PDA

View Full Version : Πρόβλημα μπροστινού φρένου στο παπί



crypton105r
19/11/2015, 16:21
καλησπέρα έχω ένα πρόβλημα με το φρένο στο crypton μου

πριν από μερικές εβδομάδες άλλαξα τρόμπα μπροστά γιατί είχε τρυπήσει το τζαμάκι τις δικιάς μου. στην αρχή όλα καλά είχα φρένο κομπλέ αλλα είχε μια μικρό διαρροή από μια τρυπούλα που έχει στο πλάι του καπακιού και έβλεπα κάτι σταγόνες μικρές πάνω στην μάσκα... το σκούπιζα καθημερινά και μετά από λίγο καιρό δεν ξανά είδα τίποτα από φρένο δεν είχα θέμα σταμάταγε μια χαρά. ύστερα άλλαξα δαγκάνα μπροστά και τακάκια και εμφανίστηκε πρόβλημα στην τρόμπα μου. η τρόμπα χάνι πίεση πατάς το φρένο και μαλακώνει στο χέρι σιγά σιγά μέχρι που τερματίζει στο γκάζι και δεν έχεις φρένο... το πρόβλημα επανέρχεται πάλι σχετικά με αυτή την τριπύλα στο καπάκι που τώρα εκτος από το ότι πιτσιλάει που και που σταγόνες ακούγεται σφύριγμα και όλη η πίεση φεύγει από αυτό το σημείο...

προσπαθώ πόσες μέρες να βρω γιατί γίνετε αυτό και δε μπορώ να καταλάβω σκέφτομαι να αλλάξω τρόμπα στην τελική

OldMan
20/11/2015, 14:35
Η τελική ειναι η καλύτερη λυση

noodles
20/11/2015, 16:35
σε ιννοβα φιλου ειχαμε βαλει ημιτασιον τρομπα (γυρω στα 20 ευρω κοστισε, εργατικα δικα μας). βαλε τετοια, απο αυτη που εχεις καλυτερη ειναι, δεν αξιζει να μπλεξεις με κιτ επισκευης κτλ.

crypton105r
20/11/2015, 16:44
ιμιτασιόν είχα βάλει και εγώ με 16 ευρώ. αλλα για κάποιο λόγο δεν στεγανοποιεί το καπάκι και φεύγει όλη η πίεση

noodles
20/11/2015, 17:03
στο ιννοβα ηταν ιδια με τη γνησια, δεν καταλαβαινες διαφορα. ψαξε για γνησια μεταχειρισμενη τοτε, μπορεις να μην ειναι καλες οι ημιτασιον για το κρυφτο.