PDA

View Full Version : ΚΟΠΗΚΑ.....(στο δίπλωμα)!!!!



paris-3
03/11/2005, 15:32
Σήμερα έδωσα πρώτη φορά...και κόπηκα..!!Έκανα έλεγχο, ωχτάρια και πάω να μπω στην αργή γραμμή....και τι σκατά έγινε εκέι κάτι δν μπήκα σωστά ούτε εγώ κατάλαβα και κόπηκα γ@μώ την γκαντεμιά μου...!!!:( Τέσπα αν ήθελε δν με έκοβε άλλα τι να κάνουμε...!!:sad: Το θέμα είναι ότι δν αντέχω να πηγαίνω καμία 7 χιλιόμετρα γύρω στην περιοχή μου.Το μηχανάκι το έχω 2 βδομάδες και κάτι και έχω 140 χλμ περίπου...!!!Για το δίπλωμα είπα ένα φίλο δόκιμο μπάτσο για να μου πει τι γίνεται στα σίγουρα αν σε σταματήσουν χωρίς δίπλωμα γιατίι έχω ακούσει χίλια δυο..!!!Ακόμα και για αυτόφορο κτλ.!!!Αλλά έχω και άλλο πρόβλημα...!!Η άδεια αργεί υπερβολικαααά.., και δν φταίω εγώ για αυτό...!!!Έχω πάντα μαζί μου απόδειξη αγοράς και εγγύηση με τον αριθμό παισίου κτλ. είμαι καλυμένος??

sapila racing
03/11/2005, 15:37
ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΜΜΕΝΟΣ!

Αλλο και τούτο, πως δηλαδή να είσαι καλυμμενος χωρίς δίπλωμα?
Και άρα και χωρίς ασφάλεια?
Και άδεια να είχες, χωρίς ασφάλεια θα σου έπαρναν και τις πινακίδες.
Να ανυσηχείς περισσότερο για τις συνέπειες ενός ατυχήματος όντας χωρίς δίπλωμα και ανασφάλιστος, παρά για μια πιθανή κλήση.
Για να ξέρεις, φταίς δεν φταίς. ΕΣΥ ΘΑ ΦΤΑΙΣ! ΚΑΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΑΠ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΣΟΥ.

sapila racing

Alex_Under
03/11/2005, 15:41
Φίλε, επειδή είδα ότι είσαι από Σαλονίκη, εμένα από τις 8 Ιουλίου που πήρα την μηχανή, μου δώσαν άδεια και πινακίδες 59 μέρες μετά. Και αυτό επειδή την τελευταία βδομάδα τους έπριξα στα τηλέφωνα, αλλιώς ακόμη μπορεί να ήμουν παράνομος.

Κάτι τρέχει με την διεύθυνση τροχαίας θεσσαλονίκης. Δεν ξαναβγάζω πινακίδες από 'δω, με τίποτα. :nono:

Cpt. Haddock
03/11/2005, 15:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από paris-3
Για το δίπλωμα είπα ένα φίλο δόκιμο μπάτσο για να μου πει τι γίνεται στα σίγουρα αν σε σταματήσουν χωρίς δίπλωμα γιατίι έχω ακούσει χίλια δυο..!!!Ακόμα και για αυτόφορο κτλ

Ρε παίδες βλέπετε τι γράφετε;

Εσύ τι νομίζεις οτι γίνεται "στα σίγουρα" αν σε σταματήσουν χωρίς δίπλωμα;;

Τι χίλια-δυο; Μαστίγωμα;, Πίσσα και Πούπουλα; Φάλαγγα;

Κατάλαβε κάτι: Αν οδηγείς χωρίς δίπλωμα (άρα και ανασφάλιστος), το ν ασε σταματήσουν σε έλεγχο είναι το λιγότερο... Σκέψου (μακριά από εμάς κι εσένα) να γίνει ένα ατύχημα..

Κάνε λίγο υπομονή, ξαναδώσε, πρόσεχε και θα είσαι μια χαρά.

paris-3
03/11/2005, 16:50
Γνωρίζω τις συνέπειες για όποιον οδηγάει χωρίς δίπλωμα...!!Ασφάλεια έχω, απλά ρωτάω έστω και πληροφοριακά δν το έχω πάρει ακόμα το μηχανάκι να πάω όπου θέλω, για έλεγχο από μπάτσους αυτό ρωτάω..!!
Εσύ τι νομίζεις οτι γίνεται "στα σίγουρα" αν σε σταματήσουν χωρίς δίπλωμα;;

Τι χίλια-δυο; Μαστίγωμα;, Πίσσα και Πούπουλα; Φάλαγγα;Προφανώς, αν πας αυτόφορο είναι κάτι σοβαρό νομιζω..!!!Δν το παίζω έξυπνος,και λοτι δν θα πάθω ατύχημα κτλ.απλά ο έλεγχος είναι κάτι ποιο συνηθισμένο..!!

Nik0s
03/11/2005, 16:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από paris-3
Γνωρίζω τις συνέπειες για όποιον οδηγάει χωρίς δίπλωμα...!!Ασφάλεια έχω.............


Πώς γίνεται να έχεις ασφάλεια χωρίς δίπλωμα αγαπητέ?
Η ασφάλεια μπορεί να υπάρχει για το συγκεκριμένο όχημα,
εσένα δεν σε καλύπτει όμως.....

Cpt. Haddock
03/11/2005, 16:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από paris-3
Γνωρίζω τις συνέπειες για όποιον οδηγάει χωρίς δίπλωμα...!!Ασφάλεια έχω, απλά ρωτάω έστω και πληροφοριακά δν το έχω πάρει ακόμα το μηχανάκι να πάω όπου θέλω, για έλεγχο από μπάτσους αυτό ρωτάω

:confused: :confused: :confused: :confused:

Φαίνεται γερνάω και δεν καταλαβαίνω...

:a024:

Γνωρίζεις τις συνέπειες και ρωτάς αν μπορείς να πας όπου θέλεις;

Ρε συ ηρέμησε, δεν είναι και ό,τι καλύτερο να κοπείς, αλλά do things the right way... μη δίνεις αφορμή να βγαίνει ο κάθε παπάρας και να λέει για αλήτες που οδηγούν παράνομα και τέτοια.. Και μη δίνεις αφορμή στον κάθε κομπλεξικό τροχονόμο να σε τρέχει για να διασκεδάσει...

(καλά το πώς έχεις ασφάλεια χωρίς δίπλωμα μόνο εσύ το ξέρεις...)

:wave2:

sapila racing
03/11/2005, 17:04
ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ.

Εχεις ενα χαρτί που μπορεί και να κοροιδεψει τον μπάτσο.
Αν συμβεί ατύχημα ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΜΜΕΝΟΣ.

Ξαναδώσε για δίπλωμα το συντομότερο.

adam_tsouk
03/11/2005, 18:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από paris-3
Γνωρίζω τις συνέπειες για όποιον οδηγάει χωρίς δίπλωμα...!!Ασφάλεια έχω, απλά ρωτάω έστω και πληροφοριακά δν το έχω πάρει ακόμα το μηχανάκι να πάω όπου θέλω, για έλεγχο από μπάτσους αυτό ρωτάω..!!Προφανώς, αν πας αυτόφορο είναι κάτι σοβαρό νομιζω..!!!Δν το παίζω έξυπνος,και λοτι δν θα πάθω ατύχημα κτλ.απλά ο έλεγχος είναι κάτι ποιο συνηθισμένο..!!



:rotflmao: :rotflmao:


Φυσικά και η ασφάλεια που έχεις σε περίπτωση (φτου φτου φτου) που χζτυπήσεις κάποιον , θα σε πουλήσει και θα πληρώνεις από τη τσέπη σου και μπορεί να σου τραβήξει και καμιά ιστορία και να μην ξέρεις από που να τα μαζέψεις!


Ρε σεις, σπβαρευτείται, τα πράγματα έχουν σοβαρέψει πολύ!

Τι θα πει δεν αντέχεις;

Θα τρελαθούμε τελείως!


Και τι μας ρωτάτε συνέχεια;

Κάντε ό,τι καταλαβαίνετε!

paris-3
03/11/2005, 20:22
Ασφάλεια έχω το χαρτί μόνο το ξέρω ότι δν με καλύπτει, για έλεγχο από αστυνομία ρώτησα..!!Τέσπα σε δύο βδομάδες ξανά δίνω θα πηγαίνω τις συνηθησμένες βολτίτσες και άμα μου τη δώσει θα το πάρω και για κέντρο κάνα πρωί που θα βαριέμαι να πάρω λεωφορείο..!!Το ξέρω ότι έχετε δίκιο, και εγώ πάντα φοβόβουν για πολλούς λόγους την παράνομη οδήγηση για αυτό πήρα τώρα μηχανάκι και γι'αυτό δν καβαλούσα και πολύ πολύ όταν ήμουν σπόροςwinka: Πάντως μη μου πείτε ότι όλοι εσείς οδηγούσατε απόλυτα νόμιμα από την αρχή..!!Γιατί οι περισσότεροι καβαλάν από τα 14.:smilea: :

FestoNero
03/11/2005, 23:10
Λοιπον:
Σε σταματαει η αστυνομια
Σου ζηταει ασφαλεια αδεια κ διπλωμα.
-Ασφαλεια εχεις:
Σε περιπτωση ατυχηματος η ασφαλιστικη θα τα πληρωσει υποχρεωτικα κ θα στραφει εναντιον σου. κοινως θα τα πληρωσεις εσυ.
-Αδεια εχεις.
-Διπλωμα δεν εχεις:
Αρα, αν σε παρουν χαμπαρι οτι δεν εχεις διπλωμα, πουλο.
Προστιμο, τη μηχανη δ ξερω τι τη κανουν. Για αυτοφωρο δ ξερω.
Αν ομως τους πεισεις οτι δεν εχεις το διπλωμα μαζι σου, κ αυτοι δεν το ελεγξουν μεσω ασυρματου με το κεντρο, τη γλιτωσες με ενα προστιμο 30 ευρω νομιζω.

Ακομη, αν εχεις το "μικρο" διπλωμα (2002+) και εισαι κατω των 21, κ η μηχανη εχει περισσοτερους απο 34 ιππους παλι δ σε καλυπτει η ασφαλεια, Κ δεν εχεις διπλωμα για την αστυνομια. Απ'οτι γνωριζω ομως, η αστυνομια δεν ασχολειται ιδιαιτερα με το συγκεκριμενο ζητημα.
Το παραπανω ισχυει κ αν εχεις το Α1 διπλωμα (το παλιο μικρο) κ η μηχανη ειναι 125+ κυβικα.

ea6gka
03/11/2005, 23:43
νομιζετε οτι ο ασφαλιστης θα κατσει να νοιαστει αν εχετε διπλωμα? πελατες θελει...

skous
04/11/2005, 01:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ea6gka
νομιζετε οτι ο ασφαλιστης θα κατσει να νοιαστει αν εχετε διπλωμα? πελατες θελει...

pelates borei na 8elei alla ean ginei i stravi 8a kanei tin papia i 8a emfanisei ena "plasto" diplwma kai oti ton koroideyse o asfalismenos.

Opote ton poulo

Kai twra pou leme gia anasfalistous, mia fora enas filos me toutou trakare me enan typo kai den borouse na bgei akri gia to pios ftaei. Omws o allos itan anasfalistos, opote plirwse ta kerata tou. Entometaxi o allos eixe fonaxei ton patera tou, gia na bgei apo panw kai na pei oti odigouse o father, alla o gnwstos mou kalese tin astinomia, pou eftase pio grigora kai pire trelo poulo o typos. Meta ir8e o pateras kai arxise tis bourdes oti "egw odigousa ktl." kai tou eipan oi astinomikoi na katsei fronima dioti borei na faei kamia katigoria gia pseydi kata8esi kai iremise.

alximistis
04/11/2005, 08:23
Καλημερούδια...
Ρε παίδες, τι κάθεστε και λέτε;
Αν θέλει η ασφάλεια πελάτες, και τι θα γίνει άμα σε σταματήσουν...

Το θέμα είναι ένα:
ότι δεν είσαι καλυμένος και νόμιμος!!! Πάπαλα!
Κι αυτό πρέπει να γίνει συνείδηση για μας τους ίδιους.
Δεν είναι το θέμα πόσα θα πληρώσεις, πόσο θα "τραβηχτείς", αυτόφωρα, σάτζαλα-μάτζαλα.
Σκέψου (χτύπα ξύλο) να χτυπήσεις εσύ. Όχι άλλον, ΕΣΥ!!!
Ή να τρακάρεις με κάποιον και να 'χεις δίκιο. Άντε βρέστο...

