PDA

View Full Version : Ρευματοκλοπή ύψους 470 χιλ. από ξενοδόχο



MG-KTiNoS
05/12/2015, 12:11
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Ξενοδόχος λογάριαζε... χωρίς τη ΔΕΔΔΗΕ. Συνελήφθη όμως χθες με την αυτόφωρη διαδικασία στην περιοχή Ωραιοκάστρου Θεσσαλονίκης, για ρευματοκλοπή-μαμούθ 470 χιλιάδων ευρώ και οδηγήθηκε στο εισαγγελέα.
Σύμφωνα με την αστυνομία, ο 55χρονος επιχειρηματίας για μεγάλο χρονικό διάστημα έκλεβε ηλεκτρικό ρεύμα από το δίκτυο προκειμένου να εξυπηρετεί τις ανάγκες του ξενοδοχείου και της καφετέριας που διατηρεί στην περιοχή.
Σε βάρος του σχηματίσθηκε δικογραφία για «Διακεκριμένες περιπτώσεις κλοπών».
http://www.efsyn.gr/arthro/reymatoklopi-ypsoys-470-hil-apo-xenodoho
-----------------------------------------------------------------------------------

Ψηφίστε
1 Να πάει φυλακή ο κλέφταρος
2 Καλά τους έκανε, έπερνε πίσω τα κλεμμένα
3 Ο φτωχός κάλα κάνει και κλέβει ρευμα από τη ΔΕΗ αυτός όχι
4 Να πληρώσει και να μην πάθει τίποτα. Τόσες οικογένειες ζουν από δαυτον
5 στα @@ όλα

από περιέργεια....
:D

spyrakos35
05/12/2015, 12:25
4:)

Dant3
05/12/2015, 12:27
4:)

Δηλαδη να κλεβουμε και εαν μας πιασουν,τα γυρναμε και ολα μελι γαλα?

stefanos
05/12/2015, 12:30
Οποιοσδήποτε χρησιμοποιεί αθέμιτα μέσα για να ανταγωνιστεί συναδέλφους του πρέπει να πληρώνει (οχι φυλακές και αηδίες, κασέρι, κατάσχεση, κλπ).
Οποιοσδήποτε κλέβει την ΔΕΗ κλέβει ουσιαστικά τους υπόλοιπους πελάτες φτωχούς και πλούσιους η ίδια η ΔΕΗ ουσιαστικά δεν νοιάζεται.

SHOOTER045
05/12/2015, 12:30
Τίποτα από αυτά
Θα πάει αυτόφωρο
Θα επικαλεστεί οικονομική δυσπραγια
Θα κάνει διακανονισμό μέχρι τού Άι πεου
Και θα είναι ελεύθερος.
Εδώ είναι Ελλάδα ρε
Πάρτε το χαμπάρι.



Χθες ήμουν υπηρεσία τι πρωί, ακούω και διαβάζω ότι δύο ευποροι γόνοι φοιτητές στην Δανία, για το χαβαλέ τούς πήραν τηλέφωνο όταν βρίσκονταν στο αεροδρόμιο και είπαν ότι υπάρχει βόμβα.
Το γεγονός έγινε δύο μετά τις επιθέσεις στο Παρίσι.
Έκλεισε το αεροδρόμιο, ακυρώθηκαν πτήσεις κλπ, αλλά τούς βρήκαν.
Προφυλακίστηκαν και χθές ήταν να γίνει η δική με ενδεχόμενο βαρυτατων ποινών.
Αυτά σε μια συνεταγμενη χώρα.
Εδώ λυσσαξαν εχθές να παίρνουν τηλέφωνο για βόμβες σε δικαστήρια, και με την τρομουστερια στα ύψη, κάποιοι αλωνίζουν.
Άστα διαλα όλοι τούς

THEOD
05/12/2015, 12:48
Να πληρώσει ότι έχει κλέψει + ένα κάποιο πρόστιμο (όχι όμως κάτι τρελλού ύψους που εκ των πραγμάτων δεν θα μπορεί να πληρωθεί) ώς ποινή... Ταυτόχρονα επειδή κάποιος που κλέβει ρεύμα είναι σίγουρο ότι δεν θα είχε κανέναν ενδοιασμό να κατακλέψει ΦΠΑ, να έχει πλαστά τιμολόγια κλπ, καλά θα ήταν να περάσει και από έναν έλεγχο της εφορίας... Κάτι μου λέει ότι θα βρεθούν λαβράκια... :wave2:

hlektronio
05/12/2015, 12:49
6) να γίνει πρόεδρος
προκειται για πολιτική σκευωρία και συκοφαντία για να διωχθει απο το σύλλογο των ξενοδόχων θεσσαλονίκης,
Είναι σύντροφος ρε μ@$$$α, σαν μητρόπουλο αφου

toyar
05/12/2015, 12:58
7)να επιδοτηθει κατα προτεραιοτητα απο το επομενο ΕΣΠΑ............

freco
05/12/2015, 13:12
8)Να φτιάξει κόμμα.
9)Να προταθεί για Υπουργός οικονομικών.

Πέρα από την πλάκα, να πληρώσει με το ανάλογο πρόστιμο. Αν δεν έχει (πραγματικά) φυλακή και δήμευση.
Αν μη τι άλλο για παραδεγματισμό.
Τι το πέρασε; Δεν είναι δα και το MEGA.

alexzafeir
05/12/2015, 13:26
Να εχει τις ιδιες επιπτωσεις με τον Λιαπη που οδηγουσε με πλαστες πινακιδες.....:cool::cry::cry::moutza::moutza::moutza:

να καταδικαστει σε κοινωνικο εργο : Να τον βαλουν σε ενα ποδηλατο σταθερο συνδεδεμενο με γενητρια και να παραγει ρευμα για απορες οικογενειες

347540

byron
05/12/2015, 13:30
Αν είναι δημοτικός/νομαρχιακός/διαμερισματικός σύμβουλος. δήμαρχος/αντιδήμαρχος, Γ.Γ υπουργείου, αποτυχημένος βουλευτής, μέλος κομματικού/πολιτικού συμβουλίου να αγνοηθεί η "παράβαση".

Είναι βέβαιο πως κάποια κέντρα μεθοδεύουν την πολιτική του εξόντωση.

spyrakos35
05/12/2015, 13:32
Δηλαδη να κλεβουμε και εαν μας πιασουν,τα γυρναμε και ολα μελι γαλα?

Προτεινε κατι

tzimidis
05/12/2015, 13:40
ΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ :
επιστροφή των κλεμμένων και διπλάσιο πρόστιμο χωρίς διακανονισμό.
κατάσχεση της περιουσίας (δικής του + της συζύγου).
φυλάκα.
Οι τόσες οικογένειες που ζουν από αυτόν , θα ζήσουν και με τον επόμενο ιδιοκτήτη

ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ :

ελεύθερος με αστεία εγγύηση , η επιχείρηση λογικά είναι γραμμένη στο όνομα της συζύγου η οποία φυσικά δεν ήξερε (άρα είναι αθώα) , επιστροφή του ποσού άτοκα σε 500 δόσεις.
Θα γίνει ανακοίνωση-καταγγελία από το σύλλογο ξενοδόχων ότι το κράτος πνίγει την επιχειρηματικότητα ,
ότι εκεί οδηγεί η άδικη τιμολογιακή πολιτική της ΔΕΗ, και θα ζητήσουν να απαλλαγούν και οι υπόλοιπες ξενοδοχειακές μονάδες από το κόστος του ρεύματος για λόγους ισότητας και υγιούς ανταγωνσμού
Θα κάνει "δράση" το παμε αποκλείοντας το δρόμο προς τις Σκουριές.
Αποκαλύπτεται ότι είναι κουμπάρος του Ζορρό (της ντροπής των ποντίων), ο οποίος κατηγορεί τους αθηναίους φραπεδόμαγκες και κάνει ανακοίνωση στο τελεμάρκετινγκ (https://www.youtube.com/watch?v=nXL5YuiObEE) για 10% έκπτωση στα παπούτσια τις επόμενες 2 ώρες.
Παρίσταται ως υπεράσπιση ο δήμαρχος ωραιοκάστρου που τον ξέρει από το στρατό και τι νομιμόφρων άνθρωπος είναι και κάποιος άλλος φταίει.
Διαπιστώνεται τελικά ότι η μπίζνα είχε στηθεί χρόνια τώρα σε συνεργασία με τον αρχιλογιστή της δεη θες/νίκης και 2 καταμετρητές , οι οποίοι ζήτησαν αύξηση της μίζας κι έτσι χάλασε η δουλειά.
ο εμπλεκόμενος προιστάμενος της δεη τιμωρείται παραδειγματικά με αργία 2 μηνών.
Οι ρουμάνοι καταμετρητές δίνουν και τον εργολάβο , ο οποίος για να γλιτώσει την ποινή συνεργάζεται και κατονομάζει άλλες 46 περιπτώσεις ξενοδοχείων-εργοστασίων που ρευματοκλέβουν.
Η ΔΕΗ αναγκάζεται να αυξήσει τα οικιακά τιμολόγια 30% για να βγάλει τη χασούρα.

dimmie_72
05/12/2015, 13:44
Εφόσον διατηρεί και καφετέρια, να διαθέσει το ξενοδοχείο για μετατροπή σε hotspot μεταναστών.

Μέρος της ευρωπαϊκής επιδότησης που θα εξοικονομηθεί να διατεθεί για την μετάκληση καλλιτεχνών (https://www.youtube.com/watch?v=P08B_lBUL0E) για τη διασκέδασή τους υπό την αιγίδα της ΕΛ.ΑΣ, προκειμένου να συμμετέχει και ο κλάδος.
:rolleyes:

Dant3
05/12/2015, 13:54
Προτεινε κατι

Μετρητα ολα πισω μαζι με βαρυ προστιμο και αναλυτικο ελεγχο γιατι και εγω πιστευω οτι περα απο αυτο,θα εχει κανει κομπινα και αλλου,ανετα.
Εαν εχει κατακλεψει το συμπαν,δηλαδη για χαρη των εργαζομενων να τον αφηνουμε ετσι?
Κατασχεστε του ολα,αποζημιωστε κρατος και εργαζομενους και ας μεινει με 5Ε να τρωει τυροπιτες.μπορει να περασει και καλα αν παρει και καμια στριφτη.

dimmie_72
05/12/2015, 13:57
ας μεινει με 5Ε να τρωει τυροπιτες

με τόσο πέραση η τυρόπιτα τελευταίως, θα ξεμείνωμεν! :p

Cpt. Haddock
05/12/2015, 14:03
Εγω εχω εμπιστοσυνη στην ελληνικη δικαιοσύνη...



:tooth::tooth::tooth:

skylaros
05/12/2015, 14:16
Να κάνει η μάνα ! :p

atom_smasher
05/12/2015, 14:20
Τίποτα από αυτά
Θα πάει αυτόφωρο
Θα επικαλεστεί οικονομική δυσπραγια
Θα κάνει διακανονισμό μέχρι τού Άι πεου
Και θα είναι ελεύθερος.
Εδώ είναι Ελλάδα ρε
Πάρτε το χαμπάρι.



Χθες ήμουν υπηρεσία τι πρωί, ακούω και διαβάζω ότι δύο ευποροι γόνοι φοιτητές στην Δανία, για το χαβαλέ τούς πήραν τηλέφωνο όταν βρίσκονταν στο αεροδρόμιο και είπαν ότι υπάρχει βόμβα.
Το γεγονός έγινε δύο μετά τις επιθέσεις στο Παρίσι.
Έκλεισε το αεροδρόμιο, ακυρώθηκαν πτήσεις κλπ, αλλά τούς βρήκαν.
Προφυλακίστηκαν και χθές ήταν να γίνει η δική με ενδεχόμενο βαρυτατων ποινών.
Αυτά σε μια συνεταγμενη χώρα.
Εδώ λυσσαξαν εχθές να παίρνουν τηλέφωνο για βόμβες σε δικαστήρια, και με την τρομουστερια στα ύψη, κάποιοι αλωνίζουν.
Άστα διαλα όλοι τούς

Εδώ πάλι ανέφεραν πως ήταν 2 επιχειρηματίες 35 και 65 ετών που το βρήκαν αστείο και έφαγαν 14 μέρες φυλακή και κάποιο πρόστιμο.

SHOOTER045
05/12/2015, 15:23
Χθες σκαι τβ το πρωί
Πρώτο θέμα νετ
και 105.5 ροκ -ράδιο
Αυτοί είπαν αυτό πού είπα.
Στο βρακί τούς μέσα δεν είμαι για να ξέρω ακριβώς τί γίνεται.
Αλλά είπαμε εδώ είναι Ελλάδα.
Η δεν τρέχει τίποτα
Η είδαν τον γκοτζιλα στην ομόνοια

dimmie_72
05/12/2015, 15:35
Χθες σκαι τβ το πρωί
Πρώτο θέμα νετ
και 105.5 ροκ -ράδιο
Αυτοί είπαν αυτό πού είπα.


του... συστήματος και συ αδερφέ; σε νόμιζα ΠΑΟΚ :bawl:

SHOOTER045
05/12/2015, 18:28
του... συστήματος και συ αδερφέ; σε νόμιζα ΠΑΟΚ :bawl:

Το πρώτο μου το επιβαλανε
Το δεύτερο μού το έδειξαν
Το τρίτο το επέλεξα

spyrakos35
05/12/2015, 18:31
Μετρητα ολα πισω μαζι με βαρυ προστιμο και αναλυτικο ελεγχο γιατι και εγω πιστευω οτι περα απο αυτο,θα εχει κανει κομπινα και αλλου,ανετα.
Εαν εχει κατακλεψει το συμπαν,δηλαδη για χαρη των εργαζομενων να τον αφηνουμε ετσι?
Κατασχεστε του ολα,αποζημιωστε κρατος και εργαζομενους και ας μεινει με 5Ε να τρωει τυροπιτες.μπορει να περασει και καλα αν παρει και καμια στριφτη.

+1300

και πολλά παραπάνω αλλά ο κτήνος με περιόρισε σε επιλογές, τι να κάνω τώρα?

:beer:

Joyrider
05/12/2015, 19:15
Τώρα αυτός είναι μπαταχτσής; :hmm:


~

...
:bawl:

Pan (dvs)
05/12/2015, 19:23
10.Να του κανουμε δωρο μια Ντουκατι.....να τυραννιεται μια ζωη.

gior-gos
05/12/2015, 19:28
Να τον αφησουνε να συνεχιζει να 'παιρνει' ρευμα

Κλοπη;;

Αναπτυξη και επιχειρηματικοτητα λεγεται!

:bawl:

Bob_o_mastoras
05/12/2015, 21:01
Ηρωας!!! :a18::a20::rockon:

Τον θελω για πρωθυπουργο!!! :a013::a08:





:lol::lol::p:p

taisteal
05/12/2015, 21:18
Ναι,αλλος ενας κλεβει στη Μπανανια και κατι τρεχει στα γυφτικα...


:a12:

teogtp
05/12/2015, 21:26
Εφόσον διατηρεί και καφετέρια, να διαθέσει το ξενοδοχείο για μετατροπή σε hotspot μεταναστών.

Μέρος της ευρωπαϊκής επιδότησης που θα εξοικονομηθεί να διατεθεί για την μετάκληση καλλιτεχνών (https://www.youtube.com/watch?v=P08B_lBUL0E) για τη διασκέδασή τους υπό την αιγίδα της ΕΛ.ΑΣ, προκειμένου να συμμετέχει και ο κλάδος.
:rolleyes:


Θελω ΤΩΡΑ συμπεθερο (SHOOTER045)να ερμηνευει Μιχαηλ Ιαξονιδη στο "Απαλος Εγκληματιας" (https://www.youtube.com/watch?v=h_D3VFfhvs4)

:lol:

7Tolis
05/12/2015, 21:45
Να μας πει πως το έκανε ωστε ο επόμενος να το τελειοποιήσει.

omega
05/12/2015, 23:10
Αυτός.. και δεν ξέρω πόσοι ακόμα..

347618

ΕΝΤΩ ΕΛΛΑΝΤΑ!!

spyro
06/12/2015, 05:22
Αφαίρεση άδειας λειτουργίας με την υφιστάμενη δομή. Πώληση της επιχείρησης μπας και σωθεί το προσωπικό και τα δάνεια που εχει σίγουρα πάρει. Πώληση προςωπικης περιουσίας (που σίγουρα εχει) στο χρωστούμενο πόσο με τις νόμιμες προσαυξήσεις για τη ζημεια που προκάλεσε. Τόσο απλά.

LOUKILOUK
06/12/2015, 09:44
Εγω εχω εμπιστοσυνη στην ελληνικη δικαιοσύνη...



:tooth::tooth::tooth:

το "βαθιά το μαχαίρι στο κόκκαλο" να συμπληρώσω...

;):tooth::tooth::tooth::tooth:

devil's animal
06/12/2015, 09:58
Αφαίρεση άδειας λειτουργίας με την υφιστάμενη δομή. Πώληση της επιχείρησης μπας και σωθεί το προσωπικό και τα δάνεια που εχει σίγουρα πάρει. Πώληση προςωπικης περιουσίας (που σίγουρα εχει) στο χρωστούμενο πόσο με τις νόμιμες προσαυξήσεις για τη ζημεια που προκάλεσε. Τόσο απλά.


το αυτο...:a10:
και θα συμπληρωνα μια "ειδικη" ρυθμιση να μην μπορεσει ουτε αυτος, ουτε αλλος μελος της οικογενειας του μεχρι πρωτου βαθμου, να ξανανοιξει οποιουδηποτε τυπου επιχειρηση...
επειδη παρατηρειται οτι μετα απο λιγο, ολοι οι επιχειρηματοκλεφτες, κανουν κατι αλλο για να βγαλουν την προηγουμενη "ζημια"...και την λειτουργουν με αντιστοιχους τροπους...και επειδη μπορει να μην μπορουν οι ιδιοι να παρουν τα δανεια για να το κανουν, βαζουν παιδια, γυναικες, εγγονια κλπ...


να γινει και ο ιδιος και ολα τα μελη της οικογενειας του ΙΔΙΩΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ και να δουλευουν μια ζωη για αλλους για να βγαλουν τα προς το ζην...:a021:

zx6rgg
06/12/2015, 10:23
Να κάνω μιά ερώτηση ρε παιδιά;
Πως ακριβώς προσδιόρισαν το κόστος του ρεύματος που εκλάπη;

devil's animal
06/12/2015, 10:28
Να κάνω μιά ερώτηση ρε παιδιά;
Πως ακριβώς προσδιόρισαν το κόστος του ρεύματος που εκλάπη;


λογικα, υπολογισαν τις αναγκες που εχουν και οι 2 επιχειρησεις (καφετερια και ξενοδοχειο) υπο Κ.Σ., μετα ειδαν απο ποτε εχει μειωθει η καταναλωση και πληρωνει γελοια ποσα και συμφωνα με τον χρονο που γινοταν αυτο , υπολογισαν το ποσο...

zx6rgg
06/12/2015, 10:41
λογικα, υπολογισαν τις αναγκες που εχουν και οι 2 επιχειρησεις (καφετερια και ξενοδοχειο) υπο Κ.Σ., μετα ειδαν απο ποτε εχει μειωθει η καταναλωση και πληρωνει γελοια ποσα και συμφωνα με τον χρονο που γινοταν αυτο , υπολογισαν το ποσο...

Μάλιστα.Δηλ. δια τής ατοπου απαγωγής.Πιασε το αυγο και φτιαχτου μπουκλες!

atom_smasher
06/12/2015, 18:25
Χθες σκαι τβ το πρωί
Πρώτο θέμα νετ
και 105.5 ροκ -ράδιο
Αυτοί είπαν αυτό πού είπα.
Στο βρακί τούς μέσα δεν είμαι για να ξέρω ακριβώς τί γίνεται.
Αλλά είπαμε εδώ είναι Ελλάδα.
Η δεν τρέχει τίποτα
Η είδαν τον γκοτζιλα στην ομόνοια

εγώ σου λέω στην Δανία που είμαι τι είπαν.

SHOOTER045
06/12/2015, 19:19
εγώ σου λέω στην Δανία που είμαι τι είπαν.

Η δεν τρέχει τίποτα
Η είδαν το γκοτζιλα
Είπα