PDA

View Full Version : HABEMUS PAPA(RIA)M 5



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20]

Bladerunner
17/02/2016, 12:38
Μου αρέσει πάντως πως όλοι γνωρίζουμε τα πάντα για όλους.

Αγροτική οικονομία, εμπόριο, υπηρεσίες, δημόσιο τομέα, τα πάντα όλα!

Αναρωτιέμαι από πού ενημερωνόμαστε και έχουμε τόσο σφαιρική άποψη...

byron
17/02/2016, 12:42
Δες το πάλι. δεν είπα αυτό.
Εξέφρασα την αντίθεσή μου στην μετατροπή μιας διαμαρτυρίας σε σύγκριση με τις απολαβές του καθενός στον κλάδο που ανήκει.
Στο κάτω-κάτω αφού σαρέσει γιατί δεν βγαίνεις και συ να το διεκδικήσεις;

Α, οκ...
Χειροβομβίδα κρότου-λάμψης ήταν δλδ.

GFawkes
17/02/2016, 12:43
Αφιερωση.....


https://www.youtube.com/watch?v=yuu9YH7_-T8

nickald
17/02/2016, 12:46
Μου αρέσει πάντως πως όλοι γνωρίζουμε τα πάντα για όλους.

Αγροτική οικονομία, εμπόριο, υπηρεσίες, δημόσιο τομέα, τα πάντα όλα!

Αναρωτιέμαι από πού ενημερωνόμαστε και έχουμε τόσο σφαιρική άποψη...


και προπονητικη σε πανω από 2 αθλήματα....

και μαστοριλικια σε πανω από 2 τυπους οχήματος....

και ειμαστε και ολη μερα στο μοτο.γρ.....

Ο ελληνας είναι αντικειμενο μελετης....

byron
17/02/2016, 12:53
Μου αρέσει πάντως πως όλοι γνωρίζουμε τα πάντα για όλους.

Αγροτική οικονομία, εμπόριο, υπηρεσίες, δημόσιο τομέα, τα πάντα όλα!

Αναρωτιέμαι από πού ενημερωνόμαστε και έχουμε τόσο σφαιρική άποψη...

Υπάρχει ένας πλουραλισμός απόψεων στο moto.gr ρε Blade. Υπάρχουν ενεργοί συμφορουμήτες από όλους τους κλάδους της παραγωγικής και μη οικονομίας που συμμετέχουν. :D
Φαντάσου να είμαστε λέει στο φόρουμ των BMW και να συζητάγαμε για τον ΦΠΑ στα Touratech. :lol:

stam2
17/02/2016, 12:54
γιατί πολύ απλά με το υπάρχον καθεστώς δεν μπορούν με τπτ να ανταγωνιστούν τον Ινδό και τον Κινέζο.

ενώ ο Αμερικάνος της Οκλαχόμα που δουλεύει με όλη του την οικογένεια στη φάρμα μπορεί?
https://www.youtube.com/watch?v=B4mkBxZp1vQ

απλά εδώ ο γιός είναι στην πλατεία στο καφενείο και αράζει, η κόρη "σπουδάζει" στην Αθήνα, και πάει λέγοντας....

Αν θες πήγαινε δες στο κοντινότερο παντοπωλείο σου πόσο πουλάνε το κιλό αυτά τα φρουτάκια, και μετά τσέκαρε επισης και την τιμή των αντίστοιχων βιολογικών...

Bladerunner
17/02/2016, 12:56
Υπάρχουν ενεργοί συμφορουμήτες από όλους τους κλάδους της παραγωγικής και μη οικονομίας που συμμετέχουν.

Αναλύουν όμως τις ιδιαιτερότητες όχι του δικού τους κλάδου, αλλά των ...άλλων!

byron
17/02/2016, 12:58
Αφιερωση.....


https://www.youtube.com/watch?v=yuu9YH7_-T8

Thanks.

Θυμήθηκα και την κουβέντα που είχα με τον skylaro, σχετικά με την έρευνα και τι έχουν κάνει οι Ευρωπαίοι για μας, και τι εμείς για αυτούς. :lol:

What have the Romans ever done for us (https://www.youtube.com/watch?v=ExWfh6sGyso)

byron
17/02/2016, 13:00
Αναλύουν όμως τις ιδιαιτερότητες όχι του δικού τους κλάδου, αλλά των ...άλλων!

Βασικά συζητάνε για τις συνέπειες των ιδιαιτεροτήτων των άλλων κλάδων, στην δική τους ζωή. :lol:

nicksior
17/02/2016, 13:01
Υπάρχει ένας πλουραλισμός απόψεων στο moto.gr ρε Blade. Υπάρχουν ενεργοί συμφορουμήτες από όλους τους κλάδους της παραγωγικής και μη οικονομίας που συμμετέχουν. :D
Φαντάσου να είμαστε λέει στο φόρουμ των BMW και να συζητάγαμε για τον ΦΠΑ στα Touratech. :lol:


Παθογένεια σύντροφε...
Παθογένεια!

dimmie_72
17/02/2016, 13:05
ενώ ο Αμερικάνος της Οκλαχόμα που δουλεύει με όλη του την οικογένεια στη φάρμα μπορεί?
https://www.youtube.com/watch?v=B4mkBxZp1vQ



καλά αυτόν δεν μπορεί να τον ανταγωνιστεί κανείς επειδή έχει άμεση πρόσβαση σε:
- δυναμικές αγορές
- μέσα παραγωγής
- κεφάλαια
- τεράστιες εκτάσεις γης
και το κυριότερο,
δεν υπόκειται σε περιορισμούς καμιάς ΕΕ η κρατικής πατερναλιστικής νόρμας.

dimmie_72
17/02/2016, 13:11
Α, οκ...
Χειροβομβίδα κρότου-λάμψης ήταν δλδ.

μπα, πιο πολύ προσπάθεια διαφοροποίησης από την καθεστηκυία μέθοδο αποπροσανατολισμού μέσω της αντιπαλότητας των κλάδων εργασίας και εργαζομένων...
αλλά μάλλον η διάβρωση είναι τελικά πολύ μεγάλη για να λειτουργήσει η μέθοδος.

stam2
17/02/2016, 13:19
καλά αυτόν δεν μπορεί να τον ανταγωνιστεί κανείς επειδή έχει άμεση πρόσβαση σε:
- δυναμικές αγορές
- μέσα παραγωγής
- κεφάλαια
- τεράστιες εκτάσεις γης
και το κυριότερο,
δεν υπόκειται σε περιορισμούς καμιάς ΕΕ η κρατικής πατερναλιστικής νόρμας.

-στις δυναμικές αγορές περιλαμβάνεται προφανώς και η οδός Ερμού στην οποία μπορείς να βρεις προϊόντα τους έτσι...? και μάλλον είμαστε πολύ δυναμική αγορά αφού δεν ασχολούμαστε με την παραγωγή...
-είμαι σίγουρος τα john deer, και τα κλιματιζόμενα lamborghini είναι αγνωστα στην αγροτιά μας, βλέπεις δεν είχαμε αγροτική τράπεζα να τους εξοπλίσει με δάνεια ανεπιστρεπτι... γνωρίζουν βεβαια από γρήγορα γκάζια κλπ, διπλοκάμπινα τουρμπάτα κλπ...
-κεφάλαια... χμμ... έχεις δίκιο, μάλλον τα κουτά αμερικανάκια δεν παίξανε πολύ χρηματιστήριο...
-οι εκτάσεις γης ανάλογα με το τι θες να βγάλεις, πόσο ποιοτικό θα είναι, πού θα το πουλήσεις ίσως να μην παίζουν και τον πρώτο ρόλο... αν και από παρατημένες καλλιεργήσιμες γαιές δεν έχουμε έλλειψη... μια βόλτα στην επαρχία μιλάει μόνη της.
-η ΚΑΠ δεν περιορίζει σε εναλλακτικές καλλιέργειες ή βιολογικές, αντιθέτως έχει και προγράμματα στήριξης (μέχρι πρότινος).

αν μιλήσουμε κρατική ευθύνη εκεί ναι, αναφέρθηκα πριν ότι υπάρχει και είναι τεράστια. Όπως ας πούμε για το γαϊδουρινό γάλα το οποίο κοστίζει χρυσάφι και η ελληνική πολιτεία δεν του έχει βγάλει ούτε κωδικό ώστε να μπορεί να πωλείται ελεύθερα, με αποτέλεσμα να φεύγει όλο εξωτερικό. Αλλά δεν βλέπω κανέναν αγροτη στα μπλόκα να διαμαρτύρεται για τέτοια θέματα...

edit: και για να το διευκρινίσω, δεν υπάρχει καμμία αντιπαλότητα από εμένα για την αγροτική τάξη. Αντιθέτως επιθυμώ την ευημερία τους και την ανάπτυξή τους, διότι μόνο έτσι δεν θα αναγκάζομαι να τρώω λεμόνια αργεντινής και κάπαρη τουρκίας (μηχέσω). Αλλά ως μισθωτός δεν μπορώ να κάνω κάτι καλύτερο για να αλλάξω τις συνθήκες της δικής μου ή της δικής τους δουλειάς, όμως θεωρώ ότι πρέπει όλοι να συμβάλλουμε όπως μπορούμε στο να στραφεί η παραγωγή προς τη σωστή κατεύθυνση....

byron
17/02/2016, 13:35
καμιάς ΕΕ η κρατικής πατερναλιστικής νόρμας.


μπα, πιο πολύ προσπάθεια διαφοροποίησης από την καθεστηκυία μέθοδο αποπροσανατολισμού μέσω της αντιπαλότητας των κλάδων εργασίας και εργαζομένων...


Σύντροφε Kουτσούμπα, βγες απο το account του dimmie_72...:lol:


Πέραν της πλάκας, θεωρώ ως ιδεολογήματα τα περί χειραγώγησης της εργατικής τάξης, και της υποτιθέμενης προσπάθειας συγκαλύψης του εκμεταλλευτικού συστήματος που προσπαθεί να κρατήσει τους εργαζόμενους μακριά από τις συνθήκες διαμόρφωσης της ταξικής τους συνείδησης.

Δεν νομίζω και ποτέ στην ιστορία, να υπήρχε σύμπνοια διεκδικήσεων των διαφόρων κλάδων πέραν του αρχικού ενθουσιασμού που προκαλεί το γιούργια προς "ένα καλύτερο αύριο" (οπου μετά από λίγο θα περιοριστεί στα μικροσυμφέροντα της ομάδας του).

Και εδώ που τα λέμε, σύμπνοια δεν υπήρχε ακόμα και σε περιόδους εθνικών καταστροφών, πόσο μάλλον σε περιόδους οικονομικών διεκδικήσεων...

Cpt. Haddock
17/02/2016, 13:37
Μη γκρινιαζετε. Κι εδω τα ίδια συμβαινουν, κυριως με τη ζωωπαραγωγη.

Σημερα έχει μπλοκο σε ολον τον περιφερειακο της Ρεν, ρυμουλκες αδειαζουν κοπρια κλπ (μιλαμε για χιλιαδες αγελαδες, οποτε καταλαβαινετε :lol: )

Επισης εχει σε διαφορα σημεια "επιχειρηση σαλιγγαρι", οπου κινουνται με τρακτερ σε ιλιγγιωδεις ταχυτητες :lol:

Εδω έχουν αλλα θεματα βεβαια, κυριως οτι οι μεγαλες μοναδες καταπινουν ολες τις μικρες εκμεταλλευσεις (αληθες). Ειχαμε και στιγμες δοξας, μια και η οικογενεια του "πεθερου" εμφανιστηκε σε τηλεόραση και ραδιοφωνο. Ευτυχως δεν ημουν εκει το ΣΚ, να με πιασει η καμερα να φτυαριζω σανό και να έχουμε "ηρθαν οι ξενοι και μας παιρνουν τις δουλειες" :p

dimmie_72
17/02/2016, 13:40
Όπως ας πούμε για το γαϊδουρινό γάλα το οποίο κοστίζει χρυσάφι και η ελληνική πολιτεία δεν του έχει βγάλει ούτε κωδικό ώστε να μπορεί να πωλείται ελεύθερα, με αποτέλεσμα να φεύγει όλο εξωτερικό. Αλλά δεν βλέπω κανέναν αγροτη στα μπλόκα να διαμαρτύρεται για τέτοια θέματα...

για το γαϊδουρινό γάλα δεν ξέρω.

Αυτό που ξέρω είναι ότι όσοι προσπάθησαν με νέα προϊόντα να εισέλθουν σε αγορές που παραδοσιακά ήδη κατέχονται, ανάλωσαν τα κεφάλαιά τους σε διεθνείς εκθέσεις, σε μελέτες εδάφους και δαπάνες promotion μένοντας στον άσσο.
Ωραία η καινοτομία αλλά το δύσκολο και κοστοβόρο κομμάτι είναι να βρεις την αγορά και δυστυχώς πρέπει να προηγηθεί. Μακάρι αυτές οι αγορές να περιορίζονταν σε μια Ερμού. Ακόμη και ο Korres και η Apivita παραδοσιακοί αγοραστές βοτάνων έχουν κλειστές τις πόρτες σε όσους απευθύνθηκαν εκεί με προτάσεις συμβολαιακής γεωργίας.

dimmie_72
17/02/2016, 13:44
Σύντροφε Kουτσούμπα, βγες απο το account του dimmie_72...:lol:


Πέραν της πλάκας, θεωρώ ως ιδεολογήματα τα περί χειραγώγησης της εργατικής τάξης, και της υποτιθέμενης προσπάθειας συγκαλύψης του εκμεταλλευτικού συστήματος που προσπαθεί να κρατήσει τους εργαζόμενους μακριά από τις συνθήκες διαμόρφωσης της ταξικής τους συνείδησης.

Δεν νομίζω και ποτέ στην ιστορία, να υπήρχε σύμπνοια διεκδικήσεων των διαφόρων κλάδων πέραν του αρχικού ενθουσιασμού που προκαλεί το γιούργια προς "ένα καλύτερο αύριο" (οπου μετά από λίγο θα περιοριστεί στα μικροσυμφέροντα της ομάδας του).

Και εδώ που τα λέμε, σύμπνοια δεν υπήρχε ακόμα και σε περιόδους εθνικών καταστροφών, πόσο μάλλον σε περιόδους οικονομικών διεκδικήσεων...

Μπορούμε να το χοντρύνουμε άνετα τότε και να αναλύσουμε πόσες από τις ατομικές εισφορές η τα δάνεια πήγαν στις ανακεφαλαιοποιήσεις και χρηματοδότησαν εκούσιες-ακούσιες εξόδους υπαλλήλων τραπεζών απ το σύστημα... :lol:

pipe_smoker
17/02/2016, 13:50
352386



Μόνο έτσι θα σου απευθύνω το λόγο από δω και στο εξής:tooth:

byron
17/02/2016, 13:55
Μπορούμε να το χοντρύνουμε άνετα τότε και να αναλύσουμε πόσες από τις ατομικές εισφορές η τα δάνεια πήγαν στις ανακεφαλαιοποιήσεις και χρηματοδότησαν εκούσιες-ακούσιες εξόδους υπαλλήλων τραπεζών απ το σύστημα... :lol:

Μωρέ να το χοντρύνουμε αν και βαριέμαι τα ίδια και τα ίδια, αλλά σε ποιά πλευρά είσαι να ξέρω. Των ΔΥ, της αγροτιάς ή του Ελ.Επαγγ.?
Κατά καιρούς έχεις βάλει διάφορα καπέλα, οπότε υπάρχει μια κάποια σύγχυσις. :lol:

byron
17/02/2016, 13:58
352386



Μόνο έτσι θα σου απευθύνω το λόγο από δω και στο εξής:tooth:


Ευχαριστώ ρε pipe. Το να καταφεύγω στις ρήσεις του ουράνιου μαλάκα, είναι μια διέξοδος, μια αστρική βαλβίδα ασφαλείας. :beer:

dimmie_72
17/02/2016, 13:58
Μωρέ να το χοντρύνουμε αν και βαριέμαι τα ίδια και τα ίδια, αλλά σε ποιά πλευρά είσαι να ξέρω. Των ΔΥ, της αγροτιάς ή του Ελ.Επαγγ.?
Κατά καιρούς έχεις βάλει διάφορα καπέλα, οπότε υπάρχει μια κάποια σύγχυσις. :lol:

αφού λοιπόν κοντεύουμε να γίνουμε φιλαράκια, θα θυμάσαι πόσο πολύ αντιπαθώ την προσωποποίηση των θέσεων και την ταμπελοποίηση :beer:

skylaros
17/02/2016, 14:00
Thanks.

Θυμήθηκα και την κουβέντα που είχα με τον skylaro, σχετικά με την έρευνα και τι έχουν κάνει οι Ευρωπαίοι για μας, και τι εμείς για αυτούς. :lol:

Από την άλλη...
What have the Romans ever done for us (https://www.youtube.com/watch?v=ExWfh6sGyso)


Για να είμαστε ειλικρινείς δε συζητάνε, αλλά συζητάς μαζί τους ;) Είμαι σίγουρος πως έχεις τα περισσότερα ποσταρίσματα σε αυτό το θέμα. Για να γίνω και κακός λοιπόν απορώ που βρίσκεις χρόνο μιας που δουλεύεις τρεις φορές περισσότερο από κάθε αγρότη. Μη το πάρεις προσωπικά όμως δεν είναι αυτός ο σκοπός μου. Σίγουρα δουλεύεις πολύ παραπάνω από εμένα.

Επίσης η κουβέντα μας πριν καμιά βδομάδα, δεν είχε να κάνει με το τι οι Ευρωπαίοι έχουν κάνει για εμάς και τι εμείς γι'αυτούς αλλά για την παρουσίαση ενός ερωτηματολογίου που αφορούσε μια "ασάφεια" όπως ο ίδιος ο Μοσχονάς λέει στην εισαγωγή του.



ενώ ο Αμερικάνος της Οκλαχόμα που δουλεύει με όλη του την οικογένεια στη φάρμα μπορεί?
https://www.youtube.com/watch?v=B4mkBxZp1vQ

απλά εδώ ο γιός είναι στην πλατεία στο καφενείο και αράζει, η κόρη "σπουδάζει" στην Αθήνα, και πάει λέγοντας....

Αν θες πήγαινε δες στο κοντινότερο παντοπωλείο σου πόσο πουλάνε το κιλό αυτά τα φρουτάκια, και μετά τσέκαρε επισης και την τιμή των αντίστοιχων βιολογικών...

Όποιος προσπάθησε να βάλει μύρτιλλο και να κονομήσει ζήτω που κάηκε... Κάνουμε αμάν να σταματήσουν να ρίχνουν νίτρα με τα τσουβάλια σε τόσες καλλιέργειες... Δε μπορείς σαν χώρα λόγω κλίματος να έχεις την παραγωγή της Αμερικής και του Καναδά σε μύρτιλλα. Θα μπορούσες όμως ίσως να έχεις συγκεκριμένες ποικιλίες σε διάφορες περιοχές της χώρας (διαφορετικές μεταξύ τους) να έβγαζες πολύ μικρές ποσότητες που να τις πούλαγες χρυσάφι ΑΝ είχες κρατική υποστήριξη.


Τέλος πάντων, με έχετε κάνει να προσπαθώ να μπω στα παπούτσια σας εδώ και κάποιους μήνες και να απαντάω στη λογική που γράφετε αλλά υποστηρίζοντας τις πιο αδύναμες οικονομικά τάξεις όσο και αν δε το παραδέχεστε, πράγμα που δε το έχω. Να το κάνω λιανά στα π@πάρια μου για τον συνταξιούχο, για τον αγρότη, για τον εργαζόμενο, για τον άνεργο, στην τελική εγώ επιθυμώ την επιτάχυνση της εξαθλίωσης, της ανισότητας, της φθοράς που θα οδηγήσει στη ρήξη με κάθε στερεότυπο αυτής της κοινωνίας. Αλλά ρε μπαγάσηδες μερικοί δε παίζεστε ! :p

byron
17/02/2016, 14:02
αφού λοιπόν κοντεύουμε να γίνουμε φιλαράκια, θα θυμάσαι πόσο πολύ αντιπαθώ την προσωποποίηση των θέσεων και την ταμπελοποίηση :beer:

πράγμα αδύνατον (όπως γνωρίζεις) για κατόχους aprilia που είναι αντιμέτωποι καθημερινά με την κοινωνική απαξίωση και την προκατάληψη των ιαπώνων. :lol:

skylaros
17/02/2016, 14:05
πράγμα αδύνατον (όπως γνωρίζεις) για κατόχους aprilia που είναι αντιμέτωποι καθημερινά με την κοινωνική απαξίωση και την προκατάληψη των ιαπώνων. :lol:

Γι'αυτό το κάνεις αφού! Για να τη σπας στον κόσμο, ακόμα και aprilia γι'αυτό θα πήρες ! :p

pipe_smoker
17/02/2016, 14:05
Ευχαριστώ ρε pipe. Το να καταφεύγω στις ρήσεις του ουράνιου μαλάκα, είναι μια διέξοδος, μια αστρική βαλβίδα ασφαλείας. :beer:

Ξεκόλλα μωρέ και ηρέμησε.

Χάνεις μέχρι και το χιούμορ σου.

Λες και σου τρώω εγώ (ή κανάς άλλος από δω μέσα) το ψωμί απ'το τραπέζι.

Ώχου.

MG-KTiNoS
17/02/2016, 14:07
Ξεκόλλα μωρέ και ηρέμησε.

Χάνεις μέχρι και το χιούμορ σου.

Λες και σου τρώω εγώ (ή κανάς άλλος από δω μέσα) το ψωμί απ'το τραπέζι.

Ώχου.

Θέλει δε θέλει σε μένα θα ρθει μια μέρα για φυτικό....
:cool:

Το πετρωμένο φυγήν αδύνατο...

pipe_smoker
17/02/2016, 14:08
Θέλει δε θέλει σε μένα θα ρθει μια μέρα για φυτικό....
:cool:

Το πετρωμένο φυγήν αδύνατο...

Ρε άσε τα φυτικά και τα υποκατάστατα.
Από το καλό θέλουμε:smokin:

Panos76
17/02/2016, 14:10
Ρε άσε τα φυτικά και τα υποκατάστατα.
Από το καλό θέλουμε:smokin:

Μόλις έδωσες τη λύση για την οικονομία της χώρας. :)

skylaros
17/02/2016, 14:11
Ρε άσε τα φυτικά και τα υποκατάστατα.
Από το καλό θέλουμε:smokin:

Από αυτή την ηλικία? :p

byron
17/02/2016, 14:12
Για να είμαστε ειλικρινείς δε συζητάνε, αλλά συζητάς μαζί τους ;) Είμαι σίγουρος πως έχεις τα περισσότερα ποσταρίσματα σε αυτό το θέμα. Για να γίνω και κακός λοιπόν απορώ που βρίσκεις χρόνο μιας που δουλεύεις τρεις φορές περισσότερο από κάθε αγρότη. Μη το πάρεις προσωπικά όμως δεν είναι αυτός ο σκοπός μου. Σίγουρα δουλεύεις πολύ παραπάνω από εμένα.


Αυτά τα disclaimer με πεθαίνουν...
"Ξέρεις, είσαι πολύ μαλάκας, αλλά μην το πάρεις προσωπικά" :lol:

ΥΓ. H δουλειά μου δεν έχει ωράριο, για να σου λύσω την απορία. Κάποιες ώρες είναι φορτωμένες, κάποιες όχι, κάποιες μέρες έχω άδεια, κάποιες το κωλοβαράω, κάποιες μέρες μπορεί να κάνω δουλειά νύχτα. Και κάνεις λάθος για το ποιός έχει περισσότερα ποστ. Με τα σημερινά (που έχω γράψει ένα σκασμό), είμαι 3ος και καταιδρωμένος.

dimmie_72
17/02/2016, 14:13
πράγμα αδύνατον (όπως γνωρίζεις) για κατόχους aprilia που είναι αντιμέτωποι καθημερινά με την κοινωνική απαξίωση και την προκατάληψη των ιαπώνων. :lol:

352388

μα δεν είπαμε όχι ταμπελοποίηση; :bawl:

byron
17/02/2016, 14:24
Γι'αυτό το κάνεις αφού! Για να τη σπας στον κόσμο, ακόμα και aprilia γι'αυτό θα πήρες ! :p

Κάνεις μεγάλο λάθος.


Ξεκόλλα μωρέ και ηρέμησε.

Χάνεις μέχρι και το χιούμορ σου.

Λες και σου τρώω εγώ (ή κανάς άλλος από δω μέσα) το ψωμί απ'το τραπέζι.

Ώχου.

Ε? ποιός σου είπε οτι έχω χάσει το χιούμορ μου? Μια χαρά είμαι, λάθος κάνεις. Μάλλον κάτι έχασα ή το παρακανα, οπότε γυρνάω στη σπηλιά μου.


Θέλει δε θέλει σε μένα θα ρθει μια μέρα για φυτικό....
:cool:

Το πετρωμένο φυγήν αδύνατο...

MG....φουσκωτό και αβύθιστο θα το κάνω καλύτερα, παρά να τα χώνω σε ματζούνια. :ninja:

link deleted by sniper

MG-KTiNoS
17/02/2016, 14:25
MG φουσκωτό και αβύθιστο θα το κάνω καλύτερα, παρά να τα χώνω σε ματζούνια. :ninja:

υπάρχει και μια τρόμπα που το φουσκώνει αν θες....
:D

Pan (dvs)
17/02/2016, 14:28
Σε ολες τις κουβεντες που ακουω γυρω μου,ο καθε κλαδος κοιταζει μονο τα δικα του κεκτημενα και μονο πως θα γλυτωσει αυτος το πηδημα.Τωρα τον αν ξεσκισουνε τον διπλανο καρφακι δεν του καιγεται.Αυτο κανουνε και οι αγροτες...σου λεει ας γλυτωσω εγω παρτα απο τον αλλον.Ο αλλος με τη σειρα του κοιταζει να γλυτωσει και αυτος και ας γδαρουνε τον επομενο.

Το κακο ειναι οτι απο τη μια ο επομενος πλεον δεν υπαρχει και απο την αλλη σταματησανε να δανειζουνε την παχια αγελαδα,που στα δυσκολα εβγαζε τσουβαλια με ευρω και τα μοιραζε δεξια και αριστερα.

Απο τη στιγμη που σταματησε η αγελαδα να κατεβαζει γαλα πρεπει να βρουμε εναν τροπο να επιβιωσουμε και να παμε παρακατω.Δυστυχως δεν θα εχει επιτυχια αν ο καθενας το προσπαθησει μονος του,ητε σαν ατομο ,ητε σαν επαγγελματικος χωρος.

Αν δεν βαλουμε πλατη ολοι μας και αν δεν αναλαβουμε το μεριδιο που μας αναλογει,σκατα επανεκινηση της οικονομιας θα δουμε.Αν ο αγροτης,ο δικηγορος,ο δημοσιος υπαλληλος,η ο ελευθερος επαγγελματιας δεν κατανοησει οτι,οτι γλυτωσει αυτος τωρα θα το βρουνε μπροστα τα παιδια του,προκοπη δεν κανουμε.Αν δεν βαλουμε ολοι το ΕΓΩ στον κ@λο μας και παλι προκοπη δεν κανουμε.

Πρεπει να γινει σημαια μας το ΕΜΕΙΣ σε ολους τους χωρους.Καθε φορα που απαιτουμε κατι και χτυπιομαστε απο κατω σαν πιτσιρικια που τους πηρανε το γλυφιτζουρι απο το χερι,πρεπει να αναρωτιομαστε αν με τις πραξεις μας θα εχουμε γλυφιτζουρι και την επομενη.

Αυτο που γινεται με τους αγροτες,αλλα και με αλλους επαγγελματιες,θα επρεπε να γινει σταδιακα σε βαθος πενταετιας.Τα εχω ξεκαθαρισει αρκετα χρονια πριν στο μυαλο μου,ολοι πρεπει να φορολογουμαστε με τον ιδιο τροπο και τελος.Δεν ξερω αν τους φορολογει πολυ η λιγο,δικαια η αδικα.Αυτο που ξερω ειναι οτι ολα αυτα θα επρεπε να γινουνε σε μια περιοδο πενταετιας ,λεω,για να υπαρξει ο αναλογος χρονος προσαρμογης.

Το κακο ειναι οτι με τις αποτυχημενες κινησεις των ακομη πιο αποτυχημενων πολιτικων μας,αυτο δεν εγινε και τωρα λουζομαστε ολοι ,τους καρπους της ανικανοτητας τους.

Επισης πολλοι απο εμας το βλεπουνε εκδικητικα.Τοσα χρονια περνατε επιδοτησεις,κλεβατε το κρατος κλπ,κλπ,καλα σας κανει.Διαφωνω με αυτη τη λογικη.Λαθος λογικη ΕΙΔΙΚΑ για μηχανοβιους.Ξερουμε καλυτερα απο τον καθενα οτι πρεπει να κοιταμε εκει που θελουμε να παμε.Αν κοιταμε πισω τουμπα θα φαμε.Αν κοιταξουμε μπροστα,μπροστα θα παμε,τοσο απλα ειναι τα πραγματα.

Ξερουμε ολοι,ακομη και οι αγροτες οτι τελειωσανε τα ψεματα.Κλεισουνε δεν κλεισουνε τους δρομους αυτη τη φορα θα ματωσουν.Οποτε ας τους ανοιξουνε να τελειωνουμε...

byron
17/02/2016, 14:40
link deleted by sniper

Πσσσσςςςς
Γαμώ τις παρεμβάσεις ρε συ...
Ξύρισες ένα ιατρικό video με 30.000.000+ views.

Τεσπα, τα λέμε άλλη ώρα.

dimmie_72
17/02/2016, 14:42
Να το κάνω λιανά στα π@πάρια μου για τον συνταξιούχο, για τον αγρότη, για τον εργαζόμενο, για τον άνεργο, στην τελική εγώ επιθυμώ την επιτάχυνση της εξαθλίωσης, της ανισότητας, της φθοράς που θα οδηγήσει στη ρήξη με κάθε στερεότυπο αυτής της κοινωνίας. Αλλά ρε μπαγάσηδες μερικοί δε παίζεστε ! :p


Λειτουργεί διαχρονικά! Τους Γιαπωνέζους στρατιώτες φύλακες στα στρατόπεδα αιχμαλώτων στα νησιά του Ειρηνικού τους αφήνανε εξαθλιωμένους με 1,5 κούπα λαπά τη μέρα γιατί αποδεδειγμένα μαυτό τον τρόπο γινόντουσαν πιο βάναυσοι προς τους αιχμαλώτους. :D

MG-KTiNoS
17/02/2016, 14:49
Σε ολες τις κουβεντες που ακουω γυρω μου,ο καθε κλαδος κοιταζει μονο τα δικα του κεκτημενα και μονο πως θα γλυτωσει αυτος το πηδημα.Τωρα τον αν ξεσκισουνε τον διπλανο καρφακι δεν του καιγεται.

Και η πλάκα ξέρεις ποιά είναι?
Ότι νομίζουν πως θα δουλευουν ΜΟΝΟ αυτοί!
Έχει στεγνώση ο κόΖμος από λεφτά και αυτοί τα χαβά τους
Κέρδη, επεκτάσεις, ανάπτυξη
Σε μια αγωρά χωρίς λεφτα.
Μόνο που
ή δουλευουν όλοι
ή πεθαίνουν όλοι
ΝΟΜΟΣ

Δεινόσαυρος
17/02/2016, 15:44
και να ξέρω πως θα πάρω στην καλύτερη το 60% του συνόλου των εισφορών που θα πληρώνω για 40 χρόνια...θα νοιώσω και τύψεις επειδή δεν γουστάρω να συμπληρώνω το εισόδημα κοινωνικών ομάδων που έχουν δουλέψει το 1/3 από όσο έχω γαμηθεί εγώ?

Κάνουμε πλάκα?

Με άλλα λόγια, δλδ: «Να ψοφίσει η κατσίκα του γείτωνα.» , έτσι; :evil:

Σαν να καλλιεργείς την πολιτική της ζήλειας, "the politics of envy", που έλεγε και η μακαρίτισσα, η μεγάλη Thatcher, μου φαίνεται. Αντί να λες και ευχαριστώ που σου δίνεται η ευκαιρία! Ξέρεις πόσοι στον κόσμο θα δίναν το δεξί τους χέρι να είχαν δουλειά σαν τη δική σου, να κάλυπταν τις κοινωνικές ομάδες που λες;

Και στην τελική, οι «νεοφιλ» δεν είναι που λένε - ελευθερία έχουμε, αν δεν σου αρέσουν οι συνθήκες εργασίας παραιτήσου και βρες αλλού δουλεια, που να μην στηρίζει τους χαραμοφάηδες. Καστανάς, π.χ.

GFawkes
17/02/2016, 16:26
Με άλλα λόγια, δλδ: «Να ψοφίσει η κατσίκα του γείτωνα.» , έτσι; :evil:

Σαν να καλλιεργείς την πολιτική της ζήλειας, "the politics of envy", που έλεγε και η μακαρίτισσα, η μεγάλη Thatcher, μου φαίνεται. Αντί να λες και ευχαριστώ που σου δίνεται η ευκαιρία! Ξέρεις πόσοι στον κόσμο θα δίναν το δεξί τους χέρι να είχαν δουλειά σαν τη δική σου, να κάλυπταν τις κοινωνικές ομάδες που λες;

Και στην τελική, οι «νεοφιλ» δεν είναι που λένε - ελευθερία έχουμε, αν δεν σου αρέσουν οι συνθήκες εργασίας παραιτήσου και βρες αλλού δουλεια, που να μην στηρίζει τους χαραμοφάηδες. Καστανάς, π.χ.

Την ευκαιρια της καθε δουλειας, την φτιαχνεις μονος σου με τον κοπο κ τις επιλογες σου....

Εισαι λαθος στο σχολιο σου....

byron
17/02/2016, 16:38
Με άλλα λόγια, δλδ: «Να ψοφίσει η κατσίκα του γείτωνα.» , έτσι; :evil:

Σαν να καλλιεργείς την πολιτική της ζήλειας, "the politics of envy", που έλεγε και η μακαρίτισσα, η μεγάλη Thatcher, μου φαίνεται. Αντί να λες και ευχαριστώ που σου δίνεται η ευκαιρία! Ξέρεις πόσοι στον κόσμο θα δίναν το δεξί τους χέρι να είχαν δουλειά σαν τη δική σου, να κάλυπταν τις κοινωνικές ομάδες που λες;

Και στην τελική, οι «νεοφιλ» δεν είναι που λένε - ελευθερία έχουμε, αν δεν σου αρέσουν οι συνθήκες εργασίας παραιτήσου και βρες αλλού δουλεια, που να μην στηρίζει τους χαραμοφάηδες. Καστανάς, π.χ.

Πολύ στο προσωπικό έχει γυρίσει ή μου φαίνεται?

Δεινόσαυρε, εγώ μπορεί να γκρινιάζω δίκαια ή άδικα για αυτά που θεωρώ πως δυσανάλογα μου αναλογούν, επειδή είμαι μέρος του παιχνιδιού.
Ασε, εκ του ασφαλούς ευαίσθητοποιημένος και τυλιγμένος στην σημαία της αλληλεγγύης να γράφω δακρύβρεχτα ποστάκια που χύνουν δάκρυα πάνω απ΄τις κοινωνικές ανισότητες και ταυτόχρονα να κράζω με την προσχηματική δικαιολογία του αμοραλισμού "Πόσο μαλάκας είσαι για να κλείνεις τα μάτια στην κοινωνική τραγωδία;" τους άλλους, αν ήθελα θα έπαιζα και εγώ. Είναι viral στην χώρα που ζω.

Αντί να το παίζεις μπάτσος της ηθικής στα φόρα, δεν μας λες και ποιά είναι η δική σου συνεισφορά στο ελληνικό μπάχαλο εκεί απ΄το Ηνωμένο Βασίλειο που ζεις και εργάζεσαι?

Δεινόσαυρος
17/02/2016, 16:43
Την ευκαιρια της καθε δουλειας, την φτιαχνεις μονος σου με τον κοπο κ τις επιλογες σου....

Εισαι λαθος στο σχολιο σου....

Το ίδιο με εσένα λέω, πού είμαι λάθος;;

Μόνος σου φτιάχνεις την κάθε ευκαιρία, δεν κάθεσαι να κλαίγεσαι ότι ο άλλος στο άλλο ταμείο πληρώνει λιγότερα.
Κι αυτός, με τον κόπο του και τις επιλογές του (κυρίως) τα κατάφερε να πληρώνει λιγότερα. Κι αν εσύ δεν καταλαβαίνεις πώς τα κατάφερε, προσπάθησε να καταλάβεις, και μετά να καταβάλεις κι εσύ τις δυνάμεις σου να πετύχεις ο,τι πέτυχε κι αυτός. Όχι να τα θέλουμε όλα έτοιμα...

Ποιος ο λόγος να τον μεμφθούμε τον άλλον; Η «πολιτική του φθόνου» είναι καρκίνος της κοινωνίας όπως έλεγε και η αείμνηστη Thatcher!

byron
17/02/2016, 16:49
Η «πολιτική του φθόνου» είναι καρκίνος της κοινωνίας όπως έλεγε και η αείμνηστη Thatcher!

Ε, διάβασε αυτό που έγραψες παραπάνω για την δουλειά μου, και ξαναπες μου ποιός κάνει κέφι την πολιτική του φθόνου που έλεγε η αείμνηστη.

Δεινόσαυρος
17/02/2016, 16:51
Πολύ στο προσωπικό έχει γυρίσει ή μου φαίνεται?
Σου φαίνεται. Απλό σχόλιο είναι, παρατηρώντας την συζήτηση. Σιγά μην γίνω «ηθικός μπάτσος», τώρα στα γεράματά μου! :D

Ερώτηση γενική ήταν, και κανείς δεν σε αναγκάζει να απαντάς αν δεν θες.


ποιά είναι η δική σου συνεισφορά στο ελληνικό μπάχαλο εκεί απ΄το Ηνωμένο Βασίλειο που ζεις και εργάζεσαι?
Ένθερμος παρατηρητής, όσο γίνεται πιο εξ αποστάσεως.
Κατ τα άλλα μην τα παίρνεις στο κούτελο, εξάσκηση στο γραπτό λόγο κάνω, να μην ξεχνάω το Ελληνικά μου, και καταλήξω αγράμματος ρε παιδί μ'.

Δεινόσαυρος
17/02/2016, 16:55
Ε, διάβασε αυτό που έγραψες παραπάνω για την δουλειά μου, και ξαναπες μου ποιός κάνει κέφι την πολιτική του φθόνου που έλεγε η αείμνηστη.

Έ, ο καθένας τον Θατσερισμό όπως τον κατάλαβε...

Πάντως εγώ δεν αντελήφθην πουθενά να έλεγε η Θάτσερ να τσαντίζεσαι γιατί κάποιος άλλος πέτυχε καλύτερο deal από εσένα.

sniper
17/02/2016, 16:57
..
Μόνος σου φτιάχνεις την κάθε ευκαιρία, δεν κάθεσαι να κλαίγεσαι ότι ο άλλος στο άλλο ταμείο πληρώνει λιγότερα.
Κι αυτός, με τον κόπο του και τις επιλογές του (κυρίως) τα κατάφερε να πληρώνει λιγότερα. Κι αν εσύ δεν καταλαβαίνεις πώς τα κατάφερε, προσπάθησε να καταλάβεις, και μετά να καταβάλεις κι εσύ τις δυνάμεις σου να πετύχεις ο,τι πέτυχε κι αυτός. Όχι να τα θέλουμε όλα έτοιμα...

...

Kαι πως θα υπάρχει εκείνο το κοινωνικό κράτος που αναζητάς κάτι ποστ πιο πάνω;

Γιατί αν σταματήσουν να εισπράττουν τα ταμεία αυτα που δίνουμε (όσοι έχουμε το "προνόμιο" να δουλεύουμε ακόμα - και να τ' ακούμε κιόλας), οι συντάξεις των 380€ θα είναι αυτοκρατορικές.

Δεινόσαυρος
17/02/2016, 17:05
Να σταματήσουν να εισπράττουν τα ταμεία αυτα που δίνετε ;;;;

Είπα κάπου τέτοιο πράγμα;;;;;; Really???
Μνήσθητί μου, Κύριε, και δεν έχει και emoji για σταυροκώπημα.....

Τέσπα, το αφήνω... καλή καρδια...

skylaros
17/02/2016, 17:17
Kαι πως θα υπάρχει εκείνο το κοινωνικό κράτος που αναζητάς κάτι ποστ πιο πάνω;

Γιατί αν σταματήσουν να εισπράττουν τα ταμεία αυτα που δίνουμε (όσοι έχουμε το "προνόμιο" να δουλεύουμε ακόμα - και να τ' ακούμε κιόλας), οι συντάξεις των 380€ θα είναι αυτοκρατορικές.

Τρολλάρει προφανώς για να δείξει ότι αρκετοί μιλάμε με δύο μέτρα και δύο σταθμά.

RaGe_Raptor
17/02/2016, 17:36
Μνήσθητί μου, Κύριε, και δεν έχει και emoji για σταυροκώόπημα.....


REALLY???
κι αυτό εδώ τί είναι?
:eleison:

χρειάζεσαι εΚΣάσκηση στην ορθογραφία
spamaki...... :giggle:

byron
17/02/2016, 18:45
Να σταματήσουν να εισπράττουν τα ταμεία αυτα που δίνετε ;;;;

Είπα κάπου τέτοιο πράγμα;;;;;; Really???
Μνήσθητί μου, Κύριε, και δεν έχει και emoji για σταυροκώπημα.....

Τέσπα, το αφήνω... καλή καρδια...

Μάλλον αναφέρεται στην θεωρία σου για κατάργηση νομίσματος, φόρων κλπ που είχες πει κάποιες σελίδες πριν.

Ενδιαφέρουσα ακούγεται, και παραμένω περίεργος.

buckley
17/02/2016, 18:55
Έ, ο καθένας τον Θατσερισμό όπως τον κατάλαβε...

Πάντως εγώ δεν αντελήφθην πουθενά να έλεγε η Θάτσερ να τσαντίζεσαι γιατί κάποιος άλλος πέτυχε καλύτερο deal από εσένα.

Ti είπες τώρα ρε φίλε...

GFawkes
17/02/2016, 19:28
Λαπαβιτσα

Βγες απ το προφιλ του δεινοσαυρου....

Υ.Γ.

Το ντηλ που λες ...που ο "αλλος" δινει λιγοτερα, ειναι κατω απ το τραπεζι κ ανεντιμο.....να το κανω κ εγω;

byron
17/02/2016, 19:36
Λαπαβιτσα

Βγες απ το προφιλ του δεινοσαυρου....

Υ.Γ.

Το ντηλ που λες ...που ο "αλλος" δινει λιγοτερα, ειναι κατω απ το τραπεζι κ ανεντιμο.....να το κανω κ εγω;

Όχι, γιατί έτσι θα εύχεσαι να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα...

taisteal
17/02/2016, 19:38
Τι ομορφα...
Μικροι που ημασταν μια φορα κι ενα καιρο,μας ελεγαν να μεγαλωσουμε να παμε σχολειο,να "προκοψουμε"βρισκοντας
δουλεια,να γινουμε σωστοι πολιτες σε μια κοινωνια που ανταμειβει τους σκληρα εργαζομενους και τους τιμιους :yuck:
Τα παντα ειναι μπουρδελο και ετσι ηταν παντοτε,απλα παλιοτερα επαιζε χρημα και δεν ενοιαζε κανεναν.
Τωρα μας ενοχλει και ασχολουμαστε με το τι παιρνει ο αλλος η ποσα δινουμε εμεις σε φορους κτλ..
Παπαριες.
Οποιος μπορει να κανει βολτες μεσα στο συστημα και να μην φαινεται καθολου,αυτος ειναι ο μαγκας,οι υπολοιποι
ματωνουν.
Δεν υπαρχει συνειδηση στην κοινωνια των "νοικοκυραιων".

amyroukai
17/02/2016, 20:15
Δηλαδή κλείνει ο δρόμος επειδη κεκτημένα μπλα μπλα, έχει γαμηθει το.σύμπαν.και.ο.μπαμπακια ρε .μνια θελει ακομα να ζει το όνειρο.του κωστοπουλου και θα του πω μπραβο.για τον αγώνα;

η σαλτα γ.....υ γιδι και ξυπνα δες γύρω σου;




ρεπορταζ στις ειδήσεις για την απόφοιτη κοινωνιολογιας που ανέλαβε τη φάρμα με τα πρόβατα, ξερει και ξενη γλώσσα. "Εγώ ηθελα να ζήσω Αθήνα η Θεσσαλονίκη αλλά κατέληξα εδώ" θλιμμένη. ο αδερφός της γιατρός λεει. ωφ... δάκρυα κυλησαν για την νεαρά που δεν είναι άνεργη στην πολη αλλά δουλευει το κοπάδι της στο χωριο. αχ... αμα δεν σε θέλει η πτανα η τύχη που σε ρίχνει...

stefanos
17/02/2016, 20:17
Τι ομορφα...
Μικροι που ημασταν μια φορα κι ενα καιρο,μας ελεγαν να μεγαλωσουμε να παμε σχολειο,να "προκοψουμε"βρισκοντας
δουλεια,να γινουμε σωστοι πολιτες σε μια κοινωνια που ανταμειβει τους σκληρα εργαζομενους και τους τιμιους :yuck:


Μάλλον δεν τους ακούγαμε τους γονείς μας:lol:

MG-KTiNoS
17/02/2016, 20:42
ρεπορταζ στις ειδήσεις για την απόφοιτη κοινωνιολογιας που ανέλαβε τη φάρμα με τα πρόβατα, ξερει και ξενη γλώσσα. "Εγώ ηθελα να ζήσω Αθήνα η Θεσσαλονίκη αλλά κατέληξα εδώ" θλιμμένη. ο αδερφός της γιατρός λεει. ωφ... δάκρυα κυλησαν για την νεαρά που δεν είναι άνεργη στην πολη αλλά δουλευει το κοπάδι της στο χωριο. αχ... αμα δεν σε θέλει η πτανα η τύχη που σε ρίχνει...

Ειναι σαφές ότι δεν έχεις ιδέα τι πα να πει κοπάδι....
Να σου πω από 1ο χέρι? :D
Είχα ένα φίλο που πήρε κοπάδι και δεν τον ξανάδα...
Όχι μια χαρά είναι αλλά το κοπάδι δεν ξέρει Σ/Κ 1ομαγιά καλοκαίρι κλπ κλπ
Τρωει κάθε μέρα όλο το χρόνο, χέζει όλη μέρα κλπ κλπ
ΆΜα λάχει σκάσει και κοπάδι με λυκάκους και το τρώει ΟΛΟ ε?
:lol:

byron
17/02/2016, 20:45
Οποιος μπορει να κανει βολτες μεσα στο συστημα και να μην φαινεται καθολου,αυτος ειναι ο μαγκας,οι υπολοιποι
ματωνουν.

Αυτός είναι ο "μάγκας" λοιπόν, και οι υπόλοιποι οι αιμοδότες;

Αλλιώς πίστευα εγώ, πως πρέπει να δουλεύει το "σύστημα"...

amyroukai
17/02/2016, 20:47
Ειναι σαφές ότι δεν έχεις ιδέα τι πα να πει κοπάδι....
Να σου πω από 1ο χέρι? :D
Είχα ένα φίλο που πήρε κοπάδι και δεν τον ξανάδα...
Όχι μια χαρά είναι αλλά το κοπάδι δεν ξέρει Σ/Κ 1ομαγιά καλοκαίρι κλπ κλπ
Τρωει κάθε μέρα όλο το χρόνο, χέζει όλη μέρα κλπ κλπ
ΆΜα λάχει σκάσει και κοπάδι με λυκάκους και το τρώει ΟΛΟ ε?
:lol:

έχεις δίκιο, δεν ξέρω.

μήπως έχεις ασφάλεια στην δική σου δουλειά, που έσκασε η μπομπα και όπως λες ακόμα πληρώνεις;

μήπως στην δική μου;

στρωμένη δουλειά (που έχει μεγαλώσει μέσα σε αυτήν) vs πτυχιο οτι να'ναι και σιγουρη ανεργια... χμ... δυσκολες αποφασεις γμτ...

MG-KTiNoS
17/02/2016, 20:49
έχεις δίκιο, δεν ξέρω.

μήπως έχεις ασφάλεια στην δική σου δουλειά, που έσκασε η μπομπα και όπως λες ακόμα πληρώνεις;

μήπως στην δική μου;

στρωμένη δουλειά (που έχει μεγαλώσει μέσα σε αυτήν) vs πτυχιο οτι να'ναι και σιγουρη ανεργια... χμ... δυσκολες αποφασεις γμτ...

:(

:(
:(

Cpt. Haddock
17/02/2016, 20:54
Ειναι σαφές ότι δεν έχεις ιδέα τι πα να πει κοπάδι....
Να σου πω από 1ο χέρι? :D

Αυτα τα πρωτα χερια σου ρπστμ, απο τον τραπεζτιη της Οδου Αθηνας μεχρι τον φλογεροπαιχτη στα Αγραφα...

Αναρωτιέμαι αν ξερεις και τα του φαρμακου τόσο καλα απο πρωτο χέρι :lol:

MG-KTiNoS
17/02/2016, 20:58
Αυτα τα πρωτα χερια σου ρπστμ, απο τον τραπεζτιη της Οδου Αθηνας μεχρι τον φλογεροπαιχτη στα Αγραφα...

Αναρωτιέμαι αν ξερεις και τα του φαρμακου τόσο καλα απο πρωτο χέρι :lol:

κι έλεγα ποιός θα τσιμπίσει????
:p

Από φάρμακα ξέρω το φυτικό και τα υπόθετα
Αυτό τον καιρό όμως προσπαθώ να φτιάξω λουκανικόπιτα σε μορφή υπόθετου
να σπάσω ταμεία.
:D

Cpt. Haddock
17/02/2016, 21:08
κι έλεγα ποιός θα τσιμπίσει????
:p

Από φάρμακα ξέρω το φυτικό και τα υπόθετα
Αυτό τον καιρό όμως προσπαθώ να φτιάξω λουκανικόπιτα σε μορφή υπόθετου
να σπάσω ταμεία.
:D

Στειλτα Γαλλια να τα προωθησω :lol:

AUFGEBRACHT
17/02/2016, 21:44
κι έλεγα ποιός θα τσιμπίσει????
:p

Από φάρμακα ξέρω το φυτικό και τα υπόθετα
Αυτό τον καιρό όμως προσπαθώ να φτιάξω λουκανικόπιτα σε μορφή υπόθετου
να σπάσω ταμεία.
:D


Έχεις σκεφτεί να φτιάξεις υπόθετα σε μορφή λουκάνικου; Παίζει να 'ναι πιο εύκολο, απλά δεν ξέρω τι επιτυχία θα έχει (καλά, βγάζω όσους γουστάρουν σύμφωνο συμβίωσης).

SHOOTER045
17/02/2016, 22:05
Έχεις σκεφτεί να φτιάξεις υπόθετα σε μορφή λουκάνικου; Παίζει να 'ναι πιο εύκολο, απλά δεν ξέρω τι επιτυχία θα έχει (καλά, βγάζω όσους γουστάρουν σύμφωνο συμβίωσης).

Το τσίχλα με γεύση λουκάνικου το βλέπω ποιο πιασαρικο σχέδιο

pipe_smoker
17/02/2016, 22:09
Αυτός είναι ο "μάγκας" λοιπόν, και οι υπόλοιποι οι αιμοδότες;

Αλλιώς πίστευα εγώ, πως πρέπει να δουλεύει το "σύστημα"...

Κάτσε βρε μανιτσο.

Ρεαλιστικά δεν είπαμε να μιλάμε?

Το πώς θα έπρεπε να δουλεύει το σύστημα, και το αν θα έπρεπε κάποιοι να ειναι αιμοδότες ή οχι, και το αν θα έπρεπε να πεινάνε άνθρωποι, αν θα έπρεπε να έχουμε γιατρούς και φάρμακα, να μην υπάρχει ανεργία κλπ, ειναι θεωρητικά μπαρμπούτσαλα.

Τί το λάθος βρίσκεις σε αυτο που περιγράφει ο ταιστηλ?
Εχει κάπου άδικο?

Ρεαλιστικά αν το δούμε, ειναι ή δεν ειναι αυτός ο μάγκας και οι άλλοι αιμοδότες?

amyroukai
17/02/2016, 22:11
Και... ο αγώνας δεν γίνεται.για να μην ξυπνήσουν απ' το.όνειρο;




εντιτ


έπαυσαν των καθηκόντων του τον σφακιανακη της διωξης ηλεκτρονικο εγκληματος... ντα φακ ρε τσιριζα...

SHOOTER045
17/02/2016, 22:42
Και... ο αγώνας δεν γίνεται.για να μην ξυπνήσουν απ' το.όνειρο;




εντιτ


έπαυσαν των καθηκόντων του τον σφακιανακη της διωξης ηλεκτρονικο εγκληματος... ντα φακ ρε τσιριζα...

Ναι
Και τον εβαλαν προϊστάμενο,σε μια<ανύπαρκτη>υπηρεσία.
Δεν θέλανε να τον <στείλουν>λόγω των επιτυχιών του -προφανώς.
Και τον εβαλαν εκεί να τον <κάψουν>και του χρόνου σπίτι

Μικe777
17/02/2016, 22:51
Και... ο αγώνας δεν γίνεται.για να μην ξυπνήσουν απ' το.όνειρο;




εντιτ


έπαυσαν των καθηκόντων του τον σφακιανακη της διωξης ηλεκτρονικο εγκληματος... ντα φακ ρε τσιριζα...
ντροπη!!ειλικρινα..λυπαμαι ο ανθρωπος εκανε μεγαλη προσπαθεια
και νομιζω συνεδεσε οσο κανεις το ονομα του με την διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος.:mad:
τωρα μενει να βαλουν προισταμενο κανενα δηθεν κουλτουριαρη σε στυλ Κραουνακη!!:a4:

Panos76
17/02/2016, 22:59
Ναι
Και τον εβαλαν προϊστάμενο,σε μια<ανύπαρκτη>υπηρεσία.
Δεν θέλανε να τον <στείλουν>λόγω των επιτυχιών του -προφανώς.
Και τον εβαλαν εκεί να τον <κάψουν>και του χρόνου σπίτι

Ψυγείο γιατί; Αυτό είναι έγκλημα! Είχα την τύχη να τον γνωρίσω μέσω της γυναίκας μου πριν λίγα χρόνια.

MG-KTiNoS
17/02/2016, 23:10
''Με την απόφαση υπ’ αριθμόν 18770 του διοικητικού συμβουλίου της ΕΥΔΑΠ, που λήφθηκε στις 18/12/2015, αποφασίστηκε η συμμετοχή της Δημόσιας Εταιρείας Ύδρευσης στην αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου της Attica Bank, με το ποσό των 20 εκατ. ευρώ. Δηλαδή σχεδόν όλα τα κέρδη της εταιρείας δόθηκαν για την ανακεφαλαιοποίηση της τράπεζας! Η πρόταση πέρασε με οριακή πλειοψηφία από το Δ.Σ, μετά από εισήγηση του κ. Μπενίση, ο οποίος επέμεινε παρά πολύ στη θέση του. Η απόφαση επικυρώθηκε τον Ιανουάριο στην έκτακτη γενική συνέλευση των μετόχων της ΕΥΔΑΠ, η οποία έχει ως κύριο μέτοχο το Δημόσιο. Σύμφωνα με αξιόπιστες πηγές, η εισήγηση Μπενίση έγινε έπειτα από υπόδειξη του πολιτικού προϊστάμενου της ΕΥΔΑΠ, του υπουργού Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων Χρήστου Σπίρτζη…

Πέραν του ότι το Μέγαρο Μαξίμου επιθυμούσε να γίνει η ανακεφαλαιοποίηση της τράπεζας με χρήματα μιας δημόσιας επιχείρησης –με ό,τι ρίσκο αυτό εμπεριέχει–, ο κ. Σπίρτζης διετέλεσε πρόεδρος του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδας (ΤΕΕ). Τι σχέση έχει αυτό; Tο ΤΣΜΕΔΕ, το ασφαλιστικό ταμείο των μηχανικών, που σχετίζεται άμεσα με το ΤΕΕ, είναι βασικός μέτοχος της Attica Bank και ανέλαβε σημαντικό μέρος της πρόσφατης ανακεφαλαιοποίησης. Για το ΤΕΕ η συμμετοχή και ενός δημόσιου «επενδυτή» ήταν αναγκαίος όρος για να ολοκληρωθεί η ανακεφαλαιοποίηση της τράπεζας και να παραμείνει αυτόνομη η Attica Bank, και επομένως να μην απαξιωθούν εντελώς τα χρήματα που έχει επενδύσει το ΤΣΜΕΔΕ, ενώ ο κ. Σπίρτζης θέλει να φέρεται ως ο κατεξοχήν εκπρόσωπος των μηχανικών στην κυβέρνηση.

:D
Ta τσιμέντα και οι λάσπες που σας έλεγα....
:smokin:

stefanos
18/02/2016, 00:09
''Με την απόφαση υπ’ αριθμόν 18770 του διοικητικού συμβουλίου της ΕΥΔΑΠ, που λήφθηκε στις 18/12/2015, αποφασίστηκε η συμμετοχή της Δημόσιας Εταιρείας Ύδρευσης στην αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου της Attica Bank, με το ποσό των 20 εκατ. ευρώ. Δηλαδή σχεδόν όλα τα κέρδη της εταιρείας δόθηκαν για την ανακεφαλαιοποίηση της τράπεζας! Η πρόταση πέρασε με οριακή πλειοψηφία από το Δ.Σ, μετά από εισήγηση του κ. Μπενίση, ο οποίος επέμεινε παρά πολύ στη θέση του. Η απόφαση επικυρώθηκε τον Ιανουάριο στην έκτακτη γενική συνέλευση των μετόχων της ΕΥΔΑΠ, η οποία έχει ως κύριο μέτοχο το Δημόσιο. Σύμφωνα με αξιόπιστες πηγές, η εισήγηση Μπενίση έγινε έπειτα από υπόδειξη του πολιτικού προϊστάμενου της ΕΥΔΑΠ, του υπουργού Υποδομών, Μεταφορών και Δικτύων Χρήστου Σπίρτζη…

Πέραν του ότι το Μέγαρο Μαξίμου επιθυμούσε να γίνει η ανακεφαλαιοποίηση της τράπεζας με χρήματα μιας δημόσιας επιχείρησης –με ό,τι ρίσκο αυτό εμπεριέχει–, ο κ. Σπίρτζης διετέλεσε πρόεδρος του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδας (ΤΕΕ). Τι σχέση έχει αυτό; Tο ΤΣΜΕΔΕ, το ασφαλιστικό ταμείο των μηχανικών, που σχετίζεται άμεσα με το ΤΕΕ, είναι βασικός μέτοχος της Attica Bank και ανέλαβε σημαντικό μέρος της πρόσφατης ανακεφαλαιοποίησης. Για το ΤΕΕ η συμμετοχή και ενός δημόσιου «επενδυτή» ήταν αναγκαίος όρος για να ολοκληρωθεί η ανακεφαλαιοποίηση της τράπεζας και να παραμείνει αυτόνομη η Attica Bank, και επομένως να μην απαξιωθούν εντελώς τα χρήματα που έχει επενδύσει το ΤΣΜΕΔΕ, ενώ ο κ. Σπίρτζης θέλει να φέρεται ως ο κατεξοχήν εκπρόσωπος των μηχανικών στην κυβέρνηση.

:D
Ta τσιμέντα και οι λάσπες που σας έλεγα....
:smokin:

Ενδεχομένως μπορεί και να τους κάτσει και να κονομήσουν.

MG-KTiNoS
18/02/2016, 07:32
Ενδεχομένως μπορεί και να τους κάτσει και να κονομήσουν.

Μακάρι να πάνε καλά οι άνθρωποι να μη χάσουν τα λεφτά τους....


Το έβαλα όμως σαν ένα παράδειγμα για να δουν μερικοί μερικοί (:Dχε χε χε )
πως δουλεύει το πράμα...
:p

GFawkes
18/02/2016, 08:23
Ολο επιτυχιες

Σάλος στον γερμανικό Τύπο μετά το σχόλιο Λαζόπουλου για τον Σόιμπλε
352456

http://www.zougla.gr/kosmos/article/salos-ston-germaniko-tipo-meta-to-sxolio-lazopoulou-gia-ton-soimple

notakos600
18/02/2016, 08:26
Ποιός θα το μαζέψει αυτό το απολειφάδι επιτέλους;
Trash-tv του χειρίστου είδους ρε πστμ....

GFawkes
18/02/2016, 08:26
Ολο επιτυχιες ΙΙ

Θρίλερ με την απόφαση μετακίνησης του Μ. Σφακιανάκη από τη Δίωξη Ηλεκτρονικού Εγκλήματος

352457

notakos600
18/02/2016, 08:27
Ο πιο σοβαρός και άξιος άνθρωπος για την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος ever.

GFawkes
18/02/2016, 08:28
Ολο επιτυχιες ΙΙΙ

Παραιτήθηκε ο Σγουρίδης μετά το πρωτοφανές "άδειασμα" σε Τσίπρα
http://www.capital.gr/epikairotita/3104796/paraitithike-o-sgouridis-meta-to-protofanes-adeiasma-se-tsipra

stefanos
18/02/2016, 08:37
Μακάρι να πάνε καλά οι άνθρωποι να μη χάσουν τα λεφτά τους....


Το έβαλα όμως σαν ένα παράδειγμα για να δουν μερικοί μερικοί (:Dχε χε χε )
πως δουλεύει το πράμα...
:p

Εντάξει δεν θα καταστραφούν κιόλας:cool:
http://www.naftemporiki.gr/finance/story/1049625/antithetos-me-summetoxi-tis-eydap-stin-amk-tis-tr-attikis-o-tzon-polson

nicksior
18/02/2016, 08:42
Ο πιο σοβαρός και άξιος άνθρωπος για την δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος ever.

Ίσως δοθεί νέος ορισμός στο τι είναι «ηλεκτρονικό έγκλημα» και τότε ο εν λόγω έπαυε να είναι κατάλληλος και χρήσιμος …:a13::a13:

byron
18/02/2016, 08:50
Μακάρι να πάνε καλά οι άνθρωποι να μη χάσουν τα λεφτά τους....


Το έβαλα όμως σαν ένα παράδειγμα για να δουν μερικοί μερικοί (:Dχε χε χε )
πως δουλεύει το πράμα...
:p

Αν διάβαζες αυτά που σου αφιέρωνα, θα ήσουν ενήμερος για το όργιο που έγινε στην αττικής. http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=147400&page=99&p=2705057&viewfull=1#post2705057

Ακόμα απορώ, πως οι μηχανικοί και μέλη του ΤΣΜΕΔΕ, δεν έχουν μπουκάρει στην διοίκηση τους και να τους κάνουν μπαούλο στο ξύλο. Σε 3 χρόνια, έχουν χάσει 700-800+ εκατομμύρια απ΄την περιουσία του ταμείου για να κρατήσουν ένα ζόμπι στην ζωή και να το παίζουν τραπεζίτες.
Όταν το ταμείο θα αδυνατεί να δώσει συντάξεις, θα φταίνε οι εξωγήινοι.


Εντάξει δεν θα καταστραφούν κιόλας:cool:
http://www.naftemporiki.gr/finance/story/1049625/antithetos-me-summetoxi-tis-eydap-stin-amk-tis-tr-attikis-o-tzon-polson

Αυτο που έβαλες Στέφανε, είναι πριν την ΑΜΚ. Η ΕΥΔΑΠ + άλλες ΔΕΚΟ + Ελ.Βενιζέλος + ταμεία + ΤΣΜΕΔΕ έβαλαν όλα τα λεφτά σε κάτι που είναι νεκρό. Ήδη το ψάχνουν από ECB + SSM πως και γιατί έβαλαν κρατικό χρήμα στην ΑΜΚ καθώς απαγορεύεται. Ο Paulson ως βασικός μέτοχος της ΕΥΔΑΠ, έχει αποστείλει 3 επιστολές στην τράπεζα Ελλάδος για το θέμα, αλλά χωρίς απάντηση...

GFawkes
18/02/2016, 08:53
Ακόμα απορώ, πως οι μηχανικοί και μέλη του ΤΣΜΕΔΕ, δεν έχουν μπουκάρει στην διοίκηση τους και να τους κάνουν μπαούλο στο ξύλο. Σε 3 χρόνια, έχουν χάσει 700-800+ εκατομμύρια απ΄την περιουσία του ταμείου για να κρατήσουν ένα ζόμπι στην ζωή και να το παίζουν τραπεζίτες.
Όταν το ταμείο θα αδυνατεί να δώσει συντάξεις, θα φταίνε οι εξωγήινοι.

Αυτοι οι μηχανικοι που ειχα ψηφισει προεδρο τον σπιρτζη;

Θα χασουν τουλαχιστον 500-600 εκ€

352458

byron
18/02/2016, 09:03
Αυτοι οι μηχανικοι που ειχα ψηφισει προεδρο τον σπιρτζη;

Θα χασουν τουλαχιστον 500-600 εκ€

352458

Βασικά τα έχουν χάσει απ΄τις ΑΜΚ των προηγούμενων ετών. Για τα τρέχοντα 300?, είναι λογιστικές οι ζημιές (ακόμα). Και υπόψη, πως η ΑΜΚ δεν κάλυψε το δυσμενές σενάριο και υπολείπεται 80 εκατ.
Κάτι μου λεει πως θα ξαναμπουν λεφτά σύντομα, και οι ζημιές θα γίνουν πραγματικές. Και εδώ που είναι, πανάκριβη είναι σε σχέση με τις συστημικές.

Panos76
18/02/2016, 10:49
:eek:

http://news.in.gr/economy/article/?aid=1500059126

MG-KTiNoS
18/02/2016, 11:05
Αν διάβαζες αυτά που σου αφιέρωνα, θα ήσουν ενήμερος για το όργιο που έγινε στην αττικής. http://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=147400&page=99&p=2705057&viewfull=1#post2705057

Ακόμα απορώ, πως οι μηχανικοί και μέλη του ΤΣΜΕΔΕ, δεν έχουν μπουκάρει στην διοίκηση τους και να τους κάνουν μπαούλο στο ξύλο. Σε 3 χρόνια, έχουν χάσει 700-800+ εκατομμύρια απ΄την περιουσία του ταμείου για να κρατήσουν ένα ζόμπι στην ζωή και να το παίζουν τραπεζίτες.
Όταν το ταμείο θα αδυνατεί να δώσει συντάξεις, θα φταίνε οι εξωγήινοι.

Εκεί ήσουν εκτώς θέματος.... :p Γιατί μιλούσαμε για άλλο ταμείο που είχε τρύπα....
Στο μπαούλο θα πάμε σίγουρα αλλά αυτό δε ν καλό.


υγ
ΠλιΖ μην κάνεις παράθεση τον GFawkes γιατί τον βλέπω κι εγώ και δεν έχω ΚΑΜΙΑ διάθεση
:cool:

sniper
18/02/2016, 11:05
:eek:

http://news.in.gr/economy/article/?aid=1500059126


Η λέξη εμφύλιος μου έρχεται στο μυαλό αλλά κι η λέξη εκκαθαρίσεις...

MG-KTiNoS
18/02/2016, 11:10
Η λέξη εμφύλιος μου έρχεται στο μυαλό αλλά κι η λέξη εκκαθαρίσεις...

352470

AMA το ΞΑΝΑκάνουμε κι αυτό.... Να φέρουμε και τους Κινέζους να τους δώκουμε τα κλειδιά και να πα να φύγουμε...
:(

stam2
18/02/2016, 11:32
Η λέξη εμφύλιος μου έρχεται στο μυαλό αλλά κι η λέξη εκκαθαρίσεις...

ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω αυτό που γράφεις....

Panos76
18/02/2016, 11:33
Μου ήρθε στο μυαλό πριν λίγες μέρες που άκουσα την ανακοίνωση των δικαστικών
(http://www.ende.gr/index.php/enimerosi/anakoinwseis/item/380-omofoni-anakoinosi-tou-d-s-tis-enosis-dikaston-kai-eisaggeleon-kata-ti-synedriasi-tis-6is-2-2016-stin-poli-tis-thessaloniki)

Αξίζει να της ρίξετε μία ανάγνωση.

Νόμοι με αναδρομική ισχύ, κατάλυση του Συντάγματος, του εργασιακού και πόσα άλλα είδαμε μέσα σε 5 χρόνια.

GFawkes
18/02/2016, 11:35
Λογικο

που να καταλαβεις τι γραφω...
:confused:

kostas777
18/02/2016, 12:11
ντροπη!!ειλικρινα..λυπαμαι ο ανθρωπος εκανε μεγαλη προσπαθεια
και νομιζω συνεδεσε οσο κανεις το ονομα του με την διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος.:mad:

Δεν θα γίνει.

GFawkes
18/02/2016, 12:57
Ολο επιτυχιες IV

Βουλή: Φόρτο εργασίας επικαλέστηκε ο υπουργός, στο καφενείο τον είδε η Αντιπολίτευση
http://news.in.gr/greece/article/?aid=1500059219#ref=newsroombox


λογικο

για 7.000€μηνα αφορολογητα ουτε και εγω θα πηγαινα...

φφφφεεεεετττταααααα

byron
18/02/2016, 13:09
Ο Σώρρας θα μας σώσει.

«Ελάτε Συνέλληνες, ελάτε, ρε Ελληνες, να ορκιστούμε ο ένας για τον άλλο. Και οι ορκισμένοι μπορούν να πουν τον όρκο. Και μετά ελάτε να πιούμε το νερό. Τα χέρια να είναι σταυρωμένα. Οι Ελληνες πάντα προσοχή ορκίζονται».

Και στά Σέρβια-Βελβεντό, έδωσαν ήδη τον όρκο. http://www.kathimerini.gr/849904/article/epikairothta/ellada/o-dhmarxos-poy-orkizetai-ston-artemh-swrra

Με την μαλακία που δέρνει τον κόσμο, μέχρι και ο Σκρουτζ Μακ Ντακ έχει ελπίδες να γίνει πρωθυπουργός.

Panos76
18/02/2016, 13:21
Με αφορμή το παραπάνω Link του Βύρωνα έπεσε το μάτι μου σε αυτό (http://www.kathimerini.gr/849765/article/proswpa/synentey3eis/xains-rixter-gia-ola-ftaiei-to-pelateiako-kratos), νομίζω τα λέει όλα._

Nostradamus
18/02/2016, 13:23
Ο Σώρρας θα μας σώσει.

«Ελάτε Συνέλληνες, ελάτε, ρε Ελληνες, να ορκιστούμε ο ένας για τον άλλο. Και οι ορκισμένοι μπορούν να πουν τον όρκο. Και μετά ελάτε να πιούμε το νερό. Τα χέρια να είναι σταυρωμένα. Οι Ελληνες πάντα προσοχή ορκίζονται».

Και στά Σέρβια-Βελβεντό, έδωσαν ήδη τον όρκο. http://www.kathimerini.gr/849904/article/epikairothta/ellada/o-dhmarxos-poy-orkizetai-ston-artemh-swrra

Με την μαλακία που δέρνει τον κόσμο, μέχρι και ο Σκρουτζ Μακ Ντακ έχει ελπίδες να γίνει πρωθυπουργός.

εδω αλλα και σε αλλες περιπτωσεις ταιριαζει το : H μανα του ηλιθιου ειναι παντα γκαστρωμενη...

byron
18/02/2016, 13:25
Γίνεται μια ψηφοφορία στο FB, για το ποια είναι η καλύτερη επιλογή για την θέση του Σφακιανάκη.


Ανηψιός Τσίπρα που ξέρει από κομπιούτερ +403
Antzy Samiou +144
Μπατζανάκης Παππά +44
ο ξαδερφος του ραπερ ο Χακερ +29
Η μάνα της Βαλαβάνη +26
Κώστας Μήτρογλου +17
Ξάδερφος Σκουρλέτη +15
Λάκης Λαζόπουλος +13
Κουμπάρα Κουρουμπλή +12
Γκομενος Σβιγκου +9
Ο χακερ του Γιανη +9
Αθανασία Νταβαρίνου +9
πρώτος ξάδερφος του δεύτερου ξαδερφου της γυναίκας που δουλεύει καθαριστρια στο σπίτι του Τσιπρα +8
Το μπουρδελο να ειναι καλα @ απο πουτανες οσες θελετε. +7
Πίτερ Οφορίκουε +7
Χαρρυ Κλυν +6
Σπανοβαγγελοδημήτρης (Γύλος) +5
Ο Εθνικός Σταρ +5
Λούα Λούα +4
penelope garcia από το criminal minds +4
Κύρος Γρανάζης +4
Ζωή Κωνσταντοπούλου +4
Αδερφός Βερναρδάκη +3
Ανηψιός Λάκη Λαζόπουλου +3
ΣΠΟΚ+3
O aderfos tis Dourou +3
Η Περιστερα +3
Βαγγέλης Μαρινάκης +3
Ioulia karpozilou +2
Αστυνόμος Σαϊνης +2
Γέροντας Παστιτσιος +2
Γιάννης Σπαλιάρας +2
Νίκος Αλεφαντος +2
Ένας από Αμπελόκηπους που γνώρισα στην πενταήμερη +2
Υπαστυνόμος Μπέκας +2
Μπόμπ ο Μάστορας +2
Ο ΦΟΥΦΟΥΤΟΣ +2
Πάνος Λάμπρου +2
Εθνικός Σταρ +2
Mark Zuckerberg +2
Daniel Hacket +2
Παναγιώτης Λαφαζάνης +1
Καθαριστρια που ξεχασαν να την διορισουν +1
Εμιλ Κόρακας +1
Κλάρα η αγελάδα (με σανό) +1
Ρα Τα Πλαν +1
Οδυσσέας Ελύτης εθνικός ποιητής +1
chuck norris +1
Ηλίας Κασιδιάρης +1
Ο νεος james bond +1

:tooth: :tooth: