PDA

View Full Version : Γιατι ετσι σε γουσταρα



DAYMAN
09/12/2015, 16:11
347896


Ετσι σε γουσταρα τεραστιε.Με τα πρωταθληματα σου τις πτωσεις σου τον τσαμπουκα σου το πεισμα σου τους φιλους σου (ιδιαιτερα το αλλο ''ρεμαλι'' των αγωνων F1 James Hunt και οσα ζησατε παρεα) τις επιλογες σου την αρυθιστη προσωπικοτητα σου.Ετσι με τσιγαρο πριν την εκκινηση χωρις γκομενακια (αυτα κυριαρχουσαν τις υπολοιπες ωρες της ζωης σου).Ετσι για να σε θυμηθουμε champ!!

buckley
09/12/2015, 16:35
347896


Ετσι σε γουσταρα τεραστιε.Με τα πρωταθληματα σου τις πτωσεις σου τον τσαμπουκα σου το πεισμα σου τους φιλους σου (ιδιαιτερα το αλλο ''ρεμαλι'' των αγωνων F1 James Hunt και οσα ζησατε παρεα) τις επιλογες σου την αρυθιστη προσωπικοτητα σου.Ετσι με τσιγαρο πριν την εκκινηση χωρις γκομενακια (αυτα κυριαρχουσαν τις υπολοιπες ωρες της ζωης σου).Ετσι για να σε θυμηθουμε champ!!

Τι να πρωτοπούμε ρε για το άτομο ,πιστεύω πάντως ότι εκείνες οι εποχές γεννούσαν πιο εύκολα απ' ότι σήμερα Μάγκες με μιά λέξη...
Καλά και το ρεμάλι Hunt που έτρεξε πρώτος να σώσει τον Petersson από το φλεγόμενο μονοθέσιο στη Μόντσα... είπαμε Μάγκες !

MG-KTiNoS
09/12/2015, 17:01
Αυτό που τον έστειλε σε πραγματικά "άλλη" σφαίρα της ανθρώπινης ύπαρξης ήταν η άρνηση του να δεχτεί τη χημειοθεραπεία.
Τα λόγια του ήταν...
-Δεν θα υποστώ τον εξευτελισμό... κλπ κλπ
Έφτιαξε μια δική του θεραπεία χυμούς φρούτων και άλλα τέτοια και πέθανε όπως έζησε.
Σαν ένα πραγματικός ήρωας.

Πολλά κιλά @@ παίδες.

Pan (dvs)
09/12/2015, 17:06
347896


Ετσι σε γουσταρα τεραστιε.Με τα πρωταθληματα σου τις πτωσεις σου τον τσαμπουκα σου το πεισμα σου τους φιλους σου (ιδιαιτερα το αλλο ''ρεμαλι'' των αγωνων F1 James Hunt και οσα ζησατε παρεα) τις επιλογες σου την αρυθιστη προσωπικοτητα σου.Ετσι με τσιγαρο πριν την εκκινηση χωρις γκομενακια (αυτα κυριαρχουσαν τις υπολοιπες ωρες της ζωης σου).Ετσι για να σε θυμηθουμε champ!!

Αληταμπουρας και μαγκας.

dimmie_72
09/12/2015, 17:39
Αληταμπουρας και μαγκας.

είχαν και τα Αμερικανάκια μάγκες. ο Eddie με γελοία υποστήριξη μια χαψιά τον έκανε τον Kenny που κι αυτός δίδαξε μαγκιά στην αρχή της καρριέρας του. Δεν θα μιλήσω για τον Stoner γιατί θα φάω πόρτα. :D

Μανολης67
09/12/2015, 19:08
είχαν και τα Αμερικανάκια μάγκες. ο Eddie με γελοία υποστήριξη μια χαψιά τον έκανε τον Kenny που κι αυτός δίδαξε μαγκιά στην αρχή της καρριέρας του. Δεν θα μιλήσω για τον Stoner γιατί θα φάω πόρτα. :D


Ο Kenny ηταν Θεός.......τα άλλαξε όλα...:evil:

dimmie_72
09/12/2015, 19:18
τώρα αν σου πω ότι συμφωνώ και ότι η αύξηση της θεωρητικής επιφάνειας στήριξης του αντικειμένου (μηχανής) με τη μετατόπιση του σώματος του αναβάτη με το γόνατο κάτω που μελετάγαμε όταν τάφερε ο Roberts στην Ευρώπη είναι Σύγχρονα με την ηλικία μας και την εμπειρία μας,

θα βγει ο Oldman, Blitzer και δεν το θέλω.

GiorgosLa
09/12/2015, 23:51
Το καλύτερο ζωντανό που πέρασε απ το σπίτι μου, ήταν ένας σκύλος που τον βρήκα χτυπημένο άσχημα από αυτοκίνητο έξω απ το σπίτι μου. Τον τάισα, του έδωσα λίγο νερό, και έμεινε εκεί μόνιμα. Μόνιμη και μια μικρή αναπηρία στο πίσω πόδι. Όμορφο σκυλί και πανέξυπνο. Ποτέ δεν τον έδεσα. Γυρνούσε όλο το χωριό όποτε γούσταρε. Μπορεί να τον έβρισκες οπουδήποτε. Αληταριό.
Όποιο ξένο ζώο όμως περνούσε απ το σπίτι, η τσιγγάνος, η κάποιος μυστήριος, ήταν εκεί. Δεν ξέρω από που ερχόταν και πως το καταλάβαινε αλλά ήταν εκεί. Στον αγώνα ήταν εκεί και κλάναν μέντες όλοι.
...Όλοι με ρωτούσαν από που το έβγαλα Μπάρι.
Απ το ντάρι νταρι, τους έλεγα. Που να εξηγείς τώρα...!

notakos600
10/12/2015, 08:12
Άντρες με @@.....αθάνατος γίνεσαι όταν ''ζεις'' μέσα από ιστορίες θαυμασμού και όμορφες αναμνήσεις....αλλιώς δεν πέρασες ποτέ από δω....

@GiorgosLa
Με συγκίνησες ρε μπαγάσα, ίσως γιατί κάποτε το έζησα κι εγώ...

duke200
10/12/2015, 09:11
αυτο που έχει χαθεί κυρίως είναι η ντομπροσύνη, δηλαδή ο λόγος να γίνεται πράξη και να ισχύει πάντα. Όχι εύκολα ναι, κουβέντες πισω απο την πλάτη και άλλες τέτοιες λουστιές.

Ότι λέμε πρέπει να το εφαρμόζουμε.

και ότι λέμε για τους άλλους να τα λέμε σαν οι αναφερόμενοι να είναι παρόντες.

επίσις κάτι αλλο που λείπει στην εποχή μας είναι το φιλότιμο, δηλαδή να προσφέρεις βοήθεια χωρίς να περιμένεις ανταλλάγματα.

Αλλα οι περισσότεροι απο εμας ούτε λόγο έχουμε, ούτε φιλότιμο.

GiorgosLa
12/12/2015, 08:51
Κυκλοφορούσε τότε, μια φωτογραφία του Μπάρυ, που άπλωνε το χέρι σε μια στροφή, και βούλωνε την εξάτμιση του διπλανού του. Εγώ το είχα σε αφίσα. Ψάχνω δυο μέρες τώρα, και δεν την βρίσκω πουθενά. Δεν μπορεί να την είχα μόνο εγώ??!!! Θυμάται κάποιος παλιός κάτι? Κάπου θα υπάρχει. Δεν μπορεί?!

amyroukai
12/12/2015, 09:04
αυτο που έχει χαθεί κυρίως είναι η ντομπροσύνη, δηλαδή ο λόγος να γίνεται πράξη και να ισχύει πάντα. Όχι εύκολα ναι, κουβέντες πισω απο την πλάτη και άλλες τέτοιες λουστιές.

Ότι λέμε πρέπει να το εφαρμόζουμε.

και ότι λέμε για τους άλλους να τα λέμε σαν οι αναφερόμενοι να είναι παρόντες.

επίσις κάτι αλλο που λείπει στην εποχή μας είναι το φιλότιμο, δηλαδή να προσφέρεις βοήθεια χωρίς να περιμένεις ανταλλάγματα.

Αλλα οι περισσότεροι απο εμας ούτε λόγο έχουμε, ούτε φιλότιμο.

+Οσα θες.

GiorgosLa
12/12/2015, 09:18
Τελικά το βρήκα σε βιντεάκι. Περνάει η σκηνή σε ένα δευτερόλεπτο. (στο 2.32)
Τα παιδάκια παίζουν. Ο ένας του βουλώνει την εξάτμιση και ο άλλος τον κλοτσάει μέσα στην στροφή.

https://www.youtube.com/watch?v=zIk-2Mi-izs


Και έτσι ήταν περίπου η φώτο.


348046

devil's animal
12/12/2015, 11:08
το νοημα της ζωης..(τους)...
https://www.youtube.com/watch?v=bpMsgHpvWts

thunder ace
12/12/2015, 11:28
τι βαζετε πρωι-πρωι ρε μαγκες;τι μου(μας)θυμιζετε;