PDA

View Full Version : Βολτα της τελευταιας στιγμης..



mikes
31/01/2016, 08:39
Επειδή εχω καιρο να βγω με τη μηχανη, λεω να παρω λιγο αερα προς στη λιμνη μπελετσι (https://goo.gl/maps/FyifQCaqZUM2)..

11:00 θα στηθω και θα περιμενω για κανα 20λεπτο στο πρωην goodys στον αγιο στεφανο..
αν μαζευτούμε καμποσοι το συζητάμε και για καφε μετα τη λιμνη.. (απ'οσο ξερω εκει δεν υπαρχει ουτε καντινα..)

amyroukai
31/01/2016, 08:59
Στην λίμνη δεν έχει τίποτα, ούτε καν σκιά (τελευταία φορά που πήγα).

Για καφέ έχει τον "Υδατόπυργο" στον δρόμο για τον σιδηροδρομικό σταθμό Αφιδνών (δίπλα στον σταθμό, το βλέπεις δίπλα στις γραμμές πριν φτάσεις), αλλέως γυρνάς προς Άγιο Στέφανο και κάθεσαι ή στο Σεντ Ετιέν στην Χελμού (ο κεντρικός του Αγ. Στεφάνου) ή σε ότι σου αρέσει στην περιοχή του σιδηροδρομικού σταθμού Αγίου Στεφάνου.

Επειδή για ένα σβέλτο καφέ συζητάμε τώρα με Τεό888 και αγνοείται η τύχη ενός ακόμα τσόγλανου, λέγαμε για καφεδάκι στην Μαλακάσα, παραδοσιακός καφενές με συμπαθητικό μπαλκόνι (αν δεν έχει ψόφο/θάνατο γιατί εδώ πάνΟΥ δεν είναι όπως εκεί κάτΟΥ σήμερα, έχει και μπόλικο ΚΡΥΟ αέρα και λίγη συννεφιά) με άμεση αναχώρηση. Αλλιώς Ωρωπό, θα δείξει.

Η πιο "κυριλέ" και όμορφη λύση στην περιοχή (αλλά θέλει σχετικά νωρίς για να προλάβεις τα πλήθη) είναι Λίμνη Μαραθώνα.

7Tolis
31/01/2016, 09:02
Στη κοτσανίτσα στη Μαλακάσα

Eversman
31/01/2016, 09:03
Στην λίμνη δεν έχει τίποτα, ούτε καν σκιά (τελευταία φορά που πήγα).

Για καφέ έχει τον "Υδατόπυργο" στον δρόμο για τον σιδηροδρομικό σταθμό Αφιδνών (δίπλα στον σταθμό, το βλέπεις δίπλα στις γραμμές πριν φτάσεις), αλλέως γυρνάς προς Άγιο Στέφανο και κάθεσαι ή στο Σεντ Ετιέν στην Χελμού (ο κεντρικός του Αγ. Στεφάνου) ή σε ότι σου αρέσει στην περιοχή του σιδηροδρομικού σταθμού Αγίου Στεφάνου.

Επειδή για ένα σβέλτο καφέ συζητάμε τώρα με Τεό888 και αγνοείται η τύχη ενός ακόμα τσόγλανου, λέγαμε για καφεδάκι στην Μαλακάσα, παραδοσιακός καφενές με συμπαθητικό μπαλκόνι (αν δεν έχει ψόφο/θάνατο γιατί εδώ πάνΟΥ δεν είναι όπως εκεί κάτΟΥ σήμερα, έχει και μπόλικο ΚΡΥΟ αέρα και λίγη συννεφιά) με άμεση αναχώρηση. Αλλιώς Ωρωπό, θα δείξει.

Η πιο "κυριλέ" και όμορφη λύση στην περιοχή (αλλά θέλει σχετικά νωρίς για να προλάβεις τα πλήθη) είναι Λίμνη Μαραθώνα.


Εδώ είμαι ρε γκρίνια :D Ξενυχτησα αφού!

Γουσταρετε αναγνωριστική στο Μπαρτσι Τοντόρ? Συνάντηση εκεί που λέει ο Μικές και καρφί για Τοντόρ.
1100 θα είμαι στα burgerville στον Αγ. Στέφανο και πάμε όπου θέλετε. Και Κοτσανιτσα, μια χαρά είναι :wave2:

theofilos888
31/01/2016, 09:03
Στη κοτσανίτσα στη Μαλακάσα

Εσυ ειπες θα βγεις με το κουτι σημερα...... εκτος αν ερθεις μαζι.....;)

theofilos888
31/01/2016, 09:04
Εδώ είμαι ρε γκρίνια :D Ξενυχτησα αφού!

Γουσταρετε αναγνωριστική στο Μπαρτσι Τοντόρ? Συνάντηση εκεί που λέει ο Μικές και καρφί για Τοντόρ.
1100 θα είμαι στα burgerville στον Αγ. Στέφανο :wave2:

Σε γλεντησε το αλλο βαρβατο αγορι και μας κανεις το δυσκολο;

7Tolis
31/01/2016, 09:05
Με το κουτί θα είμαι και με φραπεδιά. Θα έρθουμε και εμείς.

Eversman
31/01/2016, 09:05
Αι ρε!!

Εύκολος είμαι:bawl:

Τα λέμε από κοντά :wave2:

7Tolis
31/01/2016, 09:07
Ξεκινάω και εγώ για τα goodys. Αν μπορεί κάποιος να βάλει ένα λινκ που ακριβώς είναι να το δω καθοδον. Τα λέμε εκεί.

amyroukai
31/01/2016, 09:07
Εδώ είμαι ρε γκρίνια :D Ξενυχτησα αφού!

Ρε παπάρα, βγαίνεις και γίνεσαι κουρούμπελο και ζητάς και ρέστα; :lol: να χέσω τα νιάτα και την τσαχπινιά σας...

Λεπόν, επειδή το πάτε για αργά, κρατώ μιά επιφύλαξη (υπολόγιζα 12 να έχουμε τελέψει με καφέδες και ρέστα).

spyrakos35
31/01/2016, 09:10
Αι ρε!!

Εύκολος είμαι:bawl:

Τα λέμε από κοντά :wave2:

υπόγεια να έχει και τα βρίσκουμε όλα

mikes
31/01/2016, 09:13
οκ! συναντιομαστε και το συζητάμε εκει επι τοπου.. βασικα εγω αυτό που ειχα σχεδιασει στο μυαλο μου, είναι ένα τσιγαρο στη λιμνη και μετα συνεχεια την οδο αγιας τριαδος και κάθοδος προς ωρωπο-μαλακασα.. οποτε και αυτά που προτείνετε μεσα είναι σχεδον

Eversman
31/01/2016, 09:18
Πάμε για ένα καφεδακι στη Μαλακάσα (για να πρόλαβει το όμορφο ψηλό αγόρι) και μετά περνάμε από λίμνη?

1100 στον Αγ. Στέφανο και μιλάμε.

amyroukai
31/01/2016, 09:18
@Tόλη βγαίνεις από έξοδο Αγ. Στεφάνου. Κάνεις δεξιά. Μπροστά σου έχεις φανάρι, τα goodys είναι αμέσως μετά το φανάρι.
ΑΛΛΑ

θα στρίψεις αριστερά στο φανάρι και βρίσκεις μπροστά σου τα Burgerville/φούρνοι κατιτίς που δεν θυμάμαι.

Eversman
31/01/2016, 09:34
Με έκανε τσακωτο η σύζυγος στοπ.
Θέλει να έρθει στοπ.
Μοτό γιοκ :a52: στοπ.
Δεν προλαβαίνω πλέον :a52: στοπ.
Θα έρθω με το κάρο κατ' ευθείαν Κοτσανιτσα :a52: στοπ

Μικέ χίλια συγγνώμη.

stynikop
31/01/2016, 09:40
Ουπς, σας είδα αργά...
Next time
:(

alexis_d
31/01/2016, 09:57
Τι μλκες θεέ μου....θα με κάνουνε να μαλωσω Κυριακάτικο.Εκτός και αν κουτί και μαζί....
Έρχομαι ρε!

spyrakos35
31/01/2016, 10:10
Με έκανε τσακωτο η σύζυγος στοπ.
Θέλει να έρθει στοπ.
Μοτό γιοκ :a52: στοπ.
Δεν προλαβαίνω πλέον :a52: στοπ.
Θα έρθω με το κάρο κατ' ευθείαν Κοτσανιτσα :a52: στοπ

Μικέ χίλια συγγνώμη.

σε μία γραμμή

παντόφλα mode on

:lol:

amyroukai
31/01/2016, 13:31
Λυπάμαι μόνο τα παιδιά με το αυτοκίνητο... Οι ανθοπώλες έκαναν πάλι την μαλακία τους και έφαγαν πίκρα.


Είδα και το νέο Άφρικα στο σωστό χρώμα, δικάβαλο... Αχ.

alexis_d
31/01/2016, 13:49
Λυπάμαι μόνο τα παιδιά με το αυτοκίνητο... Οι ανθοπώλες έκαναν πάλι την μαλακία τους και έφαγαν πίκρα.


