PDA

View Full Version : Ο Αντώνης του δρόμου



GFawkes
14/10/2015, 11:12
Για να μην γραφουμε μονο τα στραβα και τα αναποδα,
αλλα να βλεπουμε και τις ομορφες κινησεις, αλλα και στασεις ζωης απο τους λιγοτερο προικισμενους...

http://www.zougla.gr/greece/article/o-antonis-tou-dromou


Ενα τυφλο παιδι, τραγουδαει καθημερινα για τα προς το ζην στους δρομους της Νικαιας....

και η ανταποκριση ενος καλλιτεχνη (του οποιου δεν ειμαι φαν) !

342985

GFawkes
14/10/2015, 11:17
Το όνομά του είναι Αντώνης, ωστόσο δεν ξέρουμε αν το επίθετό του είναι όντως Μερακλής, όπως γράφεται στο διαδίκτυο ή του έχει δοθεί αυτό το προσωνύμιο από το μεράκι, με το οποίο τραγουδάει.

Ο Αντώνης βλέπει με τα μάτια της ψυχής, εντούτοις ο Θεός τον προίκισε με μία μελωδική φωνή που κάνει άπαντες να του βγάλουν το... καπέλο και να υποκλιθούν μπροστά του, άσχετα αν ακούν το συγκεκριμένο είδος μουσικής.

Πολλοί τον φωνάζουν και «Γονίδη των δρόμων», καθώς η αγάπη του για τον δημοφιλή τραγουδιστή είναι μεγάλη και ερμηνεύει πολλά από τα τραγούδια του, παίζοντας είτε το αγαπημένο του ακορντεόν είτε κάποιο άλλο από τα πολλά όργανα που ξέρει σε κάποιο σοκάκι.

Πάντα με το χαμόγελο ζωγραφισμένο στα χείλη, αυτό που χάνουμε συχνά-πυκνά οι περισσότεροι έχοντας πολύ πιο ασήμαντα προβλήματα στη ζωή μας.

https://youtu.be/LOuB6aszl0Q

zannisvel
14/10/2015, 11:19
Οποιος εχει βγει για φαγητο η βολτα στη Νικαια η στον Κορυδαλλο, τον ξερει τον Αντωνη. Ειναι πολυ αγαπητος και οντως εχει πολυ ωραια φωνη και ταιριαζει πολυ με το ακορντεον του.
Η αληθεια ειναι οτι δεν ηξερα το ονομα του, αλλα οποτε τον βλεπω τον χαιρομαι.
:beer:

STOYBI
14/10/2015, 12:03
GFawkes...............:beer::beer:

GFawkes
14/10/2015, 12:08
δυστυχως οι καθημερινοτητα και οι δυσκολιες μας εχουν κανει ψυχρους και γκρινιαριδες.

ας δουμε και λιγο φως, λιγη αισιοδοξια απο ενα παιδι δεν βλεπει με τα ματια αλλα με την ψυχη του!

devil's animal
14/10/2015, 12:08
μολις τωρα αυτο εβλεπα και εγω..πριν ανοιξεις το thread...
:beer::beer:

PortisHead
14/10/2015, 12:21
Κι ο Γονιδης ομως Αρχηγος....πήγε και τον βρήκε στο σπίτι του.
Μπραβο του.
Μακαρι να κανει κατι και για το παλικάρι...

*Edit*
"Ο Σταματης Γονιδης υποσχέθηκε πως θα του δώσει το καλύτερο του τραγούδι, το οποίο προόριζε για το επόμενο cd του."
Αυτα ειναι !!!

buckley
14/10/2015, 12:35
Και γω νόμιζα ότι ξεκίνησες να γράφεις ταξιδιωτικό για να μπεις στο μάτι του μαέστρου...

GFawkes
14/10/2015, 13:03
Και γω νόμιζα ότι ξεκίνησες να γράφεις ταξιδιωτικό για να μπεις στο μάτι του μαέστρου...

Τα ταξιδιωτικα μου τα κραταω για παρτη μου φιλε!!!
οπως και τις πιστες, κυππελα, γκαραζ κλπ...κλπ
δεν εχω αναγκη επιβεβαιωσης....
εκτος και εαν μιλαμε για 20χρονα πιπινια πισωβαρα με το κεντρο βαρους ψηλα στο θεο και μπαλκονια τεζα ...κλπ...κλπ..κλπ..

GFawkes
14/10/2015, 13:03
Κι ο Γονιδης ομως Αρχηγος....πήγε και τον βρήκε στο σπίτι του.
Μπραβο του.
Μακαρι να κανει κατι και για το παλικάρι...

*Edit*
"Ο Σταματης Γονιδης υποσχέθηκε πως θα του δώσει το καλύτερο του τραγούδι, το οποίο προόριζε για το επόμενο cd του."
Αυτα ειναι !!!


Αν και οπως εγραψα δεν ειναι στα ακουσματα μου ο Γονιδης( :priest: ) του απεδωσα τα ευσημα!!!