PDA

View Full Version : Agora Modenas Dynamik



kostas17
06/01/2016, 22:39
Kalhspera paidia... loipon 4axnw gia ena kalo mama modenas dynamik (voltadiko) kai 8a h8ela na mou peite ti na prose3w kata thn agora (8a parw k ena filo mou mastora alla 8elw na 3erw k egw). Ephseis mou lene oti ta service k genika to na ala3eis pragmata ston kinithra 8a vgei poly akrivo.. isxyei ?? Kai telos exw mia aporeia.. otan paw sto venzinadiko gia venzinh pws 8a kanw thn mei3h ?? Merikoi lene oti 8a prepei na rixnw thn venzinh se ena boukali (h oti) kai na kanw ekei thn mei3h k meta na to rei3w sto tepozito... aloi lene oti o vanzinas (h opws ton lene) 8a prepei na kanei aftos thn mei3h... Eyxaristw poly gia ton xrono sas. (btw 8elw dynamik gt mou aresei poly opote sxoleia typou "pare z" einai adiafora)

SHOOTER045
07/01/2016, 00:22
Κατ αρχήν γραφε με ελληνικούς χαρακτήρες.
Σαν δίχρονο να προσεξεις να μην κουδουνιζει κατα την λειτουργία του μοτέρ, αν δεν ξέρεις πάρε μαζί σου κάποιον γνώστη.
Τα υπολοιπα είναι οτι ισχυει για κάθε μότο.
Σκελετός, φρένα,πλαστικά αριθμοί πλαισίου-μοτερ.
Σαν 2τ με ενα σετ πιστόνι ελατήρια έρχεται στα καλά του.
Οσον αφορά την μίξη βαζε καλό ΠΑΝΤΑ λάδι μίξης και αντίστοιχης ποιότητας στο σαζμαν.
Λογικά (αν και δεν το ξέρω προσωπικά το μηχανάκι) έχει δοχείο λαδιού μίξης, αρα θα βαζεις εκεί μέσα, τα μπετονια είναι για τα ΜΧ
Επίσης νομίζω ότι ειναι αερόψυκτο με οτι αυτο συνεπάγεται σε αντίθεση με το Ζ

motoexelixis
08/01/2016, 22:21
Επίσης νομίζω ότι ειναι αερόψυκτο με οτι αυτο συνεπάγεται σε αντίθεση με το Ζ


Γιατι το ζ τι ειναι;

noodles
10/01/2016, 17:59
να το κοιταξεις πολυ καλα πριν το παρεις! τα περισσοτερα ειναι σε αθλια κατασταση. ειναι επιρεπη στο να κοβεται το πλαισιο στις βασεις του μοτερ. αν εχει κοπει πρεπει να κολληθει καλα ο καποιο γνωστη και οχι το μαστρομητσο της γειτονιας που κανεις κολλησεις, γιατι θα ξανασπασει και θα εχεις ιστοριες.
επισης βγαζουν προβληματα στο σασμαν. τα εχουν σκισει στις καρφωτες και στις κοντρες με αποτελεσμα να κουρευουν γραναζια (ειδικα τα πρωτα του 04-05, απο 06+ δεν ειναι τοσο ευαισθητα).
η μιξη καλο ειναι να γινεται μεσω αντλιας λαδιου και δοχειο πλυρωσης (αφου τσεκαρεις πως η αντλια δουλευει σωστα). για καθημερινο το ξεχνας. ειναι 2τ και καιει αρκετα, το οποιο ειναι λογικο. δυσκολα να βρεις κατι καλο παντως...:)

SHOOTER045
10/01/2016, 18:46
Γιατι το ζ τι ειναι;

Μετά απο τηλ το συγκεκριμένο που είχα εμπειρία, φόραγε μοτέρ dt-wr200 ,και εγώ νομικά πως όλα πάνε ετσι η όλα είναι υδροψυκτα