PDA

View Full Version : Να ρωτήσω κάτι για το outlook express????



kapeos
03/11/2005, 14:24
έχω λογαριασμό στο yahoo.gr και προσπαθώ να τον διαχειριστώ μέσω του προγράμματος outlook express. Έκανα όλες τις ρυθμίσεις που μου λέει το yahoo σχετικά με τους διακομιστές εισερχόμενης-εξερχόμενης αλληλογραφίας αλλά παρ'όλα αυτά το outlook δέχεται αλλά δεν μπορεί να στείλει mail μου. Ανέτρεξα στα site της microsoft και yahoo αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος????









please???? (γλύφτη) :uplate: :rotflmao:

:bigcry:

afrotwin
03/11/2005, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
έχω λογαριασμό στο yahoo.gr και προσπαθώ να τον διαχειριστώ μέσω του προγράμματος outlook express. Έκανα όλες τις ρυθμίσεις που μου λέει το yahoo σχετικά με τους διακομιστές εισερχόμενης-εξερχόμενης αλληλογραφίας αλλά παρ'όλα αυτά το outlook δέχεται αλλά δεν μπορεί να στείλει mail μου. Ανέτρεξα στα site της microsoft και yahoo αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος????









please???? (γλύφτη) :uplate: :rotflmao:

:bigcry:

kseris giati den ginete?
giati ise vlaxos ke den diavases oti aftes i iperesies ine me pliromi....
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

8es ta mail tou yahoo tou hotmail ke alon sto outlook?
plironeeeeeeeeeeee
gia na doume pistotiki ke meta to sizitame....:rotflmao: :rotflmao:

kapeos
03/11/2005, 14:39
Καλά ρε καράflo δεν υπάρχει ένα πρόγραμμα στο εμπόριο που να μπορεί να διαχειριστεί αυτά τα e-mails?????:D

κάτι άλλο δηλ. :evil:

Nik0s
03/11/2005, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
Καλά ρε καράflo δεν υπάρχει ένα πρόγραμμα στο εμπόριο που να μπορεί να διαχειριστεί αυτά τα e-mails?????:D

κάτι άλλο δηλ. :evil:

Κι άμα δεν μπαίνεις εσύ στο Yahoo να τσεκάρεις
τα μηνύματα σου, να βαράνε τα hits, πως θα βγάλει κι ο Yahoo τα προς το ζην ε ?

:smokin:

afrotwin
03/11/2005, 14:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
Καλά ρε καράflo δεν υπάρχει ένα πρόγραμμα στο εμπόριο που να μπορεί να διαχειριστεί αυτά τα e-mails?????:D

κάτι άλλο δηλ. :evil:

pos pos iparxoun pola ama plirosis to yahoo na sou dosi prosvasi sou dini se opio programa 8es...:rotflmao:

file to mono tsampa tiri ine stin faka leme.....

tifoefs
03/11/2005, 15:24
Ρε δε φτιαχνετε ενα δωματιο για τα πισιοπροβληματα σας, λεω γω ....

η βαλτε linux !!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


27339

dez
03/11/2005, 16:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Ρε δε φτιαχνετε ενα δωματιο για τα πισιοπροβληματα σας, λεω γω ....

η βαλτε linux !!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

γιατι? αμα ειχε linux, θα μπορουσε να δει το yahoo mailbox του απο καποιο non-web based email client? :D

matmat
03/11/2005, 16:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
Καλά ρε καράflo δεν υπάρχει ένα πρόγραμμα στο εμπόριο που να μπορεί να διαχειριστεί αυτά τα e-mails?????:D

κάτι άλλο δηλ. :evil:

Να ξαναπάρεις Αφρικα Να δείς για πότε θα τα βλεπεις όλα !!
:rotflmao:

sotpag
03/11/2005, 17:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από kapeos
έχω λογαριασμό στο yahoo.gr και προσπαθώ να τον διαχειριστώ μέσω του προγράμματος outlook express. Έκανα όλες τις ρυθμίσεις που μου λέει το yahoo σχετικά με τους διακομιστές εισερχόμενης-εξερχόμενης αλληλογραφίας αλλά παρ'όλα αυτά το outlook δέχεται αλλά δεν μπορεί να στείλει mail μου. Ανέτρεξα στα site της microsoft και yahoo αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος????









please???? (γλύφτη) :uplate: :rotflmao:

:bigcry:



και εγω νομιζα πως ημουν ο μονος μα@#!κας που δεν μπορω να στειλω:rotflmao: :rotflmao:

kapeos
03/11/2005, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotpag
και εγω νομιζα πως ημουν ο μονος μα@#!κας που δεν μπορω να στειλω:rotflmao: :rotflmao:


:lol: :rotflmao: :lol:

kapeos
03/11/2005, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Να ξαναπάρεις Αφρικα Να δείς για πότε θα τα βλεπεις όλα !!
:rotflmao:


Κια γιατί να μην πάρει ο yahoo FAZER?????
:confused: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

oulas
03/11/2005, 19:05
σχετικά με τους διακομιστές εισερχόμενης-εξερχόμενης αλληλογραφίας αλλά παρ'όλα αυτά το outlook δέχεται αλλά δεν μπορεί να στείλει mail μου


Εχω την εντυπωση οτι απλο mail account του Υahoo δεν υποστηριζει POP3 και SMTP. Νομιζω οτι υπαρχει καποιο fee για την extra αυτη υπηρεσια. Σε περιπτωση που εχεις ακολουθησει ολες τις οδηγιες και τα Print Screens Σωστα, τοτε μαλλον θα σε κοβει καποιος Proxy Server αν εισαι σε εταιρεια ή καποιο Hardware Firewall πχ του ADSL Router του σπιτιου σου. Αν εχεις κανει σωστα τις οδηγιες, και το mail account σου υποστηριζει, P0P3 και SMTP Forwarding, τοτε ψαξε την με τα Firewall.

skous
04/11/2005, 01:02
ean boreis na laveis alla oxi na pareis kane to exis

Ma8e ton outgoing mail server tou ISP sou kai vale ayton sto outlook. Mono gia ton outgoing omws

kai eisai etoimos.

p.x. ean exei HOL bale smtp.hol.gr

ktl

tifoefs
04/11/2005, 01:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από dez
γιατι? αμα ειχε linux, θα μπορουσε να δει το yahoo mailbox του απο καποιο non-web based email client? :D

Oxi...............

alla pws 8a givei tzertzelo ;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

oulas
04/11/2005, 08:01
Ma8e ton outgoing mail server tou ISP sou kai vale ayton sto outlook. Mono gia ton outgoing omws :uplate:


O Ανθρωπος θελει να λαμβανει τα mail του απο το Υahoo, oxi apo την Hol! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

zeli
04/11/2005, 09:10
To απλο e-mail του Yahoo δεν υποστιρίζει SMTP και POP3 services.
Αν δεν σε πειράζει να αλλάξεις accout έχω free προσκλησεις στο Gmail που υποστιρίζει τέτοιες υπηρεσίες. Τέλος θα σου πρότεινα να χρησιμοποιείσεις το outlook ή το mozila ως e-mail client διοτι το express ειναι «τρύπιο». Το mozila που έχω για τον προσωπικό μου λογαριασμό είναι παρα πολυ καλό (και τσάμπα), να φανταστείς οτι με τα ίδια settings περνά και παίζει και απο απο το backbone της εταιρίας (που έχει 3 firewalls πάνω) άλλά και απο την απλή dial up του σπιτιού μου.(είναι στημένο πάνω σε laptop)

Ελπίζω να βοήθησα:wave2:

kakricas
04/11/2005, 09:40
Απλά πράματα....

Tools, accounts,servers
Γράφεις εκεί που γράφει outgoing mail (smtp): smtp.mail.yahoo.com

Πας από κάτω τικάρεις My server requires authentication
μετά settings μετά use same settings as my incoming mail server.

Άμα δεν σου δουλέψει έχεις πρόβλημα με firewall kτλ
Πάντως εγώ είμαι μάγος γιατί δεν πλήρωσα δραχμή...καί το έφτιαξα χτες.

:D

SALFORD

dez
04/11/2005, 10:57
φιλε pyrotexnoyrgos,

μαλλον τα χεις μπερδεψει καπου... To yahoo δε δινει free POP3 service εδω και πολλα χρονια Απλα υπαρχουν μερικες (ελαχιστες) περιπτωσεις απο yahoo accounts που δημιουργηθηκαν πριν αρκετα χρονια (πανω απο 7) και διατηρουν ακομα τα POP3 privileges.

Κατα τ αλλα, οπως τα λεει ο zeli, με την μονη ενσταση οτι και το outlook ειναι ΤΡΥΠΙΟ, οποτε εκτος απο Mozilla mail, μπορεις να χρησιμοποιεις και το standalone mail client του mozilla foundation, το Thunderbird.

kakricas
04/11/2005, 11:15
Ο λογαριασμός έχει ανοιχτεί πριν τρία χρόνια καί λαμβάνω-στέλνω μια χαρά...δεν ξέρω τι γιατί κτλ ΔΟΥΛΕΥΕΙ.Ίσως επειδή τελειώνει σε yahoo.co.uk?.....Πάντως όλα αυτά τα χρόνια λάμβανα-έστελνα κανονικά τα mail μου από-στο outlook εκτός από 1 χρόνο που είχα σταματήσει λόγω στρατού.

SALFORD:wave2:

kapeos
05/11/2005, 07:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από pyrotexnoyrgos
Απλά πράματα....

Tools, accounts,servers
Γράφεις εκεί που γράφει outgoing mail (smtp): smtp.mail.yahoo.com

Πας από κάτω τικάρεις My server requires authentication
μετά settings μετά use same settings as my incoming mail server.

Άμα δεν σου δουλέψει έχεις πρόβλημα με firewall kτλ
Πάντως εγώ είμαι μάγος γιατί δεν πλήρωσα δραχμή...καί το έφτιαξα χτες.

:D

SALFORD


Δουλέυει μια χαρά και το μαιλ μου τελειώνει σε .gr. Μάλλον έφταιγε το τικάρισμα. Ο διακομιστής εξερχόμενης ήταν οκ.
Ο λογαριασμός ανοίχτηκε πριν 2 περίπου χρόνια. Εχω firewall από το trend micro και έχω απενεργοποιήσει των xp.

Ευχαριστώ πολύ :sun:





ΥΓ Καράφλα ξέρεις να διαβάζεις ελληνικά ? ή να το γράψω σε gkreekglish :rotflmao:

kakricas
05/11/2005, 09:41
Καί άλλος Μάγος.....:beer:

:a56:

tifoefs
06/11/2005, 13:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από zeli
To απλο e-mail του Yahoo δεν υποστιρίζει SMTP και POP3 services.
Αν δεν σε πειράζει να αλλάξεις accout έχω free προσκλησεις στο Gmail που υποστιρίζει τέτοιες υπηρεσίες. Τέλος θα σου πρότεινα να χρησιμοποιείσεις το outlook ή το mozila ως e-mail client διοτι το express ειναι «τρύπιο». Το mozila που έχω για τον προσωπικό μου λογαριασμό είναι παρα πολυ καλό (και τσάμπα), να φανταστείς οτι με τα ίδια settings περνά και παίζει και απο απο το backbone της εταιρίας (που έχει 3 firewalls πάνω) άλλά και απο την απλή dial up του σπιτιού μου.(είναι στημένο πάνω σε laptop)

Ελπίζω να βοήθησα:wave2:

Το Gmail εχει αλλες πορτες που για να το λαμβανεις στο πισι και για να στελνεις πρεπει να ρυθμισεις το λογισμικο του firewall .....

:smilea: