PDA

View Full Version : Africa twin η Varadero?



foxx
08/12/2015, 03:21
Καλησπερα σας μετά από την μεγάλη απουσία μου ως οδηγός super sport μοτοσικλέτας και μεγάλης μου αποχής και μνημονικού βασανισμού :D

Οπως προ ανέφερα αποχωρίστηκα με πολύ βασανιστικό πόνο την καλή μου εφόσον μπαίνοντας στην κρίση την έβλεπα σκεπασμένη στα σταντ της (Suzuki Gsxr K7) και σταματώντας τα ταξίδια μου αναγκαστικά και εγώ όπως πολύ από εμάς και να πουλήσω την καλή μου, αλλά το αίμα νερό δεν γίνετε και μπαίνω πάλι στην ενεργό δράση σε άλλη κατηγορία πλέον με σκοπό και την μετακίνηση μου εντός πολύς αλλά και εκτός σε ταξίδια με την διαφορά πλέον ως αρραβωνιασμένος να μην είμαι μόνος πάνω στην μοτοσικλέτα και να πάω και πάρα πέρα από την άσφαλτο με μια on-off μοτοσικλέτα.

Συγνωμη αν κούρασα με τον πρόλογο του πόνου και μπαίνω στο θέμα:

Δυστιχως τα μνημόνια καλά κρατούν και οι επιλογές μου είναι φτωχές για τα λεφτά που διαθέτω......1600 άντε ταβάνι 1700 με πολύ πόνο κλάμα και τα συναφή :lol:

Η μια επιλογή μου είναι το γνωστό Africa twin 750 ως έμπιστο, ευέλικτο,ελαφρύ σε σχέση με αλλά on-off και ,μιλώ για μοντέλο 98,99,2000 το πολύ και από την άλλη η λύση για κάτι πιο καινούριο περισσότερα κυβικά αλλά πιο ογκώδης μηχανάκι όπως το Varadero με περισσότερη άνεση και δύναμη σε ένα ταξίδι όχι τόσο χωμάτινο όπως το Africa αλλά πιο ασφάλτινο.Εδω μιλάμε για μοντέλο 2001,02,03 με πολύ δυσκολία 04 (είναι και injection το 04? διορθώστεμαι)

Να πω ότι τι καθένα έχει την Αίγλη του δεν ξέρω και τα δυο είναι ωραία εργαλεία.......δώστε βοήθειες :confused:

dimzan
08/12/2015, 03:52
πιστευω πως ειναι λιγα τα χρηματα που δαιθετεις για να βρεις σωστο μηχανακι.. ασε που και τα 2 καινε αρκετα.

προσπωικα θα ανεβαζα το budget και θα επαιρνα καποιο vstrom.

zopas
08/12/2015, 07:51
Με τα χρηματα αυτα μονο ενα παπι σε καλη κατασταση παιρνεις...τα αλλα τα ξεχνας γιατι ετσι και αλλιως θα τα πληρωσεις 4πλα σε σερβις...φθηνο και ποιοτικο δεν γινεται...

Sapadak
08/12/2015, 07:56
Ψεκαστο varadero απο το 2003.
''99αρια θα βρεις με αυτά τα λεφτά, ψάχτο καλά και βουρ

irinia
08/12/2015, 08:04
AN TO ΒΑΡΑΝΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΛΟΙΟ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ




Στα παλιά που αναφέρεσαι είναι καρμανιόλες...!!!
Επικίνδυνο μηχανάκι σε ότι αφορά την οδική συμπεριφορά.
Χίλιες φορές Άφρικα...!!!

zopas
08/12/2015, 08:05
Απλα να εχεις υποψιν σου το κοστος των αναλωσιμων ..300 ευρω οι δισκοπλακες, 140 ρουλεμαν λαιμου, 250 διπλο σταντ, 100 μια ζελατινα της προκοπης, 120 ευρω τα τακακια φρενων, 200 τα αλυσσιδογραναζα τα ποιοτικα,600 ευρω μια αναρτηση της προκοπης, 250 ευρω λαστιχα και κοστος βενζινης στα καρμπυρατερατα βαραντερο 8 λιτρα αθηνα,7 στην εθνικη και πενταταχυτο...καλη σου τυχη..

SHOOTER045
08/12/2015, 08:17
Δισκοπλακες δεν αλλάζει ο καθένας κάθε μέρα.υπαρχουν και οι αφτερ μάρκετ.

Για ζελατίνες κλπ τα περισσότερα φοράνε.
Απλά τείνω προς αφρικα, το άλλο δεν το συμπαθησα ποτέ

DAYMAN
08/12/2015, 08:26
οχι varadero! africa θα ταιριαξει καλυτερα σε αυτο που ζητας.

zopas
08/12/2015, 08:29
Δισκοπλακες δεν αλλάζει ο καθένας κάθε μέρα.υπαρχουν και οι αφτερ μάρκετ.

Για ζελατίνες κλπ τα περισσότερα φοράνε.
Απλά τείνω προς αφρικα, το άλλο δεν το συμπαθησα ποτέ

Aν υπαρχει βαραντερο σκοτωμενο με τετοια τιμη μην παιρνεις ορκο οτι δεν θα χρειαζεται μονο αλλαγη δισκοπλακας αλλα και πολλα αλλα..ειπαμε ποιοτητα και φθηνια δεν πανε μσζι...

amyroukai
08/12/2015, 08:48
Σε αυτή την τιμή ότι και να πάρει από τα δύο για σκουπίδια θα είναι, εκτός αν βρει ΤΗΝ σούπερ ντουπερ ευκαιρία και του κάτσει και το τζόκερ και το λόττο μαζί με ένα λαχείο.

vardis
08/12/2015, 09:45
Φίλε "θανάσιμο λάθος" που ζητάς γνώμη για Βαραντέρο.
Τέλος πάντων, αν το θέλεις για ταξίδια θα σε αποζημιώσει με το παραπάνω, αφού φορτώνεται σαν γαϊδούρι, ο/η συνεπιβάτης δεν κουράζεται καθόλου, κρύβει τα (πολλά) κιλά του μια χαρά και είναι αξιόπιστο αποδεδειγμένα. Απαραίτητη προϋπόθεση να κάνεις κάτι με την ανάρτηση, τουλάχιστον ένα ελατήριο πίσω άν δεν έχει ήδη. Τα περισσότερα μεταχειρισμένα έχουν. Αν το θέλεις για μικτή χρήση θα σε κουράσει αφάνταστα μέσα στη πόλη μέχρι τουλάχιστον να το συνηθίσεις.
Εγώ το έχω απ' το 09 είναι του 04 έχω κάνει πολλά χλμ σε ταξίδια στο εξωτερικό κυρίως και δεν τόχω μετανοιώσει που το πήρα. Οσον αφορά τις μετακινήσεις μου μέσα στη πόλη έχω πάρει παπί.
Με το africa δεν έχω ταξιδέψει, έχω κάνει μόνο μικρές βόλτες και φαίνεται να είναι πιο εύχρηστο σίγουρα για μικτή χρήση.
Συμβουλή: Κάνε και τα δύο μια μεγάλη βόλτα πριν βγάλεις συμπεράσματα απ' τα γραφόμενα.
Καλή επιτυχία.

ptc
08/12/2015, 10:01
Παντως πώς γινεται το v-strom να σκαει μυτη σε ολες τις συζητησεις, δεν το εχω καταλαβει ακομα. Varadero ή Africa λεει ο αλλος, v-strom. Οτιδηποτε εκτος απο v-strom ελεγε ο devil's σε αλλο νημα, παλι v-strom. Πώς δεν το προτεινε κανεις οταν ειχα ρωτησει γνωμες για supersport στα 600, ακομα απορω. :p

Τεσπα, για να πω κι εγω τη γνωμη μου, θα συμφωνησω με αλλα μελη οτι σε αυτα τα λεφτα κατα 99% θα ειναι καποια μηχανη που θα χρειαζεται πολυ "αγαπη" για να ερθει στα ισια της. Εκτος κι αν πετυχεις ΤΗΝ ευκαιρια. Παντως επειδη τα Africa ειναι πολυ πιο εμπορικα, ειναι λιγο πιο πιθανο να βρεις κατι αξιοπρεπες στο budget σου σε Varadero παρα Africa.

Panos76
08/12/2015, 10:55
Σε αυτά τα χρήματα δε θα ήταν καλύτερο ένα πιο φρέσκο μηχανάκι; http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2493117/

yannis24
08/12/2015, 11:18
να πω και εγω την π@π@ρια μου :

κατι σε TDM δεν το σκεφτεσαι καθολου ?

devil's animal
08/12/2015, 17:06
Η μια επιλογή μου είναι το γνωστό Africa twin 750 ως έμπιστο, ευέλικτο,ελαφρύ σε σχέση με αλλά on-off και ,μιλώ για μοντέλο 98,99,2000



ελα, πες μας οτι μας κανεις πλακα που θεωρεις το africa ελαφρυ...
βεβαια συγκρινομενο με τον Τιτανικο (βλ. varadero), ελαφρυ ειναι δε λεω...


αν εισαι τοσο πιεσμενος που συζητας για το κατοσταρικο 1600 με ταβανι 1700, τοτε μην παρεις τιποτα...χωρις πλακα...
μια βλαβη να σου βγαλει, και το εχεις ακινητοποιησει για κανα χρονο...
ασε που ενα σοβαρο σερβις σε μια μοτοσυκλετα 15-16 χρονων ειναι στην καλυτερη ενα 500αρικο...λαδια, φιλτρα λαδιου, φιλτρα αερα, μπουζι, νερα, υγρα φρενων, κανενα τακακι αν θελει και λαστιχα... αν παμε και σε αλυσιδογραναζα ξεφευγει το budget...

αφου ειχες gixxer ξερεις οτι δεν ειναι φτηνο σπορ το πραγμα...εκτος αν παρεις κανενα παπι...
με λιγοτερο απο χιλιαρικο παντως παιρνεις κανενα cb1, cb400sf και λοιπες αρχαιολογιες, που και το γκαζακι τους εχουν, και το κομματι σου κανεις και θα μπορεις να τους κανεις ενα σερβις της προκοπης και να τις φερεις σε "εμπολεμη" κατασταση μεσα στο budget...και δεν ειναι και παπια...

devil's animal
08/12/2015, 17:07
Σε αυτά τα χρήματα δε θα ήταν καλύτερο ένα πιο φρέσκο μηχανάκι; http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2493117/

με ενα χιλιαρικο πανω απο το budget του, μια χαρα βρισκονται και αλλα...
αλλα ειπε 1600..οχι 2600...

Bob_o_mastoras
08/12/2015, 17:30
Μεταξυ των Africa και Varadero θα προτεινα σαφεστατα Africa για τη δουλεια που το προοριζεις.
Ομως, η προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι μιας και εισαι με tight budget να μην προτιμησεις να αγορασεις ενα τετοιο εμπορικο μηχανακι οπως το Africa που διατηρει τετοια αξια μεταπωλησης επειδη εχει γινει συμβολο πλεον.
Θα προτεινα το Super Tenere 750 της Υamaha. Kανει οτι κανει και το Africa, ειναι εξισου αξιοπιστο και βρισκεις καλα με 1700€ σε αντιθεση με τα Africa που ξεκινανε απο τα ~2300 αυτα που δεν θελουν μαζεματα..

miscelano
08/12/2015, 19:19
αν ψαχτεις, δεις 2-3 μηχανακια κατι θα βρεις...στα λ7 που διαθετεις δεν νομιζω να βρεις βαραντερο αλλα αφρικα θα βρεις...εγω την εδωσα με τριβαλιτσο, καγκελα, ζελατινες, εξατμισεις σελες κλπκλπ 1600 προπερσι...αυτος που την πηρε ακομα με βλεπει στο δρομο και μου φιλαει τα χερια που λεει ο λογος...τα περισσοτερα αφρικα ειναι καραφορτωμενα με εξτρα οποτε δεν θα χρειαστει κατι παραπανω...ενα ελενχο τα ρευματα να ριξεις και την αντλια βενζινης και παρτο ελευθερα!!!

akis_trevor
08/12/2015, 19:21
Μεταξυ των Africa και Varadero θα προτεινα σαφεστατα Africa για τη δουλεια που το προοριζεις.
Ομως, η προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι μιας και εισαι με tight budget να μην προτιμησεις να αγορασεις ενα τετοιο εμπορικο μηχανακι οπως το Africa που διατηρει τετοια αξια μεταπωλησης επειδη εχει γινει συμβολο πλεον.
Θα προτεινα το Super Tenere 750 της Υamaha. Kανει οτι κανει και το Africa, ειναι εξισου αξιοπιστο και βρισκεις καλα με 1700€ σε αντιθεση με τα Africa που ξεκινανε απο τα ~2300 αυτα που δεν θελουν μαζεματα..

+645

Bob_o_mastoras
08/12/2015, 19:36
αν ψαχτεις, δεις 2-3 μηχανακια κατι θα βρεις...στα λ7 που διαθετεις δεν νομιζω να βρεις βαραντερο αλλα αφρικα θα βρεις...εγω την εδωσα με τριβαλιτσο, καγκελα, ζελατινες, εξατμισεις σελες κλπκλπ 1600 προπερσι...αυτος που την πηρε ακομα με βλεπει στο δρομο και μου φιλαει τα χερια που λεει ο λογος...τα περισσοτερα αφρικα ειναι καραφορτωμενα με εξτρα οποτε δεν θα χρειαστει κατι παραπανω...ενα ελενχο τα ρευματα να ριξεις και την αντλια βενζινης και παρτο ελευθερα!!!

Ρε, που χαθηκες..;;; Θα στειλεις κανενα παλαιωμενο να γουσταρουμε..;;; :D:beer:

Pan (dvs)
08/12/2015, 20:01
Δεν θα σου πω να παρεις ουτε Στρωμα ουτε Βαραντερο.Τα λεφτα που διαθετεις ειναι λιγα για να παρεις κατι καλο.

Στη θεση σου θα επαιρνα αυτο (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7273581/)

347862

800 ευρω.Θα του εριχνα και αλλα 400 και θα το εκανα κουκλα.

Αν ειχα χωρο...

Eversman
08/12/2015, 20:07
Δεν θα σου πω να παρεις ουτε Στρωμα ουτε Βαραντερο.Τα λεφτα που διαθετεις ειναι λιγα για να παρεις κατι καλο.

Στη θεση σου θα επαιρνα αυτο (http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7273581/)

347862

800 ευρω.Θα του εριχνα και αλλα 400 και θα το εκανα κουκλα.

Αν ειχα χωρο...

Ωωωωωω! Που το βρηκες αυτό ρε πατρίδα? Παίρνω τηλ. μπας και το καπαρωσω :evil:

xarisiero
08/12/2015, 20:11
Ωωωωωω! Που το βρηκες αυτό ρε πατρίδα? Παίρνω τηλ. μπας και το καπαρωσω :evil:

Κατσε να το προλαβω εγω φιλε........!!!

foxx
08/12/2015, 22:13
Πρώτα πρώτα ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα μέλη που ασχολήθηκαν με τον προβληματισμό μου :beer:

Κατά δεύτερον βρήκα την ευκαιρία που έψαχνα γιατί όντως για την ευκαιρία έψαχνα και έκανα την αγορά :a016:

Βρήκα ένα Varadero του 2002 ατρακάριστο με 52000 χιλιόμετρα με πρόσφατο servise, αλλαγη με καινούρια μπαταρία με 2 χρόνια εγγύηση συναγερμό,ζελατινα,καινουρια αλυσιδογραναζα,τακακια ,μπαγκστερ με το tankbag του και συναγερμό από άνθρωπο που είχε πρόβλημα υγείας και δεν το καβαλούσε πλέον από 2100 στα 1700 τελικά.
Το είδα από κοντά το έκανα βόλτα το έλεγξα και αύριο πάω να την πάρω :a54:

ptc
08/12/2015, 22:42
Πρώτα πρώτα ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα μέλη που ασχολήθηκαν με τον προβληματισμό μου :beer:

Κατά δεύτερον βρήκα την ευκαιρία που έψαχνα γιατί όντως για την ευκαιρία έψαχνα και έκανα την αγορά :a016:

Βρήκα ένα Varadero του 2002 ατρακάριστο με 52000 χιλιόμετρα με πρόσφατο servise, αλλαγη με καινούρια μπαταρία με 2 χρόνια εγγύηση συναγερμό,ζελατινα,καινουρια αλυσιδογραναζα,τακακια ,μπαγκστερ με το tankbag του και συναγερμό από άνθρωπο που είχε πρόβλημα υγείας και δεν το καβαλούσε πλέον από 2100 στα 1700 τελικά.
Το είδα από κοντά το έκανα βόλτα το έλεγξα και αύριο πάω να την πάρω :a54:

Ταχυτατος ο φιλος! Με το καλο και καλα χιλιομετρα.

Και το μαυρο ειναι ωραιο χρωμα στο συγκεκριμενο μηχανακι. ;)

lmb990
08/12/2015, 22:43
με το καλο!! κι ενα καλο κρανος μην ξεχνας!!

Bob_o_mastoras
09/12/2015, 02:56
Aντε καλοριζικο και ευχομαι να το ταραξεις στα ταξιδια να βγαλει τα λεφτα του!! :beer:

daz
09/12/2015, 07:04
Ευτυχώς που βρήκες γιατί δεν ήξερα ποιο απ' τα δύο να επιλέξω! :D

Καλά χιλιόμετρα και πάντα όρθιος. :):beer:

zopas
09/12/2015, 07:38
[QUOTE=foxx;2674315]Πρώτα πρώτα ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα μέλη που ασχολήθηκαν με τον προβληματισμό μου :beer:

Κατά δεύτερον βρήκα την ευκαιρία που έψαχνα γιατί όντως για την ευκαιρία έψαχνα και έκανα την αγορά :a016:

Βρήκα ένα Varadero του 2002 ατρακάριστο με 52000 χιλιόμετρα με πρόσφατο servise, αλλαγη με καινούρια μπαταρία με 2 χρόνια εγγύηση συναγερμό,ζελατινα,καινουρια αλυσιδογραναζα,τακακια ,μπαγκστερ με το tankbag του και συναγερμό από άνθρωπο που είχε πρόβλημα υγείας και δεν το καβαλούσε πλέον από 2100 στα 1700 τελικά.
Το είδα από κοντά το έκανα βόλτα το έλεγξα και αύριο πάω να την πάρω :a54:[/QU

Αν εχεις καποια απορισ η θελεις να ρωτησεις κατι για το βαραντερο στειλε μου π.μ...καλες βολτες...

kyo
09/12/2015, 07:52
καλοριζικο :beer:

amyroukai
09/12/2015, 08:32
καλόπλοο :)

SHOOTER045
09/12/2015, 08:52
καλόπλοο :)




ιιιιιιιιιιιιιιι !!!!
Τι τού πε!!!
Σπύρο πάρε θέση

alexxxcbr
09/12/2015, 12:05
Πιστευω εκανες την καλυτερη επιλογη,Το Vara ειναι παρεξηγημενο.
Καλες βολτες.:beer::beer:

vardis
09/12/2015, 12:10
Καλοτάξιδο και ατρακάριστο. Σου εύχομαι να το καταευχαριστηθείς!

Bob_o_mastoras
09/12/2015, 14:34
Παντως ειναι εντυπωσιακο και πολυ θετικο το οτι μπορεις να αγορασεις εναν τετοιο ταξιδευτη με 1700€..
Μπορει να μην κανει για all round αλλα μην τα θελουμε και ολα δικα μας.. ;)

zannisvel
09/12/2015, 16:49
Καλοταξιδο και παντα ορθιος!!!!!!

virus
09/12/2015, 17:04
Ευτυχώς που βρήκες γιατί δεν ήξερα ποιο απ' τα δύο να επιλέξω!


εγκαθετε :lol:


καλοριζικο καλοταξιδο :beer:

zopas
09/12/2015, 18:00
Πιστευω εκανες την καλυτερη επιλογη,Το Vara ειναι παρεξηγημενο.
Καλες βολτες.:beer::beer:

Παρεξηγημενο ειναι μια μοτο που ενω ειναι πολυ καλη το κοινο δεν την εκτιμησε και κυριως στις πωλησεις...τετοια μοτορια της χοντα ισως ειναι το cbf1000 η το πανγιουροπεαν αλλα οχι το βαραντερο...στην εποχη του ηταν μπεστ σελλερ και πριν λιγο καιρο υπηρχαν 3 διαφορετικα varadero forum με μελη χιλιαδες κατοχους...η μηχανη ειναι μια πολυ καλη all around μοτο αλλα οχι παρεξηγημενη...

Το κοινο την επιβραβευσε με πολυ μεγαλες πωλησεις στο παρελθον αλλα και σημερα που δεν παραγεται πλεον κυκλοφορει κατα κορον, μαζι τους και ο υποφαινομενος που ολο τυχαιως σημερα εκλεισε τα 90.000 απροβληματιστα χιλιομετρα και απλα χαμογελαει οταν την κρινουν αρνητικα και περιπαικτικα ατομα που δεν την ξερουν και δεν την εχουν βιωσει προσωπικα..

Ο φιλος εχει κανει εξαιρετικη επιλογη σε ευκαιρια σπανια, αρκει να προσεξει καποια πραγματα πανω της...και οπως προειπα...φθηνεια και ποιοτητα δεν πανε μαζι και μιλαω για τη χρηση της...

daz
09/12/2015, 19:09
Ρε συ ζοπα, συνέχεια λες για τις 90.000!!!! Και εγώ με μονοκύλινδρο έκλεισα τα 90Κ, δεν είναι και κατόρθωμα να το κάνει ένα 1000αρι!

Στο ότι δεν είναι παρεξηγημένη πάντως έχεις απόλυτο δίκιο.
Παρεξηγημένη θα μπορούσε να χαρακτηριστεί μόνο αν δεν ήταν αλήθεια ή ήταν υπερβολές τα όσα της προσάπτουμε! :D;):beer:

p@nos
10/12/2015, 11:16
ελλαδα και ελληνες...να θες να παρεις με ενα χιλιαρικο χιλιαρι μηχανακι που καιει 10λ/100χλμ

spyrakos35
10/12/2015, 12:28
καλορίζικο μαν

:beer:


ιιιιιιιιιιιιιιι !!!!
Τι τού πε!!!
Σπύρο πάρε θέση

ένας στόλος έχει από ταχύπλοα μέχρι υπερωκεάνια

έκαστος στο είδος του

panavour
10/12/2015, 12:50
ελλαδα και ελληνες...να θες να παρεις με ενα χιλιαρικο χιλιαρι μηχανακι που καιει 10λ/100χλμ

Δωσε λοιπον 12500 να παρεις 800 bmw που καιει 6λτ. 4ΛΙΤΡΑ Χ 1,40 ΤΟ ΛΙΤΡΟ/100 Xλμ ισον 5,60 ευρω /100 χλμ κερδος.Σε 200000 χλμ εχεις κανει αποσβεση.ΣΕ 10-12 ΧΡΟΝΙΑ.Αντε ρε παλιοελληνα που δεν ξερεις να αγορασεις μηχανακι.:bawl::bawl:

p@nos
10/12/2015, 12:55
Δωσε λοιπον 12500 να παρεις 800 bmw που καιει 6λτ. 4ΛΙΤΡΑ Χ 1,40 ΤΟ ΛΙΤΡΟ/100 Xλμ ισον 5,60 ευρω /100 χλμ κερδος.Σε 200000 χλμ εχεις κανει αποσβεση.ΣΕ 10-12 ΧΡΟΝΙΑ.Αντε ρε παλιοελληνα που δεν ξερεις να αγορασεις μηχανακι.:bawl::bawl:

οποτε αν εισαι σε στενο budget και αγοραζεις με κριτηριο την οικονομια πας ειτε στα 1500ε με πολυ υψηλο κοστος συντηρησης η στα 12000 με χαμηλο κοστος συντηρησης...το να πας στα 1500 με χαμηλο κοστος συντηρησης δε σου περναει απο το μυαλο φανταζομαι...

panavour
10/12/2015, 13:13
οποτε αν εισαι σε στενο budget και αγοραζεις με κριτηριο την οικονομια πας ειτε στα 1500ε με πολυ υψηλο κοστος συντηρησης η στα 12000 με χαμηλο κοστος συντηρησης...το να πας στα 1500 με χαμηλο κοστος συντηρησης δε σου περναει απο το μυαλο φανταζομαι...

Χαμηλο κοστος συντηρησης αν θες ΧΙΛΙΑΡΙ δεν υπαρχει ειδικα αν παρεις ευρωπαικο γιατι σιγουρα κατι θα σου χαλασει,ασε που θα σου τον πιασουν οι μαστοραιοι.Ασε δε, που θεωρω ενα χιλιαρι βαραντερο με αρκετα χιλιομετρα και καλοσυντηρημενο και με λυμενα προβληματα απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη,αρκετα πιο οικονομικο απο πολλα συγχρονα σουπερ ντουπερ 1000-1200αρια ειδικα ευρωπαικα.Εκτος βεβαια αν θες αλογα κοφτερο κρατημα και φρενα ηλεκτρονικα κλπ αλλα νομιζω οτι ο φιλος μας δεν μιλησε οτι θελει τετοια.Τωρα 1500 με χαμηλο κοστος συντηρησης υπαρχει το er-5 που εχω εγω αλλα ο αλλος θελει ΧΟΝΤΑ τι να κανουμε :lol:

zopas
10/12/2015, 14:22
Χαμηλο κοστος συντηρησης αν θες ΧΙΛΙΑΡΙ δεν υπαρχει ειδικα αν παρεις ευρωπαικο γιατι σιγουρα κατι θα σου χαλασει,ασε που θα σου τον πιασουν οι μαστοραιοι.Ασε δε, που θεωρω ενα χιλιαρι βαραντερο με αρκετα χιλιομετρα και καλοσυντηρημενο και με λυμενα προβληματα απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη,αρκετα πιο οικονομικο απο πολλα συγχρονα σουπερ ντουπερ 1000-1200αρια ειδικα ευρωπαικα.Εκτος βεβαια αν θες αλογα κοφτερο κρατημα και φρενα ηλεκτρονικα κλπ αλλα νομιζω οτι ο φιλος μας δεν μιλησε οτι θελει τετοια.Τωρα 1500 με χαμηλο κοστος συντηρησης υπαρχει το er-5 που εχω εγω αλλα ο αλλος θελει ΧΟΝΤΑ τι να κανουμε :lol:

Συν 1000..

amyroukai
10/12/2015, 14:49
Νομίζω πάντως ότι ο Μάτζι πρέπει να έχει φάει τις τρίχες του, βρέθηκε "καλύτερο" από το δικό του χιλιάρι με χώμα λεφτά...

foxx
10/12/2015, 15:39
με το καλο!! κι ενα καλο κρανος μην ξεχνας!!

Σε ευχαριστώ..........έχω καλο κρανος shoei xr1000 :beer:

foxx
10/12/2015, 15:58
Να ευχαριστισω όσα παιδιά καλο προερετα μου είπαν την γνώμη τους και πάλι καθώς και όσους μου ευχηθηκαν να είστε καλα.

Και μια διευκρινηση για αυτό:

Ελλάδα και ελληνες...να θες να παρεις με ενα χιλιαρικο χιλιαρι μηχανακι που καιει 10λ/100χλμ


Φίλε Πάνο πραγματικά μου έκανε μεγάλη εντύπωση η χλεύη σου για τους Έλληνες και τα γούστα αγοράς τους ενώ εσύ δεν πας πίσω γράφοντας σε ένα θέμα που ούτε καν μπήκες στον κόπο από αρχής να απαντήσεις η να πεις την γνώμη σου σε αυτό που ζητούσα αλλά ούτε καν σαν μοτοσικλετιστής να πεις την καλή κουβέντα έστω για τα μάτια του κόσμου, αλλά μπήκες έγραψες την προσβολή σου και πραγματικά ρωτάω εσένα με αυτή την συμπεριφορά σε πια κατηγορία Ελλήνων να σε κατατάξουμε ?

SHOOTER045
10/12/2015, 16:44
καλορίζικο μαν

:beer:



ένας στόλος έχει από ταχύπλοα μέχρι υπερωκεάνια

έκαστος στο είδος του

Ρε ναυαρχε
Έμαθα ότι ο στόλος απέκτησε πρόσφατα και ιταλικό υποβρύχιο εκ Μαγνησίας

p@nos
10/12/2015, 16:47
Φίλε Πάνο πραγματικά μου έκανε μεγάλη εντύπωση η χλεύη σου για τους Έλληνες και τα γούστα αγοράς τους ενώ εσύ δεν πας πίσω γράφοντας σε ένα θέμα που ούτε καν μπήκες στον κόπο από αρχής να απαντήσεις η να πεις την γνώμη σου σε αυτό που ζητούσα αλλά ούτε καν σαν μοτοσικλετιστής να πεις την καλή κουβέντα έστω για τα μάτια του κόσμου, αλλά μπήκες έγραψες την προσβολή σου και πραγματικά ρωτάω εσένα με αυτή την συμπεριφορά σε πια κατηγορία Ελλήνων να σε κατατάξουμε ?



στη κατηγορια σκληρος καριολης :lol:

chester24
10/12/2015, 18:09
ΚΑλοταξιδο φιλος! Βαλε μας φωτοοοοοοοο

foxx
10/12/2015, 21:08
στη κατηγορια σκληρος καριολης :lol:



Εσύ ξέρεις καλύτερα :p