PDA

View Full Version : (Απο)στροφή...



Δίκυκλος
04/11/2005, 10:46
Κινούμαι με 40 σε λεωφόρο (Β. Όλγας). Σε διασταύρωση με μεγάλη κάθετο (Μαρτίου) ηλίθια με μαύρο Corsa αποφασίζει να στρίψει απο τέρμα αριστερά. Τρελό φρένο, το αμάξι περνάει τελικά χιλιοστά απο τη γονατισμένη μηχανή και σταματάνε τα πάντα εκτός απο την ηλίθια... Φρενάροντας έχω αρχίσει τη φράση και πατώντας κάτω γκαρίζω "Γ... το σπίτι ΣΟΥ Μ@Λ@ΚΙΣΜΕΝΗ" (με το συμπάθειο κιόλας). Και τότε συνέβη. Είχε τέτοια άγνοια κινδύνου και πράξης που σταμάτησε στη Μαρτίου (με αλαρμ) και βγήκε απο το αμάξι. Και ενώ έχω ήδη αρχίσει να σιγοτραγουδώ το smack my bitch up και είμαι έτοιμος να αρχίσω τα ανοιξιάτικα μπουκέτα τι ακούω...

Καλά δεν είδες το φλας;

melsaltas
04/11/2005, 10:51
KAΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΥΤΟ......

ΑΝ ΒΓΑΖΕΙ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΑΛΛΟΣ FLASH ΤΟΤΕ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΛΑ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΡΙΨΕΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ......

ΠΑΙΔΕΙΑ ΒΡΕΕΕΕΕ!!!!


ΟΥΓΚ!!!!!!!:eek: :eyepop:

Dodok edessa
04/11/2005, 10:58
MH ΧΑΛΑΤΕ ΤΑ ΣΤΟΜΑΧΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΗΛΙΘΙΟΥΣ-ΕΣ.ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΕΡΑΣΤΕ ΤΟΥΣ :winka:

Cpt. Haddock
04/11/2005, 10:59
Δεν είναι θέμα παιδείας...

Απλά Κ.Ο.Κ.

"Το φλας προειδοποιεί, δεν υποχρεώνει"

:mad: :mad: :mad:

:wave2:

Δίκυκλος
04/11/2005, 11:00
Εγώ έφταιγα ρε… Δεν είδα ούτε το φλας ούτε το Χάρο να μου κάνει σήμα δίπλα στο Χριστό με τα δεκανόσημα…

$py
04/11/2005, 14:12
Kala sou eipe re file, tyflos eisai???


(Atimes gynekes, den mporoume na sas deiroume kiolas...)


:mad:

ironbum2
04/11/2005, 15:18
κάτι τέτοια γίνονται και μετά σου λέει φταίει ο φονιάς!!! Αν ήταν κάποιος άλλος δηλαδή και ήταν φορτωμένος και τις έσκαγε 5-6 μουκέτα και την άφηνε σέκος στην άσφαλτο τι θα γινότανε?????

Τι στο διάλο έχουν στο κεφάλι τους ρε πούστη μου αντί για μυαλό????:a21: :a21: :a21:

Δίκυκλος
04/11/2005, 17:45
Αντίς μυαλό σκ@το... Είχα δει παρόμοια στροφή-καμικάζι απο μεσαία λωρίδα παραλιακής για να μπει στην Π. Συνδίκα και τα δυο κουτιά καταλήξανε στο πεζοδρόμιο και σε ένα παρκαρισμένο. Αν ήταν μηχανή δε θα είχε μείνει μπρίζα...

adam_tsouk
05/11/2005, 00:09
Πάντως την παραδέχομαι..... :D

κατάβηκε από το αυτοκίνητο! :smokin:


Οι υπόλοιπες φωνάζουν καθώς γκαζώνουν μετά από απόσταση ασφαλείας!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Alx 84
05/11/2005, 01:04
άλλη μια φορά ας αναφερθούμε στα 101 tips for bikers

62. Αν έχεις μόλις αγκαλιάσει την άσφαλτο εξ’ αιτίας ενός αυτοκινήτου, για όνομα του Θεού, κάνε το πλέον λογικό (αν είσαι σε θέση) και ξάπλωσε τον οδηγό κάτω με μια γροθιά από γάντι με ενίσχυση carbon. Αν σε απειλήσει με μήνυση, πες ότι ήσουν ταραγμένος, μπερδεμένος, και νόμιζες ότι υπερασπιζόσουν τον εαυτό σου

Εδώ διαφέρει λιγο, αλλά δε βαριέσαι...


φίλε Δίκυκλε πάλι καλά που δε χτύπησες. τώρα για την τρέλα του καθε ένα/μιας είναι άλλη ιστορία.

Θάνος
05/11/2005, 01:11
Έτσι! Και οι σπηλιές μας περιμένουν να πάμε να τις κατακτήσουμε με τα ρόπαλα...

Akefalos
05/11/2005, 03:08
Αυτό που δυστυχώς δεν καταλαβαίνουμε όλοι είναι οτι στην τελική δεν έχει σημασία αν έχουμε προτεραιότητα ή αν παρανόμησε ο άλλος.Εμείς πρέπει να οδηγάμε σα να μην έχουμε πουθενά προτεραιότητα και να προσέχουμε 100 φορές περισσότερο απο τους άλλους.Και μην ξεχνάτε πως το αυτοκίνητο λόγω όγκου φαίνεται πιο εύκολα.Η μηχανή και λόγο μικρού όγκου αλλά και μεγάλης επιτάχυνσης(βλέπω μια Haya στα 200 μέτρα πίσω μου και το επόμενο δευτερόλεπτο με περνάει απο τα δεξιά...) πολλές φορές δε γίνεται αντιληπτή.Και κάτι μακάβριο...αν εγώ έχω πεθάνει,προσωπικά δε θα με νοιάζει και πολύ αν ο άλλος πάει φυλακή ή πληρώνει στην ασφαλιστική...:(

Προσοχή.Είμαστε σαν αόρατοι!!

Δίκυκλος
05/11/2005, 10:16
Σωστά όλα αυτά τα ξέρουμε ή τα μαθαίνουμε απ' την καλή και την ανάποδη. Αλλά όταν στρίβουν ΕΠΑΝΩ σου αλα Καρμαγεδών ή κάντο να φανεί σαν ατύχημα ένα πράμα τότε τρελαίνεσαι...

620
07/11/2005, 20:18
Paidia thn kalyterh apanthsh sthn frash "afou ebgala flash" thn eixa akousei apo enan xtakia sthn bouliagmenis pou girnaei kai leei sto tarifa pou tou to eipe.... "diladi re file ama bgaleis to kavli sou eksw emeis tha prepei na sou paroume tsimpouki ??? " .
Eixa liwsei sto gelio :rotflmao:

Alx 84
07/11/2005, 23:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Paidia thn kalyterh apanthsh sthn frash "afou ebgala flash" thn eixa akousei apo enan xtakia sthn bouliagmenis pou girnaei kai leei sto tarifa pou tou to eipe.... "diladi re file ama bgaleis to kavli sou eksw emeis tha prepei na sou paroume tsimpouki ??? " .
Eixa liwsei sto gelio :rotflmao:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

θεός ο τύπος. Όλα τα φράγκα λέμε!!!!!!!!!!!:lol:

nimbus
11/11/2005, 22:37
:lol: :lol: :lol:

gtsiros
12/11/2005, 01:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από ironbum2
κάτι τέτοια γίνονται και μετά σου λέει φταίει ο φονιάς!!! Αν ήταν κάποιος άλλος δηλαδή και ήταν φορτωμένος και τις έσκαγε 5-6 μουκέτα και την άφηνε σέκος στην άσφαλτο τι θα γινότανε?????

Τι στο διάλο έχουν στο κεφάλι τους ρε πούστη μου αντί για μυαλό????:a21: :a21: :a21:

η αλλαγή που προτείνω:

Αν αντί για μοτοσυκλέτα, ήταν φορτηγό με διπλή καρότσα;

ή αυτό; (η αγάπη μου...)
:a07: :a32:


27994

gtsiros
12/11/2005, 01:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
Αυτό που δυστυχώς δεν καταλαβαίνουμε όλοι είναι οτι στην τελική δεν έχει σημασία αν έχουμε προτεραιότητα ή αν παρανόμησε ο άλλος.Εμείς πρέπει να οδηγάμε σα να μην έχουμε πουθενά προτεραιότητα και να προσέχουμε 100 φορές περισσότερο απο τους άλλους.Και μην ξεχνάτε πως το αυτοκίνητο λόγω όγκου φαίνεται πιο εύκολα.Η μηχανή και λόγο μικρού όγκου αλλά και μεγάλης επιτάχυνσης(βλέπω μια Haya στα 200 μέτρα πίσω μου και το επόμενο δευτερόλεπτο με περνάει απο τα δεξιά...) πολλές φορές δε γίνεται αντιληπτή.Και κάτι μακάβριο...αν εγώ έχω πεθάνει,προσωπικά δε θα με νοιάζει και πολύ αν ο άλλος πάει φυλακή ή πληρώνει στην ασφαλιστική...:(

Προσοχή.Είμαστε σαν αόρατοι!!

ΕΤΣΙ, ΕΤΣΙ!!! +9999999999Ε999

gtsiros
12/11/2005, 01:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Paidia thn kalyterh apanthsh sthn frash "afou ebgala flash" thn eixa akousei apo enan xtakia sthn bouliagmenis pou girnaei kai leei sto tarifa pou tou to eipe.... "diladi re file ama bgaleis to kavli sou eksw emeis tha prepei na sou paroume tsimpouki ??? " .
Eixa liwsei sto gelio :rotflmao:

χαχαχαχαΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ ο τύπος είναι αυτό που λέμε natural!!! Πες μας όμως,αν θυμάσαι... τί έγινε στη συνέχεια;;;!!!

Δίκυκλος
12/11/2005, 10:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
η αλλαγή που προτείνω:

Αν αντί για μοτοσυκλέτα, ήταν φορτηγό με διπλή καρότσα;

ή αυτό; (η αγάπη μου...)
:a07: :a32:


Αυτό το φορτηγό το θέλω!