PDA

View Full Version : Προσοχη μονο για γερα στομαχια!!!!!



motomamounas
04/11/2005, 00:16
Για οσους δεν φορανε προστατευτικο εξοπλισμο

Δεν ξερω αν εχει ξαναπεξει αλλα εμενα με προβληματισε πολυ και αναθεωρησα καποια πραγματα

Αν και ειναι πολυ σκληρες εικονες!

oulas
04/11/2005, 00:42
Με δισκολια κρατηθηκα να μην ξερασω. Καποιος να το σβησει παιδια, σας παρακαλω πολυ!

gcrook
04/11/2005, 00:51
Ειναι λινκ απο το μπαικνετ και τα παιδια εχει το εχουν αφησει να το βλεπει οποιος θελει.
Ο φιλος που ποσταρε προειδοποιησε οτι οι φωτογραφιες ειναι καπως σκληρες, και να συμπληρωσω αρκετα "επιμορφωτικες".:winka:
Οποιος αηδιαζει, να φροντισει να παρει μποτουλες γαντακια και μπουφανακι της προκοπης, για να μην ερχεται αντιμετωπος με τετοια θεαματα καθε πρωι που ξυπναει.
Οι φωτο μας πειραξαν:sick:

div400
04/11/2005, 09:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ειναι λινκ απο το μπαικνετ και τα παιδια εχει το εχουν αφησει να το βλεπει οποιος θελει.
Ο φιλος που ποσταρε προειδοποιησε οτι οι φωτογραφιες ειναι καπως σκληρες, και να συμπληρωσω αρκετα "επιμορφωτικες".:winka:
Οποιος αηδιαζει, να φροντισει να παρει μποτουλες γαντακια και μπουφανακι της προκοπης, για να μην ερχεται αντιμετωπος με τετοια θεαματα καθε πρωι που ξυπναει.
Οι φωτο μας πειραξαν:sick:


+1000:a013:

ΚΑΙ ΠΡΟΣΘΕΤΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΙΚΙ ΣΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ!
και οποιοδηποτε αναλογο ποστ.

gdevelek
04/11/2005, 09:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από div400
+1000:a013:

ΚΑΙ ΠΡΟΣΘΕΤΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΙΚΙ ΣΤΟΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ!
και οποιοδηποτε αναλογο ποστ.

+1 και από μένα

Καλύτερα αυτό παρά, όταν γίνεται η στραβή, να λέμε "Γιατί ρε γαμώτο, ΓΙΑΤΙ!;!;"

"Ε, μα γιατί δεν φορούσες ό,τι έπρεπε, φίλε μου, να γιατί..."

angels_gr
04/11/2005, 10:06
Οκ, αστειεύεστε τώρα!!! Ξέρασα τον καφέ που πίνω!!! Προσοχή παιδιά στον δρόμο. Μόνοι μας πρέπει να προσέξουμε τον εαυτό μας γιατί οι άλλοι σίγουρα δεν μας υπολογίζουν. Και το κακό είναι πως όλοι μας σκεφτόμαστε ασυναίσθητα πως κάτι τέτοιο δεν μπορεί να μας συμβεί και σε εμάς.

ruyjin
04/11/2005, 10:11
Μόνοι μας πρέπει να προσέξουμε τον εαυτό μας γιατί οι άλλοι σίγουρα δεν μας υπολογίζουν. Και το κακό είναι πως όλοι μας σκεφτόμαστε ασυναίσθητα πως κάτι τέτοιο δεν μπορεί να μας συμβεί και σε εμάς.

+++++


εγω παντως δε προκειται να το ανοιξω...
παντα με προσοχη

:wave2:

gdevelek
04/11/2005, 10:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από oulas
Με δισκολια κρατηθηκα να μην ξερασω. Καποιος να το σβησει παιδια, σας παρακαλω πολυ!

Και το avatar σου προκαλεί αηδία, και σου έχουν ζητήσει πολλοί να το βγάλεις, αλλά αρνείσαι...

oulas
04/11/2005, 10:30
Αμα ειναι να βλαπουμε threads και να ξερναμε γαμισε τα φιλε...


Και το avatar σου προκαλεί αηδία, και σου έχουν ζητήσει πολλοί να το βγάλεις, αλλά αρνείσαι...

Δεν εχει τωρα σχεση tvra το avatar μου με το thread αυτο! Μια χαρα avatar εχω, και δεν το αλλαζω.

adam_tsouk
04/11/2005, 10:32
Το κρανος πως έγινε έτσι;


(για τις φώτο.... επειδή δεν κρατιέμαι έχω δει πολύ πολύ χειρότερες....)













:uplate:

gdevelek
04/11/2005, 10:36
Δεν σου ζήτησα να το αλλάξεις... Το πείσμα σου να το κρατήσεις έχει καταγραφεί σε παλαιότερα μηνύματα.

Το ότι το avatar σου είναι "μια χαρά" φαίνεται να αποτελεί αποκλειστικά δική σου άποψη.

Και βέβαια δεν θα έκανα αυτή την παρέμβαση αν δεν ήταν σαφές πως είσαι επιλεκτικός σε πράγματα που προκαλούν αποστροφή.

Lazio
04/11/2005, 11:03
αληθεια τι κολλημα ειναι αυτο με τα ουλα ?:lol: :lol:

STOYBI
05/11/2005, 00:23
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΕΝΟΣ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΙ Μοτο ΟΔΗΓΕΙ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΝΕΙ..:rolleyes:

Ομως τις παρακατω φωτο τις βρισκω αρκετα τραβηγμενες εως αρρωστες ( εκτος το σημειο του κεφαλιου που θα ηταν αρκετα καλλυτερα αν φοραγε κρανος) για να νομιζει καποιος οτι αν φοραγε τα παντα απο προστατευτικα περιφερειακα σωματος θα παθαινε κατι λιγοτερο απο τον νεκρο ( κατα την γνωμη μου ) ανθρωπο στις φωτο.:rolleyes:

Και εξηγουμε.

Ο ανθρωπος φαινετε οτι εχει φαει χοντρο βροντο και με πολλα με αλλο αντικειμενο π.χ. με αυτοκινητο και δεν εχει φαει μια απλη τουμπα με πολλα και απλα μετραγε το εδαφος που μονο στην δευτερη περιπτωση μπορουν να βοηθησουν καπως κατα την γνωμη τα οποια προστατευτικα φορας ! :rolleyes:
Ειδικα ο αστραγαλος του εχει φαει τετοια πιεση και εχει βγει τοσο εξω το κοκκαλο που απο μπετον να ηταν οι μποτες του αμα φορουσε δεν θα εκαναν τιποτα..:eek:

Τα παραπανω τα αναφερω κυριως για καποιους νεους οδηγους που πιστευωντας παραπανω απο το κανονικο στην φουλ προστασια του σωματος ξεπερνανε κατα πολυ τα ορια τους με τραγικες αρκετες φορες καταληξεις..

:wave2:

gdevelek
05/11/2005, 00:30
Αν θυμάμαι καλά ο συντάκτης του άρθρου διευκρινίζει ότι οι φωτό είναι από άτομα που επέζησαν.

Το χτύπημα που προκάλεσε τη ζημιά στον αστράγαλο, πώς θα προτιμούσες να το υποστείς, με Sea'n'City ή με μοτο-μπότες Sidi?

Δεν νομίζω πως είναι κανείς τόσο αφελής ώστε να πιστεύει πως φορώντας μπότες ή κράνος θα βγεί αλώβητος από άσχημη σούπα. Απλά θα μετριάσει τις συνέπειες, κι αυτό συχνά κάνει τη διαφορά μεταξύ θανάτου και ζωής, μεταξύ αναπηρίας και περπατήματος, μεταξύ μόνιμης φυτοζωίας και ανάρρωσης.

Alx 84
05/11/2005, 00:37
χμμμ... ανοιξα μόνο την πρώτη και είπα να μη το συνεχίσω. Να μπορέσω να κοιμηθώ σήμερα το βράδυ. Πάντως ακόμα και αυτά να δούν οι τύποι που δεν ντύνονται θα πούν το κλασικό "έλα μωρέ, σε εμένα θα τύχει;"

γκρρρρρρρρρρρρρρρρ:mad: :mad: :mad: :mad:

manos426f
05/11/2005, 00:43
Εγω τις ανοιξα ολες και νομιζω οτι αποτελουν καλο παραδειγμα για ολους!

Ειδικα για νεους 'καβαλαραιους'... (copyright manos426f)

Στην τελικη,καλυτερα να μας αηδιασει μια φορα σε φωτογραφια σημερα,παρα πανω στο ιδιο μας το κορμι πολυ περισσοτερο αυριο.....

hornet
07/11/2005, 09:33
Εβγαλα το λινκ με τις φωτο αλλα την ολη κουβεντα την κρατησαμε για συμμορφωση απλα οποιος ενδιαφερεται να τις δει ας στειλει πμ στον δημιουργο του ποστ!

STOYBI
07/11/2005, 22:05
gdevelek
Το χτύπημα που προκάλεσε τη ζημιά στον αστράγαλο, πώς θα προτιμούσες να το υποστείς, με Sea'n'City ή με μοτο-μπότες Sidi?


Επιμενω το χτυπημα στον αστραγαλο δεν σωνοταν ουτε με garrny ( μποτες μοτο κρος) !

Τωρα απο εδω και περα γνωμη μου --- γνωμη σου να μας εχει ο θεος καλα να μην μαθουμε ποτε ποιος εχει δικιο...:rolleyes:

Ξαναλεω .. Δεν ειπα οτι δεν προσφερουν προστασια τα οποια προστατευτικα ( ΚΑΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΕΠΩΝΥΜΑ ΤΟΣΟ ΚΑΛΛΥΤΕΡΑ) αλλα οτι τα συγκεκριμενα τραυματα αυτουνου του ανθρωπου δεν σωνοτουσαν..:sad:

:wave2: