PDA

View Full Version : Πόσο κολλημένος είσαι;



vkats
30/12/2015, 19:43
Εχεις κολλήματα; Δηλαδή κάποια πράγματα που πρέπει να τα κάνεις με συγκεκριμένο τρόπο γιατί έτσι; Ακόμη και αν γίνεται αλλιώς; Καταναγκασμός λέγεται ή αλλιώς νεύρωση στα πιο επιστημονικά...

Εγώ για παράδειγμα πρέπει να βάλω πάντα πρώτα την αριστερή κάλτσα και μετά τη δεξιά. Πάντα πρώτα το αριστερό παπούτσι και μετά το δεξί. Δεν υπάρχει κανένας λόγος. Απλά έτσι !!! (και μην το ρίξετε στα πολιτικά εεεεε!!!) :lol:

Και αν βρέξω το ένα μου χέρι πρέπει οπωσδήποτε να βρέξω και το άλλο !!!

Εσύ τι κολλήματα έχεις;





Ααααα!! Και πάντα ανεβαίνω στη μηχανή από αριστερά...!!!!:lol::lol::lol:

SHOOTER045
30/12/2015, 19:50
Εχεις κολλήματα; Δηλαδή κάποια πράγματα που πρέπει να τα κάνεις με συγκεκριμένο τρόπο γιατί έτσι; Ακόμη και αν γίνεται αλλιώς; Καταναγκασμός λέγεται ή αλλιώς νεύρωση στα πιο επιστημονικά...

Εγώ για παράδειγμα πρέπει να βάλω πάντα πρώτα την αριστερή κάλτσα και μετά τη δεξιά. Πάντα πρώτα το αριστερό παπούτσι και μετά το δεξί. Δεν υπάρχει κανένας λόγος. Απλά έτσι !!! (και μην το ρίξετε στα πολιτικά εεεεε!!!) :lol:

Και αν βρέξω το ένα μου χέρι πρέπει οπωσδήποτε να βρέξω και το άλλο !!!

Εσύ τι κολλήματα έχεις;





Ααααα!! Και πάντα ανεβαίνω στη μηχανή από αριστερά...!!!!:lol::lol::lol:

Τσιγάρο μετα το sex

akis_trevor
30/12/2015, 19:58
:rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::rotflmao::bigcry::bigcry::bigcry::bigcr y::bigcry::bigcry:

ΝΤΙΚ
30/12/2015, 20:09
ψυχαναγκασμος λεγεται , και ναι ολοι μα ολοι ειμαστε.
αλλος λιγο αλλος πολυ....
κοινος του γιατρου...
εγω πχ θεθω ολα τα λεφτα στο πορτοφολι μου να ειναι σιδερομενα,
με την σειρα απο μικροτερο σε αξια προς το μεγαλυτερο
και η ασημενια ριγα δεξια σε ολα με την ιδια οψη παντα......
αστα σου λεω μαρτυριο:lol:
α και του μητσου απο πανω το κουσουρι επισης.......

spyrakos35
30/12/2015, 20:10
ψυχαναγκασμος λεγεται , και ναι ολοι μα ολοι ειμαστε.
αλλος λιγο αλλος πολυ....
κοινος του γιατρου...
εγω πχ θεθω ολα τα λεφτα στο πορτοφολι μου να ειναι σιδερομενα,
με την σειρα απο μικροτερο σε αξια προς το μεγαλυτερο
και η ασημενια ριγα δεξια σε ολα με την ιδια οψη παντα......
αστα σου λεω μαρτυριο:lol:
α και του μητσου απο πανω το κουσουρι επισης.......

Με τα κερματα πως την βρισκεις;

AUFGEBRACHT
30/12/2015, 20:15
Με τα κερματα πως την βρισκεις;


http://www.plaisio.gr/epipla-grafeiou/asfaleia-prostasia-grafeiou/kouti-tameiou/Plaisio-Coin-Tray-8Columns-K8.htm

ΝΤΙΚ
30/12/2015, 20:16
Με τα κερματα πως την βρισκεις;

εκεινα δεν με ενοχλουν
φευγουν ολα στα τσιγαρα:lol:

SHOOTER045
30/12/2015, 20:27
ψυχαναγκασμος λεγεται , και ναι ολοι μα ολοι ειμαστε.
αλλος λιγο αλλος πολυ....
κοινος του γιατρου...
εγω πχ θεθω ολα τα λεφτα στο πορτοφολι μου να ειναι σιδερομενα,
με την σειρα απο μικροτερο σε αξια προς το μεγαλυτερο
και η ασημενια ριγα δεξια σε ολα με την ιδια οψη παντα......
αστα σου λεω μαρτυριο:lol:
α και του μητσου απο πανω το κουσουρι επισης.......

Να το κοιταξεις αυτο
Ήξερα κάποιον που τα έπλενε τα στέγνωνε και τα σιδερωνε .
Τελικά φόρεσε την άσπρη ρόμπα δεμένος χιαστί

teogtp
30/12/2015, 20:42
Τσιγάρο μετα το sex

Εσυ δεν ελεγες οτι ελαττωσες το τσιγαρο;
:tooth:

vkats
30/12/2015, 20:44
Εσυ δεν ελεγες οτι ελαττωσες το τσιγαρο;
:tooth:

Προφανώς θα ελάττωσε και το σεξ....

teogtp
30/12/2015, 20:46
Προφανώς θα ελάττωσε και το σεξ....

;)
:D

SHOOTER045
30/12/2015, 21:04
Προφανώς θα ελάττωσε και το σεξ....

Μου το είπε και ο γιατρός αυτό ,η να φτιαξω την όπισθεν η να ελατωσω το sex

AUFGEBRACHT
30/12/2015, 21:12
Μου το είπε και ο γιατρός αυτό ,η να φτιαξω την όπισθεν η να ελατωσω το sex

Κάποιος κακεντρεχής θα συνέδεε το σεξ με το χάλασμα της όπισθεν, εγώ δεν θα το κάνω πάντως...

Υ.Γ. Τόσο μεγάλη ρε συ ήταν η χαρά που ψηφίστηκε το σύμφωνο συμβίωσης;...

gior-gos
30/12/2015, 21:39
Οταν ανεβαινω στη μηχανη κανω παντα τρεις κινησεις. Αν πχ σε μία μερα ανεβω 15 φορες στη μηχανη θα κανω 15 φορες αυτες τις τρεις κινησεις. Αν δεν τις κανω νιωθω οτι κατι δεν παει καλα.
Με αυτη τη σειρα

Φερνω το τσαντακι της μεσης εκει που με βολευει
Κοιταω - σιγουρευω αν εχω σηκωσει το πλαινο σταντ
Με το που ξεκινησω - στα πρωτα 5 μετρα ας πουμε - σηκωνομαι απο τη σελα για να διορθωσω το παντελονι

Επειδη στο παρελθον
με εχει ενοχλησει πολλες φορες το τσαντακι μεσης (οταν καθεται σε λαθος θεση)
εχω ξεχασει αρκετες φορες το πλαινο σταντ με αποτελεσμα να ακουω το χρααααααααααατς και να τρομαζω ή να μου σβηνει με το που βαλω πρωτη
και μ εχει ενοχλησει αρκετες φορες το παντελονι οταν (σουρωνει; ετσι λεγεται; τελος παντων) μαζευεται στον καβαλο

εχω αυτοματοποιησει αυτη τη διαδικασια για να μην ενοχλουμαι - σπαζομαι - τρομαζω. Δε νομιζω οτι ειναι ψυχαναγκασμος με την εννοια του βιτσιου. Υπαρχει πρακτικος λογος που γινεται.

Ενας απ τους ψυχαναγκασμους ομως που εχω ειναι οτι θα καπνισω οπωσδηποτε 2 τσιγαρα με τον πρωινο καφε, 1 μετα το μεσημεριανο φαγητο και 1 πριν κοιμηθω το βραδυ. Ενδιαμεσα μπορει να μην καπνισω καθολου ή μπορει να καπνισω πολλα. Αλλά τα παραπανω 4 θα τα καπνισω ακομα κι αν δεν τα θελω :look:.


Εγώ για παράδειγμα πρέπει να βάλω πάντα πρώτα την αριστερή κάλτσα και μετά τη δεξιά. Πάντα πρώτα το αριστερό παπούτσι και μετά το δεξί.

Ααααα!! Και πάντα ανεβαίνω στη μηχανή από αριστερά...!!!!:lol::lol::lol:

Μηπως απλα εισαι αριστεροχειρας;

macedonas
30/12/2015, 22:18
Το χαρτι υγειας απο ποια μεριά θέλετε να ξετυλίγει ?
:lol::lol:

mikes
30/12/2015, 22:22
εγω θελω κάθε μοτοβολτα να καταληγει σε ταβερνα...

lmb990
30/12/2015, 22:27
Οταν βγαζω τα παπουτσια για να τα αφησω στην ακρη βαζω παντα τα κορδονια μεσα...

virus
30/12/2015, 22:41
με το που ξεκινησω με την μηχανη ορθιος για να κατεβει το παντελονι

κι ο παγκος την κουζινας λαμπικο πριν κοιμηθω

taisteal
30/12/2015, 22:52
Εχω κολλημα να πλενω τα μηχανακια οταν λερωνουν...κι ας βρεχει εξω....

GiorgosLa
30/12/2015, 22:54
Δεν πέφτω για ύπνο αν δεν έχω στο κομοδίνο ένα ποτήρι νερό.
Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Αλλά πρέπει να είναι εκεί.


Τσιγάρο μετα το sex

Αν έκανα τσιγάρο μόνο μετά το σεξ, θα είχα ένα γερό κομπόδεμα τώρα. :a024:

vkats
30/12/2015, 23:05
Ετσι !!! Μ' αρέσετε !!! Βγάλτε τα κολλήματά σας !!!

Και το χαρτί της τουαλέτας ΠΑΝΤΑ απ' έξω. Αν το βρω από μέσα το αλλάζω, ακόμα και σε ξένο σπίτι...

vkats
30/12/2015, 23:06
Οταν ανεβαινω στη μηχανη κανω παντα τρεις κινησεις. Αν πχ σε μία μερα ανεβω 15 φορες στη μηχανη θα κανω 15 φορες αυτες τις τρεις κινησεις. Αν δεν τις κανω νιωθω οτι κατι δεν παει καλα.
Με αυτη τη σειρα

Φερνω το τσαντακι της μεσης εκει που με βολευει
Κοιταω - σιγουρευω αν εχω σηκωσει το πλαινο σταντ
Με το που ξεκινησω - στα πρωτα 5 μετρα ας πουμε - σηκωνομαι απο τη σελα για να διορθωσω το παντελονι

Επειδη στο παρελθον
με εχει ενοχλησει πολλες φορες το τσαντακι μεσης (οταν καθεται σε λαθος θεση)
εχω ξεχασει αρκετες φορες το πλαινο σταντ με αποτελεσμα να ακουω το χρααααααααααατς και να τρομαζω ή να μου σβηνει με το που βαλω πρωτη
και μ εχει ενοχλησει αρκετες φορες το παντελονι οταν (σουρωνει; ετσι λεγεται; τελος παντων) μαζευεται στον καβαλο

εχω αυτοματοποιησει αυτη τη διαδικασια για να μην ενοχλουμαι - σπαζομαι - τρομαζω. Δε νομιζω οτι ειναι ψυχαναγκασμος με την εννοια του βιτσιου. Υπαρχει πρακτικος λογος που γινεται.

Ενας απ τους ψυχαναγκασμους ομως που εχω ειναι οτι θα καπνισω οπωσδηποτε 2 τσιγαρα με τον πρωινο καφε, 1 μετα το μεσημεριανο φαγητο και 1 πριν κοιμηθω το βραδυ. Ενδιαμεσα μπορει να μην καπνισω καθολου ή μπορει να καπνισω πολλα. Αλλά τα παραπανω 4 θα τα καπνισω ακομα κι αν δεν τα θελω :look:.



Μηπως απλα εισαι αριστεροχειρας;

Οχι ρε συ !!! Δεξιόχειρας. Είπαμε κόλλημα ανεξήγητο είναι...

notakos600
31/12/2015, 10:01
Έχω κόλλημα με τα χαρτονομίσματα στο πορτοφόλι, τα μικρά μπροστά, τα μεγάλα πίσω.
Τα βιβλία, οι κόλλες Α4, τα περιοδικά στο γραφείο τα θέλω πάντα γωνιασμένα και όχι άναρχα πεταμένα.
Πρώτα αριστερή κάλτσα, μετά δεξιά, αριστερό παπούτσι, δεξί παπούτσι.
Γενικά τα μικροαντικείμενα σε μια σειρά και όχι χύμα.
Τις μοτοσυκλέτες σε ευθεία γραμμή παρκαρισμένες, παράλληλα ακριβώς με τον τοίχο δηλαδή.
Δεν με θεωρώ ψυχωτικό, απλά θέλω μια τάξη στη ζωή μου και εκνευρίζομαι με την αταξία, το χύμα και να βλέπω τον Αλέξη να κάθεται ημιανάπαυση στον Εθνικό ύμνο.....

BLiTzER
31/12/2015, 10:09
Πλένω τα χέρια μου, αφού ακουμπήσω σχεδόν οτιδήποτε. 30 φορές την ημέρα. Με ενοχλεί ακόμα και η σκόνη πάνω τους.

Το χαρτί της τουαλέτας, εννοείται, απ'έξω. Αυτό δεν είναι κόλλημα. Eίναι το σωστό.

Βιβλία, cd, dvd κτλ ΠΡΕΠΕΙ να βρίσκονται ΟΛΟΚΛΗΡΑ (αν εξέχει κάτι, το διορθώνω) πάνω σε μεγαλύτερη από αυτά επιφάνεια. Και ποτέ βαρύτερο αντικείμενο πάνω σε ελαφρύτερο. Υπάρχει μια σειρά.

Βαριέμαι απλά να πλένω τα δόντια μου και να μην κάνω τίποτα άλλο. Στη χειρότερη, θα περπατάω τριγύρω στο σπίτι, να περάσει η ώρα :p

vaska
31/12/2015, 10:20
αααααα καλά, έχω τα περισσότερα που αναφέρθηκαν αλλά σε μένα ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ.

Να το κοιτάξω λέτε??

@ Blitz
το χαρτί από την μέσα μεριά μάνα μ', αυτό είναι το σωστό αλλά και το χρηστικό. Πως θα κόψεις χαρτί με το ένα χέρι (στο άλλο έχεις βιβλίο ή κόμικ) αν το χαρτί είναι όπως το λες??
Από μέσα λοιπόν, στοπ με τον αντίχειρα και κόψιμο με κίνηση της παλάμης (είπαμε το άλλο είναι απασχολημένο κρατάει βιβλίο)

:lol:

BLiTzER
31/12/2015, 10:24
Το χαρτί είναι απείρως πιο εύκολα προσβάσιμο όταν η άκρη του είναι μακρυά από τον τοίχο. Το κόψιμο μπορεί να εκτελεστεί με τον ίδιο τρόπο όπως και να'ναι :p

congate7
31/12/2015, 10:30
Παιδιά το χαρτί μπαίνει πάνω στο καζανάκι.

teogtp
31/12/2015, 10:31
Πλένω τα χέρια μου, αφού ακουμπήσω σχεδόν οτιδήποτε. 30 φορές την ημέρα. Με ενοχλεί ακόμα και η σκόνη πάνω τους.

Το χαρτί της τουαλέτας, εννοείται, απ'έξω. Αυτό δεν είναι κόλλημα. Eίναι το σωστό.

Βιβλία, cd, dvd κτλ ΠΡΕΠΕΙ να βρίσκονται ΟΛΟΚΛΗΡΑ (αν εξέχει κάτι, το διορθώνω) πάνω σε μεγαλύτερη από αυτά επιφάνεια. Και ποτέ βαρύτερο αντικείμενο πάνω σε ελαφρύτερο. Υπάρχει μια σειρά.

Βαριέμαι απλά να πλένω τα δόντια μου και να μην κάνω τίποτα άλλο. Στη χειρότερη, θα ξαναδω το Mulholland drive να περάσει η ώρα :p
Δεν έχεις παράπονο! Γ@μω τις ταινίες. .....:p

teogtp
31/12/2015, 10:32
Παιδιά το χαρτί μπαίνει πάνω στο καζανάκι.

ΠΟΤΕ!
Πέφτει μέσα στη λεκάνη. ...

Ohm
31/12/2015, 10:48
Πλένω τα χέρια μου, αφού ακουμπήσω σχεδόν οτιδήποτε. 30 φορές την ημέρα. Με ενοχλεί ακόμα και η σκόνη πάνω τους.

ανάλογα με το πόσο έντονα τα πλένεις (τι σαπούνι, πόσο σαπούνισμα, πόσο τρίψιμο κτλ) υπάρχει ενδεχόμενο να κάνεις ζημιά στα χέρια σου. Όχι σίγουρα, ενδεχόμενο μόνο. Και γω τα πλένω με κάθε ευκαιρία. Μου τη σπάει να μην τα νοιώθω καθαρά.

Κολλήματα...

που να αρχίσω...

Κλειδιά στην δεξιά τσέπη πάντα (το 'πάντα' θα το παραλείπω διότι είναι ευνόητο). Πορτοφόλι στην αριστερή. Το τσαντάκι περασμένο πάνω από το κεφάλι. Χαρτάκια gizeh λαχανί, φιλτράκια rizla αυτά με τον άνθρακα. Τα χάπια στις 8 η ώρα έτσι είπε ο γιατρός. Το mousepad είναι το ίδιο χρόνια τώρα, ένα genius 20ετίας υφασμάτινο (το πλένω με υγρό πιάτων δεν μασάει μία). Το μπρελόκ ανάμεσα στη μπάρα του τιμονιού και την τιμονόπλακα να μην ανεμίζει. DZXC αντί για WASD, mouse acceleration off, Vsync on, motion blur off. Μόνο casio ρολόι. Πρώτα η φανέλα, μετά το σώβρακο. Τα παπούτσια να μπαινοβγαίνουν χωρίς να χρειάζεται να λύνω κορδόνια (αλλά να είναι μονίμως δεμένα, βαριέμαι). Τα νύχια κομμένα κοντά και καθαρά. Ο αναπτήρας θυέλλης. Οι πόρτες να κλείνουν ήσυχα. Μην πλακατζίσεις τα χείλη σου όταν τρως. Μου τη σπάει η μονολεκτική ερώτηση "γιατί". Δεν είσαι 5 χρονών. Ρώτα καλύτερα. "Μπορείς να ανοίξεις το παράθυρο;", "ανοίγεις το παράθυρο;", "θα ανοίξεις το παράθυρο;" καμία από αυτές δεν μεταφέρουν το αίτημά σου. Είναι ερωτήσεις και οι απαντήσεις είναι αντίστοιχα "μπορώ, δεν είμαι κουλός", "Όχι, βλέπεις ότι κάθομαι στο pc", "σίγουρα, κάποια στιγμή στο μέλλον". Αν θες να ανοίξω το παράθυρο πες "Σε παρακαλώ, άνοιξε το παράθυρο". Πάντα τετράδιο, μολύβι, ελβετικός σουγιάς και υγρά μαντηλάκια στο τσαντάκι. Μόνο headshots (ή criticals ανάλογα το game). Το desktop μαύρο, χωρίς εικονίδια, να πατάω win+D και να ηρεμώ. Στάμπες εταιριών στα ρούχα ξηλώνονται, εξαιρούνται των μοτοσυκλετιστικών γιατί μπορεί να τα κάνω π'τάνα όλα. Ο υπολογιστής να μην ακούγεται. Καθόλου. Οι (ηλεκτρομηχανικοί) σκληροί δίσκοι ανοίκουν σε άλλη δεκαετία. Active humbuckers και το gain στον λαμπάτο στο 10. Βαρέθηκα, πάω να παίξω λίγο nuclear throne.

BLiTzER
31/12/2015, 10:51
DZXC αντί για WASD

Έχω συναντήσει πολλά κουλάδια, αλλά αυτό με ξεπερνάει :D Εκτός αν έχεις σπασμένο μεσαίο και γέρνει προς τα δεξιά.

georgemark
31/12/2015, 10:52
Έλεγχος για αν είναι κλειστά σε θερμοσίφωνα , βρύσες, εξώπορτα, παράθυρα πριν τον ύπνο , το θεωρώ φυσιολογικό , έχω αναρωτηθεί τι θα έκανα εάν έμενα σε μεγάλο σπίτι (Rich and Famous και'τς).

devil's animal
31/12/2015, 10:52
....

ετσι εξηγουνται πολλα παντως...

congate7
31/12/2015, 11:01
ΠΟΤΕ!
Πέφτει μέσα στη λεκάνη. ...

Το ποπόχαρτο μπαίνει πάνω στο καζανάκι εκτός και αν εμποδίζει το πάτημα του κομβίου ή αν δεν στέκεται, τότε μπαίνει πάνω στο νιπτήρα.

Άντε να πω και τα δικά μου.

Σε δρόμους με διπλή διαχωριστική ανάμεσα στις διαχωριστικές γραμμές.
Καλά, αυτό με τις πλάκες των πεζοδρομίων που καταντάει κουραστικό(μία μικρές, μία μεγάλες :a018:)
Αυτή η κόκκινη γραμμή κάτω από λέξεις που δεν υπάρχουν πριν στείλεις το μήνυμα με σκοτώνει(ποιος το σκέφτηκε αυτό???). Μέχρι και ολόκληρη πρόταση έχω αλλάξει για μια λέξη. Εξαιρούνται λέξεις όπως ποπόχαρτο κλπ κλπ.
Γενικά θέμα με το κεντράρισμα. Αν αφήσω κάτι κάπου πρέπει να αφήνει τον ίδιο χώρο δεξιά και αριστερά. (Μα είναι δυνατόν το ισομοιράζει να βγάζει με γραμμή????)

georgemark
31/12/2015, 11:14
Αυτό με το χαρτί υγείας και με το που μπαίνει εγείρει θέμα για συζήτηση , κανονικά μπαίνει μπρός -πίσω -πάνω κτλ όπως γουστάρει ο κάθενας , έλα μου όμως που όποτε το χρειάζεσαι κοιτάς γύρω -γύρω σαν την Λιντα Μπλέρ στον εξορκιστή και το μόνο που καταφέρνεις να βρεις είναι το χαρτόνι από το ρολό.

Ohm
31/12/2015, 11:16
Έχω συναντήσει πολλά κουλάδια, αλλά αυτό με ξεπερνάει :D Εκτός αν έχεις σπασμένο μεσαίο και γέρνει προς τα δεξιά.

με dzxc τα δάχτυλα πέφτουν από μόνα τους στις σωστές θέσεις. με wasd πρέπει να τραβώσεις δάχτυλα και καρπό.

teogtp
31/12/2015, 11:21
με dzxc τα δάχτυλα πέφτουν από μόνα τους στις σωστές θέσεις. με wasd πρέπει να τραβώσεις δάχτυλα και καρπό.

Σε πιο σημείο στο wiki το λέει αυτο;
:tooth:

spyrval
31/12/2015, 11:23
Πολλά κολλήματα έχετε ρε σεις;)
Κι εγώ άλλα τόσα, αλλά σε σχέση με μηχανή τα εξής:
-Πάντα από την αριστερή πλευρά ανεβαίνω, ακόμα και αν είναι στριμόκωλα κάπως θα τα καταφέρω.
-Παρόλο που έχω αλλάξει καμιά 15αριά μηχανάκια τα τελευταία 20 χρόνια, δεν έχω βγάλει ποτέ φωτό με εμένα πάνω. Από τις πρώτες φορές που είδα ανθρώπους που "φύγανε" με μηχανή και τους δείχνουνε σε φωτογραφίες καβάλα και χαμογελαστούς, το θεώρησα τρομερή γρουσουζιά.

BLiTzER
31/12/2015, 11:32
με dzxc τα δάχτυλα πέφτουν από μόνα τους στις σωστές θέσεις. με wasd πρέπει να τραβώσεις δάχτυλα και καρπό.

Κάτσε να στο γκουγκλάρω! https://www.google.gr/search?q=keyboard+hands+position&espv=2&biw=993&bih=600&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwieydSM8oXKAhWFuhQKHbw-ARMQ_AUIBigB

Ohm
31/12/2015, 11:47
καλά, όταν αποκτήσεις και συ το γνωστό πρόβλημα που στην πιάτσα το λένε "wasd wrist", μην πεις ότι δεν σε προειδοποίησε κάποιος.

349294

ορίστε πως κάθονται ο καρπός και τα δάχτυλά μου... και το πληκτρολόγιο είναι μπαμ κέντρο.

BLiTzER
31/12/2015, 11:49
Δε θα το πάθω ποτέ γιατί έχω το πληκτρολόγιό μου και τα χέρια μου στη σωστή θέση, όπως όλος ο πλανήτης που ασχολείται με υπολογιστές επαγγελματικά.

Και τα δικά μου χέρια πάνω στο πληκτρολόγιο. Δεν είναι πολύ καλές, γιατί είμαι στη δουλειά και πραγματικά ούτε φωτογραφία δε μπορούσα να βγάλω με το χέρι μου στο DZXC λολ.

349295

349296

OldMan
31/12/2015, 11:59
Active humbuckers και το gain στον λαμπάτο στο 10.
Και στο 5 να το έβαζες, την ίδια ακριβώς παραμόρφωση θα είχες..

(γιατί πηδας ασάλιωτα την προενίσχυσή σου..??)

skylaros
31/12/2015, 11:59
https://www.youtube.com/watch?v=hvotDZsmDC4

Ohm
31/12/2015, 12:00
μην αλλάζεις το θέμα, μιλάμε για wasd/dzxc, δηλαδή για χειρισμό σε παιχνίδια

ποιό σου φαίνεται πιό φυσιολογικό και άνετο; ο καρπός και τα δάχτυλα στην αριστερή ή την δεξιά φωτογραφία;

edit: ά, άκυρο, κατάλαβα που σκαλώνει η υπόθεση

τα δάχτυλά μου δεν χωράνε στο πληκτρολόγιο για να πατήσω wasd άνετα. το dzxc εμένα μου είναι πολύ πιό άνετο.

Ohm
31/12/2015, 12:06
Και στο 5 να το έβαζες, την ίδια ακριβώς παραμόρφωση θα είχες..

nop.


(γιατί πηδας ασάλιωτα την προενίσχυσή σου..??)

γιατί της αρέσει.

BLiTzER
31/12/2015, 12:10
μην αλλάζεις το θέμα, μιλάμε για wasd/dzxc, δηλαδή για χειρισμό σε παιχνίδια

ποιό σου φαίνεται πιό φυσιολογικό και άνετο; ο καρπός και τα δάχτυλα στην αριστερή ή την δεξιά φωτογραφία;

edit: ά, άκυρο, κατάλαβα που σκαλώνει η υπόθεση

τα δάχτυλά μου δεν χωράνε στο πληκτρολόγιο για να πατήσω wasd άνετα. το dzxc εμένα μου είναι πολύ πιό άνετο.

Ας το σπλιτάρει κάποιος μοντ. Έχουμε σοβαρή συζήτηση!

Δεν αλλάζω θέμα. Δες τις φωτογραφίες μου. Ποια σου φαίνεται πιο άνετη;

Σοβαρά τώρα, προσπαθείς να μας πείσεις ότι εκατομμύρια κόσμου παγκοσμίως και οι μεγαλύτεροι επαγγελματίες gamers του πλανήτη έχουν τα χέρια τους λάθος και θα πάθουν "WASD wrist", το οποίο δεν είναι τίποτα παραπάνω από "κακή θέση wrist" και θα συνέβαινε ακόμα κι αν είχαν τα χέρια τους στο QAOP. Έχω περάσει τόσες ώρες μπροστά σε οθόνη, που αν ίσχυε ό,τι βλακεία έχει ειπωθεί κατά καιρούς θα ήμουν τυφλός, κουλός, χαζός, με τενοντίτιδες και κρίσεις επιληψίας.

Τέλος πάντων, ό,τι σε βολεύει προφανώς. Αλλά αυτό είναι θέμα δικής σου ιδιομορφίας χεριών κι όχι του WASD ;)

EDIT: Ναι, τα χέρια σου δε χωράνε, γιατί το πληκτρολόγιο από την άκρη του γραφείου σου απέχει 5 πόντους. Το οποίο είναι ΛΑΘΟΣ. Άρα ισχύει ό,τι είπα από την αρχή.

ionized
31/12/2015, 12:16
1.παρατασω παντα στην σειρα κινητο,ασυρματο σταθερο,τσιγαρα αναπτηρες οταν ειμαι στο πισι
2.κοιταω παντα τα λαστιχα με το που πλησιαζω την μηχανη (βρηκα το μπροστα πιτα καποτε στην μεση του πουθενα μαλλον ετσι το κολλησα)
3.βαζω παντα κρανος η ζωνη πριν βαλω μπρος
4.εχω κολλημα με την στρογγυλοποιηση στους αριθμους
5.ειμαι ικανος να σηκωθω να φυγω αμα δω ανθρωπο να γλυφει τα δαχτυλα στο φαγητο
6.με εκνευριζει αφανταστα οταν καποια σιχαματα προσπαθουν να καθαρισουν τα δοντια τους με σαλιο και πιεση κανοντας εναν εκνευριστικο ηχο

αυτα τα ολιγα :)

spyrakos35
31/12/2015, 12:21
Μλκς αρχιζω και φοβαμαι.......

notakos600
31/12/2015, 12:26
Μλκς αρχιζω και φοβαμαι.......

Καλώς ήρθες στη φωλιά του κούκου...

teogtp
31/12/2015, 12:27
Μλκς αρχιζω και φοβαμαι.......

Καλα κανεις.....
Ειναι πολλοι αλλα σκόρπιοι....

spyrakos35
31/12/2015, 12:46
Καλώς ήρθες στη φωλιά του κούκου...

Το μονο που μενει να ακουσω ειναι κανα.......
Here comes the painnnnnnnn

Ohm
31/12/2015, 13:10
EDIT: Ναι, τα χέρια σου δε χωράνε, γιατί το πληκτρολόγιο από την άκρη του γραφείου σου απέχει 5 πόντους. Το οποίο είναι ΛΑΘΟΣ. Άρα ισχύει ό,τι είπα από την αρχή.

δεν κατάλαβες. έχω πολύ μακριά δάχτυλα. δεν μπορώ να τα βάλω σε wasd, όπως και αν έχω το πληκτρολόγιο. δεν θα κρίνω τι είναι πιό άνετο για μένα κοιτώντας φωτογραφίες με τα δικά σου χέρια.

7Tolis
31/12/2015, 13:14
Κέτσαπ να έχει ο γύρος και η πατάτα και όλα θα πάνε καλά παιδιά.

vaska
31/12/2015, 13:43
Ας το σπλιτάρει κάποιος μοντ. Έχουμε σοβαρή συζήτηση!

Δεν αλλάζω θέμα. Δες τις φωτογραφίες μου. Ποια σου φαίνεται πιο άνετη;

Σοβαρά τώρα, προσπαθείς να μας πείσεις ότι εκατομμύρια κόσμου παγκοσμίως και οι μεγαλύτεροι επαγγελματίες gamers του πλανήτη έχουν τα χέρια τους λάθος και θα πάθουν "WASD wrist", το οποίο δεν είναι τίποτα παραπάνω από "κακή θέση wrist" και θα συνέβαινε ακόμα κι αν είχαν τα χέρια τους στο QAOP. Έχω περάσει τόσες ώρες μπροστά σε οθόνη, που αν ίσχυε ό,τι βλακεία έχει ειπωθεί κατά καιρούς θα ήμουν τυφλός, κουλός, χαζός, με τενοντίτιδες και κρίσεις επιληψίας.

Τέλος πάντων, ό,τι σε βολεύει προφανώς. Αλλά αυτό είναι θέμα δικής σου ιδιομορφίας χεριών κι όχι του WASD ;)

EDIT: Ναι, τα χέρια σου δε χωράνε, γιατί το πληκτρολόγιο από την άκρη του γραφείου σου απέχει 5 πόντους. Το οποίο είναι ΛΑΘΟΣ. Άρα ισχύει ό,τι είπα από την αρχή.


Τι δεν είσαι??? εεε τότε μάλλον έχω γνωρίσει τον λάθος Μπλιτζ

DAYMAN
31/12/2015, 17:17
ωχ παναια μου :uplate:

sniper
31/12/2015, 17:47
Μλκες, έχετε προβλήματα...! Συνεχιστε όμως, να γεμίσει η πρωτοχρονιάτικη λίστα των ΒΑΝ...

bulmont
31/12/2015, 18:15
Μλκες, έχετε προβλήματα...! Συνεχιστε όμως, να γεμίσει η πρωτοχρονιάτικη λίστα των ΒΑΝ...



Χεστήκαμε γιά τα ΒΑΝ..........................


Εδώ όλοι αυτοί πάνε και ψηφίζουν........(έστω οι περισσότεροι.....):evil:

nikos_abel
31/12/2015, 18:24
Μλκες, έχετε προβλήματα...! Συνεχιστε όμως, να γεμίσει η πρωτοχρονιάτικη λίστα των ΒΑΝ...

ΒΑΝ! Παρών! (τόσα χρόνια, λες να ήρθε αυτή η ώρα; )

Ον τόπικ.

Δεν έχω όν τόπικ, τα "κολλήματα" είναι κολλήματα και δηλώνουν ανελευθερία.

Και ναι, έχω αρκετά και εγώ.

Αφιερωμένη https://www.youtube.com/watch?v=rrRl2QQKkI8

Pan (dvs)
31/12/2015, 18:25
Μλκες, έχετε προβλήματα...!


Πες μου οτι περιμενες αυτο το θεμα για να το καταλαβεις.:a9:

HelenKoR
31/12/2015, 18:40
ΒΑΝ! Παρών! (τόσα χρόνια, λες να ήρθε αυτή η ώρα; )

Ον τόπικ.

Δεν έχω όν τόπικ, τα "κολλήματα" είναι κολλήματα και δηλώνουν ανελευθερία.

Και ναι, έχω αρκετά και εγώ.

Αφιερωμένη https://www.youtube.com/watch?v=rrRl2QQKkI8

Τι ταινία!!;!!

Όπως;; :)

paramedic
31/12/2015, 18:41
Μικρά στερεότυπα έχουμε όλοι κακά τα ψέματα. Είναι φυσιολογικά μέχρι έναν βαθμό. Κάποιοι φτάνουν σε υπερβολές και αυτό είναι σημάδι ψυχικής ασθένειας έστω ελαφριάς.
Ενας τέτοιος συνάδελφος μου είχε πει οτι μετά απο νυχτερινή βάρδια : Πρώτα περιποιούμαι το σπίτι, μετά περιποιούμαι τον εαυτό μου και τότε πέφτω ήρεμος για ύπνο. Του απάντησα το εξής: Οταν εννοείς οτι "περιποιείσαι" τον εαυτό σου εννοείς οτι τον παίζεις πριν πας για ύπνο ή κατάλαβα λάθος?:D

SHOOTER045
31/12/2015, 18:41
ΒΑΝ! Παρών! (τόσα χρόνια, λες να ήρθε αυτή η ώρα; )

Ον τόπικ.

Δεν έχω όν τόπικ, τα "κολλήματα" είναι κολλήματα και δηλώνουν ανελευθερία.

Και ναι, έχω αρκετά και εγώ.

Αφιερωμένη https://www.youtube.com/watch?v=rrRl2QQKkI8

Δεν ξέρεις τι χάνεις...:smokin:

vaska
08/01/2016, 13:00
@ Blitz

http://www.tilestwra.com/guardian-o-tropos-pou-vazoume-to-charti-igias-lei-polla-gia-tin-prosopikotita-mas/

teogtp
08/01/2016, 13:09
Η ερευνα παρουσιαζει ελλειψεις καθ'οτι δεν μας αναλυει την περιπτωση των ατομων που χρησιμοποιουν μωρομαντηλα,οπως και απο πια μερια πρεπει να "κοιταει"το ανοιγμα του πακετου.

nikos_abel
08/01/2016, 14:06
Βρε δε μα χέζετε με το κωλόχαρτο;







:lol:

byron
08/01/2016, 14:18
Μλκς...τι λέτε? :uplate::uplate::uplate:

buckley
08/01/2016, 14:19
Η ερευνα παρουσιαζει ελλειψεις καθ'οτι δεν μας αναλυει την περιπτωση των ατομων που χρησιμοποιουν μωρομαντηλα,οπως και απο πια μερια πρεπει να "κοιταει"το ανοιγμα του πακετου.

Αυτό ξαναπέστο γιατί το δεύτερο θεμελιώδες μετά το χαρτί υγείας είναι η μεριά από την οποία ξεφλουδίζεται η μπανάνα.
Από κάτω εικονίζεται ο σωστός τρόπος...

350068

BLiTzER
08/01/2016, 14:21
Αυτό λερώνει τα νύχια. Προτιμώ να την ξεφλουδίζω από την άλλη μεριά, ακόμα κι αν σημαίνει ότι κατά 50% θα καταστρέψω την κορυφή της (κι ένα 10% να μην ανοίξει ποτέ :p).

nikos_abel
08/01/2016, 14:43
Έτσι ξεφλουδίζεται η μπανάνα (https://www.youtube.com/watch?v=VlEQ2EUsSk0)

buckley
08/01/2016, 14:54
Έτσι ξεφλουδίζεται η μπανάνα (https://www.youtube.com/watch?v=VlEQ2EUsSk0)

Ειλικρινά ρε το μόνο που δεν περίμενα είναι να τη φάει...

bulmont
08/01/2016, 15:02
Έτσι ξεφλουδίζεται η μπανάνα (https://www.youtube.com/watch?v=VlEQ2EUsSk0)



Ρε τον Μήτσο τον μπετατζή, που γουστάρει και μπανάνα............................ :bawl::bawl:

PortisHead
08/01/2016, 15:06
Η καλυτερη λιστα ever.
Μαζευω ολα τα post κι αποστολή στη γυναικα μου.
Ακους εκει να με λεει ψυχαναγκαστικό. :lol:

OCD rules
παρτε και 2 εφιαλτες....

spyrakos35
08/01/2016, 15:32
Ειλικρινά ρε το μόνο που δεν περίμενα είναι να τη φάει...

Παντως στην αρχη δειχνει να μπερδευεται και ανοιγει το στομα διαπλατα......

nikos_abel
08/01/2016, 15:57
Ρε τον Μήτσο τον μπετατζή, που γουστάρει και μπανάνα............................ :bawl::bawl:

Για να έχεις και απαιτήσεις κάτι πρέπει να παίζει διαφορετικά εκεί στην αραπιά από αυτά που μας λένε......

free rider
08/01/2016, 17:24
Η Ώρα των Δηλώσεων..!!!!

ΝΑι είμαι κολλημένος
:lol:

το παραδέχομαι

350079

350080

duke200
08/01/2016, 23:18
@ Blitz

http://www.tilestwra.com/guardian-o-tropos-pou-vazoume-to-charti-igias-lei-polla-gia-tin-prosopikotita-mas/

παντα εξω γιατι μεσα ακουμπαει στον βρωμοτοιχο που δεν έχει απολυμανθει...

Sapadak
08/01/2016, 23:22
παντα εξω γιατι μεσα ακουμπαει στον βρωμοτοιχο που δεν έχει απολυμανθει...

Ανάλογα πως το διπλώνεις

giannis113
09/01/2016, 01:36
Δε γινεται να τροω και διπλα ο οσοι τρωνε να κανουνε τον αηδιαστικο ηχο με το στομα σπλατσ σπλουτσ κλπ. Να σου ξεφυγει μια δυο το καταλαβαινω, 2 φορες τη βδομαδα τρωμε ολοι μαζι στο μαγαζι και καθομαι πρωτος στα γρηγορα και φευγω...
Οταν οποιοσδηποτε απανταει με ενα MΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ μου ρχετε να του πεταξω οτι βρω μπροστα μου..

Στη μηχανη οταν βαλω το κλειδι στην κλειδαρια πρεπει το μπρελοκ η εστω ο κρικος να κρεμεται προς τα κατω.

dimmie_72
09/01/2016, 03:17
Εχεις κολλήματα; Δηλαδή κάποια πράγματα που πρέπει να τα κάνεις με συγκεκριμένο τρόπο γιατί έτσι; Ακόμη και αν γίνεται αλλιώς; Καταναγκασμός λέγεται ή αλλιώς νεύρωση στα πιο επιστημονικά...

Εγώ για παράδειγμα πρέπει να βάλω πάντα πρώτα την αριστερή κάλτσα και μετά τη δεξιά. Πάντα πρώτα το αριστερό παπούτσι και μετά το δεξί. Δεν υπάρχει κανένας λόγος. Απλά έτσι !!! (και μην το ρίξετε στα πολιτικά εεεεε!!!) :lol:

Και αν βρέξω το ένα μου χέρι πρέπει οπωσδήποτε να βρέξω και το άλλο !!!

Εσύ τι κολλήματα έχεις;





Ααααα!! Και πάντα ανεβαίνω στη μηχανή από αριστερά...!!!!:lol::lol::lol:



είμαι κολλημένος με το τι συμβαίνει σ'αυτή τη χώρα...
κάθε πρωί τα μαλλιά μου είναι όλο και πιο άσπρα απ τον αγώνα με την πολιτική πραγματικότητα την οποία...
φευ, δεν μπορώ να επηρεάσω.

τα παράλληλα ισοδύναμα και οι αντιδιαστολές με τα προαπαιτούμενα του παράλληλου προγράμματος με ιντριγκάρουν σε σημείο απώλειας ύπνου και
συνεχίζω ν'ασπρίζω...

duke200
09/01/2016, 09:55
μην αγχωνεσαι φιλος, οτι και να κάνουμε εμείς, όλα κατα διαόλου θα πάνε στην κοινωνία, δεν είναι στο χέρι μας.

να αγχωνεσαι για το πώς θα κάνεις πιο χαρούμενους τους γύρω σου, πως θα γίνεις καλύτερος άνθρωπος και πως θα κάνεις πιο σωστα την δουλειά σου, ασχέτως μισθού, ελλείψεων προσωπικού, χαζομάρας-τεμπελιάς συναδέλφων, κλπ..