PDA

View Full Version : Fzr 1000 exup αλλα δεν εχει τα exup πανω...wtf????



Dalt0n
20/12/2015, 02:47
Το μοτορι που αγορασα πριν 17 μερες ενα FZR 1000 eXUP....εχουμε και λεμε λοιπον:
Σασι-- Genessis 750
Ψαλιδι--exup 1000
μοτερ--exup 1000
μπροστινα--USD απο 400αρι (μαλλον fzr400)
Το μοτορι εχει τρελο γκαζι σε σχεση με το cbr400 που ειχα.δεν χωρταινει να κανει μπαντες :D
Απ οτι μου ειπε ο μαστορας που το ειχε πριν το πουλησει στο τυπο που το αγορασα οταν το ειχε αυτος δεν φορουσε το συστημα exup :smokin:
:p:p:p:p για πειτε...

George_Sp
20/12/2015, 04:28
τι να πούμε? είσαι μια κατηγορία μόνος σου. βάλε φωτογραφίες και περιγραφή να διδάξεις τις επόμενες γενιές :D

Bob_o_mastoras
20/12/2015, 04:51
Κουτι Δελτα εχει ή οχι;;;

υ.γ. Τι κανεις τετοια ωρα ξυπνιος Δαλτωνα;;; Γρηγορα για υπνο!!! :ZZZ:

spyrakos35
20/12/2015, 06:43
τι να πούμε? είσαι μια κατηγορία μόνος σου. βάλε φωτογραφίες και περιγραφή να διδάξεις τις επόμενες γενιές :D

pics or doesnt exist

thunder ace
20/12/2015, 07:07
ελα τυχερε νταλτον,σου εφεξε:τωρα που χειμωνιαζει δεν δουλευω τη μηχανη.Ελα βγαλε το μοτερ απο πανω(εγω βαριεμε)ταιριαζει κουτι στο δικοσου σασι,εχει και εξουπ επανω.......να κανεις δουλεια ρε αδερφε.Το καλοκαιρι ομως θα το ξαναφερνεις να το βαλεις απανω στο δικο μου σασι(εσυ γιατι εγω βαριεμε και το καλοκαιρι).

teogtp
20/12/2015, 08:36
Που είναι το exup;
Οεο;
Πρόσεχε γιατι ο προηγούμενος ιδιοκτήτης μου φαίνεται για καγκουρας.
Εισαι και ψειρας εσυ με τα μηχανακια οπότε δεν σε φοβάμαι θα το φέρεις στα ίσια. .......

telegonos
20/12/2015, 09:00
Απαντάω παίρνοντας αυτά που γράφεις στα σοβαρά, κι η μισή ντροπή δική μου.

Δεν βγήκε ποτέ FZR400 με ανάποδο πηρούνι, όλα κανονικό είχαν.

Αν το πλαίσιο (σασί το λένε οι αυτοκινητάδες, μην καρφώνεσαι) είναι από κάποιο 750, τότε η μοτοσυκλέτα που έχεις είναι το 750, όσους κινητήρες και να αλλάξεις, ταυτότητα μιας μοτό είναι ΠΑΝΤΑ το πλαίσιο.

Το exup αν έχει μπει aftermarket εξάτμιση από λαιμούς ή από μοντέλο χωρίς exup, φυσικό είναι να μην υπάρχει, έχει κανά νόημα η απορία σου;

Βάζεις φωτό ή δεν υπήρξε ποτέ αυτό που λες, και αναφέρεις τα μοντέλα με κωδικούς πλαισίου, το ''genessis750'' και το ''exup1000'' δεν λένε τίποτα σαν περιγραφή ποιό μοντέλο είναι στην πραγματικότητα.

SHOOTER045
20/12/2015, 09:26
Απαντάω παίρνοντας αυτά που γράφεις στα σοβαρά, κι η μισή ντροπή δική μου.

Δεν βγήκε ποτέ FZR400 με ανάποδο πηρούνι, όλα κανονικό είχαν.

Αν το πλαίσιο (σασί το λένε οι αυτοκινητάδες, μην καρφώνεσαι) είναι από κάποιο 750, τότε η μοτοσυκλέτα που έχεις είναι το 750, όσους κινητήρες και να αλλάξεις, ταυτότητα μιας μοτό είναι ΠΑΝΤΑ το πλαίσιο.

Το exup αν έχει μπει aftermarket εξάτμιση από λαιμούς ή από μοντέλο χωρίς exup, φυσικό είναι να μην υπάρχει, έχει κανά νόημα η απορία σου;

Βάζεις φωτό ή δεν υπήρξε ποτέ αυτό που λες, και αναφέρεις τα μοντέλα με κωδικούς πλαισίου, το ''genessis750'' και το ''exup1000'' δεν λένε τίποτα σαν περιγραφή ποιό μοντέλο είναι στην πραγματικότητα.

Εκεί στην Κοζάνη το χουν αυτό

DAYMAN
20/12/2015, 09:37
:eek::a014:

teogtp
20/12/2015, 09:44
Απαντάω παίρνοντας αυτά που γράφεις στα σοβαρά, κι η μισή ντροπή δική μου.

Δεν βγήκε ποτέ FZR400 με ανάποδο πηρούνι, όλα κανονικό είχαν.

Μην παιρνεις και ορκο ........μπορει να ηταν 400 με αμστελνταουν απο zxr.........
Αν το πλαίσιο (σασί το λένε οι αυτοκινητάδες, μην καρφώνεσαι) είναι από κάποιο 750, τότε η μοτοσυκλέτα που έχεις είναι το 750, όσους κινητήρες και να αλλάξεις, ταυτότητα μιας μοτό είναι ΠΑΝΤΑ το πλαίσιο.
StarX/mas..........μπαντες να κανει και ρολινΓΚ τονΜΠΑΙρν Αουτ

Το exup αν έχει μπει aftermarket εξάτμιση από λαιμούς ή από μοντέλο χωρίς exup, φυσικό είναι να μην υπάρχει, έχει κανά νόημα η απορία σου;
Βεβαιως,διοτι καπου στο κειμενο πρεπει να δειξουμε και ενανε προβληματισμονε
Βάζεις φωτό ή δεν υπήρξε ποτέ αυτό που λες, και αναφέρεις τα μοντέλα με κωδικούς πλαισίου, το ''genessis750'' και το ''exup1000'' δεν λένε τίποτα σαν περιγραφή ποιό μοντέλο είναι στην πραγματικότητα.
Μισο λεπτο να φωναξουμε τον Magi ή και τον SHOOTER μιας και το'χει με την φωτογραφια ο μπαγασας...........



Κοζανη rules muthafckrs............

notakos600
20/12/2015, 10:17
Κοζανη rules muthafckrs............

:lol:

Χρηστος FZR
21/12/2015, 18:36
νομιζω αρκετα ζορικο να μπει μοτερ απο εξουπ σε πλαισιο genesis. αλλη γωνια οι κυλινδροι και διαφορετικες βασεις κινητηρα.
θελει πολυ μελετη το πραμα.

DrEvil
21/12/2015, 19:22
νομιζω αρκετα ζορικο να μπει μοτερ απο εξουπ σε πλαισιο genesis. αλλη γωνια οι κυλινδροι και διαφορετικες βασεις κινητηρα.
θελει πολυ μελετη το πραμα.

Μωρε και σε FZX εχει μπει.

Αλλα εδω μιλαμε για τον Δαλτονα, αυτος και σε TMAX η και σε Τ-50 ακομα θα εβρισκε τον τροπο να το φορεσει.

Dalt0n
21/12/2015, 20:41
Αυριο θα ανεβασω φωτογραφιες ...θα δειτε και το πλαισιο-μοτερ-ψαλιδι...με αριθμους πλασιου και μοτερ θα βρουμε τι χρονολογιας ειναι??
εχω ενα προβλημα με το ρελαντι..δεν κραταει ουτε ζεστο ουτε κρυο ..στο ρελαντι εχει πολυ λιγες στροφες τρεμοπαιζει για λιγο σαν να παει να σβησει και στο τελος σβηνει...εχει κανεις ιδεα που βρισκεται η βιδα να το ανεβασω λιγο???

SHOOTER045
21/12/2015, 20:50
Που ναι η βίδα οεο...

Dalt0n
21/12/2015, 20:52
Που ναι η βίδα οεο...

http://www.google.gr/search?q=Idle+adjustment+screw+in+fzr1000&biw=1366&bih=667&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwignPDp3O3JAhWJ1iwKHbobAbAQ_AUIBigB#imgrc=-w4hAHbwIAqN9M%3A

7Tolis
21/12/2015, 20:55
Δάλτονα ποιό είναι καλύτερο;Το cbr ή το fzr τελικά;

bulmont
21/12/2015, 20:58
....εχει κανεις ιδεα που βρισκεται η βιδα να το ανεβασω λιγο???



....στον κρόταφο......................

Dalt0n
21/12/2015, 21:04
Δάλτονα ποιό είναι καλύτερο;Το cbr ή το fzr τελικά;

εζησα πολλες κωμικοτραγικες στιγμες με το cbr στους 14 μηνες που το ειχα αλλα νομιζω πως με το fzr θα ζησω περισσοτερες....ενα πρωι μιζαρε μονο του μολις γυρισα το κλειδι...σημερα κολλησε η ντιζα του γκαζιου και μολις εβαλα μπροστα ουρλιαζε (τρεμανε τα ποδια για ενα τεταρτο)..το απογευμα πηγα μια χαλαρη βολτα με το παιδι που πηρε το cbr: ανοιγοντας το γκαζι σουζαρε και μου εφυγε το δεξι χερι.πιανοντας ατσουμπαλα το τιμονι γυρισα το διακοπτη στο off και εσβησε...δινω γκαζι τιποτα μιζαρω τιποτα νεκρο.σταματω μιζαρω τιποτα το βαζω σκαστο τιποτα..κοιταω βλεπω τον διακοποτη στο off :p.......μετα μεσα σε κατι σκοταδια μπροτα ο τυπος με το cbr τον παιρνει στο κυνηγι ενας σκυλος μετα βαρεθηκε ο σκυλος να τον κυνηγαει και σταματαει μπροστα μου.η συγκρουση ηταν αναποφευχτη χωρις τραυματιες και λιγες ηλικες ζημιες.....μετα τη συγκουση με τον κοπριτη και καποιον φουστη λογο δεν γυρνουσε το κλειδι να βαλω μπροστα..τελικα μετα απο ενα τεταρτο παιζοντας ξυλο με την κλειδαρια γυρισε.......:a014:

SHOOTER045
21/12/2015, 21:05
http://www.google.gr/search?q=Idle+adjustment+screw+in+fzr1000&biw=1366&bih=667&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwignPDp3O3JAhWJ1iwKHbobAbAQ_AUIBigB#imgrc=-w4hAHbwIAqN9M%3A

Στα σοβαρά τώρα
Τσέκαρε το τσοκ για αρχή
Η βίδα αυτή είναι κάτω από το τεποζιτο από την αριστερή πλευρά άι θινκ

teogtp
21/12/2015, 21:46
Αυριο θα ανεβασω φωτογραφιες ...θα δειτε και το πλαισιο-μοτερ-ψαλιδι...με αριθμους πλασιου και μοτερ θα βρουμε τι χρονολογιας ειναι??
εχω ενα προβλημα με το ρελαντι..δεν κραταει ουτε ζεστο ουτε κρυο ..στο ρελαντι εχει πολυ λιγες στροφες τρεμοπαιζει για λιγο σαν να παει να σβησει και στο τελος σβηνει...εχει κανεις ιδεα που βρισκεται η βιδα να το ανεβασω λιγο???

Που την αφησε για τελευταια φορα ο προηγουμενος;

motoexelixis
22/12/2015, 17:05
εζησα πολλες κωμικοτραγικες στιγμες με το cbr στους 14 μηνες που το ειχα αλλα νομιζω πως με το fzr θα ζησω περισσοτερες....ενα πρωι μιζαρε μονο του μολις γυρισα το κλειδι...σημερα κολλησε η ντιζα του γκαζιου και μολις εβαλα μπροστα ουρλιαζε (τρεμανε τα ποδια για ενα τεταρτο)..το απογευμα πηγα μια χαλαρη βολτα με το παιδι που πηρε το cbr: ανοιγοντας το γκαζι σουζαρε και μου εφυγε το δεξι χερι.πιανοντας ατσουμπαλα το τιμονι γυρισα το διακοπτη στο off και εσβησε...δινω γκαζι τιποτα μιζαρω τιποτα νεκρο.σταματω μιζαρω τιποτα το βαζω σκαστο τιποτα..κοιταω βλεπω τον διακοποτη στο off :p.......μετα μεσα σε κατι σκοταδια μπροτα ο τυπος με το cbr τον παιρνει στο κυνηγι ενας σκυλος μετα βαρεθηκε ο σκυλος να τον κυνηγαει και σταματαει μπροστα μου.η συγκρουση ηταν αναποφευχτη χωρις τραυματιες και λιγες ηλικες ζημιες.....μετα τη συγκουση με τον κοπριτη και καποιον φουστη λογο δεν γυρνουσε το κλειδι να βαλω μπροστα..τελικα μετα απο ενα τεταρτο παιζοντας ξυλο με την κλειδαρια γυρισε.......:a014:

Μπινια από σκύλο φίλος

vaska
22/12/2015, 19:04
εζησα πολλες κωμικοτραγικες στιγμες με το cbr στους 14 μηνες που το ειχα αλλα νομιζω πως με το fzr θα ζησω περισσοτερες....ενα πρωι μιζαρε μονο του μολις γυρισα το κλειδι...σημερα κολλησε η ντιζα του γκαζιου και μολις εβαλα μπροστα ουρλιαζε (τρεμανε τα ποδια για ενα τεταρτο)..το απογευμα πηγα μια χαλαρη βολτα με το παιδι που πηρε το cbr: ανοιγοντας το γκαζι σουζαρε και μου εφυγε το δεξι χερι.πιανοντας ατσουμπαλα το τιμονι γυρισα το διακοπτη στο off και εσβησε...δινω γκαζι τιποτα μιζαρω τιποτα νεκρο.σταματω μιζαρω τιποτα το βαζω σκαστο τιποτα..κοιταω βλεπω τον διακοποτη στο off :p.......μετα μεσα σε κατι σκοταδια μπροτα ο τυπος με το cbr τον παιρνει στο κυνηγι ενας σκυλος μετα βαρεθηκε ο σκυλος να τον κυνηγαει και σταματαει μπροστα μου.η συγκρουση ηταν αναποφευχτη χωρις τραυματιες και λιγες ηλικες ζημιες.....μετα τη συγκουση με τον κοπριτη και καποιον φουστη λογο δεν γυρνουσε το κλειδι να βαλω μπροστα..τελικα μετα απο ενα τεταρτο παιζοντας ξυλο με την κλειδαρια γυρισε.......:a014:


Τελικά είσαι μια κατηγορία μόνος σου παλίκαρε. Γκολ από τα αποδυτήρια βάζεις που θα έλεγε και ο γνωστός Χάρρυ

Συνέχισε έτσι είσαι αυτό που λείπει από πολλούς από μας.

:beer:

toyar
22/12/2015, 19:13
ρημαγμενο 1000αρι 25ετιας σε χερια 11χρονου:(

omega
22/12/2015, 21:01
Αλήθεια ή ψέμματα όλα τα παραπάνω ή και τα προηγούμενα του Dalton;Δεν ξέρω..

Ένα με ανησυχεί
Αν είναι αλήθεια πρέπει 1)ο μικρός να προσέχει.. 2)να βρει παρέα με μοτοσυκλετιστική αγωγή και 3)να πάρει ένα μηχανάκι της προκοπής.Για το καλό του.