PDA

View Full Version : TeΛΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ



NICK-Z-DAGREEK
07/11/2005, 22:57
ΠΑΙΔΙΑ μου ρθε το χαρτι να πληρωσω τελη κυκ. αλλα εγραφε μεχρι 7/11. θα χω καποιο προβλημα αν παω αυριο?μπορω να παω τραπεζα ή πρεπει να παω εφορια λογω ληξης προθεσμιας?

DEMINIO
07/11/2005, 23:12
Μέχρι και 31/12, από τράπεζα και χωρίς κανένα πρόβλημα.
Το τέλος του χρόνου είναι η προθεσμία. Το "7/11" είναι και καλά για την αποφυγή συνωστισμού στις τράπεζες, καθώς ως γνωστόν όλοι πάμε τελευταία στιθγμή...

periklisk
07/11/2005, 23:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από DEMINIO
Μέχρι και 31/12, από τράπεζα και χωρίς κανένα πρόβλημα.
Το τέλος του χρόνου είναι η προθεσμία. Το "7/11" είναι και καλά για την αποφυγή συνωστισμού στις τράπεζες, καθώς ως γνωστόν όλοι πάμε τελευταία στιθγμή...

yeap!

Εγώ πάω πάντα τότε....... σιγά μη τους τα δώσω και νωρίτερα!

NICK-Z-DAGREEK
08/11/2005, 00:45
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΑΙΔΙΑ:wave2: :wave2:

johnpagr
08/11/2005, 00:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
yeap!

Εγώ πάω πάντα τότε....... σιγά μη τους τα δώσω και νωρίτερα!


Kai etsi prepei .....

An bwreite 31/12 5 min prin kleisoun kalytera einai !!

Akefalos
08/11/2005, 02:23
Nai re eksipnakides!!Mpravo!Afti i nootropia mas xreiazetai gia na pame mprosta.Oloi tote na pate.Na perimenete sa mal....kes 5 ores stin oura kai na vgainete na diamartyreste gia tin argoporia kai oti tipota de doulevei stin ellada.Ego pali tha pao oso noritera ginetai gia na ksemperdevo.Arxizo na pistevo oti telika tetoioi pou eimaste mas aksizei na zoume se afti ti mpourdeloxora giati emeis tin kaname etsi...Den egine apo moni tis...

NICK-Z-DAGREEK
08/11/2005, 02:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
Nai re eksipnakides!!Mpravo!Afti i nootropia mas xreiazetai gia na pame mprosta.Oloi tote na pate.Na perimenete sa mal....kes 5 ores stin oura kai na vgainete na diamartyreste gia tin argoporia kai oti tipota de doulevei stin ellada.Ego pali tha pao oso noritera ginetai gia na ksemperdevo.Arxizo na pistevo oti telika tetoioi pou eimaste mas aksizei na zoume se afti ti mpourdeloxora giati emeis tin kaname etsi...Den egine apo moni tis...

φιλε μου εγω να το περνα και προχθες αλλα οταν δεν παιζουν μπικικινια......:confused:

ετσι ολοι περιμενουν το δωρο των Χριστουγεννων.......
:D

johnpagr
08/11/2005, 02:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
Nai re eksipnakides!!Mpravo!Afti i nootropia mas xreiazetai gia na pame mprosta.Oloi tote na pate.Na perimenete sa mal....kes 5 ores stin oura kai na vgainete na diamartyreste gia tin argoporia kai oti tipota de doulevei stin ellada.Ego pali tha pao oso noritera ginetai gia na ksemperdevo.Arxizo na pistevo oti telika tetoioi pou eimaste mas aksizei na zoume se afti ti mpourdeloxora giati emeis tin kaname etsi...Den egine apo moni tis...

Den epiases to nohma, alla den phrazei den einai gia olous !!!

Phgene esy apo twra, etsi gia na alaksei apo esena h xwra mas !!

Panta filika

:wave2:

NICK-Z-DAGREEK
08/11/2005, 02:59
ρε johnpagr συναδελφος εισαι?
δουλευεις βραδυ?

