PDA

View Full Version : Εξαγωγη.



Thanasis4
06/02/2016, 14:11
Καλησπερα παιδια θελω να ρωτησω κατι!
Εαν το μηχανακι χανει απο την εξαγωγη(απο κει που βγαινει η εξατμιση)μπερδευει ή απλα μπορει να ακουγετε λγ παραπανω ή κατι τετοιο?
Εγω πιστευω οτι ΔΕΝ μπερδευει!Θελω κ καμια γνωμη ακομα για να με πιο σιγουρος!

SHOOTER045
06/02/2016, 14:19
Πως ανακάλυψες οτι χάνει απο εκεί?
Δίχρονο είναι?

Thanasis4
06/02/2016, 14:23
Πως ανακάλυψες οτι χάνει απο εκεί?
Δίχρονο είναι?

Οχι τετραχρονο παπι ειναι αλλα κλωτσησε μια βιδα στην κεφαλη λγ μπροστα το εβαλα μια αλλη βιδα αλλα τραβαγε αερα κ εγω ειχα θεμα τραβαγε αερα απ την εισαγωγη πιο παλια απλα εχθες στα καλα καθουμενα που ειδα τη βιδα κλωτσημενη αρχισε να ψιλομπερδευει και να χανει λγ...
Γιαυτο ρωταω αν η εξαγωγη πεζει ρολο στο μπερδεμα που κανει...???

SHOOTER045
06/02/2016, 14:25
Οου γιες
Χάνεις συμπίεση.
Έμεινε καθόλου πάσο στην σπασμένη βίδα (ζοαν)?

Thanasis4
06/02/2016, 14:30
Οου γιες
Χάνεις συμπίεση.
Έμεινε καθόλου πάσο στην σπασμένη βίδα (ζοαν)?

εγω εχω βαλει δικες μου βιδες στην κεφαλη μεσα στο πασο βιδωτες δικες μου και κλωσησε ας πουμε 3-4 χιλιοστα το υπολοιπο ειναι κομπλε εβαλα 2 καλες βιδες κ εσφυξε απλα δν τν εσφυξε τελεια γτ φωβηθηκα να τη σφιξω τελειος...μν χαλασει το πασο παραπανω μεσα...εχει φοβο??

SHOOTER045
06/02/2016, 14:34
1ον )ανάμεσα στην κεφαλή και την εξάτμιση παρεμβάλλεται μια φλατζα.
2ον) αν εχεις κολαουζο κανε- καθάρισε το σπείρωμα και βαλε καινούργιο ζοαν

duke200
06/02/2016, 14:36
αν ειναι οπως θυμαμαι (μπουζονι με παξιμαδι) και έχει κλωτσησει το παξιμαδι, πρεπει να βγει το παξιμαδι, να μπει σπειροτομος να φτιαξει το σπειρωμα και μετα να μπει νεο παξιμάδι. Το νεο παξιμαδι πρεπει να σφιχτει το πολύ στο εναμισι κιλο.

αν δεν φτιαξει το σπειρωμα με το σπειροτόμο πρεπει να βγει το μπουζονι (με κοντρα παξιμαδι) και να μπει άλλο, καινουργιο.

SHOOTER045
06/02/2016, 14:39
Νομίζω του χάλασε μέσα στην κεφαλή

duke200
06/02/2016, 14:42
αν ειναι έτσι πρεπει να βγει η κεφαλή, το μπουζονι και να μπει κολαουζος στο στο κλωτσημενο σπείρωμα.

Thanasis4
06/02/2016, 14:44
παιδια μεσα στην κεφαλη εχει πασο καλο βιδωνει απλα κλωτσησε λγ στην αρχη...
πιανει τωρα βιδωμενη εχω την εξατμιση απλα επειδη μπερδευει θελω να δω απο που ειναι κ πριν μου δημιουργηθει το προβλημα αυτο τραβαγε αερα εβαλα φλατζα καλη καινουργια κ τελειοσε μετα πηγαινε μια χαρα...τωρα φταιει η εξαγωγη στο μπερδεμα?

leo1964
06/02/2016, 14:53
παιδια μεσα στην κεφαλη εχει πασο καλο βιδωνει απλα κλωτσησε λγ στην αρχη...
πιανει τωρα βιδωμενη εχω την εξατμιση απλα επειδη μπερδευει θελω να δω απο που ειναι κ πριν μου δημιουργηθει το προβλημα αυτο τραβαγε αερα εβαλα φλατζα καλη καινουργια κ τελειοσε μετα πηγαινε μια χαρα...τωρα φταιει η εξαγωγη στο μπερδεμα?

Σου μπερδεύει σε όλο το φάσμα στροφών;;;

Thanasis4
06/02/2016, 14:56
Σου μπερδεύει σε όλο το φάσμα στροφών;;;


Οταν πηγαινω χαλαρα με σταθερο το γκαζι κανει καποια μπερδεματα και τραβαω το γκαζι κιολλας και κανει ενα ουυυ αν τραβηξω αποτομα(κατι σαν να ρουφαει κ κρεμαει το μηχανακι,αυτο μου το εκανε μονο οταν τραβαγε τερμα το γκαζι και αυτο γτ εχω μεγαλυτερο καρμπ ή θελει ριθμιζμα...)
το ειχα ρυθμισει και δουλευε μια χαρα μεχρι χθες το βραδυ,που ειδα κλωτσημενει την βιδα...

κανει κ κατι σαν διακοπες....ξεχασα να το αναφερω...
Υ.Γ.
ακριβως το ιδιο μου εκανε πριν βαλω φλατζα(κανει κ χοντρη στην εισαγωγη κατω απ το λαιμο)ειχε σιαξει μεχρι εχθες...

Thanasis4
06/02/2016, 16:13
???

duke200
08/02/2016, 18:11
δυσκολο να σε βοηθουσουμε απο το πληκτρολογιο.

Οι βιδες της κεφαλής είναι καλά βιδωμένες λοιπόν? Μηπως είναι λασκα κάποιο απο τα δυο βιδακια της εξατμισης?



Αν είναι οκ αυτα, μπορούμε να ψάξουμε για τα περεταιρω.

alex k8
09/02/2016, 13:59
αν εχανε απο την εξαγωγη με το αφημα του γκαζιου θα εσκαγε η εξατμιση.

Thanasis4
10/02/2016, 20:53
δυσκολο να σε βοηθουσουμε απο το πληκτρολογιο.

Οι βιδες της κεφαλής είναι καλά βιδωμένες λοιπόν? Μηπως είναι λασκα κάποιο απο τα δυο βιδακια της εξατμισης?



Αν είναι οκ αυτα, μπορούμε να ψάξουμε για τα περεταιρω.

Το εκανα απ την εισαγωγη τραβαει αερα αλλα μου χαλαει τη φλατζα(την προηγουμενη που ειχα παχους 2-3 χιλιοστα)
τρα εβαλα μια τετοια(λαστιχοφελου) και μια κανονικη(σαν πλαστικη μαλακη πολυ του εμποριου)για να μν τν τσαλακωσει τρα την αλλην...