PDA

View Full Version : Υπερβολική ταχύτητα Αττική οδός



Σελίδες : 1 2 [3]

Ohm
05/02/2016, 11:42
στο χαβαλέ, στην οδήγηση, στην παρέα είστε καλοί... αλλά στο να απαντήσετε συγκεκριμένη ερώτηση... :hunter:

εγώ πάντως δεν βιάζομαι, έχω πινακίδα, με τον ρυθμό σας :D

notakos600
05/02/2016, 11:45
στο χαβαλέ, στην οδήγηση, στην παρέα είστε καλοί... αλλά στο να απαντήσετε συγκεκριμένη ερώτηση... :hunter:

εγώ πάντως δεν βιάζομαι, έχω τις πινακίδες όλων σας. :D

Fixed....:lol:

Pew
05/02/2016, 11:57
στο χαβαλέ, στην οδήγηση, στην παρέα είστε καλοί... αλλά στο να απαντήσετε συγκεκριμένη ερώτηση... :hunter:

εγώ πάντως δεν βιάζομαι, σκοντάφτω. :D

fixed v2 .... :lol:

notakos600
05/02/2016, 12:04
:moutza::bawl:

pipe_smoker
05/02/2016, 12:05
στο χαβαλέ, στην οδήγηση, στην παρέα είστε καλοί... αλλά στο να απαντήσετε συγκεκριμένη ερώτηση... :hunter:


Είναι άλλο πράγμα η ποινή γιατί πήγαινες με ταχύτητα άνω του ορίου, κι άλλο πράγμα γιατί βρήκανε στο πορτ μπαγκάζ του αυτοκινήτου σου 10 κιλά Κολομβιανή πούδρα.

Στην πρώτη περίπτωση, το θέμα αφορά μόνο ΚΟΚ, και όντως θα τις βρεις εκεί τις απαντήσεις.
Στη δεύτερη περίπτωση, το θέμα δεν αφορά μόνο ΚΟΚ. Και δεν μπορεί να σου πει ο ΚΟΚ πόσα χρόνια γεντικουλέ θα σου ρίξει ο δικαστής.

Το θέμα πινακίδων είναι πολύπλοκο.
Σου απάντησε ο pew πολύ σωστά.

Δεν υπάρχει απάντηση όπως την ψάχνεις.

Ohm
05/02/2016, 12:36
Fixed....:lol:

ούτε τη δικιά μου δε θυμάμαι ρε!!! :D


Δεν υπάρχει απάντηση όπως την ψάχνεις.

Α, ξεφεύγει από το τι λέει ο κοκ, γιατί μπλέκει και με άλλους νόμους, εκτός κοκ. Μάλιστα... μάλιστα... Θα το ψάξω, ευχαριστώ για την απάντηση, μου κάνει.

SHOOTER045
05/02/2016, 13:59
Ρε αγορινα. Η κινηση οχηματος σε δημοσιο χωρο, ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ.

Οκ μεχρι εδω;; (χεσε το τι πραγματικα συμβαινει ... ο καθενας κανει οπως νομιζει.)

Αν ΔΕΝ εχεις πινακιδα, ανα πασα στιγμη, το οχημα σου δεν μπορει να ταυτοποιηθει οτι σου ανηκει.
Το 'χεις παρκαρισμενο απινακιδωτο;

Θεωρουν οτι ειναι κλεμενο, οτι συμμετειχε σε ληστεια, οτι ειναι παρατημενο ... στο μαζευουν και περαστικα.


Κομπλε;

Όπως πολυ σωστά σου απάντησε ο pew,να συμπλήρωσω οτι το θέμα έλλειψη πινακίδας είναι και φορολογικό.
Τέλη κυκλοφορίας κτλπ.
Η το αλλάζουμε απο μόνοι μας σε μικρότερες (μέγεθος, χρώμα)
Πας για παραποίηση ,πλαστογραφία κτλπ .-περίπτωση του μαλεα πρώην υπουργού.
Όπως αδίκημα(περα απο το προστιμο)ειναι η παραποίηση με διάφορα μέσα, αυτοκόλλητα,καλύμματα κτλπ.
Μέχρι και το αν είναι λασπωμενη και δεν φαίνεται ευκρινώς είναι παράβαση.
Ενημερωτικά συχνα πυκνά έρχονται διατάξεις που ανά θεωρούν και προσθέτουν κατι σε ενα άρθρο.
Το ποιό πρόσφατο με την ασφάλιση οχημάτων.
Στην αρχή ηταν όλο το ποσό (υπέρ ΔΟΥ και Χ2 αν το όχημα ανήκει σε άλλον)
Και 6 μήνες αφαίρεση και πλημμέλημα και στους δύο.
Μετά απο κατι μήνες ήρθε νέα εγκύκλιος που έδιναν τα διπλώματα και τις άδειες πισω εφ όσον είχε πληρωθεί το πρόστιμο.
Τα υπόλοιπα κανονικά

Pan (dvs)
05/02/2016, 14:01
στο χαβαλέ, στην οδήγηση, στην παρέα είστε καλοί... αλλά στο να απαντήσετε συγκεκριμένη ερώτηση... :hunter:

εγώ πάντως δεν βιάζομαι, έχω πινακίδα, με τον ρυθμό σας :D

Ψοφας για μπουρου μπουρου ρε φουστη μου.

SHOOTER045
05/02/2016, 14:03
Ο κοκ αναφέρει και την ποινή για την κάθε παράβαση, αλλά δεν λέει για αφαίρεση κτλ.

Εν τέλει, πού να ανατρέξω για ενημέρωση σχετικά με τις ποινές, αν όχι στον κοκ?

Γιατί και για δίπλωμα όταν έδωσα και ζητήθηκα να απαντήσω σε ερωτήσεις για ποινές, οι δάσκάλοι από τον κοκ μας λέγαν να διαβάσουμε

Καθε χρόνο.
Ένας πρωην αστερας της τροχαίας ο οποίος και ενημερώνεται απο το υπουργείο κάνει ενα βιβλιαράκι, με όλα τα άρθρα, παραβάσεις πρόστιμα.
Σχεδόν όλοι πλην ασφαλείας και τμημάτων τάξης το έχουν.
Φυσικά τα αγοράζουμε.

Ohm
05/02/2016, 14:12
Όπως πολυ σωστά σου απάντησε ο pew,να συμπλήρωσω οτι το θέμα έλλειψη πινακίδας είναι και φορολογικό.
Τέλη κυκλοφορίας κτλπ.
Η το αλλάζουμε απο μόνοι μας σε μικρότερες (μέγεθος, χρώμα)
Πας για παραποίηση ,πλαστογραφία κτλπ .-περίπτωση του μαλεα πρώην υπουργού.
Όπως αδίκημα(περα απο το προστιμο)ειναι η παραποίηση με διάφορα μέσα, αυτοκόλλητα,καλύμματα κτλπ.
Μέχρι και το αν είναι λασπωμενη και δεν φαίνεται ευκρινώς είναι παράβαση.
Ενημερωτικά συχνα πυκνά έρχονται διατάξεις που ανά θεωρούν και προσθέτουν κατι σε ενα άρθρο.
Το ποιό πρόσφατο με την ασφάλιση οχημάτων.
Στην αρχή ηταν όλο το ποσό (υπέρ ΔΟΥ και Χ2 αν το όχημα ανήκει σε άλλον)
Και 6 μήνες αφαίρεση και πλημμέλημα και στους δύο.
Μετά απο κατι μήνες ήρθε νέα εγκύκλιος που έδιναν τα διπλώματα και τις άδειες πισω εφ όσον είχε πληρωθεί το πρόστιμο.
Τα υπόλοιπα κανονικά

οκ οκ εντάξει όλα αυτά, ναι, αλλά εγώ ρώτησα μόνο για την απουσία πινακίδας, όπως πχ στην περίπτωση που μου φεύγει στο δρόμο και με σταματάει η τροχαία. Όλα τα άλλα τα έχω οκ, αλλά λείπει η πινακίδα. Το τι ποινή επιβάλλεται στη συγκεκριμένη περίπτωση πρέπει κάπως να μπορούμε να το μάθουμε, σαν πολίτες της χώρας, αλλά όχι στο μπλαμπλα. Αλλιώς πάμε στα τυφλά.

ptc
05/02/2016, 14:14
Ένας πρωην αστερας της τροχαίας ο οποίος και ενημερώνεται απο το υπουργείο κάνει ενα βιβλιαράκι.

Πώς γινεται ενας τροχονομος αστερας; Κατι τετοιο δλδ; :tooth:

351534

Pan (dvs)
05/02/2016, 14:16
Πώς γινεται ενας τροχονομος αστερας; Κατι τετοιο δλδ;

351534

Εσυ τουμπεκι,εμαθα οτι σε ψαχνουνε απο την τροχαια.

ptc
05/02/2016, 14:31
Εσυ τουμπεκι,εμαθα οτι σε ψαχνουνε απο την τροχαια.

Μα γι'αυτο ρωταω. Μαθαινω ο,τι μπορω για τον εχθρο... :cool:

sniper
05/02/2016, 14:40
οκ οκ εντάξει όλα αυτά, ναι, αλλά εγώ ρώτησα μόνο για την απουσία πινακίδας, όπως πχ στην περίπτωση που μου φεύγει στο δρόμο και με σταματάει η τροχαία. Όλα τα άλλα τα έχω οκ, αλλά λείπει η πινακίδα. Το τι ποινή επιβάλλεται στη συγκεκριμένη περίπτωση πρέπει κάπως να μπορούμε να το μάθουμε, σαν πολίτες της χώρας, αλλά όχι στο μπλαμπλα. Αλλιώς πάμε στα τυφλά.


Αν δεν έχει αλλάξει κάτι ήταν 780 κι αφαίρεση διπλώματος για 1 μηνα αν δεν κάνω λάθος.

Το γλύτωσα αλλα με ενημέρωσαν οι 5-6 Ζ που με περικύκλωσαν κάποτε.

pipe_smoker
05/02/2016, 14:44
Το τι ποινή επιβάλλεται στη συγκεκριμένη περίπτωση πρέπει κάπως να μπορούμε να το μάθουμε, σαν πολίτες της χώρας, αλλά όχι στο μπλαμπλα. Αλλιώς πάμε στα τυφλά.

Σε κάποια πράγματα (ειδικά όταν κάποιος παρανομεί), αναγκαστικά βαδίζει στα τυφλά.

Η ποινή του ΚΟΚ για κυκλοφορία άνευ πινακίδας είναι 300€.
Όχι πινακίδας που έχει κατατεθεί, ή που την έχουν πάρει για προηγούμενη παράβαση. Μιλάμε για περίπτωση τύπου "Την έβγαλα γιατί ήθελα να πλύνω το μηχανάκι και την ξέχασα σπίτι".

Από κει και πέρα...
Το να σε πάνε κρατητήριο γιατί τους φάνηκες ύποπτος για τον χ,ψ λόγο, ΔΕΝ είναι ποινή.
Το να σου μαζέψουν το μηχανάκι και να τρέχεις να το πάρεις πίσω, ΔΕΝ είναι ποινή.

Αυτά (και άλλα πολλά) είναι πράγματα που έχουν το δικαίωμα να τα κάνουν.
Είτε χρειαστεί να χρησιμοποιήσουν παραθυράκια είτε όχι.

Εξαρτάται λοιπόν από το πού θα πέσεις, από το αν έγινε κλοπή με απινακίδωτη μηχανή 10 λεπτά νωρίτερα στο μέρος που έτυχε να βρίσκεσαι κι εσύ, και πάει λέγοντας.

Αλλά αν όλες οι ποινές ήταν ένα textbook υπόθεση, δε θα θέλαμε και δικηγόρους.

SHOOTER045
05/02/2016, 14:47
Πώς γινεται ενας τροχονομος αστερας; Κατι τετοιο δλδ; :tooth:

351534

Ο τόνος στο δεύτερο α δεν μπήκε
Σορυ

devil's animal
05/02/2016, 14:47
Σε κάποια πράγματα (ειδικά όταν κάποιος παρανομεί), αναγκαστικά βαδίζει στα τυφλά.

Η ποινή του ΚΟΚ για κυκλοφορία άνευ πινακίδας είναι 300€.
Όχι πινακίδας που έχει κατατεθεί, ή που την έχουν πάρει για προηγούμενη παράβαση. Μιλάμε για περίπτωση τύπου "Την έβγαλα γιατί ήθελα να πλύνω το μηχανάκι και την ξέχασα σπίτι".

Από κει και πέρα...
Το να σε πάνε κρατητήριο γιατί τους φάνηκες ύποπτος για τον χ,ψ λόγο, ΔΕΝ είναι ποινή.
Το να σου μαζέψουν το μηχανάκι και να τρέχεις να το πάρεις πίσω, ΔΕΝ είναι ποινή.

Αυτά (και άλλα πολλά) είναι πράγματα που έχουν το δικαίωμα να τα κάνουν.
Είτε χρειαστεί να χρησιμοποιήσουν παραθυράκια είτε όχι.

Εξαρτάται λοιπόν από το πού θα πέσεις, από το αν έγινε κλοπή με απινακίδωτη μηχανή 10 λεπτά νωρίτερα στο μέρος που έτυχε να βρίσκεσαι κι εσύ, και πάει λέγοντας.

Αλλά αν όλες οι ποινές ήταν ένα textbook υπόθεση, δε θα θέλαμε και δικηγόρους.


+1000
:beer:

SHOOTER045
05/02/2016, 14:52
οκ οκ εντάξει όλα αυτά, ναι, αλλά εγώ ρώτησα μόνο για την απουσία πινακίδας, όπως πχ στην περίπτωση που μου φεύγει στο δρόμο και με σταματάει η τροχαία. Όλα τα άλλα τα έχω οκ, αλλά λείπει η πινακίδα. Το τι ποινή επιβάλλεται στη συγκεκριμένη περίπτωση πρέπει κάπως να μπορούμε να το μάθουμε, σαν πολίτες της χώρας, αλλά όχι στο μπλαμπλα. Αλλιώς πάμε στα τυφλά.

Αν σε σταματήσουν χωρίς πινακίδα
Μην το πεις αυτό.
Παλιωσε ,βρωμισε,χάλασε...
Ώρες κατι άλλο.
Όπως τα απινακιδωτα καγκουρια με τα παπιά, που ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΣΕΙ ΧΤΕΣ ΚΑΙ ΕΣΠΑΣΑΝ ΤΟ ΦΤΕΡΟ.
Όπως και το χαρτί απώλειας δεν δίνει άφεση ες αεί.
Αν την εχασες και κυκλοφορεις κάνα μήνα -δίμηνο χωρίς πινακίδα και σε σταματήσουν ε μην περιμένεις να την γλιτώσεις

AUFGEBRACHT
05/02/2016, 14:54
Ο τόνος στο δεύτερο α δεν μπήκε
Σορυ

Fixed

351542

ptc
05/02/2016, 15:15
Ο ανθρωπος καθεται και ασχολειται με τις αποριες μας κι ΕΓΩ :a31:

SHOOTER :a10::a012:

taisteal
05/02/2016, 15:17
Ο ανθρωπος καθεται και ασχολειται με τις αποριες μας κι εμεις :a31:

SHOOTER :a10::a012:

Οσο και να το παιζεις καλος στην εξουσια,θα την φας την κληση

:lol:

SHOOTER045
05/02/2016, 15:32
Ο ανθρωπος καθεται και ασχολειται με τις αποριες μας κι εμεις :a31:

SHOOTER :a10::a012:

Δεν τρέχει τίποτα
Με τον Αουγκενταλερ είμαστε οκ.
Πλάκα κάνουμε εκατέρωθεν.

bulmont
05/02/2016, 15:46
...... δεν δίνει άφεση ες αεί....


.....Με τον Αουγκενταλερ είμαστε οκ...



Με τον Μπλίτζερ δεν βλέπω να ξεμπερδεύεις εύκολα.............:bawl:

AUFGEBRACHT
05/02/2016, 15:46
Ο ανθρωπος καθεται και ασχολειται με τις αποριες μας κι εμεις :a31:

SHOOTER :a10::a012:


Δες την απάντηση του shooter παρακάτω και κράτα την παλινδρομική κίνηση για λογαριασμό σου... τέτοια έλλειψη χιούμορ ούτε σε γερμανικό φόρουμ.

AUFGEBRACHT
05/02/2016, 15:50
Με τον Μπλίτζερ δεν βλέπω να ξεμπερδεύεις εύκολα.............:bawl:


:nono: Αν εννοείς το ες αεί, η νεοελληνική λέξη εσαεί προέρχεται από την αρχαία φράση ες αεί, οπότε ο πιστολάς είναι ολόσωστος!!!

bulmont
05/02/2016, 15:56
:nono: Αν εννοείς το ες αεί, η νεοελληνική λέξη εσαεί προέρχεται από την αρχαία φράση ες αεί, οπότε ο πιστολάς είναι ολόσωστος!!!



:a23:

ptc
05/02/2016, 16:06
Δες την απάντηση του shooter παρακάτω και κράτα την παλινδρομική κίνηση για λογαριασμό σου... τέτοια έλλειψη χιούμορ ούτε σε γερμανικό φόρουμ.

Ρε μάστορα, δύο σχόλια πριν το δικό σου χιούμορ με τον τόνο έγραφα κι εγώ για τον αστέρα. Γι'αυτό είπα Εμείς μαλακιζομαστε.

Χαλάρωσε λίγο, πλάκα κάνουμε.

buckley
05/02/2016, 16:08
:a23:

Υποκλίνομαι στο εμότικόν σου ρε ,ελάχιστοι Ελληνάρες έχω δει να κάνουν το ίδιο...

AUFGEBRACHT
05/02/2016, 16:32
Ρε μάστορα, δύο σχόλια πριν το δικό σου χιούμορ με τον τόνο έγραφα κι εγώ για τον αστέρα. Γι'αυτό είπα Εμείς μαλακιζομαστε.

Χαλάρωσε λίγο, πλάκα κάνουμε.


Για αυτό σου λέω κράτα τον χαρακτηρισμό για τον εαυτό σου, το εάν εσύ μαλακίζεσαι όπως λες δεν σημαίνει ότι συμβαίνει και με τους άλλους.

ptc
05/02/2016, 16:42
Για αυτό σου λέω κράτα τον χαρακτηρισμό για τον εαυτό σου, το εάν εσύ μαλακίζεσαι όπως λες δεν σημαίνει ότι συμβαίνει και με τους άλλους.

ΟΚ, αν όντως κατάλαβες τι έλεγα και πάλι παρεξηγήθηκες πάω πάσο. :whiteflag:

Το "οργισμένο μέλος" που γράφεις το εννοείς μάλλον...
:beer:

Edit: Άλλαξα και το επίμαχο σχόλιο.

sniper
05/02/2016, 16:46
...


...


351550

dimmie_72
05/02/2016, 18:03
Υποκλίνομαι στο εμότικόν σου ρε ,ελάχιστοι Ελληνάρες έχω δει να κάνουν το ίδιο...

πρέπει νάναι η ώρα που βγήκε ο μουεζίνης στο τζαμί να καλέσει για προσευχή βρε :smokin:

lonerider
05/02/2016, 18:10
https://youtu.be/bLdhkuGyX7o στην Αγγλία πχ αν σε σταματήσουν χωρίς πινακιδα απλά δεν πας πουθενά. ......Βέβαια άλλο η Αγγλία και άλλο το μπουρδελλα εδώ. ...από το 20:40 και μετα

AUFGEBRACHT
05/02/2016, 19:00
351550


Το λάβαμε το μήνυμα, ήταν ανάγκη να βάλεις και τη φωτό με τους 2 αχώνευτους;

buckley
05/02/2016, 19:21
Το λάβαμε το μήνυμα, ήταν ανάγκη να βάλεις και τη φωτό με τους 2 αχώνευτους;

Να σαι ικανοποιημένος που δεν σου έβαλε και το γυμνό κωλαράκι της Γιόκο σαν κάτι άλλους ...

SHOOTER045
05/02/2016, 19:30
Να σαι ικανοποιημένος που δεν σου έβαλε και το γυμνό κωλαράκι της Γιόκο σαν κάτι άλλους ...

Το (αυτός ο κωλος ειναι ο κόσμος όλος)
Δεν βγήκε για την Γιόκο ΣΙΓΟΥΡΑ :D

spyrakos35
05/02/2016, 20:21
https://youtu.be/bLdhkuGyX7o στην Αγγλία πχ αν σε σταματήσουν χωρίς πινακιδα απλά δεν πας πουθενά. ......Βέβαια άλλο η Αγγλία και άλλο το μπουρδελλα εδώ. ...από το 20:40 και μετα

πιάνουν και ποδηλάτες, γιεα!!!!!!!!

AUFGEBRACHT
05/02/2016, 20:24
Να σαι ικανοποιημένος που δεν σου έβαλε και το γυμνό κωλαράκι της Γιόκο σαν κάτι άλλους ...


Η κατάληξη -άκι παραπέμπει σε κάτι το χαριτωμένο και δεν συνάδει με την εν λόγω πατσαβούρα...

buckley
05/02/2016, 21:16
Η κατάληξη -άκι παραπέμπει σε κάτι το χαριτωμένο και δεν συνάδει με την εν λόγω πατσαβούρα...

Τον φίλτατο Σπυράκο πως τον φωνάζεις ας πούμε "μαλλιά" ,ένα τέτοιο πράγμα βάλε στο μυαλό σου για το "κωλαράκι" της Γιόκο...
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΥΓ Βύρωνα μίλα ρε και συ που κάνεις τον ψόφιο κοριό...

Ohm
05/02/2016, 21:26
Η κατάληξη -άκι παραπέμπει σε κάτι το χαριτωμένο και δεν συνάδει με την εν λόγω πατσαβούρα...

δες το σαρκαστικά!

spyrakos35
05/02/2016, 21:32
Τον φίλτατο Σπυράκο πως τον φωνάζεις ας πούμε "μαλλιά" ,ένα τέτοιο πράγμα βάλε στο μυαλό σου για το "κωλαράκι" της Γιόκο...
ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
ΥΓ Βύρωνα μίλα ρε και συ που κάνεις τον ψόφιο κοριό...

Εμενα γιατι με μπλεκεις ρε μουν-@κι;

:lol:

SHOOTER045
05/02/2016, 22:46
Εμενα γιατι με μπλεκεις ρε μουν-@κι;

:lol:

Γιατί είσαι κώλο-μερακλης :D

Ohm
05/02/2016, 22:54
λάτρης... του κώλου... δηλαδή... :D

lleonidas
29/04/2021, 02:23
Μια πληροφορία που έχει ενδιαφέρον: η αντιστοιχία στην κυκλοφορία στην Αττική Οδό είναι 2% δίκυκλα-98% Ι.Χ. αυτοκίνητα-φορτηγά αλλά στο 50% των θανατηφόρων δυστυχημάτων υπάρχει συμμετοχή δικύκλων.
Δείτε εδώ (https://www.youtube.com/watch?v=QKxJ7QRyA-8) από το 20.30 και έπειτα.

Tallyban
29/04/2021, 07:55
Και ένας πεζός αν πηδήξει τα συρματοπλέγματα και το σκοτώσει ένα όχημα θα έχουμε 100% συμμετοχή πεζών στα ατυχήματα.

νεοσσός
29/04/2021, 19:53
Και ένας πεζός αν πηδήξει τα συρματοπλέγματα και το σκοτώσει ένα όχημα θα έχουμε 100% συμμετοχή πεζών στα ατυχήματα.
Εκεί λοιπόν έχει την αξία του ο πρώτος αριθμός-ποσοστό που ανέφερε ο Λεωνίδας, ώστε να εξάγει κάποιος στατιστικά συμπεράσματα. Οπότε ναι μεν μπορείς να υποθέσεις 100% ποσοστό θανάτων πεζών επί του αριθμού των πεζών, αλλά θα πρέπει να αναφέρεις και ποσοστό κυκλοφορίας 98% Ι.Χ. 1,9999999999% μοτοσυκλέτες, 0,0000000001% πεζοί.

Οπότε, για να πάμε στα ποσοστά που αναφέρει ο Λεωνίδας, θα πρέπει να διαιρέσεις τον ένα θάνατο πεζού, με το πλήθος θανάτων από κάθε χρήστη της οδού. Οπότε το εντυπωσιακό 100% που αναφέρεις θα γίνει αμελητέο στατιστικά (τονίζω το "στατιστικά", διότι η ανθρώπινη ζωή είναι ανεκτίμητη και το "αμελητέο" δεν της προσήκει).

motojojo
29/04/2021, 20:00
Αρχικά ανέφερε το 50% σε όλους τους αυτοκινητόδρομους και μετά το ανήγαγε μόνο στην αττική οδό. Δεν ξέρω αν ήταν κάποιο λάθος στη ροή του λόγου.

Τα σχόλια όμως για μείωση των ατυχημάτων στους αυτοκινητοδρομους σηκώνουν αρκετή συζήτηση. Αναμφισβήτητη η συμβολή τους αλλά με εντελώς διαφορετικές συνθήκες.

νεοσσός
29/04/2021, 20:08
Αρχικά ανέφερε το 50% σε όλους τους αυτοκινητόδρομους και μετά το ανήγαγε μόνο στην αττική οδό. Δεν ξέρω αν ήταν κάποιο λάθος στη ροή του λόγου.
Αρχικά ανέφερε 50% θανατηφόρα με μοτοσυκλέτες σε αυτοκινητόδρομους, μετά είπε για την Αττική Οδό (2% κυκλοφορία μοτοσυκλετών) και αμέσως μετά ξαναείπε για το 50% συμμετοχή δικύκλων, οπότε θεωρώ ότι αναφέρεται στην Αττική Οδό. Ενδεχομένως τα ποσοστά θανάτων σε Αττική Οδό και λοιπούς αυτοκινητόδρομους συγκλίνουν.

Πάντως ο ομιλητής ανέφερε ότι οδηγεί Transalp εξίμιση. Αυτό σημαίνει ότι, αν είναι δικό του, μπορεί να κάνει test ride μεγάλου KTM (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=160026&p=3096510&viewfull=1#post3096510). :p

Tallyban
01/05/2021, 08:28
Τον Ένα πεζό δεν τον σκοτώνουν τριάντα χιλιάδες οχήματα συγχρόνως που είναι στην ΑΟ,ένα θα τον σκοτώσει.
Αν όπως το αναφέρεις κανείς τη διαίρεση,μοιραζεις την ευθύνη σε άλλους ένα εκκ. χρηστες που είναι αδικο για αυτούς,δίκαιο όμως για αυτούς που θέλουν να περάσουν απαγορεύσεις.(ψήνεται απαγόρευση κάτω από κάποια σοβαρά κυβικά όπως φιλλιπινες για να μη χαλάει η "σοβαρή εικόνα" της αο;)
Θα παρακαλέσω όταν δίνουμε ένα σύνδεσμο με κάποιο τρόπο να αναφέρουμε τι είναι .
Στη συγκεκριμένη περίπτωση εδωσα μια επίσκεψη σε ένα πληρωμένο κανάλι χαμηλών απαιτήσεων .
Δεν έχουμε τόσο κακή μνήμη να μη θυμόμαστε ποιοι πρωτοστάτησαν (με το αζημιωτο) σε κάρτες θορύβου,κτέα,κάρτες καυσαερίων,κατάργηση πινακίδων σε ταράτσες και δρόμους,απαγόρευση στις γουρουνες,κλπ.

motojojo
01/05/2021, 09:28
Τον Ένα πεζό δεν τον σκοτώνουν τριάντα χιλιάδες οχήματα συγχρόνως που είναι στην ΑΟ,ένα θα τον σκοτώσει.
Αν όπως το αναφέρεις κανείς τη διαίρεση,μοιραζεις την ευθύνη σε άλλους ένα εκκ. χρηστες που είναι αδικο για αυτούς,δίκαιο όμως για αυτούς που θέλουν να περάσουν απαγορεύσεις.(ψήνεται απαγόρευση κάτω από κάποια σοβαρά κυβικά όπως φιλλιπινες για να μη χαλάει η "σοβαρή εικόνα" της αο;)
Θα παρακαλέσω όταν δίνουμε ένα σύνδεσμο με κάποιο τρόπο να αναφέρουμε τι είναι .
Στη συγκεκριμένη περίπτωση εδωσα μια επίσκεψη σε ένα πληρωμένο κανάλι χαμηλών απαιτήσεων .
Δεν έχουμε τόσο κακή μνήμη να μη θυμόμαστε ποιοι πρωτοστάτησαν (με το αζημιωτο) σε κάρτες θορύβου,κτέα,κάρτες καυσαερίων,κατάργηση πινακίδων σε ταράτσες και δρόμους,απαγόρευση στις γουρουνες,κλπ.


:confused:

panavour
01/05/2021, 09:52
Τον Ένα πεζό δεν τον σκοτώνουν τριάντα χιλιάδες οχήματα συγχρόνως που είναι στην ΑΟ,ένα θα τον σκοτώσει.
Αν όπως το αναφέρεις κανείς τη διαίρεση,μοιραζεις την ευθύνη σε άλλους ένα εκκ. χρηστες που είναι αδικο για αυτούς,δίκαιο όμως για αυτούς που θέλουν να περάσουν απαγορεύσεις.(ψήνεται απαγόρευση κάτω από κάποια σοβαρά κυβικά όπως φιλλιπινες για να μη χαλάει η "σοβαρή εικόνα" της αο;)
Θα παρακαλέσω όταν δίνουμε ένα σύνδεσμο με κάποιο τρόπο να αναφέρουμε τι είναι .
Στη συγκεκριμένη περίπτωση εδωσα μια επίσκεψη σε ένα πληρωμένο κανάλι χαμηλών απαιτήσεων .
Δεν έχουμε τόσο κακή μνήμη να μη θυμόμαστε ποιοι πρωτοστάτησαν (με το αζημιωτο) σε κάρτες θορύβου,κτέα,κάρτες καυσαερίων,κατάργηση πινακίδων σε ταράτσες και δρόμους,απαγόρευση στις γουρουνες,κλπ.

και πολυ καλα κανανε,που βλεπεις το κακο ??

Parking
01/05/2021, 10:50
Η Ελλάδα δεν θέλει να πάρει κανένα μέτρο για να μειωθούν τα ατυχήματα γιατί...
-Το κράτος εισπράττει πρόστιμα (από χαζούς μόνο)
-Ο Έλληνας είναι χαϊλής και γουστάρει να τρέχει και να κάνει φασαρία
-Οι εργολάβοι είναι βασιλιάδες

Άρα όταν θες ψήφους δεν χαλάς χατίρια
χωρίς να εξετάσουμε ότι κάποιος μπορεί να έχει
μετοχές σε κατασκευαστική

Αν η Ελλάδα ήθελε να λύσει το πρόβλημα το έλυσε σε ένα χρόνο το πολύ

telegonos
01/05/2021, 11:25
Ανάθεμα κι αν καταλαβαίνετε κι εσείς οι ίδιοι τι νόημα θέλετε να πείτε.

Tallyban
02/05/2021, 09:13
Για να μη παρεξηγούμαι,σε όσους δεν κατάλαβαν,εννοώ τα πληρωμένα βοθροκαναλα βοθροεφημεριδες,βοθροπεριοδικα,κτλ.
Σημείωση:τη λέξη βοθροκαναλα εδώ μέσα τη είδα πρώτη φορά και την χρησιμοποιώ από τότε.
Δε θυμάμαι ποιος χρήστης ήταν που την ανέφερε, ,αλλά ένα μεγάλο ευχαριστώ!

vforvendetta85
02/05/2021, 12:49
Ο Πολλάκης το είπε πρώτη φορά, αλλά δεν είναι μέλος του φόρουμ.

νεοσσός
02/05/2021, 14:02
Στο φόρουμ είχε γραφτεί πριν από 10 χρόνια (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=114419&p=1954830&viewfull=1#post1954830). Δεν ξέρω βέβαια αν είχε ειπωθεί νωρίτερα δημοσίως από άλλον.