PDA

View Full Version : Αεροβική με βάρη



Bladerunner
23/12/2015, 10:41
Δεν έδινες σημασία τόσες μέρες τώρα στην ολοένα και δυσκολότερη εκκίνηση ε;
Νόμιζες πως με κάποιο μαγικό τρόπο θα φόρτιζε η μπαταρία από μόνη της.
Σε πληροφορώ πως δεν υπάρχει μαγεία. Τουλάχιστον όχι κάτι που να αφορά τις μπαταρίες και τα μηχανάκι εν γένει.

Δεν σε χάλασε η πρωινή γυμναστική. Παραπάνω από χιλιόμετρο σπρώξιμο. Μην παραπονιέσαι για την ένταση της άσκησης...
Θα ήταν αρκετά πιο εύκολα αν έλεγχες που και που την πίεση των ελαστικών. Δεν χρειάζεται μια φορά την εβδομάδα.
Και μια φορά στους τόσους μήνες, καλό θα ήταν! :lol:

(Τουλάχιστον φάνηκαν έμπρακτα τα αποτελέσματα του τρεξίματος)

ggs
23/12/2015, 10:47
Δεν έδινες σημασία τόσες μέρες τώρα στην ολοένα και δυσκολότερη εκκίνηση ε;
Νόμιζες πως με κάποιο μαγικό τρόπο θα φόρτιζε η μπαταρία από μόνη της.
Σε πληροφορώ πως δεν υπάρχει μαγεία. Τουλάχιστον όχι κάτι που να αφορά τις μπαταρίες και τα μηχανάκι εν γένει.

Δεν σε χάλασε η πρωινή γυμναστική. Παραπάνω από χιλιόμετρο σπρώξιμο. Μην παραπονιέσαι για την ένταση της άσκησης...
Θα ήταν αρκετά πιο εύκολα αν έλεγχες που και που την πίεση των ελαστικών. Δεν χρειάζεται μια φορά την εβδομάδα.
Και μια φορά στους τόσους μήνες, καλό θα ήταν! :lol:

(Τουλάχιστον φάνηκαν έμπρακτα τα αποτελέσματα του τρεξίματος)

Παντως , πρέπει να είναι απο τις πιο ολοκληρωμένες ασκήσεις….γυμνάζει τα πάντα…:lol:






Γι αυτό και οι κάτοχοι ευρωπαϊκών είναι συνηθως πιο φιτ… :lol:

sniper
23/12/2015, 11:07
Κάποιος μας έχει καταραστεί, δεν εξηγείται αλλιώς....

DrBig
23/12/2015, 12:31
Παντως , πρέπει να είναι απο τις πιο ολοκληρωμένες ασκήσεις….γυμνάζει τα πάντα…:lol:






Γι αυτό και οι κάτοχοι ευρωπαϊκών είναι συνηθως πιο φιτ… :lol:

Κατι παρομοιο εκανε κι ο Σπυρος Λουης και μετα πηρε ολυμπιακο μεταλλιο

Bladerunner
23/12/2015, 12:37
Κατι παρομοιο εκανε κι ο Σπυρος Λουης και μετα πηρε ολυμπιακο μεταλλιο

:bawl:

Έσπρωχνε κάρα για προπόνηση;

McGyver
23/12/2015, 12:41
:bawl:

Έσπρωχνε κάρα για προπόνηση;

Νερό κουβαλούσε :) ...

amyroukai
23/12/2015, 12:42
Με έχει στρώσει το έτερον ήμισυ στο πρόγραμμα με τις λοιπές παλαβές στο γυμναστήριο της, ωραίο είναι αυτό το αερόβια με βάρη. Ιδρώνεις κουράζεσαι και νιώθεις ωραία μετά.

DrBig
23/12/2015, 12:46
:bawl:

Έσπρωχνε κάρα για προπόνηση;

Εσπρωχνε καροτσι με παγο απο του διαολου την μανα στο κεντρο της αθηνας. Τρεχοντας.

Joyrider
23/12/2015, 12:57
-Παππού πάω γυμναστήριο. Σήμερα το πρόγραμμα έχει farmer's walk, sledgehammer workout και prowler sled push.
-Δεν αφήνεις τα παιχνίδια να κουβαλήσεις κάνα κουβά, να κόψουμε τα ξύλα για τη σόμπα και να οργώσουμε τον μπαχτσέ με το άροτρο;
-Άσε δεν ξέρεις εσύ απ' αυτά.

:lol:

free rider
23/12/2015, 13:57
ορίστε μας
τζάμπα προπόνηση και παραπονιέστε κι όλα?

Ζεύκας
23/12/2015, 14:06
Δεν έδινες σημασία τόσες μέρες τώρα στην ολοένα και δυσκολότερη εκκίνηση ε;
Νόμιζες πως με κάποιο μαγικό τρόπο θα φόρτιζε η μπαταρία από μόνη της.
Σε πληροφορώ πως δεν υπάρχει μαγεία. Τουλάχιστον όχι κάτι που να αφορά τις μπαταρίες και τα μηχανάκι εν γένει.

Δεν σε χάλασε η πρωινή γυμναστική. Παραπάνω από χιλιόμετρο σπρώξιμο. Μην παραπονιέσαι για την ένταση της άσκησης...
Θα ήταν αρκετά πιο εύκολα αν έλεγχες που και που την πίεση των ελαστικών. Δεν χρειάζεται μια φορά την εβδομάδα.
Και μια φορά στους τόσους μήνες, καλό θα ήταν! :lol:

(Τουλάχιστον φάνηκαν έμπρακτα τα αποτελέσματα του τρεξίματος)

κάνεις τζάμπα crossfit και γκρινιάζεις.

εγώ που κατεβαίνω Γλυφάδα και σκάω 50 ευρώ το μήνα τι να πώ;

BLiTzER
23/12/2015, 14:32
Παρόμοια φάση με το DRZ πριν 1-2 βδομάδες. Μου είχε μείνει (από μπαταρία) άλλη μια φορά, αλλά τότε κατάφερα και έβαλα μπρος σε μια κατηφορίτσα 100 μέτρα από το σπίτι μου. Σίγουρος ότι θα ξαναπάρει στο ίδιο σημείο, ξεκίνησα χαλαρός, φτάνω εκεί, τίποτα. Μέχρι να βρω μεγαλύτερη κατηφόρα, έκανα καμιά 500ρια μέτρα καβάλα και σβηστός και άλλα τόσα σπρώχνοντας, κάποια από αυτά σε ΑΝΗΦΟΡΑ. Πήρε με την πρώτη εκεί, αλλά το σπρώξιμο με κράνος, γάντια, χειμερινό μπουφάν, δεν ήταν πολύ ευχάριστο.

HelenKoR
23/12/2015, 16:27
Επειδή δε μου αρέσει το αερόβιο---> οδική

Bladerunner
23/12/2015, 16:40
Επειδή δε μου αρέσει το αερόβιο---> οδική

Δεν έχω οδική -λες; δεν έχω κοιτάξει το συμβόλαιο της ασφάλειας- γιατί πίστευα ότι δεν θα έμενα ποτέ. :lol:

Αλλά και να είχα, πιο γρήγορα τη γύρισα σπίτι από ότι να περίμενα να έρθουν να τη φορτώσουν...

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν πήρε μπροστά με σπρώξιμο, αλλά και το γεγονός που κάνει self check όχι μόνο όταν ανοίγεις το διακόπτη, αλλά και όταν τον κλείνεις!

(Δεν έχω φτιάξει και το παπί ρε γαμώτο.)

Bowleno
23/12/2015, 16:40
Κάποιος μας έχει καταραστεί, δεν εξηγείται αλλιώς....

O banana hamock μήπως; :a7::lol:

Bladerunner
23/12/2015, 16:42
Κάποιος μας έχει καταραστεί, δεν εξηγείται αλλιώς....

Έλα ρε... Νέοι, σύγχρονοι άνθρωποι να να λέμε για κατάρες;

Δεν πιστεύω ότι φταίει κάτι τέτοιο. Πρώτον, δεν έχω βλάψει κάποιον ηθελημένα τόσο πολύ ώστε να με καταραστεί, και δεύτερον, έχω χάντρα με ματάκι.

HelenKoR
23/12/2015, 16:48
Δεν έχω οδική -λες; δεν έχω κοιτάξει το συμβόλαιο της ασφάλειας- γιατί πίστευα ότι δεν θα έμενα ποτέ. :lol:

Αλλά και να είχα, πιο γρήγορα τη γύρισα σπίτι από ότι να περίμενα να έρθουν να τη φορτώσουν...


Κάλλιο το χω να περιμένω την οδική 2 ώρες παρά να κάνω πεντε (5) βήματα. Τόσο τεμπελα :lol:

vaska
23/12/2015, 20:07
Όποιος δεν έχει σπρώξει RV 125 με φουίτ μπρος πίσω, στην ανηφόρα της Αγ. Νικολάου στην Πάτρα, Αύγουστο μήνα, με σαγιοναρα ΕΣ και την πετσέτα ΕΣ στον λαιμό, απλά δεν ξέρει τι σημαίνει σπρώξιμο.
Πωωω ρε φίλε το θυμήθηκα και ίδρωσα!

taisteal
23/12/2015, 20:09
..... Νέοι, σύγχρονοι άνθρωποι να να λέμε για κατάρες;

.... έχω χάντρα με ματάκι.



Λιγο αντιφατικο αυτο...

BLiTzER
23/12/2015, 20:10
Όποιος δεν έχει σπρώξει RV 125 με φουίτ

Τι είναι αυτό και πόσο βοηθάει στο σπρώξιμο;

amyroukai
23/12/2015, 20:20
Αυτή η ιστορία ταιριάζει με την επιδημία δάκου και μουχρίτσας στις μπαταρίες γενικώς η φταίει άλλο τι;

Δεινόσαυρος
23/12/2015, 20:24
Εσπρωχνε καροτσι με παγο απο του διαολου την μανα στο κεντρο της αθηνας. Τρεχοντας.

Από το Μαρούσι, νομίζω. Μπορεί να κάνω και λάθος.
Με φουστανέλλα. Δεν ξέρω αν φόραγε και τσαρούχια, αλλα με φουστανέλλα μάλλον Nike δεν θα ήταν.


Και μ' αυτήν την εικόνα...

348812

Χρόνια Πολλά σε όλλους!

Bladerunner
23/12/2015, 20:30
Λιγο αντιφατικο αυτο...

Την έχω κρυμμένη τη χάντρα. Δεν φαίνεται. Οπότε, μπορώ να υποστηρίζω ότι είμαι ένας σύγχρονων αντιλήψεων λογικό ον.

vaska
23/12/2015, 20:47
Τι είναι αυτό και πόσο βοηθάει στο σπρώξιμο;


Αν εννοείς το RV 125 είναι αυτό

348818

αν όμως εννοείς το "φουίτ", είναι το σκασμένο λάστιχο. Και κανένα από τα δύο ούτε το rv ούτε το φουίτ δεν βοηθάει στο σπρώξιμο

BLiTzER
23/12/2015, 20:54
Α έγραψες ότι το έσπρωξες με φουίτ και νόμιζα πρόκειται για κάποιο κόλπο :p

free rider
30/12/2015, 12:27
ιαπωνικό .............ριζοβραστήρα έσπρωχνες?
:p