PDA

View Full Version : Βελτίωση κινητήρα c50!



Theofilos2000
01/11/2015, 17:29
Καλησπέρα παιδιά,

καταρχάς συγνώμη που ανοίγω κι'άλλο τέτοιο θέμα, απ'ότι είδα υπάρχουν ήδη αρκετά, απλώς δεν βρήκα μια συγκεκριμένη πληροφορία..Λοιπόν έχουμε και λέμε! Έχω ένα C50 στρογγυλό τελείως μαμά, καταλαβαίνετε ότι έτσι και ανέβει άλλο άτομο πάνω του, όχι απλά δεν "πάει" σε ανηφόρες αλλά με το ζόρι βγαίνει στο δρόμο..Οπότε πήρα την απόφαση για βελτίωση και επειδή είμαι τυχερός βρήκα γνήσια ανταλλακτικά μεταχειρισμενα σε πολύ καλές τιμές! Σκέφτομαι να βάλω: στροφαλόμπιελα από astrea 97cm στα 54mm - κύλινδρο astrea 53mm - πιστόνι astrea 53mm - κεφαλή από astrea 97cm με κεντροφόρο 3ου σταδίου. Επίσης όλα τα υπόλοιπα που χρειάζεται για να δουλέψει σωστά. Όπως μακρύτερη καδένα - 17mm καρμπιρατέρ - εξάτμιση - ηλεκτρονική, κτλπ! Το ερώτημα μου είναι αν με αυτή την στροφαλόμπιελα, θα χρειαστεί να ανοίξω και τα κάρτερ; Αν έχετε κάποια γνώμη για κάποιο κομμάτι ή τι έχετε κάνει στις δικές σας μετατροπές, ευχαρίστως να τις ακούσω! Σας παρακαλώ να απαντήσει κάποιος που ξέρει και όχι απλά "νομίζει"!! Ευχαριστώ για την κατανόηση και παρακαλώ αυτούς που έχουν στο μυαλό τους ιδέες όπως πάρε καινούργιο μηχανάκι ή κανα μοτερ λιφαν, να τις κρατήσουν για την πάρτη τους! :)