PDA

View Full Version : HABEMUS PAPA(RIA)M 5



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

sniper
29/01/2016, 11:01
Η αλήθεια είναι 'οτι σ έχω γραμμένο....
Μιλάς με ανθρώπους που δεν γνωρίζεις υποθέτοντας τι μπορεί να είναι... ή ελπίζοντας να είναι αυτό που πιστεύεις.
Τράβα κάνε ότι γουστάρεις στα @@ μου.
Ο άνθρωπος που είπα έρχονταν σε μας κάθε κάθε μήνα για χρόνια.


Καλά ρε Νικολάκη, κι εγω γραμμένο σ' εχω αλλά δεν απάντησα σε σένα, κοίτα το λίγο, καλό θα σου κάνει

pipe_smoker
29/01/2016, 11:04
Το Σικάριο μΕ άρεσε.

Ναι αλλα κάτι με είχες πει οτι θέλει λεξικό(?)


Η αλήθεια είναι 'οτι σ έχω γραμμένο....
Μιλάς με ανθρώπους που δεν γνωρίζεις υποθέτοντας τι μπορεί να είναι... ή ελπίζοντας να είναι αυτό που πιστεύεις.
Τράβα κάνε ότι γουστάρεις στα @@ μου.
Ο άνθρωπος που είπα έρχονταν σε μας κάθε κάθε μήνα για χρόνια.

Ξεκολλα μωρε!

Λες κι αμα σε πετύχουμε στα ήρεμά σου δε θα παραδεχτεις οτι όντως ακούγεται "κάπως" αυτο το "απο πρώτο χέρι".

Δεν είπε κανεις οτι λες ψέματα, ούτε οτι μας δουλεύεις.
Χαλάρωσε κι εσύ.

byron
29/01/2016, 11:07
Κοίτα να δεις πως έχουν τα πράγματα με το 1ο χέρι.
Έτυχε να έχουμε μαγαζί Αιόλου και Λυκούργου 1
Έτυχε να μεταφερθούμε Παν.μιου 41 κάτω από την Άλφα τράπεζα το κεντρικό...

Έτυχε να έχω πελάτες και να γνωρίζω κόΖμο που με εκτημά ακόμα.
Το ότι το μαγαζί στην παν.μιου κάηκε μαζί με την άλφα το 12 και από τότε παλεύω να ξαναπάρω κεφάλι
δεν πάει να πει ότι ως τώρα ζούσα στον Άρη....

:wave2:

Ο άνθρωπος που αναφέρω ήταν ΚΥΡΙΟΣ και καμία σχέση δεν έχει με τις βρομιές που λένε για αυτόν
αλλά ΚΑΜΙΑ

Νταξ κουλάρησε, πλακίτσα σου κάνω. Για κάποιους (τους βασανιστές πχ), μπορεί εύκολα να πει πως καλά τους έκαναν. Για κάποιους απ΄αυτούς που έπεσαν νεκροί, είναι ΠΟΛΥ συζητήσιμο τι σκοπούς εξυπηρετούσε, και αν έκανε καλό ή κακό στην μετέπειτα πορεία που ακολούθησε η χώρα.

dimmie_72
29/01/2016, 11:27
Ο άνθρωπος που είπα ψώνιζε σε μας κάθε κάθε μήνα για χρόνια.

φυτικό; ;););)

GFawkes
29/01/2016, 11:27
Κοίτα...μην πετάς ότι να΄ναι έτσι απλά. Ο Αξαρλιάν δεν σκοτώθηκε από λάθος. Ούτε και οι υπόλοιποι 4-5 αθώοι που σακατεύτηκαν, έγινε από λάθος. Έγινε εκσκεμμένα, από φασίστες (γιατί φασίστες ήταν) που αδιαφορούσαν για τις "παράπλευρες απώλειες" αθώων.

Δεν θα συγκρίνεις ένα τροχαίο (ακόμα και με ενδεχόμενο δόλο), με την εκτόξευση αντιαρματικής ρουκέτας στην Καραγιώργη Σερβίας και Βουλής στις 4 το μεσημέρι. Εγω δούλευα τότε στην τράπεζα Εργασίας, Βουλής και Κολοκοτρώνη, 50 μέτρα από το σημείο που έγινε. Και το σημείο που έγινε ήταν πέρασμα εκατοντάδων ανθρώπων μεταξύ των οποίων και εγώ, που απλά δεν σχόλασα στις 4 αλλά καθυστέρησα λίγο. Και είδα το παλληκάρι μεσα στα αίματα έξω από την γκαλερί ακίνητο στο πεζοδρόμιο. Και παραδίπλα ανθρώπους με κομμένο πόδι, θραύσματα στο πρόσωπο, στο σώμα.

Επομένως...ΛΑΘΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΣ. Στα @@ τους το λες μόνο.

Ούτε και τους βάρυνε ιδιαίτερα "και δεν το συγχώρεσαν στον εαυτό τους"...στις απολογίες τους σαν κλαμμένα μουνάκια το είπαν αυτό. Γιατί πριν τους πιάσουν, τον θάνατο του Αξαρλιάν το φόρτωσαν αρχικά στην (ηθελημένη) καθυστέρηση του ΕΚΑΒ, και σε επόμενη προκύρηξη...σε ξένες μυστικές υπηρεσίες. Για τέτοια δόση αυτοκριτικής μιλάμε, και τέτοιο βάρος στην συνείδηση τους. :a31:



Αυτό που το ξέρεις δηλαδή? Εξ' ονόματι ποιού κόσμου μιλάς δηλαδή? Του κόσμου που χαρακτηρίζει την δολοφονία του Φύσσα έγκλημα, και την δολοφονία του Αξαρλιάν "Λάθος" ? Δεν νομίζω skylare...
H μόνη απορία που υπάρχει στον δικό μου κόσμο, είναι για το πως μπόρεσαν ένα μάτσο ηλίθιοι να ξεφεύγουν τόσα χρόνια. Τίποτα άλλο.

Ξέρεις, ο φασισμός δεν υπάρχει μόνο απ΄την μαύρη πλευρά. Το "Θάνατος στους φασίστες", σημαίνει θάνατος σε όποιον διαφωνεί μαζί μου. Κάτι που όπως μου φαίνεται στα δικά μου μάτια, είναι εξαιρετικά επικίνδυνο.

Εξαιρετικο το κειμενο του Βυρωνα
:a10:


Φασισμος ειναι η αδυναμια (στοιχειώδους) αποδοχης, και η επιβολη μονοδρομης γνωμης στους αλλους.


Αλλα αν το μονο εργαλειο που εχεις ειναι σφυρι, βλεπεις γυρω σου μονο καρφια...

skylaros
29/01/2016, 12:29
Νταξ κουλάρησε, πλακίτσα σου κάνω. Για κάποιους (τους βασανιστές πχ), μπορεί εύκολα να πει πως καλά τους έκαναν. Για κάποιους απ΄αυτούς που έπεσαν νεκροί, είναι ΠΟΛΥ συζητήσιμο τι σκοπούς εξυπηρετούσε, και αν έκανε καλό ή κακό στην μετέπειτα πορεία που ακολούθησε η χώρα.



Θα έβγαζες περισσότερα από ότι τώρα με τον Κυριάκο ? :p

kostas777
29/01/2016, 12:49
Νόμισα πως δεν ζω στην Ευρώπη του 2016, αλλά σε κάποια μακρινή χώρα της Ασίας, απ' αυτές που λιθοβολούν τους «ασεβείς».

Άλλη φορά να μην νομίσεις, να είσαι σίγουρη.

MG-KTiNoS
29/01/2016, 13:51
Για κάποιους (τους βασανιστές πχ), μπορεί εύκολα να πει πως καλά τους έκαναν. Για κάποιους απ΄αυτούς που έπεσαν νεκροί, είναι ΠΟΛΥ συζητήσιμο τι σκοπούς εξυπηρετούσε, και αν έκανε καλό ή κακό στην μετέπειτα πορεία που ακολούθησε η χώρα.

Λοιπόν για το κλείσω....

Η δημοσιογραφία στην Ελλάδα είναι άθλια και δύσκολα μπορείς να στηριχτείς επάνω της για να σχηματίσεις γνώμη.
Η μόνη λοιπόν διέξοδος είναι ότι βλέπεις με τα ματάκια σου.
Τον συγκεκριμένο άνθρωπο λοιπόν αφού τον δολοφόνησαν είπαν ότι ήταν γκέουλας, είπαν ότι χρώσταγε στο καζίνο,
είπαν και αυτά που έγραψε ο "κύριος"... Γιωτόπουλος
Η εικόνα που είχαμε όμως στο μαγαζί για αυτόν ουδεμία σχέση είχε με τα παραπάνω.
Εγώ γνώρισα έναν άνθρωπο ευγενέστατο, έξυπνο και πολύ μορφωμένο.
Δεν μπόρεσα ποτέ να βρω ΕΝΑΝ λόγο για τον οποίο του άξιζε να πεθάνει.
Είχαμε πάει και στην κηδεία του με την μητέρα μου...
-Κανένας όμως εκει δεν κατηγορούσε τους κομμουνιστές για το θάνατο του.
ΟΛΟΙ έλεγαν εκεί πως τον σκότωσαν για να του φάνε τα εργοστάσια και πιο συγκεκριμένα την πυρκάλ (αν δεν κάνω λάθος)
που μετά ήταν μέσα σε όλα του "γκέιτ" που έγιναν... και όχι μόνο....
ΑΥΤΑ είδα εγώ κι αυτά λέω γιατί θεωρώ σωστό να λέγονται αυτά πράγματα



φυτικό; ;););)
Δεν ξέρω ήμουν μικρός τότε και δεν ήξερα τα φάρμακα.
Τότε όμως είχαμε και κολώνιες και άλλα ωραία.
Νομίζω ότι έπερνε κολώνια στην αρχή κάθε μήνα. (πάνε χρόνια)
;)


υγ
για μένα είναι μαλακία να κλείνεις το θέατρο.
Αν σ ενδιαφέρει πρέπει να δεις το έργο και ΜΕΤΑ να πεις που δεν συμφωνείς.

