PDA

View Full Version : Βοηθεια πριν και μετα το στρωσημο !!!



Gilerakias
08/11/2005, 09:38
Καλησπερα παιδεια ηθελα να συγχαρω το site/Forum στο οποιο
μπορουμε να πουμε τα προβληματα / απορριες για τα μηχανακια.

Θα ηθελα να ρωτησω.Εχω Gilera runner sp 50cc
μοντελο 2006.Εχει μια εξατμιση με διαφραγματα και καταλυτη εργοστασιακη, και στο στρωσιμο που ειναι εφικτο μεχρι τα 50
χιλιομετρα την ωρα αργη να τα φτασει.Λεω μετα το στρωσιμο να του βαλω εξατμιση .Ειναι σωστο;

Εαν ναι ειμαι αναμεσα σε Gianelli η Malossi αλλα δεν ξερω καποιο ειδος μοντελο εξατμησης .Πες τε μου εκτως απο τα παραπανω, ενα site με εξατμησεις για να δω

Φιλικα Gilerakias


27673

Stergios69
08/11/2005, 09:45
Εγώ λέω όλα αυτά τα λεφτά που θες να δώσεις σε εξατμίσεις σκαλίσματα κλπ να τα βάλεις στην τράπεζα και μόλις γίνεις 18 να πάρεις μια κανονική μοτοσυκλέτα.
Για να έβαλε η gilera αυτή την εξάτμιση στο σκούτερ μάλλον ξέρει καλύτερα.

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
08/11/2005, 09:55
επιτρεψε μου να συμφωνισω με τον Stergios69 για εμενα αν δεν σαπιση η εξατμηση μην την πηραξεις. το ιδιο εκανε και ο γιος μου ο τασος στο ρανερ 50 που ειχε. οταν σαπισε και τριπισε η εξατμηση εβαλε μια τζιανελι και το μηχανακηαπο 105 κοντερισια ανεβηκε στα 120 κοντερισια. αλλα το εστροσε για 3000 χλμ με υπομονι και μεχρη τωρα στα 45000 δεν εχει κανει κιχ.
περισοτερα στο piaggio.gr στο φορουμ τους ζητησε πληροφοριες απο τον GI_4ce

toyota
08/11/2005, 10:47
Φίλε μου,μόλις τελειώσεις το στρώσιμο,θα πας στην αντιπροσωπεία για το service και εκείνοι θα σου βγάλουν και μια ροδέλα που είναι μέσα στην εξάτμιση.Πάρε ένα τηλ στην αντιπροσωπεία και θα στο πούν.Μη σε ανησυχεί,η ροδέλα υπάρχει για να γίνει σωστό στρώσιμο.