PDA

View Full Version : ειδικότητα στο στρατό (μετά από λαϊκή απαίτηση)



NLS
05/03/2004, 17:45
οκ τι ειδικότητα είχατε όσοι έχετε πάει στα στρατά;

(απλό - δεν χρειάζεται διάβασμα πριν)

darkCount
05/03/2004, 17:50
Synexeia apo prohgoumeno post

Pwpw ti 8ymhses twra?!?:sun: Wraies epoxes...Nyxterines dioptres NightHawk se G3 kai MG3...ypery8roi katadeiktes....nyxterines Varo (h kati tetoio den 8ymamai kala).

Egw hmoun O polybolhths ths moiras (kai poly metriofrwn opws blepetai) kai ekana boles me MG3 apo ta 300m se ry8mo 1-1 sfaira (sniper styl kai poly dyskolo me to MG3 opoios exei ypopsh...giati molis patouses skandalh efeygan 4-5 sfaires).

Mexri kai timhtikh 4 meroules kerdisa gia olo to loxo meta apo poreia-bolh 50xiliometrakia!:beer:

Afou ta 8ymamai kamia fora kai bazw Unreal Tournament kai ksek.....lwnw!:evil:
8ymamai kai to 8eiko skhniko me enan kollhto se bradinh bolh me NightHawk apo ta 200m pou anti na xtypame ton stoxo...xtypousame to kontari pou ton sthrize! Meta apo 2-3 sfaires to kopsame kai espase o stoxos kai arxise na ourliazei o loxagos mas...."Mpraaaaaaaaaaaaabo!!! Lygisan oi stoxoiiiiiiiiiiiiii!!!!":rotflmao: :rotflmao:

NLS
05/03/2004, 17:52
μοίρα αλλά με G3;

τι μονάδα ήταν;

sniper
05/03/2004, 17:55
δεν ξέρεις...

Καλά κανεις και ρωτάς...

Το MG3 είναι το πολυβόλο που έχουν τα Leopard κυρίως...
Τα άλλα έχουν 50αρια Browning αν δεν κάνω λάθος...

Το G3 το έχουν τα πληρώματα - G3A4 ( σωστά; )

periklisk
05/03/2004, 17:58
Εγώ ήμουν αρχηγός πληρώματος μέσων αρμάτων....

MG3 έχουν τα άρματα για συζυγές πολυβόλο (δίπλα στο πυροβόλο μέσα στον πύργο) και τα τζιπάκια αναγνώρισης.....

Επίσης και stayer έχουν βάση και μπορείς να βάλεις MG3 ή μιτζίθρα όπως το λέγαμε χαϊδευτικά!!!! Γαμώ τα πολυβόλα!!!!!

Todi
05/03/2004, 18:00
ενω ο αγαπητος 2ος Ninja ηταν ο "εχθρος προ των πυλων" και λυγησε στοχους εγω στο στρατο ημουνα κατι σαν τον Ελληνικο Ραμπο...
με στελνανε στο Αφγανισταν και στο Κουρδισταν να σωζω κατι κατσικια αλλα παντα πετυχαινα τους Ρωσσους και τους Αμερικανους να τσακωνονται για το γαλα τους.
Αλλα εγω σαν καλο λαμογιο - κομαντο - Τζι Αη Τοντι κτλ. επερνα τις κατσικες και την εκανα αφηνοντας τους να τσακωνονται.
Τωρα Οι κατσικες μενουν στις βραχονηδες και ειναι εκει για εκπαιδευτικους σκοπους του Ναυτικου.

Τωρα ειμαι σε αποστολη στη Πολωνια (ξερετε - πρωην ανατολικο μπλοκ και τετοια)
Αλλα επειδη δεν υποστηριζω εντελως ουτε το δυτικο μπλοκ ουτε το ανατολικο το παιζω διπλο ταμπλο..

Μικρή Λουλού
05/03/2004, 18:03
ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΘΗΤΕΙΑ ΤΟΠΟΓΡΑΦΟΣ ΠΥΡΟΒΟΛΙΚΟΥ.
ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΟΠΕΥΤΗΣ ΠΥΡΟΒΟΛΗΤΗΣ ΡΥΜΟΥΛΚΟΜΕΝΟΥ ΠΥΡΟΒΟΛΟΥ 8"

Ε, ΤΩΡΑ ΑΝ ΜΕ ΞΑΝΑΠΑΡΟΥΝ ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ...

darkCount
05/03/2004, 18:04
Nai moira alla me G3 kai MG3 kai ta 8hria ta Krinoff .50

35 Moira Katadromwn ............sthn Kypro!:evil:

kalgeorge
05/03/2004, 18:05
οδηγος σε Λεωνιδας, οσοι ξερετε το πιασατε.
Αλλα απολυτα μαχιμος γιατι ημουν ΕΛ.ΔΥ.Κ

bikersonly
05/03/2004, 18:06
ως αντιαρματιστής! Στην αρχή με PAO 90 και μετά με PAO 105 στο τζιπάκι!Θυμάμαι ακόμα πόσα Πυρ και Κίνηση έκανα με το PAO 90 στον ώμο!!!! Και μου φώναζε ο Λοχαγός Κουνήσου ρεεεεεε κάνε Αέεεεραααααα σε πυροβολάνε τώρα ρεεεεεεεε !!!

Και του φώναζα δεν μας γαμάς ρε Captain???G3 νομίζεις ότι έχω??

Μια φορά έβγαινα από Μ113 και κάναμε έφοδο και καλά, έβρεχε καρέκλες και παντού λάσπες , και όπως βγαίνω από την κούραση (Πριν το Μ113 είχε πορεία 40χλμ) πέφτω με την μούρη και το PAO γέμισε λάσπες μέσα!Λέω τώρα την Γάμησα!10 μέρες φυλακή μόνο! Οι οποίες μετά έγινα 40 μέρες ΣΕΞ για όσους ξέρουν!

Μετά στην Μονάδα (Αλεξανδρούπολη) κάναμε βολές με MILAN και FAGOT!Το FAGOT Ρώσικο και πολύ καλύτερο από την φτηνή αντιγραφή του Αμερικάνικου MILAN!
Βραδυνές βολές με νυχτερινή διόπτρα και διόπτρα ανίχνευσης θερμοκρασίας, πήρα 2 φορές τιμητική άδεια αλλά ποτέ δεν μου την έδωσαν! :sad: :mad:

Στην μονάδα επίσης έγινα οδηγός Μ113 το παπάκι που λέμε πολύ γέλιο!!!Χρεώθηκα και ένα και έψαχνα τα εργαλεία (τρελλές ελλείψεις)

Μετά από 2 μήνες χρεώθηκα και τζιπ με Fagot και βουρ για ποτάμι!!!Όλο το βράδυ μόνος μου με όπλα αξίας ......... λέω πάει τώρα θα μου την πέσουν!!Άσε το κρύο!

Πέρασα για λίγο από ολμιστής, και πυροβολητής άρματος!

Ό,τι άσκηση και το τάγμα μας μέσα!Τι να κάνουμε τους εχθρούς στους "Μαύρους", τι σκηνάκια, τι πορείες τρελλές ΗΣΥΧΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ!!

Τέλος πήγα για τους τελευταίους 8 μήνες στο ποτάμι και ησύχασα! :nono: Μπα! Όλη μέρα περίπολο και κυνηγάγαμε λαθρομετανάστες!Σκατά και εκεί!

Εν ολίγοι πέρασα πολύ πίπα στρατιωτικό!!! Κομάντο! :smokin:

Αλλά οι εμπειρίες πολλές και αυτά μετράνε! :winka:

NLS
05/03/2004, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από snipper
δεν ξέρεις...

Καλά κανεις και ρωτάς...

Το MG3 είναι το πολυβόλο που έχουν τα Leopard κυρίως...
Τα άλλα έχουν 50αρια Browning αν δεν κάνω λάθος...

Το G3 το έχουν τα πληρώματα - G3A4 ( σωστά; )

Εγώ πάλι είχα είμουν στον Στρατό Ξηράς...... Σε αερομεταφερόμενη μονάδα.... Αυτά...

?

σε κανένα ΕΤΑ ήσουν;
μπα ε;

NLS
05/03/2004, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από darkCount
Nai moira alla me G3 kai MG3 kai ta 8hria ta Krinoff .50

35 Moira Katadromwn ............sthn Kypro!:evil:

οοοο 35ΜΚ ... nice (πως δεν σε τύλιξε καμιά τζιμπρέα; ) :wave2:

Wizard13
05/03/2004, 18:12
Επιλοχιού, αλεξιπτωτιστιού, καταστροφιού και τιμητικά, ελεύθερος σκοπευτιού... :wave2:

periklisk
05/03/2004, 18:13
Oi mauroi trexoun kai mazi tous kai oi upoloipoi...... xexe!!! etsi blepane th gluka!!!!

40 sex!!!! ksanabghkes pote eksw????

darkCount
05/03/2004, 18:16
More ti les g@mw to ssiisto mou g@mw?!?!:beer:

Pollan pelles aytes oi tsiprees!Den einain na tous dineis bilon...nomizoun oti einai gia xortashnnn:nono:

No offence se opoiwn kyprio h kypria edw mesa.Apla plaka kanw.:wave2:
Allwste den mou aresan.Kai sthn dyskolh periptwsh na eblepes kamia wraia...otan anoige to stoma ths ksenerwna amesws.

Kai pou xronos edw pou ta leme...apo Antarth se Margarita..kai apo olikh ekkenwsh ths moiras se Poreia-Bolh to phgainame.Hsyxia den eixame!

afrotwin
05/03/2004, 18:17
lipon ixa ipopsies ala tora ime sigouros
o NLS ine mpatsos ke mas fakeloni kanonika
min tou lete tipota giati kati psaxni o tipos
:nono:

oust re xafie

VAL-MPARIERINO
05/03/2004, 18:19
ΗΜΟΥΝ ΟΔΗΓΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΟΥΜΕΝΟΥ ΠΥΡΟΒΟΛΟΥ Μ106Α2 ΣΤΟΝ ΕΒΡΟ!!! ΣΑΦΩΣ ΕΙΧΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ Μ113!!!! ΠΟΛΛΑ ΓΚΑΖΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΟΥΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΑΝΤΙΛΙΚΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΡΠΙΣΤΡΙΕΣ!!! ΟΤΑΝ ΓΥΡΙΣΑ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΑΠΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΥΡΟΒΟΛΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΒΜW M3 ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΧΑΝ ΣΠΑΣΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΡΟΣΤΙΝΑ ΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ!!!! ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΣΑ ΤΗΝ ΦΥΛΑΚΗ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΚΑΛΥΨΑΝ ΟΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΟΥ!!! ΕΙΧΑ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ 4 ΤΙΜΗΤΙΚΕΣ ΑΔΕΙΕΣ ΓΙΑ ΒΟΛΕΣ ΜΕ FN KAI ΓΙΑ ΒΟΛΕΣ ΜΕ 50ΑΡΙ!!!:smilea: :winka:

NLS
05/03/2004, 18:20
οκ καλά ήμουν και εγώ - μαύρη μοίρα κάτω στην κρήτη (ΕΚΛΕΙΣΕ η μονάδα πρόσφατα) αφού ένα μεγαλύτερο βύσμα μου έφαγε μέσα σε μια μέρα το ΥΠΑΞ (το ΥΕΑ δεν το ήθελα ήδη) και την μετάθεση (του κώλου) στην 2η

όμως πέρασα διάφορα σχολειάκια... ειδικότητα αρχικά καμία αλλά έκανα και μαθήματα με τους ΚΦ στην μονάδα (όχι όλα - το βιβλιαράκι μου έμεινε), σχολείο αυτοάμυνας (τρομάρα του - όλο το θέμα ήταν πως θα στήσουμε επίδειξη στο τέλος - το μόνο που έμαθα ήταν να κάνω καλές τούμπες με αρβύλες και όπλο στο τσιμέντο :yuck: ), σχολείο ανιχνευτών/αρχηγών το οποίο και έγινε η ειδικότητα μου (και μου έδωσε και το αστεράκι)

καλά ήταν, αρκετά παχουλό το paybook

niko13g
05/03/2004, 18:20
Μηχανικός αεροσκαφών ήμουν στο Ηράκλειο στην 126 Π.Μ.
Μετά εδώ στην Αθήνα έγινα σκοπανθρωπος….:smokin:

ΥΓ. ρε συ wizard13 μην απογοητεύεσαι…ακου 800 και βλέπουμε !!
ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧ
:sad: :hypnotize

