέλλας να τρέχει στα κατσάβραχα και από πίσω του 15 νοματαίοι να φωνάζουν στα κουρδικά "Στάσου, κάστανα"... :bawl:

AUFGEBRACHT
22/11/2015, 22:18
Πάντως τελικά εκεί στη ΝΔ οι τύποι είναι απίστευτα troll με την εταιρεία που διάλεξαν...

http://www.infosolutions.gr/

Billymuse
22/11/2015, 22:21
Στο Πασοκ η Φώφη γιόρτασε την ξεφτίλα της ΝΔ και το ρίξε στο κλαρίνο
:lol:

346082

τι παρακμή ειναι αυτο το μαγαζί..με έψησε πάντως να παω για καμια ποταρα εκει με κανα εκλεκτό μέλος απο δω μεσα

Sapadak
23/11/2015, 08:42
Νέος ύμνος


Η νουδούλα ποτέ δεν πεθαίνει,
δεν τη σκιάζει καμία χακιά.
Μόνο λίγο το system σωπαίνει,
και ξανά παίρνει μπρος δυνατά.

Παπαμίκος, ο νέος Θου Βου μας,
από γκάφα σε γκάφα τραβά.
Να μη θελ' εκλογή Αρχηγού μας,
να μας κάνει και ρόμπα ξανά, ξανά, ξανά,
να μας κάνει και ρόμπα ξανά.

Μεϊμάρ μου, πού πήγε το κόμμα,
πώς κατάντησεν η δεξιά.
Σας γελάνε, ακόμη κι οι Ρόμα,
τσαντίρι τρούπιο γινήκατε πια, πια, πια,
τσαντίρι τρούπιο γινήκατε πια.

Κι ο μπουμπούκος, που θέλει και θρόνους,
βρήκε πάτημα, τώρα κι αυτός.
Να την πει σε Αρχές και Βαρόνους,
μπας και γίνει -οϊμέ- Αρχηγός, -γος, -γος,
μπας και γίνει, Θεέ, Αρχηγός.

Ο Κυριάκος, γουρλώνει τα μάτια,
και κοιτάζει το κόμμα στραβά.
Πώς θα γίνει, χωρίς μεγαμπάιτια,
να αλλάξει την κεντροδεξά, -ξα, ξα,
να αλλάξεις την Κεντροδεξά.

Κι ο μικρούλης, ο σιορ Τζιτζικώστας,
πάει κι αυτός κι η γενιά του η μπλου.
Να σας πάρει και ο Μητσικώστας,
για να κάνει στο σώου του το κλου, κλου, κλου,
για να κάνει στο σώου του, το κλου.

GFawkes
23/11/2015, 09:39
Στο Πασοκ η Φώφη γιόρτασε την ξεφτίλα της ΝΔ και το ρίξε στο κλαρίνο
:lol:

346082

τι παρακμή ειναι αυτο το μαγαζί..με έψησε πάντως να παω για καμια ποταρα εκει με κανα εκλεκτό μέλος απο δω μεσα

Ωραιο μαγαζι.....

να παμε....

Panos76
23/11/2015, 09:41
Ωραιο μαγαζι.....

να παμε....

μέσα (http://www.nightstories.gr/03/friday-nights-to-adiachorito-panormou)!

GFawkes
23/11/2015, 10:37
ρευμα αντι-κρικου βλεπω!!!

:lol:

Cpt. Haddock
23/11/2015, 11:34
Κάτω βλέπω κάτι νούμερα... πάνω δεν μπορώ να το διαβάσω, μάλλον το όνομά του στα λατινικά;

To χαρτάκι γραφει το username του: "YPOURGOS" και το φοβερο κρυπτο password...."123456" :cry:

Φυσικα, η φωτο κατεβηκε απο το site, αλλα οπως εγραψε καποιος, τωρα που ξερουμε το password μπορουμε να την ξανανεβάσουμε :lol:

pipe_smoker
23/11/2015, 11:41
To χαρτάκι γραφει το username του: "YPOURGOS" και το φοβερο κρυπτο password...."123456" :cry:



Το οποίο password προέκυψε, αφού πρώτα δοκίμασε το "1234", το σύστημα του πέταξε παραθυράκι "Ο κωδικός πρέπει να είναι τουλάχιστον 6 χαρακτήρες", σιχτίρισε, κι έβαλε το "123456":bawl:

Και βάζω και στοίχημα ότι κάπως έτσι πρέπει να έγινε:lol:

GFawkes
23/11/2015, 11:47
Λαμπρα πνευματα

346111

amyroukai
23/11/2015, 11:59
Το οποίο password προέκυψε, αφού πρώτα δοκίμασε το "1234", το σύστημα του πέταξε παραθυράκι "Ο κωδικός πρέπει να είναι τουλάχιστον 6 χαρακτήρες", σιχτίρισε, κι έβαλε το "123456":bawl:

Και βάζω και στοίχημα ότι κάπως έτσι πρέπει να έγινε:lol:

Και μετά λέμε για χάκερς απίθανης ικανότητας που κλέβουν έγγραφα από οργανισμούς και υπηρεσίες.