Είδα και το νέο Άφρικα στο σωστό χρώμα, δικάβαλο... Αχ.

Τα παιδιά με τα αυτοκίνητα γυρισαμε από Αγ. Μερκούριο και όλα καλά..

mikes
31/01/2016, 14:54
Με έκανε τσακωτο η σύζυγος στοπ.
Θέλει να έρθει στοπ.
Μοτό γιοκ :a52: στοπ.
Δεν προλαβαίνω πλέον :a52: στοπ.
Θα έρθω με το κάρο κατ' ευθείαν Κοτσανιτσα :a52: στοπ

Μικέ χίλια συγγνώμη.Αν για κατι θα επρεπε να ζητούσες συγνωμη, θα ηταν ΑΝ ερχοσουν που για μια ακομη φορα βολτα που εισαι παρον δεν θα κατεληγε σε ταβερνα.... :p :lol:


Λυπάμαι μόνο τα παιδιά με το αυτοκίνητο... Οι ανθοπώλες έκαναν πάλι την μαλακία τους και έφαγαν πίκρα.


Είδα και το νέο Άφρικα στο σωστό χρώμα, δικάβαλο... Αχ. ναι ρε φιλε, και εσπαγα το κεφαλι μου τι να ηταν αυτό το ον/οφ που εδειχνε ολοκαινουριο... δεν πηγε καν το μυαλο μου.. εμενα επισης μου αρεσε, αλλα από την μια τους λυπηθηκα κιολας, το ζευγαρι με την αντικα με το sidecar..


Τα παιδιά με τα αυτοκίνητα γυρισαμε από Αγ. Μερκούριο και όλα καλά..
εν το μεταξυ η εθνικη ηταν σχεδόν αδεια στο κατεβα...

theofilos888
31/01/2016, 17:32
Ωραιος καφες.... κριμα που ο τσογ.... ο παναγιωτης δεν ηρθε.... ανοιξιατικη μερα με τα ολα της!!!!

7Tolis
31/01/2016, 17:33
Ο KtInos εχει αδερφό;
:confused:

amyroukai
31/01/2016, 18:29
Είναι βαριά...

Είναι σκληρή η παντοφλιάαααααα

Είναι γερή η καρπαζιά

Οοοοοολεεεεεε

Hayate
31/01/2016, 19:21
Κ εγώ επειδή πήγανε χτές τα παιδιά βόλτα και δε μπόρεσα πήγα Λουτράκι και λέω σιγά μη βάλουν κ για σήμερα βόλτα :a02::a02::a02:

Eversman
31/01/2016, 19:28
Κοροϊδεύετε, κοροϊδεύετε ... θα 'ρθει κι η δική σας σειρά, παλιό χαρακτήρες και τότε να σας δω :p

Δεν υπήρχε περίπτωση να προλάβουμε να είμαστε στην ώρα μας, αφού 1100+ ήμασταν ακόμη ένδον. Ε, τότε έπεσε και το τηλέφωνο, για το κλείσιμο του δρομου από τα "λουλούδια", οπότε εις τον καιρόν.

Κατά τις 1230 και με αφρό στο στόμα, εβγαλα την Αφρικάνα, για μια γρήγορη καταδρομικη στην παραλιακη. Βρήκα και μια παρέα με χαγιαμπουσες στον Άλιμο, η οποία με ανέχτηκε μέχρι και την Βάρκιζα, οπότε χαιρετηθηκαμε και έκανα αναστροφή.

Μου έλειψε η παρέα σας ρε αληταμπουρες:kiss: Την επόμενη.

Υ.Γ.
Ρε πστμ, αυτός ο μήνας στραβος από την πρώτη μέρα , μέχρι και την τελευταία!

theofilos888
31/01/2016, 21:24
Κοροϊδεύετε, κοροϊδεύετε ... θα 'ρθει κι η δική σας σειρά, παλιό χαρακτήρες και τότε να σας δω :p

Δεν υπήρχε περίπτωση να προλάβουμε να είμαστε στην ώρα μας, αφού 1100+ ήμασταν ακόμη ένδον. Ε, τότε έπεσε και το τηλέφωνο, για το κλείσιμο του δρομου από τα "λουλούδια", οπότε εις τον καιρόν.

Κατά τις 1230 και με αφρό στο στόμα, εβγαλα την Αφρικάνα, για μια γρήγορη καταδρομικη στην παραλιακη. Βρήκα και μια παρέα με χαγιαμπουσες στον Άλιμο, η οποία με ανέχτηκε μέχρι και την πΒάρκιζα, οπότε χαιρετηθηκαμε και έκανα αναστροφή.