DEMINIO
08/11/2005, 14:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akefalos
Nai re eksipnakides!!Mpravo!Afti i nootropia mas xreiazetai gia na pame mprosta.Oloi tote na pate.Na perimenete sa mal....kes 5 ores stin oura kai na vgainete na diamartyreste gia tin argoporia kai oti tipota de doulevei stin ellada.Ego pali tha pao oso noritera ginetai gia na ksemperdevo.Arxizo na pistevo oti telika tetoioi pou eimaste mas aksizei na zoume se afti ti mpourdeloxora giati emeis tin kaname etsi...Den egine apo moni tis...

Ρε αρχηγέ, χαλάρωσε λίγο... Αν θα έχει πρόβλημα ρώτησε ο άνθρωπας και μεις του είπαμε αν θα έχει ή όχι... Δεν του είπαμε να πάει τελευταία στιγμή ντε και καλά, γιατί έτσι θα κάνουμε όλοι μας...

johnpagr
08/11/2005, 21:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από NICK-Z-DAGREEK
ρε johnpagr συναδελφος εισαι?
δουλευεις βραδυ?


Nyxtopouli




nykterinos ergasiomanhs pou vrhskei thn isixia tou


:lol: :rotflmao: :rotflmao:

The Animal
09/11/2005, 06:38
Παιδιά τι γίνεται σε περίπτωση που χάσει κανείς το ειδοποιητήριο? :D

jimbar
09/11/2005, 06:43
Παιδιά τι γίνεται σε περίπτωση που χάσει κανείς το ειδοποιητήριο? :D


Animal .. καλή ερώτηση !?!?!?

ruyjin
09/11/2005, 07:53
γεια σου Jim!!

τιποτα δε γινεται ρε παιδια
πας και το ζητας

λετε να μη σας το δωσουν γιατι μπορει να εχετε παρει και δευτερο?

:wave2:

yiannis600
09/11/2005, 08:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από The Animal
Παιδιά τι γίνεται σε περίπτωση που χάσει κανείς το ειδοποιητήριο? :D




Σε αυτη την περιπτωση μπορεις να παρεις το σηματακι μονο απο την εφορια, πας εκει με την αδεια και το αγοραζεις.

Alex_Under
09/11/2005, 08:29
Ρε παιδιά, το ειδοποιητήριο έρχεται στην διεύθυνση που γράφει η άδειά μας ή στην διεύθυνση που είναι δηλωμένο το ΑΦΜ και η ΔΟΥ μας? Ρωτώ γιατί μένω Θεσσαλονίκη, η άδεια είναι βγαλμένη με την παρούσα διεύθυνση (η μηχανή 4ων μηνών) αλλά η ΔΟΥ μου είναι στην Καβάλα, με δηλωμένη διεύθυνση του πατρικού μου.

Αν ισχύει η πρώτη περίπτωση, τι πρέπει να κάνω εγώ σε περίπτωση που σε 2,3 μήνες αλλάξω σπίτι όπως σκοπεύω? Που δηλώνω νέα διεύθυνση?

...στώ!!! :wave2:

athandim
09/11/2005, 09:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από alnotas
Ρε παιδιά, το ειδοποιητήριο έρχεται στην διεύθυνση που γράφει η άδειά μας ή στην διεύθυνση που είναι δηλωμένο το ΑΦΜ και η ΔΟΥ μας?
Σου έρχεται στη διεύθυνση που αναγράφεται στη φορολογική σου δήλωση.
Εγώ αγόρασα τη μηχανή από Αθήνα και η άδεια έχει διεύθυνση Αθήνας (τον Ιούνη). Πήγα λοιπόν πριν από ένα μήνα στο τμήμα αυτοκινήτων της τοπικής εφορίας να δηλώσω "αλλαγή διεύθυνσης", για να μου έρθει το σήμα στη σωστή, και μου είπαν πως το στέλνουν με βάση τη φορ. δήλωση..
Έτσι και έγινε...(πήρα το σήμα στη σωστή διεύθυνση):wave2:

afroula
09/11/2005, 09:44
katarxhn symfwnw me auta pou egrapse o akefalos .
(twra an kapoios exei sovaro logo kai den mporei na paei katanohto.)

auto pou den katalavainw omws ( asxeta an paw kai plhrwnw mesa sth prothesmia ) einai giati to kratos zhta na proplhrwsoume gia mia paroxh pou tha xrhsimopoihsoume th nea xronia!!!!! ( kai den pisteuw na tithetai thema peri synostismou )

The Animal
09/11/2005, 11:17
ruyjin & yiannis600...δηλαδή δεν παίζει κανενα πρόστιμο?