PDA

View Full Version : ΕΥΔΑΠ και Παρεμπόδιση μέτρησης?!?



SONone
17/12/2015, 22:16
λοιπον ξεκινάμε απο τα βασικα σημερα ξεκίνησε στραβα. τελικα πηρα το αμαξι και πηγα σε κατι δουλείες αν και δεν επρεπε.
ο λογος ειναι οτι ηρθε ενας τυπος λέγοντας οτι ειναι απο την ευδαπ και ηθελε να μετρησει το ρολοι. εγω δυστυχώς ελειπα. αλλα σαν καλος μαλάκας που ειμαι ειχα παρκάρει την μηχανή πανω στο ρολοι. (φυσικα με λιγο κοπο και χωρις να μετακινήσεις τιποτα μπορουσε να βγαλει το καπακι και να μετρησει γιατι δεν το παταγαν ουτε ροδα ουτε σταντ οποτε απο τυπος μετατρεπετε σε τεμπελη γιατι αλλοι συνάδελφοι του μια χαρα μετρουσαν τοσο καιρο.) χτυποντας το κουδουνι ανοιγει η μανα μου και της μηλαει αγενεστατα πως κατεβα να παρεις την μηχανη να μετρήσω.
αγενης τεμπέλης
ευγενικα η μανα μου του λεει πως δεν ειναι δικια της αλλα του γιου της και να κατεβει με τα κλειδια να την βοηθήσει να την μετακινήσουν γιατι μονη της μεγάλη γυναικα δεν μπορει. μαλακια της γιατι αν όντως δεν ηταν της ευδαπ θα μπορουσαν να εχουν κλεψει την μηχανή κανονικα με τα κλειδια.
ο αγενης τεμπελης απαντα πως "σιγα μην ασχοληθώ να ερθει να την παρει ο ιδιοκτητης"
αγενης τεμπελης με νοοτροπία δημοσίου υπαλλήλου.
(ναι οκ αμα καθοταν σε καθε σπιτι να κανει τα ιδια χεσε μεσα. αλλα εχει και συνεχεια)
και ακολουθεί ο εξης διάλογος
-"θα κόψω κληση"
-"και τι εισαι αστυνομικός?"
-"οχι αλλα θα μπει στην εφορια"
-" οκ κανε οτι καταλαβενεις και τετια Χριστούγεννα να εχεις και εσυ!! (μαλακα.....) "
οποτε ερχοντε τα ερωτήματα.
γιατι στην ευδαπ δεν λεει ημερομηνία καταμέτρησης οπως στην δεη?
πως η ευδαπ κοβει κληση?
δεν επρεπε να φωναξει την αστυνομια?
και ας υποθέσουμε οτι κοβει κληση δεν επρεπε να αφησει ενα χαρτι να παω να το πληρώσω?
τι συμενει θα μπει στην εφορια αν το περασουν και μπει σε 2 χρονια εγω γιατι να πληρώνω προσαυξήσεις και τοκους.?

ειπα ειμαι μαλακας παρκαρα εκει πανω. αλλα ρε μαλακα να ποσα θες να πληρωσω τι μας ζαλιζεις τα @@?


edit τελικα εμαθα σήμερα απο τηλ. εποικ. με την ΕΥΔΑΠ οτι
ο καταμετρητής εχει δικαίωμα να καλεσει την αστυνομια για να βεβαιώσει κλήση για παράνομο παρκάρισμα οπως κάθε πολίτης.
ο ιδιος λοιπον καταγράφει πως δεν μπόρεσε να κανει μέτρηση γιατι ενα όχημα, σκουπιδια, μπαζα, γλαστρα κτλπ κτλπ (και οχι μόνιμη χτίστη κατασκευή) τον εμπόδιζαν και δεν μέτρησε τιποτα.
Και τελος η ΕΥΔΑΠ το μονο που μπορεί να κάνει ειναι να χρεώσει κατα προσέγγιση και μεσο ορο απο την περσινή περίοδο και στην επόμενη μέτρηση να γινει εκκαθάριση.

Ohm
17/12/2015, 22:29
άμα αυτή ήταν η χειρότερη εμπειρία σου με το ελληνικό δημόσιο, σε ζηλεύω

προσπαθώ να φέρω στο κεφάλι μου σενάριο που να έχεις καταφέρει να βάλεις τη μηχανή με τέτοιο τρόπο που να κρύβει το ρολόι

ξεμπέρδεψε όσο πιό γρήγορα μπορείς με αυτό το θέμα, γιατί το δημόσιο είναι σα χιονοστοιβάδα, άμα ξεκινήσει να σε κυνηγάει, δεν σταματάει μέχρι τα πάρει όλα σβάρνα και άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι βυτιοφόρο.

tzimidis
17/12/2015, 22:33
λοιπον ξεκινάμε απο τα βασικα σημερα ξεκίνησε στραβα. τελικα πηρα το αμαξι και πηγα σε κατι δουλείες αν και δεν επρεπε.
ο λογος ειναι οτι ηρθε ενας τυπος λέγοντας οτι ειναι απο την ευδαπ και ηθελε να μετρησει το ρολοι. εγω δυστυχώς ελειπα. αλλα σαν καλος μαλάκας που ειμαι ειχα παρκάρει την μηχανή πανω στο ρολοι. (φυσικα με λιγο κοπο και χωρις να μετακινήσεις τιποτα μπορουσε να βγαλει το καπακι και να μετρησει γιατι δεν το παταγαν ουτε ροδα ουτε σταντ οποτε απο τυπος μετατρεπετε σε τεμπελη γιατι αλλοι συνάδελφοι του μια χαρα μετρουσαν τοσο καιρο.) χτυποντας το κουδουνι ανοιγει η μανα μου και της μηλαει αγενεστατα πως κατεβα να παρεις την μηχανη να μετρήσω.
αγενης τεμπέλης
ευγενικα η μανα μου του λεει πως δεν ειναι δικια της αλλα του γιου της και να κατεβει με τα κλειδια να την βοηθήσει να την μετακινήσουν γιατι μονη της μεγάλη γυναικα δεν μπορει. μαλακια της γιατι αν όντως δεν ηταν της ευδαπ θα μπορουσαν να εχουν κλεψει την μηχανή κανονικα με τα κλειδια.
ο αγενης τεμπελης απαντα πως "σιγα μην ασχοληθώ να ερθει να την παρει ο ιδιοκτητης"
αγενης τεμπελης με νοοτροπία δημοσίου υπαλλήλου.
(ναι οκ αμα καθοταν σε καθε σπιτι να κανει τα ιδια χεσε μεσα. αλλα εχει και συνεχεια)
και ακολουθεί ο εξης διάλογος
-"θα κόψω κληση"
-"και τι εισαι αστυνομικός?"
-"οχι αλλα θα μπει στην εφορια"
-" οκ κανε οτι καταλαβενεις και τετια Χριστούγεννα να εχεις και εσυ!! (μαλακα.....) "
οποτε ερχοντε τα ερωτήματα.
γιατι στην ευδαπ δεν λεει ημερομηνία καταμέτρησης οπως στην δεη?
πως η ευδαπ κοβει κληση?
δεν επρεπε να φωναξει την αστυνομια?
και ας υποθέσουμε οτι κοβει κληση δεν επρεπε να αφησει ενα χαρτι να παω να το πληρώσω?
τι συμενει θα μπει στην εφορια αν το περασουν και μπει σε 2 χρονια εγω γιατι να πληρώνω προσαυξήσεις και τοκους.?

ειπα ειμαι μαλακας παρκαρα εκει πανω. αλλα ρε μαλακα να ποσα θες να πληρωσω τι μας ζαλιζεις τα @@?

δεν μπορείς να τους πεις την ενδειξη τηλεφωνικά όπως κάνουμε στη ΔΕΗ ?

και ασχέτως εκβασης της υπόθεσης (που για μαλακία το κόβω) , μάθε πότε είναι η επόμενη μέτρηση και πέτα καμμια σκυλοκουράδα μέσα στο καπάκι του ρολογιού και αστον να σκαλίζει να δει την ένδειξη.

7Tolis
18/12/2015, 02:56
Δεν μπορεί να κόψει κλήση. Μόνο η τροχαία μπορεί να βεβαιώσει παράβαση. Με λίγα λόγια εδώ μιλάμε για παράβαση καθήκοντος και κατάχρηση εξουσίας. Θα κάνεις έγγραφη καταγγελία και θα καταθέσεις και ερώτηση στην υπηρεσία και θα πάρεις αριθμό πρωτόκολλου. Είναι υποχρεωμένοι να απαντήσουν εντός 50 ημερών.

Ohm
18/12/2015, 06:18
και στους παραλήπτες θα προσθέσεις και τον συνήγορο του πολίτη, όχι ως κοινοποίηση όμως, κανονικά σαν παραλήπτη.

και μην φύγεις από κει αν δεν πάρεις αριθμό πρωτοκόλλου.

spyrakos35
18/12/2015, 06:24
Δεν μπορεί να κόψει κλήση. Μόνο η τροχαία μπορεί να βεβαιώσει παράβαση. Με λίγα λόγια εδώ μιλάμε για παράβαση καθήκοντος και κατάχρηση εξουσίας. Θα κάνεις έγγραφη καταγγελία και θα καταθέσεις και ερώτηση στην υπηρεσία και θα πάρεις αριθμό πρωτόκολλου. Είναι υποχρεωμένοι να απαντήσουν εντός 50 ημερών.

Εν διολου κακο

zandesiro
18/12/2015, 07:46
Δεν μπορει να σου κανει τιποτα...Δες την ενδειξη απο το ρολοι σου και μαζι με τον κωδικο υδρομετρου παρε τηλ και πες τους την!!

Μετρουσα ρολογια καποτε πηδουσα και τους φραχτες και εμπαινα να τα δω, μια μηχανη μπροστα δεν θα μετακινουσα...
Μια φορα μου καρφωθηκε μια λογχη απο καγκελο στο ποδι λιγο ευτυχώς...

Αλλα τετοια συμπεριφορα υπαλληλου σηκωνει "χαστουκια"!

Και παω στοιχημα κανα 8μηνιτης συμβασιουχος θα ειναι...Μας ηρθαν εμας τωρα μια φουρνια απο αυτους και στο 8ωρο 30λεπτα δουλευουν και αμα τους πεις τιποτα σου λενε "ασε με εγω για 8 μηνες ηρθα μετα θα φυγω,τι θες τωρα"...

Ohm
18/12/2015, 08:00
"ασε με εγω για 8 μηνες ηρθα μετα θα φυγω,τι θες τωρα"...

"να δουλέψεις αυτούς τους 8 μήνες." :yawn:

PortisHead
18/12/2015, 08:05
Παλι καλα που εχει γινει αυτο το συστημα με τις 8μηνες συμβασεις.
Φανταζεσαι ολα αυτα τα κοπροσκυλα να γινοντουσαν μονιμοι με αυτη τη νοοτροπια ?
Βεβαια παιρνει η μπαλα και τους σοβαρους....

Eversman
18/12/2015, 08:10
λοιπον ξεκινάμε απο τα βασικα σημερα ξεκίνησε στραβα. τελικα πηρα το αμαξι και πηγα σε κατι δουλείες αν και δεν επρεπε.
ο λογος ειναι οτι ηρθε ενας τυπος λέγοντας οτι ειναι απο την ευδαπ και ηθελε να μετρησει το ρολοι. εγω δυστυχώς ελειπα. αλλα σαν καλος μαλάκας που ειμαι ειχα παρκάρει την μηχανή πανω στο ρολοι. (φυσικα με λιγο κοπο και χωρις να μετακινήσεις τιποτα μπορουσε να βγαλει το καπακι και να μετρησει γιατι δεν το παταγαν ουτε ροδα ουτε σταντ οποτε απο τυπος μετατρεπετε σε τεμπελη γιατι αλλοι συνάδελφοι του μια χαρα μετρουσαν τοσο καιρο.) χτυποντας το κουδουνι ανοιγει η μανα μου και της μηλαει αγενεστατα πως κατεβα να παρεις την μηχανη να μετρήσω.
αγενης τεμπέλης
ευγενικα η μανα μου του λεει πως δεν ειναι δικια της αλλα του γιου της και να κατεβει με τα κλειδια να την βοηθήσει να την μετακινήσουν γιατι μονη της μεγάλη γυναικα δεν μπορει. μαλακια της γιατι αν όντως δεν ηταν της ευδαπ θα μπορουσαν να εχουν κλεψει την μηχανή κανονικα με τα κλειδια.
ο αγενης τεμπελης απαντα πως "σιγα μην ασχοληθώ να ερθει να την παρει ο ιδιοκτητης"
αγενης τεμπελης με νοοτροπία δημοσίου υπαλλήλου.
(ναι οκ αμα καθοταν σε καθε σπιτι να κανει τα ιδια χεσε μεσα. αλλα εχει και συνεχεια)
και ακολουθεί ο εξης διάλογος
-"θα κόψω κληση"
-"και τι εισαι αστυνομικός?"
-"οχι αλλα θα μπει στην εφορια"
-" οκ κανε οτι καταλαβενεις και τετια Χριστούγεννα να εχεις και εσυ!! (μαλακα.....) "
οποτε ερχοντε τα ερωτήματα.
γιατι στην ευδαπ δεν λεει ημερομηνία καταμέτρησης οπως στην δεη?
πως η ευδαπ κοβει κληση?
δεν επρεπε να φωναξει την αστυνομια?
και ας υποθέσουμε οτι κοβει κληση δεν επρεπε να αφησει ενα χαρτι να παω να το πληρώσω?
τι συμενει θα μπει στην εφορια αν το περασουν και μπει σε 2 χρονια εγω γιατι να πληρώνω προσαυξήσεις και τοκους.?

ειπα ειμαι μαλακας παρκαρα εκει πανω. αλλα ρε μαλακα να ποσα θες να πληρωσω τι μας ζαλιζεις τα @@?

Γιώργο, δεν μπορεί να σου κάνει κάτι, όσον αφορά κλήσεις, εφορίες κλπ. Απλά ξέχασε το.

Αυτό που μπορεί να σου κάνει -καθώς μάλλον πρόκειται για άνθρωπο που έχει κατανόηση, μόνο άν πρώτα του στρίψεις τους όρχεις κανα δυό φορές- είναι να σου "φουσκώσει" επίτηδες, την ένδειξη-παθών.
Πάρε ένα παλιό λογαριασμό, γράψε σε ένα χαρτάκι την ένδειξη του ρολογιού και πήγαινε στην ΕΥΔΑΠ. Άν τώρα θέλεις να το προχωρήσεις, κάνε αυτό που γράφει ο Drake ... έεε ... Τόλης ήθελα να πώ :D

Και κοίτα να γίνεις καλά, μπάς και πιούμε κανά τσίπουρο.

nickald
18/12/2015, 08:13
Παντως εχουμε πολύ πλακα σαν λαος...

8μηνος εισαι? Στα παπακια σου η δουλεια αφου σε 8 μηνες φευγεις....

Μονιμος εισαι? Στα παπακια σου η δουλεια αφου κανενας δε σε ακουμπάει......


Και μετα μας φταινε οι ευρωπαιοι....

GFawkes
18/12/2015, 08:13
Το σεναριο να τον βρεις και να τον αρχισεις στις γρηγορες

μονο εγω το σκεφτηκα;
:confused:

Eversman
18/12/2015, 08:16
Το σεναριο να τον βρεις και να τον αρχισεις στις γρηγορες

μονο εγω το σκεφτηκα;
:confused:

Όχι :D

SONone
18/12/2015, 08:43
Το σεναριο να τον βρεις και να τον αρχισεις στις γρηγορες

μονο εγω το σκεφτηκα;
:confused:


Όχι :D

Οχι αλλα πρεπει να τρεχω κεντρο. :D

leftos
18/12/2015, 09:37
Καταρχην ευτυχως που δεν σου μετακινησε την μηχανη γιατι πιθανον τωρα να εψαχνες για πλαστικα....
Απο εκει και περα αυτο που γινεται ειναι οτι αυτος γραφει οτι δεν μπορουσε να μετρησει και δεν επρεπε να χτυπησει κουδουνια και τετοια.
Βαζει ενα προσεγγιστικο αριθμο κυβικων νερου. Το οποιο συνηθως ειναι τεραστιο. Εσυ βλεπεις τον επομενο λογαριασμο και πας στην ευδαπ αφου εχεις βγαλει το μηχανακι ( καθαρισει το ρολοι απο χορτα χωματα κ.α. ) και εχεις δει την πραγματικη καταναλωση και εκει τωρα η ευδαπ ητε δεχετε και εκδιδει νεο λογαριασμο ητε σου λεει θα γινει συμψηφισμος μεχρι να φτασεις αυτα τα κυβικα. Αλλα επειδη τα κυβικα ειναι πολλα εσυ εχεις ανεβει κλιμακα και πληρωνεις το νερο νερακι.
Παγια τακτικη ιδιαιτερα σε δημους που εχουν οι ιδιοι την δικαιοδοσια νερου.
Οποτε δες τι γραφει ο μετρητης και παρε τηλ στην ευδαπ να τους ενημερωσεις για να τους προλαβεις να μην εκδωσουν τον λογαριασμο.

amyroukai
18/12/2015, 09:39
Στην τοπική κοινότητα πας και πληρώνεις με φωτογραφία του μετρητή...

STOYBI
18/12/2015, 13:49
Δεν μπορει να σου κοψει κληση.....

Δεν μπορει να ισχυριστει οτι δεν μπορει να μετρησει λογο μονιμου εμποδιου ( καθοτι οι προυγουμενες μετρησεις υποθετω οτι εχουν γινει κανονικα....)

Πηγαινε στην ευδαπ - προισταμενο ( με προυγουμενους λογαριασμους) και ζητα να τον καλεσει για εξηγησεις...

Να δεις και την φατσα του.....!

SONone
18/12/2015, 13:55
Δεν μπορει να σου κοψει κληση.....

Δεν μπορει να ισχυριστει οτι δεν μπορει να μετρησει λογο μονιμου εμποδιου ( καθοτι οι προυγουμενες μετρησεις υποθετω οτι εχουν γινει κανονικα....)

Πηγαινε στην ευδαπ - προισταμενο ( με προυγουμενους λογαριασμους) και ζητα να τον καλεσει για εξηγησεις...

Να δεις και την φατσα του.....!

χμμμ δεν ειναι κακο.. (παραφρασμενα) "με γνωριζεις ρε πουστη" :D

καλα δεν με νιαζει να ασχοληθω τοσο . αλλα ναι μην πληρωσω και κατι ακυρο μονο και μονο για τον μαλακα.

Pan (dvs)
18/12/2015, 13:55
Μηπως σε ψαρωσε?

Cpt. Haddock
18/12/2015, 19:25
Σε μια κουταλια νερό πνίγεστε ώρες ώρες...

BoSS_Man*
18/12/2015, 19:29
Ρε φιλε η μηχανη ητανε στο πεζοδρομιο; Απαγορευονταν να ειναι στο πεζοδρομιο η οχι;

teogtp
18/12/2015, 19:40
Ρε φιλε η μηχανη ητανε στο πεζοδρομιο; Απαγορευονταν να ειναι στο πεζοδρομιο η οχι;

Ναι απαγορευεται.
Που θες να καταληξεις Προεδρε;

BoSS_Man*
18/12/2015, 19:57
Ναι απαγορευεται.
Που θες να καταληξεις Προεδρε;

Οπότε τι παραπονιέται; Αυτός φταίει για όλα και τέλος.

Τι μας ζαλίζει τα @@ τώρα με το θέμα; Τι σου φταίει ο υπάλληλος και δεν είναι δουλειά του να μετακινεί μηχανάκια. Την επόμενη φορά να προσέχεις που την βάζεις και τέλος.

Το θέμα του προστίμου αν ήρθε η τροχαία και έκοψε κλήση θα έπρεπε να δεις χαρτί εκτός και αν το πήρε αυτός για σπάσιμο :lol: Δεν ξέρω από την μεριά του υπαλλήλου αν ενημερώσει την υπηρεσία του ότι παρεμπόδιζε η μηχανή και διοικητικά από εκείνους μπορεί να σου κάνουν κάτι επειδή παρεμπόδισες την διαδικασία!

SONone
18/12/2015, 20:10
Μηπως σε ψαρωσε?

σιγουρα ηθελε να το παιξει μαγκας αφου σιγουρεύτηκε οτι δεν ειμαι εκει. οχι οτι θα παιζαμε μπουνιες ή κατι τετιο αλλα μπορω να γινω πολυ εκνευριστικος και εχω υπομονη μεχρι ο αλλος να χασει το δικιο του!


Σε μια κουταλια νερό πνίγεστε ώρες ώρες...

μπααα... απλα ηθελα να ξερω να τον γραψω απο την αρχη στα @@ μου ή να παω να πληρώσω ενα πρόστιμο της ευδαπ (που ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι μεχρι το διπλάσιο της περσινής κατανάλωσης) και μετα να το γραψω στα @@ μου?? :cool:


Ρε φιλε η μηχανη ητανε στο πεζοδρομιο; Απαγορευονταν να ειναι στο πεζοδρομιο η οχι;

ναι ηταν, ειναι και θα ειναι πάνω στο πεζοδρόμιο. και ναι απαγορεύετε να παρκαρουμε πανω στο πεζοδρομιο αλλα οποιος εχει θεμα να καλεσει την αστυνομία ή την δημοτική αστυνομία μονο αυτοι βεβαιώνουν κλησεις. ο δρόμος μου ειναι ενα στενο κατηφορικό και αδιέξοδο. οποτε τα πεζοδρόμια εχουν απο κολώνες της δεη (που καταλαμβανουν ολο το πεζοδρομιο), ζαρντινιερες, μηχανες, γιαγιαδες το καλοκαιρι (απο τα καλύτερα security) ασε που οι γιαγιες οταν καθοντε πανω στα ρολογια της ευδαπ θελουν πιο πολυ ωρα να μετακινηθούν απο οτι να φυγω απο την Χαλκίδα και να παω να κουνήσω την μηχανή!
αλλα ειμαι περιεργος που θες να καταλήξεις?

Ohm
18/12/2015, 20:13
Σε μια κουταλια νερό πνίγεστε ώρες ώρες...

what you did there,

i see it.

SONone
18/12/2015, 20:26
Οπότε τι παραπονιέται; Αυτός φταίει για όλα και τέλος.

Τι μας ζαλίζει τα @@ τώρα με το θέμα; Τι σου φταίει ο υπάλληλος και δεν είναι δουλειά του να μετακινεί μηχανάκια. Την επόμενη φορά να προσέχεις που την βάζεις και τέλος.

Το θέμα του προστίμου αν ήρθε η τροχαία και έκοψε κλήση θα έπρεπε να δεις χαρτί εκτός και αν το πήρε αυτός για σπάσιμο :lol: Δεν ξέρω από την μεριά του υπαλλήλου αν ενημερώσει την υπηρεσία του ότι παρεμπόδιζε η μηχανή και διοικητικά από εκείνους μπορεί να σου κάνουν κάτι επειδή παρεμπόδισες την διαδικασία!

ακου επειδή μπορω με ευχαρίστηση να σας ζαλιζω τα @@ ιδικα σε κατι ατομα που δεν διαβάζουν και απλα πετανε οτι τους ερθει. ξανα διαβάζοντας θα δεις οτι δεν παραπονέθηκα και ειπα πρώτος οτι ειμαι μαλάκας που παρκαρα πανω στο ρολοι της ευδαπ.
ο υπαλληλάκος φταιει γιατι το επαιζε μάγκας.
η αστυνομία δεν ηρθε.
αν ερχοταν ομως και επερνε την κληση ο οποιοσδήποτε τοτε θεωρείται κλοπή εγγράφου και εχει αλλα επακόλουθα.
διοικητικά λοιπον επειδη το εψαξα σήμερα μπορει αφου δεν εχω χτίσει κατι και απλα ηταν ενα κινητό εμπόδιο το μονο που μπορει ειναι να μου ΚΛΑΣΕΙ τα @@. (θα μπορούσε να εχει παρκάρει ενας άσχετος) παλι ΜΠΑΛΕΣ.... τπτ

η ευδαπ το μονο που μπορει να κανει ειναι να χρεώσει κατα προσεγγιση απο την περσινή περίοδο και στην επόμενη μέτρηση να γινει εκκαθάριση.

teogtp
18/12/2015, 20:43
Οπότε τι παραπονιέται; Αυτός φταίει για όλα και τέλος.

Τι μας ζαλίζει τα @@ τώρα με το θέμα; Τι σου φταίει ο υπάλληλος και δεν είναι δουλειά του να μετακινεί μηχανάκια. Την επόμενη φορά να προσέχεις που την βάζεις και τέλος.

Το θέμα του προστίμου αν ήρθε η τροχαία και έκοψε κλήση θα έπρεπε να δεις χαρτί εκτός και αν το πήρε αυτός για σπάσιμο :lol: Δεν ξέρω από την μεριά του υπαλλήλου αν ενημερώσει την υπηρεσία του ότι παρεμπόδιζε η μηχανή και διοικητικά από εκείνους μπορεί να σου κάνουν κάτι επειδή παρεμπόδισες την διαδικασία!

Οκ....
Αλλα να το παιζεις καμποσος (γενικώς αναφέρομαι )σε καποιον απο το πουθενα (η κυρια ζητησε ευγενικά να την βοηθησουν να μετακινηθεί το εμποδιο)μου θυμίζει το ανέκδοτο με τον "γρυλο".....
"Αη μαμησου εσυ και ο γρυλος σου"

BoSS_Man*
18/12/2015, 20:58
ακου επειδή μπορω με ευχαρίστηση να σας ζαλιζω τα @@ ιδικα σε κατι ατομα που δεν διαβάζουν και απλα πετανε οτι τους ερθει. ξανα διαβάζοντας θα δεις οτι δεν παραπονέθηκα και ειπα πρώτος οτι ειμαι μαλάκας που παρκαρα πανω στο ρολοι της ευδαπ.
ο υπαλληλάκος φταιει γιατι το επαιζε μάγκας.
η αστυνομία δεν ηρθε.
αν ερχοταν ομως και επερνε την κληση ο οποιοσδήποτε τοτε θεωρείται κλοπή εγγράφου και εχει αλλα επακόλουθα.
διοικητικά λοιπον επειδη το εψαξα σήμερα μπορει αφου δεν εχω χτίσει κατι και απλα ηταν ενα κινητό εμπόδιο το μονο που μπορει ειναι να μου ΚΛΑΣΕΙ τα @@. (θα μπορούσε να εχει παρκάρει ενας άσχετος) παλι ΜΠΑΛΕΣ.... τπτ

η ευδαπ το μονο που μπορει να κανει ειναι να χρεώσει κατα προσεγγιση απο την περσινή περίοδο και στην επόμενη μέτρηση να γινει εκκαθάριση.

Μια συμβουλή, μην το παίζεις πολύ μάγκας.

BoSS_Man*
18/12/2015, 20:58
Οκ....
Αλλα να το παιζεις καμποσος (γενικώς αναφέρομαι )σε καποιον απο το πουθενα (η κυρια ζητησε ευγενικά να την βοηθησουν να μετακινηθεί το εμποδιο)μου θυμίζει το ανέκδοτο με τον "γρυλο".....
"Αη μαμησου εσυ και ο γρυλος σου"

Το καταλαβαίνω όλα αυτά αλλά τελικά σε αυτό το κράτος τι θέλουμε :D

SONone
18/12/2015, 21:09
Μια συμβουλή, μην το παίζεις πολύ μάγκας.

χαχαχα μονο μαγκας δεν ειμαι.. και μια απο εμενα. άρχισε να διαβάζεις, ανέλυσε, σκεψου, απάντα. ειναι χαζο 2/2 απαντήσεις μου να σε προτρέπω να ξανα διαβάσεις τι εχω γραψει. αν θες να διαστρευλωνεις οτι λεω καλως αλλα μην προσπαθείς να υποβαθμίσεις την νοημοσύνη μας. ευχαριστώ.

teogtp
18/12/2015, 21:11
Εγω θελω σκεπτομενους ανθρωπους και οχι γκασμαδες..........

BoSS_Man*
19/12/2015, 00:19
χαχαχα μονο μαγκας δεν ειμαι.. και μια απο εμενα. άρχισε να διαβάζεις, ανέλυσε, σκεψου, απάντα. ειναι χαζο 2/2 απαντήσεις μου να σε προτρέπω να ξανα διαβάσεις τι εχω γραψει. αν θες να διαστρευλωνεις οτι λεω καλως αλλα μην προσπαθείς να υποβαθμίσεις την νοημοσύνη μας. ευχαριστώ.

Δεν το λεω με τον τροπο που εχεις συνηθισει να το ακους! Μην το παιρνεις με κακο :)

BoSS_Man*
19/12/2015, 00:20
Εγω θελω σκεπτομενους ανθρωπους και οχι γκασμαδες..........

Οπως βλεπω απο τιυς δευτερους εχει πολλους οποτε απλα θελε :D

SONone
19/12/2015, 00:52
ξερω που να παρω για να αναλυσω τα προβληματα του υπερ εγω μου και το τι εχω συνηθίσει να ακουω και το πως. (google Τηλεφωνική Γραμμή Ψυχολογικής Υποστήριξης και ειμαι ετοιμος)
εδω μεσα μπενω για να ρωτησω καμια απορια. και αν βρεθει λυση να ξερουν και οι αλλοι τι να κανουν.
δεν μπενω ουτε να βγαλω τα ψυχολογικά μου, ουτε να ακούσω γνώμες για την εγκεφαλική μου ανωμαλία, ουτε για να διαφωνώ με τον καθε εναν για το τι λεω και γραφω και να προσπαθώ να εξηγήσω τι έγραψα και τι ενωουσα, ή να χρειαζετε να γραψω ολοκληρη οδηγια για το πως μιλαμε και το τι λεμε και τι ενωουμε οταν κανουμε εναν απλο διαλογο. οποιος καταλαβαίνει καταλαβαίνει. και γενικα οποιος μιλαει μαζι μου δεν χρειαζετε να ψάχνει κρυφά νοηματα, ειναι αυτολεξεί. μπορει απο ορθογραφία να μην το εχω αλλα ξερω ακριβώς πια λεξη να χρησιμοποιησω για να ειμαι ακριβής.

BoSS_Man*
19/12/2015, 01:07
ξερω που να παρω για να αναλυσω τα προβληματα του υπερ εγω μου και το τι εχω συνηθίσει να ακουω και το πως. (google Τηλεφωνική Γραμμή Ψυχολογικής Υποστήριξης και ειμαι ετοιμος)
εδω μεσα μπενω για να ρωτησω καμια απορια. και αν βρεθει λυση να ξερουν και οι αλλοι τι να κανουν.
δεν μπενω ουτε να βγαλω τα ψυχολογικά μου, ουτε να ακούσω γνώμες για την εγκεφαλική μου ανωμαλία, ουτε για να διαφωνώ με τον καθε εναν για το τι λεω και γραφω και να προσπαθώ να εξηγήσω τι έγραψα και τι ενωουσα, ή να χρειαζετε να γραψω ολοκληρη οδηγια για το πως μιλαμε και το τι λεμε και τι ενωουμε οταν κανουμε εναν απλο διαλογο. οποιος καταλαβαίνει καταλαβαίνει. και γενικα οποιος μιλαει μαζι μου δεν χρειαζετε να ψάχνει κρυφά νοηματα, ειναι αυτολεξεί. μπορει απο ορθογραφία να μην το εχω αλλα ξερω ακριβώς πια λεξη να χρησιμοποιησω για να ειμαι ακριβής.

:beer: