PDA

View Full Version : Donate Hair



vaska
17/11/2015, 09:39
Δεν το ήξερα, τυχαία το έμαθα κι επειδήΣ εδώ μέσα κυκλοφορούν πολλοί μακρυμάλληδες είπα να το ποστάρω.

Όλες οι πληροφορίες που θα χρειαστεί κάποιος είναι εδώ!
http://donatehair.gr/

Αν θεωρηθεί ότι δεν αφορά το forum ας το σκουπίσουν οι υπεύθυνοι.

BLiTzER
17/11/2015, 09:44
Χμου κι έχω μια κοτσίδα, φυλαγμένη στο συρτάρι μου, από το 2006 :P

GFawkes
17/11/2015, 10:08
Δεν το ήξερα, τυχαία το έμαθα κι επειδήΣ εδώ μέσα κυκλοφορούν πολλοί μακρυμάλληδες είπα να το ποστάρω.

Όλες οι πληροφορίες που θα χρειαστεί κάποιος είναι εδώ!
http://donatehair.gr/

Αν θεωρηθεί ότι δεν αφορά το forum ας το σκουπίσουν οι υπεύθυνοι.

:beer:

Σ'ωραιος!!!

vaska
17/11/2015, 10:25
:beer:

Σ'ωραιος!!!

T' απόγιομα κούρεμα!

AristidisZ
17/11/2015, 10:43
Σπυράκο είσαι να πάμε και εμείς ;

spyrakos35
17/11/2015, 10:48
Σπυράκο είσαι να πάμε και εμείς ;

εγώ έχω λίγες τούφες ακόμη....

ρώτα τον Μπάμπη, μπορεί να θέλει.... :p

MG-KTiNoS
17/11/2015, 11:06
Το έκανε μια φίλη με μακριά μαύρα μαλλιά.....
Πάθαμε πλάκα όλοι.

alex14
17/11/2015, 11:12
Επειδη θα δωσει η κορη μου και απο συζητησεις που εχω ακουσει, τα μαλια πρεπει να εχουν συγκεκριμένες προυποθέσεις.
Κοιταχτε το λιγο μη τρεχετε τζαμπα.

@Vaska :beer:

BLiTzER
17/11/2015, 11:13
Το είδαμε και επίσης είδαμε ότι ακόμα δεν είναι έτοιμοι να τα δεχτούν.

vaska
17/11/2015, 11:21
Το είδαμε και επίσης είδαμε ότι ακόμα δεν είναι έτοιμοι να τα δεχτούν.

για διάβασε καλύτερα ρε τα παίρνουν λέει, αφού δίνει και λίστα συνεργαζόμενων κομμωτηρίων.

BLiTzER
17/11/2015, 11:24
"Προς το παρόν η καμπάνια μας δεν μπορεί να λάβει τα μαλλιά σας καθώς δεν έχουμε εξασφαλίσει τον χώρο που θα συλλέγουμε τα μαλλιά σας και δεν έχουμε ολοκληρώσει τις νομικές μας διαδικασίες που δυστυχώς μας καθυστερούν."

Nαι, μόνο μέσω κομμωτηρίων μπορεί να γίνει προς το παρόν.

Ζεύκας
17/11/2015, 11:30
εγώ έχω λίγες τούφες ακόμη....

ρώτα τον Μπάμπη, μπορεί να θέλει.... :p

εγώ είμαι αυτός ο Μπάμπης; γτ εγώ την πλούσια χαίτη μου δεν την κόβω ούτε για 1.000.000 ευρώ.

spyrakos35
17/11/2015, 11:44
εγώ είμαι αυτός ο Μπάμπης; γτ εγώ την πλούσια χαίτη μου δεν την κόβω ούτε για 1.000.000 ευρώ.

ναι, εσυ.... εσύ και ο βαγγέλας.... πολλές φορές στις φωτό που ανεβάζετε τσεκάρω το όνομα για να μη μπερδευτώ

:p

vaska
17/11/2015, 11:51
"Προς το παρόν η καμπάνια μας δεν μπορεί να λάβει τα μαλλιά σας καθώς δεν έχουμε εξασφαλίσει τον χώρο που θα συλλέγουμε τα μαλλιά σας και δεν έχουμε ολοκληρώσει τις νομικές μας διαδικασίες που δυστυχώς μας καθυστερούν."

Nαι, μόνο μέσω κομμωτηρίων μπορεί να γίνει προς το παρόν.


ναι αυτό λέω, στείλε μου λοιπόν την κοτσίδα σου ανέμελο αγόρι και θα την προωθήσω μαζί με τα δικά μου!

Pan (dvs)
17/11/2015, 14:15
Ο γιος μου ειχε πολυ μακρια και πολυ ομορφα μαλλια.Δεν σκεφτοτανε να τα κοψει,μεχρι που πριν απο εξη μηνες ,ειδε αυτη την κινηση στο διαδυκτιο.

Δεν το πολυσκεφτηκε.Πηγε σε ενα συνεργαζομενο κομμωτηριο της περιοχης και τα εκοψε.Ο κομμωτης τα παρεδωσε εκει που επρεπε και αμεσα του στειλανε ευχαριστηριο e-mail.

Αυτο το γραφω γιατι καποιοι μπορει δικαιολογημενα να εχουνε ενδΟΙασμους.Οποιος μπορει να το κανει,ας το κανει.Για καποιους ανθρωπους ειναι πολυ σημαντικο.

vaska
17/11/2015, 16:13
Έχω ζήσει από πολύ κοντά την διαδικασία της απώλειας των μαλλιών από χημειο και είναι ομολογουμένως σκατά. Και ο δικός μου άνθρωπος ήταν μεγάλης ηλικίας και όχι παιδί πράγμα που σημαίνει ότι μπορούσε να διαχειριστεί καλύτερα την εικόνα με το σκεπτικό ότι "είναι για το καλό μου οπότε δεν γ@μιέται κι αν μου πέσανε, θα ξαναμεγαλώσουν". Αν όμως είσαι παιδί τα πράγματα είναι περισσότερο περίπλοκα.
Επίσης πρόσφατα διάβασα ένα παιδικό Διήγημα από την δανειστική βιβλιοθήκη της μικρής κόρης και είχε μια παρόμοια κίνηση που έκαναν οι μαθητές του ενός και μοναδικού σχολείου ενός νησιού για να μην νιώθει άβολα ο συμμαθητής τους που πρόσφατα είχε υποβληθεί σε χημειοθεραπεία. Μου άρεσε σαν ιδέα.
Τηλεόραση δεν βλέπω εκτός αν είμαι κάπου και υπάρχει ανοιχτή. Χθες λοιπόν είδα την διαφήμιση μεγάλης και γνωστής εταιρίας που ασχολείται με σαμπουάν κλπ και είδα ότι προωθούν μια τέτοια ενέργεια. Σήμερα το έψαξα μόνος μου και αφού υπάρχουν άνθρωποι που βεβαιώνουν ότι τα μαλλιά δεν συλλέγονται από επιτήδειους προς πώληση, το αποφάσισα.

@ Pan (dvs)
Σαν κι εσένα με τον γιό σου πολύς κόσμος μου επιβεβαίωσε ότι οι δωρεές είναι πραγματικά δωρεές΄και έλαβαν και email κλπ, μένει τώρα να επιβεβαιωθεί ότι και παιδιά έχουν πάρει δωρεάν αυτό που εμείς τους δίνουμε.
Το έβαλα στο φόρουμ αφ΄ενός γιατί είμαστε πολλοί και μπορούμε να βοηθήσουμε ακόμα και με το να το κουβεντιάσουμε στον κύκλο μας, αφ' εταίρου δε επειδή ακριβώς είμαστε πολλοί όλο και κάποιος θα έχει κάποιον κοντινό για να βεβαιώσει του λόγου το αληθές.

Tedvj23
17/11/2015, 16:37
:beer:

virus
17/11/2015, 17:27
πολυ χρησιμο θεμα βασιλη σευχαριστουμε. δεν το γνωριζα και τωρα θα το κανω. ειναι πολυ ψυχοφθορα η χημοθεραπεια και χρειαζεται πολυ κι απιστευτη υποστηριξη ο πασχων.

νασαι καλα!!!!

bulmont
17/11/2015, 17:35
:hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm::hmm:

Hell_Rider
17/11/2015, 17:58
Περυσι στο Mexico διοργανωσαν το Hair Fest !!!

https://www.youtube.com/watch?v=PYjxr1F5uSo

vaska
17/11/2015, 18:38
Περυσι στο Mexico διοργανωσαν το Hair Fest !!!

https://www.youtube.com/watch?v=PYjxr1F5uSo

γ@μήθηκα ρπμ. Δεν ξέρω με τα παιδιά είμαι πολύ ευαίσθητος

Hell_Rider
17/11/2015, 21:19
γ@μήθηκα ρπμ. Δεν ξέρω με τα παιδιά είμαι πολύ ευαίσθητος

:a013: