PDA

View Full Version : 1η αγορα παπιου



trelopanionios
05/12/2015, 01:42
Καλησπέρα σας ειμαι 20 χρονων και τωρα βγαζω διπλωμα για μηχανακι...Μηχανακι δεν εχω οποτε θα χρειαστω την βοηθεια σας ως προς το τι να αγορασω.
Τα λευτα δεν τα εχω μετρητα και θα τα βαλει ο πατερας μου σε δοσεις, πραγμα που με περιοριζει πολυ καθως μεταχειρισμενο, ειναι δυσκολο να μου το δοσουν με γραμματεια, ιδιως αν ειναι και καλο και εχει ζητηση.
Για καινουργια με δοσεις σκευτομαι το σπριντερ 125 και το kawa kaze-r ενω για μεταχειρισμενα δεν εχω πληρης εικονα και θα ηθελα να βοηθησετε..Οσο πιο οικονομικο/αξιοπιστο τοσο το καλυτερο.

p_sapelas
05/12/2015, 19:46
Ώς πρός το Sprinter 125i το έχω από το 2013 με 29.000km. Τα μόνα λεφτά που δίνω στο παπί είναι για τα service του.. Οικονομικό ώς προς την αγορά και την κατανάλωσή του με ιδιαίτερα οικονομικά ανταλλακτικά αν σπάσεις κάτι. Από εκεί και πέρα το μόνο που με προβλημάτιζε αλλά το έχω συνηθίσει πλέον είναι τα ιδιαίτερα χαμηλής ποιότητας πλαστικά του. Σε κάποιες στροφές το μηχανάκι συντονίζεται και γενικά τρίζει... Για εμένα είναι το μόνο του θέμα, το οποίο βέβαια άλλους ενοχλεί είτε περισσότερο είτε λιγότερο.

MikeG
06/12/2015, 14:55
Έχω το παλιό Kawasaki KazeR115. Μέχρι στιγμής με 35000χλμ κανένα πρόβλημα.

Αν θέλεις ψάξε λίγο στο forum, θα βρεις αρκετά θέματα για παπιά.

George_Sp
06/12/2015, 15:13
Ώς πρός το Sprinter 125i το έχω από το 2013 με 29.000km. Τα μόνα λεφτά που δίνω στο παπί είναι για τα service του.. Οικονομικό ώς προς την αγορά και την κατανάλωσή του με ιδιαίτερα οικονομικά ανταλλακτικά αν σπάσεις κάτι. Από εκεί και πέρα το μόνο που με προβλημάτιζε αλλά το έχω συνηθίσει πλέον είναι τα ιδιαίτερα χαμηλής ποιότητας πλαστικά του. Σε κάποιες στροφές το μηχανάκι συντονίζεται και γενικά τρίζει... Για εμένα είναι το μόνο του θέμα, το οποίο βέβαια άλλους ενοχλεί είτε περισσότερο είτε λιγότερο.

αφρώδες υλικό στις 3 ενώσεις/κουμπωματα των πλαστικών που βρίσκονται μεταξύ εμπρός τροχού και μοτέρ και καθάρισες.;)

noodles
07/12/2015, 18:03
καλα ειναι και τα 2 που σκεφτεσαι. παρε οποιο βρεις φθηνοτερο. να ξερεις πως τα δωρα που δηνουν οι εμποροι ειναι για πεταμα και ειναι καλυτερα να σου κοψει κατι απο την τιμη παρα να παρεις τα δωρα. ενα κρανος και μπουφαν, αγοραζεις μονος σου, δεν ειναι πολυ ακριβα. επισης εχεις και την επιλογη του daytona dv 110 (καπου στα 1100 ευρω καινουριο). το εχει φιλος μου, δεν εχει βγαλει προβλημα εδω και 25κ χλμ.