Και συμφωνώ απόλυτα με το φίλο adm tsouk:

"Ρε σεις, σπβαρευτείται, τα πράγματα έχουν σοβαρέψει πολύ!

Τι θα πει δεν αντέχεις;"

Και τα πράγματα έχουν σοβαρέψει πολύ και... δεν αντέχεις;;;
ώπα φιλαράκι, δεν είναι και κάτι τραγικό. Δεν το πήρες ξαναπροσπάθησε. Σιγά τα αβγά.
Άιντε και ψύχραιμα

byron
04/11/2005, 13:52
Αν δεν έχεις δίπλωμα πας αυτόφωρο και αν είναι Παρασκευή ή Σάββατο την έκατσες....
Ασφάλεια έχει το όχημα μεν, σε περίπτωση που ο οδηγός έχει δίπλωμα και δεν είναι μεθυσμένος ή υπό την επίρρεια ουσιών. Αν είναι κάτι απο τα παραπάνω δεν πληρώνουν τίποτα. Αυτά τα αναφέρει και το συμβόλαιο. Αν σου κάτσει στραβή με ατύχημα, ακόμα και αν είναι νύχτα, ο άλλος δεν έχει φώτα και φοράει και μαύρο σεντόνι, πληρώνεις.......

manowar13
04/11/2005, 16:54
Na rotisw kati re paidia.
exw to diploma to A1 to evgala prin 4 xronia sta 18.
Gia na paw stin megalh tin katigoria ti xreiazete?
Alloi mou lene oti prepei na kanw mathimata kai na dosw eksetaseis ktl,
kai alloi oti prepei na paw sto sygkoinoniwn me mia apodeiksh oti exw kanei 4 mathimata kai na mou to anavathmisoun.
Ti paizei kserei kaneis?
:wave2:

paris-3
04/11/2005, 17:05
Αν δεν έχεις δίπλωμα πας αυτόφωρο και αν είναι Παρασκευή ή Σάββατο την έκατσες.... Έναν μπάρμπα που δίναμε μαζί χθες, τον πιάσανε χωρίς δίπλωμα πριν 6 μέρες και έχει δικαστήριο κανονικά δν πήγε αυτόφωρο..!!Σε λίγο θα ξέρω σίγουρα από έγκυρη πηγή επί του θέματος!!
Na rotisw kati re paidia.
exw to diploma to A1 to evgala prin 4 xronia sta 18.
Gia na paw stin megalh tin katigoria ti xreiazete?
Alloi mou lene oti prepei na kanw mathimata kai na dosw eksetaseis ktl,
kai alloi oti prepei na paw sto sygkoinoniwn me mia apodeiksh oti exw kanei 4 mathimata kai na mou to anavathmisoun.
Ti paizei kserei kaneis?Φίλε στη σχολή μας είπαν, ότι ακριβώς δύο χρόνια αφού πάρεις το πρώτο δίπλωμα πληρώνεις παράβολα καμιά 30eu και σου βάζουν τη σφραγίδα χωρίς εξετάσεις μαθήματα κτλ.Επίσης ένας φίλος που έχει τώρα το δικαίωμα για επέκταση και θα την κάνει μου είπε τα ίδια, αλλά και για αυτό το θέμα λέγονται πολλά..!!!Καλύτερα ρώτα τη σχολή οδηγών σου:winka:

CHRISTINE
04/11/2005, 18:31
Σχετικά με την ασφάλεια.. Όταν είχα πάρει το cbrίδιο δεν έιχα ακόμα δίπλωμα... τι λέμε τώρα δεν ήξερα να οδηγώ ακόμα αλλα ήμουν τόσο κολλημένη που πήρα πρώτο το μηχανάκι...

Δεν το κυκλοφορούσα αλλά το είχε ένας κολλητός στο γκαραζ του και έτρεχε ο καήμενος να έρθει να με πάρει να με πάει Καισαριανή για να μου κάνει μαθήματα. Είχα την Αδεια αφου είχα κάνει μεταβίβαση και είχα πάρει το μηχανάκι και το 1ο πράγμα που φρόντισα ήταν να το ασφαλίσω για να μπορεί ο φίλος να κυκλοφορεί από το σπίτι του μέχρι το δικό μου και τούμπαλιν... just in case που τον σταματήσουν μπάτσοι.....

Το μηχανάκι λοιπόν είχε κανόνικα ασφάλεια στο ονομά μου αλλά όπως με είχε ενημερώσει ο ασφαλιστής δεν μπορούσα να το οδηγήσω εγώ που δεν έιχα ακόμα δίπλωμα παρα μόνο μπορούσε να το οδηγήσει οποιοσδήποτε κάτοχος διπλώματος.... Όποτε γίνεται να έχεις ασφάλεια αλλά δεν μπορείς να το οδηγείς εσύ.

Το ίδιο πακετο δηλαδή.. δεν μπορείς να το οδηγήσεις απλά ανέφερα αυτό για την ασφάλεια γιατι είδα να γίνεται θέμα΄....

paris-3
04/11/2005, 18:52
Να το ασφαλίσεις μπορείς, αλλά είναι μόνο για να δίχνεις το χαρτί στους μπάτσους και να μην σε γράφουν, χωρίς δίπλωμα δν έχεις κανένα δικαίωμα από την ασφάλεια..!!!

CHRISTINE
04/11/2005, 18:58
Μα είπαμε χωρίς δίπλωμα δεν το οδηγείς! μόνο όποιος έχει δίπλωμα καλύπτεται απο την ασφάλεια σου....

Συν τώρα που το σκέφτομαι χωρίς την αδεια δεν μπορεις να το ασφαλισεις.... δεν χρειαζεται η αδεια για την ασφαλιση???


Τεσπα... το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να το οδηγησεις οποτε οτι και να λεμε...


Υπομονη...

paris-3
04/11/2005, 19:42
Δν μπορείς να το οδηγείς νόμιμα:p Στο ασφαλίζουν χωρίς άδεια εγώ θα πάρω την άδεια...ποιος ξέρει πότε..!!!Έδωσα απόδειξη αγοράς κτλ. αλλά με πήραν τηλ. και μου είπαν να προσέχω όσο δν έχω δίπλωμα γιατί δν καλύπτομαι κτλ.Τέσπα θα μείνω μάλλον στην ίδια με τις βολτίτσες κοντά..!!

Alx 84
04/11/2005, 23:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
το ν ασε σταματήσουν σε έλεγχο είναι το λιγότερο... Σκέψου (μακριά από εμάς κι εσένα) να γίνει ένα ατύχημα..



έτσι ακριβώς είναι. Υπομονή μέχρι να ξαναδώσεις και γνώμη μου είναι να την κυκλοφορείς πολύ λίγο και σε σημεία που δεν παίζει κίνηση (τι λέω τώρα ε;)
Καλή επιτυχία στην επόμενη. Όλοι απο εκεί περάσαμε( κι εγώ πρόσφατα. είναι τρελό άγχος το ριμάδι!)

bonepeeler
05/11/2005, 00:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από manowar13
Na rotisw kati re paidia.
exw to diploma to A1 to evgala prin 4 xronia sta 18.
Gia na paw stin megalh tin katigoria ti xreiazete?
Alloi mou lene oti prepei na kanw mathimata kai na dosw eksetaseis ktl,
kai alloi oti prepei na paw sto sygkoinoniwn me mia apodeiksh oti exw kanei 4 mathimata kai na mou to anavathmisoun.
Ti paizei kserei kaneis?
:wave2:


Τότε,περίπου,είχα πάρει κι εγώ το Α1.

Για ανεξάρτητα έκανα κάποια μαθήματα ακόμη με κόστος 200ευρώ.
Μετά από 5 μέρες μαθημάτων έδωσα και το πήρα.

Δεν έχει θεωρητικά,παρά μόνο πρακτικά.

paris-3
05/11/2005, 03:51
είναι τρελό άγχος το ριμάδι!Άσε αυτό το κωλοάγχος....!!!Σε μία απλή διαδικασία. σε κάνει να κάνεις την μ@λ@κία και μετά δν μπορείς και να καταλάβεις τι ακριβώς έγινε...και απλά βρίζεις... :mad: δν θέλω να το ξανά ζήσω..να το έχεις σίγουρο και μπαμ να σου λέει ο τυπάς "άστο κύριε":a37:

BELZEBOYLIS
10/11/2005, 10:38
Ellada , me liga xrimata parapano e3asfalizeis diploma kai amesh paradosh !!!

sapila racing
10/11/2005, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
Ellada , me liga xrimata parapano e3asfalizeis diploma kai amesh paradosh !!!

Ελπίζω ότι δεν είναι συμβουλή αυτό αλλά απλώς κάνεις πλακίτσα.

Ολοι το ξέρουμε ότι γίνεται, όπως όλοι ξέρουμε οτι εξ αιτίας αυτής της νοοτροπίας κινδυνεύουμε κάθε μέρα και κάποιοι δεν γυρίζουν σπίτι τους.
Εγώ προσωπικά έχω ρίξει πολύ βρισίδι σε άτομο που μου είπε οτι το 'αγόρασε'.
Του φάνηκε παράξενο που τον έβριζα, δεν καταλαβαινε τον λόγο...

sapila racing

BELZEBOYLIS
10/11/2005, 11:18
:a45: Os farmako gia to anxos to protina...apo tin allh kaneis den ema8e na odigei apo ta ma8hmata ths sxolhs...

paris-3
10/11/2005, 15:40
Ellada , me liga xrimata parapano e3asfalizeis diploma kai amesh paradosh !!!Βασικά δν είναι "λίγα" παραπάνω είναι πολλά, και στις μηχανές είναι πολύ λεπτό το θέμα, δίνεις μπροστά στα μάτια αρκετών και ας πούμε άν κάνει κάποιος μία στραβή πχ. στην αργή γραμμή, όπου και κόβονται οι περισσότεροι και τον κόψουν, και μετά πας εσύ που πλήρωσες και κάνεις το ίδιο και περνάς, ο άλλος μπορεί να διαμαρτηρηθεί κτλ.Εγώ άκουσα ότι παίζει αρκετοί εκεταστές γι'αυτό τον λόγο δν τα πέρνουν...!!

FestoNero
11/11/2005, 00:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από paris-3
Βασικά δν είναι "λίγα" παραπάνω είναι πολλά, και στις μηχανές είναι πολύ λεπτό το θέμα, δίνεις μπροστά στα μάτια αρκετών και ας πούμε άν κάνει κάποιος μία στραβή πχ. στην αργή γραμμή, όπου και κόβονται οι περισσότεροι και τον κόψουν, και μετά πας εσύ που πλήρωσες και κάνεις το ίδιο και περνάς, ο άλλος μπορεί να διαμαρτηρηθεί κτλ.Εγώ άκουσα ότι παίζει αρκετοί εκεταστές γι'αυτό τον λόγο δν τα πέρνουν...!!
Κ γι'αυτο περιμενεις να εξεταστεις τελευταιος.. που ειναι αυτος που σφυραει;; :a13:

paris-3
11/11/2005, 09:57
Τελευταίος εξετάστηκα φίλε μου, όμως οι μπάρμπες βιάζονταν πολύ από την αρχή από ότι κατάλαβα!!Εκτός και αν εννοείς αφού λαδώσεις να μείνεις τελευταίος, αλλά πάλι περιμένουν όλοι μπροστά για την πορεία, άρα τα παραπάνω ισχύουν

BELZEBOYLIS
11/11/2005, 13:02
.Εγώ άκουσα ότι παίζει αρκετοί εκεταστές γι'αυτό τον λόγο δν τα πέρνουν...!! [/B][/QUOTE]


PLAKA MOY KANEIS ;;;;;;
POIOS DEN TA PERNEI;;;;;
MILA ME TON DASKALO SOU BRE AN8ROPE 8A SE KA8ODIGISEI...

paris-3
11/11/2005, 15:38
Μίλησα γι' αυτό λέω.Δν είπα όλοι, αλλά ευτηχώς υπάρχουν και οι αδιάφθοροι!!Τέσπα αν χρειαστεί τελικά την βρίσκεις την λύση...!!Υποθέτω!

sapila racing
11/11/2005, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
.Εγώ άκουσα ότι παίζει αρκετοί εκεταστές γι'αυτό τον λόγο δν τα πέρνουν...!!


PLAKA MOY KANEIS ;;;;;;
POIOS DEN TA PERNEI;;;;;
MILA ME TON DASKALO SOU BRE AN8ROPE 8A SE KA8ODIGISEI... [/B][/QUOTE]

Γεια σου BELZEBOYLI καθοδηγητή του ΚΟΛΟΥ!

paris_3 εγώ θα σου συνιστούσα να μην ταίσεις το σάπιο κύκλωμα. Κάνε λιγο προπόνηση και θα είσαι ΟΚ.


sapila racing

paris-3
11/11/2005, 17:01
Όχι όχι, τουλάχιστον όχι τώρα, με ελάχιστα extra από τα παράβολα θα κάνω και κανά δύο ακόμα μαθήματα, και λίγο με το δικό μου και πιστεύω δν θα την πάθω και για δεύτερη φορά!

paris-3
17/11/2005, 18:35
Na rotisw kati re paidia.
exw to diploma to A1 to evgala prin 4 xronia sta 18.
Gia na paw stin megalh tin katigoria ti xreiazete?
Alloi mou lene oti prepei na kanw mathimata kai na dosw eksetaseis ktl,
kai alloi oti prepei na paw sto sygkoinoniwn me mia apodeiksh oti exw kanei 4 mathimata kai na mou to anavathmisoun.
Ti paizei kserei kaneis?
Παίδες μάλλον ψηφίστικε νόμος το 2001(Μαιο νομίζω) σύμφωνα με τον οποίο το Α1 γίνεται απεριορίστου ΧΩΡΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, αλλά μόνο με τα ΠΑΡΑΒΟΛΑ!Μόνο που μάλλον δν έχει αναδρομική ισχύ, άρα οι προ Μαιου 2001 το επεκτείνουν με εξετάσεις..!!:wave2:

paris-3
18/11/2005, 16:48
ΠΕΡΑΣΑ!!!!:D :D :D :D :p !!!Επιτέλους..!!Πήρα και πινακίδες-άδεια χθες και είμαι κομπλέ!!!

FestoNero
18/11/2005, 19:07
ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΞΕΧΑΣΕΣ ΡΕ!!!!!!
ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΑΝΤ!!!! :rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol: :D
Αντε, καλες νομιμες βολτες!!

paris-3
18/11/2005, 21:46
Thanx..!!:p :cool: :cool: :beer: :wacko:

Alx 84
19/11/2005, 19:56
ωραίοοοος!!!!!!!!! άντε με προσοχή και πάντα το ριμάδι στο κεφάλι!!!:beer: :beer: :beer:

johnpagr
19/11/2005, 21:06
kales diadromes

ME ASFALEIA

kai me hremia kai synesh

:wave2:

lampros_fazer
22/11/2005, 17:14
Καλορίζικο!Καλές βόλτες με πολύ προσοχή και πάντα κράνος ε!

Απαντώ κάπως αργα για τα περι μπάτσων αλλά never mind.Εμένα με είχαν σταματήσει χωρίς διπλωμα (το διπλωμα το ειχα πάρει μολις κατι μερες πριν αλλά δεν ειχε ερθει ακομα) με αδεια ασφαλεια κομπλε και σημείωσαν τα στοιχεία μου σε ένα μπλοκακι (σαν αυτά που έχουν οι σερβιτοροι:lol:) και μετα απο κανα 3ρι χρονια μου ηρθε κλήση για δικαστηριο οπου απλά έδειξα το διπλωμα και εφυγα.Την ώρα που με σταματησαν λέω στον μπατσο "δεν μπορειτε με το ασυρματο να ελέγξετε απο το κεντρο οτι εχω διπλωμα" κάτι που ανέφερε και ενας φιλος πιο πανω και μου λέει αυτοδεν γινεται.Στο δικαστηριο και διπλωμα να μην ειχα οταν με σταματησαν παλι τιποτα δεν θα γινοταν αν το ειχα παρει πριν παρουσιαστω στο δικαστηριο.Μαλιστα ειδα και ατομα να εχουν παρει 2 και 3 φορεςχ αναβολη επειδη δεν ειχαν διπλωμα.Αυτο που ειχα καταλαβει ειναι οτι ειναι χειροτερο να κυκλοφορεις χωρις κρανος παρα χωρις διπλωμα αφου ουτε κληση πληρωνεις.ΟΠοτε και να σε σταματησουν τωρα που δεν εχεις παρει ακομα το διπλωμα στα χερια σου στα τετοια σου.
Σε αλλη μια περιπτωση παλιοτερα απο αυτη που ανεφερα οπου δεν ειχα καθολου διπλωμα με εγραψαν για παραβιαση κοκκινου και ο μπατσος απλα σημειωσε στην κληση οτι δεν ειχα μαζι μου το διπλωμα