SHOOTER045
29/01/2016, 14:06
Λοιπόν για το κλείσω....

Η δημοσιογραφία στην Ελλάδα είναι άθλια και δύσκολα μπορείς να στηριχτείς επάνω της για να σχηματίσεις γνώμη.
Η μόνη λοιπόν διέξοδος είναι ότι βλέπεις με τα ματάκια σου.
Τον συγκεκριμένο άνθρωπο λοιπόν αφού τον δολοφόνησαν είπαν ότι ήταν γκέουλας, είπαν ότι χρώσταγε στο καζίνο,
είπαν και αυτά που έγραψε ο "κύριος"... Γιωτόπουλος
Η εικόνα που είχαμε όμως στο μαγαζί για αυτόν ουδεμία σχέση είχε με τα παραπάνω.
Εγώ γνώρισα έναν άνθρωπο ευγενέστατο, έξυπνο και πολύ μορφωμένο.
Δεν μπόρεσα ποτέ να βρω ΕΝΑΝ λόγο για τον οποίο του άξιζε να πεθάνει.
Είχαμε πάει και στην κηδεία του με την μητέρα μου...
-Κανένας όμως εκει δεν κατηγορούσε τους κομμουνιστές για το θάνατο του.
ΟΛΟΙ έλεγαν εκεί πως τον σκότωσαν για να του φάνε τα εργοστάσια και πιο συγκεκριμένα την πυρκάλ (αν δεν κάνω λάθος)
που μετά ήταν μέσα σε όλα του "γκέιτ" που έγιναν... και όχι μόνο....
ΑΥΤΑ είδα εγώ κι αυτά λέω γιατί θεωρώ σωστό να λέγονται αυτά πράγματα



Δεν ξέρω ήμουν μικρός τότε και δεν ήξερα τα φάρμακα.
Τότε όμως είχαμε και κολώνιες και άλλα ωραία.
Νομίζω ότι έπερνε κολώνια στην αρχή κάθε μήνα. (πάνε χρόνια)
;)


υγ
για μένα είναι μαλακία να κλείνεις το θέατρο.
Αν σ ενδιαφέρει πρέπει να δεις το έργο και ΜΕΤΑ να πεις που δεν συμφωνείς.

Έτσι ακριβώς
Με την μαλακία γνωρίζεις καλύτερα τον εαυτό σου και βλέπεις το αποτέλεσμα του κόπου σού

sniper
29/01/2016, 14:39
Οταν τα παλια μελη συμπεριφερονται με ασχημο τροπο,τα νεοτερα πως θα μας σεβαστουνε?


Με ενοχλει να βλεπω σοβαρους ,κατα την αποψη μου,ανθρωπους να κοιταζουνε ποιος θα προσβαλει περισσοτερο τον αλλο.Ξερω και τη δικη μου την αποψη γραμμενη την εχεται,αλλα εγω θα την πω και ας πεσει κατω.:beer:

Είναι μέχρι να αρχίσουν να καντηλιάζονται, να μπει κανένας μοντ στη μέση, να αρχίσουν τα "οχι εγώ ο άλλος το ξεκίνησε" και να έρθω εγώ με double BAN για τις καληνύχτες.

skylaros
29/01/2016, 19:53
Σίγουρα η ρίζα του προβλήματος είναι αλλού, δε θα κάνω ούτε τον ψυχοθεραπευτή ούτε τον ειδικό σε τίποτα γενικότερα. Αυτό όμως που σίγουρα είναι κοινό πρόβλημα μεταξύ των ανθρώπων είναι η αδυναμία στο να καταλάβουν τι λέει κάποιος αλλά και ο τρόπος που το λέει. Δεν εξαιρώ τον εαυτό μου και σίγουρα ο διάλογος πίσω από οθόνες κάνει τα πράγματα χειρότερα. Είπαμε σίγουρα υπάρχουν βαθύτερες διαφορές σε απόψεις, σκέψεις προβληματισμούς κλπ αλλά και αυτή η αδυναμία κατανόησης κειμένου σίγουρα φοριέται πολύ. Λογικό αν σκεφτεί κανείς το πόσοι διαφορετικοί άνθρωποι είναι μέσα εδώ και πόσο διαφορετικό τρόπο μπορεί να έχουν στο να εκφράζονται.
Δεν είναι μόνο εδώ το πρόβλημα αυτό. Το αντιμετωπίζουμε σχεδόν καθημερινά ακόμα και με άτομα που συνεργαζόμαστε, φίλους, οικογένεια κλπ.

Το να ξέρεις κάποιον από κοντά συνήθως βοηθάει, δηλαδή δε θα μπορούσα να αντιπαρατεθώ μέσα εδώ με άτομο που ξέρω και εκτός φόρουμ, εκτός και αν με έβριζε ξέρω και εγώ. Φυσικά αυτό δε με εμποδίζει από το να λέω την άποψη μου.

Όπως και να έχει φόρουμ είναι μη τρελαινόμαστε κιόλας. Ξύλο στους φασίστες! :p

xristos x
29/01/2016, 20:58
Παρενθεση ασχετη....
Και ενα κλασικο παραδειγμα (http://tvxs.gr/news/ellada/katroygkalos) Τιτλων σκανδαλων με Μεγαλα Γραμματα και ετεροχρονισμενες διαψευσεις και μαζεματα στα ....ψιλα! Και φυσικα αναπαραγωγη σε ολες τις συμπαθεις (πρωτοθεμα,ιεφημεριδα,κλπ ) και η διαψευση/μαζεμα;;;

351079
351080
351131

Τωρα αν μετα απο καποια χρονια αναφερθει το ονομα κατρουγκαλος θα πεταχτει καποιος και θα πει, α.... ναι αυτος που διοριζε και επαιρνε και 12%...

Ohm
29/01/2016, 22:23
πάντως, αν δεν διόριζε ή αν δεν έπαιρνε το 12%, θα πρέπει να είναι ο μοναδικός πολιτικός του είδους του...

GFawkes
29/01/2016, 23:56
Κα-τα-πλη-κτι-κος επιστημων!!!!

MG-KTiNoS
30/01/2016, 00:04
πάντως, αν δεν διόριζε ή αν δεν έπαιρνε το 12%, θα πρέπει να είναι ο μοναδικός πολιτικός του είδους του...

μέχρι τους 52 που είχε ο ροφός στο γραφείο του....
:lol:

και 110 τηλεφωνικές γραμμές

:a39:

Ohm
30/01/2016, 00:22
μια που είπαμε για τον κατρούγκαλο

http://www.tovima.gr/politics/article/?aid=688444 :a13:

MG-KTiNoS
30/01/2016, 00:34
μια που είπαμε για τον κατρούγκαλο

http://www.tovima.gr/politics/article/?aid=688444 :a13:

Για αυτό του ζητάνε συγνώμη....
:lol:

xristos x
30/01/2016, 01:20
Αυτό εννοώ, αντε πες μου τώρα σε ποια σελίδα σου βγάζει το γκουγκλαρισμα την διάψευση. ..

MG-KTiNoS
30/01/2016, 08:52
Είχαν πει κάποτε (νομίζω το ΠΑΣΟΚ) ότι το ρόιτερς τους συκοφαντεί και είναι στημένο κλπ κλπ
Τα πήραν λοιπόν κρανίο τ αμερικανάκια και τους απάντησαν μ ένα άρθρο Έκθεση" περί Ελληνικής δημοσιογραφίας.
Είχε απόψεις μέχρι και από την Αμερικάνικη πρεσβεία....
Αν κάποιος το ψάξει θα το βρει στο νετ σίγουρα.
Το γενικό συμπέρασμα είναι ότι απλά οι άνθρωποι είναι κατευθυνόμενοι και εν τέλει τρισάθλιοι.
ΘΑ σας πω όμως και κάτι άλλο
ΑΝ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΕΚΤΙΚΗ ΣΤΗ ΜΠΟΥΣΤΙΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΚΟΉΘΕΙΑ
ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑΝ

pipe_smoker
30/01/2016, 09:04
ΘΑ σας πω όμως και κάτι άλλο
ΑΝ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΕΚΤΙΚΗ ΣΤΗ ΜΠΟΥΣΤΙΑ ΣΤΟ ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΚΟΉΘΕΙΑ
ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΑΝ

Ο γνωστός φαύλος κύκλος είναι Νίκο.

Κι αν δεν υπήρχαν "αυτοί", δε θα υπήρχε τόσο κουτσομπολιό, πουστιά και κακοήθεια.

Κι αυτοί βρίσκουν και πατάνε, αλλά με κάθετι που κάνουν δημιουργούν και τις βάσεις για το επόμενό τους πάτημα.


@xristos x

Δεν ξέρω τί ακριβώς έχει γίνει με τον Κατρούγκαλο, αλλά ανέκαθεν αυτή ήταν η πολιτική του Τύπου.

Στη βαβούρα τρέχουμε.

Όταν πέσει η βαβούρα και περάσει ο καιρός, ποιός χέστηκε για το τί έγινε τελικά.

