PDA

View Full Version : Σχολή οδηγών



nnikkos
26/10/2015, 19:02
Μετά από δέκα χρόνια χρήσης του αυτοκινήτου αποφάσισα επιτέλους να απαλαχθώ από αυτό, και να στραφώ στη μηχανή για οικονομικούς αλλά και ψυχαγωγικούς λόγους (δεν αντέχεται το αυτοκίνητο στην Αθήνα..).

Είναι κάτι που πάντα ήθελα, αλλά λόγο της υπερβολικής φοβίας των γονιών μου δεν το τολμούσα. Πλέον όμως έχουν οριμάσει τα πράγματα και μάλιστα σκέφτομαι να πάω σε μικρή μοτοσυκλέτα(cbf/ybr 125 ή 250).

Τεσπα στην επιλογή της μηχανής θα χρειαστεί να ζητήσω την πολύτιμη βοήθεια σας στο μέλλον, διότι τώρα προέχει το δίπλωμα. Θα ήμουν πολύ ευγνώμων σε όποιον έχει να μου προτείνει (και μέσω pm) κάποια αξιόλογη σχολή οδηγών. Περιοχή κοντά στην Νεα Χαλκηδόνα(δουλειά) ή Πειραιά(σπίτι) θα ήταν το καλύτερο, αλλά άμα είναι κάποιος δάσκαλος που αξίζει δεν θα πώ όχι σε πιό μακρινές περιοχές..

Ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε βοήθεια.

Μανολης67
27/10/2015, 19:46
(δεν αντέχεται το αυτοκίνητο στην Αθήνα..).
Περιοχή κοντά στην Νεα Χαλκηδόνα(δουλειά) ή Πειραιά(σπίτι)
Που μένεις? Αθήνα η Θεσσαλονίκη?

Και αυτό μάλλον θέλει διόρθωση: άλλα λόγο της υπερβολικής φοβίας των γωνιών μου

ΥΓ για να είμαι ειλικρινής τωρα, δεν ξέρω να προτείνω κάποια σχολή οδηγών εχω βέβαια να πω, ΠΑΝΤΑ ΚΡΑΝΟΣ! και μπουφάν, σωστή ένδυση κτλ
και να θυμάσαι ότι για τους κουτάκηδες, απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙΣ :(

nnikkos
28/10/2015, 13:16
Νεα Χαλκηδόνα στην Αθήνα εννοούσα..Ευχαριστώ για τις συμβουλές και φυσικά έχω σκοπό να τις τηρήσω. Χρησιμοποιώ πολύ το ποδήλατο, οπότε έχω μια κάποια εμπειρία στην συμπεριφορά των αυτοκινήτων.