PDA

View Full Version : MOTO GP ROUND 17 23/25-10 SHELL MALAYSIA MOTORCYCLE GRAND PRIX



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

SHOOTER045
22/10/2015, 14:33
Ελα γιατρέ μού κανε μου δωράκι γενεθλίων
Και να μην το κάνεις όμως δεν πειράζει
VALE #46 ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΓΑ@@ΣΩ ΠΟΤΈ



που λέμε και στην Σαλονικα

BLiTzER
22/10/2015, 14:35
Θες να χρησιμοποιείς κάποιο άλλο χρώμα κι όχι το κίτρινο;

SHOOTER045
22/10/2015, 14:52
VALE #46

BLiTzER
22/10/2015, 14:53
Γελάω με την επιλογή, αλλά τουλάχιστον δεν αποκτώ 14 βαθμούς μυωπίας κάθε φορά που το βλέπω.

SHOOTER045
22/10/2015, 15:04
Γελάω με την επιλογή, αλλά τουλάχιστον δεν αποκτώ 14 βαθμούς μυωπίας κάθε φορά που το βλέπω.

Παραδοσιακά το χρώμα του είναι το κίτρινο
yellow forty six #46

MG-KTiNoS
22/10/2015, 15:06
Γελάω με την επιλογή, αλλά τουλάχιστον δεν αποκτώ 14 βαθμούς μυωπίας κάθε φορά που το βλέπω.

Ο από πάνω 46 βαθμους...
χαχαχαχαχα

MG-KTiNoS
22/10/2015, 15:07
Μαλεσία θα κερδίσει η Χόντα οπότε... ΣΚούρα τα πράματα για το Γιώργη
:cool:

SHOOTER045
22/10/2015, 15:10
Ο από πάνω 46 βαθμους...
χαχαχαχαχα

Νέο παιδί είμαι ακόμα για να έχω πρόβλημα στα μάτια, αν αποκτήσω θα ναι 46






Όπως πολύ σωστά είπε ο κτήνος.







Στο θέμα μας τώρα
Για Χοντα και ΜΜ το βλέπω και εγώ, αλλά να δούμε τι γνώμη έχει ο γιατρός

peterTHErider
22/10/2015, 15:17
Νέο παιδί είμαι ακόμα για να έχω πρόβλημα στα μάτια, αν αποκτήσω θα ναι 46






Όπως πολύ σωστά είπε ο κτήνος.







Στο θέμα μας τώρα
Για Χοντα και ΜΜ το βλέπω και εγώ, αλλά να δούμε τι γνώμη έχει ο γιατρός

αν το παρει ο μαρκ ο γιατρος θα πει πως και η δευτερη ειναι ταμαμ...

BLiTzER
22/10/2015, 15:19
Ρόσσι 2ος, Κλάψας 4ος.

spyrakos35
22/10/2015, 15:21
Ρόσσι 2ος, Κλάψας 4ος.


:kiss:

SHOOTER045
22/10/2015, 15:28
Ρόσσι 2ος, Κλάψας 4ος.

:-*♥♥♥♥shooter love blitzer ♥♥♥♥:-*

byron
22/10/2015, 15:40
Rossi
MM
Ianone
Pedrosa

JL πτώση από σημαιάκι VR που θα φύγει από τις κερκίδες και θα του αποσπάσει την προσοχή.

:lol:

Sapadak
22/10/2015, 15:45
Ετσι όπως είδα το ντουκο του Γιαννονε να πηγαίνει στας ευθείας, ειλικρινά απορώ τι θα γίνει στας ευθείας του Σεπανγκ. Είναι 2 κίολας!!!!!!!

MG-KTiNoS
22/10/2015, 15:49
Ετσι όπως είδα το ντουκο του Γιαννονε να πηγαίνει στας ευθείας, ειλικρινά απορώ τι θα γίνει στας ευθείας του Σεπανγκ. Είναι 2 κίολας!!!!!!!

να κοπέι το ντέζμο εδω κα τώρα....
ή να βάλουν όλοι το ίδιο μοτέρ χόντα
:cool:

byron
22/10/2015, 15:58
να κοπέι το ντέζμο εδω κα τώρα....
ή να βάλουν όλοι το ίδιο μοτέρ χόντα
:cool:

Αμ δεν είναι μόνο το desmo my lovely beast...

Ας έχουν ίδια ποσότητα καυσιμου, και θα δούμε με τι θα ταϊζουν το desmo...Γιατί ώς γνωστόν, ότι πάει καίει και οτι καίει πάει. :D

chillipf
22/10/2015, 15:58
Όλα ανοιχτά είναι όπως πάντα.

Τα ντουκάτι όμως τρέχανε πολύ, μα πάρα πολύ στο ίσωμα.
και δω έχουμε 2 από δαύτα, και είναι και μεγάλα....:D

spyro
22/10/2015, 16:02
1. παλίκαρος
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
2. ΜΜ
3. Dany
4. Iannone
5. Παππούς

:smokin:

chillipf
22/10/2015, 16:05
09.00 νομίζω είναι το μάτς ναι?

κατά τις 10.00 δηλαδή κινάμε για Μέγαρα λέει? :beer:

byron
22/10/2015, 16:09
1. παλίκαρος
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
2. ΜΜ
3. Dany
4. Iannone
5. Παππούς

:smokin:

Καλά...τραγούδα....:smokin:

Κοίτα μην το σηκώσει στην Μαλαισία ο doc μόνο...:smokin::smokin:

byron
22/10/2015, 16:12
09.00 νομίζω είναι το μάτς ναι?

κατά τις 10.00 δηλαδή κινάμε για Μέγαρα λέει? :beer:

Αλλάζει η ώρα όμως τα Σαββατο προς Κυριακή και δεν ξέρω αν έχει υπολογιστεί αυτό...

spyro
22/10/2015, 16:15
πέρα απο τη πλάκα, η αλήθεια είναι οτι στη Μαλαισία θα έχουν πρόβλημα τα Yamaha. δεν είναι καθόλου τεχνική πίστα κάτι μικρές στροφές έχει ανάμεσα απο κάτι τεράστιες ευθείες

MG-KTiNoS
22/10/2015, 16:15
Αμ δεν είναι μόνο το desmo my lovely beast...

Ας έχουν ίδια ποσότητα καυσιμου, και θα δούμε με τι θα ταϊζουν το desmo...Γιατί ώς γνωστόν, ότι πάει καίει και οτι καίει πάει. :D

In virtù del duplice podio del Ducati Team in Qatar, la capacità del carburante delle Desmosedici è stata ridotta da 24 a 22 litri.

La Direzione Gara della MotoGP™ ha ufficialmente comunicato al Ducati Team che, in base all’articolo 2.4.4.5.5 del Regolamento del Campionato del Mondo di Motociclismo FIM, la concessione di 24 litri di carburante viene revocata con effetto immediato.
:D

kai αααααα και ουυυυυυ
το ντέζμο του κοντού
:rotflmao:

spyro
22/10/2015, 16:16
09.00 νομίζω είναι το μάτς ναι?

κατά τις 10.00 δηλαδή κινάμε για Μέγαρα λέει? :beer:

έχει td την Κυριακή?

chillipf
22/10/2015, 16:18
Αγώνες :a014:

sapila racing
22/10/2015, 16:21
In virtù del duplice podio del Ducati Team in Qatar, la capacità del carburante delle Desmosedici è stata ridotta da 24 a 22 litri.

La Direzione Gara della MotoGP™ ha ufficialmente comunicato al Ducati Team che, in base all’articolo 2.4.4.5.5 del Regolamento del Campionato del Mondo di Motociclismo FIM, la concessione di 24 litri di carburante viene revocata con effetto immediato.
:D


Tα Ducati όντως τα κατέβασαν απο τα 24 στα 22, οι αλλοι όμως εχουν 20.
Και ειδικά για τον Rossi ειναι μεγαλύτερο το πρόβλημα! ;)

byron
22/10/2015, 16:26
In virtù del duplice podio del Ducati Team in Qatar, la capacità del carburante delle Desmosedici è stata ridotta da 24 a 22 litri.

La Direzione Gara della MotoGP™ ha ufficialmente comunicato al Ducati Team che, in base all’articolo 2.4.4.5.5 del Regolamento del Campionato del Mondo di Motociclismo FIM, la concessione di 24 litri di carburante viene revocata con effetto immediato.
:D

kai αααααα και ουυυυυυ
το ντέζμο του κοντού
:rotflmao:

Nten katalavainei ti grafei to ktinos...

Αν θέλεις να μου πείς πως απ΄τα 24 είναι στα 22 (όπως προέβλεπαν οι κανονισμοί σε περίπτωση βάθρων/δεύτερων/νίκης), να σου θυμίσω οτι οι άλλοι τρέχουν με 20.
Επίσης τα μοτέρ προς σπάσιμο είναι 12 vs 5 και η εξέλιξη είναι ελεύθερη στην factory 2.

Αν ενθυμούμαι σωστά, όρκο δεν παίρνω.

RaGe_Raptor
22/10/2015, 16:26
το ότι ο παππούς παίζει με αξιώσεις για πρωτάθλημα το '15 λέει πολλά από μόνο του...για εμένα μακάρι και να το πάρει.

φανταστείτε να λέγανε σε μερικούς (και καλά "φιλάθλους" κι όχι οπαδούς που είναι οι αγνοί του σπορ και κατέχουν γνώση.........)το '13 ότι ο παππούς θα το πάλευε ξανά........:evil:

LogOutGoRide
22/10/2015, 16:45
να κοπέι το ντέζμο εδω κα τώρα....
ή να βάλουν όλοι το ίδιο μοτέρ χόντα
:cool:

Έτσι ακριβώς!
Και μοτέρ HONDA όλοι και τον ίδιο αριθμό κινητών. Όχι μόνο λίγα λίτρα περισσότερο καύσιμο.
Και επιτέλους να βάλουν κάποιοι κοτσαδούρες, δεν θα γίνονται οι υπόλοιποι μπίλιες κάθε φόρα να για τους φτάσουν γιατί δεν μπορούν μόνοι τους να κάνουν έναν γύρο της προκοπής!

Δεν είναι όμως παράξενο το πως, ενώ ο Iannone έριχνε στην ευθεία της Αυστραλίας δυο μηχανάκια τα Yamaha, στα δοκιμαστικά, έμεινε πίσω του σκόπιμα σχεδόν γύρους;

FotisFz1
22/10/2015, 16:52
Ο Γιατρος εκραξε τον Μαρκεζ στην συνεντευξη τυπου....
Βλεπω να εχουμε γουστα το ΣΚ μεταξυ τους
http://www.motogp.com/en/news/2015/10/22/rossi-marquez-would-prefer-lorenzo-to-win/187955

RaGe_Raptor
22/10/2015, 16:58
κάποτε είχα πει "ας παίζεται κανας τίτλος και θα δείτε που θα πανε τα χαμογελάκια...",πέρυσι νομίζω.....

Argonautis46
22/10/2015, 17:32
Δείχνει να το πιστεύει ο Γιατρός αυτό που λέει.
Η αλήθεια είναι οτι ηταν πολύ φανταχτερός ο τελευταίος γύρος του Marc σε σχέση με τους προηγούμενους.
Προσπαθώ να είμαι αντικειμενικός αλλα δεν μπορώ :cry:

fanboy:ninja:

LogOutGoRide
22/10/2015, 17:34
Έχει νευράκια ο γιατρός;
Τι έγινε; αρχίζει να πιστεύει ότι το χάνει ή είναι ένα από τα τελευταία του χαρτιά στην μάχη του 7 τίτλου του;

RaGe_Raptor
22/10/2015, 17:40
Έχει νευράκια ο γιατρός;
Τι έγινε; αρχίζει να πιστεύει ότι το χάνει ή είναι ένα από τα τελευταία του χαρτιά στην μάχη του 7 τίτλου του;

τελευταία χαρτιά...θέλει να στρέψει την προσοχή όλων στο τι κάνει ο Μαρκ γιατί όντως πιστεύει αυτά που λέει..το θέμα είναι μην επικεντρωθεί τόσο στο Μαρκ που χάσει το Χόρχε.
Disclaimer:τα παραπάνω είναι προσωπικές απόψεις-εκτιμήσεις και σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν την "απόλυτη αλήθεια"... :)

tools
22/10/2015, 17:40
πολλη ενδιαφερουσα συνεντευξη τυπου (απο μεριας του ροσι κυριως), τωρα που τα αιματα εχουν αναψει.

δυο πραγματα κραταω.
1ο, ποσο αποφασισμενος δειχνει ο γιατρος.
δεν λογαριαζει ουτε την σχεση του με τον μαρκ, αλλα ουτε και να τσαλακωσει λιγο τον εγωισμο του παρουσιαζομενος ως ερμαιος του μικρου, προκειμενου να εξασφαλισει τις καλυτερες συνθηκες για τους 2 τελευταιους αγωνες.
σωστα, γιατι το 10ο -αν ερθει- θα τα διαγραψει ολα αυτα εν ριπη οφθαλμου!
2ο, την διπλη ειρωνια του πραγματος.ειρωνια να γκριναζει για κατι τετοιο ο ροσι και ειρωνια να χασει ετσι το πρωταθλημα.
(αν οντως επαιζε ο μαρκ και αν ισχυε οτι επαιζε ο ροσι εκεινα τα χρονια με το rcv) αυτο για το οποιο αγαπησε ο κοσμος τον ροσι και κατακρινει τους αντιπαλους του, οταν κανουν διαφορετικα -οτι δεν εφευγε μπροστα να εξαφανιστει και καθοταν και χαριζε θεαμα- τωρα που το κανει καποιος αλλος, δεν τον συμφερει και μπορει να του στοιχισει το 10ο!

οπως και να εχει, μακαρι οι τελευταιοι δυο αγωνες να ειναι σαν της αυστραλιας και ανταξιοι των πρωταγωνιστων τους.

υγ.ο λορενθο, οταν ρωτηθηκε αν βοηθηθηκε, ειπε ''ναι, κυριως στον τελευταιο γυρο''.

devil's animal
22/10/2015, 17:42
Ο Γιατρος εκραξε τον Μαρκεζ στην συνεντευξη τυπου....
Βλεπω να εχουμε γουστα το ΣΚ μεταξυ τους
http://www.motogp.com/en/news/2015/10/22/rossi-marquez-would-prefer-lorenzo-to-win/187955



βγαζει τσιτες και ειναι λογικο αλλα αν οντως ο μικρος ηθελε να ευνοησει τον lorenzo θα καθοταν και θα επαιρνε την 2η θεση και δεν θα τον κατεκρινε κανενας...

LogOutGoRide
22/10/2015, 17:44
Για τον Iannone δεν μας είπε όμως. Και αυτός θέλει τον Lorenzo πρωταθλητή; εκτός και αν θεωρεί δεδομένο ότι τον έχει και δεν είναι πρόβλημα.
Δεν το περίμενα αυτό από τον γιατρό.

Μήπως να σταματούσαν να τρέχουν οι υπόλοιποι για να μην ζορίζεται;

Argonautis46
22/10/2015, 17:58
Για τον Iannone δεν μας είπε όμως. Και αυτός θέλει τον Lorenzo πρωταθλητή; εκτός και αν θεωρεί δεδομένο ότι τον έχει και δεν είναι πρόβλημα.
Δεν το περίμενα αυτό από τον γιατρό.

Μήπως να σταματούσαν να τρέχουν οι υπόλοιποι για να μην ζορίζεται;

Το ίδιο πράγμα πάντως είπε και ο Iannone.
O Γιατρός αιτιολόγησε αυτά που είπε αργότερα
Why do you think he did this?
“Because he would prefer Lorenzo to win. He is angry at me for a personal matter. Although he never said it, he thinks that in Argentina I made him crash; and then at Assen he is still thinking about the last chicane, in his head he feels he should have won that race. Since then he has been angry and thinking like a child: I do not win, but you do not win either. At this point, the lesser evil is for him is for Lorenzo to win.”

Όσο και να το πιστεύω/θέλω να το πιστεύω, φυσικά και δεν μπορούμε να ξέρουμε. Στην τελική δεν θα κάτσουμε να κλαφτούμε ούτε για τον χ ούτε για τον y. Προσωπικά είμαι ικανοποιημένος με την απόδοση του Γιατρού. Σημασία έχουν οι επόμενοι αγώνες. Για να δούμε!

Hayate
22/10/2015, 18:05
Διαφημιστικές παπαριές για να πουλάει το προϊόν...Λες και θα έπαιρνε το 10ο και θα σταμάταγε ο Ρόσσι...@@ιες καμαρωτές.Απλά βρήκαν οτι πουλάει να υπάρχει "πολεμικό κλίμα" και το πάνε καλά το γράμμα.Σα τα κράνη του λορένθο ένα πράμα!Γέρασες όμως γιατρούκο και οι άλλοι πλέον είναι νεώτεροι και με φουσκοθαλασσιές για δόξα.Τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή,πάντα κάποια στιγμή θα έρχεται κάποιος καλύτερος απο εμάς.Στην περίπτωση του Rossi χρειάζονται πολλά πρωταθλήματα ακόμα για να τον ξεπεράσουν στο πρακτικό του θέματος,υπάρχει όμως μέλλον κ φαίνεται αγώνα με τον αγώνα

SHOOTER045
22/10/2015, 18:07
Έχει νευράκια ο γιατρός;
Τι έγινε; αρχίζει να πιστεύει ότι το χάνει ή είναι ένα από τα τελευταία του χαρτιά στην μάχη του 7 τίτλου του;

Τίποτα δεν χάνεται και τίποτα δεν χάθηκε πριν χαθεί οριστικά.
Και το οριστικά θα είναι σε τρεις εβδομάδες μετά τον τελευταίο αγώνα.Η εκτός αν παίξει κάποια πτώση(πραγμα που απεύχομαι) και για τον ίδιο και για τον Γιώργη.
Κατ αρχήν οι haters θα μιλήσουν για πετσινο τίτλο, ότι δεν το πήρε στα ίσα μπλα μπλα μπλα
Είπε την άποψη του, δεν γκρινιαξε σαν μυξοπαρθενα, το κράνος μου, τα λάστιχα μού, το έτσι μού κλπ κλπ
Σαν θεατής δεν περίμενα το σκυλιασμα του κοντού στην αραγκον,ουτε το ξεπέταγμα του γιανονε.
Οκ ασταθμητοι παράγοντες αν δεν είσαι εσύ καλός μη περιμένεις βοήθεια από άλλους.
Βοήθεια η οποία εκούσια η ακούσια φαίνεται να λειτουργεί υπέρ τού Γιώργου.
Η ιστορία θα δείξει.
Ο ΜΜ στην προκειμένη το έχει χαμένο φέτος προ πολλού, αλλά ο Σούπερ ντουπερ ουαου γαμάτος ΜΜ μάλλον δεν θέλει ο κατά 14 χρόνια μεγαλύτερος τού VALE να πάρει το δέκατο.
Στην τελευταία προσπέραση που έκανε ο ΜΜ στο Philip island έκαναν σάντουιτς τον Γιατρό,και πάλι λίγα είπε.
Αν αυτό γινόταν στο Γιώργο τι?
Αν στην Ολλανδία στην θέση τού γιατρού ήταν ο Γιώργος και τον χρησιμοποιούσε όπως έκανε ο ΜΜ σαν κερμπ για να μείνει στην στροφή τι θα γινόταν?
Για πήγαινε λίγο πίσω δες το βλέμμα και την χειρονομία τού Γιώργου όταν αλλάξανε μηχανάκια στο misano και ο ΜΜ έφυγε με φόρα και πήγε πάνω στον Γιώργο.
Εν κατακλείδι μπορεί ηθελημένα να μην βοηθάνε, αλλά ηθελημένα δεν θέλουν τον μεγαλύτερο σε ηλικία οδηγό από όλους στο γκριντ,αλλα και συνάμα τον μεγαλύτερο οδηγό όλων των εποχών,να πάρει τον έβδομο τίτλο στα MOTO GP και 10ο συνολικά.
Αυτήν την εντύπωση έχω και αυτό καταθέτω και άνθρωποι είναι και αυτοί δεν είναι ρομπότ, έχουν νεύρα και συναισθήματα, μπροστά σε αυτά που εσυρε κατά καιρούς ο Γιώργος είναι πταίσματα τα λόγια τού γιατρού

ΝIKOLTSOS
22/10/2015, 18:10
Ο Γιατρος εκραξε τον Μαρκεζ στην συνεντευξη τυπου....
Βλεπω να εχουμε γουστα το ΣΚ μεταξυ τους
http://www.motogp.com/en/news/2015/10/22/rossi-marquez-would-prefer-lorenzo-to-win/187955

Εγώ το αντιλαμβάνομαι σαν χτύπημα στην ψυχολογία του Lorenzo....

"...I am quite concerned because to have to fight with Lorenzo is one thing, but if you have to beat Marquez as well, everything becomes much more difficult, to be honest"
Ok καλός ο lorenzo αλλά κατώτερος από το marquez (και έμμεσα) και από εμένα που είμαι πρώτος και θα το πάρω αν δεν βοηθήσει κανείς τον Lorenzo...
κτλ.
τκλ.


Και γ@#$%@ω πρωτάθλημα... πόσες φορές έχετε δει τον αγώνα???
:a014:

GIOTIS750
22/10/2015, 18:11
MotoGP Sepang



Παρασκευή 23/10/2015

03:55 MOTO3 ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ 1

04:50 MOTOGP ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ 1

05:50 MOTO2 ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ 1

08:05 ΜΟΤΟ3 ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ 2

09:00 MOTOGP ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ 2

10:00 MOTO2 ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ 2



Σάββατο 24/10/2015

03:55 ΜΟΤΟ3 ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ 3

04:50 ΜΟΤΟGP ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ 3

05:50 MOTO2 ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ 3

07:30 MOTO3 ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ

08:25 MOTOGP ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ 4

09:05 MOTOGP ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ 1+2

10:00 MOTO2 ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ



Κυριακή 25/10/2015

03:35 ΜΟΤΟ3 ΖΕΣΤΑΜΑ

04:05 ΜΟΤΟ2 ΖΕΣΤΑΜΑ

04:35 MOTOGP ΖΕΣΤΑΜΑ

05:45 ΜΟΤΟ3 ΑΓΩΝΑΣ

07:05 ΜΟΤΟ2 ΑΓΩΝΑΣ

08:30 MOTOGP ΑΓΩΝΑΣ

LogOutGoRide
22/10/2015, 18:19
Σωστά όλα αυτά και κάθε άποψη δέκτη. Φυσικά μπράβο του για την προσπάθεια, άσχετα με το αποτέλεσμα.
Ας κάνει όμως αυτό που μπορεί και αν υπάρχει στην μέση σχέδιο για την μη κατάκτηση του πρωταθλήματος από όλους, ας αφήσει τους θεατές να το δουν.
Δεν μίλησε για το κράνος κλπ, άλλα τα άλλα παιδάκια δεν τον παίζουν και η μικρή Ελένη, κάθεται και κλαίει.
Η απάντηση μπορεί να είναι μόνο μια και μόνο ο VR46 είναι ικανός να την δώσει.
Νίκη και στους δυο αγώνες και ας τους αφήσει να κάνουν τα δικά τους.

Έχω δει τον αγώνα συνολικά τρεις φορές.
Θα ψάξω να τον κατεβάσω όμως, γιατί λήγει σε λίγο η συνδρομή μου και δεν θα μπορώ μέσα στον χειμώνα.
Μακάρι να βγει καμία προσφορά πάλι με 1€ off season, όπως πέρσι.

byron
22/10/2015, 18:58
Χμμμ...άσχετα με το αν πιστεύω πως οι απαντήσεις δίνονται μέσα στην πίστα, κρατάω δύο πράγματα.

1) Οτι ο Rossi δεν συνηθίζει να γκρινιάζει για τους αντιπάλους του, ή να ζητάει να του φέρονται με το γάντι, κάτι που μάλλον πρώτη φορά συμβαίνει τόσο "ξερά" σε συνέντευξη του για αντίπαλο. Ακόμα και για τον Max (που αναφέρεται σ΄αυτόν) δεν είχε βγει παραέξω η κόντρα ή οι μπουνιές που έπεσαν.

2) Αυτό που λέει, είναι πως σκοπίμως έπαιζε μαζί του προκειμένου να τον καθυστερήσει και να μπουν και άλλοι αναβάτες ανάμεσα (μεγαλώνοντας την διαφορά εναντίον του), ενώ τους είχε για πλάκα. Κάτι που φάνηκε στον τελευταίο γύρο, οπου ο ΜΜ έβγαλε από το πουθενά ένα κουφό γυρολόγιο.
Ο λόγος που δεν άφησε τον JL να κερδίσει, είναι προφανής φαντάζομαι. Ναι μεν, θα ήθελε να το πάρει ο JL (αφού ο ίδιος είναι εκτός), αλλά σε καμμία περίπτωση δεν θα άφηνε κάποιον που είναι πιο αργός να του πάρει την νίκη και τη δόξα.