Άμα ο μαλάκας που του σέταρε το πισί ήταν ΤΟΣΟ μαλάκας, αν ο ίδιος είναι ΤΟΣΟ μαλάκας και δεν το άλλαξε με το που το είδε ή αν είναι ΤΟΣΟ μαλάκας που αυτό επέλεξε και αν γενικώς σε όλες τις υπηρεσίες του κόΖΜου υπάρχουν ΤΟΣΟ μαλάκες μέσα (που λογικά έτσι είναι) μόνο γέλιο και θλίψη μπορεί να προκαλέσει η αποκάλυψη...

dimmie_72
23/11/2015, 12:11
Τα θέματα ασφαλείας σας κάνουν εντύπωση η ότι κάποιος που αποφασίζει για τις τύχες μας χρειάζεται post it για να θυμάται το "υπουργός" και το "13456"; :lol:

pipe_smoker
23/11/2015, 12:21
Και μετά λέμε για χάκερς απίθανης ικανότητας που κλέβουν έγγραφα από οργανισμούς και υπηρεσίες.

Άμα ο μαλάκας που του σέταρε το πισί ήταν ΤΟΣΟ μαλάκας, αν ο ίδιος είναι ΤΟΣΟ μαλάκας και δεν το άλλαξε με το που το είδε ή αν είναι ΤΟΣΟ μαλάκας που αυτό επέλεξε και αν γενικώς σε όλες τις υπηρεσίες του κόΖΜου υπάρχουν ΤΟΣΟ μαλάκες μέσα (που λογικά έτσι είναι) μόνο γέλιο και θλίψη μπορεί να προκαλέσει η αποκάλυψη...

Εννοείται.

Καλά, ο μόνος που δε φταίει (φαντάζομαι) είναι αυτός που του το σέταρε.
Για υπολογιστή και μλκίες υπουργικές και κρατικές κλπ μιλάμε.
Ούτε καν ο υπολογιστάκιας του υπουργείου δε θα έπρεπε να γνωρίζει τους κωδικούς κλπ.

Λογικά υπάρχει ένα default username:ypourgos και pass:123456, για να μπει να τα αλλάξει και να βάλει αυτός τα δικά του.

Τέσπα, μ'αρέσει που το αναλύουμε κιόλας.

Εδώ είχανε βάλει "Πανούση" για υπουργό προστασίας του πολίτη:tooth:
Όλα τα άλλα περισσεύουν.

sniper
23/11/2015, 12:25
Ας μας πει κάποιος ότι δεν έχουν sso εκεί πέρα....

Δεινόσαυρος
23/11/2015, 18:04
Νέος ύμνος

Άσχετο, αλλά έχει προσέξει κανείς οτι είναι ο ίδιος (ΟΚ σχεδον) σκοπός με το
«Questa o quella» του Rigoletto;

Ιδιαίτερα αρμόζον εν προκειμένω.

bulmont
23/11/2015, 18:20
ΑΥτη δεξιά ποιά είναι??



Ελα τώρα, που δεν ξέρεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nicksior
23/11/2015, 18:25
ΑΥτη δεξιά ποιά είναι??

Αυτή η δεξιά είναι...


Η ΔΕΞΙΑ ρε παμπόνηρε θείο (μόνο εγώ σε πιάνω)....

amyroukai
23/11/2015, 19:32
Καλά, ο μόνος που δε φταίει (φαντάζομαι) είναι αυτός που του το σέταρε.


Και εγώ φαντάζομαι ότι αυτός που το σέταρε ήταν ο γνωστός του γνωστού του φίλου του κόμματος που ανέλαβε την προμήθεια και σετάρισμα γιατί το παιδί είναι δικό μας και ξέρει και μπλα μπλα και τι λέγαμε, ένας σέρβερ στο υπουργείο χάλασε και δεν τυπώνονται πανελλαδικά διπλώματα οδήγησης... γιατί έχουμε παραγγείλει άλλον με διαφανείς πάντα διαδικασίες αδιάβλητες... Σαν τις τίμιες εκλογές της ΝΔ με την εταιρία που φταίει, αλλά που τελικά όλοι στο κόμμα με αυτήν έκαναν τις διαφανείς κομπιουτεροδουλειές τους...

pipe_smoker
23/11/2015, 19:47
Και εγώ φαντάζομαι ότι αυτός που το σέταρε ήταν ο γνωστός του γνωστού του φίλου του κόμματος που ανέλαβε την προμήθεια και σετάρισμα γιατί το παιδί είναι δικό μας και ξέρει και μπλα μπλα....

Δε διαφωνώ.

Παρ'όλα αυτά, κι έτσι να έγινε (που είναι το πιθανότερο), και πάλι δε φταίει αυτός.
Άμα του είπε του Τόσκα (τί ωραία λεξούλα που βγαίνει με έναν αναγραμματισμό ρε πστη μου:lol:), "Μπσιτ! 'Φεντικό! Σε βάζω εγώ τώρα ένα απλό κωδικό και γιούζερνέημ για να μην τα ξεχάσεις, να, σου τα γράφω κι εδώ στο κίτρινο χαρτάκι, και έμπα με την πρώτη ευκαιρία να τα αλλάξεις ε?!"

Και πιασμάν να ήταν η ανάθεση έργου "Φορμάρισμα και σετάρισμα υπολογιστού νέου υπουργού":lol:, για τους κωδικούς δε νομίζω να φταίει ο μλκας που το ανέλαβε.


Κατά τα λοιπά συμφωνάμε....

Αλλά επειδή είμαστε ανώτεροι αθρώποι, δείχνουμε κατανόηση και επιβραβεύουμε την προσπάθεια.


346139

Cpt. Haddock
23/11/2015, 19:50
:lol:

346140

MG-KTiNoS
23/11/2015, 19:52
Εγώ δεν πιστεύω ότι είχαν πρόβλημα τα κομπιούτερ...
Είναι σικέ το ματς και κάποτε θα πάθουμε το τι και πως !
:wave2:

nick_VFR
23/11/2015, 19:59
Εγώ δεν πιστεύω ότι είχαν πρόβλημα τα κομπιούτερ...
Είναι σικέ το ματς και κάποτε θα πάθουμε το τι και πως !
:wave2:


Πάλι θα πάθουμε?? :cry::cry::cry::cry::cry:

Cpt. Haddock
23/11/2015, 20:02
Εγώ δεν πιστεύω ότι [...]

Δε μου κάνει εντυπωση :lol:

Την ίδια ώρα, σε ενα παραλληλο συμπαν, αυτο της Εσθονιας, πρώην σοβιετικης "δημοκρατιας", η κυβέρνηση δημοσιευσε τον κώδικα του συστηματος e-voting που ισχυει.

http://arstechnica.com/tech-policy/2013/07/estonia-publishes-its-e-voting-source-code-on-github/



Estonia publishes its e-voting source code on GitHub
System architect says he welcomes "development and security of the e-elections."

by Cyrus Farivar - Jul 13, 2013 4:00pm CEST
Share Tweet
76

All Estonians can vote online using their digital ID card.
European Parliament
Estonia, which created the world’s first nationwide Internet-based voting system, has finally released its source code to the public in an attempt to assuage a longstanding concern by critics.

"This is the next step toward a transparent system,” said Tarvi Martens, chairman of Estonia's Electronic Voting Committee, in an interview Friday with ERR, Estonia’s national broadcaster. “The idea, which was the result of joint discussion between numerous Estonian IT experts and the Electronic Voting Committee, was implemented today. We welcome the fact that experts representing civil society want to contribute to the development and security of the e-elections.”

Martens and his colleagues have now put the entire source code on GitHub—previously it was only made available after signing a confidentiality agreement.

As we reported last year, Estonia has had national voting via its Digital ID card since 2007. A Digital ID card is available to all Estonians and legal residents. The card uses open-source public key-private key encryption software (upgraded in 2011 to 2048-bit), which allows government agencies to perform various secure functions online connected with a citizen's identity. These include financial transactions, public transportation tickets, and student university admission records, among others.

Την ίδια ώρα στο βαλκανισταν εχουμε φακελους, τονους χαρτιων, παραβαν και καλπες. Επισης, οσοι μενουμε στο εξωτερικο δεν μπορουμε να ψηφισουμε.

Αντε γεια :wave2:

AUFGEBRACHT
23/11/2015, 20:15
Επισης, οσοι μενουμε στο εξωτερικο δεν μπορουμε να ψηφισουμε.


Τα τρίευρω πρόλαβαν και σας το πήραν;

byron
23/11/2015, 20:19
Δε μου κάνει εντυπωση :lol:

Την ίδια ώρα, σε ενα παραλληλο συμπαν, αυτο της Εσθονιας, πρώην σοβιετικης "δημοκρατιας", η κυβέρνηση δημοσιευσε τον κώδικα του συστηματος e-voting που ισχυει.

http://arstechnica.com/tech-policy/2013/07/estonia-publishes-its-e-voting-source-code-on-github/



Την ίδια ώρα στο βαλκανισταν εχουμε φακελους, τονους χαρτιων, παραβαν και καλπες. Επισης, οσοι μενουμε στο εξωτερικο δεν μπορουμε να ψηφισουμε.

Αντε γεια :wave2:

Καλά κρασιά...
Εδώ δεν έχουμε ανακαλύψει ακόμα την δυνατότητα χρήσης ενός και μοναδικού αριθμού για κάθε πολίτη...το e-voting μας μάρανε.

dimmie_72
23/11/2015, 20:29
"...has finally released its source code to the public in an attempt to assuage a longstanding concern by critics".

φήμες ότι ακολουθεί η VW αποδίδονται σε γνωστά τρολ. :rolleyes:

pipe_smoker
23/11/2015, 20:36
Καλά κρασιά...
Εδώ δεν έχουμε ανακαλύψει ακόμα την δυνατότητα χρήσης ενός και μοναδικού αριθμού για κάθε πολίτη...το e-voting μας μάρανε.

Ού να χαθείς να χάνεσαι!

Τα ξέρουμε τα κόλπα σας Εβραιομασόνοι! (https://www.youtube.com/watch?v=xnmv2B7CPXg)

paramedic
23/11/2015, 21:30
Την ίδια ώρα στο βαλκανισταν εχουμε φακελους, τονους χαρτιων, παραβαν και καλπες. Επισης, οσοι μενουμε στο εξωτερικο δεν μπορουμε να ψηφισουμε.

Αντε γεια :wave2:
Αυτό δεν το βρίσκω παράλογο γιατί δεν είναι λογικό κάποιος που μένει πχ 20 χρόνια στην Αμερική και δεν έχει ιδέα τι γίνεται στην Ελλάδα να ψηφίσει για το δικό μου μέλλον. Οχι πως εδώ ξέρουμε αλλά τουλάχιστον βρισκόμαστε σε αυτή την χώρα και τα λουζόμαστε τα λάθη μας οπότε απλά βρίζουμε τους εαυτούς μας :cry:

MG-KTiNoS
24/11/2015, 00:10
Ο πρόεδρος του Eurogroup, Γερούν Ντάισελμπλουμ δήλωσε ότι το ποσό των 10 δισ. ευρώ είναι στη διάθεση του Ταμείου Χρηματοπιστωτικής Σταθερότητας μόλις γνωστοποιηθούν οι ανάγκες των ελληνικών τραπεζών. Σημείωσε, επίσης, ότι η ανακεφαλαιοποίηση θα γίνει σύμφωνα με τις «κατά περίπτωση» αποφάσεις της διεύθυνσης ανταγωνισμού της Ευρωπαϊκής Επιτροπής για τις κρατικές ενισχύσεις. Σχετικά με την ανακεφαλαιοποίηση των τραπεζών, ο Γ. Ντάισελμπλουμ τόνισε ότι κρίσιμο συστατικό για την επιτυχή ολοκλήρωσή της αποτελεί η εφαρμογή της στρατηγικής για την αντιμετώπιση των μη εξυπηρετούμενων δανείων. Αυτό, όπως είπε ο πρόεδρος του Eurogroup, είναι κάτι που υπογράμμισε το ΔΝΤ, το οποίο συμμετείχε στο αποψινό Eurogoup μέσω τηλεδιάσκεψης.

:wave2:

άμα δε θες να πάει το σπίτι...
ΤΝΤ

:cry:

GFawkes
24/11/2015, 09:00
Αυτό δεν το βρίσκω παράλογο γιατί δεν είναι λογικό κάποιος που μένει πχ 20 χρόνια στην Αμερική και δεν έχει ιδέα τι γίνεται στην Ελλάδα να ψηφίσει για το δικό μου μέλλον. Οχι πως εδώ ξέρουμε αλλά τουλάχιστον βρισκόμαστε σε αυτή την χώρα και τα λουζόμαστε τα λάθη μας οπότε απλά βρίζουμε τους εαυτούς μας :cry:

Εαν μενει στο...Yerevan, Mariopol, Chisinau...Μπορει;
(αληθινη ιστορια....)

Cpt. Haddock
24/11/2015, 09:23
Αυτό δεν το βρίσκω παράλογο γιατί δεν είναι λογικό κάποιος που μένει πχ 20 χρόνια στην Αμερική και δεν έχει ιδέα τι γίνεται στην Ελλάδα να ψηφίσει για το δικό μου μέλλον. Οχι πως εδώ ξέρουμε αλλά τουλάχιστον βρισκόμαστε σε αυτή την χώρα και τα λουζόμαστε τα λάθη μας οπότε απλά βρίζουμε τους εαυτούς μας :cry:

Κοιτα, καποιος που μένει 20 χρονια στην Αμερικη, εχει ηδη αμερικανικη υπηκοότητα και ψηφιζει εκει. Το αν θα ψηφισει εδω, λιγο μας ενδιαφερει. Σκέψου ομως ποσες χιλιάδες ελληνες ειναι στο εξωτερικο προσωρινα (φοιτητες κλπ) και δε μπορουν να ψηφισουν.

Αφηνω στην ακρη το γεγονος οτι ο ελληνας που μενει στην αμερικη 20 χρονια, αν ερθει στην Ελλαδα μπορει να ψηφισει, ενας ξενος ομως που μενει στην Ελλαδα 20 χρονια, δε μπορει (ασχετα αν τον αφορα πιο αμεσα απο τον ελληνα της αμερικης)

Τεσπα...

tsompanis
24/11/2015, 09:47
Εικόνες αποσύνθεσης παντού ρε μάγκες. Σε δημόσιες υπηρεσίες, σε μαγαζιά σε εταιρίες
όλοι έχουν παραδώσει τα όπλα.
Δεν το κλείνουμε να τελειώνουμε:(

Panos76
24/11/2015, 09:56
Εικόνες αποσύνθεσης παντού ρε μάγκες. Σε δημόσιες υπηρεσίες, σε μαγαζιά σε εταιρίες
όλοι έχουν παραδώσει τα όπλα.
Δεν το κλείνουμε να τελειώνουμε:(

Έτσι ακριβώς! Εδώ και μια 5ετια το ψήνουμε και τώρα η ψυχολογία έχει πιάσει πάτο.

pipe_smoker
24/11/2015, 10:02
Δεν το κλείνουμε να τελειώνουμε:(

Define "κλείνουμε".

Οι περισσότεροι δεν έχουν κανένα πρόβλημα να το κάνουν αρκεί η χασούρα να μην είναι τόσο μεγάλη που να τους γ@μήσει ό,τι έχουν και δεν έχουν.
Και δεν τους αδικώ προσωπικά.

dimmie_72
24/11/2015, 10:21
Define "κλείνουμε".

Οι περισσότεροι δεν έχουν κανένα πρόβλημα να το κάνουν αρκεί η χασούρα να μην είναι τόσο μεγάλη που να τους γ@μήσει ό,τι έχουν και δεν έχουν.
Και δεν τους αδικώ προσωπικά.

define "χασούρα" γιατί απ ότι φαίνεται το οικονομικό που παραπλανητικά μας απασχολεί τόοοοοσο πολύ είναι το λιγότερο. αρκεί 1 μόνο χτύπημα ακόμη. :(

sniper
24/11/2015, 10:26
Oι Τούρκοι μόλις κατέρριψαν ένα SU-24 των Ρώσσων....

Καλά πάει.

spyrakos35
24/11/2015, 10:31
Oι Τούρκοι μόλις κατέρριψαν ένα SU-24 των Ρώσσων....

Καλά πάει.

το διάβασα και γω το πρωι αλλά ακομη δεν είχε ξεκαθαριστεί αν ήταν ρωσσικο ή συριακο

επιβεβαιώθηκε?

Cpt. Haddock
24/11/2015, 10:31
Define "κλείνουμε".

Παραδιδουμε τα κλειδια στους γερμανους μπας και αποτκησουμε καμια δημοσια διοικηση της προκοπης.

Δεν κανω πλακα...

BLiTzER
24/11/2015, 10:32
Ρωσικό ήταν. Οι Ρώσοι επιμένουν ότι δεν παραβίασε τουρκικό εναέριο χώρο.

sniper
24/11/2015, 10:33
το διάβασα και γω το πρωι αλλά ακομη δεν είχε ξεκαθαριστεί αν ήταν ρωσσικο ή συριακο

επιβεβαιώθηκε?

