PDA

View Full Version : Βόλτα 'Οι χαμένοι' part one.. μάλλον



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

7Tolis
04/02/2016, 16:32
351454

Μια κάπως διαφορετική βόλτα μιας και οι φίλοι που θα έρθουν,δεν θα γνωρίζουν τον ακριβή προορισμό.Σε πλαίσια φλάουερ
πάουερ πάντα και με σκοπό να χαθούμ...εε..να διασκεδάσουμε,να περάσουμε καλά και να γνωριστούμε όσοι δεν γνωριζόμαστε και βεβαίως να χαρούμε τα μηχανάκια μας και τη φύση.

Η ιδέα προέκυψε απο μια βόλτα όπου,ο προορισμός ήταν υπο μορφή γρίφου που είχε ποστάρει ο Eversman λίγο καιρό πριν.
Κάπου εκεί λέω μέσα μου χμμμ..Το συζήτησα λίγο με Eversman και Xarisiero και λέμε,ok ας το σχεδιάσουμε.
Σκεφτήκαμε διάφορα,άλλα εύκολα,άλλα δύσκολα,και καταλήξαμε σε ένα απλό πλάνο για αρχή(Ευχόμαστε και για συνέχεια δηλαδή..) όμως,θα χρειαζόμασταν άλλον έναν να βοηθήσει.

Μιλήσαμε με Sonone και δέχτηκε να βοηθήσει ως floweristas και αυτός τον οποίο, ευχαριστούμε και και και.

Το πλάνο,η ιδέα είναι ως εξής:
Συγκέντρωση στο περίπτερο γύρω στις 9:00 οπου,μετά απο μια ενημέρωση και όποιες απορίες της τελευταίας στιγμής υπάρξουν,θα ξεκινήσουμε στις 9:30

Θα δοθεί στους φίλους της βόλτας ένας χάρτης της ευρύτερης περιοχής,συγκεκριμένα η διαδρομή θα είναι Αττική και Βοιωτία.Τα χλμ θα είναι ξεκινώντας απο το περίπτερο περίπου 125 εως τον τελευταίο προορισμό.
Η επιστροφή όπως σε όλες τις βόλτες είναι ελεύθερη.


Στο περίπτερο λοιπόν,θα δωθεί ένας γρίφος του οποίου η λύση θα είναι ο προορισμός που θα πρέπει να πάμε.Σε κάθε προορισμό,(4 προορισμοί θα υπάρξουν) θα υπάρχει και ένας τσεκαδόρος.

Ο τσεκαδόρος λοιπόν μόλις φτάσουμε στον 1ο προορισμό,θα σας δώσει τον επόμενο γρίφο που θα πρέπει να λύσετε και πάει λέγοντας.Αφου λοιπόν φτάσουν όλοι πχ στον 1ο προορισμό, ο τσεκαδόρος θα ξεκινάει τελευταίος (σκούπα) μολις βεβαιωθεί πως πέρασαν όλοι και αφού βάλει μια σφραγίδα στον χάρτη κάθε φίλου (Checkpoint).
Στον 3ο προορισμό θα κάνουμε στάση για καφέ, (προαιρετικά πάντα όποιος θέλει) αλλά η στάση μιας ώρας το λιγότερο είναι δεδομένη.Απο εκεί μετά,θα δωθεί ο τελευταίος γρίφος για τον τελευταίο προορισμό της βόλτας οπου θα καθήσουμε για φαγητό.Και το φαγητό είναι προαιρετικό όπως πάντα.

Τη διαδρομή την διασχίσαμε πριν καταλήξουμε σε αυτήν,θα είναι εύκολη,άσφαλτος,μέσα απο δάσος αλλά και πεδιάδες.
Όπως πάντα,ρεζερβουάρ γεμάτα και θα χρειαστεί να έχουμε μαζί μας και ένα στυλό ή μολύβι.
Οι γρίφοι μιας και είναι πρώτη φορά που δοκιμάζουμε κάτι τέτοιο,θα είναι απλοί εως εύκολοι αρκεί να έχετε τα μάτια ανοιχτά.

Σε περίπτωση που κάποιος-οι-ες χαθούν,θα υπάρχουν τηλέφωνα επικοινωνίας σε κάθε γρίφο ωστε να δωθούν κατευθύνσεις όπως,ρώτα μια στο καφενείο εκεί που είσαι,ποιον δρόμο να πάρεις για να μας βρείς.
Αν κάποιος δυσκολευτεί με κάποιον γρίφο,θα υπάρχει η επιλογή ¨Να το πάρει το αμπάρ..μπαρδόν,το ποτάμι¨.Προυπόθεση βέβαια θα είναι οταν ο τσεκαδόρος πει τον προορισμό στον φίλο που επέλεξε το αμπάρι-ποτάμι,να το κρατήσει για τον εαυτό του σεβόμενος τους άλλους φίλους που θα θέλουν να τον λύσουν.Επίσης ο φίλος θα ξεκινάει τελευταίος ωστε να μην τον ακολουθήσουν οι υπόλοιποι μιας και θα ξέρει τον προορισμό.

Μπορουν βέβαια να γίνουν και ομάδες για την επίλυση κάποιου γρίφου αλλά να σεβαστούν και τους φίλους που θέλουν να προσπαθήσουν ατομικά, ή με την ομάδα τους.Κοινώς,μην το σφυρίξετε κλέφτικα.

Ο τσεκαδόρος δε πρόκειται σε καμία περίπτωση να επιβεβαιώσει τον προορισμό αν ερωτηθεί και ασφαλώς θα κάνει τον Κινέζο και θα πάρει χαπάκι με υδροκυάνιο σε περίπτωση βασανισμού. Οπότε όπως καταλαβαίνετε,η επιλογή το που θα πάει ο καθένας ή η ομάδα του, είναι δική του επιλογή.Οι γρίφοι θα είναι σαφέστατοι χωρις περιθώρια να σας κατευθύνουν κάπου λάθος σε συνδιασμό πάντα με τον χάρτη.Μάτια ανοιχτά.

παράδειγμα:Αν πχ λύση στον γρίφο βρείτε τη λέξη ΄Αμφισσα' αλλά δεν υπάρχει στον χάρτη,τότε έχετε κάνει λάθος.

Οσοι ενδιαφέρονται και για φαγητό,μέχρι 25 του μήνα καλό θα είναι να ξέρουμε ώστε να γίνουν και οι ανάλογες κρατήσεις αλλά και για να ετοιμάσουμε το έντυπο υλικό που θα χρειαστεί για τη βόλτα.

Πρώτη φορά ποστάρω βόλτα οπότε What could go wrong?
Το πολύ πολύ να χαθούμε. :D

Στο επόμενο post θα βάζουμε τις συμμετοχές με edit ανα διαστήματα.Αν ο καιρός δεν το επιτρέψει στις 28-2-16 τότε πάμε μια εβδομάδα μετά μάλλον.

Σας ευχαριστούμε πολύ και να θυμήσουμε πως είναι βόλτα για να περάσουμε καλά. :winka:

7Tolis
04/02/2016, 16:33
Συμμετοχές

1 taisteal +1
2 kordix
3 mikes
4 amyroukai + 1;
5 el-Gatto + 1;
6 est + 2;
7 manianisg
8 zizou + 1
9 Theofilos888 +1
10 gorgos
11 bocaros
12 Alexis_d
13 Γιωργος φίλος γάτου
14 Sonone + 1
15 Eversman +1
16 Xarisiero +1
17 7Tolis + 1
18 teo_g7
19 Aggelakask
20 granazi
21 Areianos (φίλος του Aggelakask)
22 Ibar132
23 virus
24 Vaska + MILF
25 Γιώργος vstrom
26 Παναγιώτης mt07 + 1;
27 δε θυμάμαι όνομα cbf
28 lonerider
29 harris_x +1
30 Chris1150
31 yes-u + 1
32 φίλος yes-u
33 Spyro
34 freco
35 sotoszav

taisteal
04/02/2016, 16:34
Καλη φαση,μεσα εγω αλλα κουραστηκα ρε φιλε μονο που το διαβασα..
Παιζει να ερθω αφου εχετε φτασει στον προορισμο;;

:D

Nostradamus
04/02/2016, 16:36
:beer::beer:

ωραιο ακουγεται..

akis_trevor
04/02/2016, 16:39
συνουσιαζεστε κυριοι.......:a52::a52:

SHOOTER045
04/02/2016, 16:46
συνουσιαζεστε κυριοι.......:a52::a52:

Ακριβώς

:a015:
351455
:a015:

kalgeorge
04/02/2016, 17:28
τι θα λεγατε να βαλετε προορισμο, να ξερουμε ακριβως που θα παμε ??
ετσι βρε αδερφε για να ξερουμε δηλαδή... θα παμε περιπτερο και θα παμε προς τα καπου......

πως ακριβως την βρίσκετε με αυτην την φαση τωρα? :D :D
I am just saying....
:wave2::beer:

kordix
04/02/2016, 17:44
Συμμετοχές

1. kordix (να βγάλω και πράσινη κάρτα καλού κακού?)

AggelakasK
04/02/2016, 17:44
αναμενοντας τις λεπτομερειες ....

mikes
04/02/2016, 17:50
μεσα... προκειμενου να καταληξω σε ταβερνα λυνω ακομα και το γριφο για το μυστηριο της ζωης... ο indiana jones είναι ένα απλο γατακι μπροστα μου...

taisteal
04/02/2016, 17:54
ο intiana


Indiana..

Blitzer alert

mikes
04/02/2016, 18:00
Indiana..

Blitzer alertμπερδευτικα ρε.. ωωωωωω.... (μλκ μην τον φωνάζεις τον μπλιτζερ, είναι σχεδόν γειτονας, και αμα το δει αντι να με κραξει από εδώ, θα ερθει κατω από το μπαλκονι μου και θα γινω ρεζιλι των σκυλιωνε στη γειτονια...)

spyrakos35
04/02/2016, 18:25
Indiana..

Blitzer alert

ρε αγόρια, και στα αγγλικά?

amyroukai
04/02/2016, 18:26
+2

Λογικά θεού θέλοντας κλπ

Eversman
04/02/2016, 18:30
Οι συμμετοχές, καλό θα είναι να δηλωθούν μέχρι την αναγραφόμενη ημερομηνία (25/2) έτσι ώστε να μπορούμε να μεριμνησουμε και να δώσουμε στον κάθε συντροχο, τον δικό του, ατομικό χάρτη, καθώς και τα έντυπα με τους γρίφους-γριφολεξα.

Επίσης είμαστε στην διαθεση σας, για οποιαδήποτε απορία σχετικά με την διεξαγωγή και διαδικασία της βόλτας.

@Kalgeorge
Από το Περίπτερο, θα κινηθούμε στην περιοχή της Αττικοβοιωτίας:D

taisteal
04/02/2016, 18:39
Περα απο τη πλακα,πολυ ωραια η ιδεα σας,και μπραβο που σε τετοιους καιρους γινονται τετοιες κινησεις.

Εννοειται οτι θα ερθω,αλλα εγω χανομαι μονος μου,οχι να ψαξω και θησαυρο :lol:


:beer::beer:

powerglove
04/02/2016, 18:42
πιθανότατα μέσα ! Εάν δεν είμαι πάνω στην μία σέλα θα είμαι πάνω στην άλλη σέλα !!!!

Pan (dvs)
04/02/2016, 18:51
Aπο μια κινηση σαν αυτη,δεν πρεπει να λειψει ο Vaska.:a13:

spyrakos35
04/02/2016, 19:02
Aπο μια κινηση σαν αυτη,δεν πρεπει να λειψει ο Vaska.:a13:

αυτός δε θα βρει καν το περίπτερο..... :bawl:

Eversman
04/02/2016, 19:15
συνουσιαζεστε κυριοι.......:a52::a52:

Άκη, αυτή η πρώτη προσπάθεια, είναι μικρής κλίμακας και αν θες μπορείς να πεις ότι είναι και δοκιμαστική.
Έχει ήδη συζητηθεί, πως αν πάει καλά από άποψη μηχανισμών, θα υπάρξει part 2, σε περιοχή πιο κοντά σε σας ;) (οι παρεδροι των καταυλακιωτικων χωριών ήταν θετικοτατοι).



Περα απο τη πλακα,πολυ ωραια η ιδεα σας,και μπραβο που σε τετοιους καιρους γινονται τετοιες κινησεις.

Εννοειται οτι θα ερθω,αλλα εγω χανομαι μονος μου,οχι να ψαξω και θησαυρο :lol:




:beer::beer:

Ειδικα για εσενα, υπαρχει αλλος χάρτης πιο διευρυμένος! Περιλαμβάνει Βαλκάνια και τις ακτές τις Μικρασίας :lol:

7Tolis
04/02/2016, 19:17
Ο Taisteal θα βάλει κλειδί στη μίζα θα ξεχαστεί και θα κάνει στάση καππαδοκια μεριά.

Pan (dvs)
04/02/2016, 19:26
αυτός δε θα βρει καν το περίπτερο..... :bawl:

:rotflmao:

vaska
04/02/2016, 19:43
Aπο μια κινηση σαν αυτη,δεν πρεπει να λειψει ο Vaska.:a13:


αυτός δε θα βρει καν το περίπτερο..... :bawl:


Τώρα το είδα και αυτό σκέφτηκα κι εγώ. Καιρού επιτρέποντος (και υποχρεώσεων βεβαίως βεβαίως) θα χαθώ κι εγώ μαζί σας. Άντε γιατί ξέχασα πως καβαλάνε.
Θα ενημερώσω εγκαίρως.

Pan (dvs)
04/02/2016, 19:45
:a23::a23::a23:

akis_trevor
04/02/2016, 19:48
Άκη, αυτή η πρώτη προσπάθεια, είναι μικρής κλίμακας και αν θες μπορείς να πεις ότι είναι και δοκιμαστική.
Έχει ήδη συζητηθεί, πως αν πάει καλά από άποψη μηχανισμών, θα υπάρξει part 2, σε περιοχή πιο κοντά σε σας ;) (οι παρεδροι των καταυλακιωτικων χωριών ήταν θετικοτατοι).




:

Ναι φιλε,χιουμοριστικα το ειπα.μια χαρα θα παει και ευχαριστως αν ειναι νορμαλ τα χλμ να δωσω το παρων.:beer:
Μπραβο για την ιδεα.

Eversman
04/02/2016, 19:58
Τώρα το είδα και αυτό σκέφτηκα κι εγώ. Καιρού επιτρέποντος (και υποχρεώσεων βεβαίως βεβαίως) θα χαθώ κι εγώ μαζί σας. Άντε γιατί ξέχασα πως καβαλάνε.
Θα ενημερώσω εγκαίρως.


ευχαριστως αν ειναι νορμαλ τα χλμ να δωσω το παρων.:beer:


:beer: :beer::beer:

Bob_o_mastoras
04/02/2016, 20:34
Oι της βορειου Ελλαδος στην απ'εξω, ως συνηθως... Το παρακρατος των ΑθηνωνΕ και ετσι φαση... :a22:

Καλα να περασετε κουφαλεν!!! :beer:


υ.γ. Μπραβο στα παιδια για την ιδεα!!

el-Gatto
04/02/2016, 20:53
Πςςςςςςςςςςςςςςςςςς.........αυτά είναι.........ΜΕΓΑΛΕΙΑ.....:D
ΜΠΡΑΒΟ στους εγκεφάλους/διοργανωτές της παιχνιδόβολτας. :beer:

ΜΕΣΑ κι εγώ. :cool: (μονός ή διπλός κι εκτός απροόπτου ,μια κι είναι μακριά η ημερομηνιά της βόλτας)

Χάρτη μην μου βγάλετε ,δεν χρειάζομαι ,θα ακολουθώ τον taisteal. :D
Θα'ναι μια καλή ευκαιρία ,να βγώ επιτέλους στα εξωτερικά. :lol:
(αν δεν με πάρει ο ύπνος πίσω του) :p :bawl:

vaska
04/02/2016, 21:33
Καλά κι εγώ χάρτη δεν χρειάζομαι, και που τον έχω δλδ πάλι τα δικά μου κάνω και πάλι χάνομαι. Κάπου κάπως κάποτε θα βρεθούμε, μην άγχεστε !
:bawl:

kalgeorge
04/02/2016, 21:34
Οι συμμετοχές, καλό θα είναι να δηλωθούν μέχρι την αναγραφόμενη ημερομηνία (25/2) έτσι ώστε να μπορούμε να μεριμνησουμε και να δώσουμε στον κάθε συντροχο, τον δικό του, ατομικό χάρτη, καθώς και τα έντυπα με τους γρίφους-γριφολεξα.

Επίσης είμαστε στην διαθεση σας, για οποιαδήποτε απορία σχετικά με την διεξαγωγή και διαδικασία της βόλτας.

@Kalgeorge
Από το Περίπτερο, θα κινηθούμε στην περιοχή της Αττικοβοιωτίας:D

πολύ αόριστο για μενα φιλε μου... ευχαριστω παντως
να περασετε τέλεια :beer: :beer: :beer: :beer:

mikes
04/02/2016, 22:05
τη βλεπω τη δουλεια στο τελος της βολτας, ενας να τρωει θηβα, άλλος λειβαδια, άλλος καπαρελι....

est
04/02/2016, 22:13
Ωραία ιδέα κύριοι!:beer: Και θα είναι ωραία και στην υλοποίηση!
Λογικά μέσα κι εγώ. Μονός ή διπλός θα το ξέρω όταν πλησιάζει η μέρα.

congate7
05/02/2016, 00:28
Ελπίζω στην αναβολή για την επόμενη Κυριακή :evil:

George_M.
05/02/2016, 05:30
οταν ενας απλος μοτο-καφες αποκτα αλλη διασταση...
κυριοι ειστε ωραιοι!:a23:

μεσα κ εγω!:beer:

Pan (dvs)
05/02/2016, 05:49
τη βλεπω τη δουλεια στο τελος της βολτας, ενας να τρωει θηβα, άλλος λειβαδια, άλλος καπαρελι....

Βλεπω μπερδεψες τη βολτα με τη μασα.Ελπιζω η μυτη σου να μη σε στειλει σε λαθος λιμερια.

byron
05/02/2016, 06:36
Καλά κι εγώ χάρτη δεν χρειάζομαι, και που τον έχω δλδ πάλι τα δικά μου κάνω και πάλι χάνομαι. Κάπου κάπως κάποτε θα βρεθούμε, μην άγχεστε !
:bawl:

Μην ανησυχείς ρε vaska. Θα ποστάρεις selfie όπου βλέπεις ταμπέλες με ελληνική γραφή και θα συντονίζουμε από το moto.gr την ομάδα διάσωσης. :cool:

MG-KTiNoS
05/02/2016, 06:45
Μην ανησυχείς ρε vaska. Θα ποστάρεις selfie όπου βλέπεις ταμπέλες με ελληνική γραφή και θα συντονίζουμε από το moto.gr την ομάδα διάσωσης. :cool:

:rotflmao:

Αν θέλετε να βοηθήσω στη διοργάνωση οκ....

byron
05/02/2016, 07:07
:rotflmao:

Αν θέλετε να βοηθήσω στη διοργάνωση οκ....

Φορητό φαρμακείο κιετς? :lol:

7Tolis
05/02/2016, 07:07
Ktinos έχω κάτι κατά νου. Θα περάσω από εκεί κάποια στιγμή.

xarisiero
05/02/2016, 07:38
351495

Εδώ η αποξειξη κύριοι πόσο Τρου Τρου αντβε είναι η βόλτα... Αν ο ένας βρεθει τελικά στη δύση και ο άλλος στην ανατολή το σίγουρο είναι ότι θα φταίει ο φακός του Τολη...:beer:

Καλή διάθεση παιδιά λίγο προσοχή στο δρόμο και πιστεύω ότι θα περάσουμε όμορφα....

Άντε καλημέρες.. .... :wave2:

alexis_d
05/02/2016, 08:27
Όπως έχουμε αναφερθεί και σε προηγούμενες συναντήσεις, ανάλογα την ήμερα και την δουλειά θα αποφασιστεί αλλά προς το παρόν το βλέπω πολύ πιθανόν λέω ναι.



Υ.Γ Αυτές οι (μυστικές) συναντήσεις υπό το φως των κεριωΝΑΙ..πολύ με ανησυχούν...

7Tolis
05/02/2016, 08:34
Είχαμε και φακό κύριε. Τι μας περάσατε;

Hayate
05/02/2016, 09:04
τη βλεπω τη δουλεια στο τελος της βολτας, ενας να τρωει θηβα, άλλος λειβαδια, άλλος καπαρελι....

Θα 'χω βάλει στο Mp3 και θα παίζει... (https://youtu.be/OpoLvi_GQYA)

GFawkes
05/02/2016, 09:45
:beer:

Εξαιρετικη ιδεα παιδες....

Αρκει να ταιριαξει η ημερα και ο...καιρος..!!!

Keep walking....


και να χαθει καποιος...δεν τρεχει τιποτα...

Αναμενουμε!!!!!

SONone
05/02/2016, 16:27
αφου είπαμε βρε 125 χλμ απο περίπτερο ειναι το συνολο της βολτας μεχρι τον τελικο προορισμό αφου εχεις περασει απο ολα τα σημεία. παρακαλείτε ο φιλος τολης να ανεβάσει τον γενικο χαρτη γιατι καποιοι ήδη χαθηκαν. (μην ποσταρεις τον χαρτη που θα δώσουμε στον taisteal :D τον αλλον τον κανονικό ανέβασε)

επίσης οσοι πιστεύουν οτι θα χαθουν ας κανουν γκρουπακι με κανα ταξιδεμενο (αυτο θα εκανα και εγω).

vaska
05/02/2016, 17:24
Μην ανησυχείς ρε vaska. Θα ποστάρεις selfie όπου βλέπεις ταμπέλες με ελληνική γραφή και θα συντονίζουμε από το moto.gr την ομάδα διάσωσης. :cool:

Λίγο έλειψε στο παρελθόν να χρησιμοποιήσω την βοήθεια του moto, αλλά προτίμησα την βοήθεια του κοινού, ρώτησα κάποιον ντόπιο. Ακόμα θυμάμαι το ΟΥΥΥ που έκανε όταν του είπα που ήθελα να πάω.
:beer:

7Tolis
05/02/2016, 22:33
αφου είπαμε βρε 125 χλμ απο περίπτερο ειναι το συνολο της βολτας μεχρι τον τελικο προορισμό αφου εχεις περασει απο ολα τα σημεία. παρακαλείτε ο φιλος τολης να ανεβάσει τον γενικο χαρτη γιατι καποιοι ήδη χαθηκαν. (μην ποσταρεις τον χαρτη που θα δώσουμε στον taisteal :D τον αλλον τον κανονικό ανέβασε)

επίσης οσοι πιστεύουν οτι θα χαθουν ας κανουν γκρουπακι με κανα ταξιδεμενο (αυτο θα εκανα και εγω).

Ποιόν χάρτη εννοείς, αυτόν;
https://www.youtube.com/watch?v=kPnutxWSDu4&feature=youtu.be

:D:D:p

mikes
05/02/2016, 22:56
τολη το λογοτυπο στο αβαταρ σου το θελω σε αυτοκόλλητα για κρανη και μηχανη..

taisteal
05/02/2016, 22:56
Ποιόν χάρτη εννοείς, αυτόν;
https://www.youtube.com/watch?v=kPnutxWSDu4&feature=youtu.be

:D:D:p

:lol::lol::lol:

7Tolis
05/02/2016, 23:03
τολη το λογοτυπο στο αβαταρ σου το θελω σε αυτοκόλλητα για κρανη και μηχανη..
Να στο στείλω με mail και κάνε ότι θες. Ένα μπλουζάκι σκέφτηκα να φτιάξω εγώ.

Ξέχασα να πω. Ασφαλώς και δεν είναι αυτός ο χάρτης. Χάρτη τη μέρα της βόλτας εκτός el-Gatto και taisteal.

tzimidis
05/02/2016, 23:55
τολη το λογοτυπο στο αβαταρ σου το θελω σε αυτοκόλλητα για κρανη και μηχανη..

την ίδια σκέψη είχα.

xarisiero
06/02/2016, 00:33
Ποιόν χάρτη εννοείς, αυτόν;
https://www.youtube.com/watch?v=kPnutxWSDu4&feature=youtu.be

:D:D:p

Νταξ......με στειλες τώρα...:a23:

7Tolis
06/02/2016, 15:18
τολη το λογοτυπο στο αβαταρ σου το θελω σε αυτοκόλλητα για κρανη και μηχανη..

Κάτι συζητήσαμε σήμερα με τον Γιώργο. Αν κάτσει, θα φτιάξουμε μερικά.

mikes
06/02/2016, 22:37
Κάτι συζητήσαμε σήμερα με τον Γιώργο. Αν κάτσει, θα φτιάξουμε μερικά.
παρτε μια προσφορα απ τον ντιμχιο (Express Copy shop, κοντα στον εσταυρωμενο στο αιγαλεω) ποσα μπορει να φτιαξει και οποιος θελει να παρει αυτοκολλητο πλερωνει αναλογα!


κοιτα να δεις που δημιουργούνται τασεις οσον αφορα τις βολτες στο μοτο... καποτε ηταν η πρωτοβουλια σιδεροκωλων (ΠΣΚ)
προπερσυ ηταν οι ταπεραδες..
περισυ και μεχρι προτεινος οι αμπαρηδες...
τωρα είναι οι λουλουδοχαμενοι

Eversman
06/02/2016, 22:57
παρτε μια προσφορα απ τον ντιμχιο (Express Copy shop, κοντα στον εσταυρωμενο στο αιγαλεω) ποσα μπορει να φτιαξει και οποιος θελει να παρει αυτοκολλητο πλερωνει αναλογα!


κοιτα να δεις που δημιουργούνται τασεις οσον αφορα τις βολτες στο μοτο... καποτε ηταν η πρωτοβουλια σιδεροκωλων (ΠΣΚ)
προπερσυ ηταν οι ταπεραδες..
περισυ και μεχρι προτεινος οι αμπαρηδες...
τωρα είναι οι λουλουδοχαμενοι

Kαι οι λουλουδοχαμένοι, αμπάρηδες είναι ρε σύ! Είμαστε όλοι παιδιά του ίδιου ... αμπαριού :lol:

amyroukai
06/02/2016, 23:30
Kαι οι λουλουδοχαμένοι, αμπάρηδες είναι ρε σύ! Είμαστε όλοι παιδιά του ίδιου ... αμπαριού :lol:

Τα παιδιά του Ζαχαρία... The sugar boys

7Tolis
06/02/2016, 23:32
Καααααλά παιδιά.

xarisiero
06/02/2016, 23:49
Τα παιδιά του Ζαχαρία... The sugar boys

My name is Ζαχαρίας by the way.....

amyroukai
07/02/2016, 00:10
My name is Ζαχαρίας by the way.....

Κάνεις και βάρδιες αμπάρι πλωριό;

xarisiero
07/02/2016, 00:49
Μπα αποφευγω σκοτεινά και απόμερα μέρη... Εκεί πάει μόνο ο γνωστός αμπαροπεριπολαρχης.... Και γίνονται ετσι:eyepop: τα μάτια του... :lol:

amyroukai
07/02/2016, 01:00
Μπα αποφευγω σκοτεινά και απόμερα μέρη... Εκεί πάει μόνο ο γνωστός αμπαροπεριπολαρχης.... Και γίνονται ετσι:eyepop: τα μάτια του... :lol:

Δεν είπε ποτέ αν πήρε μεζεδάκι... :lol:

DrEvil
07/02/2016, 02:13
:a35:
κλαψ κλαψ
:a35:

Eversman
07/02/2016, 08:53
Δεν είπε ποτέ αν πήρε μεζεδάκι... :lol:

Είπαμε όχι, γλυκό, ψηλό, Ιταλογκαζο αγόρι :D

Όταν λέμε "όχι", το εννοούμε. Τι μας πέρασες? Κυβερνητικούς (τωρινούς)?:lol:

Υ.Γ.
Αν και δεν άνοιξα το φακό, αμέσως :bawl:

Adulescens_1
08/02/2016, 18:13
Τελικά παιδια οργανώνεται το θεμα γτ το σκευτομαι σοβαρα

xarisiero
08/02/2016, 19:01
Τελικά παιδια οργανώνεται το θεμα γτ το σκευτομαι σοβαρα

Κανονικότατα φίλε μου... Εκτός και αν μας τα χαλάσει ο καιρός.... Αλλά θα το ξέρουμε τελευταίες μέρες...

virus
09/02/2016, 00:48
ειμαι τυχερος ειδα σημερα τα α.........:lipssealed:

πολυ πιθανον κι εγω :beer:

Eversman
09/02/2016, 08:03
ειμαι τυχερος ειδα σημερα τα α.........:lipssealed:

πολυ πιθανον κι εγω :beer:

Γιάννη μην είσαι μαρτυριάρης ρε σύ! Έχει κι άλλα σουρπρίζ ο Μπάχ Τσές :D

7Tolis
09/02/2016, 13:12
-Εδώ μήπως;
-Εδώ καλύτερα.
-Εδώ;
-Μπα μήπως εδώ είναι καλύτερα.
-Σκαστε ρε, φέξε εδώ με τον φακό
351783

teogtp
09/02/2016, 13:17
-Εδώ μήπως;
-Εδώ καλύτερα.
-Εδώ;
-Μπα μήπως εδώ είναι καλύτερα.
-Σκαστε ρε, φέξε εδώ με τον φακό
351783

Α καλα!
Με βισκι στο τραπεζι βγάλατε την διαδρομη;
Ξηρα τροφη διαβατήριο και φορτισμενο τηλέφωνο παρακαλω οι συμμετεχοντες.

GFawkes
09/02/2016, 13:22
Α καλα!
Με βισκι στο τραπεζι βγάλατε την διαδρομη;
Ξηρα τροφη διαβατήριο και φορτισμενο τηλέφωνο παρακαλω οι συμμετεχοντες.


ή με k&Y και durex...

υπαρχει πλεον και συμφωνο....που προκαλει φωνήεντα!!!
:D

SHOOTER045
09/02/2016, 14:36
Μήπως να κατεβω για τεχνικό έλεγχο και έλεγχο των απαραίτητων εγγράφων-αλκοτεστ.
Οπωςν κανουν στα τουριστικά πριν ξεκινήσουν για εκδρομή?

SONone
09/02/2016, 19:36
Μήπως να κατεβω για τεχνικό έλεγχο και έλεγχο των απαραίτητων εγγράφων-αλκοτεστ.
Οπωςν κανουν στα τουριστικά πριν ξεκινήσουν για εκδρομή?

να κατεβεις για την βολτα και ασε τους ελενχους. τα παιδια ειναι μαθημενα σε αμπαρια!! τοιχο τοιχο παμε ολοι!

vaska
09/02/2016, 21:21
να κατεβεις για την βολτα και ασε τους ελενχους. τα παιδια ειναι μαθημενα σε αμπαρια!! τοιχο τοιχο παμε ολοι!


Μαζέψου λέμε, κυκλοφορεί και ο Μπλιτζ ελεύθερος σήμερα
:bawl:

SONone
09/02/2016, 21:32
Μαζέψου λέμε, κυκλοφορεί και ο Μπλιτζ ελεύθερος σήμερα
:bawl:

απο τοτε που διόρθωσα την υπογραφή μου δεν φοβαμε τπτ. :p ..

και στο κατω κατω εχω και χαρτι γιατρου ας κανει προφορική εξέταση! :lol:

7Tolis
10/02/2016, 15:36
Επειδή το έλαβα σε απορία μέσω pm για το κόστος. Από Αθήνα, ένα ντεποζιτο 17 λίτρων είναι αρκετό. Τα υπόλοιπα είναι καφές και φαγητό (προαιρετικά).

Eversman
10/02/2016, 19:30
Επειδή το έλαβα σε απορία μέσω pm για το κόστος. Από Αθήνα, ένα ντεποζιτο 17 λίτρων είναι αρκετό. Τα υπόλοιπα είναι καφές και φαγητό (προαιρετικά).

Διευκρίνηση, πάνω σε αυτό ...

Όταν λέμε ότι "ο τελευταίος προορισμός είναι 125 χλμ από το περίπτερο", εννοούμε την πιό σύντομη απόσταση, μεταξύ των σημείων . Άν κάποιος κάνει λάθος στον προορισμό, ή δεν επιλέξει την πιό σύντομη διαδρομή (υπάρχουν αρκετές επιλογές) τότε τα χιλιόμετρα είναι περισσότερα.

Άρα δεν είναι μόνο ότι πρέπει να βρείτε τον σωστό προορισμό, αλλά και την πιό σύντομη διαδρομή. Το άν θα κάνετε 125 χλμ ή 225, εξαρτάται από εσάς και μόνο. Το να μείνετε από βενζίνη δεν είναι εύκολο εφόσον έρθετε με γεμάτο ρεζερβουάρ. Ωστόσο, υπάρχουν βενζινάδικα σε όλη την περιοχή, αν κάποια στιγμή νομίσετε ότι χρειάζεται να ανεφοδιαστείτε.

Η συμμετοχή στην βόλτα, δεν προυποθέτει και την συμμετοχή στην ταβέρνα. Το βασικό κόστος, είναι η βενζίνη σας. Σε κάποιον από τους προορισμούς, περίπου στη μέση της βόλτας, (και εφόσον καταφέρουμε να βρεθούμε όλοι :D) θα γίνει μία στάση για ανάπαυλα και ένα γρήγορο καφεδάκι. Άν κάποιος δεν θέλει να πιεί κάτι, απλά κάθεται στην παρέα -φέρνοντας και δικό του καφέ, από το σπίτι- μέχρι να συνεχίσουμε, για τον επόμενο προορισμό.

Μετά το πέρας της (βόλτας), ο καθένας πράττει όπως νομίζει. Αυτοί όμως που θα επιθυμούσαν να φάμε όλοι μαζί, καλό θα ήταν μέχρι και την ημερομηνία λήξης των συμμετοχών, να το δηλώσουν για να κάνουμε τις απαραίτητες συννενοήσεις. Ο Τόλης έχει ήδη μιλήσει με κάποιο μαγαζί, απλά θα θέλαμε να έχουμε μία γενική εικόνα, για να εξυπηρετηθούμε καλύτερα και πιό γρήγορα.

Άλλο να πάμε 5 νοματαίοι και άλλο 25.

mikes
10/02/2016, 22:25
Η συμμετοχή στην βόλτα, δεν προυποθέτει και την συμμετοχή στην ταβέρνα.

ναι αλλα η συμμετοχη στην ταβερνα, προϋποθέτει τη συμμετοχη στη βολτα, και με βαζεις τωρα εμενα να λυνω γριφους για να φαω δυο κοψιδακια...
δε με χεζετε λεω γω...

foogr01
10/02/2016, 23:34
ναι αλλα η συμμετοχη στην ταβερνα, προϋποθέτει τη συμμετοχη στη βολτα, και με βαζεις τωρα εμενα να λυνω γριφους για να φαω δυο κοψιδακια...
δε με χεζετε λεω γω...

[yoda mode]
patience young padawan, earn your lunch you must!
[\yoda mode]

atom_smasher
10/02/2016, 23:59
ντιμχιο (Express Copy shop, κοντα στον εσταυρωμενο στο αιγαλεω)



Σοβαρά;! Έλα ρε και περνάω απ έξω...όταν είμαι στα άγια εδάφη του Αιγάλεω...

Eversman
11/02/2016, 08:23
ναι αλλα η συμμετοχη στην ταβερνα, προϋποθέτει τη συμμετοχη στη βολτα, και με βαζεις τωρα εμενα να λυνω γριφους για να φαω δυο κοψιδακια...
δε με χεζετε λεω γω...

Mπορούμε σε κάθε χωριό που σταματάμε, να τσιμπάμε κάτι στην τοπική ταβέρνα, έτσι για το καλό και για να παίρνουμε δυνάμεις. Νομίζω ότι σε κάλυψα :lol:


[yoda mode]
patience young padawan, earn your lunch you must!
[\yoda mode]

'Εεεεετσι :evil:

zizou
11/02/2016, 11:36
+1 ισως διπλός :beer:

7Tolis
11/02/2016, 11:39
+1 ισως διπλός :beer:

:beer::beer:

7Tolis
12/02/2016, 11:25
Qφαλες τσεκαδόροι κανονίστε να μαθευτεί η διαδρομή.
Το ποτάκι είναι έτοιμο :D
351990

taisteal
12/02/2016, 12:48
Κι εγω μεσα διπλος

xarisiero
12/02/2016, 13:06
Qφαλες τσεκαδόροι κανονίστε να μαθευτεί η διαδρομή.
Το ποτάκι είναι έτοιμο :D
351990

Άσε τα ψέματα ρε...εμένα με φαίνονται υγρά για ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι με αλλαγμενα ταμπελακια ....

Μικe777
12/02/2016, 13:10
Άσε τα ψέματα ρε...εμένα με φαίνονται υγρά για ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι με αλλαγμενα ταμπελακια ....

τι περιεχουν ομως?ειναι το προβλημα!:D

7Tolis
12/02/2016, 14:26
Κι εγω μεσα διπλος
Αλτσχαιμερ (το ξέρουμε πως θα έρθεις). Το διπλός δε ξέραμε :beer:


Άσε τα ψέματα ρε...εμένα με φαίνονται υγρά για ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι με αλλαγμενα ταμπελακια ....

Α βρε κιρατά με τσάκωσες!
Κάλτσα αιχμάλωτου έχει μέσα.

mikes
13/02/2016, 19:12
φιλτραροντας όλα τα δεδομενα που εχουν παιξει μεχρι στιγμης, νομιζω πως ελυσα το σημαντικοτερο γριφο, δλδ το που θα φαμε..

κουφαλες τωρα καντε το οσο δυσκολο θελετε.. ξερω που θα σας περιμενω αμα τα βρω σκουρα.. :smokin:

οποιος θελει να μαθει ας μου κανει βρουμ και θα του υποδείξω σε ποιο ψητοπωλειο να παει να καταθεσει 30 ευρω στο ονομα μου..
μετα την επιβεβαιωση του ταβερνιαρη, θα του στειλω πμ με τον τελικο προορισμο της βολτας..

Eversman
13/02/2016, 19:26
φιλτραροντας όλα τα δεδομενα που εχουν παιξει μεχρι στιγμης, νομιζω πως ελυσα το σημαντικοτερο γριφο, δλδ το που θα φαμε..

κουφαλες τωρα καντε το οσο δυσκολο θελετε.. ξερω που θα σας περιμενω αμα τα βρω σκουρα.. :smokin:

οποιος θελει να μαθει ας μου κανει βρουμ και θα του υποδείξω σε ποιο ψητοπωλειο να παει να καταθεσει 30 ευρω στο ονομα μου..
μετα την επιβεβαιωση του ταβερνιαρη, θα του στειλω πμ με τον τελικο προορισμο της βολτας..

Ρε Εφιάλτη ... δεν είπαμε να κάνεις κράτει, μέχρι την βόλτα? Κανόνισε οι τσεκαδοροι να περιμένουν επ'αοριστον και οι συμμετέχοντες να σαβουρωνουν στην ταβέρνα!

mikes
13/02/2016, 20:05
Ρε Εφιάλτη ... δεν είπαμε να κάνεις κράτει, μέχρι την βόλτα? Κανόνισε οι τσεκαδοροι να περιμένουν επ'αοριστον και οι συμμετέχοντες να σαβουρωνουν στην ταβέρνα! ελα πιο κοντα να σου πω μη μας ακουσουν... .
..πλησιασε ρε δε δαγκωνω....

....

....

(μλκς εισαι ρε?? ....αλλου θα τους στειλω για να μεινει να φαμε εμεις....)

(α! και το βραδυ θα παμε να εξαργυρώσουμε τις "καταθεσεις"...) ;)

amyroukai
13/02/2016, 20:32
Αρνάκι με πατατουλες, γατάκια. Σιγά μην περιμένω δύο βδομάδες να φάω γλαρ... Γρίφο ήθελα να πω.


Να μην πω ψοφο στη φασιστική απαγόρευση κυκλοφορίας πάλι... Θα έχει λήξει το αγροπαρτι ως τότε;

vaska
13/02/2016, 20:49
Κατά 90% μέσα κι εγώ, φαντάζομαι το farmers party θα έχει τελειώσει και θα έχουν μαζέψει και το όργανα. Με πηδάει βέβαια το 9:00 περίφτερο αλλά δεν βαριέσαι, έχω να βγω καιρό. Αν έρθω, θα έρθω διπλός με Milfαρα.
Αν το party δεν έχει τελειώσει και τα νταούλια είναι ακόμα στους δρόμους θα μου είναι πολύ δύσκολο γιατί θα πρέπει να παίξω μόνο παλιά άρα θα πρέπει να ξεκινήσω από Πάτρα αχάραγα.

amyroukai
13/02/2016, 20:52
Κλείνουν και την παλιά πλέον οι αγωνιστές.

vaska
13/02/2016, 21:10
Κλείνουν και την παλιά πλέον οι αγωνιστές.


Θα πω ότι είμαι έγκυος, στον μήνα μου και πάω νοσοκομείο. Θα με πιστέψουν και θα με αφήσουν να περάσω
:lol:

mikes
13/02/2016, 22:04
Θα πω ότι είμαι έγκυος, στον μήνα μου και πάω νοσοκομείο. Θα με πιστέψουν και θα με αφήσουν να περάσω
:lol:
δε νομιζω... οι πιο πολλοι εκτρεφουν και ζωα, οποτε ξερουν να ξεγεννανε προββατινες γελάδες και λοιπα οικόσιτα...

7Tolis
13/02/2016, 23:09
10 Μάρτη θα πρέπει να σπειρουν. Απλά τώρα είναι περίοδος που κάθονται. Ανοιχτοί θα είναι οι δρόμοι.

SONone
14/02/2016, 00:41
10 Μάρτη θα πρέπει να σπειρουν. Απλά τώρα είναι περίοδος που κάθονται. Ανοιχτοί θα είναι οι δρόμοι.

:a10:

amyroukai
14/02/2016, 07:56
10 Μάρτη πρέπει να κλείσουν τα χωράφια. Να δω χαρές.

7Tolis
16/02/2016, 21:52
Ενημερώθηκε το #2 ποστ με τις συμμετοχές και...Οι μέρες πλησιάζουν :D
https://www.youtube.com/watch?v=mmJ3Qt2dyQ8&feature=youtu.be

George_M.
16/02/2016, 22:14
θα βγει κ λιστα συμμετοχων για φαγητο?