Ίσως να έχουν βάση αυτά που λέει ο Rossi, μιας και τα γυρολόγια (http://resources.motogp.com/files/results/2015/AUS/MotoGP/RAC/analysisbylap.pdf?v3_8089a514) είναι μάλλον...περίεργα. Όταν σχεδόν σε όλους τους γύρους, και οι 4 παίζουν μεταξύ 1:29:700 - 1:29:900 και στον τελευταίο γύρο οι 3 τους έχουν πάνω από 1:30...o MM κάνει 1:29:280 (1 sec λιγότερο) που είναι και ο ταχύτερος γύρος του αγώνα (!!).

Τι να κάνουμε όμως...343274

BLiTzER
22/10/2015, 19:15
αν οντως ο μικρος ηθελε να ευνοησει τον lorenzo θα καθοταν και θα επαιρνε την 2η θεση και δεν θα τον κατεκρινε κανενας...

Το σκέφτηκα κι εγώ, αλλά δεν είναι ηλίθιος. Φυσικά και τον νοιάζουν οι πρώτες θέσεις. Οι πρώτες θέσεις μένουν. Είναι κόντρα με τον Rossi, αλλά και την ιστορία ;)

devil's animal
22/10/2015, 19:25
ελατε ρε μαγκες...σοβαρα...μην βγαζετε συνωμοσιες απο το πουθενα επειδη το λεει ο Rossi σε μια συνεντευξη...ελεος δλδ..:whiteflag:

πιθανοτατα ο μικρος να ΜΗΝ θελει να παρει ο rossi το πρωταθλημα γιατι εχουν μαλλιοτραβηχτει καποιες φορες φετος και ευνοημενος εχει βγει ο rossi...
πιθανοτατα να νοιωθει αδικημενος απο το Assen που οι αγωνοδικες εκαναν τα στραβα ματια για το "κοψιμο" του γιατρου απο τα γρασιδια, λεγοντας "δεν ειχε προσπερασει ο marquez, οποτε δεν οφειλε ο rossi να δωσει την θεση του" ενω ειχε κανει ξεκαθαρη προσπεραση πριν τελειωσει η στροφη και μετα βρηκαν και το κοψε ευθεια...


αλλα γιατι να μην παρουμε τα λεγομενα του rossi σαν προπαγανδα κατα και των 2 ανταγωνιστων του?
και οι 2 ειναι ξεκαθαρα πιο γρηγοροι απο εκεινον και λογω συγκυριων και τυχης, αυτη την στιγμη ειναι μπροστα στο πρωταθλημα με ευθραστη διαφορα και φοβαται να το χασει μετα απο τοσο αγωνα...

byron
22/10/2015, 19:29
Αξίζει να δει κάποιος το αναλυτικό των γύρων παραπάνω.
Είναι φανερό οτι ο ΜΜ "έπαιζε" με τον Rossi και τον καθυστερούσε. Σε πάρα πολλούς γύρους ενώ είναι μπροστά από τον VR, γυρνάει πάνω από το 1:30 (με τον VR αναγκαστικά να ακολουθεί), με αποκορύφωμα τον 12ο (ΜΜ 1:30:507) σε σχέση με τον 13ο (ΜΜ 1:29:571). Αργότερα ξαναανεβαίνει στο 1:29:900 και πέφτει στο lap record στον τελευταίο γύρο, δλδ μπορεί και ανεβοκατεβάζει όπου γουστάρει 1 sec. ;)

ptc
22/10/2015, 19:32
Η Castrol "ντυνει" τον Cal Crutchlow.

https://instagram.com/p/9I5rH_sAeL/

RaGe_Raptor
22/10/2015, 19:34
μια χαρά αλήθεια είναι όσα λέει (δηλώσεις ΜΜ στο Άσσεν). αλλά μεγάλο φάουλ που βγαίνει και τα λέει ... αφού ρε μπαγλαμά τα ξέρεις αυτά τα κόλπα,τώρα σε πειράζουν? επικοινωνιακό το παιχνίδι καθαρά μιας και τα βλέμματα θα είναι στον ΜΜ. πάρτο στην πίστα κι άσε τα παιδιά να παίζουν.εμένα δε μου άρεσε σαν κίνηση και περισσότερο δε μου άρεσε ο τρόπος που τα είπε με γελάκια και παύσεις που έδειχναν αμηχανία.

byron
22/10/2015, 19:36
πιθανοτατα ο μικρος να ΜΗΝ θελει να παρει ο rossi το πρωταθλημα γιατι εχουν μαλλιοτραβηχτει καποιες φορες φετος και ευνοημενος εχει βγει ο rossi...
πιθανοτατα να νοιωθει αδικημενος απο το Assen που οι αγωνοδικες εκαναν τα στραβα ματια για το "κοψιμο" του γιατρου απο τα γρασιδια, λεγοντας "δεν ειχε προσπερασει ο marquez, οποτε δεν οφειλε ο rossi να δωσει την θεση του" ενω ειχε κανει ξεκαθαρη προσπεραση πριν τελειωσει η στροφη και μετα βρηκαν και το κοψε ευθεια...


Καλά...αυτό μάλλον μόνο εσύ το είδες. Τσέκαρε τις φωτό στο thread του Assen που είχε βάλει κάποιο παιδί, και πες μου που είχε προσπεράσει και ποιός πήγε να βγάλει τον άλλο απ΄΄ έξω.


αλλα γιατι να μην παρουμε τα λεγομενα του rossi σαν προπαγανδα κατα και των 2 ανταγωνιστων του?
και οι 2 ειναι ξεκαθαρα πιο γρηγοροι απο εκεινον και λογω συγκυριων και τυχης, αυτη την στιγμη ειναι μπροστα στο πρωταθλημα με ευθραστη διαφορα και φοβαται να το χασει μετα απο τοσο αγωνα...

Κοίτα...συνωμοσίες δεν κάνω κέφι ούτε και εγώ. Το θέμα των περίεργων γυρολογίων παίζει όμως και μπορείς να το τσεκάρεις. Και μάλλον αυτό που θα δεις, είναι πως ο Rossi είχε καλύτερους χρόνους απ΄τον JL (δεν κατέβηκε ποτέ κάτω απ΄το 1:29:700) ενώ ο Rossi όταν δεν είχε μπροστά του τον MM έκανε 1:29:35-1:29:50-1:29:60

Στα παπάκια μας και ας πέρναγε ο VR θα πεις, αλλά το ανεβοκατεβασμα του 1sec που κάνει ο ΜΜ είναι ολίγον παράδοξο.

devil's animal
22/10/2015, 19:45
Αξίζει να δει κάποιος το αναλυτικό των γύρων παραπάνω.
Είναι φανερό οτι ο ΜΜ "έπαιζε" με τον Rossi και τον καθυστερούσε. Σε πάρα πολλούς γύρους ενώ είναι μπροστά από τον VR, γυρνάει πάνω από το 1:30 (με τον VR αναγκαστικά να ακολουθεί), με αποκορύφωμα τον 12ο (ΜΜ 1:30:507) σε σχέση με τον 13ο (ΜΜ 1:29:571). Αργότερα ξαναανεβαίνει στο 1:29:900 και πέφτει στο lap record στον τελευταίο γύρο, δλδ μπορεί και ανεβοκατεβάζει όπου γουστάρει 1 sec. ;)

δλδ ρε Βυρωνα θες να μας πεις οτι ο marquez ρισκαριζε να βρισκεται αναμεσα απο rossi και iannone με τον κινδυνο να φυγουν ολοι μαζι εκτος ή να τους παρει παραμαζωμα ο τρελος Τζο απο μπροστινο με την εμπνευση που ειχε και το ειχε προσχεδιασει να περασει στον τελευταιο γυρο τον lorenzo, μονο και μονο για να την σπασει στον rossi...:a014:

και πως ευνοηθηκε ο lorenzo απ'ολο αυτο? που ηξερε ο marquez οτι θα προσπερασει ο iannone τον φιλο του και θα γινει το 2-4 και οχι το 2-3??



τα γυρολογια αλλαζουν γιατι αλλαζουν και οι θεσεις, και μπορει να εχεις καλυτερο γυρολογιο και να εισαι πισω απο καποιον γιατι ο καποιος να κλεινει πορτες...
και ο rossi στον 8ο γυρο ηταν πιο γρηγορος απ'ολους και ηταν στην 3η θεση...τι σημαινει αυτο?

Argonautis46
22/10/2015, 19:47
ελατε ρε μαγκες...σοβαρα...μην βγαζετε συνωμοσιες απο το πουθενα επειδη το λεει ο Rossi σε μια συνεντευξη...ελεος δλδ..:whiteflag:

πιθανοτατα ο μικρος να ΜΗΝ θελει να παρει ο rossi το πρωταθλημα γιατι εχουν μαλλιοτραβηχτει καποιες φορες φετος και ευνοημενος εχει βγει ο rossi...
πιθανοτατα να νοιωθει αδικημενος απο το Assen που οι αγωνοδικες εκαναν τα στραβα ματια για το "κοψιμο" του γιατρου απο τα γρασιδια, λεγοντας "δεν ειχε προσπερασει ο marquez, οποτε δεν οφειλε ο rossi να δωσει την θεση του" ενω ειχε κανει ξεκαθαρη προσπεραση πριν τελειωσει η στροφη και μετα βρηκαν και το κοψε ευθεια...


αλλα γιατι να μην παρουμε τα λεγομενα του rossi σαν προπαγανδα κατα και των 2 ανταγωνιστων του?
και οι 2 ειναι ξεκαθαρα πιο γρηγοροι απο εκεινον και λογω συγκυριων και τυχης, αυτη την στιγμη ειναι μπροστα στο πρωταθλημα με ευθραστη διαφορα και φοβαται να το χασει μετα απο τοσο αγωνα...

343275

SHOOTER045
22/10/2015, 19:57
343275

Να σαι καλα
Και ότι το έψαχνα.
Πέρα απ αυτό το ότι τον χρησιμοποίησε σαν στοπ και θα έπρεπε να του ρίξουν drive through
Αυτό πού το πας?

Ζεύκας
22/10/2015, 20:00
ενω ειχε κανει ξεκαθαρη προσπεραση πριν τελειωσει η στροφη


πιο γραφικός κι από το ΚΚΕ.

έχουν βγει οι ανακοινώσεις, εχουν αποφανθεί οι αγωνοδίκες σύμφωνα με το κανονισμό, τα έχουμε μιλήσει κι εδώ μέσα από την πρώτη στιγμή...

μόνο εσύ κι ο αδερφός του ΜΜ πρέπει να έχετε απομείνει.

devil's animal
22/10/2015, 20:02
συγνωμη αγορια αλλα οποιος στριβει στην εσωτερικη πριν το απεξ, στριβει πρωτος και ο "παραλιας" δευτερος....

εκτος αν εισαι rossi και δεν στριψεις καν οποτε το κοβεις ευθεια απ'τα γρασιδια, τερματιζεις και οι αγωνοδικες σφυριζουν αδιαφορα...


δεν συζηταμε ομως γι'αυτο...ω γεγονε γεγονε...
παμε παρακατω...
:wave2:

DoctoR_k6
22/10/2015, 20:05
Μοίρασε πόνο γιατρε κ ΑΣΕ να λένε. Φαινόταν πεντακάθαρα πως τον καθυστερούσε αλλά ήξερε πως λόγω ευθείας δεν θα τον πέρναγε κ τον κράταγε πίσω.
Με το ζόρι να πούμε πως ο ΜΜ δεν έχει κάποιο σκοπό στο μυαλό του...
Ποιος άλλος πήρε 2 παγκόσμια σερί με εμφανίσεις εξωγήινες για τα δεδομένα κ την επόμενη την έφαγε από τον 36 χρόνο...? Θυμάστε κανέναν??
Δεν νομίζω κ γι αυτό ο ΜΜ δεν γουσταρει να τον πάρει ο γιατρός!!!
Ή εμπειρία του γιατρού θα μιλήσει στους 2 τελευταίους αγώνες...
Forza VALE!!!

Argonautis46
22/10/2015, 20:05
Πέραν των συναισθηματισμών, ισχύει/ δεν ισχύει, εμένα μου αρέσουν τέτοιες τσουτσεκιές. Όχι μόνο προσφέρουν θέαμα στον αγώνα, αλλά προσφέρουν και show στις δηλώσεις. Αμα δε, το έκανε ο Rossi σε άλλον θα κωλογούσταρα. Παίζει για το πρωτάθλημα όμως τώρα και με καίει.
Το βρίσκω πάντως πολύ λογικό να έχει ένα τέτοιο μένος μέσα του ο Marquez. Και μου αρέσει αυτός ο εγωισμός που έχουν οι οδηγοί αγώνων. Να έχουμε κάτι να μένει στην Ιστορία τέλος πάντων. Ακόμα και ο ξενέρωτος ο Χόρχες που γκρινιάζει, είναι προϊόν εγωισμού. Ο Stoner τα ίδια. Έχουμε κάτι να τους θυμόμαστε. Να παίζει λίγο ίντρικα, τσουτσεκιά, εγωισμός και αντρίλα. Έχει πλάκα :ninja:

Edit: και εκτος αν στρίβεις με παραπάνω χιλιόμετρα και ας ξέρεις οτι δεν σε παίρνει για να πείς οτι έστριψες πρώτος :p

cityfly
22/10/2015, 20:22
Να σαι καλα
Και ότι το έψαχνα.
Πέρα απ αυτό το ότι τον χρησιμοποίησε σαν στοπ και θα έπρεπε να του ρίξουν drive through
Αυτό πού το πας?

Πότε να του ρίξουν drive through στα ελεύθερα του επόμενου αγώνα; :p

byron
22/10/2015, 20:23
δλδ ρε Βυρωνα θες να μας πεις οτι ο marquez ρισκαριζε να βρισκεται αναμεσα απο rossi και iannone με τον κινδυνο να φυγουν ολοι μαζι εκτος ή να τους παρει παραμαζωμα ο τρελος Τζο απο μπροστινο με την εμπνευση που ειχε και το ειχε προσχεδιασει να περασει στον τελευταιο γυρο τον lorenzo
Αυτό που λέω, είναι πως ο ροσσις ίσως να κάνει κωλοδαχτυλα στον ΜΜ πως τον πήρε χαμπάρι, και καλό είναι να μην το ξανακάνει.

Σου διαφεύγει πως ο ΜΜ δεν ρισκάρει τίποτα. Το ΠΠ έχει τελειώσει για αυτόν.

Δλδ εσύ πιστεύεις πως ο ΜΜ, αν ήταν στην θέση του JL βαθμολογικα και με τα παραπάνω γυρολογια...θα καθόταν να παίζει τις κουμπάρες με τους άλλους τρεις, ή θα εξαφανιζόταν; Γιατί όπως είδες (φαντάζομαι) το μισό και ένα δευτερόλεπτο κάτω, το είχε οπότε γούσταρε. Και παρόλα αυτά, ενώ ήταν πρώτος τον ξαναπέρασε ο JL με χαμηλό 1:29:700..

Οκ...that's racing και πάμε παρακάτω.

byron
22/10/2015, 20:26
συγνωμη αγορια αλλα οποιος στριβει στην εσωτερικη πριν το απεξ, στριβει πρωτος και ο "παραλιας" δεύτερος...

Ναι, αρκεί να είσαι μπροστά από τον παραλία. Διαφορετικά τον κάνεις μπερμ.

Νομίζω δηλαδή...αν και θα διαφωνεί ο Capirossi που πέταξε κάτω τον Harada και του πήρε το ΠΠ, αλλά και το σουτ από την ομάδα του.

SHOOTER045
22/10/2015, 20:29
Πότε να του ρίξουν drive through στα ελεύθερα του επόμενου αγώνα; :p

Μου διαφεύγουν οι κανονισμοί και οι ποινές στην FIM δεν είμαι και στο Δ. Σ ρε γαμώτο

cityfly
22/10/2015, 20:35
Μου διαφεύγουν οι κανονισμοί και οι ποινές στην FIM δεν είμαι και στο Δ. Σ ρε γαμώτο

Αν δεν κάνω λάθος άπαξ και τελείωσε ο αγώνας το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να του ρίξουν βαθμούς ποινής.

CLIFFIEM
22/10/2015, 20:36
Καλά έκανε και τα είπε αυτά ο βάλε.
Εμένα προσωπικά δε μου άρεσε που έριξε το επίπεδο του, αλλά αν νοιώθει έτσι καλά έκανε και μίλησε.
Τα γελακια δε κατάλαβα γιατί τα έκανε όμως.
Και καλά αστειακι ?
Έχει ακούσει πολλά όμως από τους άλλους δύο και ίσως ήταν ξέσπασμα.
Η απλά δυναμιτιζει την ατμόσφαιρα.

foogr01
22/10/2015, 20:58
Π@@στρα τον ανεβάζουν, π@@στρα το κατεβάζουν οι haters, οπότε τώρα τους δικαιολογεί :D
Χέστηκε για τον ΜΜ. Αυτό που τον νοιάζει είναι να τερματίζει ακριβώς πίσω από JLo στη χειρότερη περίπτωση ή, στην καλύτερη, να του πάρει τα σώβρακα στη Sepang και να πάει για damage control στη Valencia. Όλα τα άλλα είναι μέσ' το παιχνίδι, που το κατέχει καλά :D Δεν είπαμε ότι ο Rossi είναι το αγνό παρθένο ελαιόλαδο, αλλά όσα έχει κάνει στα τόσα χρόνια είναι μια σταλιά μπροστά σ' αυτά που κάνανε άλλοι σε πολύ λιγότερα. Γι' αυτό είναι αυτός που είναι. Τέσπα, σημασία γι' αυτόν έχει το 10ο και θα κάνει ότι πιστεύει ότι μπορεί/πρέπει/αξίζει να κάνει για να το πάρει. Μετά φυσικά θα κριθεί και γι' αυτό.

Πάμε δυνατά για Μαλαισία :a46:

MG-KTiNoS
22/10/2015, 21:12
Σαν θεατής δεν περίμενα το σκυλιασμα του κοντού στην αραγκον,ουτε το ξεπέταγμα του γιανονε.
Οκ ασταθμητοι παράγοντες αν δεν είσαι εσύ καλός μη περιμένεις βοήθεια από άλλους.
Βοήθεια η οποία εκούσια η ακούσια φαίνεται να λειτουργεί υπέρ τού Γιώργου.
Η ιστορία θα δείξει.
Ο ΜΜ στην προκειμένη το έχει χαμένο φέτος προ πολλού, αλλά ο Σούπερ ντουπερ ουαου γαμάτος ΜΜ μάλλον δεν θέλει ο κατά 14 χρόνια μεγαλύτερος τού VALE να πάρει το δέκατο.
Στην τελευταία προσπέραση που έκανε ο ΜΜ στο Philip island έκαναν σάντουιτς τον Γιατρό,και πάλι λίγα είπε.

Εγώ αν ήμουν ο ΜΜ θα ήθελα να το πάρει ο Ρόσσι.
Γιατί?
Γιατί αν το πάρει κατ αρχήν θα φύγει κατά 99% και θα τσαλακώσει το Χόρχε για πάντα.
Που τον συμφέρει του χρόνου να λένε όλοι να ο μαλάκας που έχασε από το γέρο και να του σπάνε τα ούμπαλα
-Πως ήταν που σας γ.. πέρσι? :lol: κλπκλπ
Άρα
ή δεν τα είπε έτσι
ή του πήραν συνέντευξη 2 λεπτά το τερματισμό που τον είχε πιάσει τρέλα
ή τα λέει για να τους σπάσει τ @@



Λέω....

Ο Ρόσσι δεν λέει ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ στην τύχη ΟΛΑ είναι υπολογισμένα.
ΟΛΑ

MG-KTiNoS
22/10/2015, 21:15
Αξίζει να δει κάποιος το αναλυτικό των γύρων παραπάνω.
Είναι φανερό οτι ο ΜΜ "έπαιζε" με τον Rossi και τον καθυστερούσε. Σε πάρα πολλούς γύρους ενώ είναι μπροστά από τον VR, γυρνάει πάνω από το 1:30 (με τον VR αναγκαστικά να ακολουθεί), με αποκορύφωμα τον 12ο (ΜΜ 1:30:507) σε σχέση με τον 13ο (ΜΜ 1:29:571). Αργότερα ξαναανεβαίνει στο 1:29:900 και πέφτει στο lap record στον τελευταίο γύρο, δλδ μπορεί και ανεβοκατεβάζει όπου γουστάρει 1 sec. ;)

να κράταγε λάστιχο δε μπαίζει?

ΝIKOLTSOS
22/10/2015, 21:33
Λέω....

Ο Ρόσσι δεν λέει ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ στην τύχη ΟΛΑ είναι υπολογισμένα.
ΟΛΑ

Συγνλώμη αλλά είναι ο ένας και μονάδικός....
Μακάρι να γίνει και ο ΜΜ τόσο μεγάλος και ακόμα μεγαλύτερος...
Μέχρι τότε....

343286

peterTHErider
22/10/2015, 21:52
συγνωμη ρε παιδια αλλα να ρωτησω κατι...υπαρχει καποιος που πιστευει πως δεν θα το παρει ο ντοκτορε??:uplate::uplate:

amyroukai
22/10/2015, 21:54
Μαθηματικά έχει ελπίδες και ο γλιφιτζούρης.

peterTHErider
22/10/2015, 21:58
Μαθηματικά έχει ελπίδες και ο γλιφιτζούρης.

ε και??

MG-KTiNoS
22/10/2015, 21:58
Μαθηματικά έχει ελπίδες και ο γλιφιτζούρης.

άσε που λέει

Μηδένα προ του τέλους κακάριζε αλλά τεσπά...

(κι εγώ νομίζω ότι είναι πιο πιθανό να το πάρει ο Μπάρμπας)

peterTHErider
22/10/2015, 22:00
άσε που λέει

Μηδένα προ του τέλους κακάριζε αλλά τεσπά...

(κι εγώ νομίζω ότι είναι πιο πιθανό να το πάρει ο Μπάρμπας)

αααανα ετσι...

MG-KTiNoS
22/10/2015, 22:01
Ειντ όβερ αντίλ ιζ όβερ...
Τζον Ραμπο
:D

peterTHErider
22/10/2015, 22:03
ρε αγορι φυσικα...θα εχει πολυ ενδιαφερον και αγωνια μεχρι το τελος...το τελος που θα το παρει ο παπους...

amyroukai
22/10/2015, 22:08
Πάντως κάποιο δίκιο το έχει ο Ρόσι. Αν μπορούσε ο Μάρκεθ να μαζέψει τόσο άνετα τον Λορένθο όπως το έκανε στον τελευταίο γύρο, απλά δείχνει ότι έπαιζε και δεν έπαιζε για το θέαμα, έπαιζε απλά για την πΟστιά. Ο Ρόσι ακόμα και αν δεχτούμε ότι στα χρόνια της Χόντα έκανε παχνίδι, απλά πάλευε με τον πρώτο.

Ζεύκας
22/10/2015, 22:10
Λέω....

Ο Ρόσσι δεν λέει ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ στην τύχη ΟΛΑ είναι υπολογισμένα.
ΟΛΑ

το αυτό.

στα παιχνίδια ψυχολογίας και εντυπώσεων είναι μανούλα ο γιατρός.

Ζεύκας
22/10/2015, 22:11
συγνωμη ρε παιδια αλλα να ρωτησω κατι...υπαρχει καποιος που πιστευει πως δεν θα το παρει ο ντοκτορε??:uplate::uplate:

κι εγώ θέλω να το πάρει αλλά όλα είναι ρευστά. πολλά έχουν δει τα μάτια μας.

7gibernau
22/10/2015, 22:19
1:Rossi
2:Rossi
3:Rossi
4:Rossi
5:Rossi
6:Rossi
7:Rossi
8:Rossi
9:Rossi
10:Rossi
11:Rossi
12:Rossi
13:Rossi
14:Rossi
15:Rossi
16:Rossi
17:Rossi
18:MM έτσι για σπάσιμο...

SHOOTER045
22/10/2015, 22:23
343290
Αφιερωμένο σε όλους

Arxagelos
22/10/2015, 22:26
1oς JLo
2ος MM
3oς Vr46
4oς Iann
5oς Pedr

Τα επόμενα αποτελέσματα απο μένα και πάτε ταμείο...:beer:

ΝIKOLTSOS
22/10/2015, 22:39
το αυτό.

στα παιχνίδια ψυχολογίας και εντυπώσεων είναι μανούλα ο γιατρός.

Άλλαξε φωτογραφία ......
:cry:

:beer:

thunder ace
22/10/2015, 22:54
άσε που λέει

Μηδένα προ του τέλους κακάριζε αλλά τεσπά...

(κι εγώ νομίζω ότι είναι πιο πιθανό να το πάρει ο Μπάρμπας)

ετσι μπραβο.Και το 06 πηγε στον τελευταιο αγωνα με πιο πολλους βαθμους(5; )απο τον βλαχο.......αλλα.................Αν δεν τελειωσει ΚΑΙ ο τελευταιος αγωνας της χρονιας,μαλλον δεν θα ξερουμε τον κουπατο.Ας το παρει αυτος που θα παιξει καλυτερα.Στο κατω κατω βαρεθηκα να βλεπω συνεχεια τους ιδιους μπροστα.

SHOOTER045
22/10/2015, 23:34
1oς JLo
2ος MM
3oς Vr46
4oς Iann
5oς Pedr

Τα επόμενα αποτελέσματα απο μένα και πάτε ταμείο...:beer:

343295
JLO!!!!!!!!!
Θα τρέξει και αυτή?
Δεν θα δούμε αγώνα
Hardcore sex θα είναι

LogOutGoRide
23/10/2015, 02:39
Αν τα γυρολόγια του MM είναι περίεργα, γιατί δεν άνοιγε το γκάζι ο Rossi να τον περάσει , να εξαφανιστεί;
Ε ρε και να έλεγε ο άλλος ο καημένος, ο ξινός ντε, ότι ο τάδε θέλει να βοηθήσει τον ντοτόρε για τον τίτλο.
Ενώ αν τα λέει ο γλυκούλης, αλλάζει το πράγμα.

ΝIKOLTSOS
23/10/2015, 02:51
Ο παππούς κάνει πουτανίες....
Και μάλιστα είναι τέτοιος μαέστρος στο παιχνίδι, που έχει και <<αποδείξεις>> για αυτα που λέει...

Σιγά το θέμα πάμε παρακάτω...

SHOOTER045
23/10/2015, 04:16
Good morning boy's
Fp1

πυξιδας990
23/10/2015, 08:54
Sepang, Friday, October 23, 2015
Pos. Num. Rider Nation Team Bike Km/h Time Gap 1st/Prev.
1 26 Dani PEDROSA SPA Repsol Honda Team Honda 330.3 2'00.412
2 99 Jorge LORENZO SPA Movistar Yamaha MotoGP Yamaha 326.0 2'00.622 0.210 / 0.210
3 93 Marc MARQUEZ SPA Repsol Honda Team Honda 331.6 2'00.736 0.324 / 0.114
4 46 Valentino ROSSI ITA Movistar Yamaha MotoGP Yamaha 328.4 2'00.915 0.503 / 0.179
5 45 Scott REDDING GBR EG 0,0 Marc VDS Honda 323.7 2'01.218 0.806 / 0.303
6 35 Cal CRUTCHLOW GBR LCR Honda Honda 329.4 2'01.235 0.823 / 0.017
7 29 Andrea IANNONE ITA Ducati Team Ducati 335.0 2'01.421 1.009 / 0.186
8 8 Hector BARBERA SPA Avintia Racing Ducati 321.1 2'01.616 1.204 / 0.195
9 41 Aleix ESPARGARO SPA Team SUZUKI ECSTAR Suzuki 323.7 2'01.741 1.329 / 0.125
10 4 Andrea DOVIZIOSO ITA Ducati Team Ducati 334.5 2'01.917 1.505 / 0.176
11 9 Danilo PETRUCCI ITA Octo Pramac Racing Ducati 326.4 2'01.957 1.545 / 0.040
12 25 Maverick VIÑALES SPA Team SUZUKI ECSTAR Suzuki 326.2 2'02.258 1.846 / 0.301
13 44 Pol ESPARGARO SPA Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 329.1 2'02.259 1.847 / 0.001
14 6 Stefan BRADL GER Aprilia Racing Team Gresini Aprilia 320.5 2'02.314 1.902 / 0.055
15 38 Bradley SMITH GBR Monster Yamaha Tech 3 Yamaha 330.0 2'02.323 1.911 / 0.009
16 69 Nicky HAYDEN USA Aspar MotoGP Team Honda 320.1 2'02.590 2.178 / 0.267
17 68 Yonny HERNANDEZ COL Octo Pramac Racing Ducati 328.0 2'03.072 2.660 / 0.482
18 43 Jack MILLER AUS LCR Honda Honda 321.7 2'03.136 2.724 / 0.064
19 19 Alvaro BAUTISTA SPA Aprilia Racing Team Gresini Aprilia 319.6 2'03.228 2.816 / 0.092
20 63 Mike DI MEGLIO FRA Avintia Racing Ducati 322.9 2'03.394 2.982 / 0.166
21 76 Loris BAZ FRA Forward Racing Yamaha Forward 318.7 2'03.429 3.017 / 0.035
22 50 Eugene LAVERTY IRL Aspar MotoGP Team Honda 320.7 2'03.938 3.526 / 0.509
23 24 Toni ELIAS SPA Forward Racing Yamaha Forward 324.3 2'04.496 4.084 / 0.558
24 13 Anthony WEST AUS AB Motoracing Honda 320.8 2'05.793 5.381 / 1.297
25 55 Damian CUDLIN AUS E-Motion IodaRacing Team ART 308.3 2'07.552 7.140 / 1.759
Weather Conditions:
| Track Condition: Dry| Air: 30º| Humidity: 69%| Ground: 33

cityfly
23/10/2015, 09:19
πολύ νωρίς ακόμα βέβαια, αλλά τι έγινε; άλλαξε τετράδα;

byron
23/10/2015, 09:39
10 4 Andrea DOVIZIOSO ITA Ducati Team Ducati 334.5 2'01.917 1.505 / 0.176
11 9 Danilo PETRUCCI ITA Octo Pramac Racing Ducati 326.4 2'01.957 1.545 / 0.040


Με 4 δεκατάκια μπροστά απ΄το δορυφορικό, δεν τον βλέπω καλά τον Αντρίκο...

est
23/10/2015, 10:00
Ειντ όβερ αντίλ ιζ όβερ...
Τζον Ραμπο
:D
Ναι αλλά επειδή μιλάμε για τον Ρόσι πάρτο λίγο στο πιο μαλακό του..
Μπέιμπι ιτ έιντ όβερ ´τιλλ ιτς όβερ.
Λένυ Κράβιτζ

Καλά όλα αυτά τα σενάρια, αλλά μέσα στη μπίστα κερδάνε οι χρόνοι.
Να κάνει χρόνο να κερδίσει φέτο κι όχι του χρόνου.
Αντίπαλοι είναι όλοι εκεί μέσα, δεν στηρίζεσαι πως θα σε βοηθήσει κάποιος όσο γλυκούλης και να'σαι.
Αυτά.

Προγνωστικά
1. Ιανόνε
2. Ρόσι με κοτσαδούρα στον πρώτο
3.4.5. Ντοβιτσιόζο, Πεντρόζα και Μαρκέθ

Λορέντζο δεν θα τρέξει λόγω αυξημένης ατμοσφαιρικής ρύπανσης.

Arxagelos
23/10/2015, 10:06
Και ο pedrosa το ιδιο έκανε που τον κέρασε τσαγάκι, συνωμοτεί να το πάρει ο Jlo. :bawl:
Κάποιος πάει να κλέψει το παρατσούκλι του "κλαψομο@νι" απο τον lorentho...:lol:

devil's animal
23/10/2015, 10:27
ρε παιδια την βλεπει να ερχεται την καταστροφη και καπως παει να το σωσει...
σου λεει, ελπιδες για νικη σε Μαλαισια και Βαλενθια ΔΕΝ εχω αφου ολοι ειναι καλα και παιζουν δυνατα...παω λοιπον για 2η...ποια 2η ομως? για να βγει 2ος πρεπει να περασει ή τον Lorenzo ή τον Marquez...(για να μην βαλω στο παιχνιδι τον κοντο και σας το χαλασω...αλλα ετσι ειναι)...
και οι 2 που ανεφερα ειναι πιο γρηγοροι απο αυτον...οποτε παει για 3η...

αν βγει σε εναν απο τους 2 αγωνες 1ος ο Lorenzo, δεν τον καλυπτει η 3η θεση γιατι οι βαθμοι πανε στους -2, οποτε αρκει στον αλλον αγωνα να ειναι μπροστα του ο Lorenzo (απο 5η θεση και πανω) και να το σηκωσει....


οποτε σου λεει ας κανω λιγη ιντριγκα, οτι και καλα παλευω και με τους 2 και οχι μονο με εναν για να δημιουργησω ψυχολογια και στους εμπλεκομενους οδηγους και στον κοσμο...