Έτσι λένε...

dimmie_72
24/11/2015, 10:42
Eίναι μοναδικό φαινόμενο στην ιστορία της εξωτερικής πολιτικής στη νεώτερη Ελλάδα, η Τουρκία πέρα από τα πολλαπλά ανοιχτά μέτωπα που έχει, να τα έχει και "σπασμένα" με όλες μα όλες τις μεγάλες δυνάμεις. Αυτός ο μαγικός συνδυασμός Νταβούτογλου-Ερντογάν δίνει τέτοια πάσα που ακόμη και πολιτικός επιπέδου Λεβέντη θα τον είχε εκμεταλλευτεί έστω και συγκυριακά. Ημείς... άδομεν!

alex14
24/11/2015, 10:44
Oι Τούρκοι μόλις κατέρριψαν ένα SU-24 των Ρώσσων....

Καλά πάει.

Ωχχχ

pipe_smoker
24/11/2015, 10:47
define "χασούρα" γιατί απ ότι φαίνεται το οικονομικό που παραπλανητικά μας απασχολεί τόοοοοσο πολύ είναι το λιγότερο. αρκεί 1 μόνο χτύπημα ακόμη. :(

Σωστό κι αυτό.


Παραδιδουμε τα κλειδια στους γερμανους μπας και αποτκησουμε καμια δημοσια διοικηση της προκοπης.

Δεν κανω πλακα...

Α, πάσο. Λάθος κατάλαβα.

Εγώ αναφερόμουν στον τομέα των επιχειρήσεων κλπ, και πόσο εύκολο είναι να πει κάποιος "Α γαμήδια, το κλείνω και ησυχάζω".

Με αυτό που λες διαφωνώ, αλλά είτε σύμφωνούμε είτε διαφωνούμε δε θα έχει και καμία σημασία έτσι όπως πάει....



Oι Τούρκοι μόλις κατέρριψαν ένα SU-24 των Ρώσσων....

Καλά πάει.

Μόνο καλά?

Ζάχαρη.
Ζάχαρη και τούρτα.

Ρε δε μπάμε καλά........

spyrakos35
24/11/2015, 10:47
Eίναι μοναδικό φαινόμενο στην ιστορία της εξωτερικής πολιτικής στη νεώτερη Ελλάδα, η Τουρκία πέρα από τα πολλαπλά ανοιχτά μέτωπα που έχει, να τα έχει και "σπασμένα" με όλες μα όλες τις μεγάλες δυνάμεις. Αυτός ο μαγικός συνδυασμός Νταβούτογλου-Ερντογάν δίνει τέτοια πάσα που ακόμη και πολιτικός επιπέδου Λεβέντη θα τον είχε εκμεταλλευτεί έστω και συγκυριακά. Ημείς... άδομεν!

σαν τι δλδ να κάναμε?

pipe_smoker
24/11/2015, 10:49
Eίναι μοναδικό φαινόμενο στην ιστορία της εξωτερικής πολιτικής στη νεώτερη Ελλάδα, η Τουρκία πέρα από τα πολλαπλά ανοιχτά μέτωπα που έχει, να τα έχει και "σπασμένα" με όλες μα όλες τις μεγάλες δυνάμεις. Αυτός ο μαγικός συνδυασμός Νταβούτογλου-Ερντογάν δίνει τέτοια πάσα που ακόμη και πολιτικός επιπέδου Λεβέντη θα τον είχε εκμεταλλευτεί έστω και συγκυριακά. Ημείς... άδομεν!

Να μείνουμε μήπως απλά στο γεγονός ότι η Ελλάδα δεν έχει καν εξωτερική πολιτική, μπας και γλιτώσουμε φαιά ουσία να σκεφτόμαστε τσάμπα?

GFawkes
24/11/2015, 10:51
σαν τι δλδ να κάναμε?

ΝΤΟΥ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ
https://www.youtube.com/watch?v=0Qmg63bUmtc

Panos76
24/11/2015, 10:52
σαν τι δλδ να κάναμε?

Το λιγότερο, μια πυγμή στα περί περιπολίας στο Αιγαίο. Ούτε εκεί!

tsompanis
24/11/2015, 11:03
Ωχχχ

Από το στόμα μου το πήρες:uplate:

PortisHead
24/11/2015, 11:06
define "χασούρα" γιατί απ ότι φαίνεται το οικονομικό που παραπλανητικά μας απασχολεί τόοοοοσο πολύ είναι το λιγότερο. αρκεί 1 μόνο χτύπημα ακόμη. :(

Σιγα μην αρκεί 1 μονο χτύπημα ακόμη.

Λαος , υπόδουλος 400 χρονια στους Τουρκους...εχει μάθει να υπομένει...ουυυυυυυ.
Εχει περασει στο DNA μας πλεον,γιαυτο δεν σηκωνουμε με τίποτα κεφαλι.

dimmie_72
24/11/2015, 11:37
Σιγα μην αρκεί 1 μονο χτύπημα ακόμη.



1 χτύπημα ακόμη σε μεγάλη ευρωπαϊκή πόλη θα προκαλέσει τέτοιες αλυσιδωτές αντιδράσεις (εκτός κι αν όλη η Δύση έχει πλέον ευνουχιστεί), που η οικονομίες θα είναι το τελευταίο που θα μας απασχολούν μιας και θα καταρρεύσουν.

Αν η Αμερική σήμερα ξανάγινε υπερδύναμη και κυρίως δύσκολα κάποιος-ποιος ISIS η παρεμφερής θα προβεί εκεί σε αντίστοιχη ενέργεια όπως η πρόσφατη, είναι γιατί δεν εξέλαβε το χτύπημα των δίδυμων πύργων μοιρολατρικά αλλά με θυσίες χρόνων σε Ιράκ, Αφγανιστάν και όπου αλλού, τους έδωσε να αντιληφθούν ότι δεν παίζει ιντερνετικά virtual games. Όταν προειδοποιούσε "είμαστε όλοι Αμερικανοί" ειρωνευόμασταν, τώρα γενήκαμεν όλοι jesuis.

Εδώ, όχι μόνον εμείς αλλά παντού στην Ευρώπη, προβληματιζόμαστε ακόμη για την πιθανότητα αύξησης της αστυνόμευσης. Αν έστω και ένας αυτούς τους σκεπτικιστές είχε ακούσει στη ζωή του Καλάσνικοφ να κροταλίζει, είμαι σίγουρος ότι θα διαδήλωνε γιατί ο 1 αστυνομικός σε κάθε γωνία δεν είναι αρκετός.

dimmie_72
24/11/2015, 11:40
σαν τι δλδ να κάναμε?

το απλό. να εκμεταλλευτούμε διπλωματικά αυτή τη συγκυρία προκειμένου να εξασφαλίσουμε ανταλλάγματα. πιο απλά δεν γίνεται. εξ άλλου αυτό δεν κάνουν πάντα όλοι, της τουρκίας συμπεριλαμβανομένης περισσότερο απ όλους;

αντιθέτως η Ελλάδα με Έλληνα επίτροπο στην ΕΕ για τη μεταναστευτική πολιτική εκδίδει έγγραφα όπου αναφέρεται: «Η θέση μας είναι ότι η Τουρκία δεν στέλνει συνειδητά και σκοπίμως πρόσφυγες μέσω Ελλάδας, όπως η Ελλάδα κάνει στη FYROM» .

όποιος ενδιαφέρεται περαιτέρω μπορεί να γκουγκλάρει το παραπάνω απόσπασμα του κειμένου για να το βρει σε ειδησεογραφικά sites.

spyrakos35
24/11/2015, 12:28
Έτσι λένε...

βγήκε και βίντεο με τον έναν πιλοτο (μάλλον νεκρός).....

nicksior
24/11/2015, 12:58
το απλό. να εκμεταλλευτούμε διπλωματικά αυτή τη συγκυρία προκειμένου να εξασφαλίσουμε ανταλλάγματα. πιο απλά δεν γίνεται. εξ άλλου αυτό δεν κάνουν πάντα όλοι, της τουρκίας συμπεριλαμβανομένης περισσότερο απ όλους;

αντιθέτως η Ελλάδα με Έλληνα επίτροπο στην ΕΕ για τη μεταναστευτική πολιτική εκδίδει έγγραφα όπου αναφέρεται: «Η θέση μας είναι ότι η Τουρκία δεν στέλνει συνειδητά και σκοπίμως πρόσφυγες μέσω Ελλάδας, όπως η Ελλάδα κάνει στη FYROM» .

όποιος ενδιαφέρεται περαιτέρω μπορεί να γκουγκλάρει το παραπάνω απόσπασμα του κειμένου για να το βρει σε ειδησεογραφικά sites.



Καλό είναι να προσέχουμε τι γράφουμε για ευαίσθητα εθνικά θέματα...

Πουθενά στο άρθρο δεν αναφέρεται ότι το έγγραφο εκδόθηκε απο την Ελλάδα ή τον Αβραμόπουλο...

Αντιθέτως αναφέρει πως εκδότης του εγγράφου είναι η ΕΕ και αποδέκτες ορισμένες μόνο χώρες , ως οδηγία για το τι στάση πρέπει να τηρήσουν στη σύνοδο κορυφής της Μάλτας αναφορικά με τις πιθανές αιτιάσεις της Ελληνικής πλευράς


http://www.euro2day.gr/news/economy/article/1375382/eggrafo-fotia-ths-ee-gia-koines-peripolies-sto.html

Bob_o_mastoras
24/11/2015, 13:01
Tι σκατα κανανε οι Τουρκοι...;;; :uplate:
Πανε καλα....;;;;;;;;;; :plaf:

Pan (dvs)
24/11/2015, 13:05
Να μείνουμε μήπως απλά στο γεγονός ότι η Ελλάδα δεν έχει καν εξωτερική πολιτική, μπας και γλιτώσουμε φαιά ουσία να σκεφτόμαστε τσάμπα?

Θα διαφωνησω.Το δυστυχημα ειναι οτι κανει.

sniper
24/11/2015, 13:07
Θα διαφωνησω.Το δυστυχημα ειναι οτι κανει.


Η περίπτωση Λάλα τα λέει όλα. Τα τι και ποιος.

el_hymador
24/11/2015, 13:10
Tι σκατα κανανε οι Τουρκοι...;;; :uplate:
Πανε καλα....;;;;;;;;;; :plaf:


oh shit. :rolleyes:

Pan (dvs)
24/11/2015, 13:10
Oι Τούρκοι μόλις κατέρριψαν ένα SU-24 των Ρώσσων....

Καλά πάει.

Απο μια αποψη,οντως καλα παει.

dimmie_72
24/11/2015, 13:12
Καλό είναι να προσέχουμε τι γράφουμε για ευαίσθητα εθνικά θέματα...

Πουθενά στο άρθρο δεν αναφέρεται ότι το έγγραφο εκδόθηκε απο την Ελλάδα ή τον Αβραμόπουλο...

Αντιθέτως αναφέρει πως εκδότης του εγγράφου είναι η ΕΕ και αποδέκτες ορισμένες μόνο χώρες , ως οδηγία για το τι στάση πρέπει να τηρήσουν στη σύνοδο κορυφής της Μάλτας αναφορικά με τις πιθανές αιτιάσεις της Ελληνικής πλευράς


http://www.euro2day.gr/news/economy/article/1375382/eggrafo-fotia-ths-ee-gia-koines-peripolies-sto.html

τo "εκδίδεται" αναφέρεται στην ΕΕ και ζητώ συγγνώμη για το συντακτικό. αντίθετα δεν ζητώ συγγνώμη για την άποψή μου ότι η ύπαρξη Έλληνα έμπειρου πολιτικού στο συγκεκριμένο πόστο έπρεπε να αποτρέψει την έκδοση τέτοιου εγγράφου.

επίσης πιστεύω ότι η έκδοση έγινε συνειδητά και εν γνώση μας για να χαϊδευτούν τα αυτιά της Τουρκίας για το χειρισμό των προσφύγων. αντί δλδ, όντας σε πλεονεκτική θέση να δίνουμε σφαλιάρες, τις τρώμε.

Pan (dvs)
24/11/2015, 13:13
Η περίπτωση Λάλα τα λέει όλα. Τα τι και ποιος.

Και αυτη η κινηση ,θεωρω οτι ειναι ενταγμενη στη λεγομενη εξωτερικη πολιτικη μας.

sniper
24/11/2015, 13:15
τo "εκδίδεται" αναφέρεται στην ΕΕ και ζητώ συγγνώμη για το συντακτικό. αντίθετα δεν ζητώ συγγνώμη για την άποψή μου ότι η ύπαρξη Έλληνα έμπειρου πολιτικού στο συγκεκριμένο πόστο έπρεπε να αποτρέψει την έκδοση τέτοιου εγγράφου.

επίσης πιστεύω ότι η έκδοση έγινε συνειδητά και εν γνώση μας για να χαϊδευτούν τα αυτιά της Τουρκίας για το χειρισμό των προσφύγων. αντί δλδ, όντας σε πλεονεκτική θέση να δίνουμε σφαλιάρες, τις τρώμε.

Η αλήθεια είναι ότι οι πένητες δεν μπορούν να κάνουν ό,τι θέλουν

sniper
24/11/2015, 13:19
Απο μια αποψη,οντως καλα παει.

Μόλις είδα το βίντεο με τον έναν πιλότο νεκρό και τους χουλιγκάνους με τα ΑΚ και με τα αλλάχου ακμπάρ τους μέσα στα γέλια...
Ναι, καλά πάει.