Δώσ'του έκτακτα δελτία "Πιάσανε τον τάδε για χρέη στην εφορία/για φόνο/για κτηνοβασία"
Όταν θα βγει η απόφαση μετά από Χ μήνες/χρόνια, ούτε που θα ασχοληθεί κανείς να πει "Ο τάδε που είχαμε πει τότε ότι είχε κάνει αυτό και είχαμε λερώσει το ονοματάκι του, τελικά αθωώθηκε και κατέπεσαν όλες οι κατηγορίες".

Δεν ισχύει μόνο στους πολιτικούς. Γενικά ισχύει.
Εκτός από αυτούς που ξέρουν, έχουν, και φροντίζουν για το αντίθετο.

MG-KTiNoS
30/01/2016, 12:19
Ο γνωστός φαύλος κύκλος είναι Νίκο.

Κι αν δεν υπήρχαν "αυτοί", δε θα υπήρχε τόσο κουτσομπολιό, πουστιά και κακοήθεια.

Κι αυτοί βρίσκουν και πατάνε, αλλά με κάθετι που κάνουν δημιουργούν και τις βάσεις για το επόμενό τους πάτημα.

Το έχω σκεφτεί πολύ αυτό θέμα.
Αν κάποιος (και εδώ μέσα αν θες) την ώρα που πέταγε μια μαλακία είχε από κάτω 10 να του λένε απλά...
- Δε ντρέπεσαι και λίγο?
Πίστεψε τα πράγματα θα ήταν πολύ πιο όμορφα.
Οι άνθρωποι όμως στην Ελλάδα ΘΕΛΟΥΝ να πατήσουν επί πτωμάτων για ν ανέβουν.
Κοινώς ο θάνατος δεν τους είναι μια... τραγική σύμπτωση.
Εξετάζεται αν τελικά συμφέρει ή δεν συμφέρει.
Το πιο γελοίο στην υπόθεση είναι ότι μετά απ όλα αυτά έχουν μούτρα να λένε ότι είναι καλοί άνθρωποι,
καλοί Χριστιανοί, καλοί αριστεροί, εθνικόφρονες, οικογενειάρχες και ότι άλλο βάλει το άρρωστο μυαλό τους.

υγ
Κανάλια σαν το ΣΠΑΕΙ και εφημερίδες όπως το πρώτο ψέμα.... είναι 2 καλά παραδείγματα !


α και που σαι
Δε θέλω ν ακούω για κτηνοβασίες και τέτοιες μλκιες...
:lol:

pipe_smoker
30/01/2016, 13:29
Το έχω σκεφτεί πολύ αυτό θέμα.
Αν κάποιος (και εδώ μέσα αν θες) την ώρα που πέταγε μια μαλακία είχε από κάτω 10 να του λένε απλά...
- Δε ντρέπεσαι και λίγο?


Βρε ναι.

Αλλα που να βρεθούν αυτοί οι 10, όταν όλοι το μόνο που έχουνε μάθει ειναι αυτο?

Γυρίζει στο θέμα παιδείας, ανατροφής, σε τι κόσμο φέρνουμε τα παιδια μας που ή θα γίνουν ιδια ή θα τα φάει η μαρμαγκα κλπ.

Και στο φιναλε δε γίνεται να στηριχτείς σε 5-10 νοματαιους που αποτελούν την εξαίρεση, και στα ματια των περισσότερων μοιάζουν φαντασμενοι, πυροβολημενοι, κλπ.

Αυτο σου λεω.

Απο κει και πέρα σκέψου και το αλλο.
Δε γίνεται να έχεις 5 κανάλια σοβαρή τηλεόραση και 5 σκατα.
5 εφημερίδες της προκοπής και 5 για τον πεο.

Ειναι θέμα χρόνου.
Η μια πλευρά θα φάει εντελώς την άλλη.

Ή θα έχεις 10 κανάλια/εφημερίδες της προκοπής γιατι ο κόσμος δεν ανέχεται τη μαλακια, ή θα έχεις και τα 10 να ειναι μαλακιες.

MG-KTiNoS
30/01/2016, 13:32
Φυτώριο ηλιθίων είναι ΟΛΑ τα ΜΕΕ πια.

(με λίγες καλές εξαιρέσεις)

stefanos
30/01/2016, 13:41
Παρενθεση ασχετη....
Και ενα κλασικο παραδειγμα (http://tvxs.gr/news/ellada/katroygkalos) Τιτλων σκανδαλων με Μεγαλα Γραμματα και ετεροχρονισμενες διαψευσεις και μαζεματα στα ....ψιλα! Και φυσικα αναπαραγωγη σε ολες τις συμπαθεις (πρωτοθεμα,ιεφημεριδα,κλπ ) και η διαψευση/μαζεμα;;;

Τωρα αν μετα απο καποια χρονια αναφερθει το ονομα κατρουγκαλος θα πεταχτει καποιος και θα πει, α.... ναι αυτος που διοριζε και επαιρνε και 12%...

Σαν υπουργός είναι φυσικό να διορίζει και σαν δικηγόρος σίγουρα κάποια αμοιβή θα έπαιρνε...
Και τελικά ποτέ δεν θα μάθουμε πιο κομμάτι της ιστορίας ήταν ανακριβές.
Win-win και για τους πολιτικούς και για τους δημοσιογράφους.:)

MG-KTiNoS
30/01/2016, 14:24
Σαν υπουργός είναι φυσικό να διορίζει και σαν δικηγόρος σίγουρα κάποια αμοιβή θα έπαιρνε...
Και τελικά ποτέ δεν θα μάθουμε πιο κομμάτι της ιστορίας ήταν ανακριβές.
Win-win και για τους πολιτικούς και για τους δημοσιογράφους.:)

Εγώ θα στο θέσω κάπως διαφορετικά...
Είναι μαλάκας?
:D

Δικηγόρος είναι και κάτι βουτυρομπεμπέδες σα ντο Μιτσοτάκ τους τρώει για πρωινό....
(γιατί ο ροφός τα έλεγε στη βουλή)

Όλα τ άλλα είναι γνωστά ότι είναι νόμιμο, ηθικό και πιασ τ αβγό και κούρευτο....

dimmie_72
30/01/2016, 15:21
σοβαρά τώρα,
πόσα ΜΜΕ μετά τον Murdoch,
πιστεύει κανείς ότι είναι... :(

σοβαρά;

AUFGEBRACHT
30/01/2016, 21:00
Εγώ πάλι δεν θα ασχοληθώ με τα ΜΜΕ αλλά με τους (επίκαιρους κάθε Γενάρη) αγρότες και συγκεκριμένα την τραγική αυτή εικόνα (που μπορεί να είναι και ασβεστωμένο νερό, αλλά αυτό την κάνει ακόμα πιο τραγική...)


351130

xristos x
30/01/2016, 21:16
Εγώ πάλι δεν θα ασχοληθώ με τα ΜΜΕ αλλά με τους (επίκαιρους κάθε Γενάρη) αγρότες και συγκεκριμένα την τραγική αυτή εικόνα (που μπορεί να είναι και ασβεστωμένο νερό, αλλά αυτό την κάνει ακόμα πιο τραγική...)


351130

3.... 2....1 .... καμερα ....ριχτο Ηλία (https://www.youtube.com/watch?v=B1S_uT5y39Y)!! Που αλλου ....στον Σκαι!

Ohm
30/01/2016, 21:36
κοίτα χαρά... κοίτα χαμόγελο...

κοίτα σεβασμό που δείχνουν στο προϊόν που θέλουν και να μου πουλήσουν...

tsompanis
30/01/2016, 23:56
κοίτα χαρά... κοίτα χαμόγελο...

κοίτα σεβασμό που δείχνουν στο προϊόν που θέλουν και να μου πουλήσουν...

μωρέ Χεσμενο σε έχουν και σενα και μένα και το προϊόν. ...
οι περισσότεροι είναι καμμένοι από χέρι αλλά δεν το ξέρουν.

Πάντως ως ειδήμων και αν δεν με ξεγελάει το χρώμα του υγρού, πρόκειται για σκόνη γάλακτος παχυνσης αραιωμένη σε νερό:lol:

pipe_smoker
31/01/2016, 01:47
3.... 2....1 .... καμερα ....ριχτο Ηλία (https://www.youtube.com/watch?v=B1S_uT5y39Y)!! Που αλλου ....στον Σκαι!

Ε το μαλακα :rotflmao:

Pan (dvs)
31/01/2016, 09:48
Φυτώριο ηλιθίων είναι ΟΛΑ τα ΜΕΕ πια.

(με λίγες καλές εξαιρέσεις)

Kαλα το πηγαινες,αυτο το τελευταιο,τι το ηθελες?






Δεν πολυβλεπω τηλεωραση,μπορει να εχεις και δικιο.

fkol k4
31/01/2016, 10:09
Φυτώριο ηλιθίων είναι ΟΛΑ τα ΜΕΕ πια.

(με λίγες καλές εξαιρέσεις)

Πάω δύο στοιχήματα:


Όλοι, μα όλοι συμφωνούν με το παραπάνω.
Με το «λίγες καλές εξαιρέσεις» ο καθένας είναι σίγουρο πως εννοεί κάτι εντελώς διαφορετικό.

RaGe_Raptor
31/01/2016, 12:12
Πάω δύο στοιχήματα:


Όλοι, μα όλοι συμφωνούν με το παραπάνω.
Με το «λίγες καλές εξαιρέσεις» ο καθένας είναι σίγουρο πως εννοεί κάτι εντελώς διαφορετικό.


μα είναι προφανές...

amyroukai
31/01/2016, 17:27
Τι, δεν είναι εξαίρεση ο Μπόγδανος και ο Βερύκιος;

nicksior
31/01/2016, 18:13
Δεν χρειάζονται εξαιρέσεις.
Φίλτρα χρειάζονται!

MG-KTiNoS
31/01/2016, 22:07
Δεν χρειάζονται εξαιρέσεις.
Φίλτρα χρειάζονται!

ναι όταν τους βαράς να έχει φίλτρα...
Όχι κλωτσές στα @@ πχ
Όχι μπουνιές γουέστρεν στο σαγόνι μόνο στα μουτρα κλπ κλπ



ΠΑΝΤΩΣ (υπόθεση Γεωργιάδη)
Λένε ότι έχει έρθει μια Μολδαβή δικηγόρος που εκπροσωπεί τα θύματα.... και κατέθεσε σήμερα.
Κάτι που πήρε τ αυτί μου από κουβέντες που ΑΝ αποδειχτούν έστω και κατά 50%
ο τύπος θέλει παλούκωμα.
(τι διάολο εκεί μέσα δεν είχαν πάρει χαμπάρι τίποτα??? Άντε να πάρουν θα μου πεις αλλά τεσπα.... )
:(

MG-KTiNoS
31/01/2016, 22:08
Πάω δύο στοιχήματα:


Όλοι, μα όλοι συμφωνούν με το παραπάνω.
Με το «λίγες καλές εξαιρέσεις» ο καθένας είναι σίγουρο πως εννοεί κάτι εντελώς διαφορετικό.




Μπορούμε να το ξεκαθαρίσουμε....
:D

amyroukai
31/01/2016, 22:10
ναι όταν τους βαράς να έχει φίλτρα...
Όχι κλωτσές στα @@ πχ
Όχι μπουνιές γουέστρεν στο σαγόνι μόνο στα μουτρα κλπ κλπ



ΠΑΝΤΩΣ (υπόθεση Γεωργιάδη)
Λένε ότι έχει έρθει μια Μολδαβή δικηγόρος που εκπροσωπεί τα θύματα.... και κατέθεσε σήμερα.
Κάτι που πήρε τ αυτί μου από κουβέντες που ΑΝ αποδειχτούν έστω και κατά 50%
ο τύπος θέλει παλούκωμα.
(τι διάολο εκεί μέσα δεν είχαν πάρει χαμπάρι τίποτα??? Άντε να πάρουν θα μου πεις αλλά τεσπα.... )
:(

Δηλαδή σοβαρά τώρα.

Λες να είναι ο πρώτος ή ο μόνος που αγόρασε σεξ;

skylaros
31/01/2016, 22:19
Δηλαδή σοβαρά τώρα.

Λες να είναι ο πρώτος ή ο μόνος που αγόρασε σεξ;

Ρε Amyrou, το ίδιο είναι ο 16χρονος που πάει γιατί δε ξέρει τι του γίνετε και γιατί έτσι "πρέπει" λίγο πολύ (τουλάχιστο παλιότερα πολύ) και το ίδιο είναι ο τύπος αυτός που ακούγετε ότι αγόραζε παιδάκια? Σκατά στους πορνοπελάτες ναι αλλά δεν είναι το ίδιο από όπου και να το πιάσεις

Εκτός αν είμαι πολύ νυσταγμένος και δε κατάλαβα τι ήθελες να πεις.

amyroukai
31/01/2016, 22:49
Δεν θέλω να πω επ' ουδενί καλά έκανε, δεν μου αρέσει το αγοραίον και απέχω της αγοράς συνειδητά. Θεωρώ αστείο το ζήτημα συγκριτικά με άλλα πολιτικά και οικονομικά σκάνδαλα. Και δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι υπάρχει 16χρονος που "δεν ήξερε". Και τέλος πάντων, αν υπάρχει νομικό έρεισμα, ας πληρώσει τις αμαρτίες του. Don't do the crime κιετς. Αλλά πολύ σίγουρος είμαι ότι θα του αερίσουν τον μανδρότοιχο και θα συνεχίσει να πσωνίζει αμέριμνος και χαλαρός. Όπως γίνεται και με όλα τα άλλα "σκάνδαλα".

xristos x
31/01/2016, 23:52
Το τραγικο ειναι εκτος του οτι φέρεται να "ψωνισε" ΑΝΗΛΙΚΟ* ( η κατηγορια/καταγγελια ειναι βιασμος συγκεκριμενα) ,αλλα οτι αφου τον παγίδεψε η αστυνομια με βιντεο, εκεινος εκανε χρηση της διπλωματικης του ταυτοτητας-ασυλιας και ετσι την σκαπουλαρε απο εκει, ...αυτο ειναι το πιο τραγικο!

MG-KTiNoS
01/02/2016, 01:16
Το τραγικο ειναι εκτος του οτι φέρεται να "ψωνισε" ΑΝΗΛΙΚΟ* ( η κατηγορια/καταγγελια ειναι βιασμος συγκεκριμενα) ,αλλα οτι αφου τον παγίδεψε η αστυνομια με βιντεο, εκεινος εκανε χρηση της διπλωματικης του ταυτοτητας-ασυλιας και ετσι την σκαπουλαρε απο εκει, ...αυτο ειναι το πιο τραγικο!

αυτά...
:(

+ ότι στη Μολδαβία άμα έχεις λ7 κάνεις ότι γουστάρεις να ουμ...
:cry:

xristos x
01/02/2016, 02:14
αυτά...
:(

+ ότι στη Μολδαβία άμα έχεις λ7 κάνεις ότι γουστάρεις να ουμ...
:cry:

και οπως γινεται σε τετοιες περιπτωσεις τα λεφτα δεν πανε στον "κινεζο μαγειρα" (http://asteiakia.gr/anekdota/den_symfonei_me_ayto_pou_ginetai)

(να εξηγησω τι εννοω,ξερω οτι ειναι τραγικο το χιουμορ σε τετοιες περιπτωσεις αλλα διευκολυνει να το δεις απο αλλη οπτικη γωνια, οτι σε καταστασεις οικονομικης ανεχειας οτι πληρωνεται καποιος δεν σημαινει απαραιτητα οτι οτι κανει το κανει με την θεληση του)

fkol k4
01/02/2016, 07:38
Μπορούμε να το ξεκαθαρίσουμε....
:D

Εννοείς να τις βγάλουμε (τις «λίγες καλές εξαιρέσεις») και να τις μετρήσουμε;
Άστο καλύτερα, εσύ είσαι άγριος και βαράς με το παραμικρό κι εμένα στα 41 μου και μετά από τόσα χρόνια οικοδομή ήδη με πονάνε τα μισά μου κόκκαλα...

SHOOTER045
01/02/2016, 07:47
Το
{Ξέρεις ποιος είμαι εγώ}
Επανέρχεται, και το είχα ξεχάσει ρπσμ...


http://www.bloko.gr/2016/02/blog-post_79.html?m=1

GFawkes
01/02/2016, 08:00
Το
{Ξέρεις ποιος είμαι εγώ}
Επανέρχεται, και το είχα ξεχάσει ρπσμ...


http://www.bloko.gr/2016/02/blog-post_79.html?m=1

Αισχος.....μονο τα ερποντα τελικα πανε μπροστα σε ετουτο το μπ@ρδελο....

Θελαμε και "Ευρωπη", τα ζαγαρια...

amyroukai
01/02/2016, 08:22
Αισχος.....μονο τα ερποντα τελικα πανε μπροστα σε ετουτο το μπ@ρδελο....

Θελαμε και "Ευρωπη", τα ζαγαρια...

Σε αυτό φταίνε οι αποπάνω. Αν είχε ο κάθε Καμμένος τα απαραίτητα και διέγραφε τον κάθε τέτοιο πολιτευτή, πιθανώς να ήταν όλα αλλιώς.

GFawkes
01/02/2016, 08:24
Πολλοι φταινε ΑΜιρου

Και εμεις που τους ψηφιζουμε, και οι γαλοναδες που δεν εχουν κακαλα...

αλλα και αυτους που εχουν κακαλα...μονους τους τους αφηνει ο κοσμος...διχως υποστηριξη...

Γιουνανισταν γ@μω...γιουνανισταν γιναμε...

amyroukai
01/02/2016, 08:30
Για να το γυρίσω και λίγο πίσω στην υπόθεση με το 16χρόνο, αυτός γιατί είναι ακόμα στο ρόστερ της ομάδας, παρέα με τον αρχηγό; Νέες αρχές με έστω υποψία βρωμιάς...

GFawkes
01/02/2016, 08:38
Ήμουν τέζα καμιά εβδομάδα με πυρετό...δεν ξερω τι παίζει με 16χρονο κλπ...

χάνω επεισόδια....

AristidisZ
01/02/2016, 08:38
Το
{Ξέρεις ποιος είμαι εγώ}
Επανέρχεται, και το είχα ξεχάσει ρπσμ...


http://www.bloko.gr/2016/02/blog-post_79.html?m=1

ε καλά ρε συ μη τρελαίνεσαι, έτσι πάει το πράμα

ο μπάτσος θα τραμπουκήσει κάναν πιτσιρικά, ο πολιτικός θα τραμπουκήσει τον μπάτσο, και της βασιλείας ουκ έσται τέλος...

Pan (dvs)
01/02/2016, 08:49
Το λεω σαν γεγονος και δεν θελω να παρει καμμια απο τις τραγικες προεκτασεις,που συνηθιζουμε να δινουμε σε θεματα που πρωταγωνιστουνε αστυνομικοι.

Πριν απο κανα τριμηνο "αναρχικοι","αντιεξουσιαστες"...."κομματι της εξουσιας" θα ελεγα εγω,ριξανε μολοτωφ και λαμπαδιασανε παιδικο φιλο του γιου μου,ο οποιος ειναι αστυνομικος.
Το ατομο που το εκανε αυτο συνεληφθει και τον ετοιμαζανε για αυτοφορο μιας και υπηρχανε αρκετοι μαρτυρες,αστυνομικοι του και πολιτες.Φυσικα θα δικαζοτανε για κακουργημα.Σε χρονο μηδεν πατερας και δικηγοροι τον βγαλανε εξω,σε χρονο μηδεν.

Ο φιλος του γιου μου,εδωσε αγωνα για τη ζωη του μιας και τα εγκαυματα ητανε πολλα και σε ασχημο σημειο.Εντατικη και τα γνωστα για τρεις μηνες.Το παλικαρι τελικα την εβγαλε σχεδον καθαρη.Αρκετα σημαδια στο σωμα και πολυ περισσοτερα στην ψυχη.Ο εγκληματιας πιτσιρικας,γονος οπως παντα γνωστης οικογενειας,ο οποιος πεταγε μολοτωφ για ξεκαρφωμα,κυκλοφορει ελευθερος αναμεσα μας.

tsompanis
01/02/2016, 08:54
Ε ναι. ...έρχονται και οι κρίσεις των αξιωματικών, μόνο πιπα που δεν του πήρανε. Κανονικά έπρεπε να τον μπουζουριασουνε αλλά όπως είπε και κάποιος παραπάνω, ποιος θα υποστήριζε μετά αυτόν που έκανε την δουλειά του?

Πάντως δεν είναι να παίρνει κάνεις σοβαρά όλα αυτά γιατί κινδυνεύει με εγκεφαλικό!

Μας έχουν πάρει στο ψιλό μέχρι και οι Αλβανοί.
Οι εφημερίδες τους, μπατιρηδες μας ανεβάζουν, λαμογια μας κατεβάζουν, αφραγκους και ζητιανους της Ε.Ε

GFawkes
01/02/2016, 09:03
Δεν ανησυχω....

351184

GFawkes
01/02/2016, 09:27
A ρε Ελλαδαρα......


Μπήκε να δει τα ένσημά του και το σύστημα τού έδειχνε ότι έχει πεθάνει
αλλα υπηρχε λυση...

Ζήτησαν από τον ηθοποιό Τάκη Παπαματθαίου να κάνει υπεύθυνη δήλωση ότι ζει!
:bawl:
http://www.sport-fm.gr/article/mpike-na-dei-ta-ensima-tou-kai-to-sustima-tou-edeixne-oti-exei-pethanei/3139430

nicksior
01/02/2016, 11:45
Το
{Ξέρεις ποιος είμαι εγώ}
Επανέρχεται, και το είχα ξεχάσει ρπσμ...


http://www.bloko.gr/2016/02/blog-post_79.html?m=1

Όσο ο «καταγγέλλων» δεν γράφει επωνύμως και δεν αναφέρει το όνομα του «καταγγελλόμενου» ευθαρσώς .
Η είδηση δεν έχει καμία αξία πλην της κουτσομπολίστικης !

sniper
01/02/2016, 11:56
Όσο ο «καταγγέλλων» δεν γράφει επωνύμως και δεν αναφέρει το όνομα του «καταγγελλόμενου» ευθαρσώς .
Η είδηση δεν έχει καμία αξία πλην της κουτσομπολίστικης !


Πρωτοφανές, δεν έχει ξαναγίνει παρόμοιο σκηνικό στα χρονικά από την εποχή της απαλευθερώσεως απο τους Οθωμανούς...

nicksior
01/02/2016, 12:57
Πρωτοφανές, δεν έχει ξαναγίνει παρόμοιο σκηνικό στα χρονικά από την εποχή της απαλευθερώσεως απο τους Οθωμανούς...

Προφανώς και θα διαιωνίζεται όσο αντιμετωπίζεται… ψιθυριστά …

byron
01/02/2016, 13:44
Τσίπρας: Από το τραπεζικό σύστημα περνά η ανάκαμψη της ελληνικής οικονομίας

Τρέλανε μας ρε Τσίπρα, πες μας πως και το ασφαλιστικό δεν είναι βιώσιμο να μας σαλτάρεις εντελώς...

MG-KTiNoS
01/02/2016, 13:54
Τσίπρας: Από το τραπεζικό σύστημα περνά η ανάκαμψη της ελληνικής οικονομίας

Τρέλανε μας ρε Τσίπρα, πες μας πως και το ασφαλιστικό δεν είναι βιώσιμο να μας σαλτάρεις εντελώς...

ρε συ το πε ΚΑΙ αυτό....
:rolleyes:

MG-KTiNoS
01/02/2016, 13:57
Οι φωτορεπόρτερ παίδες έχουν πια όλοι μάι φάι... (κατά το γουάι φάι) και με το κλικ η φωτογραφία φεύγει και πάει στα γραφεία
μη ντύχει και σε φάνε λάχανο και παν χαμένα τα λεφτά.

http://www.vice.com/gr/read/giauto-to-kare-eginan-ola


υγ
παιδές άμα χαθεί ο έλεγχος θα γίνουν πράματα και θάματα.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΘΕΙ

Και όποιος έχει μηχανάκι, διακοπές, γκόμενα και χαρτζιλίκι στη τσέπΑ
ρουφάει εσπρέσσο φρέντο και δεν θέλει να κάψει τη βουλή να πάρει τη Κοριτσα
και το Τεπελένι κλπ κλπ
:alien:

Pan (dvs)
01/02/2016, 13:57
Τον κραζεται συνεχεια και μπερδευεται.

byron
01/02/2016, 14:02
ρε συ το πε ΚΑΙ αυτό....
:rolleyes:

Ελα ρε...
Μήπως είπε και πως οι αγρότες είναι υποκινούμενοι και φοροδιαφεύγουν?

Πέφτω απ΄τα ψηλά σύννεφα.

amyroukai
01/02/2016, 14:17
Ελα ρε...
Μήπως είπε και πως οι αγρότες είναι υποκινούμενοι και φοροδιαφεύγουν?

Πέφτω απ΄τα ψηλά σύννεφα.

Ε καλά, αυτό το έχουν πει και άλλοι παλιότερα, δεν είναι νέο.

MG-KTiNoS
01/02/2016, 14:30
Ελα ρε...
Μήπως είπε και πως οι αγρότες είναι υποκινούμενοι και φοροδιαφεύγουν?

Πέφτω απ΄τα ψηλά σύννεφα.

σ αυτό θα σε γελάσω δεν το άκουσα να το λέει....

byron
01/02/2016, 14:38
σ αυτό θα σε γελάσω δεν το άκουσα να το λέει....

Το είπε δια στόματος Αλεξιάδη (το 88% δηλώνουν κάτω από 5χιλιάρικα), και non paper του Μαξίμου (ότι είναι υποκινούμενοι από ΝΔ και ΧΑ).

xristos x
01/02/2016, 14:48
Το είπε δια στόματος Αλεξιάδη (το 88% δηλώνουν κάτω από 5χιλιάρικα), και non paper του Μαξίμου (ότι είναι υποκινούμενοι από ΝΔ και ΧΑ).

καθόλου δεν ισχυεί;

sniper
01/02/2016, 14:49
Το είπε δια στόματος Αλεξιάδη (το 88% δηλώνουν κάτω από 5χιλιάρικα), και non paper του Μαξίμου (ότι είναι υποκινούμενοι από ΝΔ και ΧΑ).


Όταν ήταν αυτός πάνω στο τρεκτέρΙ δεν τα 'λεγε αυτά...

Κι εγώ μαζί με τους αγρότες γιατί θα τους πετσοκόψει τα όσα βγάζουν αλλά απλά να τους υπενθυμίσω :
1. Δεν υπάρχει εν Ελλάδι πιο κακομαθημένος εργασιακός χώρος (ακόμα κι από τους ΔΥ)
2. Αυτοί τον ψήφισαν και τον έβγαλαν
3. Ακόμα ζούνε σε εποχές Σοβιετίας που κλείνουν το δρόμο (και κάναμε χθες απο τον κόμβο της Επιδαύρου μέχρι τους Αγ. Θεόδωρους 3,5 ώρες) λες και έχουνε ελπίδα
4. Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θέλουν και γιατί εμείς οι υπόλοιποι να μην θέλουμε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια... (αφορολόγη βενζίνη να πηγαινουμε στη δουλειά μας, αποζημείωση αν για κάποια θεομηνία έχουμε ζημιά στην παραγωγή της εταιρείας, κάποια τράπεζα να μας δίνει δάνειο για κεφάλαιο κινήσεως κάθε χρόνο, ασφαλιστικές εισφορές χαμηλές και εγγυημένη σύνταξη κλπ)
5. Αν βγεί ο στρατός με τα άρματα και κλείσει τους δρόμους, το λέμε πραξικόπημα, αυτό πως το λέμε;

RaGe_Raptor
01/02/2016, 14:50
καθόλου δεν ισχυεί;

Άμα ήτανε τόσοι οι ΝΔ τώρα θα ήταν κυβέρνηση μάνα μ´ .... :lol:

SHOOTER045
01/02/2016, 15:00
Όταν ήταν αυτός πάνω στο τρεκτέρΙ δεν τα 'λεγε αυτά...

Κι εγώ μαζί με τους αγρότες γιατί θα τους πετσοκόψει τα όσα βγάζουν αλλά απλά να τους υπενθυμίσω :
1. Δεν υπάρχει εν Ελλάδι πιο κακομαθημένος εργασιακός χώρος (ακόμα κι από τους ΔΥ)
2. Αυτοί τον ψήφισαν και τον έβγαλαν
3. Ακόμα ζούνε σε εποχές Σοβιετίας που κλείνουν το δρόμο (και κάναμε χθες απο τον κόμβο της Επιδαύρου μέχρι τους Αγ. Θεόδωρους 3,5 ώρες) λες και έχουνε ελπίδα
4. Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θέλουν και γιατί εμείς οι υπόλοιποι να μην θέλουμε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια... (αφορολόγη βενζίνη να πηγαινουμε στη δουελιά μας, αποζημείωση αν για κάποια θεομηνία έχουμε ζημιά στην παραγωγή της εταιρείας, κάποια τράπεζα να μας δίνει δάνειο για κεφάλαιο κινήσεως κάθε χρόνο, ασφαλιστικές εισφορές χαμηλές και εγγυημένη σύνταξη κλπ)

Ακριβώς
Απο αγροτική οικογένεια είμαι.
Αλλά Συμφωνώ
Άκουσα εναν το πρωί που ζήτησε 40.000. Αφορολογητο για όλους τους αγρότες (καλά για κάποιους παλι ψιχουλα είναι,και εννοώ αγρότες)
Ήρθε νομίζω η ώρα του ταμείου γι πολλούς απο αυτούς .
Θυμάμαι εποχές που νεκροταφεία και γήπεδα χωριών, δηλώνονταν ως χωράφια και επιδοτούνταν κιόλας.
Ξέρω πολλούς που τα σχεδια βελτίωσης και οι μελέτες έγιναν τετραπορτα αγροτικά, Μερσέντες,καγιέν ,ταξίδια και πτνες.
Σε διπλανό θέμα(θεσσαλικό κλιμάκιο) οπου αναφέρει ο φίλος πως πέρασε τα μπλόκα είναι η μισή αλήθεια
Αφου μαζεύονται όταν υπάρχουν κάμερες, και μετά ξημεροβραδιαζονται στις καντίνες και στα κωλαδικα της περιοχής.
Ας παει κάποιος ενα βράδυ αργά να δει πόσοι είναι στα μπλόκα.

xristos x
01/02/2016, 15:06
Άμα ήτανε τόσοι οι ΝΔ τώρα θα ήταν κυβέρνηση μάνα μ´ .... :lol:

Δεν ειπα οτι ειναι ολοι οι αγροτες ΝΔ (ειναι και πασοκ :lol:) ουτε οτι εχει τη δυναμη να τους υποκινησει ολους νδ+χα , συντεχνιακο ειναι το θεμα και απλα αυτοι οι δυο κοιτουν ο μεν πρωτος να καπελωσει και η δε δευτερη να χωθει και να παρει κανεναν με το μερος της.
351204
και λινκ απο το αγαπημενο μου σαιτ πρωτοθεμα (http://www.protothema.gr/greece/article/547035/deite-to-video-apo-to-giouhaisma-apo-tous-agrotes-stis-serres/) και φωτο απο τον σελεμπριτι-αγροτη (http://fonh.gr/fonh/newslifestyle/item/1469-o-litos-vios-tou-stergiou-litou.html) για το χουισχου

RaGe_Raptor
01/02/2016, 15:09
Δεν ειπα οτι ειναι ολοι οι αγροτες ΝΔ (ειναι και πασοκ :lol:) ουτε οτι εχει τη δυναμη να τους υποκινησει ολους νδ+χα , συντεχνιακο ειναι το θεμα και απλα αυτοι οι δυο κοιτουν ο μεν πρωτος να καπελωσει και η δε δευτερη να χωθει και να παρει κανεναν με το μερος της.
351204
και λινκ απο το αγαπημενο μου σαιτ πρωτοθεμα (http://www.protothema.gr/greece/article/547035/deite-to-video-apo-to-giouhaisma-apo-tous-agrotes-stis-serres/) και φωτο απο τον σελεμπριτι-αγροτη (http://fonh.gr/fonh/newslifestyle/item/1469-o-litos-vios-tou-stergiou-litou.html) για το χουισχου

ΠΑΣΟΚ & ΝΔ θα είχανε κυβέρνηση μάνα μ', τι δεν καταλαβαίνεις ; ( ή μήπως εθελοτυφλείς...........)

SHOOTER045
01/02/2016, 15:16
Δεν ειπα οτι ειναι ολοι οι αγροτες ΝΔ (ειναι και πασοκ :lol:) ουτε οτι εχει τη δυναμη να τους υποκινησει ολους νδ+χα , συντεχνιακο ειναι το θεμα και απλα αυτοι οι δυο κοιτουν ο μεν πρωτος να καπελωσει και η δε δευτερη να χωθει και να παρει κανεναν με το μερος της.
351204
και λινκ απο το αγαπημενο μου σαιτ πρωτοθεμα (http://www.protothema.gr/greece/article/547035/deite-to-video-apo-to-giouhaisma-apo-tous-agrotes-stis-serres/) και φωτο απο τον σελεμπριτι-αγροτη (http://fonh.gr/fonh/newslifestyle/item/1469-o-litos-vios-tou-stergiou-litou.html) για το χουισχου

Ειναι η μισή αλήθεια
Διάβασα χτες ολόκληρο το άρθρο που έλεγε για δια βίου συνδικαλιστές και μπλοκατζηδες.
Οι γιοι των Μπουτα,Πατάκη και ο ανηψιός αριστερού πεωτοσυνδικαλιστη του κάμπου(ο οποίος είναι τώρα βουλευτής της κυβέρνησης)
Και πολλοί άλλοι γόνοι κυβερνητικών που κολλάνε ενσημα κλείνοντας δρόμους.
Θα ψαξω αυτούσιο το άρθρο με όλες τις φωτό, οχι μόνο αυτές που εβαλες

xristos x
01/02/2016, 15:27
shooter γι αυτο ειπα οτι ειναι συντεχνιακο το θεμα!*
giorgio δεν ψηφιζουν μονο οι αγροτες, αν λεγοντας οτι εθελοτυφλω θες να πεις οτι αγνοω οτι ανθρωποι που ψηφιζαν πασοκ και νδ παλιοτερα τωρα ψηφισαν συριζα ειναι αυτονοητο αλλιως πως το 3% εγινε κυβερνηση; Παντως καποιο ενδιαφερον εχουν οι χαρτες των τελευταιων εκλογων 351206

εδιτ :*Φυσικα το ιδιο γινονταν παντα με "υποκινητες" τους αντιπολιτευομενους (πασοκ-νδ) με εξαιρεση την τελευταια 5ετια που ηταν πολυ χλιαρα τα πραγματα (τυχαιο οτι ηταν συμπολιτευομενοι;) Επισης δεν αγνοω οτι τα κινητρα οσων ψηφισαν συριζα δεν ηταν ολων αγνα αφου και πασοκ-νδ μια απο τα ιδια τους ετοιμαζαν και ειπαν να δοκιμασουν κατι αλλο!

SHOOTER045
01/02/2016, 15:29
Δεν το βρήκα. Αλλά είναι σχετικό


https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://m.huffpost.com/gr/entry/9048630&ved=0ahUKEwiPpf7O4dbKAhVMnRoKHWtNBNQ4HhAWCB4wAg&usg=AFQjCNGBDB5lMJPId17OGSRmF09AQ145-g&sig2=hX2qON_ydreGvLNp3N8j9w


Απολαυστε το

toyar
01/02/2016, 15:35
αλλος αγροτης του καμπου κι αλλος της αιτωλοακαρνανιας
ακομα και στο ιδιο μερος υπαρχουν μεγαλες διαφορες
απλα το ελληνικο κρατος για ααααλλη μια φορα δεν ειναι σε θεση ή δεν θελει να ξεχωρισει τα χλωρα απο τα ξερα και να κατανειμει δικαια τα φορτια
και οπως γινεται διαχρονικα στο τελος παααααλι οι μικροι θα την πληρωσουν και οι μεγαλοι θα μεινουν στο απυροβλητο απλα γιατι ειναι κοντα στα κεντρα εξουσιας
αυτη ειναι η ιστορια της συγχρονης ελλαδας..............

xristos x
01/02/2016, 15:37
Δεν το βρήκα. Αλλά είναι σχετικό


https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://m.huffpost.com/gr/entry/9048630&ved=0ahUKEwiPpf7O4dbKAhVMnRoKHWtNBNQ4HhAWCB4wAg&usg=AFQjCNGBDB5lMJPId17OGSRmF09AQ145-g&sig2=hX2qON_ydreGvLNp3N8j9w

Απολαυστε το

εχω κανει εδιτ στο προηγουμενο :beer: , επισης ειπα οτι ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΕΧΝΙΑΚΟ το θεμα.
τωρα θα το δω το λινκ

xristos x
01/02/2016, 15:45
Δεν το βρήκα. Αλλά είναι σχετικό


https://www.google.gr/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://m.huffpost.com/gr/entry/9048630&ved=0ahUKEwiPpf7O4dbKAhVMnRoKHWtNBNQ4HhAWCB4wAg&usg=AFQjCNGBDB5lMJPId17OGSRmF09AQ145-g&sig2=hX2qON_ydreGvLNp3N8j9w

Απολαυστε το

Αυτο ακριβως ειπα στο εδιτ αλλα με προλαβες

εδιτ :*Φυσικα το ιδιο γινονταν παντα με "υποκινητες" τους αντιπολιτευομενους (πασοκ-νδ) με εξαιρεση την τελευταια 5ετια που ηταν πολυ χλιαρα τα πραγματα (τυχαιο οτι ηταν συμπολιτευομενοι;) Επισης δεν αγνοω οτι τα κινητρα οσων ψηφισαν συριζα δεν ηταν ολων αγνα αφου και πασοκ-νδ μια απο τα ιδια τους ετοιμαζαν και ειπαν να δοκιμασουν κατι αλλο!

εναλλαξ αναλογα με την χρονολογια και ποιος ηταν στην κυβερνηση βλεπεις τους αντιπολιτευομενους να υποκινουν-προσπαθουν να καπελωσουν-επισκεπτονται κλπ,οτι θες βαζεις.... στις φωτογραφιες. την τελευταια πενταετια δεν βλεπεις νδ-πασοκ και του 15 βλεπεις μονο κατι "ζωντανα" με τους αγροτες ( :p στο προβατακι πηγαινε το "ζωντανα" μην παρεξηγηθω )

byron
01/02/2016, 15:51
καθόλου δεν ισχυεί;

Τα περί ΝΔ και ΧΑ είναι αστειότητες, το καταλαβαίνεις και μόνος σου αυτό. Μονοκούκι τον ψήφισαν τον Τσίπρα αφού τους έταζε ζωάρα και μάχες ενάντια στα συμφέροντα. Τις γνωστές πίπες δλδ που έταζε σε όλους.


Όταν ήταν αυτός πάνω στο τρεκτέρΙ δεν τα 'λεγε αυτά...

Κι εγώ μαζί με τους αγρότες γιατί θα τους πετσοκόψει τα όσα βγάζουν αλλά απλά να τους υπενθυμίσω :
1. Δεν υπάρχει εν Ελλάδι πιο κακομαθημένος εργασιακός χώρος (ακόμα κι από τους ΔΥ)
2. Αυτοί τον ψήφισαν και τον έβγαλαν
3. Ακόμα ζούνε σε εποχές Σοβιετίας που κλείνουν το δρόμο (και κάναμε χθες απο τον κόμβο της Επιδαύρου μέχρι τους Αγ. Θεόδωρους 3,5 ώρες) λες και έχουνε ελπίδα
4. Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θέλουν και γιατί εμείς οι υπόλοιποι να μην θέλουμε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια... (αφορολόγη βενζίνη να πηγαινουμε στη δουλειά μας, αποζημείωση αν για κάποια θεομηνία έχουμε ζημιά στην παραγωγή της εταιρείας, κάποια τράπεζα να μας δίνει δάνειο για κεφάλαιο κινήσεως κάθε χρόνο, ασφαλιστικές εισφορές χαμηλές και εγγυημένη σύνταξη κλπ)
5. Αν βγεί ο στρατός με τα άρματα και κλείσει τους δρόμους, το λέμε πραξικόπημα, αυτό πως το λέμε;

+990

Άκουγα τον Μπούτα προχθές να ζητάει 30-40 χιλιάρικα αφορολόγητο. ότι να΄ναι...

MG-KTiNoS
01/02/2016, 15:52
εχω κανει εδιτ στο προηγουμενο :beer: , επισης ειπα οτι ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΤΕΧΝΙΑΚΟ το θεμα.
τωρα θα το δω το λινκ

Πιο μεγάλη συντεχνία από το ΠΑΣΟΚ ΝΔ δεν υπάρχει....
Όλοι εδώ ξεχνούν ότι 10% βουταγαν οι ΝΔΟΚ απ όλα.
Τώρα φυσικά υπάρχει πρόβλημα όχι μόνο για τους κακούς αλλά και για τους καλούς.

Να στο πω καθαρά....
Δεν μ ενδιαφέρει.
Πρέπει να υπάρχουν και αγρότες.

xristos x
01/02/2016, 15:57
Τα περί ΝΔ και ΧΑ είναι αστειότητες, το καταλαβαίνεις και μόνος σου αυτό. Μονοκούκι τον ψήφισαν τον Τσίπρα αφού τους έταζε ζωάρα και μάχες ενάντια στα συμφέροντα. Τις γνωστές πίπες δλδ που έταζε σε όλους.

Το πα και μονος μου....

..... ουτε οτι εχει τη δυναμη να τους υποκινησει ολους νδ+χα , συντεχνιακο ειναι το θεμα και απλα αυτοι οι δυο κοιτουν ο μεν πρωτος να καπελωσει και η δε δευτερη να χωθει και να παρει κανεναν με το μερος της.
.........


Επισης δεν αγνοω οτι τα κινητρα οσων ψηφισαν συριζα δεν ηταν ολων αγνα αφου και πασοκ-νδ μια απο τα ιδια τους ετοιμαζαν και ειπαν να δοκιμασουν κατι αλλο!

xristos x
01/02/2016, 15:59
Πιο μεγάλη συντεχνία από το ΠΑΣΟΚ ΝΔ δεν υπάρχει....
Όλοι εδώ ξεχνούν ότι 10% βουταγαν οι ΝΔΟΚ απ όλα.
Τώρα φυσικά υπάρχει πρόβλημα όχι μόνο για τους κακούς αλλά και για τους καλούς.

Να στο πω καθαρά....
Δεν μ ενδιαφέρει.
Πρέπει να υπάρχουν και αγρότες.

Ενο και ειται! και το πρεπει οσο τονισμενο θες!

byron
01/02/2016, 16:05
Το πα και μονος μου....

Ναι βρε, τα ίδια λέμε.

dimmie_72
01/02/2016, 16:09
Άκουγα τον Μπούτα προχθές να ζητάει 30-40 χιλιάρικα αφορολόγητο. ότι να΄ναι...

αυτό μη σου κάνει και τόσο εντύπωση, η αγροτική επιχειρηματικότητα είναι υψηλής έντασης κεφαλαίου και αποφέρει ελάχιστο κέρδος.

Ichigo
01/02/2016, 17:03
http://www.newsit.gr/ellada/Apergia-4is-Fevroyarioy-THa-paralysoyn-ta-panta-Apergoyn-mexri-kai-oi-venzinopoles/562301

Και μεσα σ ολα και οι αγαπημένοι μας βενζινοπωληδες... Η αλλιως ο λυκος εχει τ ονομα και η αλεπου τη χαρη... :rolleyes:

nicksior
01/02/2016, 18:34
Δυσπιστία παντού.

Έλλειψη αξιόπιστων δεδομένων , θολούρα .

Ζούμε την εποχή των ομορφότερων επιθετικών προσδιορισμών στην υπηρεσία πολιτικών σκοπιμοτήτων , το άσπρο – μαύρο , για πλάκα!

Οι ομορφότερες σχολικές εκθέσεις σε πρωθυπουργικούς λόγους.

Ξεχωρίζουμε σαν λαός από τα ιδιαίτερα επιρρεπή σε χάδια αυτιά μας…

Πουτάνα γλώσσα Ελληνική , φτιάχνεις το όχι να μοιάζει ναι.
Τι να καταλάβουν οι βάρβαροι ?

Ohm
01/02/2016, 18:46
nicksior μου θυμίζεις τον πατέρα μου στο γράψιμο

συγκινήθηκα

Pan (dvs)
01/02/2016, 18:50
Όταν ήταν αυτός πάνω στο τρεκτέρΙ δεν τα 'λεγε αυτά...

Κι εγώ μαζί με τους αγρότες γιατί θα τους πετσοκόψει τα όσα βγάζουν αλλά απλά να τους υπενθυμίσω :
1. Δεν υπάρχει εν Ελλάδι πιο κακομαθημένος εργασιακός χώρος (ακόμα κι από τους ΔΥ)
2. Αυτοί τον ψήφισαν και τον έβγαλαν
3. Ακόμα ζούνε σε εποχές Σοβιετίας που κλείνουν το δρόμο (και κάναμε χθες απο τον κόμβο της Επιδαύρου μέχρι τους Αγ. Θεόδωρους 3,5 ώρες) λες και έχουνε ελπίδα
4. Δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θέλουν και γιατί εμείς οι υπόλοιποι να μην θέλουμε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια... (αφορολόγη βενζίνη να πηγαινουμε στη δουλειά μας, αποζημείωση αν για κάποια θεομηνία έχουμε ζημιά στην παραγωγή της εταιρείας, κάποια τράπεζα να μας δίνει δάνειο για κεφάλαιο κινήσεως κάθε χρόνο, ασφαλιστικές εισφορές χαμηλές και εγγυημένη σύνταξη κλπ)
5. Αν βγεί ο στρατός με τα άρματα και κλείσει τους δρόμους, το λέμε πραξικόπημα, αυτό πως το λέμε;

Για κατσε ρε μαστορα,γιατι με τους αγροτες και οχι με τους εμπορους η τους βιοτεχνες?

Και μεις πετρελαιο δεν καιμε στα φορτηγα μας,το οποιο μας ανεβαζει το κοστος και αναγκαζομαστε να ανεβασουμε τις τιμες?Ας κανουνε και αυτοι το ιδιο.

Ενα σκασμο πληρωνουμε σε ασφαλιστικες εισφορες και παροχες σαν του ΟΓΑ δεν εχουμε.Να πληρωσουνε και αυτοι οσο εμεις,η εμεις οσο αυτοι και τοτε θα δουμε που θα παει η συνταξη τους.Ακου εισφορες ο αγροτης 500 ευρω το χρονο,για να παρει το 12πλασιο σε συνταξη,τη στιγμη που εγω στην καλυτερη των περιπτωσεων θα παιρνω ετησια τα 2πλασια απο αυτα που θα καταβαλω.

Ενα σκασμο μαυρες επιδοτησεις περνανε οι κουφαλες και τωρα μου το παιζουνε οτι κλεινουνε τους δρομους για το καλο μας.Δε λεω και εμποροι πηρανε πολλα μαυρα,αλλα κανουνε τουμπεκι,δεν το παιζουνε γιαλαντζι επαναστατες.

