PDA

View Full Version : Honda supra x 125 η κατι αλλο;



Manos86
14/11/2015, 19:07
Θελω να αγορασω το honda supra x,αν εχετε καποιες εντυπωσεις η αν γνωριζετε περι αυτου.

Θελω ενα παπι γενικοτερα αξιοπιστο,οικονομικο,και δυνατο οπως ο καθενας πιστευω . Εχετε να μου προτινεται κατι καλυτερο;

MOTOrakias
16/06/2016, 14:22
Καλησπερα
Ψαχνω και εγω για ενα αξιοπιστο παπι.
Θα ηθελα να μαθω αν αξιζει Daytona Sprinter η daytona dv με μετατροπη σε honda supra?
Οποιος ξερει πιο ειναι καλυτερα ας μου πει.
Ευχαριστω

noodles
16/06/2016, 15:22
καλησπερα. δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω πως καποια μοντελα sprinter βγαζανε προβλημα στην τροφοδοσια (ψεκασμο η καρμπυρατερ δεν θυμαμαι) αλλα κατα τα αλλα ειναι καλο μηχανακι για τα λεφτα του, οπως και το dv. η μετατροπη σε supra δε βλεπω το λογο να γινει (τι να αλλαξεις δηλ? πλαστικα? μοτερ? δεν εχει νοημα).

giorgos1
16/06/2016, 15:30
καλησπερα. δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομιζω πως καποια μοντελα sprinter βγαζανε προβλημα στην τροφοδοσια (ψεκασμο η καρμπυρατερ δεν θυμαμαι) αλλα κατα τα αλλα ειναι καλο μηχανακι για τα λεφτα του, οπως και το dv. η μετατροπη σε supra δε βλεπω το λογο να γινει (τι να αλλαξεις δηλ? πλαστικα? μοτερ? δεν εχει νοημα).
Το sprinter βγαζει προβλημα στα πλαστηκα μετα απο καποιον καιρο αρχιζουν και τριζουν αλλα αυτο φτιαχνεται

mike238
10/11/2016, 20:33
Για σου Αποστόλη έχω το νέο supra x λοιπόν συγκριτικά με το modenas kris 125 που είχα με μεγαλύτερο μπιστονι που του είχα βάλει η διάφορες είναι: του λείπει η εκρηκτικοτιτα στην εκκίνηση. Τα + τώρα γραμμική λειτουργία, κοντά στα80 χιλιόμετρα παραπάνω κάνω στα 3,5 λίτρα βενζίνη από το modenas λόγο injection,καλύτερη άνεση στο οδηγημα, πολύ καλός χώρος αποθήκευσης, καλός φωτισμός. Το πίσω δισκοφρενο θέλει προσοχή γιατί μπλοκάρει εύκολα. Συμπέρασμα μου λείπει το καρπυλατερ στην sport οδηγήση αλλά με ενθουσιάζει το injection στην οικονομία θα προτιμούσα μια πιο sport εξάτμιση επίσης.