εν τω μεταξυ οταν τα ελεγε αυτα οι αλλοι γελουσαν και σε ερωτηση που εκαναν στον lorenzo αν οντως τον βοηθησε ο marquez στον αγωνα, ο αλλος ειπε: "βεβαιως, ειδικα στον τελευταιο γυρο"...:lol:

spyro
23/10/2015, 10:34
.....εν τω μεταξυ οταν τα ελεγε αυτα οι αλλοι γελουσαν και σε ερωτηση που εκαναν στον lorenzo αν οντως τον βοηθησε ο marquez στον αγωνα, ο αλλος ειπε: "βεβαιως, ειδικα στον τελευταιο γυρο"...:lol:


:bawl:

ptc
23/10/2015, 10:36
Ενα πολυ καλο αρθρο σχετικα με το ζητημα (http://photo.gp/2015/10/22/valentino-rossi-marc-marquez-drama-at-sepang/), που καταληγει στο εξης συμπερασμα που πιστευω πως τα λεει ολα:



Expressing these opinions when and where he has done, Rossi appears to be seeking an advantage that will assist him on track, that of neutralizing Marquez’s contribution to the final points tally. For whatever Marquez does in the final two races, the MotoGP world at large will view those results within the context Rossi has now created for the 2015 season, and indeed the future of his time in MotoGP.

If Marquez appears to do anything other than try to win each of the final races as simply and expediently as possible, some loud voices will say that Rossi was right and that Marquez is butting into the championship rather than letting the top two riders of the season settle it between themselves. Lorenzo’s results are then also placed into the context of Marquez’s intentions, and unless Marquez crashes out early in both races, Lorenzo may now be unable to win a title that is not tinged with the question of Marquez’s influence.

For Rossi’s part, if he now loses the 2015 title, it was because he was fighting Lorenzo and his new confederate, Marquez. If he wins, he overcame not only Lorenzo but also the interloper Marquez.

spyrakos35
23/10/2015, 10:37
ντεβιλς να σε ρωτήσω?

λέμε τώρα, γιατί αποκλείεις να θέλει ο μαρκεζ να καθυστερήσει τον ρόσσι τόσο ωστε να μην του αφήσει τα χρονικά περιθώρια να περάσει τον χόρχε και παράλληλα να βγει αυτός πρώτος? ("ας βγουν 2-3 ή 2-4, όχι πάντως ο ρόσσι μπροστά από τον χόρχε, όχι εγώ πίσω από τον χόρχε") γιατί η δική μου αίσθηση είναι οτι ο ρόσσι ίσως και να τον είχε τον χορχε προχτές.....

γιατί αποκλείεις τα ισπανάκια να έχουν κάνει συμμαχία (και τα ιταλάκια το ίδιο - βλέπε που ο νέος-θεος-του-Αριστείδη-ιανονε συμφώνησε με τα λεγόμενα του βάλε)???

λεω γω τώρα

DoctoR_k6
23/10/2015, 10:54
Πως γινεται ο 1ος του πρωταθληματος να ειναι χειροτερος απο τους αλλους 2(1 διεκδικητης)...:confused:
Ο,τι κ να κανει ο παππους μερικοι δεν μπορουν να τον παραδεχτουν οτι ειναι κ θα ειναι(μεχρι αποδειξεως του εναντιου) ο καλυτερος που περασε απο τα MotoGP.
Ο,τι κ να κανουν οι Σπανιολες φετος το 10ο θα σηκωθει...κ οι κωλοτουμπες που θα γινουν θα ειναι ανευ προηγουμενου απο τους απανταχου μοτοτζιπιολογους...

devil's animal
23/10/2015, 10:57
ντεβιλς να σε ρωτήσω?

λέμε τώρα, γιατί αποκλείεις να θέλει ο μαρκεζ να καθυστερήσει τον ρόσσι τόσο ωστε να μην του αφήσει τα χρονικά περιθώρια να περάσει τον χόρχε και παράλληλα να βγει αυτός πρώτος? ("ας βγουν 2-3 ή 2-4, όχι πάντως ο ρόσσι μπροστά από τον χόρχε, όχι εγώ πίσω από τον χόρχε") γιατί η δική μου αίσθηση είναι οτι ο ρόσσι ίσως και να τον είχε τον χορχε προχτές.....

γιατί αποκλείεις τα ισπανάκια να έχουν κάνει συμμαχία (και τα ιταλάκια το ίδιο - βλέπε που ο νέος-θεος-του-Αριστείδη-ιανονε συμφώνησε με τα λεγόμενα του βάλε)???

λεω γω τώρα

απο το τελος προς τα μπροστα:

πως ειναι δυνατον να εχουν κανει συμμαχια τα ιταλακια (καθοτι φιλοι κιολας) και να περασε ο iannone τον rossi? αν καθοταν 4ος κανενας δεν θα του ελεγε τιποτα του τρελου...ενα το κρατουμενο..
αντιστοιχως για τα ισπανακια...δεν γινεται να κανουν συμφωνια για να ευνοηθει ο lorenzo και να τον περναει ο αλλος 4 στροφες πριν το τελος...δυο τα κρατουμενα...

και για να το δουμε και λιγο πιο "επαγγελματικα" το πραγμα, οι τυποι δεν παλευουν μια χρονια ολοκληρη για το φιλαρακι τους...παλευουν για μια ομαδα που τους πληρωνει και αν καταλαβει οτι παιζεται π0υστια (η ομαδα) μπορει να μην ξαναπληρωσει και για τους χορηγους που ισχυει το ιδιο...δλδ no money...

το ιδιο ειπε και ο iannone...παιδια δεν εχει να κανει οτι ειμαστε συμπατριωτες και φιλοι...εχω μια ομαδα που παλευει μαζι μου για καλυτερες θεσεις και αφου μπορουσα να προσπερασω το εκανα και αμαρτια ουκ εχω...



ακομα και να ηθελε ο marquez να μην πλησιασει ο rossi τον lorenzo, παει να πει οτι εχει τρελα προηγουμενα μαζι του και δεν ειναι γελακια και χαχαχουχα...οποτε παει η "ανωτεροτητα" του rossi που καθε φορα που τον περναγε ο μικρος ηταν ολο χαμογελα και ελεγαν ολοι "α, κοιτατε ποσο ακομπλεξαριστος ειναι ο rossi"...
μολις σφιξαν τα πραγματα ειπε σε επισημη press conference οτι οι αλλοι οδηγοι αλληλοβοηθιουνται...που αμφιβαλω αν εχει ξαναειπωθει κατι παρομοιο...:rolleyes:
ακομα και να νομιζεις οτι ισχυει, δεν το λες αυτο το πραγμα...το κρατας για τον εαυτο σου και τερμα...


οπως και να εχει, και μονο που συζητιεται δημιουργειται ιντριγκα και αυτο θελει ο γιατρος...mind game...οπως ξαναειπα...και με τους εμπλεκομενους και με τον κοσμο...
μπορει τωρα να σκεφτει ο lorenzo: ρε λες να επαιζε ο αλλος μαζι μας και να μπορουσε να μας καταπιει και να μην το εκανε και ο rossi να με ειχε? (αμφιβολια)
marquez: οντως ειμαι πιο γρηγορος απ'ολους αφου το λεει και ο γιατρος και θα παω ΕΥΚΟΛΑ για νικη στους 2 επομενους αγωνες...(αισιοδοξια για νικη)
iannone: κοιτα να δεις παιχνιδια που παιζονται για το πατριωτακι μου και εγω τον περασα...δεν θα το ξανακανω αν μου δοθει η ευκαιρια...(λυπη και οικτο)


ολα αυτα απο πανω βοηθανε τον rossi...
βεβαια ο καθενας παιζει οπως μπορει...συνηθως ομως οι δηλωσεις πρεπει να δινονται εμπρακτως εντος πιστας...

δεν τον κατηγορω ομως που το κανει..μπορει και το κανει καλα και μπορει να δουλεψει και να το σηκωσει...γιατι πλεον εξαρταται απο τους αλλους τι θα κανουν..και οχι απο αυτον...
αν μπορουσε να παρει 2 νικες και να βουλωσει τα στοματα δεν θα τα'λεγε αυτα..γνωμη μου...
:wave2:

BLiTzER
23/10/2015, 11:08
Ναι, αλλά πόσο mindfuck θα είναι να τα πει όλα αυτα ΚΑΙ να κερδίσει τους επόμενους 2 αγώνες; ;P

πυξιδας990
23/10/2015, 11:14
η πλακα θα ειναι να κερδισει την κυριακη ο ροσσι....

spyro
23/10/2015, 11:22
ο παπούς ήταν και θα είναι μοναδικός στην ιστορία των Motogp γιατι πέραν των πολλών προταθλημάτων έχει και το χάρισμα με το προφορικό λόγο και τη σκέψη. όσο παίζονται οι αγώνες στο grid άλλο τόσο παίζονται και μπροστά στη κάμερα για το κόσμο με τα σημαιάκια.

ήταν κάτι που έμαθαν πολυ σκληρά πολλοί άλλοι πρίν τον Χόρχε οι οποιοι δε το χαν με τις κάμερες όσο ο Γιατρός.