Ναι, συμφωνω οι νεοι αγροτες που ειναι στο ξεκινημα τους,θελουνε βοηθεια για να ορθοποδησουνε.Αλλα ρε μαστορα ο δικηγορακος και ο εμπορακος σε πηγαδι κατουρησαν,αυτους κατσικες τους γεννησαν?Οτι βοηθεια δωσουνε στον αγροτη,ακριβως την ιδια ΠΡΕΠΕΙ να δωσουνε και στους υπολοιπους.Δεν καταλαβα γιατι τα παιδια των αγροτων,πρεπει να τα προσεξουνε καλυτερα απο τα δικα μου?

Αφορολογητο στους αγροτες,ναι,ουτε περισσοτερο αλλα ουτε και λιγοτερο απο τους υπολοιπους.Δεν καταλαβα ποιοι ειναι οι αγροτες που πρεπει καθε τρεις και λιγο να τους κανουμε μασαζ τα @ρχιδια.Θελω και εγω μασαζ μαστορααααα.

Τους χαλασε ο καιρος τα προιοντα και πρεπει να τους επιδοτησουμε.Ναι αλλα υπαρχουνε καταιγιδες και στα υπολοιπα επαγγελματα,αν επιδοτηθουνε αυτοι θελω το κατιτις μου και εγω.

Δεν αντιλεγω,εχουνε πολυ παιδεμα,πολλες κακουχιες,απαισια ωραρια.Αλλα αυτο ισχυει μονο για λιγους.Αυτοι οι λιγοι βρισκονται στις περιοχες που δεν κλεισανε τους δρομους και εχουνε τον σεβασμο μου.Μπορει να διαφωνησω μαζι τους,αλλα τους σεβομαι και θα ειμαι μαζι τους μεχρι εκει που πρεπει.Φυσικα θα παραβλεψω το οτι υπαρχουνε και αλλοι επαγγελματιες που δουλευουνε κατω απο τις ιδιες συνθηκες.
Με τα αλλα τα αγροτολαμογια που απ οπου και να τους πιασεις λερωνεσαι,δεν ειμαι μαζι τους.

Εδω δεν ειναι το θεμα αν θα φορολογηθουνε οι αγροτες "ειναι η Δημοκρατια ηλιθιοι" οπως θα ελεγε και φιλος μου υπουργος.Θελουμε Δημοκρατια κυριοι?Ε τοτε ολοι πρεπει να ειμαστε ισοι απεναντι στο κρατος.

50000 αφορολογητο ο αγροτης,50000 και εγω.
Τσαμπα πετρελαιο αυτος,τζαμπα και εγω.
500 ευρω εισφορες αυτος,500 και εγω.

Δεν καταλαβα μαστορα,γιατι θα επρεπε να ειμαι με τους αγροτες.Δικτατορισκοι οι οποιοι οταν δεν εχουνε δουλεια να κανουνε,ψαχνουνε να βρουνε τροπο να βγαλουνε κανα εξτραδακι.Προχθες που ειπα αμαν να φτασω στη Θεσσαλονικη,ειδα εκατο τρακτερ στο μπλοκο και πεντακοσια στα χωραφια να οργωνουνε.

Και στο φιναλε γιατι να ειμαστε με τους αγροτες,αυτοι ητανε ποτε με μας???

amyroukai
01/02/2016, 18:51
Ελάχιστο κέρδος. Ρε τους χαζους τους ολλανδούς...

http://www.ypaithros.gr/ολλανδία-καινοτομία-επιδοτήσεις/

paramedic
01/02/2016, 18:54
Πολλές αλήθειες λές φίλε pan dvs και δεν αρέσει πολύ αυτό σε πολλούς....

sniper
01/02/2016, 18:55
Για κατσε ρε μαστορα,γιατι με τους αγροτες και οχι με τους εμπορους η τους βιοτεχνες?

...

Μάλλον θόλωσες και δεν κατάλαβες ότι με τα 1-5 αναιρώ την άνευ όρων αλληλεγγύη μου...

Pan (dvs)
01/02/2016, 18:56
Μάλλον θόλωσες και δεν κατάλαβες ότι με τα 1-5 αναιρώ την άνευ όρων αλληλεγγύη μου...

Οχι ρε μαστορα,μια χαρα καταλαβα.Πηρα το δικο σου και το πηγα λιγο παραπερα.:beer:

dimmie_72
01/02/2016, 19:03
ας σημειωθεί απλώς ότι οι αποζημιώσεις λόγω θεομηνιών δίνονται απ το ταμείο του ΕΛΓΑ στο οποίο κάθε αγρότης εισφέρει ετησίως, πάρει-δεν πάρει αποζημίωση, πάθει δεν πάθει από θεομηνία και όχι απ τα ταμειακά διαθέσιμα του κράτους. ίσως εκεί είναι και η ένστασή τους ότι μπορεί κάποιος να εισφέρει για 10ετίες και όταν χρειαστεί να μην αποζημιώνεται.

sniper
01/02/2016, 19:16
ας σημειωθεί απλώς ότι οι αποζημιώσεις λόγω θεομηνιών δίνονται απ το ταμείο του ΕΛΓΑ στο οποίο κάθε αγρότης εισφέρει ετησίως, πάρει-δεν πάρει αποζημίωση, πάθει δεν πάθει από θεομηνία και όχι απ τα ταμειακά διαθέσιμα του κράτους. ίσως εκεί είναι και η ένστασή τους ότι μπορεί κάποιος να εισφέρει για 10ετίες και όταν χρειαστεί να μην αποζημιώνεται.

Ε και τι να κάνουμε, κι εμείς πληρώνουμε ΙΚΑ αλλά αν πάθουμε τίποτα πάμε σε ιδιωτικά ή στο 401 για να μην πεθάνουμε...

AUFGEBRACHT
01/02/2016, 19:37
+ ότι στη Μολδαβία άμα έχεις λ7 κάνεις ότι γουστάρεις να ουμ...
:cry:

Αν έχεις λεφτά κάνεις ΠΑΝΤΟΥ ό,τι γουστάρεις...

dimmie_72
01/02/2016, 19:47
Ε και τι να κάνουμε, κι εμείς πληρώνουμε ΙΚΑ αλλά αν πάθουμε τίποτα πάμε στο 401 για να μην πεθάνουμε...

και δρόμους θα είχατε αλλά βλέπεις οι ΜΟΜΑ σας ξύνιζαν... :bawl:

AUFGEBRACHT
01/02/2016, 19:55
Άκουγα τον Μπούτα προχθές να ζητάει 30-40 χιλιάρικα αφορολόγητο. ότι να΄ναι...

Πάντως καλά κρατιέται ακόμα για κάποιον που τα τελευταία 10+ χρόνια ανελλιπώς κάθε Δεκέμβρη δηλώνει πως πεινάει και η αγροτιά τελείωσε...

Υ.Γ. Αν αύριο μαζευτούν 50-60 νοματαίοι με μοτό και αποκλείσουν το κτήμα του Μπούτα και του κάθε Μπούτα επειδή (λέμε τώρα) βγαίνουν από τα χωράφια και γεμίζουν λάσπες το δρόμο με αποτέλεσμα να κινδυνεύουν οι δικυκλιστές, θα δείξει την ίδια κατανόηση που ζητάει από τους οδηγούς που δεν φταίνε σε τίποτα;

AUFGEBRACHT
01/02/2016, 19:59
και δρόμους θα είχατε αλλά βλέπεις οι ΜΟΜΑ σας ξύνιζαν... :bawl:

Μηδένα προ του Τσίπρα μακάριζε...
"Με τη συνδρομή της ΜΟΜΑ του Υπουργείου Εθνικής 'Αμυνας, προχωράει στο αμέσως επόμενο διάστημα, η εκτέλεση βασικών έργων υποδομής: στοιχειωδών έργων οδοποιίας, όπως διανοίξεις οδών, αποκαταστάσεις και αντικαταστάσεις οδοστρωμάτων με αντιολισθηρό τάπητα, για να μπορούν τα λεωφορεία και τα απορριμματοφόρα να εξυπηρετούν τους κατοίκους όλες τις μέρες του χρόνου - και όταν βρέχει και όταν χιονίζει. διαπλατύνσεις οδών και ό,τι άλλο είναι αναγκαίο και μας ζητήσει ο Δήμος, ώστε οι άνθρωποι που ζουν στο 'Ανω Πέραμα να αποκτήσουν τις βασικές προϋποθέσεις αξιοπρεπούς διαβίωσης."

http://www.efsyn.gr/arthro/desmi-metron-gia-perama-anakoinose-o-prothypoyrgos

sniper
01/02/2016, 20:06
Μηδένα προ του Τσίπρα μακάριζε...
"Με τη συνδρομή της ΜΟΜΑ του Υπουργείου Εθνικής 'Αμυνας, προχωράει στο αμέσως επόμενο διάστημα, η εκτέλεση βασικών έργων υποδομής: στοιχειωδών έργων οδοποιίας, όπως διανοίξεις οδών, αποκαταστάσεις και αντικαταστάσεις οδοστρωμάτων με αντιολισθηρό τάπητα, για να μπορούν τα λεωφορεία και τα απορριμματοφόρα να εξυπηρετούν τους κατοίκους όλες τις μέρες του χρόνου - και όταν βρέχει και όταν χιονίζει. διαπλατύνσεις οδών και ό,τι άλλο είναι αναγκαίο και μας ζητήσει ο Δήμος, ώστε οι άνθρωποι που ζουν στο 'Ανω Πέραμα να αποκτήσουν τις βασικές προϋποθέσεις αξιοπρεπούς διαβίωσης."

http://www.efsyn.gr/arthro/desmi-metron-gia-perama-anakoinose-o-prothypoyrgos

Δεν βλέπω κάτι κακό σ' αυτό. Το μόνο κακό είναι ότι οτιδήποτε άλλο δεν λειτούργησε ποτέ προς όφελος δικό μας...