Μου έλειψε η παρέα σας ρε αληταμπουρες:kiss: Την επόμενη.

Υ.Γ.
Ρε πστμ, αυτός ο μήνας στραβος από την πρώτη μέρα , μέχρι και την τελευταία!

Πες μας τωρα πως δε μας κανεις παρεα γτ δεν εχουμε πολλα κυβικα και αστα τα σαπια! Ακους εκει παρεα με μπουσες.....

amyroukai
31/01/2016, 21:38
Πες μας τωρα πως δε μας κανεις παρεα γτ δεν εχουμε πολλα κυβικα και αστα τα σαπια! Ακους εκει παρεα με μπουσες.....

Ειδες τα χαϊπερτούρερ; Χαλκίδα και Βάρκιζα... Όνειρα, πουλιά μου ταξιδιααααααααρικααααα

theofilos888
31/01/2016, 22:04
Ειδες τα χαϊπερτούρερ; Χαλκίδα και Βάρκιζα... Όνειρα, πουλιά μου ταξιδιααααααααρικααααα

Οι μπουσες ειναι Σκυφτα μεχανακια. Καθεται πισω το κααααλο παιδι και κανει χαζι....... αρε αμπαρι που σας χρειαζεται!!!!!

amyroukai
31/01/2016, 22:13
Για να μην πω ότι ο παντοφλέιρο αφού βγήκε μόνος του με μηχανάκι, τι Βάρκιζα τι μαλάκας... εμ εννοώ τι μαλακάσα σε τελική ανάλυση... Άνετα προλάβαινε ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΡΙΧΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΙΣΤΑΣ ΑΝΘΟΠΑΡΑΓΩΓΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΘΟΠΩΛΑΣ κύριοι...

mikes
31/01/2016, 23:28
εγω ένα πραγμα δεν καταλαβα... τελικα οι ανθοπώλες εφταιγαν που γινονταν ο κακος χαμος σην επιστροφη, και στην ανοδο μεχρι τον αγιο στεφανο? δεν προσεξα καν..

amyroukai
31/01/2016, 23:48
εγω ένα πραγμα δεν καταλαβα... τελικα οι ανθοπώλες εφταιγαν που γινονταν ο κακος χαμος σην επιστροφη, και στην ανοδο μεχρι τον αγιο στεφανο? δεν προσεξα καν..

Ναι.

theofilos888
01/02/2016, 06:23
εγω ένα πραγμα δεν καταλαβα... τελικα οι ανθοπώλες εφταιγαν που γινονταν ο κακος χαμος σην επιστροφη, και στην ανοδο μεχρι τον αγιο στεφανο? δεν προσεξα καν..

Εχουν κι αυτοι τα δικια τους.... δεν εχει πλεον λουλουδοπολεμο στα μαγαζα και μονο ενας παντελιδης τινα σου κανει; Βγηκανε κ ζητανε τα δικαια αιτημστα τους.... να δουνε τον εβερσμαν στη μαλακασα!!!!!

Eversman
01/02/2016, 06:54
Για να μην πω ότι ο παντοφλέιρο αφού βγήκε μόνος του με μηχανάκι, τι Βάρκιζα τι μαλάκας... εμ εννοώ τι μαλακάσα σε τελική ανάλυση... Άνετα προλάβαινε ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΡΙΧΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΙΣΤΑΣ ΑΝΘΟΠΑΡΑΓΩΓΟΥΣ ΚΑΙ ΑΝΘΟΠΩΛΑΣ κύριοι...

Γιατί νας σας γουσταρω κύριος? Με 650 κυβικά που καβαλατε, τι βολτα να έρθω μαζί σας? :D
Άσε που έχω και την υποψία ότι, τα είχατε κάνει πλακάκια με τους λουλουδατους.


Εχουν κι αυτοι τα δικια τους.... δεν εχει πλεον λουλουδοπολεμο στα μαγαζα και μονο ενας παντελιδης τινα σου κανει; Βγηκανε κ ζητανε τα δικαια αιτημστα τους.... να δουνε τον εβερσμαν στη μαλακασα!!!!!

Ή αλήθεια είναι ότι πρέπει να ανεβω και να τους συντονισω. Ούτε ένα "πύρ και κίνηση" της προκοπής, δεν μπορούν να κάνουν! Μα πάς σε μπλόκο/διαδηλωση/πορεια, χωρίς να ξέρεις τα βασικά? :lol:

akis_trevor
01/02/2016, 14:29
:beer: