PDA

View Full Version : pseydonima



Σελίδες : [1] 2 3

tatoo23
05/03/2004, 05:13
geia hara se oloys apo tote poy egina melos se ayto to site anarotithika apo poy kai pos exete epileksei ayta ta onomata poy mpainoyn gia ayto rotao oloys na moyn pos egine i epilogi toy onomatos toys se ayto to site ksekinontas apo mena.
moy aresei poly to sygrotima tatu kai ekeini tin epoxi poy dialeksa to onoma imoyn etoimos na kano tatoo kai skeftika oti epeidi de leei na legomai tatu (ligo lesviako) evala to tatoo kai tin ilikia moy poy einai 23:hypnotize :

Electra
05/03/2004, 05:33
...απο το μοντέλο της Harley Davidson, Electra Dyna Glide!!!
Επειδή είμαι λάτρης των classic μηχανών και μου αρέσουν πολύ οι harley.
Επίσης γιατί απλά μου αρέσει πολύ το όνομα Electra!!!:blush: :blush:
:smokin: :smokin: :smokin:

Spazz
05/03/2004, 05:48
απο ενα συγκροτημα thrashcore που λεγονται spazz.

DEMINIO
05/03/2004, 05:51
:smokin:


960

milaber
05/03/2004, 06:06
Aπό τα βιβλία του Reymond E. Feist (είναι σαν τον J. R. R. Tolkien) "Ο Μάγος: η μαθητεία" και "Ο Μάγος: η ωριμότητα".

Pug και (μετά τις περιπέτειες του) Milaber ήταν τα δύο ονόματα του Μάγου στις δύο πατρίδες του...

:wave2:

skor-billys
05/03/2004, 06:44
Skor-billys apo to sport-billys. alla to proto sun8etiko to alla3a ephdh einai ta arxika tou eponimo mou.

TITANIUM
05/03/2004, 07:02
titanium giati prin 2 xronia eixa ena aytxhma
lada -cbr 1-0 kai gemisa to seri kai to podi titanio!
pisteyw me antiprwsopeyei

Todi
05/03/2004, 07:40
2oν.. ετσι με λεει η μαμα μου απο μικρο χεχεχεχε(και ολος ο κοσμος φυσικα):cool:
3ον.. ειναι το ονομα αρχιμαφιοζου της Σικελιας

το 999ρ προστεθηκε μετα απο μερικους μηνες παρουσιας μου στο φορουμ για να παρει λιγο χρωμα το ονομα (κοκκινο)
αν και τωρα προτιμω το Todi σκετο , φοβαμαι να το πω στον Juliano γιατι θα με βριζει και θα με λεει αναποφασιστο...
δεν θα χει και αδικο

(ΤΣΟΛΙΕ ΕΜΕΣΩΣ ΠΛΗΝ ΣΑΦΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΣΧΟΛΙΑ)


961

periklisk
05/03/2004, 07:48
periklisk apo to onoma mou kai to prwto gramma tou epi8etou mou....

ka8olou prwtotupo 8a mou peis..... einai o monadikos tropos gia na to 8umamai.....

den paizei na krataw arxeio me ta usernames.... einai polla!!!!

kalgeorge
05/03/2004, 14:31
apo onoma kai epitheto giati variomoun na skeftw tipota allo.Καλυβας Γιώργος!

almalibera
05/03/2004, 14:47
..και Ενδιαφέρον!! Η αλήθεια ειναι οτι το σκεφτόμουν και εγω να το ρωτήσω καποια στιγμή αλλα με πρόλαβες...:p )


almalibera : Η αληθεια είναι οτι στην αρχή ήθελα να βαλω το όνομά μου "Artemis" (γιατι δεν μου πολυαρέσουν τα ψευδόνυμα ειδικα αυτα που αντιπροσωπεύουν την μοτο που καβαλας) αλλα υπάρχει ήδη..:sad:
Δεν πτοήθηκα ομως, και ωσαν φιλελευθερο άτομο που αγαπα την ανεξαρτησια και την ελευθερία διαλεξα αυτο :winka: [almalibera=>ελεύθερη ψυχή]






:wave2:

bikersonly
05/03/2004, 14:54
Ήταν η εποχή που είχα πρωτογνωρίσει τις μοτό!Παντού πηγαίναμε με τις μοτό συνήθως αρκετά άτομα.

Στα περισσότερα μαγαζιά που πηγαίναμε (Καφετέριες,Clubs κτλ) όταν τις βάζαμε από έξω από το μαγαζί ερχόταν ο ιδιοκτήτης και μας έλεγε να τις βγάλουμε και να τις βάλουμε πιο πέρα γιατί ήθελε να μπουν αμάξια (BMW,MERCEDES κτλ) μπροστά από το μαγαζί του.Σιγά ρε μεγάλε!Σάλτα γ@μ.....Με αποτέλεσμα να πλακωνόμασταν με τους περισσότερους μαγαζάτορες του λεκανοπεδίου και να μην ξαναπατάγαμε σε όσους μας το έκαναν αυτό!

Από την άλλη μου αρέσει η Rock μουσική και δεν έβρισκα κάποιο μαγαζί που να παίζει μόνο Rock.Αυτά που άξιζαν έκλειναν το ένα πίσω από το άλλο.Και δεν γούσταρα να μπαίνω σε μαγαζί να μου παίζει 5 ροκιές και καπάκι Βανδή!!!!

Από αυτά μου γεννήθηκε η ιδέα να κάνω ένα μαγαζί το οποίο θα απευθύνεται ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ (Fuck Cars , όξω κωλάμαξα δηλαδή) :evil: και θα παίζει κατά βάση Rock μουσική!
Θα συνδύαζα τις δύο αγάπες μου δηλαδή!

Ξεκινάμε με τον κολλητό μου αλλά κάπου στην πορεία κάτι του έτυχε και μόνος μου δεν μπορούσα (οικονομικά κυρίως) να συνεχίσω.Είχαμε προχωρήσει αρκετά είχαμε φτιάξει και ταμπέλα.... το μαγαζί θα το ονομάζαμε BIKERS ONLY προφανές γιατί!

Ε αφού για την ώρα δεν το έχω κάνει πραγματικότητα (ελπίζω στο μέλλον να γίνει) το χρησιμοποιω σαν ψευδωνυμο. :beer:

Υ.Γ Ελπίζω να μην σας κούρασα! :wave2:

Μικρή Λουλού
05/03/2004, 15:23
ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΣΑΝ ΤΟΝ BIKERSONLY ΕΠΑΘΑ !!!(ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΛΙ ΟΛΑΣ)
ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΒΡΩΜΙΚΑ (ΕΝΤΟΥΡΟ) ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ,ΜΟΥ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ!!
ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΨΔΝ,ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΓΙΑ ΨΔΝ,ΤΣΟΥΟΥΟΥΠ!!!!ΤΟ ΒΡΗΚΑ!!!!!:rotflmao: :smokin:

NLS
05/03/2004, 15:28
α δεν παίζω! κάνεις γκρίζα διαφήμηση! (τα'θελε ο ποπάκος σου)

:wave2: :rotflmao:

άντε να βρω χρόνο να περάσω

(δυο ερωτήσεις - μικρό σεξ στο thread - [1] τι ώρες παίζεις; γιατί εμείς οι εργαζόμενοι... [2] πες ότι το πιάνεις αμέσως... πόση ώρα θέλει μέσο όρο; )

DUKASII
05/03/2004, 15:32
GIATI AYTO GOYSTARO...:smokin:

KAI ME ANTIPROSOPEYEI!!KAI MHXANH NA ALAXO AYTO THA EXO!


963

Μικρή Λουλού
05/03/2004, 15:32
9.00-18.00 ΑΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΩΡΑ,ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΤ ΕΥΘΕΙΑΝ(ΣΤΟ ΨΗΤΟ..)
ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ ΚΑΙ 25 ΛΕΠΤΑ+ΤΙΣ ΜΠΥΡΕΣ,Κ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΕ ΧΕΣΕΙΣ!!!!

NLS
05/03/2004, 15:33
και για να μη χαλάω μόνο, να πω και για μένα

NLS

το NLS το έχω σαν κομπιουτεροψευδώνυμο από το 80-κάτι... στα ουφάδικα (αλλά και τα πρώτα computer games αργότερα) έβαζες τρεις χαρακτήρες... ε αυτοί είναι

αργότερα ("παλιός πια") έμεινε παντού (βλέπε amigες -αχ εποχή-, modem/BBS, internet, user names σε συστήματα), ενώ υπάρχουν και άνθρωποι που με λένε έτσι και face2face

πολλές φορές "καταντά" NULUSIOS όταν το NLS ΤΟΛΜΑΕΙ να είναι πιασμένο από άλλον (και δεν αναγνωρίζουν την 20+ χρόνια χατοχή του που έπρεπε να είναι παγκόσμια γνωστή πια :hypnotize )

το τι σημαίνει NLS ΔΕΝ το λέω, συνήθως δεν το πετυχαίνουν (αλλά και να το πετύχει κάποιος δεν το επιβεβαιώνω)

έχω ακούσει όμως ενδιαφέρουσες απόψεις... πχ. Non Linear Space, Nick Loves Sex κ.α.

Μικρή Λουλού
05/03/2004, 15:35
ΔΟΥΚΑ ΠΟΥ ΤΗ ΒΡΗΚΕΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗ ΦΩΤΟ????
ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΤΗΝ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ...:lol: :lol:

Julius
05/03/2004, 15:35
Apo ton gnosto.......

me koroideve o simos (den mporo na po gia poio logo) kai mou emeine xe xe xe xe :wave2:


964

Julius
05/03/2004, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
9.00-18.00 ΑΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΩΡΑ,ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΤ ΕΥΘΕΙΑΝ(ΣΤΟ ΨΗΤΟ..)
ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ ΚΑΙ 25 ΛΕΠΤΑ+ΤΙΣ ΜΠΥΡΕΣ,Κ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΕ ΧΕΣΕΙΣ!!!!

mpouaaa xa x ax xa xa xx xa xa xa xa me taksi tha fygeis kai sakoula gia ton emeto xax xa x ax ax
ax
a
x a
x ax a xax ax ax :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

NLS
05/03/2004, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
9.00-18.00 ΑΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΩΡΑ,ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΤ ΕΥΘΕΙΑΝ(ΣΤΟ ΨΗΤΟ..)
ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ ΚΑΙ 25 ΛΕΠΤΑ+ΤΙΣ ΜΠΥΡΕΣ,Κ ΑΝ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΕ ΧΕΣΕΙΣ!!!!

:beer:

οπότε μόνο για μονόωρο (και βλέπουμε) κοπάνα από τη δουλειά με βλέπω (άρα σίγουρα θα κανονιστεί ώρα για κατ'ευθείαν)

έχεις στάνταρ τιμολόγιο; (καλά δεν λέω για την 97% έκπτωση που θα μας κάνεις - για το νορμάλ λέω) ή παίζει ανάλογα... εχμ τη βρώμα; (τι είπε πάλι ο μέγιστος ε; ..."σύμφωνα με το μετρητή βρώμας, έχετε επιβάρυνση 33.72%")

(καλά να λέμε και καμια μαλακία να παιρνάει η ώρα :lol: εδώ ο dukas το κάνει κάθε μέρα)

( :wave2: για σου ρε δουξ! ...σε πάω γιατί έχεις αυτό που σου αρέσει και έχεις με αυτό παρωπίδες χειρότερες από ΠΑΣΟΚ-ΝΔ, ΠΑΟ-ΟΣΦΠ ... έτσι πρέπει)

Μικρή Λουλού
05/03/2004, 15:45
ΓΙΑΤΙ ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΠΕΙ Κ Ο ΔΟΥΚΑΣ,ΠΛΕΝΩ ΚΑΙ ΣΤΡΟΦΑΛΟ,ΜΠΙΕΛΑ,ΡΟΥΛΕΜΑΝ,ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ,ΕΝΑ-ΕΝΑ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΜΟΥ,ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΧΩΡΙΣΤΑ ΤΑ ΜΟΝΟΧΡΩΜΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΙΣΤΑ..!!!
Ε, ΜΕΤΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ Τ ΑΠΛΩΣΟΥΜΕ,ΕΚΕΙ ΜΑΣ ΤΡΩΕΙ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ...

NLS
05/03/2004, 15:48
έχω την ιδέα για το business break σου - θα σε πάει στο διάστημα από πελατία

η παλιά γνωστή συνταγή "βυζού που τρίβει με το σφουγκάρι" - πάρε 1-2 τέτοιες (αρχικά) και θα σου πω εγώ πόσοι θα πλένουν εκεί ότι βρουν :smokin:

(α να το συνεταιριστούμε αυτό - μου άρεσε η ιδέα)

afrotwin
05/03/2004, 15:52
to diko mou to skeftika giati louzome me afroloutro epidi den exo malia ke to twin mou vgike mia mera pou skeftomoun ton didimo ksaderfo mou ke epidi ton skeftomoun sto mpanio gematos afrous
to sindiasa ke etsi eftiaksa afto to iperoxo nick afrotwin
:lol: :lol: :lol: :lol:

Μικρή Λουλού
05/03/2004, 15:54
ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ....
ΑΛΛΑ ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΑΡΧΙΣΕ ΤΙΣ ΓΚΡΙΝΙΕΣ...
ΜΙΑ ΤΟ ΣΤΡΙΓΚΑΚΙ ΤΟΝ ΚΟΒΕΙ,ΜΙΑ ΟΙ ΜΠΑΝΕΛΕΣ ΤΟΝ ΣΟΥΡΩΝΟΥΝ,ΑΣΕ ΠΟΥ ΤΣΑΚΙΣΤΗΚΕ Ο ΧΑΧΑΣ ΜΕ ΤΟ ΞΩΦΤΕΡΝΟ ΣΤΗ ΡΑΜΠΑ !!!!!

ΤΙ ΤΑ ΘΕΣ...25 ΧΡΟΝΩΝ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΜΥΑΛΑ....

almalibera
05/03/2004, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
to diko mou to skeftika giati louzome me afroloutro epidi den exo malia ke to twin mou vgike mia mera pou skeftomoun ton didimo ksaderfo mou ke epidi ton skeftomoun sto mpanio gematos afrous
to sindiasa ke etsi eftiaksa afto to iperoxo nick afrotwin
:lol: :lol: :lol: :lol:


Ομολογουμένως εχεις πολύ μεγαλη φαντασία....

afrotwin
05/03/2004, 16:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
Ομολογουμένως εχεις πολύ μεγαλη φαντασία....

EFXARISTO
ESI DEN EXIS
:lol: :lol: :lol:

Wizard13
05/03/2004, 16:11
Παιζάκια.... να πω και εγώ γιατί έχω αυτό το nickname?

Λοιπόν, όταν ήμουν 10 χρονών, πήρα τον πρώτο μου υπολογιστή :eyepop:
Το παιχνίδι που είχα πορωθεί και έπαιζα με τις ώρες λεγόταν "ATIC ATAC" και διάλεγες ανάμεσα σε 3 ήρωες για να παίξεις, φυσικά ο καθένας με τις δικές του ικανότητες. Τον Ιππότη, τον Κλέφτη και φυσικά τον Μάγο (Wizard) :wave2:

Bέβαια, ο άλλος ο Wizard, o fake, που ούτε μια πρόβλεψη καιρού για βόλτα δεν ξέρει να κάνει :look: , ήταν εδώ πρώτος οπότε αναγκάστηκα να κοτσάρω και το 13 δίπλα, για να μας ξεχωρίζουν. Δεν έχει να κάνει με ΠΑΟ, απλά μου αρέσει σα νούμερο :wave2:

NLS
05/03/2004, 16:14
πωπωπωωω

atic atac

ελπίζω να το έχεις σε emulation (εγώ το έχω σε 2-3 παραλλαγές - σε τι υπολογιστή το θες; χεχεχε)

(σε τρώω - εγώ ήμουν 9 ... βέβαια 9 και 10 ήταν σπάνιο τότε έτσι κι αλλιώς - να ήμασταν 500 άτομα στην ελλάδα που ήξεραν από computer; χλωμό, ...και βέβαια ούτε ποντικάκια, ούτε "START" ή χειρότερα "ΕΝΑΡΞΗ" αριστερά κάτω... ενώ τώρα...)

XTMPAM
05/03/2004, 16:24
ΑΠΟ 1 ΧΤ ΒΕΝΝΕΤΟΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑ (ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΟΥ ΚΛΕΨΑΝΕ) ΚΑΙ ΚΑΘΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΛΗΓΟΡΟ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΑΜ!ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΤΜ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΑΛΛΑΖΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ!!!


P.S ΘΑΝΑΑΣΗΗΗ ΘΥΜΑΣΑΙ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΤΟ ΚΤΜ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΛΥΝΑΜΕ??Ε ΑΝ ΤΟ ΔΕΙΣ ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΜΠΡΑΒΟ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ!!ΒΡΩΜΙΖΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟ ΑΤΙΜΟ!!:wave2:

darkCount
05/03/2004, 16:33
Loipon....to darkCount (oxi skoteinometrhma opws me apokalese gnwstos mpaglamas tou forum:beer: ) proekypse apo to CountZero pou xrhsimopoioysa.
O CountZero (Komhs Mhden) einai biblio tou arxonta kai patera tou diadiktyou William Gibson. Meta apo xronia xrhshs tou CountZero loipon etrwga megalh ksenara se ola ta forum tou ekswterikou pou empaina giati htan piasmeno pantou kai eprepe na bazw noumera mpros h pisw. H apofash gia thn oristikh allagh tou egine otan h8ela na parw to domain kai phra ta @rxidi@ mou!

Etsy meta apo poly skepsh kai 8elontas na parameinw Komhs...ypologizontas kai to skoteino kommati ths psyxhs mou pou bgainei syxna pykna sthn epifaneia....egina o darkCount!!!:evil:

DUKASII
05/03/2004, 16:34
LEO NA TO ALAXEIS KAI NA TO KANEIS KATI SE ...TRELOS...:eek: TRELAKIAS..:hypnotize MOYRLOKOMEIO..:winka:
TRELARAS..:sick:

H KATI SE GOALTZHS RE KAYLIARH...:wave2:


AYTOS O XAMENOS O NIKOLAKHS...O BARETHIKA NA XANO..TO PALTO...:rotflmao: O KOYTSOS...:lol:

POY XATHIKE;;;
NIKOLAKH...BGES EXO RE ..DE SE PEIRAZOYME..:lol:

XTMPAM
05/03/2004, 16:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από darkCount
Loipon....to darkCount (oxi skoteinometrhma opws me apokalese gnwstos mpaglamas tou forum:beer: ) proekypse apo to CountZero pou xrhsimopoioysa.
darkCount!!!:evil:

ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΣ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΑΛΛΑΞΩ ΑΠΟ ΧΤΜΠΑΜ ΣΕ FAMOUS-ΜΠΑΓΛΑΜ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΣΠΥΡΟ ΘΕΟΤΡΕΛΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΠΑΡΜΕΝΕ!! ΡΕ ΤΙ ΓΚΟΛ ΗΤΑΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ???Ο ΠΑΛΤΟΥΔΙΑΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ??:cool:

cityfly
05/03/2004, 16:59
cityfly από το cityfly που είναι η μηχανή μου
εντελώς πρωτότυπο όπως βλέπεται
κανένας μα κανέέέέέέέέέέέέέέέέέένας εδώ μέσα όπως διαποστώθηκε από την παρούσα έρευνα δεν χρησιμοποιεί μέρος ή όλο το όνομα της μηχανής που έχει/είχε - θέλει για nick οπότε είπα να πρωτοτυπήσω
:wave2:

πάντως μου αρέσει και λέω να το κρατήσω και όταν αλλάξω μηχανή

hornet
05/03/2004, 17:13
Τωρα συγγνωμη να απαντησω.......
ειναι εμφανες νομιζω οτι το εχω δανειστει απο το .........





















εντομο!



Χαχαχαχαχα εννοειται οτι βγαινει απο το μοτοσακο μου!

sniper
05/03/2004, 17:18
το πήρα από αυτό που έκανα στο στρατό και από αυτό που κάνω σαν χόμπυ πλέον....

(sniper = Ελεύθερος σκοπευτής)

Ανορθόγραφα όμως με 2 p γιατί όταν έκανα register την πρώτη φορά το πληκτρολόγιο έκανε τα δικά του και το άφησα....

NLS
05/03/2004, 17:21
σόρρυ ρε συ αλλά που υπάρχει τέτοια ειδικότητα;

(δεν διαφωνώ ότι υπάρχει, απλά μου κάνει εντύπωση να υπάρχει για έφεδρο φαντάρο - άσε που ΚΑΝΟΝΙΚΑ έπρεπε να έχεις ΑΛΛΟ όπλο έτσι; )

periklisk
05/03/2004, 17:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
σόρρυ ρε συ αλλά που υπάρχει τέτοια ειδικότητα;

(δεν διαφωνώ ότι υπάρχει, απλά μου κάνει εντύπωση να υπάρχει για έφεδρο φαντάρο - άσε που ΚΑΝΟΝΙΚΑ έπρεπε να έχεις ΑΛΛΟ όπλο έτσι; )

Υπάρχει.... σε παίρνουν από πολύ νωρίς (από νεοσύλλεκτο αν δεν κάνω λάθος)....... οι καλοί σκοπευτές φαίνονται ακόμα και από την πρώτη βολή όταν είσαι ψάρακλας......

DUKASII
05/03/2004, 17:26
KAI EXO KANEI SNIPER KAI MALISTA SE SXOLIO 6 MHNES !
TO OPLO PARAMENEI TO IDIO ALA ME DIOPTRA !!
AN PALI EINIA NYXTERINH KAPOIA ASKHSH THN ALAZEIS ME NYXTERINHS SKOPEYSHS!TO THEMA EINAI OTI THN EIDIKOTHTA THN APOKTAS STH MONADA AFOYU EXEIS PAREI IDI MIA ALH..PIO PRIN!
EGO EIMOYNA OLMISTHS..KAI STH MONADA..KAI AFOU EKANA TO SXOLIO EGINA KAI SNIPER!
PAPARIA MENTOLES DILADI!

periklisk
05/03/2004, 17:27
MENTOLES 'H MANTOLES????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :blush: :sick: :hypnotize :ZZZ:

Loudovikos
05/03/2004, 17:29
Εμένα ο προ-προ-προ-προ-προ-προ-προ-προ-προ-προ-πάππους
μου ήταν ο Λουδοβίκος ο 14ος. :hypnotize :hypnotize

Μετά απο αυτόν όμως δεν εδώσαν το όνομα σε άλλον γιατι πεθαίνοντας είχε αφήσει ρητή εντολή να μην παρεί απο την οικογένεια άλλος το όνομα εκτός εαν πρόκειται να αποκτήσει καμιά
140αριά άλογα στο άμεσο μέλλον οπότε όπως καταλαβαίνετε το πλήρωμα του χρόνου πλησιάζει!!

sniper
05/03/2004, 17:29
Υπάρχει......

Το πού τώρα είναι μία άλλη ιστορία.

Και το τι είχα το καλύπτει το απόρρητο....

sniper
05/03/2004, 17:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
KAI EXO KANEI SNIPER KAI MALISTA SE SXOLIO 6 MHNES !
TO OPLO PARAMENEI TO IDIO ALA ME DIOPTRA !!
AN PALI EINIA NYXTERINH KAPOIA ASKHSH THN ALAZEIS ME NYXTERINHS SKOPEYSHS!TO THEMA EINAI OTI THN EIDIKOTHTA THN APOKTAS STH MONADA AFOYU EXEIS PAREI IDI MIA ALH..PIO PRIN!
EGO EIMOYNA OLMISTHS..KAI STH MONADA..KAI AFOU EKANA TO SXOLIO EGINA KAI SNIPER!
PAPARIA MENTOLES DILADI!

Αυτό είναι το G3-ΕΣ και κάνει μόνο για κάλυψη ομάδος. Δεν είναι αυτό που είχα εγώ. :wave2:

darkCount
05/03/2004, 17:31
Axxxxx o hxos apo to "barrett" na rixnei pisw apo ta kefalia mas kai na xtypaei stoxo 1.5xlm mprosta:wave2:

sniper
05/03/2004, 17:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από darkCount
Axxxxx o hxos apo to "barrett" na rixnei pisw apo ta kefalia mas kai na xtypaei stoxo 1.5xlm mprosta:wave2:

F89 Barret 50 .cal - Ούτε αυτό είχα..... (ούτε θα το ήθελα - Τις μελανιές τις έχουν ακόμα πολλοί....)

NLS
05/03/2004, 17:37
καλά πες μου - είχα διαβάθμιση :)

οκ πάντως σας πιστεύω - εξάλλου και η δική μου ειδικότητα δεν ακούγεται συχνά (αν και οι σχετικοί την ξέρουν)

NLS
05/03/2004, 17:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από darkCount
Axxxxx o hxos apo to "barrett" na rixnei pisw apo ta kefalia mas kai na xtypaei stoxo 1.5xlm mprosta:wave2:

το θυμάμαι αυτό - μας είχε κάνει δώρο ένα η ΕΒΟ - αλλά δεν κάνει για sniper... ΠΟΛΥ θόρυβος ρε παιδιά

(άσε που στην επίδειξη η ΕΒΟ είχε βάλει ένα μπουκάλι στα 2km για να πετύχει και... εχμ... δεν το πέτυχε)

periklisk
05/03/2004, 17:41
Μπορούμε μαζί με τα nicknames να λέμε και την ειδικότητά μας..... εγώ είμουν αρχηγός πληρώματος μέσων αρμάτων.....

NLS
05/03/2004, 17:44
αυτό σηκώνει άλλο thread... το ανοίγω αμέσως ;)

darkCount
05/03/2004, 17:46
Pwpw ti 8ymhses twra?!?:sun: Wraies epoxes...Nyxterines dioptres NightHawk se G3 kai MG3...ypery8roi katadeiktes....nyxterines Varo (h kati tetoio den 8ymamai kala).

Egw hmoun O polybolhths ths moiras (kai poly metriofrwn opws blepetai) kai ekana boles me MG3 apo ta 300m se ry8mo 1-1 sfaira (sniper styl kai poly dyskolo me to MG3 opoios exei ypopsh...giati molis patouses skandalh efeygan 4-5 sfaires).

Mexri kai timhtikh 4 meroules kerdisa gia olo to loxo meta apo poreia-bolh 50xiliometrakia!:beer:

Afou ta 8ymamai kamia fora kai bazw Unreal Tournament kai ksek.....lwnw!:evil:
8ymamai kai to 8eiko skhniko me enan kollhto se bradinh bolh me NightHawk apo ta 200m pou anti na xtypame ton stoxo...xtypousame to kontari pou ton sthrize! Meta apo 2-3 sfaires to kopsame kai espase o stoxos kai arxise na ourliazei o loxagos mas...."Mpraaaaaaaaaaaaabo!!! Lygisan oi stoxoiiiiiiiiiiiiii!!!!":rotflmao: :rotflmao:

NLS
05/03/2004, 17:48
οκ στο ανάλογο thread παρακαλώ :)

HRT
05/03/2004, 17:49
HRT apo HORNET:winka:


AAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaax.... Thimamai tote pou! :smokin:


970

SpyrosTDM
05/03/2004, 17:50
ΤΟ SV5BYT ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΟ ΚΛΗΣΗΣ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΤΩΝ ΡΑΔΙΟΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ. ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΑΦΟΥ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟ - ΣΤΑΘΜΟ.
ΤΟ SV ΔΗΛΩΝΕΙ ΤΗΝ ΧΩΡΑ (ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΣ ΕΛΛΑΔΑ) ΤΟ 5 ΤΗΝ ΡΑΔΙΟΧΩΡΑ (ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟ) ΚΑΙ ΤΟ ΒΥΤ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΤΙΚΟ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΕ ΣΗΜΑΤΑ ΜΟΡΣ , ΦΩΝΗΤΙΚΟ ΚΩΔΙΚΑ, ΡΑΔΙΟΛΟΓΙΑ ΚΤΛ ΚΤΛ.
ΑΥΤΑ....

niko13g
05/03/2004, 18:05
TO NIKO13G ΤΟ Χρησιμοποιώ από παλιά και προέρχεται από το mail μου στο yahoo.


971

niko13g
05/03/2004, 18:11
Δε με λες Σπυρουλη , αναφέρεσαι σε εμε ως παλτό ???:uplate:
.
.
.
ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΡΕ ΧΛΑΙΝΕΣ ΠΟΥ ΠΑΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΒΡΟΜΑ !
:mad: :mad:

violator
05/03/2004, 18:17
χαιρετω ολα τα μελη. νεος εγω εδω στο moto.gr. το violator το διαλεξα απο το ομωνυμο αλμπουμ των Depeche Mode που ειναι και το αγαπημενο μου συγκροτημα αλλα και γιατι το γουσταρω σαν nick.:beer:

speedrider
05/03/2004, 18:21
speedrider - apo enan filo stin sxoli ikaron o opoios vevaia eixe logo na to xreisimopoiei....
Isws mia mera kai egw .


:smokin:

emena tha mou peite pos episinaptete eikona katw apo to username ?

euxaristw!!!!!!!!!!!

:wave2:

kai giati me deixnei ws neo melos???

:eyepop:

DUKASII
05/03/2004, 18:21
ΣΕ ΕΣΕΝΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΡΕ ΑΜΠΑΛΕ!!
ΠΑΛΤΟ΄??ΟΧΙ ΦΙΛΕ..ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΙΤΛΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΚΤΗΣΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΛΟΣ ΦΙΛΟΣ..ΜΕ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ!!
:lol: :lol:

ΕΣΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΧΕΣ ΤΗ ΚΑΚΗ ΣΟΥ ΜΕΡΑ...


ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΑΙΖΕΣ ΜΕ ΕΜΕΝΑ!


ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΝΙΚΟΛΟΥΛΗ....
ΤΙ ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΡΑ????:smokin: :smokin: :smokin:

NLS
05/03/2004, 18:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από speedrider

emena tha mou peite pos episinaptete eikona katw apo to username ? exw mia poli kali alla den xerw pws ginetai...

euxaristw

:wave2:

kai giati me deixnei ws neo melos???

π.δ. μέλους/επιλογές/τέρμα κάτω

niko13g
05/03/2004, 18:27
Συμφωνώ ΒΒΚΟ ότι δεν απέδωσα τα μέγιστα καθότι δεν είμαστε συμπαίκτες .
Αλλά ακόμα και με τον Τάκη (αδελφό του παλτού…):lol::lol::lol::lol: κερδίσαμε 3-2 στα παιχνίδια…
:wave2: :wave2: :wave2:

XTMPAM
05/03/2004, 18:31
ΟΦΕΙΛΩ ΝΑ ΟΜΟΛΟΓΗΣΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙΜΕΓΑΛΗΗ ΚΟΤΑ

ΚΡΑΖΕΙΣ ΤΟΝ ΝΙΚΟΛΑΚΗ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΜΠΕΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΘΕΝΑ???

ΟΤΑΝ ΚΡΑΖΕΙΣ ΘΑ ΚΡΑΖΕΙΣ!!!!ΑΝΤΕ ΜΙΑ ΠΑΛΙΟ-ΤΕΛΕΜΕ!!!:beer:

DUKASII
05/03/2004, 18:32
ΤΟ ΟΤΙ ΚΕΡΔΙΣΑΤΕ 3-2 ΜΗ ΤΟ ΠΕΙΣ ΠΑΡΑΕΞΩ..ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΕΛΑEI ΚΑΙ Η ΒΡΟΧΗ!!
ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ Ε??
ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΧΑΣΕΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΙΚΟΛΟΥΛΗ...ΑΠΟ ΤΑ ΑΠΑΝΩΤΑ ΤΗΛ. ΜΙΑΣ ΚΑΛΛΙΓΡΑΜΜΗΣ ΠΑΝΤΟΦΛΑΣ!!


TO TEΛΙΚΟ ΣΚΟΡ ΣΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΗΤΑΝ 2-2 ΨΗΛΕ...ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΦΥΓΕΣ ...ΤΡΕΧΟΝΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ [ΚΡΗΤΙΚΟΣ]
:wave2: :wave2: :wave2:

DUKASII
05/03/2004, 18:37
ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ΄?? ΜΗΝ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΠΑΛΤΟ...ΝΑ ΜΠΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΡΕ ΦΙΛΕ ΚΑΠΑΚΙ...ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ??

ΡΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΡΕ....:lol: :lol: :lol:

ΑΛΑ ΚΑΙ ΚΟΤΑ Ο ΔΟΥΚΑΣ...


ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΔΟΥΛΕΜΑ ΧΤΜΠΑΜΙΕΣ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ...ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΤΑ.....ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΔΕΙΣ....ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΑΚΟΥΕΙ ...ΔΟΥΚΑΣ ....ΚΑΙ ΘΑ ΧΕΖΕΙ ΑΥΓΟΥΛΑΚΙΑ....


ΚΑΤΣΕ ΚΑΤΣΕ...ΝΑ ΔΕΙΣ ΧΤΜΠΑΜΙΕΣ..!!:smokin: :smokin: :smokin:

NLS
05/03/2004, 18:38
μήπως γαμίσατε το thread?

niko13g
05/03/2004, 18:38
Τώρα που είπες παντόφλα θυμήθηκα ότι το βράδυ εεεεεεε…
..
…έχω μια…δουλειά…εεε..καπου να πάω..εεε…οδοντίατρο…
ΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
:p :p :p


exei dikio o NLS TELOS !

XTMPAM
05/03/2004, 18:53
ΑΛΛΑ ΣΠΥΡΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΙΝ Ή ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ???ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΡΕ ΦΙΛΕ ΓΙΑ ΤΑ ΑΥΓΑ!!

ΣΟΡΥ ΝΛΣ ΤΕΛΟΣ

WHISPER
05/03/2004, 21:42
ΤΕΛΕΙΩΣΑΤΕ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ;

WHISPER..

ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΑ ΤΗ ΦΟΡΜΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ FORUM ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΤΙ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΣ MOBY-WHISPERING WIND ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΤΟ WHISPER..

Zanzibar
05/03/2004, 22:20
Σημαίνει πολλά πράγματα που μπορεί να τα βρει κανείς μέσα στο άρωμα μιας κολώνιας (Zanzibar by Van Cleef)

ή

στο μακρινό και εξωτικό νησί του Ινδικού ωκεανού,ξεχασμένο από κάθε ίχνος πολιτισμού και τεχνολογίας.Εκεί Ιππάρχει περίπτωση να δείτε και τον παππού-Ζαν να κόβει βόλτες στην παραλία με μια μαϊμού δεμένη στο αριστερό του πόδι για μόνιμη παρέα...


998

kong
06/03/2004, 01:33
ΑΠΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑΤΟΣ KON-G ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΘΥΜΙΖΕΙ ΤΟ ΘΡΥΛΟ DONKEY-KONG(ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΠΕΤΑΩ ΒΑΡΕΛΙΑ ΧΕ ΧΕ ΧΕ ΧΕ)

periklisk
06/03/2004, 02:39
Που το θυμήθηκες το King kong????? Όταν ήμουν πιτσιρικάς είχα από εκείνα με τις μπαταρίες!!!! Δε θυμάμαι πως τα λέγανε ρε γαμώτο!!!!!! Ώρες ατελείωτες..... σπάσιμο κανονικό!!!!!!

Viagra_650
06/03/2004, 04:10
Απο τα χρονια που εμεινα στην Αγγλια μου εμεινε και το ονομα που μου βγαλανε εκει, (δεν εχει σχεση με τα σεξουαλικα μου επιτευγματα) απλα δεν υπαρχει περιπτωση να αντεξω να κατσω καπου πανω απο 30' αν δεν εχω κατι ουσιαστικο να κανω. Περπαταω με τα χερια, κανω flip γυρω απο τον εαυτο μου τρεχω πηδαω...κτλ.
(hence και στην κοπη της πιτας την εκανα στο μπαμ)
Το 650 απο το BMW GS που ειχα για καποιο καιρο.

Φιλακια παλιο forum

:uplate:

monstermind
06/03/2004, 05:18
MonsterMind apo to mastermind (epeidi panta eimoun arxigos) kai monster fisika... gia to teratwdes mialo mou (:P)
ta dio MM einai ta arxika tou onomatepwnimou mou... kai to nick ksekinise apo pc games fisika... epoxi tou amstrad

PERIKLIS
06/03/2004, 07:14
EGO TI NA PO !!! TO LYKOS MOY TO BGALANE APO ENA GEGONOS POY EGINE SE ENA KSENIKTADIKO.(APO TON TROPO POY ORMIKSA )

PERIKLIS
06/03/2004, 07:23
LOGO XARAKTIRA HTAN NA ME BGALOYN DIPLOMATI ALLA YPERISXISE H SYMPERIFORA KAI OI MALAKIES POY EKANA KAI ME BGALANE PSIHAKIAS SYN TO PARAPANO GEGONOS OPOTE PSIHAKIAS O LYKOS.

PSIHAKIAS
06/03/2004, 07:34
OPOS KATALABATE EIMAI TO IDIO ATOMO ME APO PANO

milaber
06/03/2004, 08:04
Καλά το Psihakias, το Περικλής από που βγαίνει άραγε;
:confused: :lol: :confused:

fastheo
06/03/2004, 23:18
Από το fast και το theo.
Γιατί να το κρύψομεν άλλωστε, είμεθα γλήγοροι!

greekshadow
07/03/2004, 02:18
Apo mia mpanta pou eixame pitsirikades, "Spirits & Shadows".:alien:

superfour
07/03/2004, 18:37
Πέρα από την πρώτη μου μηχανή το nick μου προέρχεται από 4 αγάπες.... που ειλικρινά ότι κι αν συμβεί είναι οι πρωτεραιότητες μου.

Τα άλλα απλά έπονται......

nimbus
07/03/2004, 19:39
Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ NIMBUS, ΠΡΟΗΛΘΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΠΟΙΗΜΑ ΕΝΟΣ ΚΑΝΑΔΟΥ ΛΟΓΟΤΕΧΝΗ. ΤΗΝ ΘΕΩΡΩ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΚΗ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΑΥΤΗ, ΓΙΑΤΙ Η ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΗΣ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΕΤΑΙ ΣΕ ΚΟΣΜΟΥΣ ΑΛΛΟΤΙΝΟΥΣ. NIMBUS, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΝΝΕΦΟ ΒΡΟΧΗΣ. ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙΑΡΙΚΟ ΣΥΝΝΕΦΟ ΣΤΙΣ ΑΠΟΧΡΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΞΕΘΩΡΙΑΣΜΕΝΟΥ ΓΚΡΙ...ΠΟΥ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΕΙ ΒΑΘΥΓΑΛΑΝΕΣ ΟΥΡΑΝΙΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ...

PSIHAKIAS
08/03/2004, 06:13
milaber to ΠΕΡΙΚΛΗΣ bgenei apo ton 5aiwna px

milaber
08/03/2004, 21:54
Χαχαχα!
Ωραίος!

Capo_Di_Capi
08/03/2004, 22:19
Εις την Ιταλική Αρχηγός των αρχηγών

με ειδικότητα στα αμφιπλεύρως καλοψημενα τεμαχια σφαγίων (μπριζόλες, φιλέτα ψαρονεφρια, παϊδάκια)

Εις την σικελική σημαίνει και φίλος των φίλων

Τώρα ότι και το μισό ονομα του μοναδικού, ανεπαναληπτου και ομορφοτεροτερου, πλην όμως βαρυτατα τραυματισμενου, δικυκλου στην κατηγορια του ειναι Capo δεν επαιξε κανενα ρολο.

SeNNinhA
09/03/2004, 06:14
Αρχικό nickname: Ayrtonf1

από τον ΜΕΓΙΣΤΟ : Ayrton Da Silva Senna

Σε κάποια στιγμή ανακάλυψα ότι υπάρχουν και άλλοι 2-3 Ayrton εγγεγραμένοι στο forum και επειδή ενα nickname επιβάλεται να είναι μοναδικό αλλάχθηκε σε:

SeNNinhA

το οποίο είναι το υποκοριστικό του Senna στα βραζιλιάνικα (σαν να λέμε Γιαννης & Γιαννάκης) και επίσης είναι ο δημοφιλέστερος χαρακτήρας cartoon στην βραζιλία με ιστορίες του Senna (Senninha) όταν ήταν μικρός. Θα μπορούσε να γίνει και απλά Senna αλλά μου φαίνεται σαν ιεροσυλία αυτό. Στην φωτό είναι το συγκεκριμένο cartoon Senninha.

jimbar
14/04/2004, 11:44
Το δικό μου δεν χρειάστηκε να το «ψάξω» και πολύ. Διότι, καθ’ ότι «καλώ-γάλλος» [στα χαρτιά γεννήσεως όχι στην ψυχή] βρήκα το JoeBar [από το ομώνυμο περιοδικό] και απλά του έκανα μια μικρή μετατροπή και έδεσε ως JimBar. Τι πρωτότυπο έ;

Όσο για την Νικολέτα, έχει και αυτή ψευδώνυμο «Nikol» απλά δεν μπαίνει ακόμα μέσα για να γράψει. Εύχομαι κάποια στιγμή να μπει και να πει και αυτή την άποψή της.

Τα χαιρετίσματα μου σε όλες & όλους… Τζίμης

parji
14/04/2004, 12:29
Το δικό μου nickname βγαίνει από τη καταγωγή μου.
Είμαι βλέπετε από τη Πάργα Πρεβέζης. Επειδή όμως γεννήθηκα και μεγάλωσα στην Άρτα, οι Αρτινοί φίλοι μου με έλεγαν Παργινό. Οταν κάναμε κάποιο γκράφιτι στους τοίχους έγραφα και γω το Παργινός στα αγγλικά, parginos. Σε συντομία το έκοψα και το έκανα pargi. Αυτό όμως διαβάζοταν πάργκι που δε μου άρεσε ιδιαίτερα. Σα να θύμιζε παρκινγκ. Οπότε έκανα μια μικρή μετατροπή και άλλαξα ένα γραμματάκι, το οποίο συμπαθώ κιόλας, έβαλα το j αντί του g και ιδού το αποτέλεσμα...parji...

petridist
14/04/2004, 13:19
και κατέληξα στο petridist... To petridis ειναι το επίθετό μου και το t το αρχικό του ονόματος (thodoris)..

Το χρησιμοποιώ χρόνια τώρα σε emails και γενικά οτιδήποτε θελήσει username..

GyPsy
14/04/2004, 13:32
...μου αρεσουν τα ταξιδια
και το sex γι'αυτο παω γαμ....ας:p
Ενας γυφτος με κινηση GP:p :D :beer: :beer:

frog1
14/12/2004, 14:47
Τό frog είναι λογω της ειδικότητας στον στρατό (υποβρύχειες καταστροφές) και μας φώναζαν βατράχια και αγγλιστη frog το 1 ειναι ασχετο απλώς ετσι το έβαλα..:)

afrotwin
14/12/2004, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από frog1
Τό frog είναι λογω της ειδικότητας στον στρατό (υποβρύχειες καταστροφές) και μας φώναζαν βατράχια και αγγλιστη frog το 1 ειναι ασχετο απλώς ετσι το έβαλα..:)

orea meta apo 8 mines ixame tin diki sou periptosi
tora 8a perimenoume alous 8 gia tin epomeni..
:rotflmao: :rotflmao:

PALADIN
14/12/2004, 15:37
ti na sas leo tora gia to diko mou..istoria olokliri...to exo apo tote pou imouna 10 eton....moumple moumple..16 olakera xronia!....gia tous gnostes..Tolkien ..tote pou ton kserame 10 anthropoi oloi kai oloi....meta mesa apo D&D, ad&d, ....kai meta irthane ta paidia pou rotagane an to pira apo to diablo...

paladin = ippotis....ipermaxos ton kalon kai ton katatregmenon.Lawfull Good, God uber alles. klp klp

ΜΗΤΣΟΣΚΥΛΟΣ
15/12/2004, 12:38
:smokin:ΕΝΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΕ ΦΩΝΑΖΕΙ ΕΤΣΙ.ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ.

jtoros
16/12/2004, 00:04
jtoros... Πάμε λοιπόν...
1) Ονομάζομαι Δημήτρης Τορονίδης (αγγλιστί Jim Toronidis), που αν το κάνεις αμερικάνικο (το κόψεις δλδ) γινεται Jim Toros.
2) Όταν ήμουν μικρός και παίζαμε μπάσκετ στα τσιμεντένια γήπεδα για ώρες λόγω πρόωρης ανάπτυξης και όγκου ήμουν ο master της ρακέτας. Έπαιζα συνήθως σέντερ και επειδή είχα περισσότερη δύναμη από τα υπόλοιπα παιδιά, με αποκαλούσαν "Toro" που αν δεν κάνω λάθος, σημαίνει ταύρος στα ισπανικά.
3) Όταν ήμουν 13-14 ήταν η εποχή που οι Bulls έκαναν το 2ο threepeat τους ('95-'96) κι έτσι όλοι τότε ήμασταν Chicago Bulls. Είχα πάρει κι εγώ ένα καπέλο που στο πίσω μέρος του έγραφε με μεγάλα κόκκινα γράμματα "Bulls" (=Ταύρος=Τoros)

Τέλος καλό...
Όλα καλά...
Το nick ταίριαξε καλά...

tai
16/12/2004, 02:49
Tai
από το thai box ή kick box κατά το ευρωπαϊκό του, επειδή μετά την εκμάθηση του, δεν ξέρεις απλός thai αλλά ΕΙΣΑΙ thai
Και γιατί είναι μοναδικό, μικρό, και εύχρηστο.

ireneepi
16/12/2004, 19:39
ireneepi

irene=το αγγλικο του ονοματος μου,Ειρηνη ως γνωστον

και το epi απο τα 3 πρωτα αρχικα του επιθετου μου..

Δυσκολο,ε?????????

wolfman13
16/12/2004, 20:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
το θυμάμαι αυτό - μας είχε κάνει δώρο ένα η ΕΒΟ - αλλά δεν κάνει για sniper... ΠΟΛΥ θόρυβος ρε παιδιά

(άσε που στην επίδειξη η ΕΒΟ είχε βάλει ένα μπουκάλι στα 2km για να πετύχει και... εχμ... δεν το πέτυχε)


εγω παντος ημουν οδηγος τρακτερ!(steyr) καθος και οδηγος ελπυστριοφορου.(παπακι)
εχω ριξει με ολα τα οπλα αλλα το καλυτερο με ενα μ16 και ενα ουζι με διοπτρα κοντακι και συγαστιρα ολλα αυτα οταν καναμε βολες στο κοσοβο οπου υπηρετησα τη μιση μου θητεια....

(εχω ριξει και αντιαρματικο πυραυλο απο tow απιστευτη βολη διελησε μισο βουνο μαζι με ενα αρμα μαχης απο τους μ αυρους βολη στον εβρο!

NAKANO-1100
16/12/2004, 21:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Electra
...απο το μοντέλο της Harley Davidson, Electra Dyna Glide!!!
Επειδή είμαι λάτρης των classic μηχανών και μου αρέσουν πολύ οι harley.
Επίσης γιατί απλά μου αρέσει πολύ το όνομα Electra!!!:blush: :blush:
:smokin: :smokin: :smokin:

Ε, ΟΧΙ ΚΑΙ Η Harley Davidson ΜΗΧΑΝΗ????

ΣΤΗΝ ΠΟΤΑΠΗ ΑΥΤΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ VULVAN


6655

GeeZer
17/12/2004, 11:05
Geezer (αργκο) για τυπος, ανθρωπος

Οταν σπουδαζα Αγγλια μου ειχε κολησει ολοι οι συγκατοικοι με φωναζε ο ενας τονν αλλον ετσι. Μετα μια πρωην μου εκανε δωρο ενα μποξερακι που ειχε ενα τυπο που μου εμοιαζε πανω και ελεγε Diamond Geezer απο κατω, καπως ετσι βγηκε, οτι να ναι δηλαδη!!

YPVS
17/12/2004, 11:22
YPVS ,,YAMAHA POWER VALVE SYSTEM ..

Προς Τιμην 3ων RD που ειχα και εχω (χθες του αλλαξα και Τακακια ) 2 350 και 1 500V4...

:beer:

xampos
29/12/2007, 15:33
απο το ονομα μου :D