PDA

View Full Version : Σχεδια για το 2016...για μολογηστε



taisteal
04/01/2016, 17:53
Τι σχεδιαζουμε,τι θα θελαμε κτλ οσο αφορα ταξιδιωτικους προορισμους
Το τι θα καταφερουμε,αλλο θεμα..

:)

George_M.
04/01/2016, 18:13
Τι σχεδιαζουμε,τι θα θελαμε κτλ οσο αφορα ταξιδιωτικους προορισμους
Το τι θα καταφερουμε,αλλο θεμα..

:)

αντε να δουμε...
το 2015 λοιπον μου εδωσε 2-3 δυνατες μοτο-γνωριμιες κ ειλικρινα χαιρομαι γι'αυτο.
ειχα λοιπον ετοιμο (κ παραμενει εφεδρικο) πλανο για μια βδομαδα Ρουμανια σολο μεσω Βουλγαριας κ ισως λιγο Σερβιας μεχρι που...ενα καλο φιλαρακι κ δυνατος αλλα αθορυβος ταξιδευτης (απο αυτα που γνωρισα το 2015 ονοματα δεν λεω..:smokin:) εριξε μια λεξη για καποια αφημενο στην μεση ταξιδι του περα απο τον Βοσπορο,
ετσι αρχισαμε να κοιταμε το σεναριο του να παμε απεναντι Τουρκια για καμια βδομαδα τον Μαη.Καππαδοκια,Προυσα κτλ
θεωρω οτι θα μας βγει γιατι το γουσταρουμε κ οι δυο...:blush:

το σιγουρο ειναι οτι φετος μετα απο 4 ετη λογω τεκνου θα ξαναπερασω συνορα..ακομα κ αν παω στα Σκοπια για τσιγαρα...:lol:

SHOOTER045
04/01/2016, 18:32
αντε να δουμε...
το 2015 λοιπον μου εδωσε 2-3 δυνατες μοτο-γνωριμιες κ ειλικρινα χαιρομαι γι'αυτο.
ειχα λοιπον ετοιμο (κ παραμενει εφεδρικο) πλανο για μια βδομαδα Ρουμανια σολο μεσω Βουλγαριας κ ισως λιγο Σερβιας μεχρι που...ενα καλο φιλαρακι κ δυνατος αλλα αθορυβος ταξιδευτης (απο αυτα που γνωρισα το 2015 ονοματα δεν λεω..:smokin:) εριξε μια λεξη για καποια αφημενο στην μεση ταξιδι του περα απο τον Βοσπορο,
ετσι αρχισαμε να κοιταμε το σεναριο του να παμε απεναντι Τουρκια για καμια βδομαδα τον Μαη.Καππαδοκια,Προυσα κτλ
θεωρω οτι θα μας βγει γιατι το γουσταρουμε κ οι δυο...:blush:

το σιγουρο ειναι οτι φετος μετα απο 4 ετη λογω τεκνου θα ξαναπερασω συνορα..ακομα κ αν παω στα Σκοπια για τσιγαρα...:lol:

Αν πας Σκόπια
Πέρνα απο εδώ πρώτα

Hayate
04/01/2016, 19:04
Αν καταφέρουμε να βάλουμε λεφτά στην άκρη γιατί προέκυψε και το ρημάδι το μεγάλο σέρβις και προβλέπεται "βιασμός"....Λέεεεεεεεεεμε πρώτα να πάνε όλα καλά και καλοκαιράκι να κοιτάμε είτε το GP του Muggelo απο κοντά,είτε κανονίζαμε με άλλους 3 φίλους μήπως ξεκινούσαμε απο Άτενς με προορισμό το Γιβραλτάρ.Θα δείξει όμως,προς το παρών έχουν απλωθεί οι χάρτες τα λεφτά κοιτάμε να μαζωχτούν.Κατα τ'άλλα προβλέπεται σεζόν προπονήσεων απο Μάρτη και μετά και είδωμεν...Προς το παρών μεροδούλι-μεροφάϊ.......

Lioulios
04/01/2016, 19:13
Nα κυκλοφορήσει το Καφρικα , να ναι καλο , να το πάρει κανεις κλαρινογαμπρος και να μου το δωσει 3-4Κ κάτω και με 6.834 χλμ .....να του κάνω το 2ο σέρβις εγω

Bob_o_mastoras
04/01/2016, 23:38
Κατσε να ξαναπαρω μεγαλο μηχανακι και βλεπουμε.. :ZZZ:

SHOOTER045
04/01/2016, 23:47
Δεν λέω για να μην βγω ψεύτης

MG-KTiNoS
05/01/2016, 00:24
36 ωρο (ελπίζω)
Να δω 2 3 φάτσες από δω μέσα ακόμα... (επαρχία φυσικά)


:cool:

xarisiero
05/01/2016, 03:40
Σχέδια.....πολλά....Ας ελπίσουμε να μην γ@@θεί ξανά ο Δίας και με λίγη τύχη θα μπορέσω πάλι να χαμογελάω μέσα από το κράνος.....Ασφαλή χιλιομετρα ευχομαι σε όλους, υγεία και ότι ονειρεύεστε για το '16 να το έχετε.....:beer:

notakos600
05/01/2016, 09:14
Να αφήσω στο γκαράζ τα σύγχρονα και να καβαλήσω ξανά το ΧΤ600Ε.....
Να γυρίσω την Πελοπόννησο μαζί του τον Αύγουστο που θα κλείσω για διακοπές, μια βδομάδα μου φτάνει, χαλαρά και κοπροσκυλίστικα.
Πεθύμησα τον μονοκύλινδρο αερόψυκτο και back to past καταστάσεις.
Μπορεί να πείσω το ρεμάλι τον ξάδελφο με το ΤΑ να ακολουθήσει, αλλιώς...μοναξιά μου όλα...μοναξιά μου τίποτα...
Ασφαλή χιλιόμετρα και πάντα όρθιοι. :beer::beer:

GFawkes
05/01/2016, 09:30
Απλοι οι στοχοι

Α.Να χασω τα κιλα του τελους του 2015 :D για να κουμπωνω στα δερματα...
Β.Να πεισω την ψηλη 30αρα του γραφειου να παμε μια βολτα με την μηχανη "για καφε"
Γ.Εαν το Β εχει επιτυχια, παιζει να παω μεχρι "Μιδας"....αν οχι με βλεπω για Caponord να πνιξω τον πονο μου στα φιορδ με Νορβηγιδες μαστοφορες με κοτσιδες.

ggs
05/01/2016, 10:20
Ένα μακρινό στρώσιμο...
Πολλά κοντινά...
Να καταφέρω να γράψω και φετος πάνω από 20000χλμ.πανω σε μηχανή...

aldel
05/01/2016, 14:37
Αν όλα μας πάνε καλά, ένα Βρυξέλλες-Βαρκελώνη και πίσω δικάβαλος με το fazer, με Catalunya motoGP included naoum. Κι ότι άλλο κάτσει, ευπρόσδεκτο... :cool:

dimmie_72
05/01/2016, 15:55
Τι σχεδιαζουμε,τι θα θελαμε κτλ οσο αφορα ταξιδιωτικους προορισμους


προς το παρόν αναμένουμε τι θα στήσεις εσύ... :)

α και νάναι Κυριακή, να μην έχει δικαιολογία ο καφεκόφτης... :D

taisteal
05/01/2016, 16:22
προς το παρόν αναμένουμε τι θα στήσεις εσύ... :)

α και νάναι Κυριακή, να μην έχει δικαιολογία ο καφεκόφτης... :D

Ο μονος τροπος να δεις τον καφεκοπτη ειναι να τον απαγαγεις με ελικοπτερο

Κατα τα αλλα,ετοιμαζω μαζωξη και μπαρμπεκιου home made...

:smokin:

harris_x
05/01/2016, 16:23
Σέρρες για lvl3 ή TD
Ταξιδάκια του ΣΚ σε φίλους arround Greece
και βλέπουμε :D

Ζεύκας
05/01/2016, 16:34
-ένα καλό σέρβις + εξτραδάκια στο μεγάλο
-περισσότερα td και βόλτες από πέρισυ
-το λέβελ2

-τουλ 2 αεροπορικές/σιδηροδρομικές αποδράσεις στο εξωτερικό

alex14
05/01/2016, 16:39
- Ενα μοναχικο 72ωρο
- Διασχιση Πινδου (με παρεα εννοειται :lol:)

RaGe_Raptor
05/01/2016, 17:44
Τρέιλερ και πίστα...!!!! :smokin:

argy_kap
05/01/2016, 18:43
Δαλματικές....

Pan (dvs)
05/01/2016, 18:58
Οπου να ναι,οτι να ναι.Αρκει να υπαρχει υγεια και χρονος.

amyroukai
05/01/2016, 19:07
Επειδή όταν κάνουμε σχέδια ο αποπάνω βάζει τα γέλια...

Απλά να κάνω τα "συνήθη" χιλιόμετρα και όχι τα ρεζιλοπερσινά.

teogtp
05/01/2016, 19:07
θα ριξω ενα longshot.......................
Να μπορεσω να ερθω στην κοπη της πιτας.........

Cpt. Haddock
05/01/2016, 19:28
LeMans...

Διπλα ειναι το γ@μημένο :a022:

Pan (dvs)
05/01/2016, 19:50
θα ριξω ενα longshot.......................
Να μπορεσω να ερθω στην κοπη της πιτας.........

Αυτο δεν ειναι σχεδιο,αλλα απειλη τρομοκρατικης επιθεσης.

AXL954
05/01/2016, 19:58
Επειδή όταν οι άνθρωποι κάνουν σχέδια, ο Θεός γελάει, πρώτα ο Θεός λοιπόν, αν όλα πάνε ... τουλάχιστον όχι σκατά, σκοπεύω ένα μικρό 10ήμερο οδοιπορικό σε Μαυροβούνιο, Βοσνία, Σερβία, όσο μπορώ σε πιο εναλλακτικούς προορισμούς. Δεν είναι κάτι σπουδαίο σίγουρα για πολλούς από εδώ, όμως για εμένα θα έχει μεγάλη σημασία, διότι επιτέλους, κατάφερα να πείσω τον "πνευματικό μοτοσυκλετιστικό πατέρα" μου, ήτοι τον κατα 11 χρόνια μεγάλο μου αδελφό, να κάνει επιτέλους το παρθενικό του ταξίδι στο εξωτερικό...έστω και τώρα στα γεράματα!

taisteal
05/01/2016, 21:43
Επειδή όταν οι άνθρωποι κάνουν σχέδια, ο Θεός γελάει, πρώτα ο Θεός λοιπόν, αν όλα πάνε ... τουλάχιστον όχι σκατά, σκοπεύω ένα μικρό 10ήμερο οδοιπορικό σε Μαυροβούνιο, Βοσνία, Σερβία, όσο μπορώ σε πιο εναλλακτικούς προορισμούς. Δεν είναι κάτι σπουδαίο σίγουρα για πολλούς από εδώ, όμως για εμένα θα έχει μεγάλη σημασία, διότι επιτέλους, κατάφερα να πείσω τον "πνευματικό μοτοσυκλετιστικό πατέρα" μου, ήτοι τον κατα 11 χρόνια μεγάλο μου αδελφό, να κάνει επιτέλους το παρθενικό του ταξίδι στο εξωτερικό...έστω και τώρα στα γεράματα!

Δεν ειναι σπουδαιο;;
Ειναι και παραειναι ;)
Ευχομαι να το πραγματοποιησετε

:beer::beer:

taisteal
05/01/2016, 21:45
LeMans...

Διπλα ειναι το γ@μημένο :a022:

Αυτα ειναι...

Kostas2B
05/01/2016, 22:02
Nordkapp αν υπαρχει χρημα... Εκτος και αν γινει κανενα θαυμα και βρω γυναικα (!!!!!!) και παμε πιο χαλαρα καπου αλλου.
Αλλιως τιποτα... Θα κρατηθω για το "μεγαλο" το '17...

mhtsorodas
05/01/2016, 22:48
Nordkapp αν υπαρχει χρημα... Εκτος και αν γινει κανενα θαυμα και βρω γυναικα (!!!!!!) και παμε πιο χαλαρα καπου αλλου.
Αλλιως τιποτα... Θα κρατηθω για το "μεγαλο" το '17...

Nordkapp καλυτερα...

devil's animal
05/01/2016, 23:28
λαστιχα και Σερρες για το μεγαλο..
Ρυσιο για το μικρο...

και κανα ταξιδι Κων/πολη, Ρουμανια, Τσεχια και Brno για MotoGP δεν θα'ταν ασχημα...

MG-KTiNoS
05/01/2016, 23:46
λαστιχα και Σερρες για το μεγαλο..
Ρυσιο για το μικρο...

και κανα ταξιδι Κων/πολη, Ρουμανια, Τσεχια και Brno για MotoGP δεν θα'ταν ασχημα...

Έλα ρε αφού έβαλες τα μισά βαλκάνια και τη Τσεχία βάλ και κάτι παραπάνω...

Βουλγαρία για ΠΠ μοτο κρος και μοταρντ???
Ε???

υγ
κάνουν ακόμα εκεί???
:D

devil's animal
05/01/2016, 23:52
Έλα ρε αφού έβαλες τα μισά βαλκάνια και τη Τσεχία βάλ και κάτι παραπάνω...

Βουλγαρία για ΠΠ μοτο κρος και μοταρντ???

Ε???

υγ
κάνουν ακόμα εκεί???
:D

ιδεα δεν εχω...αλλα τα ταξιδια με μηχανη ειναι ονειρα θερινης νυκτος...το μηχανακι ακαταλληλο, σαμαρια δεν υπαρχουν και αν παιξουν φραγκα θα πανε στις πιστες....

εξαιρετικα θα ηταν να αποτελειωνα σε βαλκανικο ταξιδι τα καινουργια λαστιχα που θα φθαρουν Σερρες..ΑΛΛΑ...χρειαζονται και αλλα πραγματα...

Ohm
06/01/2016, 09:11
το να φέρω το hornet όσο πιό κοντά στην εργοστασιακή κατάσταση, μπορεί να το πάρει κανείς σαν προορισμό; :D

BLiTzER
07/01/2016, 12:46
Να βρω λασπωτήρα, καθρέφτες και σιγαστήρα για το μπιστόλι και να πάω Ιταλία να δω Rossi και MotoGP.

kordix
07/01/2016, 13:14
Να γυρίσω μερικές μέρες το καλοκαίρι, στο Τζατζικιστάν απο βουνά και ξεχασμένους δρόμους με το CCM με αυτοσκοπό την ανεύρεση της πιο παγωμενης μπύρας.

Eversman
07/01/2016, 14:06
Nα πάω σε κοντινά χωριουδάκια, με μικρά καφενεία και να ακούω τους παππούδες να λένε ιστορίες.
Mε παρεούλα, να κανονίζουμε "οργανωμένα" τάπερ, σε ξωκκλήσια και μοναστήρια ξεχασμένα.
Να καταφέρουμε να στήσουμε το μικρό μοτοσυκλετιστικό κυνήγι θησαυρού, πού συζητάμε 5-6 νοματαίοι, πέριξ Αττικής.
Να φτιάξω "ταξιδιάρικη" σέλα.

Άσχετο ... να ξαναπάρω Gibson Les Paul :rockon: (γιατί είχα και την έδωσα, ο ασυγχώρητος :moutza:).

Γιώργης
19/01/2016, 06:28
θα ήθελα κάποια στιγμή να μπορέσω να κάνω την εξής διαδρομή: https://goo.gl/maps/kz84quZC1RJ2 Ελπίζω μέσα στο 2016 να καταφέρω να μαζέψω μερικές -αρκετές- μέρες που χρειάζεται και να χαθώ απ' τα πάντα ώστε να κάνω αυτό το ταξίδι. Μιας και το έχω στο μυαλό μου περισσότερο σαν περιπέτεια και λιγότερο σαν ταξιδιωτικό, με αρκετό camping/couchsurfing/airbnb και φαγητό σε τοπικά λαϊκά εστιατόρια το budget περιορίζεται αρκετά όσον αφορά τα δικά μου έξοδα και τα περισσότερα χρήματα φεύγουν στο μηχανάκι και στα εισιτήρια/βινιέτες.

Οπωσδήποτε πριν το ξεκινήσω να πάρω μια φωτογραφική περιωπής ή μια απ' αυτές τις άξιον καμς που είναι και της μοδός αλλά να προσέχω να μην μου την κλέψουν σαν την προηγούμενη canon

magelanos 1
10/02/2016, 21:23
Plan 1: Μογγολια, Ιαπωνια, Ν.Κορεα..
Plan 2: Αφρικη..
Plan 3: Δεν βαζω για να μην παρω το μακρυτερο:lol:
Καλα να ειμαστε και οτι κατσει:beer:

RizlaPlusPlus
10/02/2016, 21:31
36ωρο και Guca fest.

Μια ζωη αναβαλλω τα ταξιδια εξω γιατι ποτε δεν εχω καποιον να τα μοιραστω. Να δουμε φετος...