PDA

View Full Version : Να γιατί TDM



MG-KTiNoS
06/11/2015, 18:16
Επειδή μου τα έχετε κάνει Ζέπελιν, διαβάστε.... Μπορεί να δείτε τον κόσμο με άλλο μάτι.
Έρχεται μια μέρα στη ζωή του ανθρώπου που δεν έχει να φροντίσει μόνο τον εαυτό του
ούτε μπορεί πια να σκεφτεί με, και για το πουλί του ΜΟΝΟ.
Υπάρχουν άλλοι άνθρωποι που έχουν την ανάγκη σου.
Δευτέρα πρωί πρέπει να πας δουλειά βρέξει, χιονίσει, άρρωστος, ευτυχή,ς δυστυχής, σπαΖμένος...
Δεν έχει καμία σημασία.
Πρέπει απλά να είσαι εκεί γιατί αν δεν είσαι εσύ δεν θα είναι κανένας.
Κανένας δεν θα δουλέψει για σένα, κανένας δεν θα σου δώσει λεφτά για την ΔΕΗ τον ΟΤΕ ή την ΟΥΛΕΝ :P
Το χειρότερο μέρος να συνειδητοποιήσεις τα παραπάνω γεγονότα είναι ένα νοσοκομείο με τρόμπες
γιατρούς και βλαχάρες νοσοκόμες (με την πολύ κακή έννοια)
Ένα κρατικό νοσοκομείο που το φακελάκι αποτελεί εισιτήριο όχι μόνο για να ξαναπερπατήσεις μια μέρα
αλλά και για να σου φέρουν μια πάπια να κατούρησες.
Σε μια τέτοια στιγμή λοιπόν λες...
Νίκο μούτζωστα πρέπει να κλείνεις με τα σούπερ σπορτ.
Εδώ δεν είναι Ιταλία.
Χάρισμα λοιπόν το ZZR 1100, που έκανες τσιγάρο στα 160 και νόμιζες πως δεν τρέχει τίποτα και υπομονή
ενός χρόνου να ισιώσει το πόδι (που δεν ίσιωσε εν τέλει γιατί είχαν κάνει μισή δουλειά)
Άντε και να συνηθίσεις να πονάς κάθε Παρασκευή, άντε και να κόψεις και τα παυσίπονα γιατί θα πας από νεφρά.
ΆΝτε να το παίζεις και δεν τρέχει τίποτα γιατί οι άλλοι, αυτοί που αγαπάς δεν σου φταίνε.
Φυσικά χωρίς μηχανάκι δεν λέει οπότε το ρίχνεις στα χρηστικά άκα DR 2.5 και ο καιρός περνάει οπότε λες
κι αν το κάνω ΧΤ600 σ/μ θα αλλάξει κάτι????
Οι πληγές δένουν σιγά σιγά οι πόνοι υποχωρούν 2 36ωρα με ΧΤ που είναι πια λίγο μεν, αγαπητό δε, σαν να ήταν το
πρώτο μηχανάκι.
Αν το καλοσκεφτείς ήταν πράγματι το 1ο μηχανάκι μια νέας ζωής πολύ πιο συνειδητοποιημένης απ την προηγούμενη.
Τα παιδιά από το TDM Hellas τότε ήταν πολύ ζεστά για εκδρομές.
Ο Αλέξης ο τότε πρόεδρος, ο Χλαπάκος και πολλοί άλλοι....
Πήγαν εκδρομή αστραπή στην Πόλη κι εγώ απλά δεν μπορούσα ν ακολουθήσω.
Το ΤΔΜ δεν ήταν ςς. Δεν μάζευε ΤΑ τρελά χλμ
Ήταν άνετο για πολύωρα ταξίδια με χαμηλές σχετικά ταχύτητες. Ακριβώς όπως μου έκανε κέφι να βολτάρω.
Είναι ιδανικό για μεγάλες βόλτες στην Ελλάδα και τα βαλκάνια.
Ήταν και σε προσφορά.
Το μόνο που πραγματικά ήθελε ήταν μια ψιλή ζελατίνα που βρήκα στην Καλλιθέα από τον γνωστό ζελταινά. ΜΡΑ πως τον λένε.
Από τότε πάνω από 100.000 χλμ σε Αλβανία, ΠΓΔΜ, Βοσνία, Κροατία, Κόσοβο, Μαυροβούνιο, Κροατία, Σερβία, Βουλγαρία,
Ρουμανία, Μολδαβία, Ουκρανία, Ουγγαρία, με σάλτσα 4 36ωρα και πολλές πολλές άλλες βόλτες στην Ελλάδα.
Σπάνια πήγα στη δουλειά με το μηχανάκι αυτό.
Δεν έγινε ποτέ καρνάβαλος με μπουργιά και μαλακίες διάφορες....
ΤΟ μόνο λάθος ήταν τα ξένον που άκουσα άλλους και τα έβαλα κι ακόμα δεν βρήκα το χρόνο να τα βγάλω.
Αξεσουάρ?
Κεντρικό Σταντ, συναγερμός, βαλίτσα τοπ κέις, μπρίΖα για τζι πι ες, ψιλή ζελατίνα, αμορτισέρ με την κούρα του Κ σοκ.
Μια βλάβη στο ΤΡς αλλάχτηκε στη εγγύηση, 3 φορές γάμησα τις ζάντες στους κωλόδρομος και είπα μακάρι να είχα ον οφ
αλλά εμένα με τα μυαλά που κουβαλάω ΤΩΡΑ δεν μου έλειψε τίποτε άλλο.
Το έχουν κάγκουρες?
Μα... straX:mu.
Δεν σας αρέσει?
idem....

Ότι έζησα με το μηχανάκι αυτό έχει αξία μόνο για μένα και για αυτούς που με τρων στη μάπα.
Δεν μπορώ να σας κάνω να δείτε με τα μάτια μου και δεν θα ήταν και σωστό.


φιλιά στα μούτρα

MG-KTiNoS
06/11/2015, 18:18
344397

344398
Εγώ κι ο Τζούνιορ. Πρέσπες.

344399
Τερματισμός 36ωρου του γεροπαράξενου

BLiTzER
06/11/2015, 18:20
Συλλεκτικό tdm. Το μοναδικό στην Ελλάδα χωρίς remus, xenon και φιμέ ζελατίνα. Νόμιζα έτσι βγαίνουν από το εργοστάσιο.

bulmont
06/11/2015, 18:23
Συλλεκτικό tdm. Το μοναδικό στην Ελλάδα χωρίς remus, xenon και φιμέ ζελατίνα. Νόμιζα έτσι βγαίνουν από το εργοστάσιο.




:nono::nono::nono:


ΧΕΝΟΝ είπαμε έχει ....................

Bladerunner
06/11/2015, 18:23
Άμα σου πω ότι κάτι τέτοιο μου τριβέλιζε το μυαλό χτες...

Σκεφτόμουν, όταν μεγαλώσω μήπως να έπαιρνα ένα πιο ήσυχο μηχανάκι. Για τις δικάβαλες βόλτες με τη σύζυγο και κόρη. Μην τις ταλαιπωρώ στο σελάκι του 600!

Και να κρατήσω το άλλο, το καλό ντε, για τις μοναχικές σβέλτες και για κανά track-day...


Ωραίο κείμενο πάντως! :beer:

bulmont
06/11/2015, 18:25
..... Για τις δικάβαλες βόλτες με τη σύζυγο και κόρη......





Να γιατί ΚΤΜ!!!!!!!!!!!!!!!!

BLiTzER
06/11/2015, 18:28
Να γιατί ΚΤΜ!!!!!!!!!!!!!!!!




Σκεφτόμουν, όταν μεγαλώσω μήπως να έπαιρνα ένα πιο ήσυχο μηχανάκι.


Ισχύει. Ένα ΚΤΜ αγοράζεις για να είσαι ήσυχος.

Not.

Bob_o_mastoras
06/11/2015, 18:29
Kαι εγω ειμαι φαν το tdm.. Για ηρεμα ξενοιαστα ταξιδια ειναι τελειο!

2 κυλινδρο, ψηλο, ανετο και με "δρομο"..

Το μονο μειον του ειναι τα πολλα κυβικα που συνεπαγουν αυξημενα τελη χωρις να συνεπαγουν αυξημενες επιδοσεις στην περιπτωση του.
Αλλα αυτο γενικα και οχι για εμενα που το γκαζι του μου φτανει και μου περισευει.. :)

Keep enjoying it Ktine!!! :beer:



υ.γ. Τωρα γιατι στην Ελλαδα εχει γινει το must have καθε καγκουρα δεν μπορω να το καταλαβω.. Ενα touring μηχανακι ειναι.. :confused:

BLiTzER
06/11/2015, 18:31
Επειδή μπορείς να λες "έχω 900 κυβικά μοτοσυκλετάρα, σχεδόν 1000 και το πάω τέρμα γκάζι" και να εννοείς μέχρι τα 110 χλμ/ώρα που πιάνει τελική. Ούτε καν κλήση δε μπορείς να πάρεις.

Ζεύκας
06/11/2015, 18:46
Νίκο καλησπέρα. Βρήκα μια καβάτζα στη Ραφήνα που δεν έχουν πετάξει ούτε xt ούτε tdm.

Εάν σε ενδιαφέρει να σου πω που είναι στείλε μου πμ :wave2:

spyrakos35
06/11/2015, 18:53
Μη μασας γερο.....

:beer:

MG-KTiNoS
06/11/2015, 18:59
Νίκο καλησπέρα. Βρήκα μια καβάτζα στη Ραφήνα που δεν έχουν πετάξει ούτε xt ούτε tdm.

Εάν σε ενδιαφέρει να σου πω που είναι στείλε μου πμ :wave2:

Κάτσε κάτσε ένα λεπτό να πάρω το εξαρτηματάκι γιατί με έπιασε μια ξαφνική...... ΦΑΓΟΥΡΑ...Σσσσσσσ....
344401

:lol:

amyroukai
06/11/2015, 19:04
Και στον πέοτσο μας λουλούδια ρε αγόρι.

Με την καλή έννοια.

Βγαίνεις και γράφεις την απολογία του μηχανακίου (sic) που αγόρασες; Τώρα τι, θα βγει και ο GSάκιας να γράψει "εγώ το πήγα Βλαδιβοστόκ, όχι μόνο μικέλ" και ο σουπερσπορτάκιας "δεν ξημεροβραδιάζομαι πλατεία, εκτός αν εννοείτε τις τελευταίες δύο στα μέγαρα" και άρα κανένα μηχανάκι δεν είναι "κακό" γιατί το οδηγούν κατά κανόνα μαλάκες αλλά υπάρχει ένας ρομαντικός (ή ίσως γραφικός στην χώρα που ζούμε) που το χρησιμοποιεί στη χρήση που σχεδιάστηκε;

Αυτό που έκανες το κάνουμε χιλιάδες άλλοι, με κάθε λογής μηχανάκια. Μπορούσες και το έκανες. Και βαραντέρο να είχες, αυτή τη χρήση θα έκανες. Και βεστρόμ. Και άφρικα. Και οτιδήποτε άλλο. Την διαφορά δεν την έκανε το μηχανάκι, την έκανε η επιθυμία σου να το πας εκεί που το πήγες, να δεις τα μέρη που είδες.

Το μηχανάκι ξεχωρίζει γιατί λίγα TDM έχουν όντως ταξιδέψει. Αλλά ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ. Δεν κάνει το ράσο τον παπά. Και η απολογία ιδιαιτέρως περιττή και αχρείαστη. Σε τελική ανάλυση παραμένεις κάτοχος ενός μηχανακίου που χαρακτηρίζει τον κομπλεξικό κάγκουρα. Όπως και κάμποσα άλλα νεφελίμ κλπ. Συνήθισέ το και χαλάρωσε :bawl:

Εμείς σε αγαπάμε... Άντε να ξαναβγούμε στο δρόμο σιγά σιγά...

teogtp
06/11/2015, 19:08
Νικόλα, εχω την εντύπωση ότι και glx να καβαλαγες παλι ευχαριστημενος θα ήσουν.
Και αυτο δεν είναι καθόλου κακό, δείχνει χαρακτήρα.
:beer:

DrEvil
06/11/2015, 19:09
Ναι, αλλα οπως εχω διαπιστωσει ιδιοις ομασσι πολλακις, αμαΝ εχεις ΤΔΜ, το καβαντζωνεις το γκομενακι ;)

Τι να κλασουμε εμεις με τα 'ρδελα μας.

byron
06/11/2015, 19:12
5000 λέξεις για να πεις τι? Πως είναι παρεξηγημένο 2μπ@υρδελο?

