PDA

View Full Version : Έσπασε το κλειδί μέσα στην αλυσίδα



Billymuse
03/01/2016, 11:57
Γεια χαρά, δεν μας μπήκε καλα ο νεος χρόνος ,μια τα μπόλικα ξύδια που ειχα κατεβάσει μια το ψωφόκρυο κάνω μια αποτομη κίνηση να ανοίξω την αλυσίδα
(κουλούρα abus) και μου μενει το μισο κλειδί μέσα! Για καλη μου τύχη μπόρεσα και με το άλλο μισο να κάνω τη περιστροφή και να την ξεκλειδώσω..
αλλα προσπαθώ τώρα να βγάλω το υπόλοιπο κλειδί που έμεινε μέσα. Ευτηχώς έχω το δευτερο και θα το κάνω αντικλείδι,αλλα πως μπορώ να βγάλω το άλλο που έχει μείνει μέσα :D

teogtp
03/01/2016, 12:00
Logo στην ακρη στου σπασμενου και ξανα μέσα μήπως και κολλήσει στο υπόλοιπο για να το τραβήξεις.

7Tolis
03/01/2016, 12:01
χτυπας στην ακρη του πεζοδρομιου τη κλειδαρια με το κάτω μέρος της στο κενο (δρόμος) .με το τράνταγμα συνήθως βγαίνει.Εστω λίγο να ξεμυτίσει το πιάνεις με μια πένσα και εισαι κομπλέ.

teogtp
03/01/2016, 12:03
Δεν νομίζω.
Λογικά θα το κρατάνε τα αυτακια της κλειδαριας σφικτά.

zannisvel
03/01/2016, 12:04
Έχεις καταφέρει να το φέρεις σε κάθετη θέση ξεκλειδωματος για να του επιτρέπεται να βγει? Έχεις καθόλου χώρο να το πιάσεις έστω και με μια πολυ μικρη τσιμπιδα?
Το κλειδί μαγνητίζεται?
Με μια ματσόλα από τη πίσω μεριά αν το βαραγες, μήπως έβγαινε?
Καλή τύχη και καλή χρονια Billy!!

ptc
03/01/2016, 12:07
https://www.youtube.com/watch?v=63tQH1DIqIw

Για ριξε μια ματια.

yes-u
03/01/2016, 12:10
Πας σε ένα κλειδαρά, ρωτάς το κόστος και αν είναι οκ, έφυγες σε 2'..

basilis_k6
03/01/2016, 12:11
μην κάνεις τιποτα. παρτην μαζι σου αυριο που θα πας να βγάλεις αντικλειδι και θα στο βάλει αυτος που ξερει τη δουλεια σε 10 δευτερολεπτα.

με προλαβε ο αποπανω

lmb990
03/01/2016, 12:18
Νομιζω οι κλειδαραδες τα βγαζουν με μαγνητη... για ρωτα κανεναν... καλα ξεμπερδεματα!!

toyar
03/01/2016, 12:47
Κανα παλιό ηχείο άμα έχεις πρόχειρο....

sapila racing
03/01/2016, 13:05
Γεια χαρά, δεν μας μπήκε καλα ο νεος χρόνος ,μια τα μπόλικα ξύδια που ειχα κατεβάσει μια το ψωφόκρυο κάνω μια αποτομη κίνηση να ανοίξω την αλυσίδα
(κουλούρα abus) και μου μενει το μισο κλειδί μέσα! Για καλη μου τύχη μπόρεσα και με το άλλο μισο να κάνω τη περιστροφή και να την ξεκλειδώσω..
αλλα προσπαθώ τώρα να βγάλω το υπόλοιπο κλειδί που έμεινε μέσα. Ευτηχώς έχω το δευτερο και θα το κάνω αντικλείδι,αλλα πως μπορώ να βγάλω το άλλο που έχει μείνει μέσα :D

Μημν παιδεύεσαι άσκοπα, θα στο βγαλει ο κλειδαρας που θα πας για αντικλείδι.

sniper
03/01/2016, 13:55
Γεια χαρά, δεν μας μπήκε καλα ο νεος χρόνος ,μια τα μπόλικα ξύδια που ειχα κατεβάσει μια το ψωφόκρυο κάνω μια αποτομη κίνηση να ανοίξω την αλυσίδα
(κουλούρα abus) και μου μενει το μισο κλειδί μέσα! Για καλη μου τύχη μπόρεσα και με το άλλο μισο να κάνω τη περιστροφή και να την ξεκλειδώσω..
αλλα προσπαθώ τώρα να βγάλω το υπόλοιπο κλειδί που έμεινε μέσα. Ευτηχώς έχω το δευτερο και θα το κάνω αντικλείδι,αλλα πως μπορώ να βγάλω το άλλο που έχει μείνει μέσα :D

Τι δουλειά είχες να καβαλήσεις μετά;

:a31: :a38:

taisteal
03/01/2016, 14:29
Τι δουλειά είχες να καβαλήσεις μετά;

:a31: :a38:

++

Μπιλ,απαραδεκτος

vaska
03/01/2016, 17:21
Σωστά στη λένε μαστορη. Αν ήσουν τόσο κακα ώστε να σπάσεις το κλειδί δεν θα έπρεπε καν να σκεφτεις να καβαλησεις

Billymuse
03/01/2016, 17:31
Eλα ρε το έσπασα πιο πολυ απο αγαρμποσυνη, το να πιείς παραπάνω απο το όριο δε σημαίνει οτι δν είσαι σε θέση να οδηγήσεις! Για να σας γράφω ακόμα όλα κομπλε
Θενξ για στις συμβουλές θα παω αυριο σε κλειδαρά και θα σας πω το κόστος για μελλοντικές περιπτώσεις..

theofilos888
03/01/2016, 17:31
Πηγαινε το στον αλεξ στην πατησιων κ σκιαθου. Θα σου βγαλει αντικλειδι και θα στο βγαλει απο την τρυπα. Και μην ξανακαβαλησεις πιωμενος!!!! :moutza:

Billymuse
03/01/2016, 17:35
Πηγαινε το στον αλεξ στην πατησιων κ σκιαθου. Θα σου βγαλει αντικλειδι και θα στο βγαλει απο την τρυπα. Και μην ξανακαβαλησεις πιωμενος!!!! :moutza:

οκ και οκ :p

Billymuse
09/01/2016, 13:32
Aφου ευχαριστήσω τον Θεόφ για την πληροφορία που μου έδωσε, τελικά πήγα στον Alexcbr που ειναι και μέλος εδω μέσα και μου το έβγαλε το ρημάδι
με λίγη τύχη (ας λέει οτι ήταν τζακποτ που βγήκε :p) και με την μαεστρία του το κατάφερε μέσα σε 10-15 λεπτά...

350110

και όλα αυτα με το ελάχιστο κόστος..τον ευχαριστώ και απο εδω :beer:

leo1964
10/01/2016, 20:59
Eλα ρε το έσπασα πιο πολυ απο αγαρμποσυνη, το να πιείς παραπάνω απο το όριο δε σημαίνει οτι δν είσαι σε θέση να οδηγήσεις! Για να σας γράφω ακόμα όλα κομπλε
Θενξ για στις συμβουλές θα παω αυριο σε κλειδαρά και θα σας πω το κόστος για μελλοντικές περιπτώσεις..

Το δεν σημαίνει που το στηρίζεις;;;Αλκοόλ και οδήγηση=βαδίζεις στο θάνατο και το χειρότερο μπορεί να εμπλέξεις και αθώους
Φιλικά

GFawkes
11/01/2016, 09:13
Το δεν σημαίνει που το στηρίζεις;;;Αλκοόλ και οδήγηση=βαδίζεις στο θάνατο και το χειρότερο μπορεί να εμπλέξεις και αθώους
Φιλικά

Tα συντροφια κατεβαζουν κασες Βοτκα, και ειναι οκ....ο μπιλυ τι να κλασει με 2 ποτηρακια....

:beer:

Billymuse
11/01/2016, 12:52
Tα συντροφια κατεβαζουν κασες Βοτκα, και ειναι οκ....ο μπιλυ τι να κλασει με 2 ποτηρακια....

:beer:

Έληξε το θέμα καλη η κατσάδα και καλοδεχούμενη αλλά ποτε δεν έχω φέρει τον εαυτό μου και άλλους οδηγούς σε κάποια επικίνδυνη κατάσταση. Είπαμε ενας γίνεται σκατά με 2 ποτήρια μπύρα και άλλος με 30 :wave2:

GFawkes
11/01/2016, 13:02
εγω μαζι σου ειμαι....μην τα λες σε μενα...

sniper
11/01/2016, 13:02
Έληξε το θέμα καλη η κατσάδα και καλοδεχούμενη αλλά ποτε δεν έχω φέρει τον εαυτό μου και άλλους οδηγούς σε κάποια επικίνδυνη κατάσταση. Είπαμε ενας γίνεται σκατά με 2 ποτήρια μπύρα και άλλος με 30 :wave2:


Έτσι λέγαμε όλοι Μπίλλυ, απλά κάποιοι είμαστε κωλόφαρδοι και ζούμε μετά από τέτοια σκηνικά. Κάποιοι άλλοι όχι.

Δεν θα σου πούμε εμείς βέβαια τι θα κάνεις από εδώ και μπρός, σκέψου το μόνος σου.

Billymuse
11/01/2016, 13:05
Έτσι λέγαμε όλοι Μπίλλυ, απλά κάποιοι είμαστε κωλόφαρδοι και ζούμε μετά από τέτοια σκηνικά. Κάποιοι άλλοι όχι.

Δεν θα σου πούμε εμείς βέβαια τι θα κάνεις από εδώ και μπρός, σκέψου το μόνος σου.

Nίκο όλοι στη ζωή μας θα έχουμε κάνει την μαλακία μας και εκει θα χρειαστούμε τον παράγοντα τύχη, και αναγνωρίζω
το πόσες οικογένειες έχουν κλάψει για άτομα που μπορεί να είχαν τη δικιά μου λογική και τους πήρανε κάποιο πρόσωπο, προσοχή στα πάντα θέλει.

sniper
11/01/2016, 13:06
Nίκο όλοι στη ζωή μας θα έχουμε κάνει την μαλακία μας και εκει θα χρειαστούμε τον παράγοντα τύχη, και αναγνωρίζω
το πόσες οικογένειες έχουν κλάψει για άτομα που μπορεί να είχαν τη δικιά μου λογική και τους πήρανε κάποιο πρόσωπο, προσοχή στα πάντα θέλει.

Κάπου πρέπει να εχω φωτό από το κράνος μου.... Δεν θες να το δεις.

Billymuse
11/01/2016, 13:43
Όντως δε χρειάζεται.. ας κλειδωθεί τώρα το θέμα μιας και το λύσαμε το ζήτημα

Pan (dvs)
11/01/2016, 14:23
Έληξε το θέμα καλη η κατσάδα και καλοδεχούμενη αλλά ποτε δεν έχω φέρει τον εαυτό μου και άλλους οδηγούς σε κάποια επικίνδυνη κατάσταση. Είπαμε ενας γίνεται σκατά με 2 ποτήρια μπύρα και άλλος με 30 :wave2:

Ενα ενα μας τα βγαζεις κουφαλιτσα.:D

nikos_abel
11/01/2016, 15:28
Επειδή ο ΜΑΛΑΚΑΣ οδηγούσα και έπινα πολλά χρόνια το λέω, βαράτε με.


Μπιλ, μην πίνεις ούτε μπύρα. Ούτε σταγόνα. Ποτέ. Το εννοώ.

:beer: (χωρίς αλκοόλ)

Bladerunner
11/01/2016, 15:50
Σίγουρα, όλοι μας έχουμε πιει μία μπύρα ή ένα ποτήρι κρασί και έχουμε οδηγήσει. Λιγότεροι, έχουμε πιει παραπάνω από αυτά και καβαλήσαμε. Κάποιοι, ίσως οδηγήσαμε λιάρδα και σταθήκαμε απλώς τυχεροί.

Κάποια στιγμή, πριν αρκετά χρόνια, κόντεψα να βγω εκτός σε μια στροφή χωρίς ιδιαίτερο λόγο, ενώ την είχα στρίψει εκατοντάδες φορές πριν. Μου κίνησε την περιέργεια, και αναλύοντας βήμα-βήμα τις κινήσεις μου, η μόνη διαφορά που βρήκα ήταν ότι είχα πιει δύο μικρές μπύρες. Για να το διασταυρώσω, μιας και δεν πίστεψα ότι εκεί οφειλόταν η παραλίγο έξοδος, σχεδίασα μία διαδρομή και την έκανα τέσσερις φορές από 100% νηφάλιος ως κι έχοντας πιει τρεις μικρές μπύρες. Το "πείραμα" έγινε σε δυο μέρες σε όσο το δυνατόν ελεγχόμενες συνθήκες σε αγαπημένη και πολύ γνωστή διαδρομή.
Ο χειρότερος χρόνος με διαφορά έγινε την 2η μέρα που είχα καταναλώσει τις τρεις -μικρές επαναλαμβάνω- μπύρες. Ήμουν και μικρός σε ηλικία, το αποτέλεσμα με είχε εκπλήξει. Δεν περίμενα τόσο μεγάλη διαφορά με τόσο "μικρή" ποσότητα αλκοόλ.
Από τότε, φροντίζω να οδηγώ όσο το δυνατόν πιο νηφάλιος. Αν τύχει και πιω κάτι παραπάνω από μια μπύρα ή ποτήρι κρασί, ακόμα θυμάμαι εκείνη τη στροφή και προσαρμόζω την ταχύτητά μου ανάλογα.

Κάντε το τεστ. Με παρέα θα έχει και πλάκα. Σλάλομ σε κορίνες. Φρενάρισμα πανικού. Θα εκπλαγείτε!

SHOOTER045
12/01/2016, 09:33
Κάποτε στην Θεσσαλονίκη.
Είμαι εξω με κολλητό με μηχανάκια και οι δύο.
Αφου ηπιαμε( αυτός παραπάνω)
Του λέω δεν είμαστε να οδηγησουμε.
Αφήνω την μηχανή παραδίπλα σε περίπτερο,την ασφαλίζω και πηγαίνω πρός αυτόν.
Αυτός είχε βάλει μπροστά και με περίμενε.
- τι κανείς?-του λέω
-καινούργιο μηχανάκι (2 ημερών) δεν το αφήνω
Αφού τα είπαμε τα γαλλικά μας, ανεβαίνω πίσω.
Ε δεν πήγαμε ούτε 50μ
Κοντεψαμε να πέσουμε 4-5 φορές.
Του λέω σταμάτα, κατέβαινω,του παίρνω το κλειδί και φεύγω.
Την αλλη μέρα με ευχαριστούσε.
Ειδικά με μηχανή ελάχιστο έως καθόλου αλκοόλ
Με το κάρο αν είμαι μόνος πάλι το ίδιο.
Αν έχω την κυρά (δεν πίνει), πινω και για τους δυο και οδηγάει αυτή

nikos_abel
12/01/2016, 09:41
Αν έχω την κυρά (δεν πίνει), πινω και για τους δυο και οδηγάει αυτή

Και για κανα δυο ακόμη :lol:

(μεγάλη λύση να αφήνεις τη γυναίκα να οδηγάει....)

kostas777
12/01/2016, 09:48
Όταν οδηγείς ενώ έχεις πιεί και φθάνεις στο σπίτι σου, πρέπει να θεωρείς τον εαυτό σου πολύ τυχερό, όχι ικανό. Όσοι το έχουμε κάνει από μια έως πολλές φορές και ζούμε τώρα από κωλοφαρδία, απλώς ήμασταν ηλίθιοι.
Άντε ας πούμε αν έχεις πιεί ελάχιστο αλκοόλ, μια μπύρα ας πούμε και έχεις να πας κάπου πολύ κοντά, μόνο με ταχύτητα περπατήματος σαν να είσαι ανάπηρος.
Αλλιώς άφησέ το το ρημάδι και πήγαινε να το πάρεις το πρωί, δεν αξίζει το ρίσκο. :a34:

Panos76
12/01/2016, 09:53
Θέμα: Έσπασε το κλειδί μέσα στην αλυσίδα.

kostas777
12/01/2016, 09:55
Θέμα: Έσπασε το κλειδί μέσα στην αλυσίδα.

Μην αλλάζεις θέμα τώρα :D

BLiTzER
12/01/2016, 09:57
(μεγάλη λύση να αφήνεις τη γυναίκα να οδηγάει....)

Σίγουρα οδηγώ καλύτερα, ακόμα κι αν έχω πιει για 8 άτομα.

ptc
12/01/2016, 09:58
Θέμα: Έσπασε το κλειδί μέσα στην αλυσίδα.

Πού να μην είχε ζητήσει να κλειδωθεί κιόλας... :D

BLiTzER
12/01/2016, 09:58
Προσπάθησαν να το κλειδώσουν, αλλά έσπασε το κλειδί.

ptc
12/01/2016, 10:01
Προσπάθησαν να το κλειδώσουν, αλλά έσπασε το κλειδί.

:bawl:

Τώρα δλδ αντί για mod θέλουμε πάλι τον alexcbr;
Μπινιά®.(κλεμμένο από τον bob γιατί πολύ μου άρεσε).

Panos76
12/01/2016, 10:04
Μην αλλάζεις θέμα τώρα :D

Βρε σεις δε διαφωνεί κανείς, ούτε ο ίδιος, αλλά του τα πρήξαμε.

kostas777
12/01/2016, 10:07
Βρε σεις δε διαφωνεί κανείς, ούτε ο ίδιος, αλλά του τα πρήξαμε.

Λίγο πρήξιμο παραπάνω στο θέμα αλκοόλ και οδήγηση δεν βλάπτει κανέναν! Από αγάπη τα λέμε :)

sniper
12/01/2016, 10:13
Σίγουρα οδηγώ καλύτερα, ακόμα κι αν έχω πιει για 8 άτομα.


8 άτομα σαν κι εσένα ή σαν κι εμένα; :lol:

BLiTzER
12/01/2016, 10:45
Χαχα, σταμάτα, ακούγεται πιο εντυπωσιακό αν δε με ξέρεις :p

amyroukai
12/01/2016, 11:21
:bawl:

Τώρα δλδ αντί για mod θέλουμε πάλι τον alexcbr;
Μπινιά®.(κλεμμένο από τον bob γιατί πολύ μου άρεσε).

το κοπιραιτ ειναι dalt0n.

GFawkes
12/01/2016, 11:35
Που χαθηκε αυτοτο παιδι ο dalt0n;

nikos_abel
12/01/2016, 11:39
Άλλοι πίνουν και σπάνε κλειδιά. Άλλοι περνάνε κόκκινα και τσατίζονται που ΔΕΝ τους γράφουν.

Αμέρικαν Μπαρ γίναμε.

amyroukai
12/01/2016, 11:40
Που χαθηκε αυτοτο παιδι ο dalt0n;

έχει χιλιαρι, δεν ασχολείται πια με γατάκια

GFawkes
12/01/2016, 11:47
έχει χιλιαρι, δεν ασχολείται πια με γατάκια

T@ν@ κριση που μας εριξες τα κυβικα....και μας περναει και ο ...Νταλτον...

SHOOTER045
12/01/2016, 11:49
Άλλοι πίνουν και σπάνε κλειδιά. Άλλοι περνάνε κόκκινα και τσατίζονται που ΔΕΝ τους γράφουν.

Αμέρικαν Μπαρ γίναμε.

Άλλοι την βγάζουν έξω

nikos_abel
12/01/2016, 11:55
Άλλοι την βγάζουν έξω


ή την κόβουν με κουτάλια....