NLS
05/03/2004, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
lipon ixa ipopsies ala tora ime sigouros
o NLS ine mpatsos ke mas fakeloni kanonika
min tou lete tipota giati kati psaxni o tipos
:nono:

oust re xafie

ναι οκ

εσύ δεν θα πεις;

NLS
05/03/2004, 18:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από niko13g
Μηχανικός αεροσκαφών ήμουν στο Ηράκλειο στην 126 Π.Μ.
Μετά εδώ στην Αθήνα έγινα σκοπανθρωπος….:smokin:

ΥΓ. ρε συ wizard13 μην απογοητεύεσαι…ακου 800 και βλέπουμε !!
ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧ
:sad: :hypnotize

126; Τυμπάκι ήταν αυτό;

και εδώ που; 115;

DUKASII
05/03/2004, 18:25
ΕΙΜΟΥΝΑ ΣΚΑΤΟ-ΟΛΜΙΤΗΣ!!
ΤΙ ΜΑΛΑΚΙΑ ΟΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΟΛΜΟΣ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ!!

ΜΕΤΑ...ΑΛΑΞΑ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΑΡΧΗΣ!!:hypnotize :hypnotize

NLS
05/03/2004, 18:28
:hypnotize

ρε συ δούκα τώρα που το σκέφτομαι δεν πρέπει να χρησιμοποιείς αυτό το εικονάκι... μοιάζει με τα φώτα των boxer GS

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

periklisk
05/03/2004, 18:28
ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΚΑΙ Μ113 Ή Μ106 (ΜΕ ΤΟΝ ΟΛΜΟ) ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ!!!!

ΤΟ ΒΜΡ (ΕΙΧΑΜΕ ΜΕΡΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΥΛΩΝΑ) ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΓΚΑΖΙ!!!!!

niko13g
05/03/2004, 18:30
H 126 ηταν στο αεροδρόμιο του Ηρακλείου. Εδώ στο κωλό Ελληνικο .. δεν θύμαμαι πως λεγόταν η μονάδα και ούτε θέλω.

Julius
05/03/2004, 18:44
Σώμα Υλικού Πολέμου (είναι κάτι σαν τα ΟΥΚ για όσους δεν ξέρουν)

Σε όλη την θητεία γ@μήθηκ@ να παίζω flight simulator, έκανα και μπυροκοιλιά και τελειοποιήθηκα στο μπιλιάρδο. Με τον (σημερινό) γαμπρό μου στην Θεσσαλονίκη είχαμε γδύσει αρκετά θύματα που νομίζανε ότι ξέρουνε να παίζουνε.

Παλιοζωή

:beer: :wave2:

cityfly
05/03/2004, 18:59
εγώ είμουνα ΒΕΛΠ από τις πιο καλές ειδικότητες θεωρητικά μόνο που στην 117 ΠΜ (Ανδραβίδα) είμασταν 17 μεχρι 20 στις καλές μας μέρες άτομα στη μοίρα για 15 υπηρεσίες ημερησίως
Οπότε τον πύργο ελέγχο τον είδα δυο φορές (εκεί έπρεπε να είμαι κανονικά) και κατά τα λοιπά, σκοπιές, μαγειρία, διάφορα αγγαρειούλες από δω κι από κει και μετά 2 μήνες το καλοκαίρι τηλεφωνικό κέντρο (24ωρη υπηρεσία και μια φορά μάζεωα 100 ώρες σχεδόν μαζεμένες, είχα κάτι γένεια δαν του Ρωβινσώνα, με είδε ο προσωπάρχης της μοίρας και φρίκαρε, εγώ του λεγα τα παλαβά του στυλ που να αφήνω τώρα το κέντρο για να ξυρίζομαι, στην πραγματικότητα τα ξυραφακια τα είχα ξεχάσει στο θάλαμο)
Πολύ σκοπιά ρε γαμώτο στο εξάμηνο εκεί μάζεωα σχεδόν 300 ώρες συν καμιά 35 αριά (ίσως και παραπάνω) μέρες μαγειρία συν καμιά 50 μέρες τηλεφωνικό κέντρο (πάντως καλύτερο από τη σκοπιά καλοκαιριάτικο)
Πάντως Νικο φαντάζομαι στο Ελληνικό πρέπει να μάζεψες πάνω από 1000 ώρες έτσι;

Μετά την Ανδραβίδα ήρθα στο ΚΕΝΑ και βρήκα την υγειά μου, λίγο πήξημο τους 2 πρώτους μήνες αλλά μετά όλα μπήκαν στο δρόμο τους και οι επόμενοι 10 περάσαν τζάμι (ειδικά οι τελευταίοι 4 χλιδή)


Με την ευκαιρία μιας και φακελωνόμαστε που φακελωνόμαστε δεν λέμε και φυλακές και σεξ που φάγαμε;

Αρχίζω
σεξ στο στρατό τίποτα (κορίτσια αυτό δεν είναι κακό ψάξτε το λίγο πριν βγάλετε συμοπεράσματα)
Φυλακή 5 μέρες από το διοικητή (Ταξίαρχος έτσι δεν τρώμε φυλακές από τον κάθε χαμηλόβαθμο) γιατί ... δεν φορούσα δίκοχο
έπρεπε να χα φάει καμιά 40αριά ακόμα γιατί με πιάσαν τρεις φορές στη σκοπιά να κοιμάμαι και κάτι άλλα μικροπράγματα αλλά μου τη χαρίσανε

:winka:

niko13g
05/03/2004, 19:08
Άστα να πάνε 850 ώρες σκοπιές μάζεψα και αυτό γιατί ευτυχώς !!!!! έσπασα το πόδι μου στο μπάσκετ και πήρα 30 μέρες αναρρωτική και άλλες 15 εκτός υπηρεσιών συν ότι είχα 30 ημέρες κανονική άδεια οπότε το γλίτωσα το 1000ρικο….Φαντάσου ότι είχα φάει και φυλακή γιατί πήγα 1ωρα νωρίτερα! Στη σκοπιά να αλλάξω ένα σειρά μου που ήταν 10 ώρες σερί!

NLS
05/03/2004, 19:23
0 φυλακή, δεκάδες σεξ (που δεν τις έκανα εξάλλου μετά από κάποιο μήνα ;) )

φυλακή με είχε βγάλει μια φορά για τριάρα (δεν είχα ξανακούσει κάτω από 5) ο λοχαγός του λόχου μου για μια μαλακία που δεν θυμάμαι (είχε κόντρα με αυτόν του 3ουΓΡ που με συμπαθούσε), όπου βγήκα στην αναφορά μοίρας, με κοίταγε περίεργα ο δ/κτης (γαμώ τα άτομα - άλλο θέμα αυτό το συζητάμε άλλη ώρα) σαν να σκεφτόταν "τι μαλακία του είπε του ψαρούκλα να πει ο μαλάκας ο λ/γος;", οπότε μου έδωσε άκυρο (και αυτό σε στυλ "δεν με χέζετε που με απασχολείτε με μαλακίες;")... μετά όταν ήμουν (χωρίς να το θέλω) λίγες μέρες πριν γίνω απολυώμενη σειρά στο ΣΑΛ πιά, με πήρε ένας απολυώμενος για να με... δείξει στο δ/κτήριο εκεί που ήταν αυτός, ενώ ο τχης του λόχου είχε πει να μην εμφανιστώ πουθενά (με ήθελε για εκείνον χαχαχα)... εγώ τι να πω, πήγα... μόλις το έμαθε μας έριξε από 5 αλλά ποτέ δεν τις έκανα ενώ ως αρχαίος πια (σε πολύ μικρό λόχο που τα κάναμε όλα μόνοι μας) δεν τις έγραψα και στο paybook

οπότε 0

cityfly
05/03/2004, 19:24
10 ώρες σερί

τι νούμερα είναι αυτά τον έχωσε κανένας και δεν είχανε αμοιβό και τον άφησαν να κάθεται;

τι νούμερα έιχατε εμείς παίζαμε
14.30 - 18.00 και 01.30 - 04.00
18.00 - 22.00 και 04.00 - 07.00
07.00 - 11.00 μονό
11.00 - 14.30 μονό
22.00 - 01.30 μονό

κάποια από τα μονά γινόντουσαν σε συγκεκριμένα σημεία αλλά όχι πάντα πάντως το πρωί μαζεύανε άτομα από 15 σκοπιές και αφήνανε λιγότερα

XTMPAM
05/03/2004, 19:32
ΑΡΧΗΓΟΣ ΠΛΗΡΩΜΑΤΟΣ ΑΝΙΧΝΕΥΤΙΚΟΥ ΟΧΗΜΑΤΟΣ Μ8!ΗΜΟΥΝΑ ΣΤΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΟ ΛΟΣΟ ΣΤΟ 211 ΑΝΩ ΚΑΛΑΜΩΝΑ ΡΟΔΟΥ (ΠΛΗΣΙΟΝ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ).
Η ΖΩΗ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΑΓΜΑ ΗΤΑΝ Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΡΕΚΛΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΑΜΕ ΜΕ ΦΟΡΜΕΣ ΚΑΙ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΑΘΛΗΤΙΚΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΑΚΙ ΜΕ ΒΕΡΜΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΜΑΓΙΟ!ΣΚΟΠΙΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΚΑΘΟΤΙ ΚΑΙ ΕΠΙΛΟΧΙΑΣ, ΟΠΟΤΕ ΓΟΥΣΤΑΡΑ ΕΒΓΑΖΑ ΔΙΑΝΥΚΤΕΡΕΥΣΗ ΣΕ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΤΙ ΦΙΛΟΥΣ ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ (ΚΡΗΤΙΚΟΥΣ ΑΘΗΝΑΙΟΥΣ) ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΑΜΕ ΕΞΩ ΣΤΗ ΡΟΔΟ ΚΑΙ ΤΑ ΓΑ@#$@ΜΕ ΟΛΑ!ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΝΟΙΚΙΑΖΑΜΕ ΚΑΙ ΑΜΑΞΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΟ ΦΕΡΝΑΝΕ ΣΤΗΝ ΠΥΛΗ ΚΑΙ ΣΤΟ ΓΥΡΙΣΜΟ ΤΟ ΑΦΗΝΑΜΕ ΠΑΛΙ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΥΛΗ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΡΝΑΝΕ!!
ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΗ ΡΟΔΟ :rotflmao: ΕΕ ΜΕΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΜΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΣΤΟ ΥΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΝΙΚΟ13G.ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΥΠΗΡΧΑΝ (ΑΠΛΩΣ) Μ8!!ΕΕΕ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ Η ΘΗΤΕΙΑ ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΡΙΝ ΔΗΛ ΓΙΑΤΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΞΩ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 14,00!!

niko13g
05/03/2004, 19:36
Έκανε το νούμερο ενός αλλού (κοπάνα) μετά καπάκι το δικό του και αυτός που τον άλλαζε αρρώστησε….ο αμοιβος είχε εξαφανιστεί οπότε…
Πάντως και εγώ είχα κάνει 2.30 με 8.00 αλλά βέβαια μετά τις 5 το πρωί κοιμόμουνα …..:zzz: :zzz: :zzz:
.Γενικα ηταν λιγο μπου@#$λο η κατασταση αλλα τελος παντον..

XTMPAM
05/03/2004, 19:54
ΠΕΣ ΟΤΙ ΚΑΝΟΝΙΖΕΣ ΚΟΝΤΡΕΣ ΕΚΕΙ ΣΤΗ ΒΟΥΤΑ!ΔΙΠΛΑ ΗΣΟΥΝΑ!!ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΡΕ ΦΙΛΕ Η ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΠΑΡΑΜΕΘΩΡΙΟΣ??:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

periklisk
05/03/2004, 20:07
re seis exw phskei shmera!!!!

egw apo skopies liga pragmata giati hmouna dea..... alla eixame alles m@#*!$%^s!!!!

swtos
05/03/2004, 20:08
Χα, ήμουν και γω κάποτε στο στρατό (πως λέμε κάποτε στη Δύση)
Α.Π.Μ.Α. σε Μ48Α3 και Α5. Ωραίες εποχές, ποτέ να μην ξανάρθουν ....

Τι σας έπιασε και ανοίξατε συζήτηση για στρατό ????


Ρε άιντε να κάνετε καμμιά βόλτα που νοσταλγήσατε το φανταρικό....


ΟΛΟΙ ΒΟΛΤΑ ΟΛΟΙ ΒΟΛΤΑ ΟΛΟΙ ΒΟΛΤΑ

XTMPAM
05/03/2004, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από swtos
Χα, ήμουν και γω κάποτε στο στρατό (πως λέμε κάποτε στη Δύση)
Α.Π.Μ.Α. σε Μ48Α3 και Α5. Ωραίες εποχές, ποτέ να μην ξανάρθουν ....

Τι σας έπιασε και ανοίξατε συζήτηση για στρατό ????


Ρε άιντε να κάνετε καμμιά βόλτα που νοσταλγήσατε το φανταρικό....


ΟΛΟΙ ΒΟΛΤΑ ΟΛΟΙ ΒΟΛΤΑ ΟΛΟΙ ΒΟΛΤΑ

ΝΑ ΠΑΜΕ ΒΟΛΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΙ ΚΑΙΡΟ ΓΑΜΩΤΙ ΜΟΥ ΓΑΜΩ!!ΒΑΛΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΠΟΥ ΓΑΤΖΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΧΑΡΗ!!ΤΕΣΠΑ ΕΙΔΩΜΕΝ!!!

DUKASII
05/03/2004, 20:14
EINAI MAZI MOY PAIDAKIA...KAI PERIMENEI NA BGALO TO DUKE GIA NA FTIAXEI!! MOLIS TON EBGALO ....KATEBASTE TA !!!!

:D :D :D

swtos
05/03/2004, 20:19
τι έχετε πάθει με όλα αυτά τα quote ρεεεεεε????
απαντήστε απλά και θα καταλάβουμε σε ποιόν ταιριάζει η απάντηση ...... Τι είμαστε αμερικανάκια ???? βλαμμένα ?????


ΧΤΜΠΑΜΜΠΟΥΜ : ετοιμάζω θυσίες σε 5-6 μωρές παρθένες
και μάλλον θα φτιάξει ο καιρός ...

ΒΒΚΟ : μη γαμάς πολύ ρε, κατούρα και λίγο .... ΜΠουχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

hornet
05/03/2004, 20:24
Μηχανικος Ρανταρ Εδαφους στην Μοιρα ΑΤΑ με 24ωρες στο Λαβυρινθο της 110ΠΜ στη Λαρισα.Ερε κατι υπνους που ειχα ριξει εκει μεσα ειχαμε ενα αρχαιο υπολογιστη hughes με ταινιες και card reader και αντι για τερματικες με οθονες ειχε γραφομηχανες με κασετα για data entry.Οι πραγματικες οθονες ηταν κατω στο τεταρτο υπογειο οπου ηταν ο χαρτης και οι οθονες που εμοιζαν με ρανταρ αλλα ηταν τερματικα του υπολογιστη.Εβλεπες τις αερομαχιες online (καθε μερα παιδια ειχαμε 30 τουρκικα αεροσκαφη μεσα στο αιγαιο).Την 25η Μαρτιου χτυπησαν high score,75 τουρκικα αεροσκαφη μεσα στο αιγαιο και καμια 40αρια δικα μας γινοταν του κουτρουλη ο γαμος.Το τι μπινελικια επεφταν απο τους δικους μας πιλοτους δεν λεγεται.
Καλα ηταν!


Μην ακουσω καμια μ@λ@κια οτι τον καιρο που ημουνα εγω πεταγαν διπλανα γιατι θα εκνευριστω:mad:

NLS
05/03/2004, 20:27
ΑΤΙΑ;

:hypnotize :alien: :alien:

hornet
05/03/2004, 20:33
Τι ΑΤΙΑ ρε νικο οδοντογλυφιδες εχεις στο ματι......!!!!
ΑΤΑ=Αρχηγειο Τακτικης Αεροποριας.

NLS
05/03/2004, 20:34
το είδα απλά είπα ότι ήθελα να δω :nono: :D

DEMINIO
05/03/2004, 23:15
Γαμώ τα μαύρα τα μπερέ μου μέσα.......:nono:

Υ.Κ.Ο.Α.
Γραφείο κινήσεως και οδηγός.
Λόχας ήμουνα κοινώς, κι όποιος έχει περάσει από ΙΛ.Υ.Β. στους μαύρους :yuck: ξέρει...

Με 5 μήνες Αυλώνα (χωρίς σχόλια....:mad: ), 4 μήνες Ορεστιάδα (η έννοια της ρέκλας!!!) και 3 μήνες στην Ξάνθη (με 7 μ@#$συρραφές!!!!)............................................ καθότι 12μηνο, καθότι προστάτης, καθότι ευτυχώς γιατί από τις φυλακές της Ξάνθης... ακόμα μέσα θα ήμουνα!!!!

periklisk
05/03/2004, 23:30
Deminio πότε ίσουνα ΙΛ.Υ.Β???

NLS
05/03/2004, 23:32
πριν την αλλαγή

:eek: :uplate: :rotflmao:

DEMINIO
05/03/2004, 23:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
Deminio πότε ίσουνα ΙΛ.Υ.Β???

Το '93, 224 σειρά...

periklisk
05/03/2004, 23:43
Poia allagh nls???? 'h phgaine allou???

NLS
05/03/2004, 23:45
:wave2: :lol:

periklisk
05/03/2004, 23:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από DEMINIO
Το '93, 224 σειρά...


Εγώ 94 228 και στην ΙΛΥΒ πήγα τον 3/95 με 12/95 1ο - 4ο γραφείο και β ουλαμαγού στον 4ο......

periklisk
05/03/2004, 23:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από NLS
:wave2: :lol:


μηπως εννοείς νλσ την αλλαγή στις φόρμες?????

kong
06/03/2004, 00:11
35 Μ/Κ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΜΕ ΑΡΧΙΚΗ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ Α/Τ ΠΑΟ 90ΧΛΣ(ΩΧ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ)ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ RPG 27χλσ (ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΜΟΥΤΖΑΧΕΝΤΙΝ!!!!)ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΑΣ ΑΛΛΟΣ 35ΑΡΗΣ ΣΤΟ SITΕ;;;;;;;

NLS
06/03/2004, 01:55
είναι ένας πιο πάνω...

ctpanoramix
08/03/2004, 20:07
te8orakismena alla me eidikotita odigou se jeep logo ipsous mallon.

Capo_Di_Capi
08/03/2004, 22:58
'95 Β' ΕΣΣΟ (235) και μην ακουσω μαλακιες για τόξα και βέλη

Αμα εξαιρέσεις την περίοδο της βασικής γαμημένες σκοπιες και αγγαρίες έκανα τοτε που ημαν Α στη σχολή συνολικά 49+17 μέρες. Αλλα τι μέρες. Ρυθμός απώλειας σωματικού βάρου περίπου 0,5 κιλά/ημέρα. 108 kg μπήκα στη σχολή στα 85 έπεσα όταν τελειωσα από Α. Μετά τα ξαναπήρα. Τα 14 συνεχόμενα πουσαπς σε 49 μερες ειχαν γίνει 60. τρελα και κορδελα. Οπως και τα 15 λεπτα στο στίβο μαχης της Σπάρτης και τα 5 χλμ ελαφρυ τροχαδάκι με εξαρτηση.
Μετά Εβρο για να μας κάτσουν τα Ιμια και να δούμε τι εστι very-κοκό και στο τέλος Θεσσαλονίκη σε μονάδα απόλυτης ρέκλας. 1 συντ/χης, 1 ταγ/χης, 2 λ/γοι 15 φαντάροι και κρατηθείτε...........
17 ΔΕΑ. 2 υπηρεσιες το μήνα εκ των οποίων 1 μία θα ήταν Π ή Σ ή Κ και αμα ήσουν και στα τελειώματα 1 και αυτή την Πέμπτη για να κάνεις τριήμερο με την απαλλαγή της Π.

periklisk
08/03/2004, 23:01
Τι εσσο ειναι αυτή?????? Εγώ όταν πήγα μας χρεώνανε ρόπαλα!!!:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (Είδες δεν είπα τίποτα για τόξα και βέλη!!!)



χεχε!!!! Πλάκα κάνω!! Πεζικό ήσουν?

soisiz
09/03/2004, 05:46
Πολυ πιο φρεσκος, 2002 Α΄ ΕΣΣΟ , μαυρος , πυροβολητης σε LEOPARD .Υπηρετησα 14 μηνες (και πολλοι ηταν),3 Αυλωνα και 11 Λιτοχωρο αμεταθετος.