Ασε μας ρε MG...τι να πούμε εμείς με τα aprilia δλδ...:lol:

amyroukai
06/11/2015, 19:14
Ασε μας ρε MG...τι να πούμε εμείς με τα aprilia δλδ...:lol:

Μιά χαρά μηχανάκια, αυτό να πούμε :bawl:

dimmie_72
06/11/2015, 19:17
................................................................................
ούτε μπορεί πια να σκεφτεί με, και για το πουλί του ΜΟΝΟ.
................................................................................


έτσι... ου γαρ έρχεται μόνον αδερφέ!
εσύ τουλάχιστον έχεις και άμεση πρόσβαση σε φαρμακευτική υποστήριξη :D

Bob_o_mastoras
06/11/2015, 20:17
έτσι... ου γαρ έρχεται μόνον αδερφέ!



Ου γαρ οιδασι τι ποιουσι.. Θα ελεγα εγω, περι των καγκούρων αναβατων του TDM :lol:
Σας συγχωρουμε, αλλα αφηστε τα touring μηχανακια στην ησυχια τους!

SHOOTER045
06/11/2015, 20:20
Ου γαρ οιδασι τι ποιουσι.. Θα ελεγα εγω, περι των καγκούρων αναβατων του TDM :lol:
Σας συγχωρουμε, αλλα αφηστε τα touring μηχανακια στην ησυχια τους!
Ζηλεύετε γι αυτό τα λέτε

Bob_o_mastoras
06/11/2015, 20:25
Ζηλεύετε γι αυτό τα λέτε

Toυναντιων.. Δεν ζηλευω, αλλα βλεπεις τι προβλημα δημιουργειται..
Ντρεπεται ενας φυσιολογικος ανθρωπος να παρει tdm.. :lol::lol:

theofilos888
06/11/2015, 20:31
Ακομη δεν εχω καταλαβει την αναγκη σου να απολογηθεις για τον λογο, που αγορασες το tdm. Κι εγω εχω χονδα, αλλα δεν κλαιω. Γραψτους ολους στα παπαρακια σου και γραφε χιλιομετρα. Και μην ξεχνας μου χρωστας μια ρουμανια....

bulmont
06/11/2015, 20:38
Ακομη δεν εχω καταλαβει την αναγκη σου να απολογηθεις για τον λογο, που αγορασες το tdm. Κι εγω εχω χονδα, αλλα δεν κλαιω.......


Α, γειά σου. Τι σκάτε και στενοχωριόσαστε;;;;;;;; Κανείς δεν είναι τέλεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



:bawl::bawl::bawl:

amyroukai
06/11/2015, 20:56
Δηλαδή...

Ο Νίκος είναι "ο φυσιολογικός άνθρωπΑς" ρε Μπόμπι;


OMG+900 LOL

dimmie_72
06/11/2015, 20:58
Ηθικόν Δίδαγμα:

Όταν το πουλί καταστεί ανενεργό λόγω και της ψυχολογικής κατάπτωσης που προκαλούν οι αυξημένες υποχρεώσεις πληρωμής σε διάφορες ΔΕΚΟ και αφού εξαντληθεί κάθε προσπάθεια νοσοκομειακής υποστήριξης, πουλάς το ΖΖR 1100 και παίρνεις TDM οργώνοντας τις χώρες του πρώην Ανατολικού μπλοκ (που ως γνωστόν τα ήθη ελευθεριάζουν), σαν τελευταία ελπίδα θεραπείας.

omega
06/11/2015, 21:09
Το + της κάθε μοτοσυκλέτας,αυτό που την κάνει ξεχωριστή και της δίνει πραγματική αξία όποια κι αν είναι αυτή η μηχανή.. είναι ο αναβάτης της.
Όποιος τα έχει καλά με τον εαυτό του θα βρει χαρά σε ότι κι αν καβαλάει.

Νικόλα δεν σε ξέρω.Να είσαι γερός,όρθιος και να γυρνάς.. :beer:

George_M.
06/11/2015, 21:22
ο αυτοσαρκασμος για τις επιλογες μας σημαινει οτι αυτες εκαναν ολα οσα περιμεναμε,με τις υγειες σου!!:beer:

Ζεύκας
06/11/2015, 23:52
Ακομη δεν εχω καταλαβει την αναγκη σου να απολογηθεις για τον λογο, που αγορασες το tdm. Κι εγω εχω χονδα, αλλα δεν κλαιω. Γραψτους ολους στα παπαρακια σου και γραφε χιλιομετρα. Και μην ξεχνας μου χρωστας μια ρουμανια....

κι εγώ χόντα έχω.

έκλαψα λίγο αλλά συνήθισα :(

slzr
07/11/2015, 00:06
Τελικά έχει ψαρώσει άσχημα πολύ κόσμο το tdm... :lol:

Bob_o_mastoras
07/11/2015, 06:18
Δηλαδή...

Ο Νίκος είναι "ο φυσιολογικός άνθρωπΑς" ρε Μπόμπι;


OMG+900 LOL

Ε καλα, δεν τον ξερω και απο κοντα αλλα φανταζομαι δεν ειναι κανενας περιστεριωτης βετερανος της καγκουριας..
Φυσιολογικος κανενας μας δεν ειναι..
Γ@μω του φυσιολογικους αλλωστε!!! :smokin: Τα "κανονικα παιδια" που λεει και ο Αγγελακας.. ;)

amyroukai
07/11/2015, 06:23
Είναι βετεράνος της λαδίλας και βρήκε την υγειά του στην Ιαπωνία.
Αν είχε κάνει τα ίδια με γκουτσι θα είχε κλάψει.

Bob_o_mastoras
07/11/2015, 06:28
Ιιιιι!!! Τι κανεις τετοια ωρα ξυπνιος βρε;;; :p

amyroukai
07/11/2015, 06:32
Ξέρω και γω...

Γεράματα.

MG-KTiNoS
07/11/2015, 07:49
Ναι, αλλα οπως εχω διαπιστωσει ιδιοις ομασσι πολλακις, αμαΝ εχεις ΤΔΜ, το καβαντζωνεις το γκομενακι ;)

Τι να κλασουμε εμεις με τα 'ρδελα μας.

Τι διάλο ρπστμ το δικό μου χαλασμένο είναι?????
:lol:

notakos600
07/11/2015, 08:10
Αγαπημένο TDM.....κι εγώ το γουστάρω πολύ...μαμά και αθόρυβο...τη μια να ρολάρω....και την άλλη να χάνομαι...ίσως κάποτε το αγοράσω (και αυτό)!
Γερός να είσαι πάντα Νίκο...πολύ όμορφο το κειμενάκι...κλασικού ρομαντικού μοτοσυκλετιστή...όπως οι περισσότεροι εδώ μέσα...άσχετα αν κάποιοι δεν γουστάρουν τα σορόπια...:lol: :beer:

zannisvel
07/11/2015, 08:30
Με συγκινησες...
100.000χλμ and going strong. Τι πιο σημαντικό για ένα μηχανάκι που το είχες για βολτες, ταξίδια και χιλιόμετρα. Να κανείς αλά τόσα και να σου δώσει άλλες τόσες χαρές.

RaGe_Raptor
07/11/2015, 08:41
Εμένα μ'άρεσε το "στ'αρΧ:mu"... :D

amyroukai
07/11/2015, 08:51
Τι διάλο ρπστμ το δικό μου χαλασμένο είναι?????
:lol:

Ρε άμα το γνωρίσεις το γκομενάκι και μετά το πιάσεις στην γκρίνια με τον ΕΟΠΥΥ το ΙΚΑ ΣΥΚΑ ΜΙΚΑ, τον Λουράντο τον Αλέξη και το τι μαλακισμένες είναι οι ελληνίδες γιατί εσύ στο άνω Ροστοπόλ είχες γνωρίσει κάτι μαναράκια μούρλια και δεν είχαν και απαιτήσεις...

Θα κόψει λάσπη πριν προλάβεις να πεις τιντιέμ. :D

MG-KTiNoS
07/11/2015, 08:58
Ρε άμα το γνωρίσεις το γκομενάκι και μετά το πιάσεις στην γκρίνια με τον ΕΟΠΥΥ το ΙΚΑ ΣΥΚΑ ΜΙΚΑ, τον Λουράντο τον Αλέξη και το τι μαλακισμένες είναι οι ελληνίδες γιατί εσύ στο άνω Ροστοπόλ είχες γνωρίσει κάτι μαναράκια μούρλια και δεν είχαν και απαιτήσεις...

Θα κόψει λάσπη πριν προλάβεις να πεις τιντιέμ. :D

Με δεν φτάνω κάν να το γνωρίσω......
:(

nicksior
07/11/2015, 10:55
Με δεν φτάνω κάν να το γνωρίσω......
:(

344434

Μας δουλεύεις Ναι?
Αν όχι , συμβουλές απο την άνωθεν..

DrEvil
07/11/2015, 11:55
Τι διάλο ρπστμ το δικό μου χαλασμένο είναι?????
:lol:

Δεν εχεις Ρεμους ξεταπα αφου!
Συ το εχεις για να κανει αυτο για το οποιο φτιαχτηκε το μηχανακι, χιλιομετρα.

Οποτε περιοριζεσαι σε καμια κοτζιάκαρη ή καμια λόττα.

nikos_abel
07/11/2015, 12:28
Εδώ είναι που λέμε.....

Εγώ έχω σκούτερ και *x/ μου επίσης :lol:


Νικόλα :beer:

byron
07/11/2015, 13:23
Εμένα μ'άρεσε το "στ'αρΧ:mu"... :D

Και ξαναλέω...τι να μας πει ο MG σε μας που έχουμε aprilia ρεεεεε...; :tooth:
344441

afortistos
07/11/2015, 13:25
Εγω πάλι από αυτή την ιστορία θα κρατήσω ότι όταν είμαστε ειλικρινείς έστω και για μια στιγμή με τον εαυτό μας, ο συμβιβασμός που μας βαρένει ότι κάνουμε ίσως δεν είναι και τόσο συμβιβασμός.

MG-KTiNoS
07/11/2015, 14:04
Και ξαναλέω...τι να μας πει ο MG σε μας που έχουμε aprilia ρεεεεε...; :tooth:
344441

ΩΧ...
Σταρχιδιστής κι εσύ????
:rotflmao:

aris xj
07/11/2015, 16:10
κολομεκανακι
:D

MG-KTiNoS
07/11/2015, 16:28
κολομεκανακι
:D

astadiala re...

amyroukai
07/11/2015, 17:46
Ο Βύρωνας έχει χορηγό το σταρ τσανελ και γράφει star Xmas για να διαφημίζει το πρόγραμμα της εορταστικής σεζόν.

DAYMAN
07/11/2015, 17:54
Σωστος κτινε συμφωνω.Το ειχα το χαρηκα στα ταξιδια και βολτες χειμωνα καλοκαιρι πολλα με την λεσχη.Τιμονι 756 renthal διπλο σταντ για τις ευκολιες του αναρτηση και υπολοιπα λεφτα μου βενζινες για ταξιδακια-βολτες ουτε εξατμισεις ουτε μαλακιες που το εχουν φορτωσει οι απανταχου καγκουρες.

dimmie_72
07/11/2015, 19:02
344451


:p:p:p
:a22:

GiorgosLa
07/11/2015, 19:31
Το ίδιο πρόβλημα (και χειρότερο) είχα κι εγώ με ένα saxo vts (που έχω ακόμα). Το πείρα τέλος του 99. Τότε που σε όλη την περιοχή μου, υπήρχαν 5 - 10 saxo όλα κι όλα. Σε 4 - 5 χρόνια γέμισε ο τόπος από δαύτα. Και όλα χαμηλωμένα, με εξατμίσεις, μαύρα φώτα και να πηγαίνουν μόνο με πρώτη στον κόφτη. Δεύτερη έβαζαν μόνο αν το επόμενο φανάρι ήταν μακριά, για άνετο ταξίδι. Το δικό μου το μόνο άφτερ μαρκετ που είχε πάνω του ήταν τα πατάκια. Σαν τζιπάκι έμοιαζε. Μια μέρα βρίσκομαι σε συνοικιακό δρόμο της πόλης (10 η ώρα το πρωί) και χτυπάει το τηλέφωνο. Ξέροντας ότι η συνομιλία θα είναι μεγάλη, παρκάρω δεξιά και μιλάω. Στο δεκάλεπτο παρκάρουν δίπλα μου δυο μεγάλα τζιποειδή, κατεβαίνουν 6 - 7 μαντραχαλέοι με πολιτικά και με περικυκλώνουν. Ένας αστυνομικός έρχεται στο παράθυρο και μου λέει. "Άδεια, δίπλωμα και το τσιγάρο" Με μπέρδεψε."Τι το τσιγάρο?" του λέω. "δώσε μου το τσιγάρο απ το τασάκι." Να μην τα πολυλογώ, (το τσιγάρο ήταν άσσος κασετίνα) ανοίξανε καπό, ψάξαν και στο τέλος με έναν απ αυτούς βγήκαμε και γνωστοί. Τον ρώτησα γιατί αυτή η επίθεση, έγινε κάτι? όχι μου λέει. Αλλά έξω απ το σχολείο μ αυτό το αυτοκίνητο, είπαμε πιάσαμε λαβράκι. Όντως ήμουν έξω από σχολείο και καλά κάναν οι άνθρωποι, αλλά ήταν οι πρώτη φορά (και η τελευταία όμως) που προβληματίστηκα για το τι αυτοκίνητο οδηγώ. Τώρα τα καγκούρικα saxo έχουν σχεδόν εξαφανιστεί όπως εμφανίστηκαν. Το έχω 15+ χρόνια με πάνω απο 350.000 χιλ και το κατά χάρηκα. Τώρα γέρασε μεν, αλλά ακόμα πάει καλά. Και δεν απολογούμαι για την... αυτοκινητάρα μου. Απλά να πω ότι υπάρχουν και χειρότερα. :D

dimmie_72
07/11/2015, 19:37
Μαμά vts και κυρίως.... ΑΣΣΟ ΚΑΣΕΤΙΝΑ!!!!! :bawl:

Είναι δυνατόν να περάσεις απαρατήρητος; :rotflmao:

GiorgosLa
07/11/2015, 19:48
Μαμά vts και κυρίως.... ΑΣΣΟ ΚΑΣΕΤΙΝΑ!!!!! :bawl:

Είναι δυνατόν να περάσεις απαρατήρητος; :rotflmao:

Αν το είχα χαμηλωμένο μπορεί να μην με βλέπαν. :D

SHOOTER045
07/11/2015, 19:59
Αν το είχα χαμηλωμένο μπορεί να μην με βλέπαν. :D

Που να είχες και rallye κίτρινο με grN

MG-KTiNoS
26/11/2015, 16:10
Όταν ζήσεις ένα μηχανάκι και κάνεις πολλά πολλά χλμ τότε λίγα χρόνια μετά βλέπεις αυτό το "βιντεάκι"
και λες....
-Τι λε ρε παιδί μου.... Εγώ είμαι αυτός???
Όμορφα χρόνια λοιπόν τότε που οι άνθρωποι ήταν ευτυχείς και ξέγνιαστοι.


https://youtu.be/sS6e9kY8U0I



:wave2:

dimmie_72
26/11/2015, 18:32
χαχααχαχαχαααα save the TDM!

πως λέμε...

346325346326346327

sniper
26/11/2015, 18:59
....
Νίκο μούτζωστα πρέπει να κλείνεις με τα σούπερ σπορτ.
....
Χάρισμα λοιπόν το ZZR 1100, που έκανες τσιγάρο στα 160 και νόμιζες πως δεν τρέχει τίποτα ...

Nίκο, γ@μα τα.... Ο ζουζουρας δεν ηταν ποτέ SS και φαντάζομαι έπεφτες απο τα 160 στα 120-130 για να το στρίψεις πρώτα το τσιγάρο...

Ρε τι τραβάμε με τους τιντιεμάδες....

MG-KTiNoS
26/11/2015, 19:19
Nίκο, γ@μα τα.... Ο ζουζουρας δεν ηταν ποτέ SS και φαντάζομαι έπεφτες απο τα 160 στα 120-130 για να το στρίψεις πρώτα το τσιγάρο...

Ρε τι τραβάμε με τους τιντιεμάδες....

Ένα δίκιο το χεις.... ZXR 750 ήθελα να πάρω αλλά έκανα ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ και διάβασα το τεστ του μοτό...

(τώρα μπορείς να βρίσεις άνετα... :rolleyes:)

Στα 160 κάπνιζα κανονικά... :lol:


χαχααχαχαχαααα save the TDM!

πως λέμε...

346325346326346327

Ναι ρε τρελάρα γιατί ΤΟΤΕ που βγήκε στους κινηματογ΄ραφους του βίντιου ήταν va πάει φούντο το μοντέλο κι έλαγαν για 1000 κλπ
Πράγμα φυσικά που δεν έγινε ποτέ.