PDA

View Full Version : Transalp η v-strom???



Dime-man
01/02/2016, 16:45
Καλησπερα παιδια ειμαι καινουριος στο group εψαξα και λιγο καναδυο πραγματα σε συζητησεις και επειδη σκεφτομαι να παρω μια μεγαλυτερη μηχανη (οδηγαω παπακι honda astrea grand του 99 εδω και 6 χρονια) και σκεφτομαι να αγορασω κατι σε 600-700 κυβικα κυριως για ταξιδακια οσο πιο πολλα μπορω και οσο πιο μακρια.. ειμαι μεταξυ honda transalp suzuki vstrom οπως γραφω και σοτν τιτλο! οικονομικα μονο για αγορα σκεφτομαι μεταξυ 2000-4000! μοντελο θα ηθελα μετα το 2006 καθως ηδη ειναι 10ετιας!! για αυτο τον λογο αλλα και γενικα δεν ξερω αν ειναι καλυτερο το transalp 650 που εβγαινε μεχρι το 2007 η το 700 που εβγαινε μετα το 2008.. γραφω τοσο αναλυτικα ετσι ωστε αν μπορειτε να με βοηθησετε οσο περισσοτερο γινεται... δεν ειμαι εμπειρος στις μεγαλες μηχανες αλλα πιστευω οτι με τον καιρο συνηθιζεται... ειμαι 1.72 στα 70κιλα οποτε πιστευω πως ειναι καλες μηχανες για τον σωματοτυπο μου! αυτα τα λιγα λοιπον ευχαριστω εκ των προταιρων για το χρονο σας!! :D

Pan (dvs)
01/02/2016, 16:50
Θα σου ταιριαζε πιστευω το Χοντα λογω ογκου,αλλα και το Σουζουκι μια χαρα μηχανη ειναι,Καβαλησες κανενα απο τα δυο?

ptc
01/02/2016, 16:51
Εσενα ποιο σου αρεσει πιο πολυ; Μια χαρα μηχανακια ειναι και τα δυο. Το versys αληθεια πώς σου φαινεται;

Για εμενα το v-strom σου κανει σιγουρα τη δουλεια (και μαλλον η πλειοψηφια αυτο θα προτεινει), αλλα λογω μεγαλης ζητησης κραταει υπερβολικα καλα την τιμη του, νομιζω δλδ πως ειναι υπερκοστολογημενο στην αγορα μεταχειρισμενων.

Sapadak
01/02/2016, 16:54
Στο Τρανσαλπ, τουλάχιστον στο 650 δε θα πατάς κάτω κανονικά και για νέο οδηγο δεν είναι και ότι καλύτερο.
Στο βιστρομ θα είσαι καλύτερα

xristos x
01/02/2016, 17:00
καλωσηρθες!
vstrom ελαφρως ανωτερο χωρις το τρανσαλπ να υστερει σημαντικα γι αυτα που ζητας (απλα παιζει να το βαρεθεις νωριτερα)
Αξιοπιστα και τα δυο.
Vstrom μετα το 07 εχουν και abs ολα (σπανια παραεισαγωγης να μην εχει) και οταν βγηκε το ειχε προσφορα η σουζουκι με το abs οσο ειχαν τοτε το τρανσαλπ και το βερσυς χωρις, γι αυτο και πουλησε σαν τρελο (+μουρη λογω ογκου που μοιαζει με 1000αρι,+ για αλλους λογους που εχει γινει θρυλος :lol: )
Μονη ενσταση για το υψος (δεν ειμαι πολυ ψηλοτερος, μην στραβωσεις) πως να το πω ευγενικα..... δεν ειναι παπι, απεφευγε τις μανουβρες στις ανηφορες και τα ξεπαρκαρισματα με τον κωλο στις κατηφορες (θεμα συνηθειας ειναι,μαθαινεις να προβλεπεις )
Οποτε βαλε και το ποιο σου αρεσει παραπανω στο ματι, σχεση χρονολογιας/χιλιομετρων/καταστασης/τιμης/εξοπλισμου απο αγγελιες και αποφασιζεις!

SHOOTER045
01/02/2016, 17:13
Transalp
Γροθιά στο κατεστημένο

xristos x
01/02/2016, 17:18
Transalp
Γροθιά στο κατεστημένο

Γροθια στο κατεστημενο ειναι οι τιμες των μεταχειρισμενων vstrom!! Μπηκα να δω αγγελιες μετα απο χρονια και επαθα πλακα,σαν να μην περασε μια μερα! Η εκδικηση των βεστρωμαδων για την καζουρα που εχουν/με φαει τοσα χρονια!

SHOOTER045
01/02/2016, 17:23
Ας τα ανταλλάσουν μεταξύ τους τότε

Eversman
01/02/2016, 19:43
Και με τα δύο, θα ικανοποιηθείς. Ειναι εξαιρετικες μοτοσυκλετες.

Ωστόσο ένα transalp, είναι σαφώς φθηνότερο σαν μεταχειρισμένο και λίγο πιό ήπιο στην συμπεριφορά για κάποιον "αρχάριο" στην κατηγορία.

Ότι και να επιλέξεις, καλά χιλιόμετρα.

lmb990
01/02/2016, 19:56
αν εισαι πανω απο 50 transalp... αλλιως vstrom..!! :tooth:

Dime-man
01/02/2016, 20:12
Καβαλησες κανενα απο τα δυο?
Οχι δεν εχω ανεβει σε κανενα αλλα εννοειται πως θα το κανω και μετα θα αποφασισω! απλα παιρνω πρωτα την γνωμη πιο εμπειρων που μπορει να τα εχουν και μετα βλεπουμε!!


Το versys αληθεια πώς σου φαινεται;
το versus φιλε μου ενω αποσο εχω ψαξει εχω δει οτι ειναι αρκετα καλο και αυτο δεν μου αρεσει τοσο εξωτερικα..

[QUOTE=lmb990;2700189]αν εισαι πανω απο 50 transalp... αλλιως vstrom..!! :tooth:
μπορεις να μου πεις για ποιο λογο το λες αυτο? μηπως με βοηθησεις περισσοτερο και μηπως μαθω κατι πιο χρησιμο :p


γενικα οπως ειπαν και καποια μελη το v-strom οντως εχει τσιμπιμενες τιμουλες που αν παω για τοσα χρηματα πιστευω οτι μαλλον θα πηγαινα στο καινουριο transalp (μετα το 2008 δηλαδη) το οποιο δεν ξερω αν εχει κανενας σας να μου πει τιποτα σε συγκριση με το παλιο αν και πιστευω πως οταν ψαξω και στο forum ολο και κατι θα βρω!

foogr01
01/02/2016, 20:54
Α πολύ καθωσπρέπει είναι το θρεντάκιον εδώ.


Africa να πάρεις. Την παλιά ε, όχι αυτή τη μ......α την καινούρια που έβγαλε.
Το ερώτημα πάντα είναι Transalp ή Africa !













:D


ΥΓ: Κάτσε πάνω και στα δυο και όποια γουστάρεις περισσότερο παίρνεις. Και τα δυο τα ίδια είναι.

pab-lo
02/02/2016, 02:15
"και τα δυο ιδια ειναι" εχμ ναι. κι ο σκυλος με τη γατα το ιδιο ειναι. Εχουν τεσσερα ποδια.
--τρανσαλπ φτηνοτερο στην αγορα, καιει περισσοτερο γενικως, σε ταξιδι μικροτερη μουαγεν και ειδικα διπλος. μεχρι 120 παει αξιοπρεπως. μετα ρουφαει. παταει αρκετα σε χωμα. δεν συμπαθει ιδιαιτερα την πολη. ομορφο (υποκειμενικο), αξιοπιστο.

--βστρομ ακριβοτερο, ασυγκριτα μικροτερη καταναλωση (ως και -2λτ/100), ασυγκριτα καλυτερη ποιοτητα ταξιδιου, μεγαλυτερη μουαγεν καί διπλος ανετα, ανετο φορτωμα, δεν παταει χωμα (αντε βαλε ενα 5%), σκυλος αξιοπιστιας (ως και εχθρος του μαστορα), κακάσχημο (αντικειμενικό), μαούνα, "σούπα" με μαιντανό, δεν συμπαθεί την πόλη.

καντα βολτα και οποιο (τρανσαλπ) σε κερδισει, παρτο.

mfk700
02/02/2016, 18:52
Αφου θες ταξιδια σε ασφαλτο μεταξύ των δυο επέλεξε suzuki. Εχω υπαρξει κάτοχος και των δύο. Αν σε δυσκολευει το υψος του v strom κανε απλά χαμήλωμα...

SHOOTER045
02/02/2016, 19:32
"και τα δυο ιδια ειναι" εχμ ναι. κι ο σκυλος με τη γατα το ιδιο ειναι. Εχουν τεσσερα ποδια.
--τρανσαλπ φτηνοτερο στην αγορα, καιει περισσοτερο γενικως, σε ταξιδι μικροτερη μουαγεν και ειδικα διπλος. μεχρι 120 παει αξιοπρεπως. μετα ρουφαει. παταει αρκετα σε χωμα. δεν συμπαθει ιδιαιτερα την πολη. ομορφο (υποκειμενικο), αξιοπιστο.

--βστρομ ακριβοτερο, ασυγκριτα μικροτερη καταναλωση (ως και -2λτ/100), ασυγκριτα καλυτερη ποιοτητα ταξιδιου, μεγαλυτερη μουαγεν καί διπλος ανετα, ανετο φορτωμα, δεν παταει χωμα (αντε βαλε ενα 5%), σκυλος αξιοπιστιας (ως και εχθρος του μαστορα), κακάσχημο (αντικειμενικό), μαούνα, "σούπα" με μαιντανό, δεν συμπαθεί την πόλη.

καντα βολτα και οποιο (τρανσαλπ) σε κερδισει, παρτο.

Έχοντας περάσει απο τα χέρια μου 2 ΤΑ 650/700
Και δυο στρώματα παλιό/καινούργιο.
Το ΤΑ είναι ποιο μανιτζεβελο εντός των τοιχών σίγουρα.
Το 700 (με το σηνδυασμενο cbs/abs)εχει απείρως καλύτερα φρένα απο όλα τα στρώματα μαζί.
Για μέχρι 120-130 κινείται αξιοπρεπώς.
Απο εκεί και πάνω καίει.
Για ποιο μεγάλες ταχύτητες ταξιδιού όπως ειπαν και ποιό επάνω το στρομ.
Φορτώνονται εξίσου.
Αυτά

Dime-man
02/02/2016, 19:38
αποτι βλεπω η πλειοψηφια παει στο v strom και το ακουω και απεξω απο γνωστους αλλα το μονο που με σπρωχνει προς το transalp ειναι το οτι παει περισσοτερο στο χωμα χωρις να ξερω βεβαια το πως το εννοει ο καθενας αυτο.. σας ευαχριστω ολους παρα πολυ για τη βοηθεια σας καλα χιλιομετρα σε ολους σας!!

catmaster
02/02/2016, 19:46
Λογικά θα σε βολευτείς καλύτερα στο στρώμ ... είναι σκάλες ανώτερο από το τρανσαλπ 650 σε ταξίδι και άνεση και οικονομία , αλλά και πιο αξιόπιστο από το 700 τρανσαλπ (ηλίθιες βλάβες σε βαλβίδες φλοτέρ και διάφορα άλλα)

SHOOTER045
02/02/2016, 19:46
Παει ποιο άνετα και χαλαρά στο χώμα.
Οι αναρτήσεις του είναι ποιο ενδοτικες.
Αλλά αν ακοπευεις συχνές επισκέψεις στα χώματα.
Θέλει μεταλλική πόδια οπως το Άφρικα

lykourgi
02/02/2016, 19:46
Αν οι βόλτες στο χώμα είναι μέσα στα ενδιαφέροντά σου, τότε ΤΑ.
To Vstrom μειονεκτεί στη συγκεκριμένη χρήση.

taisteal
02/02/2016, 19:47
αποτι βλεπω η πλειοψηφια παει στο v strom και το ακουω και απεξω απο γνωστους αλλα το μονο που με σπρωχνει προς το transalp ειναι το οτι παει περισσοτερο στο χωμα χωρις να ξερω βεβαια το πως το εννοει ο καθενας αυτο.. σας ευαχριστω ολους παρα πολυ για τη βοηθεια σας καλα χιλιομετρα σε ολους σας!!

Στο χωμα το ιδιο τραγικα ειναι και τα δυο

Specialized
02/02/2016, 19:48
Για το θέμα του ύψους: γενικά πατάμε με το ένα πόδι. Με τα δύο δεν χρειάζεται ούτε το ποδήλατο :)


Φίλε, το ΤΑ700 έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Το Στρώμα όμως είναι καλύτερο σε ταξίδι σε εθνική. Σε φρένα και αναρτήσεις πιστεύω ότι το Τρανσάλπ είναι καλύτερο. Το Τρανσάλπ επίσης έχει κινητήρα με απόδοση χαμηλά και κοντές σχέσεις, τραβά καλά. Το Στρώμα θέλει στροφές. Σε γεωμετρία είναι ίδια και τα δύο (δες τα χαρακτηριστικά). Σε βάρος έχουν διαφορά από το παπί σου αλλά αν ξέρεις τις βασικές αρχές δεν θα έχεις πρόβλημα.

catmaster
02/02/2016, 19:52
Πάντως αν εννοώντας χώμα μιλάμε για πατημένο χαλίκι άντε και κανα χωματόδορομο που σκάει σε παραλία για καμπινγκ μι λίγες πέτρες , δεν χρειάζεται ούτε ποδιές ούτε τίποτα πας και με σούπερσπορτ εκεί

zopas
02/02/2016, 19:53
με τιποτα τρανσαλπ 650 θα το μετανιωσεις αμεσα...παθων 3,5 χρονια με αυτη τη παπαρια της χοντα..

foogr01
02/02/2016, 22:40
με τιποτα τρανσαλπ 650 θα το μετανιωσεις αμεσα...παθων 3,5 χρονια με αυτη τη παπαρια της χοντα..

:eyepop:


"και τα δυο ιδια ειναι" εχμ ναι. κι ο σκυλος με τη γατα το ιδιο ειναι. Εχουν τεσσερα ποδια.

Ναι μωρέ, και μια ουρά και δύο αυτιά και δύο μάτια κλπ...... pets και τα δύο :lol:

est
03/02/2016, 13:31
με τιποτα τρανσαλπ 650 θα το μετανιωσεις αμεσα...παθων 3,5 χρονια με αυτη τη παπαρια της χοντα..
Και αναρωτιόμουνα... θα μπει, δε θα μπει να απαντήσει..
Πρέπει να κάνεις ειδικό ψάξιμο και όπου πετυχαίνεις Τρανσαλπ να μπαίνεις και να κράζεις.

pab-lo
03/02/2016, 14:54
με τιποτα τρανσαλπ 650 θα το μετανιωσεις αμεσα...παθων 3,5 χρονια με αυτη τη παπαρια της χοντα..

ε πες μας και τους λογους ντεεεε

George_M.
03/02/2016, 15:20
Και με τα δύο, θα ικανοποιηθείς. Ειναι εξαιρετικες μοτοσυκλετες.

Ωστόσο ένα transalp, είναι σαφώς φθηνότερο σαν μεταχειρισμένο και λίγο πιό ήπιο στην συμπεριφορά για κάποιον "αρχάριο" στην κατηγορία.

Ότι και να επιλέξεις, καλά χιλιόμετρα.

ετσι ακριβως ειναι τα πραματα.
επισης ΕΑΝ σκεφτεσαι πραγματικα να κανεις ταξιδια (κ οχι εχω σκοπο,λεω να κτλ..) παρε Β-Στρομ
ΑΝ ομως οι μετακινησεις σου ειναι αστικες παρε το ΤΑ650 κ θα σε βολεψει πληρως,ενω ικανοποιει καθε ταξιδι αμα θες...(ξερω τι λεω:smokin:)

George_M.
03/02/2016, 15:22
με τιποτα τρανσαλπ 650 θα το μετανιωσεις αμεσα...παθων 3,5 χρονια με αυτη τη παπαρια της χοντα..
γιατι ρε Ζοπα?πες τι σε χαλασε?
δεν ηξερες τι πηρες?τι κανει?κ αν βολευει τα θελω σου...
εγω το εχω 9 ετη,το πηρα κουτα,εχω παει στην μιση Ευρωπη κ σε ολη την Ελλαδα 2 καβαλος χωρις καμια βλαβη.

zopas
03/02/2016, 19:22
γιατι ρε Ζοπα?πες τι σε χαλασε?
δεν ηξερες τι πηρες?τι κανει?κ αν βολευει τα θελω σου...
εγω το εχω 9 ετη,το πηρα κουτα,εχω παει στην μιση Ευρωπη κ σε ολη την Ελλαδα 2 καβαλος χωρις καμια βλαβη.

Οχι, τοτε δεν ηξερα τι επαιρνα αυτη ειναι η αληθεια...απλα επειδη το εθεσε θεμα επιλογης ο ανθρωπος..απανταω..

Αν δεν τον πειραζει να μην πηγαινει πανω απο 130χλμ στην εθνικη( επιδοσεις παπιου)..αν δεν τον πειραζει τα αθλια φρενα του που με το παραμικρο αποτομο φρεναρισμα σταυρωνει το τιμονι και αυτος κατω...αν δεν τον πειραζει οτι ειναι καρμπυρατερ και καιει στην πολη 7 λιτρα στα 100...αν δεν τον πειραζει οτι στους δυνατους ανεμους ειναι υποχειριο της φυσης και κανει τον χαρταετο..οτι η σελα του ειναι κουραστικοτατη...τοτε οντως αν δεν τον πειραζουν ολα αυτα...μπορει να θαυμαζει τον οντως αθραυστο κινητηρα του και τις μηδενικες βλαβες του και να το παρει..

Κατα τη γνωμη μου παντα το φιλαρακι πιο πανω το περιεγραψε τελεια...Τρανσαλπ 650 μονο αν εισαι πανω απο 50 ετων..

Nostradamus
03/02/2016, 21:54
Οχι, τοτε δεν ηξερα τι επαιρνα αυτη ειναι η αληθεια...απλα επειδη το εθεσε θεμα επιλογης ο ανθρωπος..απανταω..

Αν δεν τον πειραζει να μην πηγαινει πανω απο 130χλμ στην εθνικη( επιδοσεις παπιου)..αν δεν τον πειραζει τα αθλια φρενα του που με το παραμικρο αποτομο φρεναρισμα σταυρωνει το τιμονι και αυτος κατω...αν δεν τον πειραζει οτι ειναι καρμπυρατερ και καιει στην πολη 7 λιτρα στα 100...αν δεν τον πειραζει οτι στους δυνατους ανεμους ειναι υποχειριο της φυσης και κανει τον χαρταετο..οτι η σελα του ειναι κουραστικοτατη...τοτε οντως αν δεν τον πειραζουν ολα αυτα...μπορει να θαυμαζει τον οντως αθραυστο κινητηρα του και τις μηδενικες βλαβες του και να το παρει..

Κατα τη γνωμη μου παντα το φιλαρακι πιο πανω το περιεγραψε τελεια...Τρανσαλπ 650 μονο αν εισαι πανω απο 50 ετων..

Ενω το v-strom η το varadero που εχεις ειναι για πιτσιρικαδες που βραζει το αιμα τους..

συμφωνω με τον manianis... το βεστρωμακι τα παει πολυ πολυ καλυτερα στον ανοιχτο δρομο.. για εντος πολης το ΤΑ ειναι σαφως πιο μανιτζεβελο..

MG-KTiNoS
03/02/2016, 22:50
αΥΤΈς ΟΙ ΑΝΑΡΤΉΣΕΙς του ΑΤ 700 δε μου γεμίζουν το μάτι....
Και το ψαλίδι σαν πολύ λεπτό δεν είναι????

Οκ ειδικός δεν είμαι αλλά δε το βλέπω για πολλά πολλά
:rolleyes:

notakos600
04/02/2016, 09:22
γιατι ρε Ζοπα?πες τι σε χαλασε?
δεν ηξερες τι πηρες?τι κανει?κ αν βολευει τα θελω σου...
εγω το εχω 9 ετη,το πηρα κουτα,εχω παει στην μιση Ευρωπη κ σε ολη την Ελλαδα 2 καβαλος χωρις καμια βλαβη.

Πολλές :beer::beer: Γιώργο!!

DAYMAN
04/02/2016, 09:57
ειχα και τα δυο αλλα καθε μερα βλαστημαγα για την αναρτηση και κατ επεκταση τα φρενα του Vstrom.Απαραδεκτα λιαν επιεικως,χρειαστηκε να πεσουν χρηματα γαι να στριβει και κυριως να φρεναρει με αξιοπρεπεια.Τωρα για το Transalp ειναι ενα μηχανακι με ραθυμο μοτερ που ταυτοχρονα αυτο το κανει αθραυστο σε μετακινει παντου (στην πολη το βρηκα σκαλες πιο ευελικτο και χρηστικο απο το στρομα αλλα και πιο γεματο χαμηλα) εχει αρκετα καλη θεση με καλη εργονομια και ανεση καιει παραπανω λογω καρμπυρατερ,σε χωμα ο 21 ιντ τροχος περναει με ανεση πανω απο εμποδια και οι αναρτησεις του δουλευουν καλυτερα σε γενικες γραμμες (μονοπατια κροκαλα λασπη που το πηγα τα εβγαλε περα εγω ψόφησα) και τελος ευκολο στην συντηρηση.
Το Vstrom απο την αλλη αν εξαιρεσεις τις αισχρες αναρτησεις που συμπαρασυρουν και τα φρενα ειναι πιο συγχρονο,δυνατο,οικονομικο και με περισσοτερη ανεση στο ταξιδι απο αποψη μοτερ ειναι αθραυστο επισης και διατηρει μια παραλογα υψηλη τιμη μεταπωλησης.
Τα υπολοιπα οπως σου τα ειπαν οι παραπανω.Γνωμη μου ειναι δοκιμασε τα 2 και 3 φορες και σκεψου αν αποφασισεις ποιο απο τα 2 τι θελεις να κανεις μαζι του.;)

Specialized
04/02/2016, 10:15
αΥΤΈς ΟΙ ΑΝΑΡΤΉΣΕΙς του ΑΤ 700 δε μου γεμίζουν το μάτι....
Και το ψαλίδι σαν πολύ λεπτό δεν είναι????

Οκ ειδικός δεν είμαι αλλά δε το βλέπω για πολλά πολλά
:rolleyes:



Μια χαρά είναι και τα δύο. Το ψαλίδι είναι από χάλυβα, σε αλουμίνιο θα έβγαινε διπλάσιο σε μέγεθος αλλά την ίδια δουλειά κάνει. Γενικά, καλό είναι να δοκιμάζουμε κάτι και να μην κρίνουμε από την εμφάνιση.

akis_trevor
04/02/2016, 10:44
Οπως βλεπεις λοιπον φιλε ειναι ολα υποκειμενικα.
Ναι το στρωμ πασχει στην αισθηση των φρενων.
Για τις αναρτησεις,αλλαξα ελατηρια και ειναι μια χαρα.δεν ξερω αν του τρανσαλπ θα αρκουν.ειμαι σχεδον 90 κιλα και δουλευω πολυ δικαβαλο.
Αποψη μου καβαλησε τα,βολταρε τα και δες τι σαρεσει.
Επισης εγω θα πηγαινα στο 700αρι το τρανσαλπ η το στρωμα.το 650 θα το εβγαζα απτην εξισωση.

MISKIN
04/02/2016, 14:45
Πάντως η υψηλή τιμή μεταπώλησης σημαίνει ότι ακόμη πουλάει. Εμένα παρόλο που έχω Κ4, παλιό μοντέλο, όλο και κάποιος θα με ρωτήσει στο φανάρι, όπως χθες στη Φειδιππίδου. Με το Transalp κανείς δε με ρώταγε... :D

akis_trevor
04/02/2016, 15:07
Σωστος ο απο πανω.το πουλας σε μια μερα αν,χτυπα ξυλο,χρειαστει.και δεν χανεις λεφτα σε σχεση με οσα δωσεις.

motoexelixis
04/02/2016, 19:38
Αν και γνησιος supersportas πολλα χρονια τωρα, επεσε στα χερια μου ενα vstrom του 06 απο καλο φιλο, με γελοια μικρο αριθμο χιλιομετρων, και φουλ προικα.

Δεν ειχα κανενα σκοπο να αποκτησω τετοιο μηχανακι, αλλα ας οψεται το οτι και η συμβια γουσταρει να καβαλαει, και οταν κατεβαινε απο το ninja εκανε κανα 3ημερο να μου μιλησει, το πηρα.

Το μηχανακι επειδη ακουω οτι δεν φρεναρει δε στριβει δεν δεν....ενα θα σου πω. κανει οτι υποσχεται, και μαλιστα με τον καλυτερο τροπο απλως το μονο του μειον ειναι οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΧΩΜΑ η οτι θα παει σε χωμα οπως παει ενα street.

Ολα τ αλλα ειναι απλως να ειχαμε να λεμε.....αν ειναι να το συγκρινω κι εγω με το ninja και να πω δε στριβει....

KAGOURO
04/02/2016, 19:59
Στρωματέξ και τελείωσες......απλά κατά κράτος καλύτερο του ΤΑ(παρόλο οτι το είχα) !

I-want-a-moto
09/02/2016, 13:49
Εγώ προτείνω Freewind, είναι οικονομικό, άνετο στην πόλη,πάει ταξιδάκια με υπομονή, πατάει πολύ χώμα (πιστέψτε με),είναι μαζεμένο στις διαστάσεις του (ότι πρέπει για σχολείο).

Panos76
09/02/2016, 14:05
Να ρωτήσω παίδες γιατί ποτέ δεν βάζετε στην εξίσωση και τον τενεκέ;;

Προσωπικό δίλημμα για εμένα είναι το ΤΑ700 VS XTZ (άσχετα αν θα καταλήξω σε crf250 :lol: )

Pan (dvs)
09/02/2016, 14:36
Να ρωτήσω παίδες γιατί ποτέ δεν βάζετε στην εξίσωση και τον τενεκέ;;

Προσωπικό δίλημμα για εμένα είναι το ΤΑ700 VS XTZ (άσχετα αν θα καταλήξω σε crf250 :lol: )

Mαλλον λογω τιμης.

lagman
16/02/2016, 20:55
Ειχα το κ τα δυο, το σουζουκι στα 1000 κ το χοντα σε 650..Για ταν σωματοτυπο σου παρε vstrom, θα βλαστημησεις με το honda, οχι οτι ειναι κακο μηχανακι απλα ειναι βαρυ με ψηλο κεντρο βαρους κ το καταλαβαινεις αμεσως..Καει λιγο περισσοτερο αλλα ειναι αξιοπιστη μηχανη..Το vstrom ειναι πιο καινουργιο, τα φρενα τα συνηθιζεις και στο ταξιδι το χαιρεσαι..