PDA

View Full Version : Προβλημα με καρμπυρατερ!!!



Fotis12
06/11/2015, 11:57
Καλησπερα παιδες!..Εχω ενα ιννοβα και τωρα τελευταια μου κανει περιεργα κολπα..Πριν λιγο καιρο εσταζε ακαυστη βενζινη απ την εξατμηση(σβηστο)...Χθες πηγα να το βαλω μπροστα και ειχε κολλησει!!..Εννοειται οτι δεν ηταν το γνωστο κολλημα,απλα ο χωρος καυσης ηταν γεματος βενζινη με αποτελεσμα να φρακαρει το πιστονι.Με το που βγαζω το μπουζι πεταγεται βενζινη,δινω 2-3 μανιβελες και πετουσε βενζινη σαν χυμενο μ@@@ι !!!!
Καθαρισα στα γρηγορα καρμπυρατερ αλλα παλι τα ιδια...Τι μπορει να φταιει,Βαλβιδα ή Καρμπ?

sapila racing
06/11/2015, 12:17
Η βαλβίδα του φλοτερ στο καρμπυρατερ δεν κλείνει σωστά.

lykourgi
06/11/2015, 12:38
και πετουσε βενζινη σαν χυμενο μ@@@ι !!!!

Μπορείς να βάλεις μία φωτογραφία, ώστε να μπορέσουμε να καταλάβουμε καλύτερα το πρόβλημα και να σε βοηθήσουμε;














Επί της ουσίας, δες αυτό που έγραψε ο sapilas.

GFawkes
06/11/2015, 12:57
Μπορείς να βάλεις μία φωτογραφία, ώστε να μπορέσουμε να καταλάβουμε καλύτερα το πρόβλημα και να σε βοηθήσουμε;

Επί της ουσίας, δες αυτό που έγραψε ο sapilas.


φωτο του 2ου παραδειγματος ε!!!!
οχι του 1ου!!
:D

alex k8
06/11/2015, 13:02
αυτο με το μπουζι και τη βενζινα....

Fotis12
06/11/2015, 17:36
Δεν ειμαι σε θεση να ανεβασω φωτογραφιες.ειδικα για το δευτερο!!!...Οταν ειναι σβηστο το μηχανακι ειναι λογικο να κατεβαζει βενζινη το καρμπ,και να σταματαει στην εισαγωγης??Αν ναι τοτε το θεμα το εχει η βαλβιδα που εχει διαρροη,Λογικα

Οταν παλι σβηνει το μηχανακι η εισαγωγης ειναι παντα κλειστη η αναλογως?....Βοηθηστε αγορια για να ξερω απο να ξεκινησω,μην ανοιγω κεφαλες....Εκτος αν το βαψω μπλε ... !!!!

lykourgi
06/11/2015, 17:43
Δεν ειμαι σε θεση να ανεβασω φωτογραφιες.ειδικα για το δευτερο!!!...
Κρίμα........





Δες αυτό που σου έγραψε ο sapilas, είναι απλό. Μην ξεκινήσεις και διαλύσεις το μηχανάκι.

laptopakias
06/11/2015, 19:03
Δεν ειμαι σε θεση να ανεβασω φωτογραφιες.ειδικα για το δευτερο!!!...Οταν ειναι σβηστο το μηχανακι ειναι λογικο να κατεβαζει βενζινη το καρμπ,και να σταματαει στην εισαγωγης??Αν ναι τοτε το θεμα το εχει η βαλβιδα που εχει διαρροη,Λογικα

Οταν παλι σβηνει το μηχανακι η εισαγωγης ειναι παντα κλειστη η αναλογως?....Βοηθηστε αγορια για να ξερω απο να ξεκινησω,μην ανοιγω κεφαλες....Εκτος αν το βαψω μπλε ... !!!!

Πριν ανοιξεις κεφαλές, πάρε ένα sray και ρίξε μέσα στο carb μήπως και ξεκολλήσει η βαλβίδα